INDIGESTIE wicks Tegen NeusCatarrh 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 Maart 1930 Vierde Blad No. 21483 BINNENLAND. moeilijkheden bij de verkiezing van den verzekeringsraad. werktijd in heeren- kleedingbedritven. bevordering bij de nederl. spoorwegen. snelheidsmeters. demonstratief congres van de vara. het conflict in het schippersbedrijf te zwolle verspreide berichten. UIT DE RIJNSTREEK. koudekerk. leiderdorp. nieuwkoop. reclame. reclame. VRAGENRUBRIEK. DE NIEUWE SLUIS te ITMUIDEN Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin de opening van de nieuwe sluis te IJmuidon op 29 April a.s. bijwonen, aan boord van het nieuwste mailschip van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" de „Johan van Oldebarneveld". Op dien dag zal dit stoomschip vertrek ken voor de officieele proeftocht. IL M. de Koningin zal waarschijnlijk reeds tc Amsterdam aan boord van de ..Johan van Oldebarneveld" komen. Tusschen het Verbond van Nederland sche Werkgevers en de Vereeniging van Maden van Arbeid moet een conflict zijn gerezen. De laatste zou volgens onze in lichtingen zich met de voorbereiding van de verkiezing voor leden-werkgevers en leden- arbeiders van den verzekeringsraad hebben beziggehouden. Nadat een door de drie werkgeverscentralen opgemaakte aanbeve ling overeenkomstig de afspraak door be doelde vereeniging wordt rondgezonden moet de secretaris der vereeniging, mr. dr. J. van Bruggen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, verschillende col lega's hebben opgebeld met het doel de verkiezing te verhoeden van een der voor gedragenen, nl. mr. P. W. J. H. Cort van der Linden. Deze was voorgedragen in- plaats van den heer Verkade, die te kennen had gegeven in geen geval voor een herbe noeming in aanmerking te willen komen. Een beroep, gedaan op den voorzitter van de vereeniging van Raden van Arbeid, mr. E. B. F. F. baron Witterl van Hoogland, is tevergeefs geweest. In slede van een loyale uitvoering van de getroffen afspraak alsnog zooveel mogelijk te bevorderen, moet de heer Wittert van Hoogland zich van de zaak hebben afgemaakt. Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers moet nu in de weinig loyale houding van bovengenoemde heeren aanleiding hebben gevonden het con tract met de Vereeniging van Raden van Arbeid te verbreken en het toclh al moeilijke werk van het bereiken van overeenstem ming tusschen leden van drie en dertig Raden van Arbeid om tot verkiezing van de leden van den Verzekeringsraad te komen, zou er op deze wijze niet eenvoudiger op worden. „N. R. Crt." De minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft goedgevonden: aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, waarin heerenkleeding als maatwerk en detailcon- fectie wordt vervaardigd, in alle gemeenten des Rijks te vergunnen, dat in hunne onder nemingen in het tijdvak van 31 Maart tot en met 7 Juni 1930 en in het tijdvak van 13 October tot en met 29 November 1930 door arbeiders van 16 jaar of ouder, niet zijnde coupeurs, in afwijking van het bepaalde bij de artikelen 23 en 2der Arbeidswet 1919, gedurende 9 1/2 uur per dag en 53 uren per week arbeid wordt verricht. Met ingang van 30 Maart a.s. zullen 9 onder-machinisten der Nederl. Spoorwegen benoemd worden tot machinist. Op verschillende stations der Nederland sche Spoorwegen zullen, naar wij vernemen, tusschen de sporen snelheidsmeters ge plaatst worden, om te contrflleeren of de treinen met niet te groote snelheid op dc stations binnenkomen. Het dagelijksch bestuur van de V.A.R.A. heeft, naar het Volk meldt, besloten tot het houden van een demonstratief congres „voor een billijker verdeeling van den zendtijd". Het wordt waarschijnlijk op 13 April gehou den in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage. Nadat gistermorgen overeenstemming was bereikt tusschen bestuur en stakende schippers en de scheepsbevrachters te Zwolle, waarbij vrijwel alle eischen der sta kers werden ingewilligd, kwam gisteravond een deputatie van den nationalen schippers- bond den bevrachters mededeelen. dat zij besloten hadden niet op deze voorwaarden in Ie gaan, en hun eischen te verhoogen. Zij verlangen minimum 85. maximum 110 Pet. van de veertig last-tarieven der A. S B. Door de bevrachters werd medegedeeld, dat er geen sprake van kon zijn. dal deze nieuwe eischen ingewilligd zouden worden. De staking duurt op dezelfde wijze voort. De heer H Colijn, lid der Tweede Kamer, heeft gisteren, na zijn langdurig ver blijf te Genève, weder de vergadering dier Kamer bijgewoond. De heer Jhr. W. Z. van Teylingen, sedert 8 Mei 1906 burgemeester van Seroos- kerken, heeft tegen 7 Mei eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Gistermorgen is te Gorssel na korte ongesteldheid in den ouderdom van 70 jaar overleden de heer G. H Nolthenius, gewezen opper-houtvesler van H.M. de Koningin en Jager-meester en oud-rentmeester van het Kroondomein. Naar r)ij vernemen is de heer R. Heg, directeur der A. T. O. (Algem. Transport- Onderneming) der Nederlandsche Spoor wegen ernstig ziek, en in een Ziekeninrich- ting te Utrecht opgenomen. Naar de N.R.Crt verneemt is bestemd lot opvolger van den heer G. M. Busmann, directeur van het postkantoor te Rotterdam, die met ingang van 1 April den dienst ver laat, de heer J. F. H Heidenrijk, thans adjunct-directeur van dit kantoor. In verband met de reeds in ons blad aangekondigde verlaging van het keurings- recht voor films van vier op drie cent per m., welke verlaging geldt van 1 Jan. j.l. af, zal het teveel gestorte recht van 1 Januari, tot heden, zoo spoedig dit administratief mo gelijk zal zijn, aan den belanghebbenden worden gerestitueerd. ALPHEN. Nedeilandsch Fabrikaat. In de gymnastiekzaal der Chr. H. B. S. is voor leerlingen dier school en belangstellen den een tentoonstelling gehouden vanwege de vereeniging „Het Nederlandsch Fabri kaat" ter bevordering der belangstelling in de Nederlandsche Nijverheid. In de zaal zagen wij o.a. de fabricage in voorbereiding van zijde, katoen, wol, rubber, Philip's lampen, de vervaardiging van electr. ka bels, plateel, de bereiding van boter, cacao en tal van andei# Nederlandsche producten. De schitterende expositie, bestaande uit een vijftigtal inzendingen van de grootste indus- trieele instellingen hier te lande, gaf een goeden indruk van onze Nederlandsche in dustrie en was zeer zeker aller belangstel ling waardig. Tentoonstelling werkstukken Christelijke Huishoudschool. Dezer dagen werd in de Chr. Land- en Huishoudschool aan de Raadihuisstraat een tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen van den 2-jarigen cursus van de Ohr. Huishoudschool vervaardigde werk stukken. Uit de verschillende afdeelingen, als huishoudkunde, waschbehandeling, ko ken en inmaken, het bereiden van fijne schotels, afd. costuumnaaien. het vervaar digen en vermaken van japonnen, meenen wij wel te mogen concludeeren ,dat de meis jes, die aan genoemde school een cursus volgen, worden opgeleid tot practische huisvrouwen. Gymnastiekver. „Hygiea". 'Dezer dagen gaf de gymnasliekvereeni- ging „Hygiea" een uitvoering in de Nuts- zaal. Bij den aanvang heette de voorzitter der vereeniging, de heer A. Kroon, allen hartelijk welkom, tevens gaf 9preker zijn spijt te kennen over het feil. dat de bur gemeester wegens ambtsbezigheden niet aanwezig kon zijn, terwijl hij bovendien een opwekkingswoord sprak om tot lid der ver eeniging (oe (e treden, terwijl hij eindelijk een woord van dank bracht aan den leider, den heer Bakker, van Leiden, voor zijn tech nische voorbereiding voor deze uitvoering, tot het trio Koren voor de muzikale afwis seling voor dezen avond en eindelijk tot het Mulo-bestuur voor het gebruik der toestel len. Hierna werd een aanvang gemaakt met de uitvoering van het programma, dat over het geheel vlot uitgevoerd werd. De betrek kelijk nog jeugdige vereeniging gaf ons den indruk, dat zij na energiek oefenen wel iets weet te bereiken. Hoewel in verschil lende oefeningen nog wel eens fouten ge maakt werden, terwijl ook o.i. het mate rieel. dat werd gebruikt, niet van al te beste kwaliteit bleek, werd over het geheel genomen toch wel aardig gewerkt. Behou dens eenige kleinigheden werden o.a. de brug- en hoogrekoefeningen goed uitgevoerd, terwijl ook het nummer evenwichlslattsn (dames) en handdoekoefeningen (dames) bij de aanwezigen goed in den smaak vielen, wat wel bleek uit het telkens krachtige ap plaus. Het geheel, dat werd besloten met verschillende standen, gaf ook een goed ef fect De Nutszaal was goed bezet, doch alleen was het jammer, dat de jongelui ach ter in de zaal dezen avond niet wat rustiger waren, waardoor verschillende malen, voor al aan het einde van den avond, veler aan dacht werd afgeleid. Filmvertooning. In de SI Josephzaal alhier weid Woens dagavond door de Wilte-film-vereeniging de film „Het is volbracht" vertoond. Er was een zeer talrijk publiek, terwijl de R.-K. zangvereeniging „Oefening baart Kunst" den avond met enkele zangnummers op luisterde. Ten nadeele van zekeren H. werd gisteravond een heerenrijwiel ontvreemd, hetwelk door H. was neergezet voor het café van den heer B., nabij de Goudsche rijpad. Door C Gr. werd bij de politie aangifte gedaan van de mishandeling door H. V. Bij de gisteren wederom in onze ge meente gehouden controle voor de ten-uit voerlegging van de wegenbelastingen, ble ken er nog tallooze overtreders dezer wet te zijn. Bovendien werd tegen verschillende motor of autobestuurders door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens 't rijden zonder geldig rij- of nummeri>ewijs. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Verschillende adressen Radiocentrale Benoeming van straten. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig 10 leden, afwezig de heer Lel i veld. Na opening en gebed wil de voorzitter de notulen vast stellen. De heer Oldemans S. D. verzoekt echter te mogen interpelleeren over een incident dat voor het Gemeentehuis is voorgevallen. De voorzitter ontraadt dit omdat het politie zaken zijn en de heer O. zich tot hem als Burgemeester heeft gewend en hij onderzoek heeft toegezegd. De heer O. ontvangt geen steun en de interpellatie wordt dus niet toe gestaan. De heer C. B. Batelaan verzoekt vragen te mogen stellen over de autobus diensten. De heer Baan Batelaan zal vragen stellen en de heer Beijen interpelleeren over den voortgang van de plannen tot ver betering van de Noordstraat. De heer Oldemans maakt nu bezwaar tegen de no tulen, waarin z.i. enkele uitlatingen van den voorzitter niet juist zijn opgenomen. Zijn wijzigingsvoorstellen worden niet ge steund en dus niet verder behandeld. Zijn zienswijze wordt door den voorzitter bestre den. De notulen worden met 91 stem vastgesteld. Op een vraag van den heer Baan Batelaan of de Spoorwegen al hebben geantwoord op het vorstel inzake de spoor- putten, wordt een ontkennend antwoord gegeven. Een groot aantal ingekomen stukken wordt voor kenisgeving aangenomen De heer Oldemans is verontwaardigd dat hem de gelegenheid tot een interpellatie is ont houden en vraagt voor elk voorstel hoofde lijke stemming. Breede bespreking ontspinnen zioh over een tweetal adressen, die B. en W. voor kennisgeving hadden willen aannemen. Allereerst over een verzoek van den Nederl. Zwembond waarin classikaal zwemonder wijs voor de scholen wordt gevraagd. De heer Oldemans. gesteund door de heeren Baan Batelaan en Beijen stellen voor dat B. en W. een onderzoek zullen instellen naar de mogelijkheden. De heer Baan Bate laan zegt de medewerking van de zwem inrichting toe. De voorzitter ziet bezwaren. Het water is slecht en veel ouders zullen daarop bezwaren gronden. De heer Olde mans kan dat niet begrijpen: er is pas een extra 9ub9idie van f. 1000, gegeven. De heer Baan Batelaan ontkent dat het water niet goed zou zijn. Door de verbeteringen kan geen olie-laag meer in het bad komen en geen vuil. Ook modder wordt tegenge houden. De droge zomer van '29 was oor zaak, dat niet voldoende door de Rijnslui zen kon worden gespuid, bij voldoende water is dat ook veel beter. De heer de Mars acht het water eveneens goed. Beslo ten wordt met algemeene stemmen, dat B. en W. zich in verbinding zullen stellen met adressante, de schoolhoofden en de zweminrichting en dan een rapport zullen uitbrengen. Het bestuur van de Centr. Vereen, ter behartiging van de Maatsch. belangen van Zenuw- en zielszieken vraagt de gemeente toe te treden tot het lidmaat schap tegen een contributie van minstens f 50. B en W achten het belang der ge meente hierbij niet groot. De heer Beijen stelt voor subsidie te verleenen. De heer Oldemans steunt. Het voorstel wordt ten slotte met 83. stemmen verworpen. Voor de heeren Oldemans. Beijen en de Mars. Vastgesteld wordt de rekening der gezond heidscommissie. Voor 2 leerlingen aan de Handelsavondschool te Gouda zal de helft der kosten per leerling worden vergoed aan de gemeente Gouda. Een verzoek van J. Blanken tot het mogen stichten van een Radio-Centrale wordt naar B. en W. ge zonden om advies. Deze deelde mee. dat een groot aantal dergelijke verzoeken wacht B. cn W. wachten af de Rijksregeling en zullen dan een goeden concessionaris trach ten te kiezen. De heer Oldemans adviseert gemeente-exploitatie. Hij acht dit een groot arbeidersbelang. Hij vraagt weer stemming, als de voorzitter erop wijst dat er geen ander voorstel is, merkt hij op dat dit niets ter zake doet. Hij eischt stemming krach tens zijn recht. Het voorstel wordt echter met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek om het plaatsen van een lantaarn bij het uitgangspad der nieuwe Achter- Nieuwstraat wordt verworpen. De heer Oldemans vraagt inwilliging omdat deze men9c?hen ook belasting betalen. Hij wenscht een advies van de lichtcommissie. De voorz. dier comm. weth. v. d. Marei meent echter deze zaak daar niet belang rijk genoeg voor. Ook de heer Beijen is voor. Ged. Staten zenden de verordening op het electr. bedrijf terug met een ontelbaar aan tal wijzigingsvoorstellen. De heer C. B. Batelaan verzoekt in handen te stellen van de lichtcommissie. Daartoe wordt besloten. De heer Oldemans vraagt rondzending van alle stukken aan de leden. Eveneens met algemeene stemmen besloten. De werke- loozencomm. van de Ghr. Nat. Werkmans bond vraagt steun orn haar werkelloozen- werk nog een maand te kunnen volhouden. Het verzoek is te laat binnen gekomen, doch B. en W. krijgen volmacht om zoo noodig te steunen. Het voorstel tot het deelnemen aan het geven van een geschenk aan de vereen, van Nederl. Gemeenten wordt ver worpen met 9—2 stemmen. Voor Oldemans en weth. v. d. Marei C. H. De Gemeente neemt de Prinsenstraat in eigendom en onderhoud over Achter de Nieuwe Markt zal een nieuw gedeelte straat worden aan gelegd, in oostelijke richting van de reeds bestaande dwarsstraat. Een crediet van f 100 wordt toegestaan. De heer Jongeneel C. H. dringt aan op verbetering van straten in het oude deel der gemeente. Verschillende straten ontvan gen namen. Het verlengde deel van de Nieuwstraat zal heeten Korte Nieuwstraat, het^ z.g. „Duivelseiland" „Achter-Nieuwstraat", de paralelweg lang9 den spoorlijn Stationsweg, de straat bij het Beursgebouw „Beursstraat" de nieuwe weg op het Gemeentelijk terrein, die geprojecteerd i9 tot ver op de Noord zijde „Oranjestraat". Een crediet van f. 100 wordt toegestaan voor de officieele ont vangst van de vereen. „Schuttevaer", die haar jaarvergadering in Bodegraven zal houden. De heer Oldemans stemt tegen, om dat er met twee maten wordt gemeten. Een vereen, van schippersknechts zou zooiets niet krijgen. In de Alg. Politieverordening die pa9 in druk verscheen is een fout geslopen. Een voorstel Jongeneel behelzende een tapver- bod op Zondag en Chr. feestdagen met in begrip van den Nieuwjaarslag is aange nomen, doch niet in de verordening opge nomen. Vandaar nu een wijzigingsvoorstel. De heer Jongeneel vindt dat niet erg maar teekent protest aan, dat de schuld gegeven wordt aan niet-schriftelijke redactie van den voorsteller Dat was in orde. Het is zuiver een begrijpelijk verzuim. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Beijen verzoekt aan- teekening van tegenstemming. De heer Oldemans is eveneesn tegen het voorstel maar het betreft een eenmaal genomen be sluit en moet aanvaard worden. Een groot aantal overschrijvingen op de begrootingen '29 en '30 worden aanvaard. Die voor '29 dragen een bedrag van f. 700 voor de garan tie gedurende een halfjaar van de water leiding in de Meije. De voorzitter dringt aan op spoedige aansluiting door de betrokkenen. De heer Beijen meent, dat de Meijenaars het zelf hebben gevraagd en nu ook moeten aansluiten. Hij verzoekt ander9 spoedig dwang, ingevolge de verordening toe te pas sen. De voorzitter zegt dit toe. Voorts is een bedrag van f. 10.000 van '29 overgebracht op 1930 omdat verschil lende werken, als de verbetering van de Schoordijk, de Noordstraat niet in '29 maar in '30 zullen worden uitgevoerd. Ook zal een proef worden genomen met een water dicht wegdek op den Stationsweg. Voor schotten worden gegeven aan een drietal Bijzondere scholen. De heer C. B. Batelaan interpelleert over de te hooge tarieven van den autodienst BodegravenGouda. Nu 19 Bodegraven—Gouda 10 cent duurder dan de reis naar Woerden en Alphen. die langer is. De heer Baan Batelaan stelt voor aan den chef veldwachter Via ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum in Bodegraven een gratificatie te geven van f.25. Hij meent dat B. en W. zich bij het jubileum onbe tuigd hebben gelaten. De voorz. zegt dat het r.iet bekend was. Het voorstel zal in de volgende vergadering worden behandeld De heer Beijen vraagt naar de Noordstraat. De voorzitter deelt mede dat de Rijkstoestem ming is afgekomen. De betrokken inge nieur moet de plannen nog goedkeuren. Over de voorwaarden die aan de gemeente ge9tela zijn wordt nog onderhandeld. Hierna volgde sluiting der vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d.v. Gerrifc Dorrepaal en Maartje Weötsterijn Geertrmda Mana d.v. Johannes Martinus Teumsse en Johan na do Rooij Hendrikus Johannes, z.v. Willem van Diggele en Anna Cornelia van Eijk. De heer Stuiven berg ambtenaar teff gemeente-secretarie alhier, is met ingang van 1 April a.s. benoemd aan den Pensioen raad (afd. wiskunde) te 's-Gravenhage. De gemeente-secretarie is met iu- ganz van 1 April a.s. geopend van v m. 9 tot n.m. 12.30 en van n.m. 1.30 tot 4.30 n.m. Met ingang van 1 April a.s. is aan een Christelijke School te Eindhoven tot onder wijzeres benoemd onze plaatsgenoote me]. J. van Rijn. o Burgerlijke stand. Geboren: Grietje, d.v. A. B. Plomp en P. Noordam Cornells, z.v. C. Vijfhuizen en E. de Roojj Anna Hendrika, d.v. H. Ables er. G. Kranenburg. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Joost Stollenbrug De drinkwater- voorziening Nogmaals de Dorpsstraat Wijziging begrooting 19291930. Dezer dagen kwam de raad van deze gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemees ter. Nadat de voorzitter met gebed de ver gadering had geopend, werden d© notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, voorgelezen. De voorzitter deed mededeeling van de navolgende ingekomen stukken, o.a. Besluit van den Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, waarbij de heer P. M. Loman herbenoemd wordt voor den tijd van 5 jaar tot secretaris van de Gezond heidscommissie zetelende te Bodegraven. Schrijven van Ged. Staten van Zuid-Hol land waarbi] de beslissing op de gemeente- begrooting 1930 verdaagd wordt. Schrijven van de afd. Zuid-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche gemeen ten om een bijdrage van 1/4 cent per inwo ner te mogen ontvangen voor de inrichting der bestuurskamer van het nieuwe door de vereeniging te stichten gebouw aan de Paleisstraat te 's-Gravenhage wordt be sloten. Schrijven van Ged. Staten van Zuid-Hol land waarbij de bijdrage in de kosten van den keuringsdienst van wareD kring Leiden voor het jaar 1930 bepaald is op f.89.34. Besluit van Ged. StateD d.d. 27 Januari 1930, waarbij het presentiegeld voor de leden van den Raad bepaald is op f. 2 per lid en per vergadering. .Sedert jaren heb ik he vip aan indigestie pc ledenIk probeerde verschillende geneesmiddelen, maar niets hielp. Ik kocht een kleinen flacon Kruschen en dat scheen mij goed tc doen. Daarna gebruikte ik vier groote flacons en voel mc nu perfect. Ik ondervond, dat het mij bevrijdde van dat gevoel van opgeblazenheid, dot ik kreeg zoodra ik iets gegeten had. Daarom neem ik nu Kruschen eiken morgen. Ik had erg veel last van krampen, maar ik voel mij nu prachtig gezond." 2 Sept. 1929. Mevr. E. C. D. te L. Origineel e bric! ter Inzage). Indigestie wordt veroorzaakt, doordat do maag- en verteringssappen niet worden afge voerd. Dit beeft ten gevolge, dat het voedsel in plaats van door bet lichaam opgenomen te worden, zich inwendig ophoopt en gaat gisten, waardoor schadelijke, giftige stoffen ontstaan. Wanneer de verteringssappen hun normalen weg volgen, zult U geen klachten meer hebben. En het la Juist Kruschen. dat een snelle en bUJvonde verlichting brengt van Indigestie. Door de onmiddellijke uitwerking der zes minerale zou ten van Kruschen wordt de loop der onmisbare sappen bevorderd en geregeld. En dat beteekent een verlossend einde der Indigestie, zoodat U weer alles kunt eten, zonder ook maar ln t minst bang behoeven te zijn voor de vroegere, onaan gename gevolgen. Kruschen Salts is verkrijgbaar by alle Apothekers en Drogisten A 0.90 en ï.eo per flacon. 6775 Op voorstel van den voorzitter werd eea geheel nieuwe instructie voor den gemeen-» te-ontvanger vastgesteld. Deze instructie zal 1 April 1930 in werking treden. De oude verordening, die met dien datum komt te vervallen, voldeed niet meer aan de eischen. Wijziging der gemeentebegrooting dienst 1929. Op voorstel van B. en W. werd een aantal uitgaafposten verhoogd tot een ge- zamelijk bedrag van f. 1546.16. Een en an der werd gevonden door verhooging der inkomsten met f. 491.04 en verlaging van uitgaafposten tot een bedrag van f. 1055.12. Van Ged. Staten van Zuid-Holland is een schrijven ingekomen d.d. 27 Jan. 1930 7 Februari 1930, waarbij enkele opmerkin gen worden gemaakt tegen de ingezonden begrooting dienst 1930. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de gemaakte op merkingen te voldoen. De po9t belasting naar het inkomen zal met een bedrag van f. 300 verhoogd dienen te worden. Op voorstel van B. en W. werd besloten ontheffing te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in Lichame lijke oefening. De voorzitter deelde daar na. een en ander mede omtrent de drink water-voorziening. Zooals verwacht werd kan en wil de gemeente Alphen aan den Rijn geen water leveren. Thans is men tot overeenstemming gekomen met de gemeente Boskoop. Deze gemeente wil water leveren voor 10 ceDt per M3. Tevens wil deze ge meente bijdragen in do helft van de kosteP van den zinker door den Rijn, tot een' maximum bedrag van f. 2500. Bij de rondvraag verzocht de heer Vart Tol het College van B. en W. stappen te doen om het mogelijk te maken dat aan giften voor den accijns in den vervolge ook te Leirauiden gedaan kunnen worden. De voorzitter beloofde de noodige stap pen te doen. Voorts vroeg de heer Van Tol hoe het staat met de Jooststollenbrug. De voorzitter deelde mede, dat Rijnland de kwestie weef bij Ged. Staten heeft gebracht. Ged. Sta ten hebben het gemeentebestuur en be langhebbenden gehoord, zoodat alles thans van Ged. Staten afhangt. De hoofd-inge- nieur van den Prov. Waterstaat zal om trent de brug rapport uitbrengen. De heer Compeer kwam nog eens op dë Dorpsstraat terug en vond deze nog steeds zeer slecht, hij dringt op verbetering aan* De heer Bik deelde de meening van Com peer en drong op verbetering aan. De voorzitter zeide dat de noodige gelden daarvoor ontbreken. Het college van B. en W. zal een onderzoek instellen en binnen de grenzen der begrooting repaTeeren. Voorts werd door den heer Compeer de aandacht gevestigd op de steenen naast het Raadhuis en naast de Veldwachterswo ning, hetgeen een onoogelijk gezicht op levert. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. een weinig Viclcs VapoRub in kokend water smelten en de stoomende dampen inademeD. Deze eenvoudige behande ling maakt het slijm los en geeft onmiddellijk verlich ting in het hoofd. wVapoRub 6773 M. O,, te L. Van een intomen van f. 948 betaalt een gehuwd persoon met één kind f. 6.66 belasting. Bij den directeur te Utrecht wordt niet gereclameerd; zulks moei geschieden bij den inspecteur, welke den aanslag heeft vastgesteld. In uw geval bij den heer In specteur te Leiden 1ste aid.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13