HAZERSWOUDE AGENDA. STAATSLOTERIJ UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. BEDEN: Concordia: Concert van A. W. Sijthoff's mannenkoor; kwart over 8 n.m. Nulsgebouw. Ver. bevordering der bouw kunst. H Martin, lezing. 8 uur n.m. MaisoD Bruyns, Rapenburg 8. Alg. verg. Aandeelhouders N.V. Werninit'3 betonmij. 2 uur n.m. Remonstranlsche kerk: de. G. J. Sirks. 8 1/2 uur n.m. Volkshuis: Ver. lot bevordering der be langen v. Slechthoorenden. Bijeenkomst, 8 uur n.m. Vrijdag. Leeszaal „Reuvons". Ledenvergadering. 4 1/2 uur n.m. Nulsgebouw: Ver. van Vrijz. Hervormden. Gemeenteavond. 81/4 uur n.m. Katwijk: Casa Cara, Ds Zandt, uit Delft. 7'/j uur n.m. De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Maart as. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. LEIDSCHE VER. TOT BEVORD. VAN DE KENNIS IN DE GRAFISCHE VAKKEN. De Techniek der Offsetdruk. lil de Oranjezalen van „De Harmonie" hield gisteravond de heer G. J. Gestman uit Don Haag een lezing over: De Techniek der Offsetdruk. Deze lezing ging vergezeld met een prachtige collectie tentoongesteld OHset- druk, dat na afloop der lezing door den heer Gestman met de aanwezigen werd be handeld. Nadat de voorzitter van bovengenoemde vereeniging de heer N. de Bink een woord van welkom had uitgesproken en zijn blijd schap had te kennen gegeven, dat hij door hel succes, dat de vorige lezing over Steen druk van den heer Gestman had geoogst, genoemden heer niet nader meer in de aan dacht der aanwezigen behoefde aan te be velen, gaf hij vervolgens het woord aan den spreker Do heer Gestman begon mot er op te wijzen, dat de Offsetpers een verfijnd me chanisme is, waarvan de druktechniek de volle aandacht vereischt. De Iiewerking komt hierop neer, dat de op een cylinder be vestigde positieve zin'kdmkvorm een omge keerd beeld afdrukt op een gummilaag van den eigenlijken drukcylinder, welke het dan op het papier afdrukt. Het beeld op den ge- kornden zinkdrukvorm sloot water af en neemt inkt aan. terwijl de korrel van dezen vorm water aanneemt en inkt afweert Bij steendruk heeft het afdrukken plaals vanaf een positief beeld, vandaar dat dc lithogra ven, die in verband daarmede gewend waren negatief te feekenen en zich wilden aan passen bij offsetdruk, zich moesten vaardig maken in het positief teekenen Men begint mol dc zinkplaat te slijpen, waarvoor zij in een bak gaal vo! met knik kers, fijn zand enz., waarna deze bak onge veer een half uur wordt geschud. Daarna wordt de plaat er uit gehaald en goed droog gemaakt, waarna zij een minuut of 5 in een zuurbad gaat &m fe ontzuren, waardoor die plaat een groote gevoeligheid heeft ver kregen. Om een zuivere maat te verkrijgen maakt men, evenals bij de steendruk, ge bruik van kruisjes De zinkplaat is ruw om een goed korn te verkrijgen. Het overdrukken geschiedt als bij steen druk on is die overdruk gemaakt, dan kan Je ieekening ook bijgewerkt worden. Do zinkplaat wordt uiterst dun gegomd, daarna nitgcwasschen en de teekening wordt in een ecnigszins bruinen lint zichtbaar, de rest wordt blank; na het invetten is er dan een toon zichtbaar Deze bewerking wordt, naarmate het noodig is. ecnige malen her haald. Daarna is de plaat klaar Hel etsen is niet als bij de chemigrafie. doch is hier niet anders dan ongevoelig maken voor vet, meer gevoelig maken voor water. De offset is een roteerende machine, waarin men 3 soorten onderscheidt: een 2- en «en 3-cylinder en een zoogenaamde rol- lenottsel (eindelooze papierbaan), welke het mogelijk maakt 7000 druks per uur in 2 kleuren te vervaardigen. Hel 2-cylfnder systeem heeft zoo goed als afgedaan, omdat vanwege de ongelijke grootheid der cylin ders geen voldoende snelheid kon ontwik keld worden. Het 3-cylinder sysleem kan door het even groot zijn van de cylinders oen snelheid onlwikkelen van ongeveer 4200 tegelijk druks per uur. De machinebouw is simpel doch de bediening eischl do voile aandacht De roteerende machine welke 10 meter lang en 4''i meier hoog is. kan. zoo als reods gezegd, een snelheid onlwikkelen van 7000 druks por uur in twee kleuren en tevens snijden. Hierdoor is hel bijvoorbeeld mogelijk om pondznkken. welke in een 15- tal tegelijk op het druhonpervlak geniaalst worden, met een snelheid van 100 000 per uur in 2 kleuren bedrukt at Ie leveren, welke dan ook tevens geplakt de machine verlaten. Dc druk kan een aanvang nemen, nadat de inktplaat goed recht en de rubber goed strak gespannen is. alsook dc verfrollen (ijzeren rollen mei ruw leer omspannen! en waterrollen gcsleld en de inkfbakken ge vuld zijn Het principe is. dat zoowel glad als ruw papier en carton bedrukt kan worden el heelt men last van sommige pa niersoorten (voornamelijk kunstdruk! die afbreken en op den cylinder blijven zitten on nok heeft men moeilijkheden met het rekken van het pao:cr Het verf aanmaken stelt hooge eischen; deze moet zeer intensief ziin on geeft daar door geen kans van overzetten Ms een voorname uitvinding zij gewezen op de Repetex-maehine. een uitvinding van een Hollander den heer Meijer in Den Haag, die het mogelijk maakt om zonder gebruik te maken van overdruk direct te copieeren op de zinkplaat voor de otfsetmachine. Als bijzonderheid zij tevens gewezen op hot teit, dat in 1922 in Nederland in ge bruik waren 40 offsetmachines, wat tot heden is gestegen tot 146. Allicht zou men denken, dat daardoor de steendruk is afge nomen, maar dit is niet het geval, want in 1922 waren er in ons land 300 steendruk persen in gebruik, welk aantal thans 306 bedraagt. Ook aan de boekdruk deed het offset-procédé geen bijzondere schade, want ook daarin is de toename van werk merk baar. Deze 145 offset-persen leveren zooveel werk. waarvoor 4500 snelpersen noodig zijn. De toename van drukwerk moet echter in hoofdzaak gevonden worden in de vele en uilgebreide reclame en den tegonwoordigen eiseh naar verpakte artikelen, aan welke de fabrikant gaarno eenjg cachet geeft. Spreker eindigde zijn met volle aandacht toegehoorde rede met le wijzen op 't groote verschil der eenvoudige machine van Sene- fclder en den geweldigen omvang van de Offselpers. Nadat door spreker nog eenige vragen waren beantwoord, was do voorzitter zeer zeker dc (olk van alle aanwezigen door den heer Gestman hartelijk dank le zeggen voor al het leerzame, dat hij dezen avond had verteld en geteekend en leek het hem z. i. lang geen sinecure, drukker le zijn aan een otfselmachine. die inderdaad niet alleen de volle mensch eischl door haar ingewikkeld mechanisme en buitengewoon snellen loop, doch het ook noodzakelijk is daarbij een allround vakman le zijn. Is men dit niet, dan geeft dit én voor het wek én voor zich zelf een massa ellende. Hij aehlie zicli dan ook gelukkig het vak in liet algemeen en de afdeeling Offset in het bijzonder le kunnen gelukwenschen met een vakman als do heer Gestman Nadat met daverend applaus deze woorden van den voorzitter door de aanwe zigen waren bekrachtigd, werd deze leer zame bijeenkomst, na eenige mededeelingen van huishoudclijken aard. op do gebruike lijke wijze door den voorzitter gesloten FEESTAVOND BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID". Een geslaagd feest. Gisteravond werd in de Concertzaal Con cordia de voorjaarsfeestavond gehouden van do buurlvereeniging Eensgezindheid. Toen de voorzitter, de heer W. F. van den Broek, om acht uur. inplaats van halfacht den avond opende, was de zaal goed bezet. In zijn welkomstwoord richtte spr. zich in de allereerste plaals tot dc afgevaardigden van de 3 October-vereeniging, de heeren Spaargaren en De Koning, en de vertegen woordigers van Aquaduct en de zusterver- eeniging. de Zuiderbuurtvereeniging. Den heer De Koning dankte spr. voor zijn steun aan de vereeniging verleend. Na het zang koor en de tooneelveregniging te hebben bedankt voor de genomen moeite bij het in- studeeren, bracht 9pr. den heer Mater dank voor het vele in hol belang der vereeniging door hem gedaan Vervolgens werd een aanvang gemaakt met do afwerking van het uitgebreide pro gramma. Alle nummers werden door do executanten, den heer Spaanderman, de mannenzangvereeniging „E. G. E. Z.-l. H. A en de tooneelciub „Entre Nous" op uitste kende wijze ten uitvoer gebracht. De heer S. vermaakte de aanwezigen met zijn caba retliedjes. terwijl de zangvereeniging als tegenwicht een viertal liederen ten gehonre bracht. Na de pauze trad do tooneelciub. onder leiding van den heer Jae Groenland, op, met een blijspel in één bedrijf, getiteld „Een knap stel". Door de komische verwik kelingen van dat geestige stuk. dat vlot ge speeld werd. waren de lachspieren bijna voortdurend in beweging. In het kort komt de inhoud van het blijspel op hel volgende neer. De jongste van een tweetal bij elkaar wonende dames is verbitterd, daar dc man aan wien zij haar liefde heeft verklaard naar het buitenland i9 vertrekken Als hij schrijft, dat hij haar over eenige dagen zal komen opzoeken, vat zij het plan op le ver trekken. teneinde hem niet te ontmoeten. Haar tante, de oudste dame. slaagt er met behulp van een logee in haar te overreden en tezamen zetten zij het plan op touw. dat zij als getrouwde vrouw (als haar fictieve echt genoot treedt de huisknecht op! zijn komst zal afwachten Na tal van vermakelijke siluaiies komt alles weer in orde en trouwt zij met hem, terwijl de logee en haar lante hetzelfde doen. Een gezellig samenzijn op geluisterd door „The Imperial Dancing Jazz" welke in den vooravond voor de „entre-nct" muziek had zorggedragen, besloot den avond. Rest ons nog le vermelden, dat een dochtertje van den heer Van den Broek op kranige wijze een pianosolo ien besté gaf. Tot directrice van de Leidsche Buiten school 1c Katwijk is benoemd onze oud- piaalsgenoote, mcj. N. J. Korevaar. thans hoofdassistente. Dr. QueriJo, geneesheei aan liet ge sticht ..Voorgeest" is uitgenoodigd om het Eerste Internationale congres voor „menial hygiëne" hij te wonen, hetwelk van 510 Mei Ic Washington wordt gehouden De lieer W Bloos herdenkt niet op 1 April, doch op 2 April zijn zilveren jubi leum in politiedienst. Met ingang van lieden is het bureau van den Stationschef op het station alhier, verplaatst naar het Stationsplein naast de vestibule, terwijl in het gewezen bureau van den Stationschet het Stationskanloor is gevestigd. Op 26 Maart 1930 stonden 60S werk zoekenden bij dc Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 678 op 26 Maart 1929. 453e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 27 Maari 193« Ic Klasse. 4c Lijst. Pfijzen van 120 120 5*0 620 632 632 931 1006 1590 1604 1729 2014 2507 2641 2855 3110 jSyj 3672 3758 3977 4058 4118 4515 4574 4662 6324 6600 ï\x ÜI? 5314 5498 5878 6171 i-ll 6730 6744 6567 7150 7257 7386 7556 7598 770S 8289 SS89 9156 9300 9J7S 1I7KI ,?2'3 10032 10252 1,326 "630 11771 '78' 11782 795 11797 11927 12033 12070 12361 12457 13523 13535 14027 14155 14725 15064 15P5 i67fts '600, 16013 ,6,?0 16644 ,665o J670S 16873 1689.3 17107 17228 172S3 17575 17605 low5 S awS? 1,323 ,S5'2 13467 r^^'ering lc KI. 3e lint. 13427 m. 7. BOSKOOP. Ond*Secretaris E. 6. Konings. i In het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam is in den ouderdom van 48 jaren, na een korte ongesteldheid overleden de heer E. (J. Konings, oud-secretaris dezer gemeente en oud-burgemeester van Overschie. De overledene was van 1 Oct. 1900 lot 1 Juli 1905, ambtenaar ter secretarie, en daar na tot April 1920 secretaris dezer gemeente, waarna hij werd benoemd tot burgemeester van Overschie In de sedert eenigen (ijd van kracht geworden Motor- en rijwielverordening de zer gemeente, komt een artikel voor, waar in bepaald wordt, dat het verboden is, op Zaterdag tussehen 6 en 10 uur n.m. als be stuurder van een rijwiel le rijden in dc beide dorpstraten. De eerste weken trad dc politie waar schuwend op. doch thans is zij moeten over gaan om handelend op te treden met gevolg dat tegen een 30-tal personen proces-verhaal is opgemaakt. Burg. en Weth. dezer gemeente heb ben tot typiste ter gemeente-secretarie be noemd mej. A. Brand alhier. Abonnementen en advertentiën voor Hazerswoude (Dorp) kunnen worden opgegeven aan den Heer ABR. FRANCKEN, alhier. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Be bijdrage Koudekerksche brug Bestra ting weggedeelte Meerwijk Crediet bergplaatsbrug Besprekingen afschaffing gebed Rondvraag. De raad dezer gemeente kwam in npan- taro vergadering bijeen. Aanwezig warei alio leden, beha,ve de heer A. J. L:ever.-e, Na opening der vergadering, door do7. voorzitter met gebed, worden do notulen der vorige rergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededee'.ing van enkele ingekomen stukkeno.a. goed keuring gemeentebegrooting, dienst 1939; goedkeuring verhuur Postkantoor aan deri Slaat der Neder!, en goedkeuring comp tabele Deeluiton. Tevens is beri'cnt ingekomen dat Ged. St. tot 1 April 1932 vrijstelling verleend heb ben van de verplichting tot het doen ge ven van onderwijs in hst vak j der L.U.- wet 1920 Lichamelijke oefening) aan dt openbare lagere school alhier. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat het raadsbesluit tot afbraak van bet brug- huis aan B .en W. van Hazerswoude is ge zonden ter goedkeuring door den raad dier gemeente. De bewoners Harskamp en mej. A .van 't Wout, allien binnen /.éét korten t ijd een nieuwe woning kunnen be trekken, 7,oodat er dan geen beletselen zul len zgn, om tot afbraak over te gaan. Ten slotte wordt op voorstel van den voorzitter in handen van B. en VV. om prae- adviee geste'.d een adres van de Nationale Commissie tegen liet Alcoholisme, waarbij verzocht wordt met toepassing van art. 4 der Drankwet te willen bevorderen, dat het maximum aantal te verleenen vergun ningen nog lager gesteld zal worden. Vervolgens komt in behandeling een brief van Ged. Staten inzake de bijdrage voor de Koudekerksche brug. De voorziiler brengt in herinnering, dat de raad bezwaar ge maakt had tegen een bepaling in de over eenkomst met do Provincie dat bediening va;i do brug zou geschieden ten genoego van Ged. Staten, omdat men dan in de toe komst wellicht zou kunnen eischen dat nog meer per.oneel moest worden aangesteld Bovendien besloot de raad. om Ged. Staten nog te verzoeken, de jaarlijk-che bijdrage vnn 1.1500 te brengen op f.2000. Hierop is van Ged. Staten bericht inge komen, dat zij een weinig ontstemd waren, Zij wijzen er allereerst op. dat de reeds toegekende verhooging van f,909 toll. 1500 gea'i verplichting geweest is. Vervolgens wordt procentsgewijze aangetoond, dat het bedrag van f. 1500 geheel overeenstemt met de evenredig hoogere kosten. Volgens do meening van B. en W. is deze berekening echter niet te aanvaarden. Toen immers destijds van onzen kant bezwaar »emaakt werd tegen de hooge jaarlijks.'he koeten, hebben Ged. Staten geweigerd de brug in eigendom te nemen, doch de zaak is zóó opgelost, dat beide gemeenten slechte een paar honderd guldeD per jaar hadden te betalen. Op die basis is toen de brng gekocht. Achteraf is nu gebleken, dat de kosten van de nienwe brug aan onderhoud en bediening reel hooger zijn, zoolnt het wiet logisch is dat Ged. Staten nu slecht» eer, betrekkelijk k'.ein percentage dier hoo- gero kasten toekennen. B. en W. stellen nu voor, om alsnog me de te deelen, dat de raad zeer erkentelijk ia voor de verleende verhooging tot f. 1500 [er jaar, en tevens daarbij de voorwaarda te aanvaarden, dat de bediening der brug steeds ten genoege van Ged. Staten zal geschieden, omdat gebleken is, dat dit col lege zich niet mengen zal in de arbeids tijden. Conform het voorste! van B. en W. wordt besloten. Vervolgens worden enke'.e comptabele be sluiten, diensten 1929 en 1930 goedgekeurd. Aan de orde is thans een voorstel van li. en W. tot telefonische aansluiting van nei brughuisje. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. In behandeling komt thans een voorstel van B. en IV. tot bestrating van het weggedeel te in den Hoogewaard, genaamd „Meer wijk". De voorzitter zegt, dat de kasten van bestrating van het Oosteinde der Ge meente f,,Meerwijk") over een ?engte van b40 M. op f. 10.752,— en die voor het Westelijk gedeelte van den Hond-dijk over een lengte van 1530 M. op f. 25.704 ge raamd worden. B. en \V. stellen voor het eerstgenoemde p'.an uit te voeren, doch alvorens het groo ts plan uit te voeren, eerst de finansinsle fouten in de gemeente na invoering van do wet op de financieele verhouding al te wachten. Met het toenemende verkeer kan dit weggedeelte op den duur alleen met grint niet in goeden staat gehouden worden. Tevens brengt spr. hierbij in bespreking een voorste! van den technischen ambten, van den Prov .Water-teat te Leiden, om den weg naar de Rgnzijde te doen verleggen met bet oog op de verbreiding van het jaagpad, welke daar plaats had. Uitvoerige di cussies ontstaan o.a. over de vraag, hoe breed de nieuwe straat zal worden. B .en W. hadden een breedte van 4 M. gedacht, met de koplagen inbegre pen. Enkele leden vinden dit te smal. De voorzitter zegt, geen bezwaar te heb ben tegen een breedte van 41/» M„ het geen echter f. 1250 meer zal kosten. Na uitvoerige besprekingen wordt ten siotte besloten het Oostelijk gedeelte .an d;i Hoogewaard, genaamd „Meerwijk", te bestraten en wel over een breedte van 41/2 M. Ir, behandeling komt thans punt 7 der agenda Aanvrage crediet voor bergplaats bij de brug. Na uiivoorige besprekingen wordt ver volgens het gevraagde crediet met alge- mvene stemmen verleend. Aan de orde is thans een verzoek van L, van Harskamp inzake bijdrage in de kos ten van krankzinnigenverpleging. Adres sant heeft medegedeeld, dat hij bereid is f.25 per jaar te belalen. mite hem mach tiging gegeven wordt ,dat dit bedrag niet langer dan 10 jaren betaald behoeft ta worden. Op voorstal van B. en W. wordt hiertoe besloten. Ten slotte brengt de voorzitter ter "tafel hei voorstel van den heer V3n deir Lee, tot afschaffing van het gebed vóór de raads vergaderingen, doch in de plaats daarvan gelegenheid te geven voor een stil gebed. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit voorste! niet kunnen ondersteunen, omdat het de bedoeling van het ambtsgebed is, don naam Gods in het openbaar te noemen. Bovendien is het ook niet gebruikelijk, gelegenheid tot persoonlijk gebed te ge ven op de wijze, geljjk de heer Van der Lee dit bedoelt. Voorts ziet spr .niet is, dat met het uit spreken van het formuliergebed de ge voelens van anderen worden gekrenkt, voor al waar het ambtsgebed in zeer sobere ter men geste'.d is. Ondanks dat het voorstel in de vorige vergadering ter verdere behandeling on dersteund had moeten worden, meenden B. en W. hieromtrent toch met een prae-ad- vies bi) den Raad te moeten komen. Do heer De Jong zegt den voorzitter allereerst hartelijk dank voor zjjn vended:-' ging. Spr. wijst er op. dat de voorstede: het verschil tussohen privaat- en publiek gebed uit het oog verliest. Een overheids lichaam, dat b(j de gratie Gods regeert, behoort ook bij at zjfn handelingen Gods huln in te roepen. Ook de heer Van den Berg blijkt een zelfde gevoelen te zijn toegedaan. Waar het voorstel niet verder ondersteund wordt, wordt de discussie vervolgens ge sloten. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer Van der Lee naar d«D terugkeer van den hoer Corts op de secretarie dezer gemeente. De voorzitter merkt op, dat hij, alhoe wel dit niet noodig is, daar het hier de ambtenaren ter secretarie betreft, en deze zaak dus niet bij den raad behoort-, bereid is, straks in besloten vergadering hierover nadere inlichtingen te verstrekken. Er is niets bijzonders gebeurd; frauduleuze han delingen vonden niet plaats. Aileen bleek na de benoeming van den heer Corte aan Rijnland, dat zij wederkeerig niet in eikaars smaak vie'.en, zoodat deze ambtenaar we der ter secretarie dezer gemeente is toe gelaten. De heer Van der Sterre vraagt of het wel noodig is, dat 's Zondags den gehee- len dag de telefoon opengesteld is. De voorzitter zegt. (lat mei den nieuwen kantoorhouder reeds overleg gepleegd ia 's Zondags zal de telefoon van 8—9 vóór middag opengesteld zjjn, terwijl de tele foon. kantoorhouder verder bereid b'.jjft, in geval van nood e.d. te helpen. Tevens zal dr. Vlaanderen een doorverbinding met Lei den krjjgen. inzake het betelen van een extra bedrag voor het telefoneeren in be sloten tjjd. merkt de voorzitter op, dat hierin geen verandering gebracht zal kun nen worden. De heer Van Egmond vraagt, of de ge meente-opzichter niet eens kijken kan naar eer, voor het verkeer in den weg slaand lick met prikkeldraad bij de wed. Óppelaar. Ua voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Ernstig ongeval. Op de scheepswerf „De Dageraad" is een ernstig ongeluk voorgevallen. Door het weg schuiven van een stellingplank vielen de arbeiders S. en de B. van een hoogte vaii 5 meter. S. was bewusteloos en beiden had den ernstige hoofdwonden bekomen. Dokter Loth verleende medische hulp. Binnenkort zal de hestelling van da posterijen door twee hulpbesteilers geschie den. In wijk A en B wordt dan gelijktijdig besteld, wat een verbetering zal blijken ta zijn. De besteller Fierink zal worden over geplaatst naar elders. Door den onlangs gehouden bazar ten bate van het onderhoud van het Ned. Herv. Kerkgebouw is een zuivere winst gemaakt van f. 1300. NIEUWE UITGAVEN. Tn een door Ton van Tast met geestige teekeningen verlucht boökje zet het hoofd bestuur der P. T. T. dc juiste wijze van verzenden, adresseeren enz. van poststukken uiteen Zonder twijfel zal dit geestig werkje bij liet publiek inslaan. De Centrale Raad dor Vrijzinnig Ohritle- lijke Jeugd Centrale zond ons het kaïnp- boekje 1930. Behalve een overzichtskaart],) der kampplaatsen bevat dit keurig verzorgde werkje een beschrijving der ligging, indee ling en het doel der verschillende kampen. Ingevolge een destijds door Z. Exc. den Minister van Walerstaat genomen besiis-i sing wordt door de diverse omroepvereeni-! gingen om de drie maanden van zender ver wisseld. De AVRO., VARA. en VPRO. (Zondag) zenden nu via het slation Huizen en do, KRO., NCRV. en VPRO. (Vrijdag) via het station Hilversum. VOOR VRIJDAG 28 MAART. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15: Morgen- wijden» 12.15—2.00: Concert. AVRO- Trio 2.052.45: Uitz. voor scholen. Dr, J. Tesch: „Wonderwezens der Natuur" 2 453.00: Gramofoonpl. 3.001.00: Maak-het-zelfl-cursus 4.30—5.00: Gra mofoonpl. 5.00—5.30: Lezing 5.30— Concert door het Omroeporkest 6.15 7.15: Spaansch: Beginners 7.157 45: Radiocursus vanwege het Onderwijsfonds voor de binnenvaart. K. G. Knupker. Hoe te handelen bij en na een aanvaring 8.01 Operetic-uitz. vanuit de „Tivoli" Schouw burg fe Rotterdam. Het Fritz Hirsch Ope rette-gezelschap. Na afloop Persber. 11.00 Dansmuziek uit Cabaret „La Galte" te A'dam 12.00: Sluiting. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.30: Korte ziekendienst o.l.v. ds. I. Groe- nenberg 11.3012.00: KRO. Godsdien stig halfuurtje 12.151.15: KRO. Con cert door het KRO-trio 1.162.00: KRO. Gramofoonpl. 2.003.00; KRO. Gramo- foon 4005.00: NCRV. Gramofoon 5.006.30: NCRV. Concert. Mevr. Sohadde- leev. Hoon, viool. J. W. Bode, viool; J. T. Schaddelee, orgel 6.30: KRO. Koersen 6.40: KRO. L. v. Giersbergen: Het nut der bijen 7.007.30: Schriftverbetering- cursus 7.30- VPRO. Sprekers: Ds. D. Drij ver, mr. M. J. Moltzer en Dr. K F. Proost; J. Repelaer v. Drie!, alt; mevr. C. J. Paris- Koene. piano. Daventry, 1554,4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert. R. Good (viool). M. Good (piano) 12.50: Orgelconcert. G. Ryan 1.502.50' Gra- mbfoonmuziek 3.05: Uitz. van de Grand National (Paardenrennen) 4.05: Tooneel- uitz. voor scholen 4.50: Orkeslconcert 5.35: Kinderuurlje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 7.00: Piano-recital door V. Hely Hutchinson 7 207.40: Lezing 7.45: Lezing 8 05: Zang door Greta Kei ler 8 20: Concert. C. Supervia (alt), H- Cohen (piano). Symphonie-Orkest 9-20: Nieuwsber. 9.35: Vervolg concert 10.35' Nieuwsber. 10.4,5: Lezing 11.00 „The Grand Aristocratie". Hoorspel 11.50 12 20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 1220: Gramofoonmuziek 12.50'2.29Gramo* foonpl 4.05: Orkestconcert en soli 6.55: Gramofoonpl. 9.05: Concert Orkest en solisten. Langenterg, 473 M. 6,207.20: Gra- mofoonmuz 9.35--10 fö: Gramofoonpl: 11.30- Gramofoonpl. 12.25150: Or keslconcert en alt 4.50550: Orkest- concert en piano 7.20: Orkest concert en piano S.20: „Die verlorene Toch Ier", blij spel van L. Fuida. Daarna tot 10.35: Or keslconcert. Vervolgens tot 11.20: Dans muziek. Kalundhorg, 1153 M. 11.20—120: Or keslconcert 2.00—400- Orkestconcert Declamatie 4.005 00: Kindertooneel - 7.2011.05: „Don Carlos", opera van G- Verdi. BrusssI, 508.5 M 5.20: Trio-concert G.55: Gramofoonpl. 8.35: Orkestconcert en zang. Zeesen, 1635 M S.50—11.20: Lezingen 1120—12 15: Gramofoonpl. - 12 15— 1.20: Berichten 1.20—1 50' Gramofoonp- 1.503.50: Lezingen 3 504 50 Con cert 4.507.20: Lezingen 7.20' J»™; Ensemble 7.50: Uit Leipzig 10 van Wellenkamp 9.00: Gramofoonpl 9.50: Lezing Daarna Concert Manaoim orkest en sopraan. 3-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2