PTJlfe# ZIJN LAATSTE WENSCH NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. KUNST EN LETTEREN. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. lAjll/wJtlfiUviirit .Him I BEURSOVERZICHT. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. FEUILLETON. f INBRAAK TE DEN HAAG. 1 Vannacht omstreeks 1 uur passeerde een waker van den Eersten Gecontroleerde Par- rticiilieren Nachtveiligheidsdienst het ge bouw van h t Rijksarchief op het Blijen- burg te Den Haag, toen hij in een gang naast de Dd?ische Kerk ontdekte, dat een trapje, dat altijd tegen den munr van die kerk stond, nu naar den overkant was ver. huisd. Hij meende, dat er wel eens iets niet in orde kon zijn en waarschuwde d>i politie, die onmiddellijk een oüderzoek in. stelde. Daarbijbleek, dat langs dit trapje eenige personen over een muur moesten zijn geklommen, vanwaar zij gekomen wa ren in den tuin van den heer S., boter- en kaashandelaar aan de Heerenstraat no. 10. Daar waren althans sporen van inbraak aan. werfg. Achter den winkel van S. bevindt zich een kantoor, waarin eenige oude bram1, kasten slaan, die meestal open gelaten ver- den ,ook al was er geld in. Thans waren er eenige honderden guldens in geborgen 'geweest, die eruit verdwenen waren. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. BOND VAN NEDERLANDSCHE SCHILDERSPATROONS. Onder leiding van den bondsvoorzitter, den heer W. C. van As. is in Excelsior7', te Den Haag de jaarlijksche algemeene vergadering van de instellingen van den •Bond van Nederlandsche Schilderspatroons gehouden. De patroonsverzekering, het fonds voot bedrijfsongevallenrisico en de ziekteverze kering hadden in 1929 de volgende batige saldi: f. 5031.45, f. 12.169.29 en f. 5990.61. De heer E. ran Rij, te 's-Gravenhage werd herkozen als lid van den Raad van Bestuur De ziekteverzekering, die gedu rende 10 jaren, ondanks de lage premie van f. 10 per f. 1000 loon zeer gunstig heeft ge- werkt en een reservefonds van ruim 1 70.000 heeft gekweekt, werd wegens het 'op 1 Maart j.l. in werking treden der Ziek tewet opgeheven. De Raad van Bestuur werd met de liquidatie belast. Met dank baarheid werd van het werk van den Raad van Bestuur gewaagd inzake zijn bemoeiin gen voor de tot stand gekomen ,,bedriifs- vereeniging", waardoor het weer mogelijk is het risico der Ziektewet zelf te dragen, irt samenwerking met den Ned. Schilders- gezellenbond. WEGENS SCHILDERIJEN DIEFSTAL VEROORDEELD. De Haarlemsche Rechtbank heeft heden den 21-jarigen machinist P. J. V die op 30 April 1929 uit het Frans Hals museum te Haarlem een schilderij had gestolen, con form den eisch tot maanden gevangenis straf veroordeeld HAAR KIND GEDOOD. Het Arnhemsche Gerechuhol heert heden arrest gewezen in de zaak tegen Nolda v. F., die door de Arnhemsche Rechtbank tot drie jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord op haar kind. Het Hof be vestigde de opgelegde straf van de Recht- bank en veroordeelde verdachte eveneens tot drie jaar gevangenisstraf. UIT NEOjOOST-INDIE. ARAK-STOKERIT ONTDEKT. MED AN, 26 Maart. (Ancta). De veld politie van Tebingtinggsi in de afdeeling Deli en Serdung, in het gouvernement Oost-kust van Sumatra, ontdekte in de nabijheid van Soengai Simoedjaer een groote aaak-stokerij, welke werkte met zes stookketels. 54 tonnen'en 15.000 liter tapeh werden in beslag genomen. De stokerij had een capaciteit van 1C0 blikken per dag. Van de 10 aanwezige arak-stokers werd een drietal gegrepen, waaronder een Peng- hoeloe. GOUDEN MEDAILLE VOOR Dr. ECKENER. WASHINGTON, 27 Maart. (Ned. Tel. Ag.) Het „National Geographic Society" zal heden in plechtige vergadering haa.c gouden medaille overhandigen aan dr Eckener. Tot nu toe is deze gouden me daille in 42 jaar slechts 11 maal verleend. Onder de uitverkorenen bevinden zieti Peary, Amundsen, Byrd Lindbergh, Shack leton, Stefan-son en Lloyd Bennet. DE SNEEUW IN AMERIKA. CHICAGO. 27 Maart, (Ned. Tel. Ag.) Ten gevolge van den hevigen sneeuwstorm beTeikte de sneeuw hier een hoogte v<tn een halven meter. In de scholen werd geeü les gegeven. Gedurende den nacht hebben meer dan 1000 dakloozen een onderdak ge zocht in de politiebureaus wegen9 de hevige koude. Duizenden arbeiders trachten vergeefs al thans in de hoofdstraten de sneeuwmassa's op te ruimen De schade, welke door het slechte weer is aangericht, wordt reeds ge schat op meer dan 25 millioen dollar. Ook het Zuidelijk deel van Michigan en het Noorden van Indiana zijn onder zware sneeuwmassa's begraven. Longs de wegen zijn verscheidene auto's ingesneeuwd. AARDBEVING. MESSINA, 27 Maart. (Ned. Tel. Ag.) De Liparische eilanden zijn door Hevige aardschokken geteisterd. Eenige huizen zijn ingestort en meerdere personen liepen kwetsuren op. De staatssecretaris van het ministerie van Openbare Werken heeft zich naar het ge teisterde gebied begeven. VREEMDE LOONSTRITD. WARSCHAU, 27 Maart. (Wolff.) In het Oost-Poolsche grensgebied wordt op hoi oogenblik een eigenaardige loonstrijd ge voerd. De geheime speurders van de Poolsche grenspolilie^zijn in dit gebied in slaking ge gaan, en hebben verklaard eerst dan het werk weer te zullen hervatten wanneer zij voldoende loonsverhooging krijgen. COMMUNISTISCHE „HÖNGER- MARSCH" IN ENGELAND. LONDEN. 27 Maart. (V.D.) De Emgelsche communisten zijn voornemens als protest tegen de werkloosheid een hongermarsch naar Londen te organiseeren. Do vakver- eenigingen en de Lalpourpartij hebben hun allen steun ontzegd. De eerste groep com munisten zal Maa'ndaa a.s. uit Glasgow naar Londen vertrekken. Te Sheffield en Man chester zullen andere groepen werkloozen zich bij de Schotsche groep aansluiten. Ook uit Yorkshire en Lacashire zullen mar- schen naar Londen georganiseerd worden, waaraan voornamelijk vrouwen zullen deel nemen. LEEKENSPEL. Mer. schrijft ons: Door eeü Commissie, gevormd uit door verschillende inzichten gedragen vereeni- gingen, die werkzaam zijn voor de ontwikke ling van jongeren en volwassenen (Vrijzin nig Christelijke Jongeren, Vereenigingen van R.K.. Volkshuizen. Instituut voor Ar beidersontwikkeling) wordt een rondreis ge organiseerd van de groep leek en spelers, staande onder leiding van Walther Blr- chetta te Breslau. Het plan* omvat een 15- tal voorstellingen, welke gegeven zullen worden te Arnhem, Nijmegen, Delft, Rot terdam, Utrecht, Wormerveer, Enschedé, Zwolle, Leiden, Den Haag en Amsterdam van 117 April a.s., aan welk aantal des- gewenscht nog enkele kunnen worden toe gevoegd. 297 Trijn, Piero, Duim vlogen te gelijk, kregen alle drie een beurt. „Jonge, dat is me ook 'n val," riep Trijn, „is mijn rokje niet gescheurd Piero hield zich vast aan Trijntjes been. En gleed toen met haar mee „Houd je goed, Jokko," zei onze Jan. „we zijn nog met ons twee." 298 Terwijl Jan Klaasen zich rustig hield cn kalm in 't midden zat, voerde Jokko rare kunsten uit, op 't snol draaiende rad. De vele toeschouwers cr om hoen, juichten Jokko luide- toe. „Hoe houdt hij het uit," zei Katrijn, „hoe wordt het dier niet moe." AMSTERDAM. 27 Maart. De beurs was bij kalmen handel zeer vast. Bijna allerwe gen kwamen de noleeringen op hooger ni veau en alleen de Rubber aandeel en konden zich niet handhaven, hetgeen verband met de minder gunstige stemming op de rub- bermarkt hield. Bandau rubbers kwamen iets lager te liggen Een flinke affaire ont wikkelde zich in fndustrieele fondsen in Margarine Unies, die tot boven 310 aan trokken. Calvé Delft behaalden een klein avance. Aku s stegen tot 102'/» maar rea geerden tot op pari. De Accoustiekaandeelen waren onveranderd, de Philips golden iets hooger. Aniems waren gezocht en boekten een avance van 10 pet. Centrale Suikers lie pen iets op. Oliewaarden waren vast. wat de builen landsche soorten betreft. Koninkl. daaren tegen verloren een weinig Tabakken ont moetten grooten vraag en alle Sumatra- soorten behaalden belangrijke avances Van de Suikerwaarden werden II. V. A 's een weinig hooger genoteerd. Op de Seheep- vaartafdeeling bleef de vaste stemming aanhouden. Scheepvaart-Unie's en Oude en Nieuwe Vaarten liepen verder op Mijn- waarden waren stil. alleen Roetons werden op beperkten schaal A'erhandeld op hooger niveau. Amerikanen waren goed van toon, vooral Public Utilities. Prolongatie 2 1 /4 pCt. WISSELKOERSEN Enge!. 12.12 9/16. Duit-ehland 59.49V*. Frankrijk 9.76. België 34.76i/s. Zwitserland 48.241'o. Oostenrijk 85.121'2. Denemarken 66.77V2. Zweden 67.02i/o. Noorwegen 66 75 New-York 2.49 3/16. VOETBAL. TOURNOOI VAN A. S. C. Op 27 April zal alhier door A. S. C. een tournooi om den „Harmonie-beker" worden gehouden. Deelgenomen wordt door A. S. C., Kampong. Concordia en V. O. C. A. S. C. NAAR 'T CORINTHIAN- TOURNOOI. A. S. C. 1 zal deelnemen aan hel op 2en Paaschdag te Utrecht te houden Coiinthian- tournooi. De A. S. C.-juniores komep uit op het juniores-lournooi dat op 27 April te Bussum wordt gehouden op het terrein van Allen Weerbaar. ALPHEN. Pro?. Stierenkeuring. Gistermorgen had alhier op het gemeen te- terrein aan de Stationsstraat de jaarlijksche ProvinciaJe Stierenkeuring plaats voor het Groninger veeslag Er waren ingeschreven 70 stieren De jury bestond uit de heeren M. M. van Buuren, Zuidland. en A Louter, Voorburg Van de 1-jarige stieren verwier ven Dirk II, eigenaar-fokker J. D. v d. Ak ker, alhier, 75.8 punten. Peter, eigenaar- fokker H. H. v. d. KlootMeyburg. Alphen a. d. Rijn, 75,9. Oscar, eigenaar-fokker de zelfde. 79,4. Lot, eigenaar G Eikelenboom, Rijnzaterwoude. 76.9. Alex, eigenaar H. J. Vink. Rijnzaterwoude. 76. Willem, eigenaar M. P v. d. Weyden, Noorden, 78.7. Cesar, eigenaar-fokker A. Zwanenburg. Bodegraven 76,4. Ma nes, eigenaar-fokker II Los, Zwam- merdam, 75,4. Christiaan II. eigenaar-fokker Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen. 76,3. Gijs, eigenaar-fokker dezelfde. 76.5 Harm, eige naar M de Jong, idem, 76.1 Janes, eigena ren L. de Wit en M. v. Zwieten, alhier. 77,3 Twèe-jarige stier Leo, eigenaar A. Rijnsbur ger. alhier. 76,9. Alberlus, eigenaar K. P. Both, Bodegraven. 76.7. Daniël, eigenaar II. Voorhij. alhier. 76,2. 2-jarige slieren geboren tusschen 30 September 1927 en 1 October 1928: Jan, eigenaar-fokker A. Zwanenburg, Bodegraven. 76,1 August, eigenaar C. van Brie men, idem, 78.4 Jan. eigenaar A. B. Plomp, Nieuwkoop, 75.8 Martin eigenaar C. Kwakernaak. Bodegraven. 77,8 Jan. eige naar J. P. van Galen, Nieuwkoop. 78,2. Fac teur. eigenaar C. D. Vergunst. alhier. 75.G. Julius Cesar, J. H. de Bruyn, Bodegraven, 75,3. Coenraad, eigenaar J. D v. d. Akker, alhier. 75,3. Ernst, eigenaar J. J. Konst, Zevenhoven. 81.05 3-jarige stieren. August, eigenaaf C van Gaaien, alhier, 75,2 Cor. eigenaar G. van Dorp, Hazerswoude, 79,2. Arnold, eigenaar fokker J. M v.Egmond, Aarlanderveen. 79.3. De indrukken der jury waren over het algemeen wat kwaliteit, gehalte en aanvoer, vooral wat betreft de 1-jarige pinkslieren bevredigend. De uitslag van de gisteren ten overs Utan van notaris R. v. d. Berg in het hotel „De Vergulden Wagen" gehouden openbare vrij willige verkooping van onroerende goederen is als volgt: Perceel 1. het burgerwoonhuis c.a., Van Roedestr. 7 alhier, in bod slaande op f. 3700 werd niet afgemijnd en toege wezen aan den heer J. Molenaar Jzn. alhier, terwijl de perceelen 2 en 3, het fabrieks gebouw mei bovenwoning en woonhuis, I'r. Hendrikstraat Xos 110-112 in combi natie werd toegewezen voor f. 6800 aan de heeren W. Bos en H. Schoo van Bodegra ven q.q. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven HONDEN-VERORDENING TE OEGSTGEEST. Geachte Redactie- Zoudt U het volgende in Uw Blad willen opnemen, waarvoor bij voorbaat mijn be leefden dank. Sedert eenigen tijd worden te 0eg9lgee?t de eigenaars van honden weer herinnerd aan de in deze Gemeente geldende Verorde ning op deze dieren, en zijn verschillend© personen wegens overtreding bekeurd Nu vraag ik mij wel eens af. of zulke be keuringen feitelijk wel billijk zijn, daar de politie toch onmogelijk iederp eigenaar van een hond kan opsporen, cn de een dus wordt bekeurd, terwijl de ander hieraan ont komt Of is dit bekeuren een premie op het jarenlang wonen in deze Gemeente? De Verordening in haar tegenwoordigen vorm is een onding, heigeen een zeker deel der bewoners een groot ongerief verschaft. Sommigen hebben hun hond daarom weg gedaan anderen weer niet Doch in beidé gevallen wordt de persoonlijke vrijheid be lemmerd Waarom kan dezo verordening niet ge wijzigd worden in dien zin, dat iemand, die z'n hond overdag vrij wil laten loopen, hiervoor aan de Gemeente een geringe l>e- lasting betaalt, varieerende b.v van f 2.50 5.00 per jaar. naar gelang der financieele draagkracht Dan houdt de politie het^ recht diegenen te hekeuren. die zonder hieraan te voldoen, foeh van dit recht gebruik zou den willen maken. Naar ik meen is deze Verordening tot stand gekomen, doordat er 's nachts kippen werden doodgebeten. Daar ik zelf ook over tuigd ben. dat bonden 's nachts niet onbe heerd op de wegen mogen vertoeven, zou liet aanbeveling verdienen deze dieren uit fluitend vanaf 's morgens 8 uur tot zons-: ondergang vrij (e laten loopen. daar het bij avond uitgaan met z'n hond geen overwe gende bezwaren medebrengt. Op de hierbij voorgestelde wijze is er tocli wel een compromis te sluiten. Wat voor reden moet er toch ander? zijn. om deze verordening in al haar gestrengheid te handhaven Het betrekkelijk gering aan tal veldwachters, die toch reeds zoo op hun "qui yive" moeten zijn in verband met de in den laaisten lijd voorkomende diefstallen, zullen een wijziging zeker niet betreuren. Alles bij elkaar genomen is zulk een wij-« ziging mede in het belang der voor haar zelfstandigheid strijdende gemeente. Gaat men door mei zulke ..Rücksiclitlose" vrij- heidsbeoerkineen toe te passen, dan zal er loch zeker geen eendrachtige burgerij zijn. die ons geacht gemeentebestuur in hare on- afhankrlijkhoidspogingen steunt Hoogachtend. G IT M. v. d. BOS Regentesseiaan 9. Oegsigeest. („Ueber den Tod hinaus"). Roman van ANNY VON PANHUYS. Uit het Duitsch door W H. C BOULLAARD. (Nadruk verboden 30) „Dat kan ik nauwelijks getooven". was Waller's antwoord en na het knoopje zorg vuldig te hebben opgeborgen gaf hij vrouw Relter weer een goede fooi. die dankbaar werd aangenomen, „veel van zulke knoopjes zullen er wel, niet bestaan, daarvoor zijn ze te bijzonder." „Dan is 't zeker van mijnheer de Ruyler." „Waarschijnlijk wel." „Waar vond u het. mijnheer?" „Dat kan ik uitsluitend aan mijnheer de 'Ruyter zelf vertellen." De vrouw schudde het hoofd. ..Die hee'e geschiedenis tusschen u beiden komt mij zonderling voor Ze keek met blijdschap Daar het geld en zei als tot zich zelf. „Maar wat kan mij het schelen", en luider: „Waar om gaat u er niet heen om het knoopje te geven? U wildet onlangs immers zoo graag daar in huis komen, welnu, dan moet u nu gaan en als u aanbelt, doet meneer de Ruy ler u zeker zelf open; de rest is uw zaak. Maar zeg vooral niet. dat ik u iets van dat knoopje heb verteld, want ik zou niet graag in de zaak. die u met mijnheer de Ruyter hebt uit te maken eD waarvan ik heelemaal niets weet, worden betrokken „Best. best'weer tikte Waller vluchtig aan zijn hoed en ging snel heen. „Ik hoop maar, dat ik niet iets verkeerds 'heb gedaan", mompelde de vrouw voor zich heen. liefdevol naar de gordijnen kijkend Walter overlegde hoe hij zich bij den Ne derlander zou introduceeren en zelfs toen hij de knop van de bel al in de hand had, was hij het daarover nog niet met zich zelf eens geworden. fn huis naderden schreden en toen ging de deur open. maar niet meer dan een hand breedte Een baardeloos, oud mannengezient, vol rimpels keek door de opening. ,U wenscht, mijnheer?" Een ongemeen welluidende 9tem heeft die oude heer vond Walter en keek vorschend naar diens gezicht „Tooneelspeler". dacht hij dadelijk en tegelijk speet het hem. dat hij vrouw Retter niet had gevraagd wat de man was geweest of misschien nog wa*. Maar een tooneelspeler paste prachtig in het kader der voorstelling, die hij zich van het spook; gevormd had. sinds hij meende, dat er tusschen den ouden Thomas en dezen ouden heer verband bestond De ingenieur nam zijn hoed af: „Ik zou graag mijnheer de Ruyter spreken." Hel antwoord liet een oogenblik op zich wachten en aarzelend kwam er toen door de deuropening „Mijnheer de Ruyter is uit gegaan. maar als 11 soms een boodschap wenscht achter te loten of morgen terug komen?" Dit ontwijken gaf den jongen man moed meer direct op het doel aan te sturen dan hij aanvankelijk van plan was. .Waarom verloochent gij u voor mij. daar u toch zelf mijnheer de Ruvter bent?" Hij zag hoe o'e oude man schrok en vervolgde ..en morgen terugkomen zou doelloos zijn. want u bent van plan nog vanavond Schneiditz te ver laten.'' ..Hoe weet u dat?" De kleine oogen onder de zware wenkbrauwen bliksemden toornig. In zijn antwoord waagde Walter zich nog een eindje verder. „Ik weet nog veel me^r, mijnheer de Ruyter. maar aangezien ik geen lust gevoel mij met u door een half geopende deur te onderhouden, verzoek ik u mij bin nen le laten. Ik moet u over iels zeer be langrijke spreken." Een schaduw vloog over het oude come dianlengezicht. maar de deur werd gehoe! geopend en met een „mag ik u verzoeken? liet hij den hem onbekenden heer den drem pel overschrijden „U zult wel willen verontschuldigen, dat het er hier wat onordelijk uitziet", zei de oude man. nadat men de voorkamer had be treden, „maar u zult het wel begrijpen daar u. zooals ik van u vernam, reeds bekend bent me! ons vertrek De vensters zonder gordijnen de schrijf tafel, waar niets meer op stond en een half geopende kast gaven het groote. lage ver trek iet? .verlatens iets droevigs. ..Met wien heb ik eigenlijk het genoegen te spreken?" vroeg de Ruyter nu en de jonge man voelde dat achter deze schijnbaar met beslistheid gesproken woorden een heime lijke angst school „Ik heet Zernikow. maar mijn naam zai u niet? zeggen" en voorzichtig tastend sprak hij verder „misschien is het voor u van meer belang le vernemen dat ik binnen kort geëngageerd zal zijn met de docht-rr van den zoo plotseling overleden directeur van het schilderijmuseum professor Ber ner „Wat heb ik daaimee te maken?" vroeg de oude man. terwijl zijn gelaatstrekken on doorgrondelijk werden. „Met mijn engagement hebt u niets le ma ken, maar des te meer met den plotselinTen dood van den professof." „Ik begrijp u niet, mijnheer", de tooneel speler. die zoovele groote en moeilijke rollen in de eerste theaters had gespeeld werd hier plotseling epn zielige stumper Hij Leefde ui zijn oogen dwaalden overal heen. als om ergens iets te vinden waarop hij kon sIp"- nen. want hij voeide zich allerellendigst l? moede Alle® om hem heen scheen te draaien Daar was hel nu, dit ontzettende dat vreeselijke, waarvoor hij wilde vluchten en hij begreep dat die groote jonge Duit- scher.' die daar voor hem stond en hem onophoudelijk aankeek, alles wist Die wist wie de onznligp toI van ouden Thomas had gespeeld Die man daar voor hem moest in den bewusten nacht den professor hebben ver gezeld! Angstzweet brak hem uit maar toch beheersehte hij zich zoo goed en kwaad het ging en daar hij geen antwoord kreeg, herhaalde hij „Ik begrijp u niet mijnheer" Langzaam haalde Y/aller den gouden knoop le voorschijn en den ouden man dien dicht voor de oogen houdend, zei hij rustig, op elk woord nadruk leggend De zen knoop verloor hel spook van den ouden Thomas, welks aanblik den aan het hart lijdenden zenuwzieken professor doodde, bij den ingang van hei museum" en als door een zweepslag voortgedreven kwam er nog achteraan ,U hebt dezen knoop ver loren. u waart hel spook, u bent de moorde naar van den professor „Om Godswil, houd u in als mijn dochter u hoort zij is in de kamer hiy naast", smeekend strekte de oude man zijn handen uit en in zijn gerimpeld gezicht kwam een trek van moeilijk te onderdruk ken opwinding. „Al verslaat zij weinig van de taal die u spreekt, hel vreeselijke woord, dat 11 in den mond naamt, zou zij misschien begrijpen Het is een afschuwelijk woord De kleine man maakte een beweging, alsof hij een griezelig insect van zich wilde af schudden „Waarom deedf u dat. mijnheer de Ruyter?" De oude man veegde voortdurend zijn ge zicht met een zakdoek af; hij had het zoo warm gekregen alsof hij uren lang in den brandenden zonneschijn had geloopen „Waarom ik dat deed?" herhaalde hij en zijn oogen hodden oen verstrooide uitdruk king. „hoe mop| ik dat verklaren, hoewel het (och zoo eenvoudig is, zoo doodeen voudig." Hij trachtte niet mepr te loochenen. Sinds hij den knoop jn de handen van dezen on bekende. wiens naam hij weer vergelen was. had gezien, wist hij dat het doelloos zou zijn langer te ontkennen Hij had ge meend het knoopje iri de kamer te hebben verloren op de gedachte, dat hij het in. dien nacht was kwijtgeraakt, was hij niet gekomen. In de Ruvler'? hoofd renden de gedachten rond. hotsten tegen elkaar aan. vielen om, stonden weer overeind en hinderden elkaar. Zijn gezicht zag er op pens uit als van een vervallen, medelijden opwekkenden grijs aard AI? overweldigd door den gedaehfer.- ehao? wankelde hij naar den leunstoel en naaT een daarnaast staanden stoel wijzend, zei hij kort: „Neem plaats, mijnhepr. dan zal ik u uit leggen. hoe eenvoudig de zaak er uitzag, d e u aanleiding gaf mij het afschuwelijkste woord dat er beslaat naar het hoofd te slin geren. (Wordt vervolprd). 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11