Schoonmaak SPORT. KERK- EN SCHOOI NIEUWS. krachten ter beschikking stelden, om aan stonds de Gemeente in te gaan. Deze Restauratie-Commissie wilde eerst het plan aan de geheele gemeente voorleg gen, ten einde te zien, hoe daarop nu de Gemeente zou reageeren. Zij schreef een gemeente-avond uit en deze werd gehouden November 1928 in de Pieterskerk Predikanten voerden daar het woord en baden Gods zegen af over het grootsche werk dat stond te gebeuren. Enkele leden der Gemeente-Commissie lichtten de plannen toe en wekten de Ge meente op tot het brengen van offers voor dit groote doel. En wat was het slot van dien avond, hoe had de Gemeente gereageerd liet resultaat was verrassend en bescha mend tevens. Staande dien avond werd ge- teekend voor niet minder dan f. 1600. Dat was voor de Gemeente-Commissie het be wijs, dat de Gemeente met de plannen in stemde en ze dus moest doorgaan. Na korten tijd bleek, dat met de som die het Marekerk-Comité alreeds had afgedra gen er nu tegen de f. 20.000 bijeen was. Dat bedrag was do aanwijzing om nu de restau ratie door te zetten. We hadden geloof en vertrouwen dat het ontbrekende er nu ook wel zou komen, ge loof en vertrouwen dat de Schuldbekente nissen ook wel spoedig zouden worden ge plaatst. Voortdurend bleven de gelden vloeien. De aanbesteding werd gehouden en het werk opgedragen. Maar nog altijd was de benoodigde som niet compleet. Doch wat gebeurt. Het Mare kerk-Comité dat van geen stilzitten wilde weten, zon altijd maar weer op nieuwe middelen om aan geld te komen. Het kwam op de goede maar niet nieuwe gedachte, een Bazar te organiseeren. Van zekere zijde had men tot het Comité gezegd Spreek met Mevrouw Spaargaren en 't komt in orde. Het Comité sprak met Mevrouw Spaargaren en 't is in orde gekomen, want zij heeft nu eenmaal op het terrein van organiseeren van Bazars haar sporen verdiend. Ik behoef u niet te zeggen wat dat Bazar- Comité verrichtte. Gij hebt het pas nog, met eigen oogen kunnen aanschouwen. Dankbaar zijn wc gestemd, allereerst je gens Hem, die ons dit werk heeft doen ge lukken, dankbaar jegens allen die met zoo veel liefde vervuld waren. De Gemeente heeft veel gegeven 1 Hef. is de Gemeente-Commissie dan ook een behoefte van af deze plaats een woord van bartelijken dank te richten aan allen, die aan dit werk hebben meegewerkt, aan dit werk, dat dc belangstelling had, vér bui ten onze Gemeente. Allereerst dankt spr. de leden van het Marekerk-Comité, voorts de Restauratie- Commissie. Tenslotte dc dames van het Ba- zar-Comité. Het ligt toch voor dé hand dat wij u het laatste moeten dank zeggen. Uw werk was nu eenmaal het laatste van alles. Gij wildet immers de kroon zetten op het werk der Gemeente-Commissie en dat kan eerst dan, als al het andere achter den rug is. Welnu gij hebt uw doel schitterend be reikt, gij hebt de kroon kunnen zetten op ons werk. Gij ziet de resultaten van uw ar beid boven uwe hoofden schitteren. Wat gij dames, gepresteerd hebt, is boven allen lof verheven. Een Bazar is gehouden wiens weerga in Leiden niet is aan te wijzen. Ten slotte wil spr. woorden van dank rich ten aan dc aannemers van het werk de hoeren v. d. Velden en dc Jong, aan de firma Bik die onder leiding van den heer Leo Mens het orgel algeheel restaureerde, aan de fa. Eggink die de electrische verlichting ver zorgde, de fa. Stokvis die de kronen leverde de fa. Deerns Westcrnigh die de centrale verwarming aanlegde; aan den opzichter van het werk den heer van Heijst, die het dagelijksch toezicht hield en ook aan onzen hoofdopzichter den heer Wind, die bij al zijn drukke werkzaamheden nog tijd wist tc vinden om over de verschillende werken zijn wakend oog tc laten gaan. Als ik nu eindigde, aldus spr., zou ik al zeer ondankbaar zijn. Want één moet ik nog met name noemen en die heb ik tot het laatst bewaard en dat is de heer W. Fontein voorzitter van dc Gemeente-Commissie, te vens de man die in zijn kwaliteit als archi tect geheel vrijwillig en geheel belangeloos de plannen ontwierp en ze ook uitvoerde. Wij als Gemeente-Commissie, we mogen ons al zeer gelukkig prijzen u in ons midden te hebben, lid van de Gemeente-Commissie cn bouwkundige tevens. Kon het mooier? De meer ingewijden, wij dus, uwe medeleden, weten maar al te goed hoeveel tijd, hoeveel moeite cn zorg gij u voor dit werk hebt ge geven, maar bovenal met hoeveel liefde en toewijding gij dit alles gedaan hebt. Uw naam zal voor altijd aan deze restauratic verbonden blijven. Als blijvend aandenken aan uw nooit genoeg te waardeeren arbeid heeft de Gemeente-Commissie in een van de zijkolommen in gouden schrift laten bei telen alles wat gij gedaan hebt. De geslach ten die na ons komen, mogen, ja moeten hel weten, dat wij zulke eminente men- schen in ons midden hadden. God geve, dat gij nog vele jaren uw eigen werk moogt blij ven aanschouwen. Spr. bracht voorts een woord van wee moedige hulde aan de nagedachtenis van wijlen archivaris Mr. O vervoorde. Nog kort voor zijn dood mochten wij van den overledene een schrijven ontvangen, dat getuigde van warme belangstelling in ons restauratiewerk. Ten slotte dank aan allen, die, in welke qualiteit dan ook. ons gesteund hebben bij ons werk. Gemeente, De grond, waarop deze Protestantsche koepelkerk is opgetrokken, is historischen grond. Op dezen bodem is gevochten voor vrijheid van het geweten om God den Heere te dienen naar Zijn woord. Marlelaarsgrond bij uitnemendheid dus. Welnu, die vrijheid waarom onze vaderen gestreden hebben is er, is er nog. God geve dat zo blijve en dat ze onzerzijds niet verloren ga door on geloof of bijgeloof Blijve daartoe deze Mare-kerk haar dien sten bewijzen tot verbreiding van de Mare van Christus. Boven allen dank aan menschen stijgt dank op tot eer van Hem, die niet woont in tempelen met handen gemaakt en die dank werd uitgesproken met het gedicht van Vondel: Heiligh, heiligh. noch eens hciligh, Driemaal heiligh, eer zij God, Buiten God i9 't nergens veilig. Heilig is het groot gebod. Hierna wa9 het woond aan den heer Jac. Wilbrink, die sprak in zijn functie van voorzitter der finantieele commissie uit de gemeente-commissie. De heer Wilbrink. Rede de heer Jao. Wilbrink. Spr. wilde allereerst hen bedanken, die het initiatief namen tot de restauratie, of eigenlijk degenen, die de eerste plannen op wierpen, welke tot de restauratie leidden. In het bijzonder noemde hij de leden van het Marekerjc-comité. Op zeer bijzondere wijze hebben zij de be langstelling sinds 1923 gaande gehouden. Na een afmattende verkiezingscampagne kwamen zij tezamen en uil hun besprekin gen groeide het Marekerk-Comité. Allerlei wegen en middelen dachten zij uit. om gel den te verzamelen: begonnen werd met gif ten te doen toevloeien. Hij brengt ds. Goed hart dank voor het door hem genomen ini tiatief, om de gemeenteleden te bewegen een bijdrage te schenken op een verjaardag. Al deze gelden werden bijeengebracht en een fona^ voor de Marekerk ontstond Maar nu moest tot een daad worden overgegaan. Plannen werden mei den lieer Fontein be sproken. zij passeerden do Gemeente- en de Financieele Commissie: het bleek dat een bedrag van ruim 50.000.gulden noodig was. Wanneer voor de helft daarvan geteekend zou worden, kon men tot de restauratie overgaan.. Dank zij het medeleven van alle kanton, dank zij de besparingen die de Ge meente-commissie toepaste op aandringen van do Finanlioele Commissie, on? het snel voorwaarts, Niet in het minst heeft daartoe bijgedragen het loffelijke en ijverige werken van het z.g. „vrijwilligercorps", dat zijn plichten vervulde bij allo diensten, ook in de Hooglandsche en Pieterskerk. Spr. brengt dit vrijwilligerscorps zijn bartelijken dank en vertrouwt, dat wanneer nogmaals een beroep mocht worden gedaan, alle leden weder in grooten getale zullen optreden. Maar het werk van het Marekerk-Comité is nog niet afgeloopen. Men heeft do ver plichting op zich genomen de aangegane 4 procenls leening in 25 jaar af te lossen en spr doet een middel aan de hand waardoor het mogelijk zal zijn dit in ongeveer 7 jaar to doen. Dit is te meer noodzakelijk, omdat cr reeds plannen zijn, een nieuwe kerk to slichten. Het is dus zaak. zoo spoedig moge lijk van do oude schuld verlost te zijn. Wan neer do 900 aanwezigen bij hun verjaardag ieder een gulden schenken cn ook daartoe hun familieleden en vrienden opwekken, kan ieder jaar 3600 gulden worden afgelost en is dus de leeningschuld ad 25.000 gulden zeer spoedig verdwenen. De heer Wilbrink doet tenslotte nog de aangename mededeo- ling, dat dc kaarljesvêrkoop voor de onver- huurde plaatsen is afgeschaft, en dat voor laan nog slechts vrijwillig plaatsgeld zal worden gecollecteerd- hij hoopt dat, voor zooveel mogelijk, de bijdragen dezelfde zullen blijven als voorheen. Vervolgens werd hel woord gevoerd door den heer W. Fontein, voorzitter der Ge meente-commissie, door wien de overdracht dor Kerk aan den Kefkernad geschiedde Rede de heer W. Fontein (overdracht) Na alles wat u door mijn mede-commis sieleden reeds is medegedeeld, rust op mij ten slotte nog de aangename laak ons in wendig gerestaureerde Kerkgebouw aan den Kerkeraad onzer Gemeente over te dragen. Het verheugt mij dit te kunnen doen, daar onze Gemeente er nu een tweede ver warmde kerk bij krijgt; want al bezitten wij twee mooie Kathedralen toch zijn deze, laat ik het maaT eerlijk zeggen, vooral des winters, voor onzen Eeredienst minder ge schikt, en zouden ze 9lechts met buiten gewone hooge kosten, en dan zeker tot schade van het schoone geheel voor onzen Eeredienst geschikt gemaakt kunnen worden. Van harte hoopt de Gemeente-Commissie dan ook. dat deze resauratie, die een zoo buitengewone belangstelling van de leden mocht ondervinden, moge bijdragen tot ver aangenaming der Godsdienstoefeningen. Ik verzoek den Kerkeraad dit herstelde gebouw voor haren Eere-dienst te aanvaar den en 9preek den wensch uit dat het tot in lengte van dagen moge dienen tot verheer lijking van Godsheiligen naam en tot zegen onzer Gemeente. Nog sprak Ds. Klomp, scriba van bet Classicaal Bestuur van Leiden, in de plaats van den Praeses van dit Bestuur. Hij ver heugde zich over de ontzaglijke verande ringen, die hadden plaatsgevonden sinds 3ijn studententijd en wenschte de Gemeente ■hiermede geluk. Tevens werd door hem de hoop uitgesproken, dat de legende, als zou den de avonddiensten te Leiden zoo slecht bezocht worden, waardoor de predikan ten in overweging moeten nemen deze af te schaffen onwaar mocht zijn. Hij spoorde de gemeenteleden aan, deze avond diensten. waarvan een dankbaar gebruik ge maakt dient to Worden, toch vooral te be zoeken. Tenslotte hield dr. Boissevain nog een korte rede. Rede Dr. Boissevain (aanvaarding) In zijn kwaliteit van voorzitter van den Kerkeraad aanvaardde hij de kerk in haar nieuwen staat uit de handen van de Ge meentecommissie. Hetgeen wij hier terug ontvangen hebben, aldus spr.. is wel een buitengewone verrassing voor den Kerke raad. de predikanten en de gansche ge meente. Spr, vestigde er de aandacht op, dat a.9. Zondagavond de plechtige inwij ding van het vernieuwde gebouw zal ge schieden door Ds. Hartwigsen en dal 'swin- ters^en 's zomers doopdienslen gehouden zullen worden Grooten dank bracht spr. over namens alle commissies cn alle medewerkenden aan de Gemeente-commissie, voor al het geen door haar gedaan is, alsmede voor de toewijding, waarmede het geschiedde. In 't bijzonder is dit hem verzocht door het Marekerk-Comité evenals door de predi kanten. Hij verheugt zich speciaal om twee redenen, en wel ten eerste om 't feit dat een nieuwe .Bijbel geschonken werd door een der leden der Gemeente-Commissie in do oude kon men veelal geen tek9t vin den, daar het risico bestond, dat een blad zijde gescheurd of weg was en voorts om de aanwezigheid van de prachtige nieuwe consistoriekamer. Spr. eindigde met de woorden: „En als wij vragen, waarom voor God niets schoon, niets heerlijk genoeg is, clan luidt het ant woord: „Omdat Hij ons volmaakt gediend heeft". Omdat Hij ons geopenbaard heeft do heerlijkheid van zijn offer, de heerlijkheid zijner liefde. De plechtige en toch vreugdevolle avond werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van Gez 2 veis 3 en 5 „Geloofd zij Vader's eenige zoon", waarna Dr. Boisse vain de gemeente nog in gebed voorging. Na afloop vereenigden velen zich in de consistoriekamer, dio de algemeene bewon dering afdwong Hiermede behoorde een samenzijn lot het verleden, dat met gulden letteren geboekt zal worden in do annalen der Leidsche kerkgeschiedenis. Slechts zelden he^fl men een eeredienst bijgewoond, waarnaar het verlangen daarbij aanwezig te zijn zoo sterk in breede kringen was geworteld. Wel zel den hebben wij een plechtigheid meege maakt, die zóó trof door haar waarachtige eenvoud, gesteund door een warm gedragen, blijmoedig, oprecht en vertrouwend gods dienstig besef. Deze ure was voor de talloos velen, die hunnen beste krachten gaven voor het sc-hoone doel der restauratie, voor hen die met geheel hun ziel streden voor een ideaal, dal uiteindelijk bereikt werd, een der heerlijkste momenten in hun leven! Na deze gedenkwaardige stonde, welke een oogenblik rust schonk in de taak. die de toekomst nog in haar schoot geborgen houdt, zullen de getrouwe Marekerkgangers met vernieuwde energie voortgaan om het werk te voleindigen, dat zij zich voorstellen nog te doenl Voor Protestantsch Leiden was gisteren avond de gang naar de geliefde Marekerk een der gelukkigste en heerlijkste, die men zich denken kan. VOETBAL. OEFENWEDSTRITD VAN HET NEDERLANDSCH ELFTAL. De heer W. Fontein. NED. EfERV. KERK. Beroepen: Te Garsthuizen: T. Lofvers, cand. te Wieringen. Te Haamstede: E. van Asch te Arnemuiden. Te Sluipwijk: J. Fok- kema. cand. te Utrecht. Te Tuindorp-Vree wijk (Rotterdam) (toez.), Dr. G. P. van IttcT- son, te Alblasserdam. GEREF. KERK. IN H. V. Beroepen: Te Bussum. G. W. van Dcth, te Zaandam (2de maal). GEREF GEMEENTEN. Tweetal: Te MeÜ9kerkc, A. van Dijke, to 1 Nieuw-Beijerland, en J. R. van Oordt. te I Zeist. Westelijke ploeg met 61 geslagen. In het Sparta-Htadion te Rotterdam vond gisteren de oefenwedstrijd plaats tusschen heb Nederlandsch elftal en een Westelijke combinatie. Ongeveer 10,000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij, waarvan een 6000-tal schooljongens. Wanneer onder leiding van scheidsrech ter Casteleyn begonnen wordt, blijkt Let, in het nationale team reeds direct goed te vlotten, vooral het samenspel tusschen Lan- daal en Tap op den rechtervleugel is goed. Bij een voorzet van Landaal werkt Van der Broek het leder achter doelman Quay. Dc verdediging der in het groen gestoken Westelijken met De Bruin aan het hoofd is uitstekend, doch van de middenlinie wordt voorloopig weinig steun ontvangen. Do voorhoede van West presteert in deze periode niet veel. Het Nederlandsch cllUu blijkt over alle linies de meerdere te zijn, doch het is aan Vermetten c.s. te danken, dat voorloopig de score niet hooger wordt. Aan den anderen kant blijkt Denis niet in goeden vorm te zijn, één maal zien we hem te laat ingrijpen, doch Vermeer schiet tegen den paal Bij een tweede fout van Denu krijgt Pasteur een prachtkans op een me ter afstand van Van der Meulen, docn on- begrijpelijkerwijze gaat het schot van den Hagenaar over. Quax houdt er heel wat schoten uit. Na een aanval van den linker- wing der Groenen schiet de Roo met een vliegend schot juist naast. Nog voor de pauze wordt het 2—0 voor dc nationalen, als Quax zich bij een schot van Landaal laat verrassen en Van der Broek er vlug bij is en ten tweede male het leder achter Quax deponeert. Na de pauze is het spel niet meer zoo levendig als daarvoor. Na 10 minuten spe len mist Pasteur na een hoekschop weder om oen prachtkans om den achterstand te verkleinen. Van den Broek schiet dan hard in, het leder ketst tegen den paal in het veld terug en Tap is er als de kippen bij cn de stand is 3—0. Viergever maakt on houdbaar voor Van der Meulen een tcgen- punt. Na-een half uur spelen doelpunt Van der Broek uit een voorzet van rechts, kort daarop maakt Landaal nummcro vijf uit een corner, uitstekend door Van der Hey- dert genomen. Even later is het al 6—1, als na een voorzet van den productieven rechtervleugel J. de Kreek hard inschiet. Even voor het einde produceert Pasteur nog een buitenspeldoelpunt, doch scheids rechter Casteleyn heeft het buitenspelge- val ontdekt Met 61 komt dus het einde. Het Nederlandsch elftal heeft zeer wet voldaan. De voorhoede was snel. het spel had verrassende situaties en doelpunten konden de spelers maken. Dc vleugel halfs waren uitstekend, speciaal Kools had er het oog in. Van Kol speelde rustig maar heel goed maar Do nis speelde ver beneden zijn normalen vorm. Van do Westelijken waren*De Bruin en Vermetten do besten. RECLAME. NEDERLAND—ITALIË. De voetbalwedstrijd NederlandItalic zal door Philips omroep naar Oost- en West- Indii; draadloos worden uitgezonden. De heer Wouter Loeb is aangezocht, dien wed strijd voor do microfoon geheel te verslaan. QUICK—A.S.C. NIET IN LEIDEN De K. N. V. B. heeft op het verzoek door beide partijen ingediend om den bekerwedstrijd Quick—A.S«C. te Leiden te doen spelen, afwijzend beschikt op grond van de overweging, dat daardoor te grooto concurrentie zou ontstaan voor den wed strijd Lcidsch L.V.B. XIAlphen, welke a.s. Zondag eveneens hier ter stede wordt gespeeld. A.S.C. zal dus Quick in eigen home moeten bekampen. Josson zal niet meespelen. KARLSRUHE NAAR ONS LAND Een.sterke Zuid-Duitsche club uit Karls ruhe komt naar ons land ten einde hier verschillende wedstrijden te spelen. Op Goe den Vrijdag spelen de Duitschers te Den Haag tegen H.V.V., op den Eersten Paasch- dag te Rotterdam tegen het Westelijk Zwa luwen-elftal, terwijl op den Tweeden Paaschdag een wedstrijd zal worden ge speeld tegen hot Oostelijk Zwaluwen-elftal. Deze wedstrijd vindt plaats op 'het Vitcsse- terrein, zegt het „Hbld.". OM DE ENGELSCHE CUP. Arsenal heeft gisteren met 10 van Huil City gewonnen en komt nu in den eind strijd. HOCKEY. NEDERLAND—BELGIE. Samenstelling van het Belgische elftal. Het Belgisch elftal, dat Zondag a.s. tegen Nederland in het Olympisch Stadion te- Amsterdam zal uitkomen, is als volgt samen gesteld Doei: Vandemerghel (Rac. Br.). Achter: Paquet (Rasante), Vanderstiaten \Leopold). Midden. De Kevser (Rac. Br.), Adelot (Daring), Putz (Rac. Br.). Voor: Seeldra-ayers (Rac. Br.). Goditia- bois (Rac. Br.), Rensburg (Rasante), Beer- naert (Gantoise), Grojean (Daring). Op één verandering na is dit dezelfde ploeg, die met 20 van Frankrijk won. i Wellens is namelijk vervangen. 1 („Hbld." geelt menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol, 6716 PAARDENSPORT. DE LINCOLNSHIRE. ■De Lincolnshire handicap te Lincoln (Engeland) werd gisteren gewonnen door Leonidas n (eigenaar de heer M. Boussa-v jookev Southey. Tweede werd Culzeanj (eigenaar Mas Lean) jockey Sharpe; 3. Kmght-orror (eigenaar Sar G. Noble), jockey Ad ley. De drie prijswinnaars waren genoteerd on résp 661-fO/1, 28/1. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Door don exploitant van het café ,,Dé Prins van Oranje" den heer J. F. Bijlui velcl te Alphen zijn nederlaagwedstrijden uitgeschreven uitsluitend voor 3e klas spe: Iers. Voor genoemde wedstrijden zijn fraaiJ prijzen beschikbaar gesteld. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd Hollandia 1 —Excelsior 2 luidt als volgt: pnfc. brt. h.s. gem Th. Duivenvoorden (Exc.) 119 31 19 3.83 P. M. v. d. Berg (Holl.) 150 31 32 4.83 B. Duivenvoorden 150 39 24 3.64 B. van Beelen 108 38 15 2.3t W. v. Gerwen 150 46 14 3.26 W. Haasnoot 139 46 14 3.08 J. Duivenvoorden 150 55 24 2.72 D. Kleen 143 54 12 2.64 A.s. Maandag return-wedstrijd in het Clublokaal der B. V. ExcelsioT te Lisse. DAMMEN. OM DEN LEIDSCH-DAGBLAD- DAMBEKER. Kampioenschap van Leiden le en 2e klasse De uitslagen der 8ste ronde luiden: lste klasse:'De Water wint van Teleng; Reek verliest van v. d. Stel; Bernsen wint van Dekker: Klinkenberg—Vermeulen af gebroken. Enkele hangpartijen werden als volgt beslist: Stel wint van Vermeulen; Vermeulen wint van Reek. 2de klasse: Optendrees wint van Epper-- ga; C. Klinkenberg remise met De Gïaaf; A. KlinkenbergHuisman afgebr.Kleyn wint van De Kier; Teunissen was vrij. j De stand der lste klasse is thans: gesp. gew. rem. verl. pnti P. v. d. Stel 6 4 2 10 -T. A. Bernsen 7 2 4 1 8 j C. Gastelaar9 5 2 3 7*1 J. Vermeulen 6 3 1 2 7* J. Klinkenberg 4 2 2 6*j M. de Water 8 2 2 4 6 I .T. Knoppert 5 13 1 5 I. Teleng 5 13 1 5 S. v. d. Reek 5 1 2 2 4 S. v. d. Wijngaard 5 1 2 2 4 J. A. Lammers 3 2 1 2 J. C. den Dekker 7 2 5 2 Afgebroken partijen. Mede door het zich terugtrekken van den lieer Sweris, onderging de stand een danig^ wijziging. Stel staat op 't moment vrij safe bovenaan, hoewel Klinkenberg, indien hij zijn twee afgebroken partijen wint, mei hem gelijk kan komen. Verder is de stand te ongelijk afgewerk! om er veel staat op te maken. Bernsen heeft zich door een paar overwinningen flink omhoog gewerkt, terwijl Reek daar entegen danig afzakt. Dekker kan geen goed doen, en staat vrij vast onderaan. I In de 2de klasse is de stand: gesp. gew. rem. verl. pntj A. Klinkenberg 6 5 1 10* M. Optendrees 7 5 2 10 W. Klcijn 8 4 13 J. Huisman 5 4 1 8* C. Klinkenberg 7 3 2 2 8 J. C. den Graaf 7 3 2 2 8 O. v. Bemmel 5 3—2 0 D. A. Eppenga 7 2 2 3 6 J. Berg 6 2 13 5 J. Molenaar 7 2 14 5 B. de Kier 6 1-52 O. Teunissen 7—16 1 Afgebroken partijen. De belangrijkste partij in deze klasse die tusschen A. Klinkenberg cd Huismar kwam niet tot een beslissing. Huismai staat echter een stuk voor, en heeft ecf goede kans de partij te winnen. Opten drees kijkt hier de kat uit den boom, ei staat klaar, bii een eventueel faleD val bovengenoemd tweetal, de leiding over t< nemen. Kleijn won eindelijk weer een3 doch heeft weinig of geen kans meer °f den titel, en staat alleen door meer se speelde partijen op de 3de plaats. Ook Eppenga is vrijwel kansloos gewtr den, terwijl De Kier en Teunissen wel zu len uitmaken wie ten slotte de rij sluiten. Groepweds'.rijd Nieuwelingen. De uitslagen zijn Zaalbergv. d. Kleij 2—0; Dreef—1 Kleij 02. De stand is hier gesp. gew. rem. ^er' K. v. d. Kleij 4 3 1 J. Zaalberg 4 2 1 1 J. Venmey 3 1 1 1 J. Dreef 5 11** G. Ni eva-art 3 1 1 D. v. Beek pnt 6 5 3 3 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10