JURIST HUIS BROKKENHUIS. WASSENAAR STERKE TREKHOND ZAAIHAVER LEERLINGEN KASTPAPIER W. MAT VELD SPREEKCEL BOEKBINDERIJ HEERENHUIS C. H. DE JONG 10 Meter Kastpapier GLASPAPIER KASTRANDEN NOORD WIJK-BINNEN. Onze plaatsten, me] R. Bouwknegt is enoemd (ot leerares acte H a aan de In- ustrie- eD Huishoudschool to Hoogeveen. Onze plaatsgenoot de heer E. J. Wieche- nk slaagde te 's Gravenhage voor het di- loma A machinist. NOORD WIJKERHOUT. Mij. van Tninbonw en Plantkunde. De Maatschappij van Tuinbouw en Plant- iinde aid. Noordwijk en Omstreken, hield ledenvergadering in ,,'t Wapen van oordwijkerhout" alhier Slechts een vijltig- il personen was aanwezig De vergadering erd geleid door den bekenden bioloog, den H de Boer, van Noordwijk aan Zee. eze hield een rede over kamerplanten, hoe len ze zelf stekken kan en hoe men ze ient te behandelen. Alles werd duidelijk «gelicht met projeclieplaten Een groote lilectie prachtige planten was aanwezig, elke onder de aanwezigen verloot werd. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Theodorus, z. v. Petrus drianus Warmerdam en van Johanna van Leeuwen. Martinus Ge- irdus, z. v. Jacobus Geerlings en van galha Maria Heemskerk. Piet Joseph Maria v. Theodorus Gerardus van Haaster en an Geertruida Cornelia Ruigrok Johan- es Joseph, z. v. Antonius van den Berg en an Maria van der Voet. Theodorus Pe- rus Cornelis, z. v. Nicolaas Petrus Duiven- oorde en van Cornelia Petronella Duiven- oorde. Gijsbertus, z. van Arelis van der ang en van Baafje Passchier. Jozef lartholomeus, z. v. Hendrik van Berkel en an Alida Maria Smit Theodorus Johan- «s Petrus Jozef en Cornelia Johanna Maria Tieresia, zoon en dochter van Adrianus lartinus Maria van der Mei] en van Wilhel- lina Duivenvoorden. Theodora Johanna, v. Leonardus Turenhout en van Wilhel- oina Maria Cornelisse Overleden: Cornelis Heemskerk, 73 jaar, chtgenoot van Anna M Hoogervorst. we- luwnaar van Maria Johanna van Eeden. - iaria Smit, SI jr weduwe van Leendert ansen, eerder van Johannes Casper Alders. - Johannes Goemans, 63 Jkvr. Anna van Haersma de With, 65 j.. weduwe an jhr. Abraham Daniël Theodoor Gevers. OEGSTGEEST. Wijkverpleging voor alle gezindten. Het bestuur der wijkverpleging heeft he loten de werkzaamheden uit te breiden en de T B C. bestrijding ter hand te nemen o doet in verband hiermede een beroep op 'inancieelen steun. In verband met zijn theologische stu- iie is de heer B Hulsman, onderwijzer aan le Chr. School Endegeester Straatweg, op wachtgeld gesteld. De heer P. J. R. uit Wassenaar maakte gisteravond een visite bij de familie G in de Regentesselaan alhier en plaatste zijn auto voor diens woning. Bij zijn vertrek was de auto verdwenen. Aangifte bij de po litie werd gedaan, die onmiddellijk een uil- gebreid onderzoek instelde, doch zonder re sultaat. Dit is reeds de tweede maal in de zelfde week. Haal de contactsleutel uit uw auto! RIJNSBURG. Trambotsing. Bij bet afrijden van het erf werd Zater dag de heer Jac. Zandbergen aan den Lei- denveg, nabij de splitsing, met zijn vracht auto aangereden door een tram, komende van de richting Leiden De auto werd in een langs den weg liggende sloot geworpen. De heer Zandbergen bekwam geen letsel. De tram werd van voren eenigszins in gedeukt, terwijl de auio. die door den heer S. op het droge werd gebracht, oogenschijn- 'ijk weinig schade had bekomen. Door den heer W. L. v. d. G.. alhier, werd in het land een doode kokmeeuw ge vonden. met om een der poolen een rin getje, waarop vermeld stond: Zoölogisch Museum, Helsinglors Finland. Van de vondst is aan het vermelde adres kennis gegeven. SASSENHEIM. Aangereden. Mej. v. B. is alhier op de Teijlingerlaan door een motor met zijspan aangereden en wel zoodanig, dat zij met een hersenschud- 1 ding naar haar ouderlijke woning is ver voerd. Kostelooze inenting. Ter gemeentehuize zal Woensdag 26 Maart, des namiddags van twee tot half vier gelegenheid bestaan tol kostelooze inenting en herinenting. Raadsogenda. Dc gemeenteraad vergadert Dinsdag 25 Maart 1930, voormiddags half tien, ter be handeling der volgeDde punten 1. Notulen 2. Ingekomen stukken 3. Op heffing verpanding grootboekkapilaal ten behoeve borgtocht van den heer O. van Eek, eervol ontslagen secretaris-ontvanger. 4 Behandeling verzoek van G. Wesseling, directeur der NV. Sassenheimsche Mntor- reederij om schadevergoeding in verband met demping van de Nieuwe Haven. 5. Be handeling verzoek van de Lissesche Bank- vereeniging om in koop te ontvangen een perceel bouwterrein ter breedte van 18 M. naast het gemeenlehuis aan de Wilhelmina- laan 6 Vaststelling gewijzigde verordening op het beheer van het badbedrijf. 7. Voor stel van Ged Skaten machtiging te vragen tot het aangaan van een regeling met ie gemeenten Hillegom, Lis9e, Voorbout. Noord wijk en Noordwijkerhout tot het gemeen schappelijk instellen van een geneeskundig schooltoezicht 8 Vaststellen voorschot 1930 vergoeding Lager Onderwijs aan de bestu ren der Bijzondere Scholen. 9 Verzoek Wo ningbouwvereniging Vooruitgang tot het bouwen van 10 woningen. 10 Verzoek van N. v. d Kwaak om dispensatie van de bepa ling dal een door hem te bouwen schuur aan den in begin van aanleg zijnden weg in het verlengde van de Ruslhofflaan niet mag gebouwd worden vöór den achtergevel van later te bouwen woningen 11 Behan deling verzoek van C. van Gocverden om dispensatie van art. 11 Bouwverordening (ontheffing van de voorgeschreven open rnimlel 12 Voorstel lot hel sluiten van een kasgeldleening groot f. 100.000. Zooab uit bovenstaande agenda blijkt vraagt de heer Wesseling schadevergoeding wegens hel dempen van de Nieuwe Haven. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De Lissesche Bankvereeniging wil aan de Wilhelminalaan een nieuw bankgebouw met safe-inrichting doen bouwen. Voor de benoodigde grond (518 40 M.) wil zij f. 10 per M. betalen. Indien tot verkoop besloten wordt, kan de opbrengst ad f. 5184 dienen tot gedeeltelijke dekking van de stichtings- kosten van hei nieuwe gemeentehuis. Er zal een heslissing genomen worden in zake het instituut echcolarte. De 6 gemeen ten zullen een kring vormen, die gezamen lijk één (of meer indien dit noodig is) schoolarts aanstellen. Voorloopig-moet even wel de machtiging van Ged. Staten ge vraagd worden. Do woningbouwvereeniging ..Vooruitgang** zal het laatste blok van 10 huizen aan de Hein Baderslraal doen verrijzen. Evenals b'i de vorige bouw. levert de verec-niging de slraatstcenen en za! de gemeente zorgen voor aanleg der straat en rioleering. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C H. van Haaster geb. Borst, z. M. A. Onderwater geb. de Winter, d. F v. d Kraan geb den Elzen, z. B C. van Leeuwen geb van der Krogt, z. M. A A. Groewegen geb Haagen, z. C M. van Kampen geb. Verdouw, z. H. Lelie veld geb. Mulder, z. H. M. v. d. Kraan geb. Lagerberg, d. VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Bijenhouden verboden Voorloopige namen voor de straten achter den Damlaac. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting onder voorzitterschap van den burgemeester bijeen. Afwezig was de heer Hendriks. De ingekomen stukken o.a. verslag der commissie tot wering vaD schoolverzuim, mededeeling van Ged Staten dat zij niet hebben goedgekeurd de verhooging van uo wethouderssalarissen met 10 pCfc., werden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de begrooting der avondteekenschool de Hanze in handen van B. eD W. werd gesteld B. en W deelden den raad mede, dat zij zich voor de verzekering van het personeel bij ziekte, als uitvloeisel van .de ziektewet, hebben aangesloten bij Centraal Beheer. Zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen een,voorstel tot verbooging van het subsidie aan bet burgerlijk armbestuur. Bij de behandeling van het voorstel tot aanvulling van de politieverordening deel de de voorzitter mede, dat een verzoek van den heer Borst secretaris-penning meester vaD de Coöp. veilingsvereemging V eur en omstreken, is invekomen om het houden van bijen te verbieden. Daar drt voor den tuinbouw groote schade oplevert cn de tuinbouw hier het hoofdbedrijf is en het houden van bijen slechts liefhebberij, stelden B en W den raad voor in de poli tieverordening op te nemen een bepaling waarbij het verbodeD is in de maanden Mei t/m September bijen te stallen, te hebben of te honden en bijenkasten te stel len enz., op een maximum boete van f. er» of 5 dagen hechtenis. Na een toelichting van den heer Borst over den omvang der schade en een ver zoek van deo heer Raaphorst om ook de omlieeende gemeenten te verzoeken tot het instellen van een dergelijk verbod, werd het voorstei van B. en W. zonder hoofdei, stemming aangenomen. Hierna kwam het voorstel tot wijziging van het benoemingsbesluit tijdelijke ge meente-ontvanger aan de orde. De heer Raaphorst was van meening, dat waai de gemeente-ontvanger ook in dienst is van Storopwijk, dit voorstel moet worden gehandeld in een gcoonromeerde raadszitting van beide gemeenten. In den raad van Stompwijk is dit voorstel niet aangenomen, indien de raad thans dit voorstel wel aanneemt, is de zaak op het doode punt gekomen en zullen Ged. Staten moeten beslissen De voorzitter merkte op, dat het niet noodzakelijk is dit punt m een gecombineerde vergadering te behan delen. Het voorstel is gedaan in het belang van den ontvanger, daar deze anders niet pensioengerechtigd is. Het voorstel is slechts een voorloopig tot een eventueeic samenvoeging van beide gemeenten. Het voorstel werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aangenomen werden voorstellen tot te gemoetkoming aan B. Dijkstra en P. A. Blokpost, gegrond op art. 13 der lager on derwijswet 19-20 en tot voteering van gel den tot aanschaffing van banken ten be hoeve van de R.-K. meisjesschool. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor uitbreiding van de R.-K. meisj'essehool. werd, hoewel de heer Borst den aan te koopen grond wel wat duur vond. zonder hoofdelijke stemming aange nomen, evenals het voorstel tot beschik- baarstellinz van gelden voor den bouw van een kolenbergplaats ten behoeve van de R.-K. jongensschool Incekomen was een vraag van den heer Raaphorst of B. en W. het niet gewenscht achten de straten, welke zijn aangelegd achter den Damlaan een naam te geven, daar de inmiddels daar gebouwde buizen binnenkort zullen worden betrokken en de bewoners alsdan niet kuchen zeggen, waar ze eigenlijk wonen. De voorzitter merkte op, dat het niet ge makkelijk is nameD te vinden, hovendieD hebben B en "W geen fcrd gehad daaraan hun aandacht te wüden. Nadat van allerlei kanter een hoeveelheid namen naar voren züd gebracht, werd voorloopig besloten, do knde lanes de Zandvloot te noemen Plasnnelkado. de 9traat PIaspo« «stTaat en de straat naast de trambaan van de N.Z. H T M, de Zijdestraat. Hierna werd de vergadering gesloten. Raadsvoorstel. Op het verzoek van de oudercommissie van de openbare school om de gasverlichting te vervangen door electriciteit en tevensom een radiotoestel aan te schaffen, stellen B. en W. den raad voor afwijzend te beschik ken. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de school met den bijbel is benoemd mejuffrouw M. Linde boom te Tzum (Fr.). De in veiling zijnde perceelen Smits laan 34, 36. 38, zijn aangekocht door den heer N. Zaalberg te Den Haag voor totaal f. 5000.—. Tot bestuurder van de opgerichte af- deeling den Haag van de Ned. Zijdeteelt- vereeniging is gekozen de heer K. A. N. M. Stille te Veur. VOORHOUT. Tragisch ongeval met doodelijken afloop. Bij 't snoeien van boomen op het voor plein der R.-K. kerk alhier, viel de 58-j»- rige Th. v. Haastrecht uit den boom. Zwaar inwendig gekneusd werd hij opgenomen en in bewusteloozeD toestand bij het Zuster huis ingedragen. alwaar hem het H. Olie sel werd toegediend. Terstond werd hij naar het St. Elisabetheasthuis tc Leiden vervoerd, waar bij onderzoek bleek, dat zijD ruggewervel was gebroken. Hij is aan zijn verwondingen overleden. Dinsdagmorgen zal het stoffelijk over schot to Voorhout worden teraardebesteld. Scheepvaartstremming. De doorvaart door de Nagelbrug zal Donderdag 27 Mrt. a.s. gestremd zijn van 's morgens 10 uur tot 6 uur n.m.. wegens het leggen vaD een zinker in do Hoa/rlem- mertrekvaart tor plaatse. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Jac. Zonneveld en gezin, van Oploo P. de Groot en gezin, van Leiden C. J. Brussee en gezin, van Leiden S. Toet. van 's-Gnavenhagc C A. C. van Wissen, van Wassenaar G. J H. van Beek. van Zoelen J. A. Drewes, van Rot terdam A. van Biemen en gezin, van Zocterwoude. Vertrokken: H. Kooijstra en gezin, naar Voorburg B J. iVefcel, naar Bloemen- daal G. E. de Winter, naar Eindhoven W Bakker, naar Wijk aan Zee P. de Vries en gezin, naar 's-Gravenhage W. N. Hoogervorst, naar Berkel en Rodenrijs W. Nieborg naar Wassenaar 'H. G. E. Teljeur, naar Voorburg. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Aafke, d.v. J. Buiring en W. M. Kornet Johanna Wübelmina, d.v. Chr. Teske en A. de Best Marine NicoJine, d.v. L. S. de Bode en C. van KeppeL Gevonden: drie melkbussen, een stuk lood, een hond (komen aanloopen). WARMOND. Aangenomen. De heer J. Schoneveld, cand. te Warmond heeft het beroep naar de Ned. Hen'. Gem. te Kethel aangenomen. VOORBURG. De heer dr mr N G. Veldhoen, predi kant bij de Ned Herv Kerk alhier, heeft zich belast met de hoofdredactie van het Chr.-Hist. Weekblad ,,De Zuid-Hollander" en La teven9 vast medewerker geworden van het Chr -Hist. Dagblad „de Nederlander". Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan den Heer L. RAAPHORST, Halliken- straat 16, alhier. 6473 WASSENAAR. De huldiging van oud-burgemeester Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Giare oande. De zalen van het kasteel „Oud-Wasse naar" waren Zaterdagmiddag gevuld met een belangstellende schare inwoners uit alle lagen der bevolking, welke zich opgemaakt had. de huldiging bij te wonen van oud burgemeester Jhr. Storm van 's Gravesande. Het Huldigingscomité was aanwezig, evenals Burgemeester Wiegman en mevrouw, ge meenteraadsleden en notabelen In de groote achterzaal vond omstreeks hall vijf de huldiging plaats. Hier werd alereersl het woord gevoerd door den voor zitter van het Huldigingscomité, de heer F. M Wachter. Deze wees er op. hoe alle gezindten spontaan verklaard hadden mede te willen werken tol het aanbieden van een geschenk. Hij herinnerde aan de moeilijke tijden, welke Burgemeester Storm had medegemaakt, daar Wassenaar zich onder zijn bewind had ontwikkeld van een lande lijke- tot een villa-gemeente. Toen de Bur gemeester in April 1911 naar Wassenaar kwam. waren er slechts 2279; nu zijn er ongeveer 12500 zielen. Hij releveerde in het kort wat Burge meester Storm tot stand bracht Zijn eerste daad was de reorganisatie der gasfabriek, dan schelste bij de Wassenaarsche Bouw vereniging, die zich nu in grooten bloei verneugen mag: reeds 334 huizen werden aoor haar gebouwd Achtereenvolgens pas seerden nog de revue zijn arbeid voor het „Groene Kruis" met hel wijkhuis, over neming van de eleclriciteitswerken, 't prach tige uitbreidingsplan, de stichting van ver schillende scholen, zijn goed en degelijk werk in de wisselvallige distributiejartn.de aankoop van het schitterende nieuwe raad- buis. Ten laatste het ijveren van den Bur gemeester tegen mogelijke annexatie, waar door Wassenaar gebleven is. zooals 't was. Tevens bleef niet onbesproken hel opmer kelijke krachtige financieele beleid, waardoor de belastingen laag bleven. Een ieder benijdt de gemeente hierom zij Ls een eiland in de belastingzee. Met eenige hartelijke woorden vond ver volgens de overdrach! plaats van het zeer goed gelijkende schilderij van den Burge meester van de hand van Willy Sluiter, dat de algemeene bewondering verwekte, toen mevrouw Wiegman het doek verwijderde. Voorts werd hem een teekening in blauw druk overhandigd van de burgemeester Storm van 's Gravensandebank naar het ontwerp van Co Brandes, die op het Burg plein in aanbouw is, alsmede een album met de handteekeningen van de deelnemers aan dit huldeblijk. Burgemeester Storm dankte, zichtbaar onder den indruk voor de eer hem te beur! gevallen, die hij verklaarde op hoogen prijs te stellas. Hij drukte er eensdeels zijn spijt over uit. dat dit schilderij op hel gemeenle huis zal komen te hangen. Want. aldus spr., later zal men zich afvragen: wal heefl dio maji toch eigenlijk voor Wassenaar ge daan. In tegenstelling met den artist, die het vervaardigde en wiens roem eeuwig blijft voortbestaan, is de vergetelheid nu eenmaal het lot van degenen, die regeeren. De opvolgers zijn dikwijls genoodzaakt het werk der voorgangers af te breken. Ook burgemeester Wiegman zal zulks wellicht moeten doen Hij besloot met er zijn ge noegen over uit te spreken in den heer Wiegman een voortreffelijken opvolger te zien. Zelden zal men iemand ontmoeten, dio een ieder zoo oprecht in de oogen ziel als dezo nieuwe magistaat. Dat geeft ver trouwen voor de toekomst Burgemeester Wiegman aanvaardde hierop met enkele woorden het schilderij voor do gemeente. Hij legde er de nadruk op, hoe het afstaan van het schilderij vooral voor mevrouw Storm een groot offer beteekent. Immers: dit geschenk zou speciaal voor haar een lief bezit geweest zijn Hij prees voorts de hooge opvatting die Jhr. Storm steeds van zijn burgemeestersambt heefl ge had, de zonnigheid, de strikte eerlijkheid en vooral de oprechtheid van diens karakter, eigenschappen die een ieder tot voorbeeld zullen mogen strekken Hij eindigde mei den wenseh. dat de oud burgemeester nog lango jaren van zijn rust zal genieten. Jhr. Slorm nam tenslotte nogmaals het woord. Als dank voor de hem gebrachte hulde overhandigde hij den voorzitter van het Dorphuis. den heer Piek. een couvert met inhoud Tol nu toe had hij zich. zeer tot zijn spijt weinig geïnteresseerd voor deze vereeniging. die voor de kinderen van alle gezindten zorgt. Hij hoopte hiermee zijn schuld te hebben hersteld. De heer Piek zegde den oud-burgemeester daarvoor har telijk dank Hierna was deze korte, doch treffende plechtigheid ten einde. Zij leverde wel een bewijs van de eer bied. die men den scheidenden burgemeester gedurende een lange reeks van jaren, heeft toegedragen. Nog langen tijd bleel men in de zalen van het ka9leel „Oud Wassenaar" bijeen. De thee werd rondgediend. De muziekvereniging „Excelsior" gal een concert in do hal. hetgeen dc feeststemming verhoogd». Overleden. Heden ?s in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleden de 44-jarige motorrijder J de Jong uit Wassenaar, die Vrijdag j.l. ter hoogte van de Pauwlaan tegen een stilstaan de auto was opgereden en met zware ver wondingen was opgenomen. De overledene was gehuwd en vader van vier kinderen. EEN MUZIEK-KLACHT. Een aJjonnê schrijft ons: Hedenavond bij het concert van Dirk Schaler (dus Vrijdagavond) trol mij weer eens de meer dan ergerlijke wijze, waarop sommige menschen het geven en bijwonen van een concert meenen onmogelijk to moeten maken. Op de gangen (ik spreek voornamelijk van de bovengangen) werd hinderlijk luid gepraat, gelachen, zelfs ge floten en gezongen. Iemand had de onheb belijkheid om eenige malen op een deur !o likken. Kan er nu werkelijk niet voor ge zorgd worden, dat het in de omgeving van de concertzaal rustig is en blijft? Op zijn minst toch moet het woord onbeschoft ge bezigd worden voor dergelijk optreden. te dezer stede, met administratieve ervaring wenscht zijn avond aren productief te maken met administratr. bezigheden, secre tariaat o. d. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No. 2656a Een FLINKE JONGEN gevraagd liefst eenigzins met het vak bekend, bij .T. G. VAN DIJK, Nieuwsteeg 17. 6520 Aangeboden4000 4 5000 pond BEST KOEIIOOI Te bevragen Floris Schoutenstr. 11. Sassen beun. 6499 TB KOOP GEVfUAG\ Goed kann. werken. Adres Nèwton- straat 297, den Haag. 6459 Te koop of te huur: per 1 Juni a.s. Hoerenhuis met Toin mooiste gedeelte Witte Singel. Br a. h. Bur. v. d. Blad onder No. 2660o Wederom verkrijgbaar teer concurrerend prima ZEGE ZAAIHAVER Fa. Gebrs. BLONK leiden - Kort G alge water 12 Telel. 23S 6469 IND1KN U VOOR BE VOLDING VAN IW UEZ1N HEI' ALLERBESTE VERLANGT, PROBEER DAN EENS DE SUPERIEURE KWALITEIT KOST NIETS MEER DAAR DE PAKKEN EEN VEEL GROOTER INHOUD HEBBEN DAN ANDERE MERKEN SCHOENEN naar maat SCHOENEN vervormen SCHOENEN reparatie DONKERSTEEG no. 9. 4753 Atelier (Dameskleeding) Nette 6494 gevraagd om in hot vak te worden opgeleid. Niet beneden 14 jaar, Mare 92, Leiden. TE HUUR GEVRAAGD tegen 1 Mei a.s. Huurprjja f. 600.a f. 750.nett. --tand Brieven onder No. 6461 aan bet Bureau van dit Blad. 70 ct. per boek. Wit en gekleurd. 35 ets. por rol - Punaises 15 ct. in vele patronen, 35 ct p. Meter met en zonder papier. Prinsessekade 2 VRAAG BOliWCARTONt, ZEPPELIN on ROKXIEK Verzoek aan de bewoners van Leiden en Omstreken om Meubelen, Kleeding- stukken enz. voor behoef tige gezinnen af te staan. Men deele dit mede aan Mevrouw i. MANDERS— VERMEULEN, Oegstgsesterl. 12, Tel. 292 waarna de goederen worden afgehaald •52.". HET COMITe 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7