In'iHa. ar wat m M k éh m ÏW <3 A vitesse—velox 3—r. de europeesche kampioen schappen niet in weenen nederlandsche wielren-unie. de zesdaagsche te st. etienne. van kempen gaat naar canada. swift. SCHAKEN. m# éh ï'ip UIT DE RIJNSTREEK. alphen. alkemade. boskoop. Brand. leiderdorp. leimuiden. rijnzaterwoude. i roelofarendsveen. ter-aar. waddinxveen. VARIA. vorstenschool. reclame. Duitsche voorhoede ten aanval doch zonder ^De^W. Duitsche achterhoede was veel jakker en vooral frl. Crabensee miste nog al eens. Zij was oorzaak dat mej. Canters nog voor rust het tweede doelpunt kon maken. Mej. Pol ia no plaatste n.l. de bal eens scherp V00r. De Iincksback der Duittsche dames miste en mej. Canters had hierna weinig moeite om de score tot 20 op te voeren. Na de rust begonnen de Duitsche dames Weer met bewonderenswaardigen geestdrift te spelen, doch tot doelpunten kwam het ^Een kwartier na de hervatting gelukte het mej. Canters bij een scrimmage voor het Duitsche doel den stand op 30 te brengen en daarmede de overwinning te bezegelen. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDER LANDSO HE KORFBAL-BOND. Oostelijk Kampioenschap: D.O.S.—E.K. C.A. 1—0. West I Zuid: Vitesse—Yelox 3—1. Oost I BAchilles—Naas 2—7. NToord I: Wordt Kwiek—Nic 3-0; Friso —Rood Zwart 4—2. West II A: R. Tekca 2—Luto 0—6; D.E. V-K.V.D. 2—5. West II B. Sportief—Haarlem 2—0; Een drachtK.V.K.V. 30. West II C: D.K.C.—A.L.O. 4—3; Deetos 2—Rozenburg 0—0. West IH F: H.S.V. 2—Fluks 2 2—3. Overzicht. De Twentsche kampioen heeft op eigen terrein van E.K.C.A. weten te winnen, doch de overwinning werd geen overwel digend succes. Als E.K.C.A. nu de volgende week met iets grooter verschil, in Arnhem, weet te winnen, komt het Oostelijk kam pioenschap misschien nog onverwacht aan den Gelderschen kampioen. En verder is ook de vierde afdeelingskampioen bekend. Wordt Kwiek heeft zijn zevende overwin ning behaald en moet nu uit twee wedstrij den nog één punt veroveren om aan de kampioenscompetitie te kunnen deelnemen. Op het terrein aan den Zoeterwoudsche- Singel was het gistermiddag aangenaam èn fleurig. Er scheen een vroolijk zonnetje het veld lag er met sappig groen gras, fen tenslotte was er de wedstrijd tusschen Vitesse en Velox, welke er behoorlijk mee door kon: Wat wil men nog meer"? De thuisclub won met 31. Eindstand West I Zuid. gsp.gew.gel.vrl.pnt. v.t. gem Het Zuiden 14 13 1 26 72—18 1.84 Deetos 14 11 2 1 24 58—26 1.70 H. K. V. 14 7 3 4 17 26—24 1.21 Yitesee 14 6 2 6 14 40—36 1.— Yelox 14 4 2 6 10 32—59 0.70 0. Eiberri. 14 4 1 9 9 31—50 0.63 Fluks 14 3 11 6 31—57 0.42 H. S. V. 14 2 2 10 6 15—35 0.42 Vitesse mist mr. Uittenbroek en mej. Bakker, Velox telt één invalster. Vitesse begint met een gewijzigde opstelling, wat niet wegneemt dat zij, met den wind in den rug, direct tot den aanval overgaat. Van Beeck en Lente bedreigen den R'damschen korf en binnen tien minuten heeft Lente succes, al scheen dit doelpunt loopend te vorden gemaakt (1—0). Vitesse houdt het spel in handen. Herhaaldelijk onderschep pen Nauta en Ter Poorten in het midden vak en steeds weer loopen v. Beeck c.s. storm tegen de Rotterdarasche verdediging. Het volgende doelpunt blijft echter uit. Do Velox-aanval krijgt eeü enkele kans doch weet daarvan geen profijt te trekken. De Leidsche aanvallers schieten intusschen alles naast of over het doel en pas vier minutön voor de rust vergroot v. Beeck den voorsprong (2—0). Ook in de tweede helft laten de doelpunten op zich wacn- tcn. De Vitesse-aanval neemt het nogal kalm op, de Rotterdammers doen het ener gieker maar te slordig om veel te kunnen bereiken. Na 25 minuten maakt Erwicfi 'ccn tegenpunt. (21), maar Vitesse staat pven later weer twee doelpunten voor, dank zij een mooi schot van Nauta (31). Als De Jong dan nog eenige schoten op den korf heeft gelost, kondigt de heer Schmidt het einde aan. ZWEMMEN. De Oostenrijksche Zwembond, die de Europeesche zwemkampioenschappen dit jaar zou organiseeren, heeft besloten van deze organisatie af te zien. Oostenrijk heeft geprotesteerd tegen het starten van Ame- rïkaansche zwemmers voor en na de Euro- Peesche kampioenschappen, doch dit pro fest zou geen resultaat hebben gehad. WIELRENNEN. Gaat Nederland naar de Olympische Spelen? Zaterdag werd in Hotel „De Twee Steden" 's-Gravenhage een algemeene vergadering jthouden vaD den Nederlandsche Wieiren n:e. onder presidium van jhr. I. L. v. d. "arch van Heemstede. Deze deelde in zijn openingswoord o.m mede. dat hij dc betee- ■enis van de sport in de Olympische Spelen Jeer hoog aanslaat. Hier bomt een natie als sportieve eenheid naar voren. Een natie, die daarin achteruit gaat, gaat ook als natio achteruit. Spr zei dit in verband met een van het N. O. C. ontvangen schrijven, waar in gemeld was. dat het onmogelijk geld voor training enz. kaD afstaan, terwijl het teTens aandrong, dat de N TV. U. in 1932 naar Amerika vertegenwoordigers zal zenden. Het N O. C. gaf daarom den N. W. U. in overweging in haar eigen kringen een fonds te vormen, iels wat de voorzitter als een onmogelijkheid beschouwde, In het eerstvolgend congres van de U. C. I., dat te Berlijn zal worden gehouden, zal nader worden heslist of in 1932 de wieler sport zal vertegenwoordigd worden. Zoo ja, dan zal de N. TV. D. mede alle po gingen in het werk 9tellen één of meer ren ners af te vaardigen Voorts deelde de voorzitter mede, in ant woord op gedane vragen, dat de oprichtings kosten der N. W. U. f. 6396.95 hebben be dragen. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Ook met dat van den pen ningmeester was dit het geval, terwijl den beheerder volledige décharge werd verleend. Enkele reglementswijzigingen (onder wedstrijd wordt voortaan ook een zooge naamde „manche" verstaan; terrein- of veldritten worden in het vervolg ook tot wegwedstrijden gerekend) weiden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Nadat de voorzitter er bij de vereenigin- gen op had aangedrongen jonge renners en vooral stayers te steunen en te vor men, iets wat z i. niet op den weg der N. TV. U. lag, deelde hij mede, dat het bestuur de toeslemming van het Vondelparkbestuur te Amsterdam had ontvangen dat, volgens nader vast te stellen bepalingen, op werk dagen in de vroege uren wegrenners in dat park mogen trainen. Ook elders zal het bestuuT pogingen in het werk stellen, traininggelegcnheid voor wegrenners te verkrijgen. Hierna werd de vergadering gesloten. Van Kempen leidt nog. Men meldt ons uit St. Etienne; Veel spanning is er niet in den zesdaag. schen wielerwedstrijd. Eentonig vorloopen ronde na ronde. Dc leiding berust nog steeds bij het koppel P. van Kempen/Fanre die een totaal van 988 punten hebben. 2. ETbrayat/Pipez 359 punten 3. Cugnot/Eoyer 225 punten. 4. Schorn/Mouton 141 punten. De overige koppels zijn een of meer ronden achter. Op 5 en 6 April a.s vinden te Keulen internationale wielerwedstrijden plaats, waaraan ook Piet van Kempen deelneemt. Zijn koppelgenoot is nog niet bekend. Vermoedelijk zal dit de laatste wedstrijd van T an Kempen op Europeeschen bodem zijn, daar hij daarna naar Canada gaat. waar hij aan verschillende wedstrijden zal deelnemen. Zaterdagavond was 't feest voor „Swift". Zij vierde n.l. haar elfde jaarfeest in Con certgebouw „Concordia". „Swift" dat beter wielerwedstrijden kan organiseeren dan feesten, kan toch met trots aan dezen avond terug denken. „Aufgepast". dat aan dezen avond haar medewerking verleende, heeft voor een volle zaal haar muziek ten gehoore gebracht, waarvoor zij een hartelijk applaus kreeg, evenals de humorist de heer Gerritsen. Nadat de voorzitter, de heer Graafmans. om ruim halfnegen met een woord van wel kom de aanwezigen begroette, werd dc directe leiding van dezen avond gegeven aan den Voorzitter der feestcommissie, den heer J. de Graaf. Deze heeft in samenwerking met zijn commissieleden dc „Swift'Meden feest laten vieren zooals dat in jaren nog niet was ge beurd. hetwelk wel uitkwam toen het om vijf uur tijd was tot sluiting en de nog vele aanwezige huiswaarts moesten koeren De drieze! van 9hinkman zal ik de vol gende maal behandelen. Hierbij treft men wederom een mooi voorbeeld van half pinning aan. A. MARI. Ie prijs Lo Scacchistica 1921. MS» sas m lü B 'W/fa Wit begint en geeft mal in twee zetten. Wit: Kgl, Dc8, Ta6 en hö, Lhl, Pd7 en e4. pi f4. Zwart: Ke6. Lc6, Pb7 en d6, pi d4, e7 en g7. De volgende partij werd gespeeld te Am sterdam. T. II. Addicks dr. M. Euwe 1. d4 Pf6 2. Pf3 cö Pseudo Indisch volgens Tartakower. De zet is speelbaar maar niet rterk. 3. d5 bö 4. a4 b4 5. c4 e6 C. Lgö ed5: 7. cdö: h6 8. LfG: Df6: 9. Dc2 d6 10. e4 g6 Wit staat iets beter, de zwarte pionnen zijn te ver geavanceerd, wit heeft het cen trum. 11. Pd2 Pd7 12. Lb6 g5 13. 0-0 Kd8 De koning moet naar de damevleugel en voor OOO is geen tijd. 14. Ld7: Ld7: 15. Pc4 g4 16. Pel Dg6 17. f4 Lg7 18. e5 Dc2: 19. Pc2: deö: 20. fe5: Ke7 Het witte spel komt los. 21. P2c3 TafS 22. Pf5 Lf5: 23. Tfö: h5 24. b3 Th7 25. Kf2 Td8 26. Tdl Lh6 27. Ke2 h4? 28. Th5 Th8 29. Pe3 Le3: 30. Th8: Th8: 31. Ke3: g3 32. h3 f6 33. e'f6:f Kf6- De vrije d-pion geeft wit nu het meeste kans. 34. Kd3 Ke7 35. Kc4 TI8 36. Kcö: Tf2 37. Td4 aó 38. Kb5 Tg2: 39. Ka5: Th2 Afbraak op beide vleugels. Wit overziet nu de winnende zet Kb6. 40. Th4: g2 41. Tg4 Th3: 42. Tg2: Tb3: 43. Kb6 Kd6 44. a5 Kd5: Wit krijgt weer kans. 45. Tgóf Kd4 46. Kbö? Tbl Hier moest a6 gebeuren. 47. a6 b3 48. Tg3 Tb2 49. Tg4r Kc3 50. Tc4t Kd3 51. Tb4 Kc3 52. Tc4r Kd3 Remise. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. De heer Sch. De oplossing van probleem Ferber. is b4. Intrede A. J. Dekker. Daar in ons bericht van Vrijdag jJ. een abuis was ingeslopen, plaatsen wij het be richt nogmaals. De heer A. J. Dekker van Bleivwijk hoopt Zondag 18 Mei a.s zijn intrede te doen als voorganger bij de Evengelisatie Hooftstraat alhier na des 's-morgens door zijn vader ds. A. Dekker Ned. Herv. predikant te Nieuwe Tonge te zijn bevestigd De heer Dekker die den 7en April 1901 te Bergambacht werd ge boren werd in Mei 1925 de bevoegdheid van godsdienstonderwijzer verleend door het Classicaal bestuur van Tiel. naast zijn ambtswerk als godsdienstonderwijzer was de heer Dekker bovendien sinds 1928 als propagandist werkzaam voor de verg tot chr. verzorging van zenuwlijders in Neder land. terwijl hij gedurende eenige maanden alhier voor de Evangelisatie als catechiseer meester optrad en huisbezoek verrichtte. Muziekavond „Arti et Religioni" Dezer dagen werd alhier m de kerkzaal der Marlha-Stichting een muziekavond ge geven door het strijkorkest .Ad Nostra qn Utilitatem" uit Leiden; uitgaande van de Chr. Muzickvereen. „Arti et Religioni" al- hier. Voor een goed gevulde zaal sprak de voorzitter, de heer J. Basie, een kort ope ningswoord en heette hierbij alle aanwezi gen. in het bijzonder den beschermheer van „Arti" en genoemd strijkorkest, welkom. Na het zingen van ps 136 vrs. 1 en gebed wfid door „Arti" zelve een aanvang ge maakt met de afwerking van het keurig programma door het ten gehoore brengen van de „Florentiner-Marsch van J Fuck terwijl aan het einde van het progarmma door haar werd gespeeld de Heinzelmann- chens-wachtparade door k. Noack. De nrs 28 werden uitgevoerd door bovengenoemd strijkorkest. Over het geheel genomen heeft genoemd strijkorkest de ware muzieklief hebbers en kenners laten genieten; alle nummers waren gewoonweg af De ver schillende ten gehoore gebrachte nummers werden uitgevoerd onder leiding van den dirigent den heer W. J. Smolders eveneens van Leiden Aan het einde van den avond bracht een lid van genoemd strijkorkest de leden van .Arti" dank voor de bijzondere gastvrijheid Ds. A W. Voors dankte ten slotte zoowel „Arti" ak genoemd strijkor kest voor de prestalie's van dezen avond van schoone muziek. Met het zingen van den avondzang werd de avond besloten. Verkeersstremming. Nabij de Hofbrug had Zaterdagmiddag omstreeks half vijf een geheele verkeers stremming plaats. Een en ander werd ver oorzaakt doordat voor den winkel van V. het gespan van de fa. V G en L. stond en aan de overzijde van den weg een auto waartusschen een tractor met aanhangwa gen van de fa v d L uil Zeist komende van de richting Leider wilde doorrijden. Door de geringe ruimte bleef de aanhang wagen steken voor een voor de brug staande electr lantaarnpaal, terwijl de tractor dwars voor de brug kwam te staan In minder dan geen tijd stonden aan weerskanten van de brug een file van auto's en voertuigen Met behulp van de politie werd de warwinkel uit elkaar gehaald en het verkeer hersteld wat tot ongeveer 5 uur duurde Alles liep zonder ongevallen of schade af doch het zou in den vervolge zeer zeker wensehelijk zijn indien auto of andere bestuurders van voer tuigen niet zoo dicht bij de brug blijven par keeren. Door den heer J. Kr., boomkweeker al hier, werd tegen C. v. D. alhier bij de politie aangifte gedaan wegens mishandeling. De heer C M. Langeveld alhier werd bevorderd tot adj opzichter bij den Prov. Waterstaat standplaats alhier Jurgerlijk* Stand. Geboren: Johanna, dochter van W. M. van Slaveren en J. Kop. Marrigje. dochter van A. p-oeloffs en G. van Leeuwen Wil- lebrordus Christianus. zoon van N. van der Meer en M. C. Hoogzaad Columba Helena, dochter van J. Cozijn en J. M. van Veen. Zaterdagnacht, toen de familie Van Veen wonende aan de Barendstraat 13a, zich naar bed zou begeven, werd een brand lucht waargenctmeD iD de benedenwoning, de muziekhandel van den heer A. Anker. Men spoedde zich naar beneden, en ge holpen door eenige burgers, werd, daar de bewoners afwezig bleken te zijn, een deur ingetrapt. Geconstateerd werd toen, dat er in de huiskamer een begin van brand was ontstaan, vermoedelijk door het te heet stoken van de kachel, althans deze was, evenals de pijp, gloeiend heet. Met emmers water werd de beginnende brand gebloscht. De schade veroorzaakt door het blusch- water is echter aanzienlijk. Auto-ongelnk. De bloemenhandelaar de heer S. uit deze gemeente, had aan de Zuidkade nabij de gasfabriek het ongeluk om met zijn bloe- menauto, doordat hij voor een ander motor rijtuig moest uithalen van den hoogen dijk m de wetering terecht gekomen. Met de schrik en een nat pak liep het voor voor S nog goed af. doch de schade is groot daar in den wagen een groote partij kost bare bloemen lagen. Door rappe handen werd nog getracht zooveel mogelijk van de bloemen te redden. De auto. is later door een kraanwagen gelicht. Gegnnd. Aan de firma Gebrs Bodegraven alhier en te Reeuwijk is opgedragen, den bouw van een woon- en winkelhuis, benevens kapsalons voor rekening van den heer J. A. Susan. Burgerlijke Stand. Geboren- Johannes, zoon van J. v. Veen en Tl v. d. Vlist Alida Petronella Theresia, d van H J. v Rijn en A. van Beuten Johanna Maria, d. van A, Pos en J. M de Broot Marie Louisse Miertje, d. van B. Beenschoten en C. J. v. d. Akker. Overleden: Pieter v. Pruissen 36 j. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te hekomen: dames-parapluio, idem heeren. zakme9 en kindertaschje. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Levina, d. van Al C. Meester en B. de Ruiter Dirk. z. van G. Nijenhuis en T. Honders - Johanna Wil- helmina. d. van J. van Tilburg en J M. van Teijlingen Dirk. z. van J. B. van Sandijk en P Guldemond. Ondertrouwd: Jan Bos. te Monnikkendam, j.m. 29 jaar en Annigje Koning, jd 20 jaar. Overleden J W. van Teijlingen. 2 dagen. Bij de gehouden aanbesteding van straatsteenen. benoodicd voor de bestraling in deze gemeente is door B en TV gegund aan de firma J. en G. Koning Pzn voor 10.000 stuks, en aan de N.V. Vlamoven straatklinkers te Zeist, 10 000 stuks De trottoirfegels en banden zijn gegund aan de firma Wernink te Leiden, Naar wij vernemen zal binnenkort op een avond door de Leiderdorpsche afdeel ing van den bond van het Mobilisatiekrui9 worden overgegaan tot uitreiking der mobi- lisatiekruisen. aan de oud-gemobiliseerden, die zich als lid van de afd. hebben opgege ven De uitreiking zal een feestelijk karak ter dragen en beloofd voor de leden een genolvollen avond te worden. Tot nu toe hebben zich een 30-tal leden opgegeven Dit bericht zal ongetwijfeld voor vele oud-ge mobiliseerden een aansporing zijn. om zich nog als lid op te geven. Door den heer J. P. Nap is deze week een begin gemaakt met het aanleggen der geleidingen voor zijn radio-centrale. Een en ander wordt uitgevoerd door de firma Dc Vries en Stevens te Leiden. Burgerlijke Stanil. Geboren; Moinsje Margaretha, D. van J van Vliet en Fijtje Angenent B.istiaan. 3. van B Seme en Pietertje Spek. Overleden: Elisabeth Pecht, echtgenoote van A. van Hameren, 79 j. Raadzagenda. De raad dezer gemeente vergadert mor genavond a.s. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Wijziging instructie gemeente-ont vanger 4. Wijziging begrooting 1930 en 1929. Rondvraag. ——o Kerkschapen. De kerkschapen. welke de afgeloopen weeE zijn verkocht, hebben goede prijzen opge bracht. De 29 schapen brachten tezamen f 1184.op, hetgeen gemiddeld f. 41 per stuk beteekent Te water. Zaterdagmorgen geraakte de gemeente werkman C. van Hameren, terwijl hij bezig was aan de schoeiingswerken bij de Fran- sche Brug te water Hij dook kopje onder, doch wist zich zelf ppoedig weer op het droge te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Anthonie, Z. van E. B. Blaazer en N. A Kempenaar. o Inenting. Belanghebbende ouders worden er aan herinnerd, dat de kostelooze vaccinatie is bepaald op Vrijdag 28 Maart a.s. des voorm. 9 uur in de R.K. Bewaarschool le Langeraar tn ten huize van dr. A. Quartel te Aardam. De ouders gelieve trouwboekjes mede to brengen. Burgerlijke Stand. Geboren- Wijntje, d. van P. Fokker en K M. den Hollander. Overleden: Geerlruida Allegonda Heldman ongehuwd 89 j. Cornelia van der Hoorn, 9 jaar. Vergunning verleend- Door B en W. is aan de heeren Sanders cn Co. te Gouda vergunning verleend tot den bouw van heerenhuizen aan den Bloemendaalschen weg onder dezo gemeente Overgeplaatst. De brievenbesteller Reisoort h van hier in gelijke functie overgeplaatst naar Leiden. De heer de Jong uit Gouda is benoemd in gelijke functie alhier. Ongelukken. De sloker v. V., werkzaam op do papier fabriek „De «choone Haas" had het onge luk door een uitslaanden vlam in het ffe- zicht getroffen te worden Zijn gelaat was bedekt met brandwonden Na in hel zieken huis te Leiden te zijn behandeld, kon hij naar zijn woning terugkeeren. Hel 7-jarig zoontje vam den heer y. N. schoot met de fiets door een groote spiegel ruit van zijn vader. De jongen kwam er bijna zonder letsel af. De schade was echter belangrijk. De landbouwer T. B. alhier kreeg een klap van een paard tegen het linkerbeen. Rii werd daarbij ernstig verwond en moest zich onder heelkundige behandeling stellen. Door te weinig urt te halen kwam de wielrijder H T. in botsing met een auto. Hij werd over den weg geslingerd en zoo ern3tig verwond, dat hij fn een nabij ge legen huis is binnengedragen om onder me dische behandeling te worden gesteld. Door zijn hond gebeten. De heer K W alhier werd door zijn eigen hond aangevallen en zoo ernstig verwond aan de rechterhand, dat hij bloedvergifti ging opliep. Hij moest zich onmiddellijk onder dokiers behandeling stollen. Door huisgenoolen geholpen wist men den ver woeden hond van hem af te trekken. Juist op tijd. De 3-jari?e v. H geraakte aan de Xoond- kade te water. Het kind was reeds zinkende foen een wielrijder passeerde. Deze begaf zich onmiddellijk te water en redde de kleine drenkeling Hulde! Op zekeren dag bevond koning LeopoM van België zich in zijn slot met den tocm- maligen inspecteur van den Congostaat, Ca- irillc Coquilhat. Daar het zomer was, ston den de vensters wijd open. Een windruk strooide plotseling verschillende officieels stukken door het vertrek, waarop Coquil hat opsprong, om 2e op te rapen. De ko ning hield hem echter daarvan terug en gaf prins Balduin een teoken de papieren op te rapen. Daarna zei koning Leopold zacht en met grooten ernst tot Coquilhat: „Een toekomstig constitutioneel vorst moet zich kunnen buigen". Puro» wrijven des morgens; daardoor wordt het mooier en zachter en blijft bovendien na het kammen don heelen dag keurig zitten Dooien 30-60 «n 90 ct- Tub* 80 ct. Bi) Apoth. ^^Droglztfnl 6458 ?_3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11