Per Fokkervliegtuig naar Afrika ZIJN LAATSTE WENSCH D, Zaterdag 22 Maart 1930 Vierde Blad No. 21478 DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE MONGALLA-NAIROBI. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 Maart 1930 fl«te Jaargang DÉWINKELSLUITINGSWET FEUILLETON. 289. Tot Piero sprak nu de directeur: „help jij nu eens onzen Jan, die in 't tijgervel gesloten is en zich niet bevrij den kan. Toon jij nu 't hooggeacht publiek, wie hier de tijger is. Dat men dan hartelijk lachen zal, dat houd ik voor gewis." 290. En zie, daar verscheen nu onze Jan met het tijger vel in de hand, al lachende en buigende en -groetende naar allen kant. „Dat is waarempel Jan Klaasen toch, die in het tijgervel zat, niemand, riepen allen, zoude zijn gevlucht, als men dat geweten had." Door WALTER MITTELHOLZER. (Nadruk verboden) Hotels, zijn er te Mongalla niet, men is er geheel en al aangewezen op de gastvrijheid van de weinige Engelsche ambtenaren. Wij brachten den nacht gezamenlijk door in het „Resthouse", waar wij de veldbedden in de gang hadden gezet, om zoo eenigszins lucht te krijgen. Toen in de ochtendschemering de drie motoren hun lied den helderen morgen in zongen, wedijverden de duiven en kraaien met kirren en krassen, de lucht was vervuld van het sjirpen van millioenen kro kels. Het vertrek van het kleine terrein had plaats bij zonsopgang, om half zeven. Het slaagde, hoewel de machine zeer zwaar was geladen, voortreffelijk. De lucht was des nachts tot 25 graden Celsius afgekoeld en droeg belangrijk beter dan in den namiddag van den vorigen dag Wij nemen direct koers naar het Zuidoosten en handhaven die richting onveranderd op het geheele tra ject naar Nairobi. Daardoor wordt de af stand over land. die 1500 K M. bedraagt en waarvoor een autotocht van ten minste vier dagen noodig is. verkort tot een afstand hemel?breed van 900 K.M., die wij vandaag in zes uren wilden afleggen. Kort nadat wij Mongalla hebben verlaten doemen de eerste bergen op. De Nijl, die ons over een afstand van 5000 K.M. trouw ver gezelde. verdwijnt voor goed uit den ge zichtskring. Na drie kwartier passeeren wij op korlen afstand den trots opstrevenden. van boven afgeronden granieten top van den Longano De lucht is nog volkomen stil, geen enkele bumping stoort onze heer lijke vlucht. Beneden ons strekt zich de met hoornen bedekte steppe uit. hier en daar is zij doorploegd door.een uitgedroogde rivier bedding, bevolkt met vele kleine dorpen. In de verte, links voor ons, verheffen zich don kere bergreuzen tot een hoogte van 3000 Meter. Geleidelijk stijgen ook wij hooger en hooger. want onze rechte vliegroute gaat over den 4300 Meter hoogen, uitgedoofden vulkaan Elgon. Om 9 uur 10 minuten, na dat wij reeds meer dan 400 K.M. achter den rug hebben, kan ik den geweldigen kegel al ónderscheiden die zich met een basis van meer dan 90 K.M middellijn uit het moeras gebied van het Kiogaraeer en de Kavirondo- golf van den grooten Victoria-Nvanza ver heft. Nogmaals ligt. gelijk in den boven- Soedan, een groot, groen moera9land met kleine en groole meren onder ons, dan pas seeren wij de hellingen van den Elgon, die tot 3000 M. hoogte begroeid zijn met een dichten gordel hoog en dicht loofbosch. Over wilde ravijnen, over heerlijke boomkruinen, dan zeer dichtbij over de groene, met Alpen- flora bedekte bovenste hellingen, vliegen wij pijlsnel voort Helaas is de rand van den krater gehuld in dichte, ondoorzichtige wol ken, zoodat ik in dezelfde richting, onge veer een K.M. van den top van den berg verwijderd, verder vlieg. Het land beneden ons wordt vlakker, de groote hoogvlakte van Eldoret, bezet met prachtige koffieplantages, biedt op vele plaatsen gelegenheid voor ge- improviseerde vliegtuiglandingen. Eldoret zelf, een vrij groote, door ongeveer 800 blan ken bewoonde plaats op 2002 Meter hoogte boven den zeespiegel, laten wij 3 K.M. ten Zuiden van ons liggen Over een dicht met bosch begroeiden bergrug, achter welken het „Gravendal" van Ndo-River met geweldig steile wanden afdaalt, bespeurt men in de verte een lichte plek: het Baringomeer met een cirkelrond, beboscht eiland. Ofschoon onze hoogtemeter nog steeds een hoogte van 3500 Meter aanwijst, trekt het heuvellandschap, rijk aan afwisseling vrij dicht beneden ons voorbij. Een blik op de kaart lost het raadsel op. Juist snellen wij over Timbora heen, het hoogst gelegen 9poor-« wegstation van geheel het Britsche wereld-1 rijk. De in het jaar 1924 aangelegde spoor lijn die Eldoret met den grooten Oeganda- spoorweg bij Nakaroe verbindt, klimt met talrijke bochten tot de respectabele hoogte van 2900 Meter. Om 11 uur 50 bevinden wij ons boven het Nakoeroemeer, waar prof. Heim en ik drie jaren geleden het zelzame schouwspel beleefden van tienduizenden, in dichte zwermen vliegende flamingo's Bij onze nadering zien wij de vogels gelijk roode tapijten dicht aan den oever verzameld, dan verplaatsen de roode vlekken 2ich het blauwachtig-groene meer in, tot de vogels, opgeschrikt door den onbekenden „roofvo gel" hoog boven hen, in roode eskaders weg vliegen. Het is een prachtig kleurenspel van de natuur, dat wij allen vol verbazing op onze hooge post genieten. Links beneden ons zien wij de opening van den reusachtigen krater van den Hen- gai, dien ik destijds had beklommen. Wel dra ligt het nog grootere Naivascha-meer met nog slechts enkele „flamingo-eskaders" beneden ons Nog verspert de reuzenkrater van den 01 Olongot, wiens klassiek behou den vorm ik fotografeer, ons den weg. Na dat wij over dezen 2800 Meter hoogen, on- begroeiden berg zijn gevlogen, kruisen wij eenige keeren het tracée van den Oeganda- spoorweg, dat zich slingert door een prach-. tig, eeuwig groen woud- en boschlandschap. ZOOALS DOOR DE TWEEDE KAMER VASTGESTELD. Nu de Winkelsluitingswet door de Tweede gamer is aangenomen en derhalve den definitieven vorm heeft gekregen, waarin jij, na aanneming in de Eerste Kamer, in tel Staatsblad zal verschijnen, zal het goed jijn eens uiteen te zetten wat op grond van deze wet nu wel mag en wat niet. Wat la sen winkel? De wet verstaat onder winkels alle open cl besloten ruimten, waar of van waaruit roorwerpen of stoffen aan het publiek in het tlein plegen te worden verkocht of afgele- rerd. of waar pleegt gewerkt te worden in «n barbiers- of kappersonderneming. Onder vinkelhuis verstaat de wet elke met een winkel in eenige verbinding staande open cf besloten ruimte m hetzelfde gebouw of op het bijlbehoorende terrein. Magazijnen van grossiers zijn dus geen jrinkels in den zin der wet, tenzij zulk een jrossierderij ook in het klein aflevert voor Set publiek. Tussohen winkel en winkelhuis je verschil gemaakt om te voorkomen, dat de ruimten in hetzelfde gebouw of op het bijbehoorende terrein eveneens gesloten zouden moeten zijn op de tijden, waarop de «takel moet zijn gesloten. Als voorbeeld moge dienen, dat bij samenkoppeling van teide begrippen ook een spoorwegstation of een sportterrein zou moeten gesloten zijn, wanneer de wet eischt dat een zich daarin o! daarop bevindende kiosk is gesloten. Wat verbiedt de wet. De wed verbiedt in het algemeen een winkel voor het publiek geopend te hebben t. gedurende den geheelen Zondag en b. tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des roormiddags. Zij ie, noch wat betreft de Zondagesluiting, nooh de sluiting tusschen 8 uur 's avonds en 6 uur 's morgens, van toepassing: op rijkskantoren; ajxztheken Toor zoover den verkoop en de aflevering ran genees- en verbandmiddelen betreft; koffiehuizen, restaurants en andere irvrich- togen .waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht, voor zoover be treft den verkoop van spijzen of dranken mor verbruik ter plaatse; den verkoop en ik aflevering van brandstof en smeermdd- Men voor en van onderdeelen voor spoed- lischende herstellingen aan voer- en vaar tuigen en rijwielen; den verkoop van dag- HodeiS en weekbladen, den verkoop en de iflevering van ijs, den verkoop en de afle- Tering van winkelwaren ten behoeve van binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen, den verkoop door middel van auto- tiaten, de aflevering van maaltijden en lokswaren, den verkoop en de aflevering in rouwkleeding, en het verrichten van eerstel] ingen en de aflevering van in her telling gegeven voorwerpen. Volgens het wspronkelijke ontwerp zou ook de verkoop ran drukwerken in stations gedurende ge floten winkeltijd zijn toegestaan, doch door aanneming van een amendement-Hellenberg Hubar is deze verkoop verboden. Voorts is de wet niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft leveringen aan logeergasten, «och op openbare middelen van vervoer en restaurants in stations, voor zoover betreft '«veringen aan reizigers. De Zondagsslniting. Wat voorts alleen de verplichte Zondags- sluiting betreft, bepaalt de wet, dat win- iols waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket .suikerwerk en chocolade wordt ver- bocht, mogen geopend zijn op Nieuwjaars dag, den dag vóór Kerstmis (dus als 25 December op Maandag valt), Tweede Kerst dag en 31 December (wanneer deze een Zondag is), bloemenwinkels op 1 Januari. H en 15 Augustus. 1 en 2 November. 24, 38 en 31 December. Melk-, visch- en fruit winkels mogen Zondags uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit tot 12 uur 's middags zijn geopend. Voorts mogen winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak brood, banket, suikerwerk en choco lade wordt verkocht, iederen Zondag gedu rende ten hoogste vier achtereenvolgende („Ueber den Tod hinaus"). Roman wan ANNY VON PANHUYS. Uil het Duitsch door W. H. C. BOULLAARD. (Nadruk verboden.) 26) „Maar ik bezon mij nog bijtijds", vervolgde w andere, zonder op de interruptie acht te 'laan, „ter wille van mijn kind mocht ik mol den rechter niet in conflict komen. Een jrerlijk, geregeld leven ligt achter mij, ik durfde iedereen recht in de oogen te zien en da' moe! zoo blijven, althans voor het oog dfz wereld. Aan den wereldlijken rechter *'l ik mij niet onderwerpen, want Ada moet 'e' geloof in haren vader behouden, maar de rechter „geweien", die in mijn binnenste *oont, zal mij des te onbarmhartiger ver- Kroeelen." Hij trad nader op von Weiden toe. „En 'mdal ik ter wille van mijn kind niets met dei rechter te maken mag hebben, moet ik 2° snel mogelijk weg, want toen de oude uomas ten tweede male verscheen, bevond Professor zich niet alleen. Er is dus nog a raensch. die uit de school zou kunnen tiappen .Men zou hem uitlachen", viel von Wei- J*11 hem in de rede. „bovendien heeft die misschien niets gezien" voegde hij, •denkende, er aan toe en toen beslister: ~eker heeft die niets gezien, anders zou hij ■u wel tegenover mij geuit hebben, want uren tusschen 9 uur des morgens en 8 uur des avonds geopend zijn voor den verkoop van die waren, mits dat de uren, waarop de winkel des Zondags geopend is, steeds door een bordje aan de toegangsdeur kenbaar zijn. Sluitingsuur op werkdagen. Wat de werkdagen betreft is het slui tingsuur bepaald op 10 uur des avonds op Zaterdag, op den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, op li Augustus en 31 October, mits dat op Goede Vrijdag, Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 November de Zondagssluiting wordt toe gepast, op de dagen in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December, voorts voor bloemenwinkels op 30 December en voor brood- en bamketwinkels op 31 December. Kappers- en barbierswinkels mogen op de Zaterdagen, op de dagen, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, alsmede op 14 Augustus en 31 October en op 24 December, als deze dagen werkdagen zijn, tot 11 uur des avonds zijn geopend, met dien verstande, dat na 10 uur uitsluitend kappers- en barbierswerkzaambeden mogen worden verricht. Ds Sabbath. Winkeliers, die behooren tot een kerkge nootschap, dat den wekelijkschen rustdag viert op Sabbath of den Zevendedag, kun nen van B. en W. vergunning bekomen hun winkels des Zondags geopend te hebben van 5 tot 2 uur, brood- en banketbakkerswin kels lot 8 uur mits na 2 uur uitsluitend brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht. Deze winkeliers moeten ech ter op den Sabbath of den Zevendedag sluiten. Israëlietische winkeliers, die op Zondag hun winkels geopend mogen hebben, behoe ven behalve op de werkdagen waarop dit voor iederen winkelier geldt, eerst Ie sluiten om 10 uur des avonds op de twee dagen on middellijk voorafgaande aan den dag waar op het Israëlitiesche Paaschfeest aanvangt, op den Woensdag en Donderdag, vooraf gaande aan dit Paaschfeest, wanneer het op Zaterdag begint, op den dag, onmiddellijk voorafgaande aan dien, waarop de zevende dag van het Israëlietische Paaschfeest aan vangt, op den dag, waarop dit feest eindigt, voorts op den dag onmiddellijk voorafgaand aan den dag, waarop het Isr. Wekenfeest, het Nieuwjaarsfeest, het Loofhuttenfeest en het Slotfeest aanvangt, alsmede op den Donderdag, voorafgaande aan het Israëlie tische Wekenfeest, zoo dit feest op Zaterdag aanvangt, een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van genoem de feesten gesloten is. Aflevering van goederen. Wij hebben in het begin van dit artikel reeds opgemerkt, dat de wet onderscheid maakt tusschen winkels en winkelhuizen. Dit onderscheid komt te pas waar de wet verbiedt, dat gedurende den tijd, waarop de winkel gesloten moet zijn, in, voor of van dien winkel of het daarbij behoorende win kelhuis uit, of in de onmiddellijke nabijheid daarvan iemand bediend wordt. Klanten, die op 't sluitingsuur in den winkel aanwe zig zijn, mogen nog 'n half uur na sluitings tijd geholpen worden. De aflevering ol uit zending van artikelen is in gesloten win keltijd eveneens verboden, behalve wat be treft gedurende den tijd. dat de winkel ge sloten is krachtens de bevoegdheid van den gemeenteraad om, onder goedkeuring van de kroon, te bepalen, dat alle of bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op een werkdag per week gedurende een ge deelte van dien dag voor of na 1 uur des middags. Het ventverbod. Het venten, het verkoopen en het te koop aanbieden, fangs openbare wegen is ver boden op Zondag, voorts voor 5 uur 's mor gens en na 8 uur 's avonds op de eerste vijf werkdagen der week behalve in de tijdvak ken van 25 November tot en met 5 Decem ber en van 18 tot en met 24 Dec. in welke tijdvakken evenals op Zaterdag, het venten tot 10 uur geoorloofd is, terwijl het venten met geringe eetwaren is toegestaan tot 5 uur des namiddags op Zondag, Nieuwjaars dag, Tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, Tweeden Pinksterdag en de beide Kerst dagen. behalve hij, was ook ik er bij, toen de be- wustelooze professor naar huis werd ge dragen." „Dal stelt me een beetje gerust", zei de Ruyter als tot zich zelf sprekend en zich toen weer tot von Weiden wendend: „En nu wil ik u ook nog zeggen, waarom of u mij voor die zoogenaamde grap noodig hadt." „Von Weiden dwong zich tot een glim lach. „Wel. als u lust daartoe gevoelt, ga dan voor mijn part uw gang. Ik merk wel, dat ik hier toch niet weg kan, voordat u al uw fantasiën aan mij gelucht hebt. Nog maals moet ik err u echler op wijzen, dat mijn lijd zeer, zeer beperkt is." „Dus dan maar 'snel. mijnheer von Wei den." Hel was of de kleine man grooter werd en zijn oogen boorden zich in die van den ander. „Eerstens was professor Berner lij dende en zeer nerveus, een schrik kon zijn dood veroorzaken dat wist u. Tweedens: de professor was directeur van het schilderij museum een post waarop u al lang voor uw schoonzoon hebt geaasd. Toen de profes sor stierf, werd die post vacant." Hij wachtte even. ,Zoo, nu ziet u, dat ik alles weet. Had ik alles vroeger geweten, dan had ik mij met die zaak werkelijk niet ingelaten. En nu" klonk het scherp en helder, „hebben wij met elkaar afgerekend; wat ik noodig vond te zeggen heb ik gezegd en thans ver zoek ik u onmiddellijk mijn woning te ver laten." „Dwaas", momjielde von Weiden en ging heen zonder een tweede woord Ie zeggen. Hij was blij er zoo goedkoop af te komen. Eerst op straat werd hij zich bewust welk een jammerlijke rol hij zooeven had gespeeld maar dadelijk daarop glimlachte hij weer tevreden Gwldank, dal die stapelgekke Ne derlander niet aan zijn eerste ingeving had Afwijkingen door 't gomeentebestnnr. Behalve de bevoegdheid om bij verorde ning te bepalen dat winkels op een dag der week des morgens of des middags gesloten moeten zijn, heeft de gemeenteraad de be voegdheid gekregen om, onder goedkeuring van de kroon afwijkingen van de wet vast te stellen indien bijzondere omstandigheden dat gewenjcht maken. De gemeenteraad mag ten hoogste 21 dagen in het jaar aanwijzen, waarop de wettelijke bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of des- gewenscht voor die dagen een later slui tingsuur bepalen. Onder deze 21 dagen mo gen ook aangewezen worden die dagen, waarop de wet reeds uitzonderingen stelde voor den algemeenen regel der Zondags- sluiting of der sluiting op werkdagen om 8 uur. Aan B. en W. wordt de bevoegdheid ver leend om, al of niet onder zekere voorwaar den, ontheffing te verleenen van de verbods bepalingen der wet voor plotseling opko mende bijzondere omstandigheden alsmede ten aanzien van alle winkels op een ten toonstelling. fancy fair of andere soortge lijke inrichting van tijdelijken aard en van veilingen. Van deze ontheffing door B. en W. moet openbare kennisgeving geschieden. De sanctie. De overtredingen der wet of van een daarop gebaseerde verordening zijn straf baar met hechtenis van len hoogste 6 da gen of geldboete van ten hoogste 25 gulden, welke straffen bij recidive binnen 2 jaren kunnen verdubbeld worden. De ambtenaren die met het opsporen der overtredingen belast zijn. onder wie ook be hooren de ambtenaren der arbeidsinspectie, hebben ten allen tijde vrijen toegang tot winkels, winkelhuizen, koffiehuizen en restauranis. Is de ruimte tevens woning of alleen door een woning toegankelijk, dan is voor het binnentreden een schriftelijke last geving van kantonrechter of burgemeester noodig. Tenslotte zij opgemerkt, dat de verorde ningen, waartoe de wet aan de gemeentera den de bevoegdheid geeft, vastgesteld 9n goedgekeurd kunDen worden vóór de wet in werking treedt. RECLAME. CONGESTIES, hartbeklemming, benauwd heden, angstgevoel, prikkelbaarheid der zenuwen, migraine, zwaarmoedigheid, sla peloosheid, kunnen door hel gebruik van natuurlijk „Franz-Josef'-bitlerwater spoe dig overwonnen worden. Langs wetensehap- jnelijken weg is geconstateerd, dat het „Franz-Josef'-water bij verstoppingsloe- standen van eiken aard met het beste gevolg wordt aangewend. Bij Apoth. verkr. 6337 gehoor gegeven en naar den Kadi was geloopen. Wat een schandaal zou dat ver oorzaakt hebben! Morgen vertrok de Ruy ter voorgoed uit Schneiditz en dan was hij van den man met het nauwe geweten af. Nauwelijks was von Weiden weg, of Ada kwam zachtjes de kamer binnen en vroeg angstig: „Waarom sprak iu zoo luid en op gewonden met mijnheer von Weiden? En nu bent u zoo ernstig." „Wij hadden een bespreking, niets van be lang, kindlief" ontweek de vader. Hij trok Ada naar zich toe. „En morgen gaan we weg; ik zou de uren, die ons nog scheiden van het moment dat wij in den trein zitten, wel willen wegkijken." Ada glimlachte. „Mijn ongeduld heeft u zeker aangestoken, vader." „Dat is niet onmogelijk, kind." 's Avonds, toen Ada al lang naar bed was, was de looneelspeler in zijn kamer druk bezig. Hij had een bruin fluweelen jas op zijn schoot, zooals voorname heeren in de achttiende eeuw droegen en knipte daarvan kleine knoopes af. die als versiersels dien den. Langzaam legde hij die een voor een op de fafel Het waren sierlijke gouden knooo- jes, met in het midden een steentje en als het lamplicht daar op scheen, flikkerden er groene en roode lichtjes uit op. Een oogen- blik keek hij er peinzend naar en dacht er aan dat de gravin van Genderen, die hem op een dag na de uitvoering van Molière's „Tartuffe" dat stel knoopjes mei edel gesteente had gezonden met verzoek dit ge schenk te willen aanvaarden als dank voor het onvergetelijke genot, dat zijn kunst haar in het stuk van den sjwtter Jean Baptiste Poquelin genaamd Molière, had geschon ken. Hij was toen nog jong en de gravin een heel oude dame, om wier lippen zich de voorname glimlach plooide der achttiende eeuwsche dames uit de groote wereld. Hij had de knoopjes met vreugde en ont roering in ontvangst genomen en deze op het costuum, dat op zijn knie lag, laten naaien, het costuum, dat hij voor het eerst in een tooneelstuk droeg, dat in den revo lutietijd speelde. Lang had hij geen gelegen heid gehad het weer aan te doen, totdat net onlangs te pas kwam, toen hij overeenkom stig het hem gedane verzoek zich als „oude Thomas" verkleedde en iels onzaligs deed. Toen waren zijn gedachten weer bij die af schuwelijke gebeurtenis. Hoe onschuldig en eenvoudig had von Weiden hem de zaak voorgesteld: „Een plagerijtje, een grap zul len we met den braven professor hebben", had hij hem lachend gezegd en zelfs had hij er ook om moeten lachen, want hij vond het een heel koddig idee. Hij had nooit gedacht dat een Duitscher zoo iets amusants kon verzinnen Amusant? Een laagheid was het. Nu kende hij de keerzijde der medaille. „Wacht u. kant en klaar in dit costuum, tusschen elf en twaalf uur op mij; zoodra de professor in zicht is, kom ik u halen; een kloppen op het vensterraam is het afgespro ken teeken". had von Weiden hem mede gedeeld nadat hij eerst nog had gezegd, dat het hofbal misschien de gelegenheid zou bieden den professor lange het museum te doen gaan. De Ruyter herinnerde zich nog, hoe hij dien avond in de voorkamer had zit ten wachten Plotseling hoorde hij toen een rijtuig naderen tot in de Slotsteeg liet von Weiden zich niet rijden, daarvoor was hij te voorzichtig. Reeds hoorde hij het wegrijden van het rijtuig, toen er vlug en zachtjes te gen het raam werd getikt. Dat was hel teeken. Snel liep de Ruyter, in een langen manlel gehuld, waaronder niets van hel costuum te zien was, zijn huis uit; de driekante steek en de pruik had hij aan elkaar bevestigd, zoodat hij die tegelijk op zijn hoofd kon zet ten. Voorloopig hield hij beiden nog onder zijn mantel, in geval hij iemand zou onti moeten. De geringste kleinigheid had hij onthou den. Hij had niemand ontmoet en het was doodstil rondom. Von Weiden was na te hebben geklopt, zijn in de nabijheid gelegen woning binnengaan en zelf had hij met een vluggen pas van den hoek van de Slot steeg den ingang van het museum bereikt. In de verte zag hij toen iemand, die alleen was, naderen Dat zou wel de man zijn die werd verwacht, de man. wien de grap goldl Vlug stelde hij zich bij den ingang op en toen de persoon voldoende genaderd was om hem in het donker te kunnen zien, lief hij den mantel van zijn schouders glijden en zette fluks pruik en driekanten steek op. Verbazend komiek had hij dal toen gevon den en ook vond hij het alleramusantsl toen de professor want die was inderdaad de naderende persoon geweest hel plotseling op een loopen zette en toen onder een lan taarn even stil bleef slaan om nog eens om te kijken Toen had hij gewenkt, met het gevolg dat de professor, alsof een panische schrik zich van hem meester had gemaakt voortrende. Von Weiden en hij hadden zich later daarover geamuseerd Eenige dagen later kwam von Weiden onverwacht en tamelijk Iaat m de Slotsteeg en klopte hem naar bui ten; hij zat in de voorkamer te schrijven. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13