71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 21 Maart 1930 Derde Blad No. 21477 BINNENLAND. de verdeeling van den zendtijd. nieuwe weekeindbiltetten van de nederl. spoorwegen. wederinvoering van de doodstraf. meubelmakers- en behangersbedrijf. verdedigingsbatterijen voor mi tnversperringen. reclame. 6*259 U wilt wat goeds hebben Haarl.straat 143 lr oefen wedstri id nederlandsch elftal. huldiging c. a. w. hirschman. de kampioenscompetitie. o verspreide berichten. SPORT. De Jaarbeurs een groot succes. Het aantal bezoekers verdubbeld. Er zijn goede zaken gedaan. Een vertegenwoordiger van „De Msb." heeft een onderhoud gehad met den heer Graadt van Roggen, die op den laatsten <jag van de Jaarbeurs vertelde dat de re sultaten de verwachtingen verre hadden overtroffen. Het aantal bezoekers is het dubbele geweest van dat der vorige voor- jaarsbeure! Dankt u dat aan het nieuwtje van het tweede gebouw? Wel ©enigszins, maar dc eigenlijke verklaring ligt mijns inziens óf in onze groote propaganda, óf in de ruimere keuze, welke deze beurs heeft geboden. Door onze reclame, vooral door de lezingen over het doel van de Jaarbeurs, hebben wij veel meer bezoekers dan anders uit kleine en verre plaatsen gekregen. Dikwijls ook collectieve bezoekers van handelsvereni gingen. Hoe kreeg u de buitenlanders op de beurs We verspreidden o.a. met dc mede werking van de groote scheepvaartmaat schappijen gratis toegangskaarten aan boord van schepen, die op weg naar Ne derland waren. Gisteren waren er nog een paar handeldrijvenden uit Parijs komen vliegen, die, voordat zij het K.L.M.-vlieg tuig instapten, een gratis toegangsbewijs voor onze beurs hadden gekregen. U noemde als andere mogelijke oor zaak de grootere keuze Ja, vroeger hadden we dezen cirkel: de winkeliers kwamen niet, omdat er geen fabrieken waren en de fabrieken bleven weg, omdat er toch geen winkeliers versche nen. Zoo deed men hier slechts inkoopen van aanvullenden aard, terwijl de belang rijke uitbreiding het nu mogelijk maakt, dat hier bijna volledig wordt ingekocht. Voldoet het nieuwe gebouw in de practijk Het is ons duidelijk gebleken, dat het aan alle eischen voldoet. Ook het ventila- tie-systeem bleek zeer afdoende te «iju. 'Alleen zal waarschijnlijk een kleine inwen dige verbouwing in het oude gebouw noo- dig zijn. De zijgang op de verschillende verdiepingen van het oude gedeelte, dio vroeger deel uitmaakte van de rondgang, is namelijk wegens de vergrooting van d©D totalen rondgang nu minder bezoent ge worden. Dit levert intussohen een vraag stuk op. Op 'n tentoonstelling immers kan men den bezoekers wel eens voorschrijven hoe ze precies moeten gaan, maar op een beurs is tijd geld en moet men vrij en vlot heen en weer kunnen loopen. We wisten nu, dat er heel veel menschen waren geweest en ook dat het nieuwe ge bouw aan zijn bestemming beantwoordt, maar het voornaamste moesten we n<\~ hooren n.l. of die menschen in dat mooie gebouw werkelijk zaken hadden gedaan. De deelnemers zijn over het algemeen uitermate tevreden, verklaarde de heer Graadt van Roggen. Hoe is dat te rijmen met de algemeens depressie van den laatsten tijd Geldt het hier een uiterste poging om wat om te zetten 1 Misschien. Wie zal het zeggen De economische bewegingen zijn zoo moeilijk t« bepalen. Of heeft het nieuwe aanzien van d© beurs een nieuwe bestemming veroorzaakt De secretaris-generaal betwijfelde dit ten sterkste. „Zakenlui blijven toch altijd zakenlui, waar ze ook zijn." Hij had nog een andere verklaring en wel deze: „Den eersten klap krijgt de bron, hier dus de industrie. Langzamerhand wordt die ook gevoeld in de groothandelsprijzen en nog later in de kleinhandelsprijzen. Nu staan we misschien op het moment, dat de groothandel met lage prijzen komt, terwijl de kleinhandel zich nog aan de oude prij zen houdt. De kleinhandel zou dus zoo tot grooten inkoop zijn overgegaan." Dus tot zijn nadeel over een tijdje Gedeeltelijk bestaat daarvoor wel ge vaar, maar de kleinhandel heeft dit voor, dat hij met gemiddelde prijzen kan weT- ken, zoodat de stroppcD niet zoo groot be hoeven te worden. De heer Graadt van Roggen vond echter, dat men niet moest vergeten, dat op deze heurg ook was gedemonstreerd, hoe de kleinhandel door zijn groote inkoopen de positie van den groothandel had vevsterkt. Op de vraag, of er al plannen voor een derde gebouw worden gemaakt., antwoord de de heer Graadt van Roggen ten slotte, dat men eerst eens zou zien, of de groote deelneming geen tijdelijk verschijnsel is. i>We doen het rustig aan." Naar de „Telegraaf" van zeer bevoegde z»jde zegt te vernemen, zal de Minister *an Waterstaat het vraagstuk der radio- zendtijdverdeeling in den ministerraad hrengen. Door de Ned. Spoorwegen worden met ^Zang van heden nieuwe weekeindbiljetten Engeland over Vlissingen afgegeven. 06 weekeindbiljetten zijn geldig voorde heen- reis °P Vrijdag of Zaterdag, voor de terugreis jjP den daarop volgende Maandag of Dins- Ze zijn niet geldig op Zondag. De excursiebiljetten zijn vijftien dagen tëldig, en zeer goedkoop. Minister Donner is er voor. Op vragen van het Eerste Kainerid Van Voorat tot Voorst: 1. Ls de minister niet van oordeel, aat op schrikbarende wrjze de openbare vei.ig- heid van stad en ïand vermindert, onder meer blgke-nde uit de moorden van de laat ste maanden te Voorourg, Den Haag en nu wederom de atsciiuwe.yke moord te Bennekom? 2. Aoht de minister het thans niet p.icht maatrege.en te beramen tot het verkrijgen van meerdere veiligheid, in het bijzonder op de buitenwegen, en tot het overwegen van verscherping van straffen, op misdrij ven in onze wet geste.d, bepaaldelijk tot wederinvoering van de doodstraf? heeft de minister van justitie geantwoord: 1. Ook de ondorgeteeü0nde is onderden indruk van de opzienbarende misdreven te gen het leven, die in betrekkelijk kor ton tijd elkander hebben opgevolgd. Toch be twijfelt hij of, indien men de zaak over een wat ruimer t\jdsver.oop ziet, van een „vermindering op schrikbarende wijze van de openbare veiligheid van stad en 'aud" moet worden gesproken. De beschikbare statistische gegevens a.thans wjjzen niet in die richting. De cijfers toch van de straf rechtelijke veroordeelingen ter zake van doodslag (art. 281 Wetboek van Strafrecht) doodslag, gevo.gd, vergezeld of voorarge- gaan door een strafbaar feit (art, 288) en moord (art 289) over de laatste 10 jaren geven, vergeleken bjj den toestand van dö jaren 191i/'13, indien men daarbij tevens rekening houdt met den bevo.kingsaanwas, een beteekenende stijging niet te zien. Voor zooveel men deze cijfers zou wraken, om dat zjj slechts betrekking hebben op mis drijven, die door een veroordeelir.g zijn gevolgd, moge voorts zijn vermeld, dat ook het index-cijfer voor de gewelddadige levens- beroovingen onverschillig dus of ter zake al dan niet een veroordeeling is ge volgd niet bepaald ongunstig is: voor 1924 t.m. 1928 is het, indien met rekening houdt met den bevolkingsaanwas, resp. 7o, 93, 103, 88, 117 (1911/T3 100). 2, Dat misdrijven, als hier bedoeld, Joor veiligheidsmaatregelen afdoende zouden kunnen worden voorkomen, durft de on- dergeteekende niet aannemenhij moet er zich dus toe bepalen en beschouwt dit bij voortduring als zijn taak de veilig heid zoo hoog mogelijk op te voeren. Wat aangaat het repressief optreden, mo ge ondergeteekende opmerken, dat de scherpte van de bestraffing slechts in be perkte mate van den wetgever afhanke lijk is. Zoo kan. indien men de in de wet neergelegde maximum straffen vergelekt met die, welke door den rechter worden uitgesproken, ook zonder wetswijziging de eisch van scherpere bestraffing zeker r.og veelszins voÜoening vinden. Voorts speelt voor de beoordeeling van. de scherpte der bestraffing die bestraffing nu in haar geheel genomen nie-t minder dai> de zwaarte der straf, ook de zekerheid van de oplegging daarvan een rol. Van de wederinvoering van de doodstraf heef). de ondergeteekende zich bij herhaT g als een voorstander doen kennen, echter niet op utiliteitsgronden, doch als eisen der gerechtigheid. Zoodra hy dus mag aan nemen, dat een in genoegzame mate veld winnende overtuiging aanwezig is, dat ter voldoening aan de gerechtigheid de dood straf weder behoort te worden ingevoerd1, komt de aangelegenheid voor hem in een nieuw stadium. o- De regeling van de arbeidsvoorwaarden. De onderhandelingen over de nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst in het meu bel- en behangersbedrijf zijn gisteren voort gezet en hebben tot. het resultaat geleid, dat tusschen vertegenwoordigers van werk gevers en werknemersorganisaties in be ginsel overeenstemming is bereikt op on derstaande punten Er zal een collectief contract worden aan gegaan voor den duur van twee jaar; on middellijk bij de invoering van het. nieuwe collectief contract zullen de uurloonen van alle gezellen met ééD cent worden ver hoogd en met ingang van Maart 1931 op nieuw met één cent; de regeling inzake mi nimumloon naar leeftijd zal worden gewij zigd; verschillende gemeenten worden in andere groepen opgenomenin geval van ziekte zullen de gezollen aanspraak kun- nen maken op een uitkeering van 80 pCt van het loon. gedurende 26 weken in twaalf achtereenvolgende maanden, zonder dat z'j daarvoor premie zullen behoeven te beta len. Bij overlijden van een kind. heeft d° werknemer aanspraak op vergoeding voor verzuimwanneer een werknemer als ge volg van het feit. dat hij voor zijn werk gever werk moet verrichten buiten de plaats, waar de arbeid gewoonlijk wordt verricht, forensenbelasting moet betalen, dan zullen de extra kosten, die hieruit voortvloeien door den werkgever worden betaald. Enkele ondergeschikte punten zul- IeD nog in nader overleg tusschen partijen I worden geregeld. De ledenvergadering van den Bond van j Meubelfabrikanten in Nederland en de ledenvergadering van den R. K. Patroon*- bond ,,St. Reinoldus" hebben zich met deze oplossing accoord verklaard. Dè Behangers Patroonsbond zal nog een nadere beslis sing moeten nemen. De hoofdbesturen der drie samenwerken de gezellenorganisaties hebben zich bereid verklaard, hun ledenvergaderingen te advi- seeren, dit accoord te aanvaarden en de j aangekondigde stakingen niet te doen door gaan. Op de vragen van hel Tweede-Kamerlid, den heer Van Rappard. betreffende een door de regeering genomen maatregel, waardoor in Indië de batterijen der verdediging voor mijnverspeTringcn bezet zullen worden door personeel van de landmacht, heeft de minis ter van Koloniën geantwoord, dat inderdaad de regeering in Nederland heeft vastgesteld, dat in Indië de batterijen ter verdediging der mijn versperringen bezet zullen worden door personeel van de landmacht. De een heid van opvatting bij de verdediging van mijn-versperringen is ook door de land macht te waarborgen. Tegenover mogendheden met oorlogserva ring. waar de kustverdediging bij Marine is ondergebracht, kan de minister wijzen op andere mogendheden met oorlogservaring -- waaronder de maritiem-belangrijkste die de batterijen ter verdediging van de mijn- versperringen door personeel van de land macht doen bezetten. De demi-finale werd verdeeld in drie groepen van 4 Uit iedere groep gingen er 2 over naar de finale. Groep I .1. Nieuwenhuizen, mei 3 gew.; 2. Walma van der Molen, met 2 gew. Groep II: 1. Bergsma. met 3 gew.; 2. Ter Kuile. met 2 gew. Groep III: 1. Van Dorp. met 3 gew. pari. Onder de goede leiding van de heeren Sluiter en Brums had de finale een vlot en sportief verloop. Het resultaat was, dat Van Dorp en Walma van der Molen beide ein digden met -{• gew. partijen, waardoor een barrage-partij de beslissing moest brengen voor de eeTste plaats. Na gelijk-opgaanden strijd won Van Dorp onder groot enthou siasme der Delffenaren met een verschil van een touché. De uitslag was: 1. Van Dorp. met 4 gew. part.; 2. Walma van der Molen, met 4 gew. part.; 3. Bergsma. met 3 gew. part.; 4 Nieu wenhuizen, met 3 gew. part.; 5. Beer, met 1 gew. partij, en 6. Ter Kuile met 0 gew. partijen. U wilt wat goeds hebbenl Niim dan ook wat goeds: neem Kreymborg-eoupe I Met één oogopslag liet iedereen immers dat apar te, dat fijne van zulk een Kreymborg-Costuum. Past het eens aan en bekijk U in den spiegel, dan vóélt en dan ziét U de Kreymborg-kwalitcit. Gemaakte Costuums 13.» tot f 75._ Costuums naar maat £68- tot 145— slotte het bureau voor geopend, daarbij den wensch uitsprekende dat het in do naaste toekomst rijke vruchten zal mogen alwerpen. Door den heer Bruins werd vervolgens een schrijven voorgelezen van ds. Thomas, die tot zijn grooten spijt verhinderd was te genwoordig te zijn bij de opening van het Leidsch bureau, welke gebeurtenis hij be schouwde als een der grootste momenten uit de geschiedenis van onze stad. Dc heer Hardeman sprak namens het Haagsche bureau, dat al eenige jaren onder vinding heeft en zich verheugt in de oprich ting van een bureau te Leiden. Hij zeide dat de Olympische Spelen van twee jaar geleden zeer veel leerstof hebben gegeven en geleerd hebben dat de steun van sportleeraren en sportliefhebbers onontbeerlijk is. Samenwer king tusschen hen en de medici moet het werk van het bureau ten goede komen. Als oud-sportsrnan heeft de heer Henny ten laatste gewezen op de noodzakelijkheid van een bureau als het thans geopende en uit naam van de geheele Leidsche sport wereld dr Schreuder warme huldeg e- bracht voor het door hem genomen initiatief. De openingsplechtigheid was hiermede ten einde, waarna vijf leden van de dames- roeiverecniging De Vliet zich als de eerste klanten van het bureau hebbon aangediendl o VOETBAL. Woensdag 26 Maart speelt het Neder- Iandsch elftal een oefenwedstrijd op het Spartaveld te Rotterdam tegen een Weste lijk elftal, dat als volgt is samengesteld: Doel: Quax (A.D.O.), achter De Bruin (Hermes DVS) en Vermetten (HBS.); mid den: Rep (Z F.C.). J. K van den Broek (Xerxes) en Bakker (Z.F.C); voor- Koene (E.D.O.), Viergever (Sparta). Pasteur (H V V.) de Roo (A.D.O.) en Vermeer (H V V 5000 schooljongens zullen den wedstrijd gratis mogen bijwonen. o Ter gelegenheid van het feit. dat de heer C. A. W. Hirschman dezer dagen 25 jaar voorzitter van de Technische Commissie (vroeger Nederlandsche Elftal Commissie) was, zal hem op Zaterdag 29 Maart a.s te Amsterdam een diner worden aangeboden. o Op Zondag 30 Maart worden twee wed strijden gespeeld voor de kampioenscornpe- titie n.l. Velocitas—Blauw Wit en Willem II—Ajax. Te Arnhem is overleden, 52 jaar oud, jhr. A. Stoop van Goudswaard, inspecteur van de directe belastingen aldaar. Met ingang van 1 April is benoemd tot administrateur der Nederl Zeemansccntrale de heer J. C Boeré. te Haarlem. Naar het ,,Hbld." verneemt is de heer W. C. Schimmel benoemd tot directeur van de ..Agenzia Marittima Olandese" te Genua (Agentschap van de Stoomvaart Mij. ..Ne derland"), als opvolger van den heer J. M. Hosang. die op 18 Febr. j.l. is over leden. De heer Schimmel, thans secretaris der directie te Amsterdam, zal in Juni zijn nieuwe positie aanvaarden. Bij beschikking van den directeur-ge neraal der posterijen, telegrafie en telefonie is, met ingang van 1 April 1930, aangewe zen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Baarn de referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie A. W. de Vries, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Dragten; idem te Hil- legom de refendaris 2de klasse der poste rijen, telegrafie en telefonie J. Gutterswijk, thans directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Groenlo. Het Nederlandsche paviljoen op df Antwerpsche tentoonstelling zal op 12 Mri dus een goede veertien dagen na dc offi- cieele opening van de wereld-expositie, ke- opend worden. Dit zal gepaard gaan met verschillende feestelijkheden,, welke door tal van Nederlandsche en Belgische autori teiten zullen worden bijgewoond. Des avonds zal een groot banket plaats vinden waaraan meer dan 300 personen zullen deel nemen. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal WoetWïrfg 26 dezer niet plaats hebber De interacademiale wedstrijden. DE LAATSTE DAG. Spannende wedstrijden op degen. Op den tweeden dag van het interacade miale tournooi in de Stadszaal is de belang stelling aanmerkelijk grooter geweest dan Woensdag. Bij het boksen in de kleine zaal was het zelfs heel den middag stampvol, terwijl de toeschouwers op somtijds zeer luidruchtige wijze van hun meeleven heb ben blijk gegeven. Verreweg de mooiste sport was evenwel te zien bij het schermen en dan meer speciaal bij den kamp op de gen, welke geëindigd is met een zege van den Utrechtenaar Labouchere. Vanaf den aanvang stond het vrijwel vast dat de strijd in hoofdzaak zou gaan tusschen hem en onzen stadgenoot Stapel, die ongeveer van dezelfde sterkte is als Labouchere. Het eerste treffen tusschen dit tweetal vond plaats in de demi-finale en het resultaat was een even snelle als verdiende overwin ning van Stapel. In de finale was Fortuna hem echter minder gunstig gezind en na een buitengewoon fraaie partij, waarbij in de zaal een doodsche stilte heerschte, sleepte Labouchere thans de zege uit het vuur. Stapel sneuvelde bovendien nog on verwacht tegen Walma van der Molen en moest dientengevolge voor de bezetting der tweede plaats tegen laatstgenoemde een barrage-partij trekken. Onze stadgenoot won en eindigde derhalve als tweede. De uitsla gen van de voorronde en de demi-finale werden gisteren reeds door ons vermeld Die van den eindstrijd zijn: 1. Labou chere (Utrecht) met 5 gew. part.2. Stapel (Leiden) met 3 gew. part.; 3. Walma van der Molen (Utrecht) met 3 gew. part.; 4 Van de Water (Utrecht) met 2 gew. part. Vijfde werd Schoch (Utrecht) met één en Jellinghaus (Utrecht) met 0 gew. part. De schermwedstrijden zijn besloten met den personeelen kamp op sabel, waarvoor 21 deelnemers stonden ingeschreven. Zij werden verdeeld in drie poules van 5 en één van 6. Uit iedere poule gingen er 3 over naar de demi-finale. Ziehier de uitslagen: Poule I: 1. Nieuwenhuizen (Utrecht) 4 gew. part.. 2. Compagner (Delft) 2 gew. part 3. Tjeenk Willink (Amsterdam) 2 gew. part Poule n. 1. Bergsma (Leiden) 4 gew. pari.2 F. Besier (Amsterdam) 2 gew part. 3. Ter Kuylen (Leiden) 2 gew part. Poule III: 1 Van Dorp (Delft). 2. Van Olden (Utrecht) en 3 Brinks (Delft) die niet behoefden te trekken wegens niet opkomen van Van Dorssen en Joung Poule IV: 1. Walma van der Molen (Utrecht) 4 gew. part.; 2 d'Arnaud (Delft) 3 gew. part.; 3. Beer (Leiden) 2 gew. part. Bij het bokstournooi in de kleine zaal werden de volgende resultaten verkregen: Lichtgewicht: Silissen (Leiden) wint van Staverman (Leiden1"; Silis9en wint van Ger- lach (Utrecht); Staverman wint van Ger- lach. Uitslag: 1. Silissen, 2. Staverman. 3. Ger- lach. Middengewicht: Lensvelt (Delft) wint van Remmet (Utrecht); Osinga (Delft) wint van Welter (Leiden); Lensvelt wint van Osinga; Weiter wint van Remmet Uitslag: 1. Lensvelt, 2. Osinga, 3. Welter. Halfzwaargewichl: Kuiper (Delft) wint van Voet (Utrecht); Kuiper wint van Xie- meyer (Utrecht); Xiemeycr wint van Voel. Uitslag: 1. Kuiper. 2. Niemeyer, 3. Voet. Zwaargewicht: Schiltman (Utrecht) wint van Polani (Leiden). Uitslag: 1. Sehiltman. 2. Polani. De totaal-uitslag der korpsen werd: 1. Delft, 13 punten; 2. Leiden, 12 punten; 3. Utrecht, 10 punten. Na afloop der wedstrijden heeft de hcor Zaayer hartelijk dank gebracht aan alle deelnemers, alsmede aan de leiders en jury leden. Het jubileum-feest van Arena Sludiosorum is hiermede vrijwel ten einde. Er volgden nog een receptie op Minerva, alsmede onder linge wedstrijden, doch deze programma punten zijn van meer intiemen aard en daarom niet bestemd voot zij, die builen het Leidsch Studentencorps staan. MEDISCHE SPORTKEURING TE LEIDEN. Het bureau is thans geopend. In tegenwoordigheid vLn een aantal me dici en sportleiders heeft" gisteravond in het R.K. Wijkgebouw aan de Boerhaavestraat. alhier, de officieel© opening plaats gehad van het Leidsche bureau voor medische sportkeuring, waaromtrent eergisteren door ons uitvoerige mededeelingen zijn gedaan. Dr. Schreuder, die tot voorzitter is gekozen en in de actie tot het in-stand-roepen van een Leidsch bureau als de groote stuwkracht moet worden beschouwd heeft de aanwe zigen welkom geheeten op de plaats waar het bureau zou worden gevestigd. Gelijk men weet. zoo zeide hij. is eenige jaren geleden in navolging van het buitenland het eerste bureau voor medische sportkeuring opge richt in Den Haag. dank zij het initiatief van dr Reys. die dezen avond helaas ver hinderd was aanwezig te zijn, doch zich had laten vervangen door den heer Harde man, wien spreker een hartelijk welkom toeriep. Het Haagsche voorbeeld bleek aan stekelijk te zijn en weldra werden in ver schillende plaatsen dergelijke bureaux op gericht. uit welk feit ten duidelijkste bleek dal deze instellingen nutlicr waren en levens vatbaarheid bezaten De bij een bureau aangesloten doctoren keuren volgens een bepaald schema, dat op een kaartsysteem is vastgelegd, waardoor de verkregen resul taten altijd weer kunnen worden nagegaan en vergeleken Zóó zal men tenslotte komen 'tot de kennis hoe het bureau op de meest juiste wijze moet werken, hoe het spel- enlhousiasme moet worden geleid en wat er voor de ware lichamelijke opvoeding noodig is Spreker wees er op dat van verschillende kanten pogingen worden gedaan om te ko men tot een geregelde keuring van alle atbleten en turners en dat men zich daarfoe in verbinding heeft gesteld met de K.N A.U. en hef K' NG.V. Medische bewaking van alle sportlieden is dringend noodig en wij mogen slechts hopen dat de beteekenis hiervan aan allen duidelijk zal worden! Voortgaande, zeide dr. Schreuder. dat tegenwoordig rijp en groen aan sport doet en dat de medici er telkens weer de noodlottige gevolgen van vaststellen. Daarom is het tijd dat ook in Leiden wordt ingegrepen en dat alle krach ten worden ingespannen om te voorkomen da! er nog meer slachtoffers vallen van een ondoordacht doorgevoerde sportbeoefening Natuurlijk kan het bureau geen garantie geven dat de(n) sportbeoefenaar die goed gekeurd is. niets zal overkomen, maar wel staat het vast dat controle zeer nuttig is en dat op die manier vele fouten en tekort komingen zullen worden ontdekt De vete orgelukken, die tegenwoordig op de sport velden voorvallen, hebben spreker genoopt een poging te doen om hier ter stede te komen lot de oprichting van een bureau en hij meende in verband met het welslagen daarvan zijn hartelijken dank te moeten be tuigen aan de vele collega's en sportleiders, die in velerlei opzicht zeer loyaal hun me dewerking hebben verleend Na een woord van warme hulde te hebben gesproken tot den secretaris kapileiD Bruins, voor de buitengewoon goede wijze, waarop hij alles geregeld heeft, verklaarde dr. Schreuder ten.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9