KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SPORT. KUNST EN^LETTEREN^ SPREEKCEL. DE OVERSTROOMING IN I FRANKRIÏK EN SPANJE. Volgens een bericht van de Liberty uit Dax zijn de dijken van de Garonne bij St Laurent onder den geweldigen druk van bet water bezweken. Het geheele deel lus- schen Das en SI Marie-de-Gosse slaat blank Twee honderd huizen zijn afgesneden en 2000 H A bouwland bezaaid met aan gespoelde steenmassa's De heele oogst van deze streek is vernietigd. Het vee is op de eerste étage van de huizen ondergebracht. De Ebro stijgt verder De spoorweglijn SaragossaSan Sebastian is over een af stand van 5 K M ondergeloopen. In Na- varra zijn de uit de Zuidelijke helling Oei Pyreneeën dalende Aragon en de ivati buiten haar oevers getreden. De spoorlijn is op verschillende plaatsen overstroomd, evenals het plaatsje Sumbillla. RECLAME. DOOR WEER EN WIND alle-dag weeraan, is geen pretje. Zorg er voor tegen kou en vocht gewapend te zijn. Neem Lakerol! Dat warmt van binnen en behoedt tegen verkoudheid en keelaandoe- ü^nlngen. Lakerol islekkeróók! L«t vooral op do groono dooit LAKEROL PASTILLES 60 cl p d. bij ill* Apolh on Drog 5933 NED. HERT. KERK. Drietal: Te Feyenoord (vac, G. B. Wes tenburg) Joh H. H. v. Beem Ie Breda, dr. A. H. Edelkoort te Meppel en M. G. Gerrit sen (e Amersfoort Te Haarlem (vac L. J. van Leeuwen): A. Adriani te Baam; dr. G. P. van Itterzon, Ie Alblasserdam en K. H. Miskotte te Meppel. Beroepen: Tc Enter, M. B. Verkerk te Mijdrecht Te Hoogeveen (vac. A. Meyers): J. A. van Nie te Zetten-Andelst Te Krim pen a. d. Lek- M. Ottevanger le Papendrecht Te Vierhuizen-Zoutkamp- H B. Spijker boer Ie Gaast c.a. Te Oldenzaal (loez.): J van Dijk D.Jzn. te Overdinkel Te Hoor naar ds. A. H. J. G. van Voorthuizen te Rijssen. Aangenomen: naar Buurse (O.) en be dankt voor Koekange, Goêngarijp c.a en 's-Heerenhoek-Nieuwdorp (Zeel.) ds. Adr. Oskamp, hulppr. te Wemeldinge. GEREF KERKEN. Bedankt: voor Reitsum ds T. Dressel- huys te Oldeboorn. Aangenomen: naar St. Jacobi Paroclu de heer D. Hoornslra, cand. fe Makkum. DE STILLE OMGANG TE AMSTERDAM. Rnim 10.000 deelnemers. Onder stroomenden regen heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag de Stille Omgang voor niei-Amsterdammers plaats gehad. 10.000 a 12.000 mannen waren per trein of autobus sommigen zelfs te voet naar de hoofdstad getrokken om daar den Stillen Omgang le maken. Om circa half- twee begon het trekken door de stad. Alles had een vlot verloop Ruim halfvijf fcadden de laatste bedevaartgangers den omgang volbracht. In verschillende café's in de bin nenstad, die speciaal vergunning hadden, werd het toen druk. daar de vermoeide pel grims, alvorens naar huis le keeen, nog even den inwendigen mensch gingen ver sterken. EEN NIEUWE BESLISSING VAN DE KROON INZAKE DE HANDTEEKENINGENKWESTIE Het was bekend, dal volgens herhaalde beslissing van de Kroon, het terugnemen van handteekeningen na de indiening van hul verzoek aan den Raad om medewerking tot slichting eener bijzondere school, op de door den Raad te nemen beslissing geen invloed mag hebben. Terugneming kon alleen geschieden voor liet verzoek bij den Raad is ingediend. Van beloekenis is in verband hiermede, een nieuwe beslissing in een omgekeerd geval, ten nadeele van een bijzondere school le Nijmegen. In het najaar 1929 werden door het be- sluur van de Bijz. R.K. Schoolvereeniging gelden aangevraagd voor het stichten vae een bijzondere school. Er was geteekend door ouders van 93 kinderen Er waren ook handteekeningen van moeders bij Trok men die er af, dan bleven geen 80 leerlingen over. Hei gemeentebestuur lief toen alsnog de vaders (eekenen op een nieuwe lijst Daar na stond de Raad zijn medewerking toe. Daartegen kwam Volksonderwijs (afd Nij megen) in beroep bij Gedeputeerde Staien Het beroep werd niet ontvankelijk verklaard Toen volgde beroep bij de Kroon Die vei nietigde het besluit van Gedeputeerde Sta ten De medewerking mag dus niet ver teend worden De Kroon baseert zich hierop, dat na de indiening hij den Raad verdere veranderingen ongeldig zijn DE LEERSCHOOL- ONDERWIJZERS. In Staatscourant no 16 komt voor een besluit van den minister van Onderwiis, Kunsten en Wetenschappen, houdende „regelen voor de belooning van de onder wijzers aan scholen voor gewoon lager onderwijs, belast met de oefening in de practijk bi] het lesgeven der leerlingen van rijkskweekscholen en van door het Rijk gesubsidieerde kweekscholen voor onder wijzers en/of onderwijzeressen." Voor de betrokken onderwijzers is deze nieuwe regeling een vermindering daar in plaats van de vaste marge van 250 gulden per jaar een variabel bedrag wordt gesteld, dal afhankelijk en evenredig is aan het aantal uren dal men een kweekeling heeft geholpen Bij deze regeling zal geen enkel leerschoolonderwijzer ook maar bij be nadering komen aan de tot nog toe be staande marge Door de hoofdbesturen van Bond van N'ed Onderwijzers en Ned. Onderw Genootschap zijn daarom adressen gericht tot den betrokken minister, waar in gevraagd wordt tot wijziging der rege ling le willen overgaan Het hoofdbestuur van eerstgenoemde vereeniging heeft bo vendien. teneinde hef verzoek mondeling toe te lichten, over deze zaak een speciale audiëntie aangevraagd. VOETBAL. DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. West stelt teleur. HET OOSTEN AAN DE SPITS. Te Groningen zijn gisteren de «districts- wedstrijden gehouden, waarvoor ondanks Jiet ongunstige weer zeer veel belang stelling bestond. Eir waren ongeveer 16.0C0 toeschouwers Sneeuw en regen hadden het terrein in slechte conditie gebracht en na tuurlijk heeft het spel er van te lijden ge had. Toch mag niet gezegd worden dat het tegengevallen is. De verrassing was ongetwijfeld het op treden van de Noordelingen, die er zich werkelijk prachtig doorheen geslagen heb ben en het Zuiden met 72 klopten. Oost heeft het tournooi gewonnen, 't geen eigenlijk niet verwacht weTd, toea bekend was. dat Horsten, Scheromekes en De Vries voor hun plaats in de ploeg moei ten bedanken. De raanneD van Kluin heb ben 't succes wel verdiend, ook al weet men, dat 't hun in beide -wedstrijden nog al voor den wind gegaan it-. Westen heeft 's raorgeD niet onaardig ge. speeld, maar in de finale zeer teleurge steld. Ongetwijfeld zal ieder het er over ceas zijn dat Van der Meulen nog altijd de beste Nederlandsche doelverdediger is al blijft zijD uitloopen gevaarlijk. Ook Halle deed trouwens goed werk, evenals Van oer Aa. Bij de backs blonk Denis weer uit. Zijn snelheid is stellig wat minder gewor den, doch zijn schitterend opstellen en in grijpen is gebleven, waardoor zijn meespe len een versterking van de nationale ver dediging belooft te worden Van Loon en Van der Kamp blonken eveneens uit. Van de nnddenspelers hebben do internationals v. d. Wildt, Halle, Breitner en Kools ov«r 't algemeen wel aan de verwachtingen be antwoord. maar ze hebben in het Ncder- landsch elftal toch vaak meer voldoening geschonken. Met aandacht volgde men de prestaties van v. d. Wildt en Halle, wijl men begreep, dat zij de meest serieii/u candidaten voor de spilplaats in het Ne- derlandsch elftal zouden zijn. In techniek en tactiek, het zuivere aangeven van den bal, ja schier in alle ondcrdeelen van het spel wint waarschijnlijk Halle het, maar z'n spel kleeft twee. fouteD aan, waarmede v. d. Wildt niet te kampen l\eoft; het is te langzaam en gespeend van alle geestdrift. Kools begon voortreffelijk, maar na den eersten wedstrijd bleef hij bij Breitner en Jongeneel achter Rijp voor het nationale elftal is laatstgenoemde nog niet, ma-ar niet ontkend kan worden, dat de H.F.C.'er een raiddenspeler is, die z'n weg wel zal vinden. Halle, Remoyer en Dc Kreek hadden van 't Go Ahead bestuur de opdracht ge kregen om het met 't oog op de komende kampioenswedstrijden van de Deventerna- ren zoo kalm mogelijk te doen en daaraan hebben zij zich wel gehouden. De meest op den voorgrond tredende voorhoedespeler is Kluin geweest, die meer, harder en zuiverder schoot dan dc andere aanvallers, doch die ook de kunst verstond er alleen door heen te wandelen en het spel behoorlijk te verdoelen en die bovendien uitmuntend kopte. De A.G.O.V. V.'er begon ris rechtsbinnen, maar toen hij met de Kreek van plaats verwisseld had, kwamen zijn capaciteiten eerst duidelijk tot hun recht. De Kreek spaarde zich opmerkelijk, maar desondanks stak hij stukken boven de meeste spelers uit. Voot het publiek scheen 't een uitgemaakte zaak te zijn, dat èn Kluin én de Kreek in de Oranjeploeg thuis hooren. Wat ons betreft, mogen aan hen dan verder nog de Oostelijke vertegenwoor digers Landaal en v. d. Heyden toege voegd wordeD, omdat zij voortdurend de gelijk werk verrichtten. Toch had v. d Hey den in Homborg een geduchte concurrent en ook de G.V.A.V.'ér Dekker lijkt een speler, die in de voortdurende belangstel ling van de T. C. mag worden aanbevolen. Dan heeft ook Tap bewezen, dat hij nog altijd een bruikbare kracht is, die schot heeft in beide voeten, aldus het ,,Dagbl. v. R-ott." Geef Tap een speler als Kluin of De Kreek naast zich en don zal men van zijn handigheid nog voldoende profijl kunnen trekken. Het tournooi begon met West-Zuid. Hof man gaf West de leiding, terwijl Tap Dog voor de rust den voorsprong op 20 bracht In de tweede helft viel Zuid eerst verwoed aau, maar het overwicht was van korten duur. Met onveranderden stand kwam het einde. West won dus met 2—0. Noord werd met 54 geklopt door Oost. De Oostelijken begonnen best en namen door Tinsel Kluin en De Kreek een 30- voorsprong Woltjes maakte er 3—1 van, waarna nog voor de rust Kluin en Bonsema ieder een doelpunt scoorden, de rust was Brink in het Noordelijk elftal vervan gen door Van der Kamp (Alcides). Halle bracht den stand op 52, waarna Woltjes en Bonsema er 6—4 van maakten. In de verliezersronde was Noord tegen Zuid geweldig op schot. De Zuidelijken werden geheel overspeeld en verloren met 72. De Noordelijke goals werden ge- scooTd door Nijboer, Woltjes (2), Dekker Bonsema (2) en Meulema. Can der Broek scoorde tweemaal tegen. De Noordeliiken hadden een ovatie in ontvangst te nemen. De finale bracht fonslotte een 31 over winning voor Oost-, dat beter combineerde en beter schoot. Van der Heyden gaf Oost de leidine en Tinsel maakte cr 2—0 van. Nadat Homburg tegen gescoord had, voerde Kluin ien stand op tot 31. waar mee het einde kwam. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. West I Noord- WeslerkwartierOlympia 4—2 West II B; Haarlem—K.V.K.V. 2—2. West H C: RozenburgA.L.O 101; O.S.C.R.Deelos 2 10. West ÜI F: H.K.V. 2—'Vitesse 2 9— Overzicht. Slechts enkele wedstrijden hebben voort gang gevonden In de meeste gevallen wer den de terreinen afgekeurd. Weslerkwartier heeft van Olympia ge wonnen en daarmede het kam pioen schap van Noord-Holland veroverd De buurtclub stelde op de overwinning blijkbaar zooveel prijs, dat. zij in tegenstelling nyït de ge bruikelijke wijze van handelen in dergelijke gevallen tegenover een onvoltallig Olym pia, met twaalf spelers in het veld kwam. Een weinig breed gebaar! Hercules heeft niet gesrpeeld en kan nog hetzelfde aantal punten halen als Wester kwartier Om de eerste plaats te bereiken zou Hercules echter een overwinning met om en nabij twintig doelpunten moeten be halen. We mogen daarom veilig Wester- kwarlier als afdeelingskampioen be schouwen. o ZILVEREN KORF. Voor den Zilveren Korf heeft gister Het Zuiden met 70 van Velox gewonnen zoo dat nu in de 3e ronde HerculesHet Zuiden zal worden gespeeld. HOLLAND—BELGIE. Uit Antwerpen wordt medegedeeld dat de wedstrijd HollandBelgië op 11 Mei zal plaats vinden. Er zal nog nader worden be paald, waar de wedstrijd wordt gespeeld Voorts zal. tijdens de Wereldtentoonstel ling te Brussel, aldaar op 7 September een rcturnwedslrijd BelgiëHolland worden ge speeld. o STEDEN WEDSTRITDEN LAGERE AFDEELINGEN. In aansluiting op het bericht dat de Stedenwedslrijden voor 2e. 3c en 4e klas sers dit jaar te Den Haag zullen worden ge houden, kunnen we nog het volgende mede- deelen. Het is nog niet zeker dal deze wedstrijden op den 2en Paaschdag zullen plaats vinden .aangezien vorige jaren verschillende eerste klassers bezwaar hebben gemaakt om op 2en Paaschdag hun reserve's.te moeten af slaan. terwijl zij dien dag veelal aan sene- wedstrijden deelnemen. Verder wordt overwogen dit jaar ook 2e klassers do vroegere Overgangers aan deze wedstrijden le doen deelnemen. Echter zijn alleen Den Haag en R.dara in staal een vertegenwoordigend 2e klasse-twaalftal op den been te brengen Tenslotte is de deel name van Leiden nog allerminst zeker daar het lastig zal zijn een behoorlijk vertegen woordigend Leidsche 3e klasse-twaalftal op to stollen. ATHLETIEK. DE TOESTAND DER K. N. A. U. Landenwedstrijden tegen België en Duitschland afgelast. Gisteren vond te Utrecht onder leiding van den heer J. Moorman in hotel „Noord- Brabant een gecombineerde vergadering van bestuur cn Technische Commissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie plaats. In verand met den zeer desolaten Iinan- cieeten toestand van de K. N. A. U., moest worden besloten dit jaar af te zien van de interlandwedstrijden met Duitschland en België, zoowel voor dames al9 heeren. Buitendien besloot het bestuur, dat de financieele bepalingen in het reglement vermeld, stiptelijk moeten worden nageko men. terwijl er verder van de vereenigingen een hoofdelijke omslag zal worden geheven- Door deze maatregelen, gevoegd bij een uiterst zuinig beheer, hoopt het bestuur in staal te zijn in 1931 weer het internationaal contact te herstellen. Het dagelijkscb bestuur zal worden ge vormd door de heeren J Moorman. A. Pij per en A. J. Strengholt. Met vreugde werd vernomen, dat door Z K H. Prins Hendrik een nieuwe beker als prijs voor de clubwedstrijden zal wor den gesteld Dit zal een blijvende wissel- prijs worden terwijl de nieuwe praeses de heer I Moorman als blijvende prijs voor 1930 een zilveren lauwerkrans heeft uitge loofd. De clubwedslrijden zuilen door Haarlem op 17 of 31 Augustus georganiseerd wor den. Bij de vaststelling van het wedstrijdpro gramma werd besloten de finale der Neder landsche kampioenschappen bij voorkeur voor de heeren te Groningen te houden, die voor de dames bij voorkeur te Amsterdam. Bij de verdere behandeling van de agenda, waarbij nog tal van belangrijke aangele genheden, is nog te vermelden het besluit, dat de K N. A. U zoo mogelijk in 1931 een competitie zal organiseeren. Nog in dit sei zoen zal in een tweetal centra (vermoedelijk Amsterdam en Haarlem en voorts Rotter dam, Delft en Den Haag) een tweetal proef- competities worden ingesteld. WEDLOOPEN VAN „DE ZWALUWEN" Jan Zeegers wint weer. In de omgeving van Kijkduin hield de athletiekvereen. „Dc Zwaluwen'' gisterea ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, goed geslaagde veldloopen. In de hoofd klasse liepen de bekende loopers C. J. Zee gers en Baars mee. Zeegers had reeds na K.M. van de vijf een flinken voorsprong verkregen en won tenslotte onbedreigd. De uitslagen luiden. Klasse A: 5 K.M C. J. Zeegers, A. V. 1923, Amsterdam, tijd 17 min. 8 4.5 sec.2. N. G. Baars, Pro Pa- tria, Rotterdam, tijd 17 min. 25 sec.; 3. K. Kemps D.O.S., Rotterdam 17 min. 48 2.5 sec.4. B. Timmers, Sparta, Delft5. Booy- akkers, p.O.S., Rotterdam. Klasse B: 5 K.M. 1 J. Kat, Velzen, 18 min. 47 1.5 sec. Klasse O 3500 M. 1. A. Marlens, Zee macht, 13 min. 35.1 sec.; 2. N. N. Hermes, Den Haag 13 min. 41 sec.; 3. J. Brugge- anan, De Zwaluwen. Den Haag, 12 min 51.1 sec. Veteranenklasse 3500 M. 1. G. Vruins, Zwaluwen, Den Haag, tijd 14 min. 58.8 sec. 2. H. Peter, U.V.8., Leiden, 15 min. 54.1 s. Klasse DNieuwelingen3500 M.1. J. de Vos. A.V.AC., 13 min. 44 5.10 sec.; 2. C. ten Wolde, D.O.S., Rotterdam. 13 min. 55.1 sec.3. J. Scheemkamp, Pro Patria, Rotterdam, 13 min. 57.3 sec. LAWN-TENNIS DE JAARVERGADERING VAN DEN N. L. T. B. Een weinig belangrijke vergadering. Te Rotterdam is Zaterdag de jaarverga dering gehoudeü van den N.L.T.B. Er wa ren slechts 20 clubs vertegenwoordigd. Bij de bestuursverkiezing ontspon zich een ge- dachtenwi8seling over de wenschelijkbeid om het bestuur, dat toch al uit negentien leden bestaat (waarvan dan veertien districts-afgevaardigden) met nog een lid uit te breiden. De voorzitter gaf te kennen dat het reglement dit volkomen toelaat en dat het gaat om twee ervaren bestuurs leden, wederom, een plaats te geven. Met 91—31 stemmen' werd de uitbreiding goed gekeurd, waarna tot voorzitter herkozen werd de heer ir. Broese van Groenou, tot leden herkozen werden de heeren M. Du- tilh (Rotterdam), tut. Van der VeeD (Den Haag), N. Jansen (Enschedé) en gekozen werden ror Punt (Noordwijk) en H. Boot (Heemstede). Het verzoek van den kring Leiden Noordwijk om bij het district Den Haag in gedeeld te worden inplaats van bij het district Haarlem werd goedgekeurd. Bij de behandeling van het wedstrijd programma werd in de eerste plaats vast gesteld dat de nationale kampioenschap pen wederom in Hilversum zullen worden gehouden, de jeugdkampioenschappen in Apeldoorn, de internationale kampioen schappen in Noordwijk aan Zee. Er werd van de zijde van Hilversum bezwaar ge maakt tegen het vervallen van de bepa ling, dat tijdens de nationale kampioen schappen geen ander tournooi gehouden mag worden en dat du gelijk met Hilver sum een tournooi in Gouda wordt voorge steld. Na eenige discussie werd ech ter vastgesteld, dat; dit geen bezwaren op levert Voorts zet de voorzitter uiteen dat het voorstel om de kampioenschappen een week te vervroegen, zijn oorzaak vindt in de overeenkomst, welke getroffen is tus- schen de landen, welke bij de Internatio nale Federatie zijn aangesloten, om geen nationale kampioenschappen te houden, welke ook maar eenigermate samenvallen met de erkende internationale kampioen schappen, hetgeen het geval is met onze nationale ten opzichte van de internatio nale van Duitschland. Aangezien prijs wordt gesteld op een goed contact met het Duitsche tennis en ook Hilversum voor ver- vroeging is, besloot de vergadering, deze het volgend jaar te doen ingaan; dit jaar niet, omdat dit andere tournooien zou hin deren. Tot leden der kascommissie werden her benoemd de heeren mr. Furnee en mr. Hoyer, benoemd de heer ir. Beukers, als plaatsvervangende leden de heeren mr. Palthe, De Vries van Buuren en Van Dijk. Bij de rondvraag achtte de heer Schoe- vers den toegangsprijs voor de nationale kampioenschappen te hoog. Overwogen zal worden of wellicht voor de weekdagen, echter niet voor de eindstrijddagen, verla ging ingevoerd kan worden. OM DEN DAVIS-BEKER. Tilden en Hunter gepasseerd. De Amerikaansche Lawntennis Bond heeft bekend gemaakt, dat de kern van het Davis Cup-team zal worden gevormd door. Van Rijn, Allison en Lott. Voorts zul len na de kampioenschappen nog eenige eveneens jongere spelers, gekozen worden. Tilden eD Hunter worden niet meer ge noemd. Lott zal reeds 1 Mei den Oceaan over steken en zeker deelnemen aan de Belgi sche en aan de Fransche kampioenschappen GOLF. HILVERSUM—NOORDWIJK. Gisteren ontving Hilversum de Nooru- I wijksche spelers voor den eersten competi tie-wedstrijd. In de morgenuren wist Noord wijk een voorsprong te verwerven door 2 „foursomes" te winnen en er één te ver liezen. In den namiddag werden de „singles" verspeeld, waarvan Hilversum er 4 won en 2 verloor, zoodat het einde kwam met een 54 overwinning voor Hilversum. Voor Hilversum kwamen uit mevr Nering Bögel, mevr. Heldring en de heeren Thijssen, Lou- werse, de Bruyn Kops en Mendes de Leon, terwijl de Noordwijksche ploeg bestond uit mevr. Noorduijn en de heeren A. Tieleman, Dixon, Redelmeijer, Binnendijk en Henny. GYMNASTIEK. DE WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIE. De selectiewedstrijden. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden selectiewedstrijden werden gekozen om deel uit te maken van de Hollandsche ploeg, welke den 6en April a.s. te Dordrecht tegen de Belgische zal uitkomen de heeren: E. Melkman (U.D.I.) Bergen op Zoom; J. v. d. Vinden (D O S., Amsterdam) en G.Ene (Hercules. Noord-Scharwoude). Er moet thans nog keus gemaakt wor den voor de overige 6 plaatsen, waartoe over veertien dagen opnieuw wedstrijden zullen worden gehouden. Voor deze wedstrijden komen in aanmer king: K Boot (Hercules, Oudkarspel); J. Cairanca (Bato. Amsterdam): Van Dijefc: (Vlaardiugenj, P. van Dam, Olympia, Den Haag; Van Genderen (Vlaardingen; Hoc- domarm U.D.L., (Bergen op Zoom); Lan- gendijk. Hercules (Oudkarspel). De moge lijkheid bestaat, dat voor deze selectie nog een tweetal turners zal worden uitgeno digd. BOKSEN. PIET VAN DER VEER IN 1 DEN RING. Het staat nu vast. dat onze zwaargewijfit. kampioen P. van der Veer de boks hand schoenen weer eens aan gaat doen voor een serieus gevecht. Op 24 Maart zal hjj in Rotterdam tegen Nokin, den Belg, zwaar gewicht, dien den Deenschen kampioen fbb. Larsen onlangs een knock-out deed on- dergaan, uitkomen. SCHERMEN. AMSTERDAM—DUSSELDORF. Te Amsterdam is een wedstrijd op sabel getrokken tussohen Amsterdam en Dussel- dorf. Onze landgenoolen wonnen met 16-9 partijen. COMBINATIE OOST-NEDERL. TOONEEL EN VEREENIGD TOONEEL. Naar wij vernomen, zegt het „Vad." heeft thans het contact met Eduard Verkade ge leid tot het besluit dat een combinatie van vrijwel alle spelers van het Oost-Neder- landsch Tooneel en van de grootste groep van het Vereenigd Tooneel (Groep-Verkade) zal worden gevormd, om vol vertrouwen ld solliciteeren naar de vaste bespeling vaa den Stadsschouwburg l© Amsterdam. De artistieke leiding zal berusten in handen van Eduard Verkade en Albert van Dalsunj tezamen, terwijl het in de bedoeling ligt dak de regie zal worden gevoerd door hen beiden en door Gustaaf Defesne en Johan de Mees*! ter. Arnhem zal door dit Oost-West Tckh neelgezelschap geregeld worden bespeeld, jaarlijks twintig tot dertig maal. COR RUYS NAAR INDIE. Bij zijn tournée naar Indië zal Cor Ruys worden vergezeld door Piet Bron van Hofstadtooneel, Co Balfoort en Jeanne van Rijn van het Schouwtooneel. Nico de -long daarentegen verlaat het gezelschap. iaVs-JARIG BESTAAN ROTTERD.-HOFSTADTOONEEL! Ter eere van het 12'./i-jarig bestaan van •het Rotterdamsch-Hofstadtooneel heeft o. v. d. Lugt Melsert opgevoerd te Den Haag Shaw's Apple Cart onder den titel: .,le keizer van Amerika". Na afloop van dez. met succes bekroonde opvoering had ee spontane huldiging plaats. Veel kransen, toespraken etc. DE HOOGEWOERD. Eenige Hoogewoerdbewoners, en I:'lC' vergeten het publiek, zoudeD het zeer - genaam vinden, als de heeren autoritei eens met regenachtig weer op de woerd gingen wandelen, en dan tussc Hoogewoerdsbrug en Kraaierstraat. publiek komt op dit eindje geheel ooder modder, en -mijdt vanzelf dus deze s ra waardoor de winkeliers veel schade lU Zou hier geeD verandering i° komeD Bij de begrooting is er we) ken dat de Hoogewoerd geasfalteer worden. Maar wanneer zou dat nu kunnen gebeuren1? - 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6