KINADRUPPELS Dr. H.NANNING'5 GEMEENTEZAKEN. Vijandelijke HET ODOL-SYSTEEM RADIO-PROGRAMMA, •Het totaal der deelnemers is verdeeld als volgt; Nederland 886, Amerika 40, België 25, Denemarken 2, Duitschland 157, Engeland 55, Frankrijk 46, Hongarije 1. Jtalië 5, Japan 2, Noorwegen 1, Oostenrijk 40, Spanje 1, Tsjecho-Slowakije 2, Zweden 7, Zuid-Afrika 1, Zwitserland 27. De indeeling. Over de indeeling der beurs valt nog het volgendo te vermelden: de groepen zijn hooldzakelijk gebleven op de verdiepingen, waar zij reeds gevestigd waren. De groep Meubelen beslaat de 6e verdieping van het oude en nieuwe gebouw en bovendien de 4e verdieping van het nieuwe Jaarbeursge deelte. De Oostenrijksche groep is weder pre sent met méér deelnemers dan vroeger. Voor het eerst komt Zwitserland met een collectieve groep Zwitsersche ipdustrieelen. Een Hongaarsche groep, reeds in voorberei ding, moest te elfder ure worden afgewezen \vegen9 gebrek aan plaatsruimte. De groep Glas, Porselein, Huishoudelijke Artikelen, en?, is zoodanig uitgebreid, dat, mèt het nieuwe gedeelte, de tweede verdieping te klein voor haar was en deze groep loopt ge deeltelijk over op de derde étage. Op de eer ste verdieping is de afdeeling Koloniën dit maal meer in het bijzonder aan het Toe risme gewijd; de groep Metaalindustrie neemt ééne zijde van den nieuwen Jaar- heursvleugel op de eerste verdieping in; de groep Electrotechniek de tegenoverliggende zijde. De groep Bouwmaterialen heeft haar intrek genomen in de beide groote zalen, waarmede het Jaarbeursgebouw is uitge breid. Men verwacht, dat 't bezoek drukker dan ooit za) worden. Naast het bezoek van H, M. de Koningin zal de rpijlpaal op den levensweg van het Nederlandsche Jaarbeurslnstjtuyt op be scheiden wjjze piet eep feestguirlapde wor den versierd een vreugdebetoon, dat na de donkere jaren, di ede Jaarbeurs beleefd heeft, haar zeker niet zal worden misgund, noch worden misduid. De heer G raadt van Roggen eindigde zijne voordracht met eene herinnering aan een oud-HoUandsch liedeken uit den bloeitijd van onze oudrRollandsche jaarmarkten. Moge pok van deze XXIIe Jaarbeurs ge tuigd kunnen worden: Daer sal het constambacht Sijn hoogtij-dagen vieren! Daer sal de coopmanscap Naer ouden aert weer tieren! t Na deze met vele kwinkslagen doorspekte rede werd gelegenheid gegeven het nieuwe Jaarbeursgebouw te bezichtigen. Langs het borstbeeld van den eersten voorzitter mr. dr. van Zijstj dat heden onthuld wordt, wan delden wij den nienwen vleugel, die een fris- schen, lichten en vroolijken indruk maakt, bipnen. Het tweede gebouw. Oyer ontstaan en uiterlijk hiervan zij hel volgende Vt7P*ld: Toep jp 1918 de plannen voor den bouw vap een Eerste Jaarbeursgebouw ontworpen werdep, is aanstonds rekening gebonden met de mogelijkheid eener uitbreiding van etxposMtie-ruiiute. Deze uitbreiding werd ge dacht ip den yorm van pen tweede op zich zelf staand en eventueel vap een derde ge bouw. In 1928 deed zich de noodzakelijkheid ge voelen om de expositie-ruimte der Jaar beurs in een permanent gebouw uit te brei den, kon echter om verschillende rede nen het oorspronkelijke plan van een Twee de Jaarbeursgebouw niet worden gevolgd Daarvap was wel de voornaamste, dal het noodzakelijk gebleken was zoowel be- ganegronds als op alle verdiepingen een directe verbinding te hebben fusschep het Eerste en het Tweede Jaarbeursgebouw. Een en ander leidde tot: lo. den bouw van een pieuw gebouw met vijf verdiepingen met eep grondoppervlakte van 1664 vjerk. M.; 2o. den bouw van een spmi-perraanenlo hal met een grondoppervlakle van 1200 vierk. M., aansluitend aan het nieuwe ge bouw. doch alleen exposilie-ruimto bcgane- gronds bevattend; 3o. #de aansluiting van het nieywe ge bouw aan het bestaande, zoodanig dat be- ganeg ronds en op alle verdiepingen beide ge bouwen één geheel vormen' het Tweede Jaarbeursgebouw moet dus meer beschouwd worden als een vleugel van het bestaande. Deze nieuwe vleugel, welke met de Voor- jaarsbeurs 1930 voor het eerst in gebruik gepomen wordt, is 40 M lang. 371/» M. breed en 25 M. hoog; hij bevat één zaal be- ganegronds met een oppervlakte van 1600 vierk. M. en heeft vijf verdiepingen. Netto expositieruimte 4300 vierk. M. Do semi-permanente hal van. sleen opgetrokken heeft een netto expositie ruimte alléén beganegronds groot 900 vjerk M. Door het nieuwe gebouw is een expositie ruimte gewonnen van 5200 vierk. M. In tegenstelling met den toestand in het bestaande gebouw is in den nieuwen vleugel de groote lichthof niet door oen centraal trappenhuis onderbroken: de verdiepingen zi^n behalve de vijfde verdieping in open verbinding met de centrale binnenhaf. Zij maken dys meer den indruk van „bal- cons". De bouwmeester van het Eerste Gebouw en den nieuwen vleugel is ir. J. de BieLeu- veling Tjeenk. De uitvoerende ingen. isir. W. Terpstra. chef van den technischen dienst der Nederlapdsche Jaarbeurs tc Utrecht, aan welke beide heeren zeker een woord van hulde toekomt voor hun voor treffelijk werk. Met <}e opening van deze nieuwe vleu gel werd den tijd van hvjjtel ann het be staansrecht van de Jaarbeurs afgesloten. Het tweede gebouw, tot uu toe een lucht kasteel. is in den meest concreten vorm geworden tot een moderne handelsburcht, die een vergelijking' met menige buiten- iandsche beurs glansrijk doorstaan kan. terwijl deze beurs als „zaken-instituut" een tuitengawp™ seqrieuzen indruk maakt: Wij bezichtigden nog de internationale I tentoonstelling van de Ver. van Directeu ren van Gemeentewerken, die zeer bijzon, dero aandacht verdient. Meer dan 25 bin nen- en buitenlandsche steden zijn hier j door prachtige inzendingen vertegenwoor- I digd en geven door middel van foto's, teekeningen, maquette's en plattegronden, een intere.-^ant overzicht van stadsontwik keling, verkeersvraagstukken, wegenaanleg, woningbouw, uitbreidingsplannen, nieuw^ stadswijken enz. Leiden is vertegenwoordigd door een kleine verzameling foto's en etsen van het Stadhuis voor- en na den brand, Hilversum biedt een verzameling foto's van gebou wen ontwerpen door architect Dudok, aan wien ook de plannen voor ons nieuwe Stadhuis zijn opgedragen. Rotterdam munt uit door een collectie moderne architectuur op het gebied van scholenbouw, Den Haag geeft een inzicht van de nieuwe plantsoen- aanleg, Utrecht behandelt het urgente sta tions-vraagstuk. Groningen maakt ons ver trouwd met haar moeilijkheden op rio. leeringsgebied. Den Bosch toont de prach tige nieuwe markthallen. Het zou ons te ver voeren alles in détails te beschrijven: slechts zij nog vermeld de uitgebreide in. zending van Duitschland (Mainz, Breslan, Frankfurt, Stuttgart, Essen enz.). Engeland is vertegenwoordigd door Liverpool, De nemarken stond niet minder dan 31 tn- zendingen af. Ten slotte zij nog vermeid, dat Oostenrijk, Italië e-n Tjrol, Parijs en verschillende Indische hoofdsteden de roep stem uit het Sticht niet onbeantwoord lieten. Een feestmaaltijd. Ne afloop van de rondgang de be schrijving van een en ander zon pagina's kasten werden de journalisten nog ver gast op eenige uitzonderlijke films van het natuurschoon en do dierenweelde van Zuid-Afrika, die gedurende den ganschen beur.-tijd gedraaid worden, verduidelijkt door een interessante explicatie, waarna men zich verzamelde aan een uitgebreide feest maaltijd, ter eere van de groote gebeur tenis, die de voorjaarsbeurs 1930 ken- markt. Door vele sprekers, do 6in- nen- en buitenlandsche, alsmede de vak pers waren in grooten getale vertegen woordigd werd het. feit van de opening van het nieuwe gebouw gememoreerd in gloedvolle bewoordingen, waarna men eerst laat in den avond het gastvrije Utrecht verliet. RECLAME. EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p.fl. 3184 ERANDGEVAARVERBETERINGEN IN „DE LAKENHAL". Uit een op verzoek van den Directeur van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" door den Commandant der Brandweer ingesteld onderzoek naar de middelen tot het afwen den van brandgevaar en het beteugelen van brand in dat museum is gebleken, dat deze middelen, in het bijzonder met betrekking tot het oudo gedeelte, wel eenige verbete ring behoeven. In overeenstemming met de Commissie voor het Museum achten B. en W. het aan brengen van de navolgende voorzieningen noodig lo. het bijplaatsen van 8 handbrand- blusoh-apparaten in het bijzonder ten be hoeve van het oude gebouw, en het aan brengen van duidelijke opschriften ter plaatse, waar in het oude gebouw brand slangen zijn geborgen; kosten f.335 2o. het aanbrengen van vier branddeuren, welke zich bjj het ontstaan van brand ten gevolge van de warmte automatisch sluiten, bij den toegang halverwege de statietrap van het oude tot het nieuwe museum, aan de zijde van de Harteveltzaa! bij den cor ridor en bij de verbindingspunten van hel oude museum met do conciërgewoning, r.,1. bij de Bnkker-Korffkamer en beneden hij het plejntje; kosten 915. 3o het aanbrengen van ijzeren luiken voor de ramen tegenover de zoogenaamde oude bestuurskamer; kosten f -435. 4o. het verplaatsen van liet atelier van den adjunct-directeur naar de tiovenachler- kamer van den concierge, welke thans door een schot m twee vertrekjes is verdeeld, en het ter beschikking van den concierge stellen van het tegenwoordige atelier van den adjunct-dijeeleur en van de vroeger als bergplaats gebruikte kamer aan 't pleintje; kosten met inbegrip van het doortrekken van de centrale verwarming van 't museum naar het nieuwe atelier f. 325. 5o. het aanbrengen in de straat van een afsluilkraan in de gasleiding voor de con ciërgewoning; kosten f. 100—. DB BESTRATING DER PELIKAANSTRAAT. In 1926 werd in de Pelikaanstraat bjj wjjze van proef een rubber-asfaltdek aan gebracht op de oude keibestrating. Deze proel is niet geslaagd: liet wegdek js ge heel versleten en kan niet meer hersteld worden. Indien men aan een asphaUbestrating zou willen vasthouden, zou deze derhalve thans moeten worden aangebracht op een beton- of gewalste puinfundeeping; immers ook een ander asphalt procédé op de oude keibestrating, hetwelk toegepast is op het Noordeinde, oosteljjk van de Oude Varkenmarkt, heeft niet voldaan. Een asphaltdek op beton- of gewalste puinfundeering hoeft echter het nadeel, dat daarin niet dan zeer bezwaarlijk kan worden gebroken. Een dergelijk wegdek kan derhalve alleen warden aangebracht jn straten van voldoende breedte, o® de verschillende kabels en buizen, welker aanwezigheid hoofdzakelijk tot opbreken noodzaakt, te loggen in de trottoirs. De breedte van de trotoirs in de smalle Peli kaanstraat i3 hiervoor evenwel te gering. Van een asphaUbestrating in de Peli kaanstraat zal dus moeten worden afge zien. Waar echter in deze straat reeds een asphaUbestrating heeft gelegen, ver dient het aanbeveling, thans een bestra- tingsmateriaa! te kiezen, dat zooveel mo gelijk zoodanige bestrating nabjj komt. B. en W. achten het daarom gewenscht de Pelikaanstraat te bestraten met koperslak. keien, dat zijn gegoten keien met een vlakken kop van een blauwzwarte kleur, die, wanneer zij aangegoten worden met. asfalt, een effen, vrjj geruischloos, stroef en duurzaam straatopperv'.ak opleveren. Met dit materiaal, waarvan de kosten f.8 per M2. of voor de geheele Pelikaanslr. ter oppervlakte van 450 M2. f. 3600, bedragen, werden elders duurzaam ^joede resultaten bereikt. DE CENTRALE RIOLEERING. Bji raadsbesluit van 25 November 1929 Btelde de Raad de noodige gelden be schikbaar voor de aansluiting op de cen trale rioleering van de wjjken V en VIII (gedeeltelijk). Deze wer ken worden thans binnenkort uitgevoerd. Aan het bedoelde gedeelte van wijk VIII werd de voorrang verleend boven de wjj ken VI en VII in verband met de overige in uitvoering zjjnde of voorgenomen wer ken met betrekking tot dên Stationsweg. Mitsdien komen thans de wijken VI en VII, in het programma als zoodanig ver meld en nader omschreven, voor aanslui ting aan de beurt. Wjjk VI ligt met een smalle strook, welke de bebouwing van den Haarlemmer weg omvat, tusschen de wjjken II en IV en verder noordelijk van eerstgenoemde wjjk. De aansluiting van wijk VI zal voor- loopig in verband met het nog hangende zijn van de plannen voor de nieuwe vee markt worden beperkt tot het .gedeelte vanaf den Maresingel tot aan de Musschen- j broekstraat. Daartoe zal in den Haarlem merweg over den aangegeven afstand, gr. 415 M., een hoofdriool worden gelegd. Wijk VII ligt zuidelijk van de wijken I en II en omvat het stadsgedeelte, be grensd door de Mareslngelgrecht, de Kor te Mare, de Oude Singelgracht en de Oude Heorengracht, en in het midden in de lengterichting door de Langegraoht door sneden. In de Langegracht zal later na demping, waarvoor deze gracht in de toe- kurast bestemd is, een stamriool worden gelegd. Thana wordt voorgesteld do aan sluiting van deze wjjk te beperken tot het oostelijk gedeelte, waartoe een stamriool moet worden gelegd vanaf den Maresingel onder de Maresingelgrac'fit door en ver volgens in de Noorderstraat, oncfer de Lan gegracht door, in de Koolstraat en on der de Oude Singelgracht door naar de Oude Vest, ter lengte van 275 M. De kasten van deze beide aansluitingen worden resp. geraamd op f. 47.500,— en 47.000,uit leeningen te vinden. ONTSLAG. B. en W. stellen voor op verzoek eervol ontslag te verleenen aan den heer L. Schil der als onderwijzer aan de e. 1. school op bet Schuttersveld A. EEN SLECHT RIOOL. In de voortuinen van de perceelen Zijl singel nos, 5 en 6 en 1024 ligt een oud cn slecht riool dat reeds herhaaldelijk tot klachten aanleiding heeft gegeven. Deze voortuinen bestaan uit twee gedeelten, een voorste gedeelte dat aan de gemeente toebe hoort, doch tot een geringe recognitie in ge bruik is bij de bewoners en een achterste gedeelte dal eigendom is van de eigenaren der woningen. Het bedoelde riool nu ligt in het achterste gedeelte, het is dus een parti culier riool en de gemeente heeft daarmede geen bemoeienis. Een en ander heeft do be woners der perceelen nos. 16—24 bereids aanleiding gegeven, zelf een voorziening te treffen, de bewoners der perceelen nos. 10—15 daarentegen hebben zich met dit doel thans tot de gemeente gewend. Er be staat voor de gemeente wel aanleiding in deze de helpende hand te bieden, mits zij ook van de bedoelde achterste gedeelten van de betrokken voortuinen den eigendom verkrijgt. Er blijkt toch, dal de gemeente ook die gedeelten grootendeels noodig heeft om te zijner tijd aan den Zijlsingel ter plaatse de in het uitbreidingsplan voorziene breedte te kunnen geven. Op deze basis is met de betrokken eigenaren overeenstem ming bereikt in dier voege, dat de eige naren der perceelen nos. 1115 en even eens die van de nabijgelegen perceelen 5 en 6 de particuliere gedeelten van de bij die perceelen behoorende voortuinen geheel afstaan, terwij! de eigenaar van perceel no. 10 het particuliere gedeelle van den bij dat perceel behoorende voortuin afstaat voor zoover buiten de ontworpen rooilijn lig gende. Voorts is overeengekomen dat de ge meente de koslep. van overdracht draagt, terwijl de eigenaren na de overdracht, de voortuinen tot zij noodig zijn, in gebruik mogen behouden, tegen betaling van f-10 p- jaar In de rioleering wordt in afwachting van de aansluiting van deze wijk op de centrale rioleering voorlpopig voorzien door het maken van een noodloozing naar de Singclgracht. VERKOOP BOUWTERREIN. B. en W. stellen voor aan den heer B. Buurman architect alhier te verkoopen: een perceel bouwterrein op het Raamland gele gen aan de Fruinstraat, groot pl.m. 520 I vierk meter legen een koopprijs van 10 per vierk. meter. PILM VAN LEIDEN. De N,V. Filmfabriek Polygoon te Haar lem biedt aan om in moderne filmconstructie een beeld van de gemeente te scheppen, waarmede gen korte krachtige en doelmatige reclame voor deze gemeente wordt beoogd. Eenzelfde aanbieding kwam later in van de N.V. Haghefilm fel den Haag. B. en W. heb- j RECLAME. 6421 bacteriën komen met massa's in den mond. eiken keer. dat men ademhaalt. Een goede bescherming daartegen Is het gorgelen met ODOL. Odol' mondwater be dekt de tanden en de slijmhuid van den mond met een dun an tiseptisch laagje, hetwelk de vermenigvuldiging der bacteriën tegen gaat. Als U nu nog ter completeering de daarbij behoorende ODOL-tandpasta ge bruikt, dan beoefent U de volmaakte hygiëne van den mond. Afwisselend reinigen en beschermen] reinigen en beschermem ben zich afgevraagd of een dergelijk pro pagandamiddel voor onze gemeente ge wenscht moet worden geacht en moer in hel bijzonder, of de aan het maken van een der gelijk filmpje' (300 a 350 M.) verbonden kosten f. 6Óo a f. 700 evenredig zullen zijn aan hel nut daarvan. D. en W. meenen deze vragen bevestigend te moeten beantwoor den. Daargelaten, dat in tegenstelling met vole andere gemeenten tot nu toe zoo goed als niets werd gedaan om voor deze ge meente propaganda te maken, gelooven zij, dat niet alleen Leiden door do totstand koming van 't filmpje voor do toekomst een waardevol beeld van de gemeente kr.jgt, in haar huidigen toestand, doch levens zijn zij overtuigd, dat van een filmpje golijb zij zien dal denken, zulk een kracht kan uitgaan dal vele riiet-Leidenaren oen anderen kijk op en een Meter inzicht in onzo gemeente zullen krijgen, dan zij thans hebben en dat velen, om diverse redenen meer voor onze Sleutel stad zullen gaan gevoelen, omdat zij eerst dan zullen begrijpen, dat Leiden zoovoel meer biedt, dan zij dachten, Aangezien zooals gezegd het schrij ven van do N V. „Polygoon" van ouderen datum is en deze (irma gunstig bekend staat, terwijl de condities van beide firma's ongeveer gelijk zijn, meenen B. en W., dat het vervaardigen van het reclamefilmpje van onze gemeente aan deze Naamlooze Vennootsohap moet worden opgedragen. Meerdere afdrukken zijn verkrijgbaar voor de gemeente tegen betaling van f. 0.50 per Meter. Het negatief blijft het eigendom der gemeente, met dien verstande dat naast de gemeente ook de N.V. „Polygoon' hiervan afdrukken mag vervaardigen, om deze als bijprogramma in bioscopen, op bijeenkom sten enz. te vertoonen. SCHOOL MET DEN BIJBEL BIJ DEN RIJNSBURGERWEG. Bij het om praeadvies in hapden van B. en W. gesteld adres, d.d. 20 December j 1„ verzoekt het bestuur van do Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbei to Oegstgeest, de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de stich ting vap een school voor gewoon lager on derwijs in de omgeving van den Rijnsbur- gerweg. Het bestuur heeft voor de stichting van die school het oog laten vallen op een aan de gemeente in eigendom behoorend terrein aan de Ledenberchstraat. Poor B. en W. wordt overwogen, of be doeld .terrein al dan niet voor schoolbouw kan worden bestemd. Hieromtrent zal te zij ner tijd moeten worden beslist. Met het oog op den termijn binnen welken krachtens de L.O.-wet 1920 eene beslissing moet worden genomen, behoort echter in afwachting van de met betrekking lot de plaats, waar de school zal verrijzen te ne men beslissing thans een besluit te wor den genomen op het verzoek om medewer king tot stiohting van een school door het bedoelde bestuur. Onder de door het bestuur overgelegde, volgens de wet vereischte stukken bevinden zich vijf lijsten, bevattende de handteeke- ningen van ouders, die door het stellen van hunne handteekening op die lijsten, verkla ren bereid te zijn hunne kinderen, in totaal 106, de te stichten school te doen bezoeken Een groot aantal dezer kinderen bezoekt een gelijksoortige bijzondere school, hetzij in deze gemeente, hetzij in de gemeente Oegst geest. In verband daarmede brengen B. en W. in herinnering, dat bij de wet van 30 Dec. 1929 (S 596) de werkingsduur van 11 van artikel LXIV der wet van 16 Februari 1923 (S 38), zooals die paragraaf is gewijzigd bij de wetten van 30 December 1927 (S. 428) en 29 December 1928 (S. 506) is verlengd tot 1 Januari 1931. Op grond van hef eersle lid van bedoelde paragraaf mogen bij de medewerking lot de stichting van eene nieuwe school onder de leerlingen, waarop de verklaring, bedoeld in het eerste lid van art. 73, onder a, betrek king heeft, niet worden medegerekend leer lingen, die de door hen bezoclite gelijksoor tige bijzondere school zouden verlaten, doch voor wie op die school gelegenheid tot plaat sing in de voor hen bestemde klasse zouden blijven, tenzij aanzienlijke toeneming van de bevolking in eenig deel der gemeente lot de stichting aanleiding geeft. Naar de meening van B. en W. is de be volking in de omgeving van den Bijnsbur- gerweg inderdaad zoodanig toegenomen, dat hier sprake is van de in voormelde zinsnede bedoelde oms'andigheid. Het tweede lid van de hiervoren bedoelde paragraaf bepaalt voorts, dat in afwijking van liet bepaalde in de eerste alinea wel worden medegerekend leerlingen, die de door hen bezochte gelijksoortige bijzondere scho zouden verlaten, indien deze in een ande gemeente gevestigd is, dan die waarin de stichten bijzondere school gevestigd zal wc den. De leerlingen die in de gemeente Oeg: geest een gelijksoortige school bezoeki mogen derhalve worden medegerekend. Aangezien het bij 11 van art. LXIVd wet van 16 Februari 1923 (S. No. 38) b paalde zich derhalve niet verzet tegen i williging van het verzoek om medewerkii tot den bouw van een school en hetschoc bestuur bij zijne aanvrage de weltelij] voorschriften in acht heeft genomen, gevi B en W. op grond van het hiervoren ve melde en met verwijzing naar het advi van de Commissie voor hel Onderwijs, overweging te besluiten medewerking I verleenen aan het bestuur van de Vereen ging lot stichting en instandhouding vi scholen met den Bijbel (e Oegstgeest t stichting van een schoolgebouw in onze g meente. VOOR WOENSDAG 12 MAART. Huizen (1875 M.) 10.00-—10.15: Morgei wijding, 10.3012,00: Gramofoonmuzie| 12.152.00: Concert AVRO Trio. Intel mezzo: Wat doet mijn man van 12 cot 2.003.00: Radio Kinderkoorzang. 3.004.00: Naaicursus. 4.004.30. I voornaamste studiemuziek voor piano, s gevoerd door Egbert Veen. Toelichting li Louis Schmidt. 4.305.00: Gramoloo muziek. 5.306.00; Concert uit Cabaif „La Gailé" te A'dam. 6.00: Tijdseii Daarna: Vervolg concert. 6.30—6ti Gramofoonmuziek. 6.457.15: lb Uaansch: Beginners. 7.15—7.45: 1Ü liaanseh: Gevorderden. 8.01: Radio-Toe nee). Studio-opvoering van „Romeo en J« lia" van William Shakespeare. Het Oa roeporkest. Na afloop: Persber. Daarnl Gramofoonmuziek. 12.00: Sluiting. Daventry (1554 M.) 10.35: Morgenwijd 11.05: Lezing. 12.20: Gramofoomut ziek. 1.20: Orkestconcert. 2.20Ba' ladenconcert (alt-viool). 2.30: Lezing scholen. 3.15: Muziek. 3.20: Vootlj zing. 3.45: Licht klassiek concert. Stil ton strijkkwartet. 5 05: Concertorgels! ziek. 5.35: Kinderuurtje, 6.20: Law bouwpraatje. 6.35: N|euwsbei\ 7™ Pianomuziek van Schumann. 7.20: Cat serie. 7.45: Lezing: On politics. 8.05 Gesyncop. pianomuziek door B. Mayerl. - 8.20: Concert. Omroeporkest o. I. v. J. A sell, E. Cochrane, sopraan. 9 20: Nieuw berichten. 9.4ö: Lezing: Kancheojuu? 10.00: Pianoconcert. 10.30: Concei London String Players. 11.20: Dansrai ziek. Parijs „Radio-Paris" (1725 M) J2.5( Gramofoonmuziek. 4.055 05: Ortes concert. 6.557 25: Gramofoon. Concert. Orkest o. 1. v. Hr. Defosse. Hilversum (298 M„ na 6 uur 1071 NCRV-uitz 815—9.00: Morgenconcet 10.30—11.00 Ziekendienst. 1100: mofoon. 11.30: Orgelconcert L-* 2.00: Concert Amsterdamsch Vocaal kw tet. 2.00: Solistenconeert 2.45: Li r»ire causerie. 315: Vervolg conceri, 4 00—5.00: Einderuurtje. - 60t|rv, Radioles 6 30' Koersen. 6 40: lcc sche causerie. 710: Voor de ,'ÓPerf.)e 9.00—9.45' Rondgang door een tuscu fabriek. 9 45' Koersen. - S^r11" Vroolijk concert. Trio 6 207 20. mofoon. 9.35 —0 45: Gramofoon. - 1049—11.20 Solistenconcert. 11 Gramofoon 12 251 50: OrkestC' 4.505 50: Gramofoon. rj Concert. Stedelijk orkest v. Düsseldo 8 20: „Werther am Rhein". Sohstenconc Daarna tot 1120' Dansmuziek. Kalundboig (1153 M.) 11 rprl kcstconcert. 2.504-50: Orkestc 7 35: Concert Versterkt omroepor* 5 950-12.20: Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5 20: ^ioc°nCn".L 6.50: Gramofoon. 8 35: Concert, orkest. 10.35: Nieuwsber. Zeesen (1635 M) 615112° 1120—12 15: Gramofoonmuzi 1215—120 Berichten - 1 n.- mofoonmuziek 1.503.50: el[n. 350—4 50 Concert - *5ngV H gen 7 50 Orkestconcert -- G(aH tenspielc Skat. Daarna tot H foonmusiek- j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10