AGENT fTM Ontvangen de Nieuwste Vonrjaarstutten FLINKE VERKOOPSTERS MrJ.M.J.BAAK JONGENS youen ClEt k£uïe N n°Weaut(" Botermarkt 18 Dienstbode LEERJONGEN SMEDERIJ o,a. wj;;6,6Abonneert U op het „leidsch VERHUISD: TUINLAND Tanbesteding. WAALS BOTERMARKT li A. VAN DAM DAMES 5 Kantoorbediende (M.) WEGING VAN MOTORRIJTUIGEN. Openbare Verhuring Kousenfabriek A. PARMENTIER TURFMARKT 2, LEIDEN Het adres voorZ EIL S PORT - ARTIKELEN Ingekomen zijn verder no 9, een schrijven van den Bond Heemschut, waarin deze mededeelt dat over 1929 van Warmond zijn ingekomen 24 bouwplannen, waarop advies werd gevraagd de gemeente vergoedt hier voor door een jaarlijksche contributie als do nateur f 25 per jaar terwijl de gegeven ad viezen gemiddeld I 2.50 aan Heemschut tosten, waarom dan ook door den Bond wordt voorgesteld deze contributie tot 1. 62.50 te verhoogen. Het voorstel van B en W. luidt: hel, voor het vervolg te contribuepren bedrag te ver hoogen van f 25 op f. 50. De heer Onderwater zegt, dal men over hel algemeen van oordeel is. dat de advie zen van Heemschut belemmerend werken, daar de bouwkosten door deze adviezen wor den opgedreven, waardoor hel meermalen voorgekomen moet zijn, dat bouw of verbou wing geen doorgang vond. De voorzitter antwoordt hierop, dat het doel van Heemschut is door hun adviezen de eenheid van bouw in de gemeenten te bevor deren. wal, wanneer dit aan het oordeel van leeken wordt overgelaten dikwijls zeer moeilijk is Het zal daarbij wel eens voorko men, dat wanneer b.v. een te bouwen plat dak wordt afgekeurd en een schuindak wordt voorgeschreven, de bouwkosten hooger wor den. Wethouder Zwetsloot voegt hieraan toe, dat hel alleen maar adviezen zijn. waarvan de uitvoering zeer soepel wordt toegepast De heer Van Schie is van meening, dat een contributie van f. 50 rijkelijk hoog is. Het vorig jaar zijn veel adviezen aange vraagd, dit jaar wordt misschien maar een enkel advies ingewonnen en zou een beta ling van 1. 25 ruim voldoende zijn. Nadat door den voorzitter is betoogd, dat het te hopen is. dat de vooruitgang van Warmond jaarlijks het inzonden van ge middeld 20 bouwplannen zal meebrengen, wordt het voorstel van B en W. zonder ver dere discussie aangenomen No. 10. Schrijven van Directeur van het Rijks Poal- en Telegraafkantoor te War mond. houdende modedeeling. dat door den Directeur-Generaal deT Posterijen is goed gekeurd. dat de telefoondienst in het tijdvak van 1 Mei Urn. 15 September a s. op Zon en feestdagen, boven de gewone uren zal worden open gesteld van 1 tot 2 en van 7 lot 8 uur n.m. No. 11, candidaalstelling door den Kerke- raad der Ned Herv. Gemeente voor de va cature in het Algemeen Armbestuur, de hee- ren W. K. Heijl en C. van Zeijl. Na stemming blijkt eerst genoemde met 6 stemmen gekozen. De heer J. K. Heijl bleef buiten stemming. No. 12. verslag van het Bisschoppelijk Se minarie. ter voldoening aan de wet op het Hooger Onderwijs, wordt voor kennisgeving aangenomen. No. 13, schrijven van den heer A. G. Hooijer te Leiden, dat deze zijn herbenoe ming, als herschatler der dranklocaliteiten te Warmond, aanneemt. No. 14, verslag van dr. H. J. A. Walen- kamp, als schoolarts Hieruit blijkt dat de R. K. school 4 maal. de openbare school 2 maal en de R K bewaarschool 1 maal door j dr Walenkamp in deze functie werd be- zocht Het Bestuur van de school mei den Bijbel had de wensch te kennen gegeven, nog niet over te gaan tol geneeskundig schooltoezicht De toestand der leerlingen van de 3 eerst genoemde scholen was over het algemeen bevredigend zoo noodig werden de ouders bij geconstateerde afwijkingen in kennis ge steld Schoolgebouwen en school meubel en Die der R. K school voldoen geheel aan de daar aan te stellen eischen in enkele lokalen zijn nog eenige oude banken aanwezig, ver vanging hiervan door nieuwe zou aanbeve ling verdienen. De R K bewaarschool, alhoewel uit den aard der zaak aan dergelijke scholen niet j zulke hooge wettelijke eischen worden ge- I steld. voldoet geheel aan haar doel Betreffende de speelplaats van de R K school zou het. met het oog op nat weer. ge- wenscht zijn deze met een 15 c.M duinzand op te hoogen gedeeltelijke overdekking zou eveneens toe te juichen zijn daar de kinde ren dan te allen tijden van de buitenlucht zouden kunnen profiteeren De openbare school geeft aanleiding tot vele gegronde klachten en aanmerkingen, welke hun oorzaak grootendeels vinden in den ouderdom van het gebouw, dateerende van 1861 De ligging en de inrichting zijo dan ook geheel in strijd met de talrijke be palingen van hel bouwbesluit van 15 Fe bruari 1924. waarbij onder meer de nriva- tcn een onhnudbaren toestand scheppen Lichamelijke oefening Het verdient drin gend aanbeveling dat op de lagere scholen van deze gemeente onderwijs wordt gegeven in vrije en orde-oefeningen Het gemis hiervan is in houding en gang van velo kinderen te bespeuren. Zonder op- en aanmerkingen wordt dit uitvoerig rapport voor kennisgeving aange nomen. No. 15, verzoek van het Huldigings comité inzake afscheid van den oud-burge meester, betreffende de hem namens ingeze tenen aangeboden monumentale bank, deze in eigendom en onderhoud van de gemeenta te willen aanvaarden en hiervoor een plaats te bestemmen in hel hart van het dorp. te weten in het gemeentelijk-plantsoen, tegen over de H K Kerk. Met dank aan de schenkers voor de mooie bank wordt besloten aan dit verzoek gehoor te geven en de juiste plaatsing in bedoeid plantsoen aan B en W. over te laten, een en ander onder voorbehoud van goedkeuring van H.H. Gedeputeerde Staten. No. 16, rekening en verantwoording der Chr. Vakschool voor meisjes over 1929 en begrooting voor 1930. benevens een verzoek j om subsidie ten bedrage van f 150. Daar deze nuttige instelling 22 A 24 leer- 1 liivgön omvat stellen B. en W. voor do go- vraagde subsidie te verleenen, waarvoor reeds een gelijk bedrag op de gemeente- begrooting voor 1930 is uitgetrokken. Aldus besloten No. 17. schrijven van de Plaatselijke Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs. waarin wordt te kennen gegeven, dal het met het oog op den gezondheidstoestand der leerlingen van de openbare school en ter bevorderine van tmed ondprwijs hel een eer ste vereischtp is dat ten spoedigste veran dering wordt gebracht in den onhnudbaren toestand dier school welkp geheel afwijkt, van die der andere scholen in deze ge- meenle en in geenendeele voldoet aan de in het zoogenaamde bouwbesluit gestelde eischen. Na voorlezing van dit schrijven stellen B en W voor dil voor kennisgeving aan te nemen in afwachting van een nader rapport van den Insnecteur op het Lager Onderwi;3. A!du9 besloten. No. 18 en 19 respectievelijk verslagen van de Commissie tol wering van School verzuim en de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het lager onderwijs Beide verslagen worden voor kennis geving aangenomen. Punt IT In verband met de ontslagname van den heer A J Schalvinck als onbezol digd amhlenaar van den burgerlijken stand dezer gemeentp is in deze vacature de val- eende aanbeveling opgemaakt:: 1. A. J. L Ketelaar, burgemeester: 2 C. Zwetsloot, wethouder Eerstgenoemde wordt met 6 stemmen (1 stem op den heer Zwetsloot ge kozen) Punt nt. Tot lid der Plaatselijke Commis sie voor Schooltoezicht wordt de heer A II. A Burcksen (aflredend) met algemeene slemmen herbenoemd. In de vacature C Brcedijk eveneens aftredend wordi deze met 6 stemmen herbenoemd; 1 stem op den tweeden candidaat, den heer L. Ouds- honrn Lzn Punt IV Op voorstel van B en W. wordt bestolen, dat de gemeente zich zal aanslui ten bij het Registratuur-Bureau der Ver- eeniglng voor Nederlandsche gemeenten De kosten voor aansluiting zijn. voor hel eerste jaar I 85 en voor volgende jaren f.50. Voor dossier-henoodigheden enz is voor het eerste jaar een bedrag van f. 25 voldoende, terwijl voor volgende jaren met een kleino aanvulling volstaan k3n worden. Een en ander houdl verhand met een juiste inrich ting van het gemeente-archief en volgens den voorzitter zeer bevorderlijk van goeden gang van zaken. Punt V Op voorstel van B en W. wordt het cohier der hondenbelasting vastgesteld op het bedrag dat het cohier aanwijst Punl VI. Inzake overeenkomst met de heeren A J. Kamerlineh Onnes en A. Teje- laar met betrekking tot de sloot, nabij de Bijlevetdtlaan wordt besloten deze overeen komst aan te gaan. conform de voorgelezen notarieete consepl-akte. Punt VIL Aankoop grond van den heer C. Machen B. en W. stellen voor tot aankoop -!■ van den grond, zoomede van den uitbouw te besluiten, ter verbreeding van de Dorps straat daar ter plaatse, voor een bedrag van f 1500 en de extra vergoeding door den eigenaar gevraagd ten bedrage van f. 100, voor herbouw van den gevel niet toe te staan. Aldus besloten. (Wordt vervolgd,) ZOETERWOUDE. Jaarvergadering Wit Gele Kruis. In hel Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg alhier vergaderde liet Wit Gele Kruis. Te ongeveer kwart voor 8 opende do voor zitter de vergadering met den chrisleüjken groet en heette de aanwezigen welkom. Daarna las de secretaris de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna geschiedde voorlezing van 'l jaar verslag over 1929, waaruit wij vermelden: dat gedurende het verslagjaar het ledental is gestegen tol 332 dat er eene flinke pro paganda is gevoerd, o.a nog tijdens de Kerstweek door bemiddeling der gehouden !»nloonstel!ing. doch dat nog steeds te wei nig personen zich als lid aanmelden. Het verpleeg- en inslrumenlennantal werd aan merkelijk uitgebreid In 226 gevallen werd er een dankbaar gebruik van gemaakt De wijkzuster legde 2118 bezoeken af bij 43 patiënten, terwijl zij bij 4 patiënten hulp verleende bij overlijden. Ook heeft zij gedu rende 12 ochtenden geassisteerd bij hft in- onten en herinenlen Als huishezoeksler voor de t. b. c. bestrijding werden door haar afgelegd 437 bezoeken bij 20 gezinnen met 27 patiënten. Van de ligtenton werd gebruik gemaakt door 7 patiënlen, terwijl de 6 aan gekochte ruststoelen ook voortdurend in ge bruik waren. Gememoreerd werd in het verslag do financieele hulp van het Rijk, Provincie en gemeente, alsmede van de Sb Vincenlius- vereeniging, het R. K. Armbestuur en de Ver Liefdewerk ,.Oud Papier" Dank werd voorts gebracht aan den medisch adviseur en aan de jonge dames, die zich belast heb ben me! den verkoop der Emmabloem. Voorts bleek, dat het bestuur krachtige pogingen heelt aangewend om relegieuzo wijkzusters te krijgen in samenwerking met den pastoor aan den Hoogen Rijndijk, alwaar men ook voornemens is om eene vcreeni- zing op te richten Deze pogingen schijnen binnenkort tot resultaat te zullen leiden. Waar aan de tegenwoordige particuliere ver pleegsters dsn ontslag moet worden ver leend, heeft het bestuur voor haar eene pensioenregeling getroffen en haar levens een rijwiel cadeau gedaan. Over het werk dier zuster heeft het bestuur niets dan lof en het is dan ook om aan het destijds geuite verlangen der leden te voldoen dat naar relegieuze zusters werd uitgezien. Na de voorlezing van dil verslag deed de penningmeester mededeeling van hel !jnJ cieele verslag der wijkverpleging, bleek, dat er in 1929 een verlies is ge|. van f 568 97. Desniettegenstaande heelt] vereeniging nog een bezit van 1.1903 751 Het financieel verslag de t. b. c. aldeelti gaf een verlies aan van f 116.45 De voorzitter deelde mede dat de rel ningen met beseheiden zijn onderzocht 4_ eene commissie bestaande uit,de heeren! P 1 Paardekooper P C Paardekooper f C. W. de Jong. Uit hel door eerslzenoi namens de commissie, schriftelijk uill brachte rapport blijkt dat ook dil jaarl boekhouding correct gevoerd is en derha tot dechargeering van den penningmpei word! geadviseerd Aldus werd besloten. Aan de orde was dan de verkiezing drie bestuursleden, wegens periodieke al ding van de heeren G. van der Hoeven, C. Berg en H. J. J. A. Smeels, die allen h kozen werden. Hierna werd mededeeling godaan van begrooting voor 1930, sluitende voor de deoling wijkverpleging in ontvangsten uilgaven met f.2100 en van de t. b. c. deeling met f. 1400. Besloten werd ook jaar wederom eene gemeentelijke subsi voor .de besirijding der tuberculose aan vragen van f. 460 Do voorzitter beval de Emmabloem lecle, die op 21 April e.k. zal gehouden s den in aller belangstelling aan en hoo| dat de bloempjes grif verkocht zullen den. Bij de rondvraag bracht de heer J. Klink ter sprake het eventueel te geven 0 slag aan de leekenverpleegster bij de j stelling eener religieuze en wees daarbij do 7 dienstjaren dezer verpleegster en 00 moeilijkheid voor haar om eene andere trekking te vinden. De voorzitter a ntwoordde daarop da! bestuur gehandeld heelt overeenkomstig wensch der leden en het door den heer 1 Klink geopperde het gevolg daarvan is. Meerdere personen betuigden hunne let denheid over het werk der zuster, waaj de heer P. Overdevesl een voorstel om tn stemming te brengen het al ol t geven van ongevraagd eervol ontslag 1 zuster Peperzak De voorzitter achtte I voorstel van te ingrijpenden aard om f direct in deze vergadering te behandel De heer Smeets gaf in overweging om 1 voorstel te doen waarbij eene aparte el gadering wordt gevraagd, teneinde Ie I slissen of hel bestuur al ol niet moet da gaan met zijn pogingen om relegieuze wf zusters te krijgen De heer P. Overdet deed een voorstel in dezen geest hela voldoende gesteund werd en met 31 teg Memmen werd aangenomen. Nadat dan nog eenige inlichtingen vij verstrekt, sloot de voorzitter de verga ring, na een hartelijk woord van dankl alle aanwezigen voor de aangename vj waarop de discussies zijn gevoerd, melj gebruikelijker! groet. voor Mantels en Japonnen. 5969 w Onze laak is, zooals voorheen onveranderd geopend. Mevrouw BUURMANDEN HOLLANDER, Cronesteinkade No. 18 (bij den Zoeterwoudsche Singel) vraagt tegen 15 Maart, of later oen flinke 5264 voor dag en nacht, v.g.g.v. Voor dimt gevraagd een Flinke Goed niet 2 fietsen kunnende rijden. LANTERS, Hoogew. 52. 5284 voor de provincies gevraagd. BREESTRAAT 128 5285 Voor spoedige indiensttreding gevraagd pen Aank. Kantoorbediende met goede schoolopleiding, hel kend ra. boekhouden en machine- schrijven. Leeftijd 18—20 jaar- Zij, die in den Boekhande. werkzaam zijn seweest, genieten de voorkeur. Brieven bureau van dit blad ond. No. 5257. TE HUUR EEN direct te aanvaardenwegens vertrek. Zeer geschikt voor Vrijwillige weging onder ambtelijk toezicht, ter vermijding van verplichte ambtelijke weging. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dal voor de bovenbedoelde weging is aangewezen de weegbrug te BENTHUIZEN, toebehoorende aan de Vereeniging voor Suikerbietenverbouwers van Benthuizen en Omstreken en vast opgesteld aan de Dorpstraat, op ongeveer 500 M. van het Raadhuis en te KATWIJK a. d. RIJN, vast opgesteld op het veilings terrein der Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken". Aanvragen om weging moeten geschieden aan den Inspec teur der directe belastingen te Leiden 2e Afd. voor den brug te Benthuizen en aan den Inspecteur le Leiden 3e Afd. voor den brug te Katwijk aan den Rijn. Voor deze wegingen is verschuldigd weegloon volgens tarief, benevens ko9ten van ambtelijk toezicht. Laatstgenoemde kosten zullen niel worden gevorderd, indien de weging plaats heeft te Benthuizen, Woensdags, voor- middags tusschen 10 en 12 nni, en te Katwijk aan den Rijn, Zaterdags, voormiddags tusschen 10 en 12 nnr, aanvangende 29 Maart 1930, en hiervoor een schriftelijke aanvraag, min stens 24 uren vóór het tijdstip, waarop men de weging verlangt, bij den betrokken Inspecteur ie ingekomen. 5268 De Directeur der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te UTRECHT, VAN EBBENHORST TENGBERGEN. GEVRAAGD vrjjuezel. Te bovragen bjj: JOH. naar Enschede Advocaat en Procureur. Kantoor: (ten kantore van Air. P. 8. NOYON) Walstraat 43 Telefoon 443. 5260 Privé-adres: Laarescksingel 44 van 14-16 jaar, kunnen direct tegen hoog loon geplaatst worden op de werf der N.Y. Scheepsb. en Rep.werf „DE HOOP" v.b. Gebr. BOOT. 5249 bij Inschrijving VAN ZES PERCEELEN gelegen aan de Kerkstraat, tegenover de R.K. Kerk te Wassenaar, elk ter groolte van plm. 850 Roeden, tot 1 October a.s. Inschqjvingsbilietten in te leveren vóór of op 15 Maart a.s. ten kantore van Notaris H. C. A. VERMEULEN VAN KRÜININGEN te Wassenaar, waar nadere inlichtingen zijn to bekomen. 5262 5294 AFDEELING VITRAGES - GORDIJNEN AFOEELING STOFFEN Haarlemmerstraat 130-136 Aanbieding: vd. Werfstraat 3-9 Op Woensdag 19 Maart 1930 zal door het Bestuur van de Coöp. Boerenleenbank te Rijns- bnrg getracht worden aan te besteden: Hel bonwen van een bankgebouw met kassiers woning aan de Rijsjes, hoek Bronwersstraat te Rijnsbnrg. 5206 Aanwijzing in loco Woensdag 12 Maart 1930, 's nam. 2 uur Aanbesteding volgens bestek uitsluitend onder ingezetenen te Rijnsburg. Bestek met 3 teekeningen verkrijgbaar bij den architect A T KRAAN. Burgemeester de Kempenaerstraat 68. Oegst- geest, door wien ook alle gc- wenschte inlichtingen worden verstrekt. EtV,fi3?A ?//VG. PEP METER ApO'<^H TELKFOOIÏ 2039 5291 SCHEEP!- EN UNNEMERSBEN00D10DHEDEN Dekkleeden te huur en te koop - Prima Verfwaren Laat Uwe oude Ftroo-B vervormen naar de z ontvangen nieuwste Oolc vervormen v. vilteD met bijwerking van stro „DE BLOEMKORF Oude Rijn 4, b. d. Do"'»ersI' 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6