I KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. pier pijn»'* Kloosterbalsem LAND- EN TUINBOUW. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 9 KLAART. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halitien en nam. 6 uur, ds. Benthuizen. BOrijbRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kruishoop. Geret. Kerk: Voorm. halftien (H. A.) en nam. 6 uur (H A. en Dankz.), ds Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. S uur. ds. van Oordt van Zeist. Evanz. Luth Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. Makkink van Alkmaar. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Glas. Rem. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Nooten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Salvatori: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. van Garderen van Maassluis Chr. Geref. Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur. prof. de Bruin van Apeldoorn. HOOGMADE. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur (H. D.), ds. Odé van Koudekerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Rutgers van Katwijk-aan-Zee; nam. 6 uur, ds. Pras van Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur (H. A.). ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de lieer Slroo; nam. halfzeven, ds Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv .Kerk- Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Mondt. Geref. Kerk: Voorm .halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Hol- sfsde. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (jeugddienst), dr. F. J. Fokkema. Irene: Voorm. 10 uur. ds. Jansen Schoon hoven: nam. 5 uur, ds Hennemann. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Broeyer, SASSENHEIB Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds Kuiper. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G. Hulsman van Den Haag. Chr. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Nabetr.), prof. van der Schuil van Apeldoorn. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Groeneveld VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Hermanides. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm halftien (Bed. H D.) en nam. 6 uur. ds. de Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Smidt. Chr Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. Keuter van Den Haag. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Eemnes-Buiten en te Soest (vac. G. W C. Kruishoop), J. J. Timmer, te Ermelo Te Maasdam-Gillaarshoek, P. N. Gijsman, te Oostkapelle Te Egmond a. d. Hoef ds. Nobel, te Luhtkarspelen (Friesland) Bedankt: Voor Sleggerda, F H. Plooy, te Blankenham Voor Brandwijk. K. J. v. d. Berg, te Amersfoort Voor Enkhuizen (vac. C. de Jongh), C. Met, te Zaandam O—Z. GEREF. KERK. Beroepen: Te Alkmaar, ds. W. H. v. d. Vegt te Bergum (Fr.). Bedankt Voor Aalten ds. J. v. d. Meulen te Soest. HERST. EV. LUTH. KERK. Bedankt: Voor Enkhuizen, ds. H. L. G. Ouwerkerk te Groedo. PROF. DAMSTé. Bij Kon. besl. is aan dr P H Damsté, op zijn verzoek, met ingang van 15 September 1930, eervol ontslag verleend als gewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de belang rijke in die betrekking bewezen diensten. AALSMEER. Huisvlijt-tentoonstelling. De jury. welke de inzendingen op de Huisvlijt-tentoonstelling in .Jrenei" alhier, heeft beoordeeld kende de volgende le prijzen toe aan mej. G. v. Ham. kussen (haakwerk); mej. M. D. Verkerk, schilderij (penschilderen op fluweel); me) Streefland, kussen (imitatie Smyrna): mej. Uiterwijk, kleedje (g<.schabloneerd en ingeschilderd); mej. G. Jongkind, sprei (eigen patroon); jongehn. J. Boomhouwer en J. v. Leeuwen, zaagwerk; jongeh J. Brandse id.'; jongeh. W Neefjes, snijweTk. S W G. Verkerk, teckenwerk. De tentoonstelling mag zich in een druk bezoek verheugen. De inzendingen zijn zeer vele en alleszins de bezichtiging waard. 12 1/2-jario jubileum A. Visser. De heer A. Visser, ambtenaar ter secre tarie alhier, is Woensdag door B. en Ws. toegesproken en gehuldigd, ter gelegenheid van zijn 12 1/2-jarig jubileum als zoodanig. De heer Visser heeft zich doen kennen al9 een flink, plichtsgetrouw ambtenaar, diet oni zijn welwillendheid hier de algemeene achting der burgerij heeft verworven. Moge hij nog een lange reeks van jaren aan onze secretarie verbonden blijven. HILLEGOM. Jubileum-uitvoer?-g van „Zingt den Heer". De uitvoering \an de Chr. zangvereeni- ging „Zingt den Heer" ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan is in de Herv. Kc-rk gegeven onder zeer veel belangstelling. Bloemen, palmen en het vaandel gaven een feestelijk uiterlijk aan de bijeenkomst. Ge zongen werd 't oratorium „De Zeven Kruis woorden", van Jos. Haydn met medewer king van mej. Ilelene Drayer, sopraan, me vrouw C. van Ravenswaay-Möllenkamp, alt, den heer Willem Schansman, tenor, den lieer Joh. Lammen, bas (allen uit Amster dam) en het strijkorkest „Ad Nostram Uti- latem" van Leiden. De begeleiding van dit orkest vooral verhoogde de waarde van den zang van het koor bijzonder. Er moet onder leiding van den heer S. P. Visser, directeur, onmiskenbaar ernstig en druk 'gestudeerd zijn om deze hoogte te bereiken. Het slotkoor was indrukwekkend. Ds. J. H Mulder, eere-voorzitler der ju- bileerende vereeniging opende en sloot den avond met gebed en dankzegging. In zijn toespraak, ook namens den Kerkeraad, richtte hij zioh tot den jubileerenden direc teur en de aanwezigen. Toespraken hielden voorts de heer Moens. voorzitter van den Bond van Chr. Zangvereenigingen en de heer Mens, ond.-directeur van „Zingt den Heer". Gecollecteerd werd om de schuld der ver eeniging te delgen. LISSE. Ver. voor Pluimvee- en Konijuensporl. Woensdagavond hield de Vereen voor pluimvee- en konijnensporl alhier een ledenvergadering. Dei opkomst was niet gmot. De notulen werden goedgekeurd. De bespreking over inenten van Hoen ders gaf de Voorzitter gelegenheid zijn inge wonnen informaties bij den Veearts in hel midden te brengen. Het werd beier geacht niet in dezen tijd, doch in Aug. of Sept. de inenting te doen plaats hebben en dan alleen van zieke dieren. Na eenige bespre king werd dit punt aangenomen. Het Veilingbestuur ontving een gratifi catie. De aftredende leden van het Tentoonslel- lingsbestuur werden herkozen bij accla matie. Voor de tentoonstelling 1930 worden meerdere inzendingen verwacht. Tevens zal overleg gepleegd worden met de Vereenigin- gen uit den omtrek. De heeTen Schrier en Slootbeek zagen de boeken v. d. Penningmeester na en bevon den deze in orde. Bij de rondvraag bracht de heer de Graaf dank voor zijn benoeming als be stuurslid. Gevraagd werd of ook konijnen voor inenting in aanmerking komen. Tot dusver is dit nog niet voorgekomen. Na de rondvraag werd de verloting ge houden van planten, dieren en graan De Voorzitter sloot hierop de vergadering. „Nederland en Oranje". De A. R. Kiesvereeniging alhier hield Woensdagavond haar jaarvergadering. Dr Th. Ruys Jr., opende deze samen komst, liet zingen Ps. 89 7, las voor Ps. 2 en ging voor in gebed. In zijn openings woord wijdde spr. enkele hartelijke woor den aan het mede-bestuurslid, den heer W. Potman, die hoogst ernstig ziek is. De secretaris las de notulen en het jaar verslag en ontving daarvoor den dank der vergadering, De penningmeester bracht eveneens verslag uit. Saldo 1.26,94. Dei heeren J. Biersteker an "E. Scholte bevon den alle bescheiden correct in orde. Een bestuursverkiezing werd gehouden, waarvan de uitslag was dat de neeren A_ van Es en E. Scholte werden gekozen, en hnn benoeming aanvaardden. De voorritter sprak een dank- en af scheidswoord tot de aftredende bestuurs leden, de heeren C. Vermeer en J. C. Zon neveld. Voor de bespreking der Gemeente-poli tiek waren enkele vragen ingezonden. De heer Z. J. de Jong vroeg of het niet nood zakelijk is dat een slangenwagen wordt aan geschaft voor het ledigen vaD W.C.'s en rioolputten. De heer Noorlandt (Raadslid) vond de kosten te hoog, temeer waar in de nieuwe huizen bijna allemaal waterclo sets worden geplaatst. Ds heer De Jong wees er op, dat er vele straten blijven, waar nooit waterclo sets zullen komen. De heer Noorlandt zal deze zaak ie zijner tijd bespreken. 0e heer C. H. Steenwinkel Jr. vroeg of er niets tegen te doen is dat voor versenil- iende winaets den geheelen dag door stand plaatsen worden ingenomen. Voorziet de politie-verordening hierin niet? Ten twee de wijst de heer Steenwinke; op de schaarsche verlichting van het kruispunt HeerewegKanaalstraat. Wat de eerste vraag betreft, gelooft de heer Noorlandt niet, dat thans de poli- tie-verordening dit verbiedt. Hij raadt ech ter aan den zaak aan B. en W. voor te leggen. Met de tweede vraag is de heer Noorlandt het van harte eens. Echter niet alleen op dit punt, doch over 't alge meen is de verlichting schaarsch. Het verlichtingsvraagstuk heeft echter de aandacht van B. en W. Spoedig zal een geheel nieuw plan verwacht kunnen wor den. Na nog enkele vragen behandeld te hebben, süoot de voorzitter de vergadering na dankgebed van den heer Noorlandt. NOORDWIJK. Postcheque- en girodienst. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende bijpostkantoren werd gedurende de maand Februari '30 op de div. rekeningen een bedrag van f. 143.840 48 en uitbetaald f. 75390.61. Het aantal stor tingen bedroeg 1033 het aantal uitbelalin- gen 282. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d.v. P. van Duin en M. van der Bent Arris Lanrentins Jo hannes, z.v. Th. Waasdorp en M. G. van den Berg Cornelia, d.v. J. Admiraal en S. L. van der Leek. OndeTtronwd: W. A. Wassenaar 31 j. en M. van der Welle 29 j. OverledenPetrus Antonins Egbertus Frai.ci-ciis Nioolai, 60 j. Cornelia v. d. Bnrgh 99 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. P. Mossinkholf, Haarlem, barbier (O), Voorstraat 40 J. A. van Wouw, Eindhoven, Dr. Mr. W. v. d. Bergh- stiebting C. van Keulen, Beverwjjk, St. Marlagesticht A. C. Kuik, geb. Sclioeter.-, Schiedam, id. H. van der Heiden en fam., Sassenheim, arbeider, Schiestr. 21 EL J. A. van Boldrik. Am sterdam, St. Jeroensgesticht M. A. Voor- douw. Tilburg, dienstb., Egbert de Groot straat 46. Vertrokken: J. van Os en fam., Delft, Scheepmakerjj 74 S. S. Tienstra, Wams- veld. Stichting „Groot Graffel" H. G. M. van Urk, Amsterdam, Insu'.indeweg 215 H. A. de Groot, chauifeur, Hilversum, Stejjnlaan 14 M. J. J. Etman, Haarlem, Julianapark 14. WARMOND. I)e verbouwing van hotel ,,De Stad Rome" werd bij openbare inschrijving ge gund aan de Warmondsche aannemers M. I Kool en C. J. Wilsenburg, voor pl.m. 1.6500. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Opening Muziektent Burchtplantsoen R.K. Noodkerk aan den Deijl Pre sentiegeld Secretaris en leden scheidsgerecht voor ambtenaren. De raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering, gehouden onder voor zitterschap van den Burgemeester Afwezig waren met kennisgeving de hee ren Boender en van Leeuwen, eerstgenoemde wegens ziekte, laatstgenoemde wegen9 ver hindering De Voorzitter uitte de beste wenschen voor het herstel van den heer Boender en hi) deelt verder mede, dal deze heelt ver zocht het adres aan het Instituut voor Ar beidersontwikkeling. om een lokaal beschik baar te stellen voor een te houden curstia te willen aanhouden tot een volgende vei- gadering. De Voorzitter vraagt hieromtrent de mee ning van den raad, de heer Versteeg meent dal de raad wel kon beslissen, de heer Prins zou wel willen tegemoet komen aan het verzoek van den heer Boender maar meen de dat behandeling wel mogelijk was. omdat de heer Boender toch immer de gelegenheid heelt om op de zaak terug te komen Na eenige opmerkingen wordt met alge meene stemmen tot behandeling besloten. De diverse ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen De Voor zitter deelt vervolgens mede, dat de gehou den aanbesteding voor vernieuwing van een deel van het leiendak over het stal- gehouw bijzonder is meegevallen, tengo volge van den lagen prijs der leien Daarom stellen B en W. voor, om het geheele res- teerende deel thans te doen vernieuwen Het voorstel van B en W wordt daarop aangenomen Besloten wordt, om het maken van een muziektent in het Burchlplantsoen op te dragen aan de heeren van Helmond i Moer. mond voor f 2645 Een voorstel van B. en W om het ter rein der waterleiding met dennen te doen beplanten, wordt aangehouden, omdat men van oordeel is. dat de kosten te hoog'bere- kend zijn Goedgevonden wordt, om den Binnenweg le doen beplanten met gouden regen De kosten worden geraamd op f 671 Een verzoek van de Bouwcommissie voor het stichten van een R.K kerk aan den Deijl. om vergunning van een noodkerk, wordt toegestaan Op de verzoeken van Th. Strik, om resti tutie van betaalde leges, C. J. Knijnenburg van schoolgeld en J. Bouvy en mevr Lus ken van retributiegeld wordt gunstig be schikt Wordt besloten een voorschot op de ver goeding, bedoeld bij art. 101 der L.O-wet toe te kennen over 1930. len behoeve van: de R.K. Jongensschool (L.O.) ad 1 3930 34: de R.K Meisjesschool (L.O.) I 4623 49°: de Piusschoo: f 1821 38: de Chr School Hee- renweg (L.O.) f 3716 50; de Chr. School Zijdeweg (L.O.) f. 1784.51; de R K U.L O. school voor Jongens f. 502.09; de R.K U.L.O. shool voor Meisjes f. 616.98; de Chr. U.L.O school f. 600. Vastgesteld worden de pensioengrondsla gen van diverse ambtenaren Ter latei komt het adres van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, om een lokaal beschikbaar te stellen voor een te houden cursus. B. en W stellen voor afwijzend op het adres te beschikken, omdat zij raeenen, dat van gemeentewege geen lokaal moet wor den beschikbaar gesteld voor een in9lelling uitgaande van een politieke partij, omdat daardoor aan een bepaalde richtig steun zou worden verleend. De heer Vogels informeert, wat de instel ling beoogt De heer Prins geeft in overwe ging vergoeding le vragen en in verband daarmede de behandeling uit te stellen De heer Drop is daarvoor te vinden, mits wordy geïnformeerd naar het streven der vereeni ging. Na eenige discussie wordt aldus be- slolen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan de leden van het Scheidsgerecht voor de ambtenaren een presentiegeld toe te ken nen van f 5.per vergadering. De secre taris zal eveneens een presentiegeld van f. 5.per vergadering genieten en een te gemoelkoming per jaar. onafhankelijk van de verrichte werkzaamheden. Aan den Se cretaris, den heer Mr. I. Heeringa wordt voor de werkzaamheden, verband houdende met de samenstelling van een reglement, een gratificatie toegestaan van f. 50. Vervolgens is aan de orde een adres van een drietal agenten van politie, om de dienstjaren elders doorgebracht, te doen medetellen voor de verhooging hunner jaar wedde. De Voorzitter zegt, dal B. en W. meenen afwijzend te moeten adviseeren. omdat voor ruim een jaar geleden de huidige regeling met medewerking van de politie zelve is lot stand gekomen Adressanten wisten boven dien, toen zij solliciteerden naar de betrek king. dal de regeling bestond De heer Vogels merkt op. dat hij de handelswijze van adressanten zeer onorganisalisch vindt. Wordt besloten gelden beschikbaar te stellen benoodigd voor de aanschafling van school meubelen en leermiddelen voor inrichting van de 3e klasse der R.K. U.L.O. School voor Meisjes. Op een verzoek van de Floraliavereeni- ging om een subsidie toe te staan van f. 60 wordt gunstig beschikt. Voor verbouwing van het poliheposthuls aan den Schouwweg wordt f. 475 voor het maken van een plantsoentje bij het politie bureau f 380 en voor het bouwen van een loketkast voor het politiebureau f 215 en vcor eenige werkzaamheden in de boven woning f. 295 beschikbaar gesteld De Voorzitter deelt mede. dat B. en W tot de overtuiging zijn gekomen, dat, om de politiewoningen aan de Raaphorsllaan te kunnen laten voldoen aan billijke eischen, een algeheele verbouwing noodzakelijk is. l)e kosten hiervan worden gtïaamd op f. 6500 Het. voorstel van B. en W. wordt aange nomen Vastgesteld worden een tweetal besluiten lot wijziging der begrooting voor 1929 en 1930. Een bedrag van f. 100 wordt ter beschik king gesteld van den Burgemeester voor het toekennen van gratificatiën aan de politie voor buitengewone gebeurtenissen. De Voorziter zegt, dat hij reeds eenmaal hiervan heeft gebruik gemaakt voor het toe kennen van een gratificatie aan den agent A Trumpie. wegens het lot 9taan brengen van hollende paarden. Hierna komt ter tafel een beroepschrift van J. J. van der Holst tegen een besluit van B. en W. waarbij, hem is geweigerd den verbouw van zijn woning in de Lang straat. De Voorzitter deelt mede, dat van der Holst wil bouwen op geringeren afstand van den openbaren weg dan volgens de be staande regelen geoorloofd is. B. en W. meenen, dat aan dit verzoek mot het oog op een toekomstige verbreeding van de Langstraat niet moet worden voldaan en adviseeren afwijzend. De heer van Tol vindt redenen aanwezig, om het verzoek toe te slaan. Nevens het pand van adressant zijn woningen in aan bouw op korter afstand van den Openbaren weg. Een verbreeding is in de naaste toe komst toch niet mogelijk. De heer Vogels meent, dat de overheid maatregelen moet kunnen en durven nomen maar evenzeer dat zij dispensatie moet kunnen en durven geven. Hij wijst op de eigenaardige toestanden, welke de huidige regelen, die gebieden, dat moet worden ge bouwd in de gevellijn van het meest ach terwaarts geiegei. perceel Adressant is, aangezien het perceel van zijn buurman wel het meest ver van alle overige perceelen van de straat verwijderd is, in ongunstige conditie Hij acht het toepassen van den maatregel voor dit geval zinloos. De Voorzitter is een andere meening toe gedaan dan de heer Vogels. Hij meent, dat bel meer noodig is, als de overheid regelen «telt. dat zij daaraan durlt vasthouden Hij meent juist dat zoo weinig mogelijk dispen satie moet worden gegeven. Daarom is het goed. alvorens maatregelen te nemen, eerst de gevolgen te overzien. Hij acht den inder tijd genomen maatregel niet goed en deelt mede. dat plannen tot vaststelling van een rooilijn in voorbereiding zijn Het is daarom goed, dat, alhoewel het voor adressant niet prettig is. dat reeds thans bij beslissingen met dezen toekom- stigen maatregel wordt rekening gehouden. Hij geeft in overweging de algemeene be langen ta stellen boven persoonlijke. De heer Prins gevoelt zich gedront mede te werken tot verbetering, alhoewel! het betreurt, dat adressant niet kan sord tegemoetgekomen. De heer Vogels wijst erop, dat I de bedoeling heeft gehad, persoonlijk^ langen te dienen Hii ziet er evenwel heil in een rooilijn voor het oude dorp te stellen Hij acht bebouwing in een beter, dan de bebouwing met hoeken we hij van den nieuwen maatregel voorziet verdere discussie wordt het afwijzend vo stel van B. en W. met 8 tegen 3 stemt aangenomen Hierna komt ter talel een beroepscl van J J. Remmerswaal tegen het weigen besluit van B. en W. om een onbewi baar verklaarde woning aan de Molenstr te mogen herbouwen. Na langdurige discussie wordt besloten verzoek nogmaals te onderwerpen aan oordeel van de commissie. De verordening op de heffing van Ie wordt op enkele punten gewijzigd. De mogelijkheid wordt geopend om u een jaar vergunning te erlangen voor verbranden van vuil tegen betaling f 5.Verder zal in het vervolg voor aanbrengen van een wijziging in het breidingsplan f. 80.verschuldigd z omdat dergelijke wijzigingen een herdi van een blad noodzakelijk maken. Vastgesteld wordt een plan van exp) latie van de aangekochte gronden op Dg reil. De Voorzitter deelt mede, dat B. en naar aanleiding van een aantal verzo schriften om steun van gemeentewege het aanbrengen van voorgeschreven i ingverbeteringen, voorstellen, om in ginsel te besluiten tot het verleenen hypotheek doch uitsluitend voor de vera wingskosten en onder bepaling, dat i met hypotheek van 80% van de tol waarde zal worden verleend en dat lelk jare 1/20 deel zal moeten worden al lost. Overeenkomstig dit voorstel wordt sloten. Thans is aan de orde een voorstel van en W. om 27 woningen te bouwen De V zilter zegt dat dit voorstel afwijkt van oorspronkelijke, om 10 woningen te boni bestemd voor verkoop met verstrekking hypotheek Dit is een gevolg van de omk digheid, dat ook woningen beschikbaar ten zijn voor de nieuw aan te stellen ai ten. De woningen zulten worden geboi op een terrein tus9chen de Haven en Van Zuijlen van Nijeveltstraat en zu 6 lypen omvatten: 4 zullen worden geboi A f 3300,—: 12 A f. 2960.—; 4 A f.500 en 7 A f 3000,—. In deze kosten is de grond niel begrei Hel ligt in de bedoeling om voorloopii stuks voor verkoop te bestemmen. Het v stel wordt goedgekeurd. Machtiging wordt verleend, om len hoeve van de gezinnen, die hun wo; moeten verlaten en geen onderdak kul vinden, noodwoningen aan te koopen gestaan wordt een crediet van 1.150. hel vervoeren per tram van de leerlil der hoogste klassen van alle scholeD Leiden voor het bezoeken van de elect teits-tentoonstetling. Ten slotte wordt besloten, om den mijn van ontruiming der woningen. bij raadsbesluit van 28 Augustus 1929 bewoonbaar werden verklaard, met maanden le verlengen. Hierna sluiting. RECLAME. j stijve spieren dadelijk wrijven met bet eenige middel dat tot diep in Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akker» „Geen goud zoo goed in- nrm urn nr" 60S RUPSENVERDELGING. N'aar de „Lochem9che Courant m) zijn door de scholen A. B. en C. te Kiij prijsjes aan de leerlingen beloofd voor grootste aantal aangebrachte rupsennei Men meent hiermede een uitstekende thode tot verdelging der rupsen te hebben vonden. Had één jongen van school C op een 99 nesten ingeleverd, in school A bracn leerling het respectabel bedrag van stuks. Nu was hierbij de vrije Zaterwg. dat deze leerling meer den tijd had. deze cijfers geven toch reden tol naden als men verder nagaat, dat op 4 dagen. Woensdag. Donderdag. Vrijdag en Maa in 9c"hool A liefst 8824 rupsennesten aangebraoht. DE TOESTAND IN DEN AKKERBOUW. Het Tweede Kamerlid Bakker minister van Watersaat de volgende geseld: n( 1. Is de minister bekend met toestand in den akkerbouw mede V iril-lIA oon deD a' volge van de onmogelijkheid vaD van den nog aanwezigen grooten - akkerbouwproducten van den oog- II. Zoo ja is de minister b-veid den afzet van akkerbouwproduct® j vorderen, na gepleegd overleg mei tie der Nederlandsche Spoorweg* den korte! mogelijken lijd een reductie op de sponrvrarhfen 7o0r voer van akkerbouw-produclen 'n ren? - 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10