1* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 Maart 1930 Tweede Blad No. 21462 GEMENGD NIEUWS. lente in ons land. oude man aangerand. na het auto-ongeluk te rotterdam. aan de gevolgen overleden. onder den trein. verduistering bit de amsterdamsche arbeidsbeurs. onveilig strand. tegen een boom gereden. ongeluk aan boord van een trawler. moordaanslag? een pseudo-advocaat. uit de rijdende tram gesprongen. VEERTIG JAAR IN GEMEENTE-DIENST. Do heer J. Homoboom, gemeente secretaris van Ter Aar vierde gisteren zijn 40-jarig jubileum als gemeente secretaris aldaar. In het midden de jubilaris, naast hem de burgemeester, jhr. de Mural t. TER NAGEDACHTENIS aan de opvarc i- den van het s.s. Maine", dat in het begin van den Spaansch-Amerikaanschen oorlog ten onderging, is op Havana (Cuba) een monument onthuld. JAN HOEK TE EDE, die verdacht wordt van den moord, Donderdag 1.1. ie Bennekom gepleegd. Ofschoon ihij blijft ont kennen, -heeft mej. Boerwinkel hem pertinent als den dader van het misdrijf herkend. DE „CAPRONI 6000", het grootste vliegtuig ter wereld, grooter nog dan de Do X, is te Milaan gebouwd en zoo juist gereed gekomen. Het vliegtuig is geCouwd voor militaire doeleinden. De machine is geheel van staal, de boven- vleugels zjjn 35 M., de ondervleugels 57 M. Het gevaarte kan 210 K.M. snel heid per uur bereiken. De afmetingen van het vliegtuig kan men eenigszins afleiden uit de grootte van tien man, die bij het wiel Staat. ONDER BUITENGEWOON GROOTE BELANGSTELLING is de Leipziger Messo geopend. Een overzicht van de technische afdeeling van deze jaarbeurs. ,,DE ROGSTEKERS". Te Weert werd gis teren een groote Folkloristische Carna valsoptocht gehouden. „De Rogstekers", de legendarische figuren uit de ge schiedenis van Weert, vormden een der meest interessante groepen. Groot temperatuursverschil. Set Kon &ed. Met. Inst. te De Bilt eide gisteren het volgende merkwaardig hebt k den plotselingen overgang naar zach ter doet zich heden hier te lande het ^aam verschijnsel voor, dat Groningen nog mist hangt te twee uur 0 graden «sas meldt, terwijl Maastricht 19 gra- 8 Celsius heeft, de Bildt 14 graden Cel- Op loco M. hoogte wordt 11 graden tlcius gevonden. Wie is de schuldige? fleren heeft te Rotterdam op de plaats het ernstige auto-ongeluk is gebeurd •■^constructie van het geval plaats gehad de politie. De beide wagens werden dezelfde plaatsen gebracht en zoo een nauwkeurig overzicht krijgen ^hetgeen er was geschied. Bijzondere z'in daarbij niet aan het licht ge- uhet staat wel vast, dat de chauffeur, •teieurd is, de grootste schuld draagt aan ;°D?eluk. De toestand van den jongen K.. D het ziekenhuis is opgenomen, is vrij hij heeft veel bloed verloren. L -óo-jange wielrijder G. de P., wonende Jn straat 34 te Hilversum, die de vorige Maandag op den Laarderweg werd /•-den door een auto, bestuurd door J M. Fernhout te Bussum, is in Ziekenhuis aan de gevolgen over- Een laffe daad. Een 77-jarige man. die er een kleine ver dienste op nahoudt door in verschillende café's te Amsterdam loterijbriefjes te ver- koopen, wTerd eergisteravond te ongeveer tien uur nabij zijn woning in de Gerard Douslraat aangesproken door een onbekend persoon. Deze vroeg hem of hij nog een lootje over had en toen de oude man hierop bevestigend antwoordde, verzocht de onbe kende of hij van 25 gulden kon teruggeven De grijsaard kon dit niet. evenmin kon hij, zooals de onbekende hem daarna verzocht, van tien gulden teruggeven. Terwijl hij zulks kenbaar maakte gaf de onbekende hem plot seling een slag op het hoofd, met het gevolg, dat de grijsaard versuft op straat viel. De onbekende man heeft hem toen aldus heeft de oude man aan de politie verklaard, van twintig gulden, welke hij in zijn zak had. beroofd De grijsaard is ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. De politie zoekt op het oogenblik ijverig naar den dader, van wien een vrij nauw keurig signalement bestaat. De verdachte in Parijs aangehouden. Een ambtenaar bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Amsterdam heeft zich aan verduistering van gelden schuldig gemaakt. Gedurende geruimen tijd heeft hij kleine bedragen, bestemd voor de werkverschaf fing in Overijsel, weten af te zonderen en ten eigen bate aan te wenden. Bij elkaar werd op deze wijze f. 6500.door hem toe geëigend. Toen er vermoeden tegen hem rees. nam hij de wijk naar Parijs. Daar is hij gisteren aangehouden. Zijn uitlevering zal gevraagd worden. Het strand te Scheveningen tot aan Kat wijk zal op Woensdag 5, Donderdag 6 en Vrijdag 7 Maart a.s. telkens van 11 uur tot 14 30 uur onveilig zijn wegens het schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer toe gankelijk is als de vlaggen waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn inge haald. Beide beenen afgereden. Gisteravond omstreeks zes uur is op het Weesperpoort-Station te Amsterdam een wagenmeesler, de heer Van Dieren in dienst der Nederlandsche Spoorwegen, onder een trein geraakt. De beide beenen werden hem afgereden De ongelukkige is naar het O. L V. gasthuis vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. De wagenmeester kwam achter een stoot- blok vandaan, juist toen een rangeerende trein achteruit rped Hij werd omver ge worpen met hel genoemde noodlottige ge volg, aldus het „Hbld." Gistermiddag heeft op den Rijksweg lus- schen Weert en Nederweert een ernstig mo terongeluk plaats gehad. Toen de motorrijder W. Claessen, boekhouder te Weert, op weg naar Helden-Panningen op een gegeven mo ment voor een kip wilde uitwijken, reed hij tegen een boom. doordat de manoeuvre mis lukte Met ernstige inwendige kneuzingen werd de man opgenomen en naar het Louisehuis te Roermond overgebracht, waar hij gisteravond aan de gevolgen over leed. Het slachtoffer was ongeveer 30 jaar en ongehuwd. Aan boojd van den trawler „Holland 4", van de reederij Praxis te IJmuiden, heeft zidh op de Noordzee een ernstig ongeval voorgedaan. Terwijl de trawler aan het vis- schen was. liep het net vast, waardoor alleen de vischborden aan boord gebracht konden worden. Ten einde ook het andere deel van het net binnen te krijgen, beves tigde men dit aan een stalen draad aan de wins. Plotseling knapte de draad af, met het gevolg, dat de stuurman M. G. over boord sloeg. Het gelukte de bemanning hem weer aan boord te krijgen, waarbij bleek, dat zijn been door den draad was stukgeslagen. Na binnenkomst werd de man naar het St. Anthonius ziekenhuis overgebracht. Den schipper K Z. werd een zijner duimen g€u deeltelijk afgekneld, zegt de „Tel." Gisteren is door de Haagsche politie in verzekering gesteld de 40-jarige J. J. B., die zich valschelijk uitgaf voor advocaat en verschillende menschen heeft weten te be wegen hem zaken in handen te geven, waarbij hij voorgaf die zaken voor hen te zullen behandelen. Het is hem op deze wijze gelukt verschillende bedragen van die men schen te ontvangen. Onbekende zwaar gewond in een bosch. Gistermiddag is in een afgesloten dennen bosch achter villa Marvilde te Goirle (N.-Br.) een onbekende gevonden, die be wusteloos was en hevig bloedde. Uit een onderzoek bleek dat de man vijf groote wonden had aan het hoofd, welke met kracht moeten zijn toegebracht. Ver schillende teekenen wezen voorts er op, dat er een hevige worsteling moet hebben plaats gehad, doch van een tweede per soon was niets te bekennen. De gewonde is naar het ziekenhuis <A Tilburg overgebracht. Gisteravond was hij nog niet bij kennis. Omtrent den dader en zijn motieven tast men volkomen in het duister. (,,Msb.") DOODELITKE VAL. Aan de centrale deT provinciale Noord- Brabantsche Electriciteits-Maatschappij te Geertruidenberg, is hedenochtend te 7 uur een 40-jarige gehuwde Duitsche monteur op groote hoogte van een steiger gevallen. De man was op slag dood. Zekere van M. sprong ter hoogte van Stuivezand (N.-Br.) uit de rijdende tram, met het ongelukkig gevolg, dat hij onder de tram geraakte en hem heide beenen werden vermorzeld. Na korten tijd is de ongelukkige overleden, nadat hem inder haast ingeroepen medische en geestelijke bijstand was verleend. „Op uw wage, passe, meneer voor een duppie? Daarbij is inbegrepe dal we iedereen op z'n kop slaan, diernit 't ouwe ding grappe uit wil haole/' (Passing Show),

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5