TANDHEELKUNDE UIT DE OMSTREKEN. EEN HEES Co. RADIO w. A. GOUW, Voorstr. 04-60, Katwijk a. Zes UIT DE RIJNSTREEK VISSCHERIJ-BERICHTj KATWIJK. Een nieuwe M, U. L. O. school? Bij het bestuur der Chr. Mulo bestaan plannen om een nieuwe school voor Mulo te bouwen. BedoeJng is om de beslaande school aan de gemeente over te dragen, die dene voor een ander doel nou kunnen gebruiken, b.v. als Ambachts-teekenschool. Voor de uitvoering dener plannen is de medewerking van den gemeenteraad noo- dig. die dan ook zal worden gevraagd. Over de plaats waar dene school gebouwd zal moeten worden, is het bestuur het niet vol komen eens. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Schoolvereen. Gisteravond werd de jaarvergadering der Geret. Schoolvereeniging gehouden. De voorzitter, da. H. Metering, open de de vergadering op de gebruikel^ke wjjne. In njjn openingswoord sprak de voorzit ter zjjn dankbaarheeid uit over de goede voortgang van het onderwijs in het af geloopen jaar. De secretaris, de heer A. Wassenaar, las de notulen en het jaarver slag. Dit verslag was in optimistisrhen toon gesteld. De onderlinge verhoudingen laten niets te wenschen over. Dank zij do nieuwe wettelijke bepaling, is de span ning, wat het aantal leerkrachten betreft, voorbij. Achtmaal werd een bestuursverga dering gehouden, terwijl het schuo.bezoek door ledeen van het bestuur regelmatig plaats had, waardoor ook nu weer do band tusschen personeel en bestuur werd ver sterkt. Het meeleven der ouders is ondub belzinnig gebleken op de gehouden kijkdag en ouderavond. Ook het verslag dat de penningmeester, tie heer J. v. d. Perk, uitbracht, luidde gunstig. Hierna kreeg het hoofd der school, de heer W. van Veen, het woord, om een terugblik te werpen over het afgeloopen schooljaar. Hij memoreerde allereerst dat in het voorbijgegane jaar personeel en kin deren voor ernstige ziekte werden gespaard. Niet één der leerlingen is door den do«d weggenomen. Het aantal leerlingen is door verhuizing iets gedaald. In verband met 'de invoering van het 7de leerjaar, merkte hjj op, dat ook dez» leerlingen in het al gemeen de school trouw hebben bezocht, tevens wijzend op den storenden invloed van verzuim op bet onderwijs. Dankbaar werd melding gemaakt van het feit, dat één der leden een pracht-collectie platen ,van Oost- en Weest-Indië in bruikleen aan 'de school heeft afgestaan. Namens het per soneel dankte hij de ouders voor de har telijke samenwerking. Aftredend bestuurslid was de heer J. Slin gerland, die niet herkiesbaar is. In diens plaats werd gekozen de heer B. v. d. Jagt, die deze benoeming aanvaardde. Na gehouden rondvraag s'.oot de heer W. v. Veen de vergadering met dankgebed'. Jaarfeest St. Joseph-Gezellen. De St. Jospeh-Gezellenvereeniging hield gisteravond haar Jaarfeest in hel Parochie huis voor leden en genoodigden. De pastoor sprak het openingswoord. Vervolgens wees deze op het doel der St. Josephgezellenver- eeniging. Dat bijna alle jongens die hier voor in aanmerking komen lid zijn, stemt spr. tot tevredenheid. Het is den moeilijk sten tijd om de jongens op het goede pad te houden. Hen te leiden is een moeilijke taak. In dien tijd ondervinden de ouders soms dat ze eenige overmacht missen. De kerk geeft de ouders hierin de hand. Het doel is dus hun toekomst te behartigen in het be lang der jongelui. Dezen avond bedoelt hen een feestelijke ontspanning te geven. Daarbij kunnen ze ook zien wat de St. Josephgezel- len op het tooneel kunnen presteeren. Dat ze de gehoorzaamheid en welwillendheid betrachten is bij de repetities gebleken, waar zij de woorden van den regisseur steeds ter 1 harte namen. Met deze eigenschappen kun nen het goede karakters voor de toekomst worden Z e.w. wenscht allen een plezieri- I gen avond. Hierna werd op zeer verdienste- lijke wijze opgevoerd het blijspel in 3 bedrij- i ven „Filmfabrikanten". Ongetwijfeld zien j alle aanwezigen uit naar een herhaling der jaarfeestviering dezer gezellen. brengt U kunst, ontspan ning en genot in uw woning Compleet in groote Salon- kast met antenne f. 200.- Betaalbaar met f. 10.per maand. Vraagt nog heden Catalogus No 3 bij: 3054 KATWIJK-AAN-ZEE. KATWIJK-AAN-ZEE. Jaarverg. Ned. Bijbelgenootschap. In ,,Casa Cara" vergaderde gisteren de afd. Rijnsburg en omstreken van het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap. Door den voorzitter ds E. H Broekstra van Rijnsburg werd deze jaarvergadering met gebed ge*> opend. De secretaris ds. Hermanides van Valkenburg las daarna de notulen der vo rige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd en onder dankzegging vastge steld. Vervolgens las de secretaris zijn jaarver- slag voor In 1929 werden 936 bijbels of gedeelten van bijbels door de afdeeling verkocht met een waarde van f 1328 55, het ledental was geklommen van 28 tot 32, dat der begun stigers van 100 op 108. Ook de penningmeester brengt verslag uit. Hieruit bleek, dat ontvangen was in 1929 aan contributies, collecten en .opbrengst van verkochte bijbels f 1740 60. De voorzitter sprak een woord van dank aan secretaris en penningmeester. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester werden nagezien en in orde bevonden door de heeren Bosschieter van Rijnsburg en J Holtrust alhier. Dfr aftredende bestuursleden mej Lolsy van Valkenburg. d9. Pras en W. v. Beelen alhier, werden herkozen en namen hun be noeming weder aan De rondvraag leverde niets op. Ten slotte werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten door den heer J. L. de Wit van Noordwijk aan Zee.- LISSE. Aanbesteding. B. en W. dezer gemeente hebben aanbe steed het maken van een rioleering in de Vuursteeg. Ingeschreven werd door de fa. A. Schoorl te Haarlem voor een bedrag van f. 2860 en door Gebr. Potman, alhier voor een bedrag van f. 2940. Het werk is gegund aaD de laagste inschrijfster, de fa. A. Schoorl te Haarlem. Loop dei bevolking. Vertrokken: J. H. Vaars en gezin naar Arna-Paulowna G Ch. Grutterswijk naar Rotterdam Mej. A B Leuven, naar Haarlem Mej. M. S. Leuven naar Haar lem W. A. Gastelaars en echtgen. naar Amsterdam. Gevestigd: G de Hollander van Haar lemmermeer. Wilhelminastraat 19 D L. BuchliFest en echtgen. van Zevenbergen, Heereweg 156 J. H. M de Graaf van Amsterdam, Kanaalstraat 26 M. A. Otte, van Amsterdam, Kanaalstraat 224 J. W. Tulen en gezin van Hillegom Heereweg 182 Mej. P. Haverman van Haarlemmermeer, Heereweg 343 Mej. M. W. v. Groen van Heemstede, Smalleweg 19 Mej. M P v. Rooi jen, van Bloemendaal. Rooversbroek 20a Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Catharina Cornelia, dochter van A. H. v. Resteren en A. Koppert. Matlhijs, zoon van J. Kooiman en M. Quar- tel Johannes, zoon van J. v. d Lans en W van Leeuwen Maria, dochter van C. v. d. Leede en van M. Groen. Bertha Jacoba Johanna, dochter van A. .T. Schrama en van G M van Stein Arend Johannes, zoon van J. v d Zwet en van M. G. Post- ma David Willem, zoon van A. R. Kuiper en van A. P. v. Wijck. Overleden: Helena Henrica van Schooien, oud 2 maanden Pieternella Jacoba Klijn, oud 6 dagen. Gehuwd. R. C. Stijnman en J. de Wit P Flipsen en A. B. Leuven S. M. dc Ruig en M. S. Leuven. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS spreekuur v. 103 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Knust landen vanaf f.2.pijnloos trekken inbegrepen Plombeeren v af f 2.50. Onbreekbare gebitten met vooitdnrende garantie. 2600 Installatie nieuw Raadslid Langdurige debatten inzake de winkelsluiting. Verbetering Zuid-Boulevard. De Raad kwam gistermiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Van de Mortel opende met gebed, waarna hij waardeerende woorden wijdde aan de nagedachtenis van het lid Th. J. van Went. Hierop volgde onderzoek geloofsbrief van het nieuwe raadslid de heer Braun. Als commissieleden voot het onderzoek werden aangewezen de heeren Liefferink, Meycr en Admiraal De commissie adviseerde; goedkeurend Het nieuwe Raadslid werd door den secretaris binnengeleid, waarna hij de vereischte eeden aflegde. De notulen van vorige vergaderingen werden vastgesteld. Adres van de firma Alkemade werd in handen gesteld om advies. Ingekomen was een dankbetuiging van den heer Kloos voor de hem gebrachte hulde. Medegedeeld werd o.a. dat er voortaan op de beide politieburcaux telefonische nachtaansluiting zal zijn. Volgde punt 3 van de agenda: Advies van B. en W. inzake adressen over win kelsluiting. Ingekomen waren verzoeken van de R.-K. Middenstandsv. ,,Do Hanze" afd. Noordwijk, van de Nederl. Banket- bakkersver. Afd. Leiden en Omstreken, van het Comité van Actie, van do Noord- wijksche Winkeliersver., van de Besturen van V V.V., Zeebad etc. B. en W stellen naar aanleiding daar van het volgende voor: Voorgesteld werd do volgende verordenin gen aan te nemen Art. 1. Behoudens de onder art. 2 van deze verordening genoemde dagen en tijd vakken is het verboden gedurende het tijd vak van 15 Sept. tot en met 30 April win kels, waaronder begrepen worden barbiers winkels en kaoperssalons, voor het publiek geopend te hebben voor des morgens 7 uur en na des avonds 8 uur. Art. 2. Op de Zaterdagen gedurende het in het art. 1 genoemde tijdvak, op den dag voorafgaande aan Allerheiligen, van 29 November tot en met 6 December, »u> 17 December tot en met 24 December en op den 31 December, mits geen Zondag, is het verboden winkels, waaronder begre pen barbierswinkels en kapperssalons voor het pubhek geopend te hebben voor des morgens 7 uur en na des avonds 10 uur. Art. 3. la op de in art. 1 en 2 van deze verordening voorgeschreven ureü van win kelsluiting nog publiek in den winkel aan wezig, dan kan dit nog worden bediend, doch tot uiterlijk een half uur daarna. Art. 4. B. en W zijn bevoegd bij open bare kennisgeving een al dan niet voor waardelijke ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen dezer verordening, alge meen ten aanzien van alle winkels in de gemeente voor enkele in die kennisgeving aan te wijzen dagen of gedeelten van dagen. Art. 5. Overtreding van de bepalingen dezer verordening wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste 6 dagen of geld boete van teD hoog6te f 25. Voor het tijdvak van 1 Mei t/m 14 Sept. achten B. en W. het niet gewenscht een verplichte winkelsluiting voor te schrijven. De heer Admiraal stelt voor nog geen definitief besluit te nemen en de rijksrege ling in deze af te wachten. De heer Lie ferink brengt hulde aan de voorstellen van B en W. en aan het comité van actie. Het nieuwe raadslid de heer Braun, wijst er op reeds in ziin „maidenspeech" oppo sitie tegen B. en W. te moeten vneTen. Hij acht het vooral van belang dat de Zon dagsrust in acht zal genomen worden en bijv. alle winkels te sluiten op dien dag van 7 tot uur Op geestive wijze hekelt hii degenen, die zirh tegen de Zondagssluiting verkla ren. De heer Meyer wiist op de zeer uit- eenloopende wensehen in de diverse ver zoeken vervat Hij acht het voorstel van de Winkelierever het meest soepele. De heer Tieferink stelt voot. gedachtig aan verschillende voorheelden, geduren de den badtijd een ieder in de sluiting vrij te laten. De voorzitter geetf uitvoerige Topliehtirg van het voorste] Hii wnst er op dat de winkeliers hun inkomsten honfdrakelrk in den badtöd mopten vprkrügen en dat reke ning gehouden dient te wordpn met de vreemdelingen Fr wordt tegenwoordig zeer laat gegpfoo pn men moet ook daarna nog kunnen winkelen. Na langdurige discussie wordt met 64 st. aangenomen een amendement van den heer Rraun. waarbü bepaald wordt, dat in den hadtüd van 1 Juni31 Aug. de winkels des Zondags gesloten zullen zijn van 71 uur. De heer Braun Hoekt, zooals hij zelf zegt, ziin eerste succes 1 Tn st ommin e komt een voorstel van den heer Mever een winbelslnïtin» in te voe ren als voorgesteld door c1° "^nkelieTsver. (Zomersluitïne te 10 uurV Hierover staken de stommen f55\ Daarna komt het voor stel van B en W in stemming, het veen wordt aangenomen met 1 stem teven. De heer Mever behoudt zich het recht voor in de volgende verg.- een amendement aan het voorstel toe te voegen Volgt verslag van don vleeschkeurings- dïenst, hetgeen goedgekeurd wordt. Ook de verslagen van de Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering gaan onder den hamer door. Woorden van hulde wor den pesprokpn aan het adres van den cor respondent den heer Banek Verslag com missie tot wering van schoolverzuim over 1929 en van de Teekenschool. Goedge keurd. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. om advies gestelde verzoek van de Wee8huisTnee9ter8 van het weeshuis te Noordwijk om machtiging tot uitbetaling der verpleeegeldon over 1930 ten behoeve van de volle- en halfweezen. hebben wij do eer u voor te stellen de gevraagde machtiging te verleenen Wordt goedge keurd. Advies B. en W. inzake adres R. A. van de Puttelaar betreffende een aan hem u t te kceren toelage. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op dit verzoek. Wordt na toelichting van weth. v. d. Wiel aangenomen. Grondaankoop van J. J. Korbee zal in ge heime zitting behandeld worden. Volgt be noeming Raadscommissie voor buitenge wone werken en vaststelling verordening voor deze commissie. De verordening wordt z.h.st. aangenomen. De voorzitter zal op de volgende verg. met een voordracht ter benoeming van de commissieleden komea. Volgt wijziging raadsbesluit inzake aan leg Van Hardenbroekweg. De benoodigde kosten worden geraamd op f. 300. Deze kosten worden verdeeld over de 3 belang hebbenden, n.l. de Mij- de Toekomst; het R.K. Kerkbestuur, St. Jeroen (bouw nieuwe R.-K. kerk) en de Gemeente, (ieder voer f. 100). Voorstel wordt z.h.st aangenomen. Inzake aan- en verkoop van grond aan de Abr. van Royenstraat stellen B. en W voor: lo. Te verkoopen aan C. Admiraal Hzn., alhier, een perceeltje grond ter grootte van ongeveer 30 M3 gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Noordwijk, Sectie E no 1822, afkomstig van het perceel Sectie E no 970, voor den prijs van f. 0.25 in totaal, alsmede 16 M2. grond eveneens gedeelte van het kadastrale perceel Sectie E no. 1822, afkomstig van het perceel Sectie E no. 1583, voor den prijs van f. 2.50 peT M2., zijnde alle gTond, die gelegen is achter de voor de Abr. van Rovenstraat vastgestelde rooilijn. 2o. Aan te koopen van Th. en Ph Admiraal, aThic% een strookje grond ter grootte van oncreveer 50 M2 gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Noordw-ik Spctie F no. 1043. voor den ptüs var f 2 50 per M2 zijnde alle grond, die van gemeld perceel buiten de voor de Abr van Rovenstraat vastgestelde rooilijn is gpleven 3o. Voor de verplaatsing an de afrastering op de nieuwe eicreodomsvrens tenerpvolcrp van den aankoop genoemd onder 2 van dit besluit een bedrag beschikbaar te stellen van f. 70. Wordt aangenomen* Inzake verbetering gedeelte Zuid-Boule vard stellen B. en W. voor een crediet be schikbaar te stellen van f. 4120. Wordt aangenomen. B. en W. stellen voor de woningen Voor straat 157 en 159 te verbouwen tot één woning en deze woning te verhuren k f. 3.50 I per week. Voor verbouw een crediet be schikbaar te stellen van f- 195. Wordt goed gekeurd. Inzake een adres van A. Barnhoorn, heeft de gemeente-architect een uitvoerig rap port uitgebracht, waaruit blijkt, dat de verbouwing van het perceel van den heer v. d. Niet geheel volgens de bouwverorde ning heeft plaats gehad. B. en W stellen j dus voor dit adres voot kennisgeving aan te nemen. Na discussie wordt aldus vast- gesteld. De wijziging van de begrooting 1930 no 2 wordt vervolgens goedgekeurd, alsmede kohier hondenbelasting 1930. Wat betreft de op Maart in werking te treden Ziekte vet, stellen B. en W. voor ten behoeve van het geheele gemeente- personeel toe te treden als lid van de Alg. BedrijfsvereeniRing voor ziekengeldveTzo- kering, gevestigd te Amsterdam, Aldus ge schiedt. Als laatste punt komt vaststelling van een nieuw Werkliedenreglemert en Salaris regeling met advies van B. en W. inzake het desbetreffende voorstel van de Raads commissie voor Personeelsaangelegenheden. B. eD W. stellen 17 wijzigingen voor in 't door do Com. v. Personeelsaangelegenheden ontworpen Ontwerp Werklieden reglement, waarover 1% jaar gewerkt is. Hierin wordt o.a. voorgesteld de Goede Vrijdag als feest dag te schrappen en den chef-machinist bij het Waterleiding in het genot van vrij wonen (in een aanwezige ambtswoning) te stellen. De voorgestelde wüzigincen van B. en W worden na een korte discussie allen aangenomen met één stem tegen, die van den heer Liefferink. Voorgesteld wordt ten slotte een brief te zenden aan dr. Van Nes, waarin de Raad uitspreekt zich te verheugen jn ziin herstel. Na een rondvraag, die niets belangrük3 opleverde, ging men in geheime zitting over. NOORDWIJKERHOUT. Velen zullen met leedwezen vernemen, dat de prachtige bitumen-weg, loopende langs het Radio-station, midden door dc duinen, than* voor de vele wandelaars is afgesloten. Vrees voor beschadiging van het onder- en bovengrondsche draden-net door het publiek, is hiervan de oorzaak. Van Gemeentewege, is het geheele blok onbewoonbaar verklaarde woonhuizen aan de Havenstraat, tot den grond ge sloopt. OEGSTGEEST. W Auto-botsing. Gisteravond omstreeks halfzes zijn twee personen-auto's, bestuurd door de heeren J. v. S„ uit 's-Gravenhage en J D., uit Lisse, achter het Groene Kerkje met elkaar in aan rijding gekomen. De heer J. v. S. reed even als de heer J. D. in de richling van hun woonplaats en kwamen toen zij elkaar pas seerden met elkaar in botsing, daar het uit zicht belemmerd werd door de neerslaande rook van de voorbijgaande tram Sassen- heimLeiden De auto van den heer J. v. S. werd vrij ernstig beschadigd en is door de Firma v. Ameele alhier naar haar garage weggesleept, terwijl de andere wagen naar Lisse is vervoerd Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. Voor de vergadering, gehouden in Hotel „Het Witte Huis", uitgeschreven door het bestuur van de Oranje-vereeniging, ten doel hebbende den nieuwen burgemeester een feestelijke ontvangst in de gemeente te bereiden, was groote belangstelling. De vergadering werd geleid door den voor zitter der Oranje-vereeniging, dr. D. Tim mermans. Uit de vergadering werd een commissie benoemd lot het beramen en uitwerken van plannen, waartoe werden gekozen de hee ren: dr D Timmermans, als voorzitter, T. van Egmnnd J. van Noord, .1 M Pos, M. C. Kamsteeg, P. Singeling en W. F. de Roov. Verschillende medewerking van vereeni- gingen werd reeds toegezegd. Do datum van de installatie is nog niet definilief vastgesteld doch zal zeer waar schijnlijk worden bepaald op Woensdag 12 Maart a s. WARMOND. Offerblokken gelicht. Hedenmorgen kwam 1ot de ontdekking, dat onbevoegden de offerblokken in de R.K Kerk hadden gelicht Van de daders die zich met een vrij grooten buit ongemerk! wisten te verwijderen, is tol nu toe geen spoor ont dekt. De politie stelt een onderzoek in. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkriisbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN Stationsweg;, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT! Kiosk Prinsessekade. en bii JOH. HOGERVORST. Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A, H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk .74 HAZERSWOUDE. Jongelingsver. „Filadelphia". Dezer dagen werd door de loose!,,, op G. G „Filadelphia" een openbare dering gehouden in hel lokaal achi.j Geref. Kerk, welke door vele genood' en belangstellenden werd bijgewoond De voorz.. de heer G. Drexhage 01 de vergadering, liet zingen Ps. 25 0 voor in gebed en las Luca9 9 28 t< waarop hij een openingswoord sprak secretaris, de heer J Pels, bracht het verslag uit. De vereeniging telt 38 i^j, verkeert in hloeienden toestand Door heer N. do Gelder werd een inleidin geven op Gew. geschiedenis Lucas vers 28—36. De verheerlijking op den Door Joh. Hassefras werd behandeld onderwerp op sociaal terrein: „Is het sl naar lotsverbetering geoorloofd?". Op onderwerpen volgde bespreking. Door den. eere-voorzitter, den heer Bol, werd een bezielend woord gespij waarin met nadruk werd gewezen' o vele gevaren, die hel jonge leven bedr en de rijke schal hun geschonken in vereenigingsleven. In poëzie schelste sp den treurigen toestand in Rusland en met ernst op de les. die daaruit ral leeren. Door enkele leden werd een it visatie gehouden. Ter afwisseling wi ververschingen uilgereikt en door J B Wieringen en J H Pels op orgel en muziek len gehoore gebracht en dedei kcle leden van de mandolineclub zich ren. Afgevaardigden van den Ring en vereenigingen alhier voerden het t waarop door den heer D. de Bruijn gesproken namens den Kerkeraad der Kerk, en eindigde met dankgebed. De heer F. van der Masl, onderj aan dc openbare school alhier, is m( gang van 1 Mei a.s. benoemd tol oi wijzer aan de Herv. Christel Schoöj Boskoop. De kiezerslijst 1930—1931 be' namen van 2069 kiezers voor de Kamer, 2042 voor de Provinciale Sla' 1974 voor den gemeenteraad. TER-AAR. Vleeschkeuring. Tot benoeming van een hulpïeun van vee en vleesch welke beno gisteren zou plaats hebben is niet gegaan aangezien de sollicitant even de benoeming voorwaarden stelde, di, hel Gem. Bestuur niet werden aan De te benoemen persoon wilde n.m. 1 schikking hebben over een molorriivi gens de groole afslanden van het ke district, wat gelijk beschouwd werd trekking van zijn sollicitatie. Burgerlijke Stand. Geboren: Ariaanlje Cornelia, D. van Pijper en A. C. Esveld Gerrit, Z. vz van der Haven en W van der Neut OverledenJ. Jonker, weduwnaar a Halsema 75 j. Levenl. kind van j Akerboom en E. Brozius H. M. Hoos weduwe van C. van Straaten 77 j, I Gehuwd: J. Balvert 30 j. en Will Kelder 28 j. C. J. Bos 25 j. en M.i Verboom 3f j. ZWAMMERDAM. Anto in brand. Terwijl do heer Y. de9 morgens mei auto uit de garage reed, geraakte dei opeens in brand. Terstond werddeben toevoer afgesloten en een deken op hel geworpen. Het bleek evenwel nog 1* dat bij den heer Boeijenga een brandei apparaat werd gehaald om erger le komen. Burgerlijke Stand. Overleden: Willem Niesing 79 j. naar van Willemina Fokker Dirk t 75 j., echtgenoot van Prina Wilhej Ratzer, eerder weduwnaar van EvertJ coba Yoordouw. De nieuwe kiezerslijst dezer je™ opgemaakt voor 1930.'31, bevat de 1 van 1054 kiesgerechtigden voor de T Kamer, 1033 voor de Provinciale Stal 985 voor den Gemeenteraad. IJMUIDEN, 1 VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 2.20-1.55. T( f. 2.80— 2.25. Groote Schol per kift jt K.G. f.3530. Middelschol f. 38—37. schol f. 50—30. Kleine Schol f. 30-15- f 2.600.60 Schar f. 13—3. Roggen pl stuks f. 28—18. Vleeten per stuk Pieterman en Poontjes per kist van 50 f. 19. Groote Schelvisch f. 5756. - Schelv. f. 46—41. Kleinmiddcl Schele -23. Kleine Schelv. f. 23-8.30. K»"» p.k ist van 125 K.G. f. 59—47- GIJ' kist van 50 K.G f. 21—17. Lengen P« f- 51.40. Heilbot per K.G. f- I per kist van 50 K G. f. 116.50. per stuk f. 2—0 50. Aangekomen 7 stoomtrwalers: LJM 417, met f 3119: I.TM 48. me IJM 45. met f. 1647: I.TM ISO. I.TM 79, met f. 1459: IJM 5. I.TM 19, met f 1476: en 13 Mf'*, f. 810: KW 55, met f. 141. met M met f. 7J1 KW 29 met f 5W f 656: KW IJS met f. 707 K" i' f. 1133 KW 31 met f 954 KI - f.625: KW ,72. met f. W>: f 596. KW 135 met f. 628: UW f. 855 besomming.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6