land- en tuinbouw. UW BOEKHOUDING IN ORDE Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten SET SNOEIEN TAN HEESTERS. jjDen onze verschillende heesters aan 10 doel beantwoorden, dan moeten zij doelmatig worden gesnoeid, omdat eerst iet karakter, de sierwaarde enbioem- jjiieid bet meest tot hun recht komen.* 0.1 is dan ook beter niet te snoeien, ju looiete verkeerd te doen, want juist jinnee kunnen de meeste fouten worden gemaakt. Viak is 'eed schoons van onze heesters jKr onknndig snoeien verloren gegaan ioniier beederkennis is het niet mogeljjk ,;,jf naar behooren te snoeien. Men moet j, t er chill end e heesters in groei- en blo i- ijie learen kennen. Niet alleen in den jiner, maar ook in den winter moet men waarnemen, teneinde hen zoowel zon- j,r als met bladeren zooveel mogelijk ■i kannen herkennen. Alle hee tere grorien 11 bloeien niet op dezelfde wijze, ook niet j den zelfden tijd. Iets wat alleen reeds iot bet be^ef moet leiden, dat alle ook -jet op gelijke wjjze en in denzelfdemtjjd hnneD worden ge-noeid. Nooit mag voor Jjt doel een heggeschaar gebruikt wor- jen .Alleen om hagen van beuken, Mei doorn, Ligustrums, Coniferen ,enz. gelijk of in den vorm te knippen, mag deze sta werden gebruikt. Voor alle andere heesters hebben we noodig een goed scherp ses, een snoei schaar en een zaagje. Men onderscheidt winter- en zomersneei «n ït wel in verband met den bloeitijd, mo spreekt van voorjaars-, zomer- en iurlstbioeiers. De maanden Februari en Maart zjjn het nest geschikt voor den wintersnoei, of schoon de sterkste heesters, behalve bij sïenge vorst, den hee'.en winter mogen torden gesnoeid, terwijl einde Mei-Jnni da somersnoei kan plaats hebben. Ten op- icbte van hun snoei kan men de heesters ik volgt indeelen: 1 Heesters welke op het één- en meer- jsrige hout bloeien zooals Sering, Mei dtom, Magnolia, Ribes .Deutria, Cydonia, Weigelia, enz. 2. Heesters, welke op het jonge hoat (do scheuten) hnn bloemen ontwikkelen, en daarbij die bloemen als het ware den groei lüuiten, zooals bij Spiraea, Hydrangea ftnicnlata, enz. 2 Heesters, welke om hnn gekleurde tl wel fraai gevormde bladeren worden pkweekt. 4. Zijn er heesters, waarbij een scherps licheiding van den bloei niet is te maken a welke zoowel op bet oude als op het zege hout bloeien zooals brj CalycaDthus n Lonicera Ledebouri. Dergelijke kan et in den winter ten dee'.e kort, ten e'.e lang snoeien, waardoor een lange- 1 bloeitijd wordt verkregen. WAAROP WORDT GESNOEID? 1. Om voor licht en lucht ia de strui- k te zorgen, opdat alle deelen van den uil daarvan zooveel mogelijk kunnen pro- f'.eeren. 2 Om hen een gewenschten vorm te Men of te doen behouden, een en pu tt met inachtneming van hun groeiwijze 9 het doel waarvoor zqj worden geplant. 1. Om in groep beplantingen te voor- nen, dat de zwakkere door de sterkere inden verdrukt en zorg te dragen dat «le soort heester tot haar recht komt. 1. Om door een doelmatige snoe.ing ik kaal worden der onderste deelen te voorkomen. 5. Om sommige door een sterke in- sting te verjongeD, ze tot het voort uigen van nieuwe sterk» scheuten op wekken. 2 Om bloemvorming te bevorderen en zeer geregeld te doen zijn. 7. Om bjj gekleurdblacige door een kór- In snoei krachtige scheuten met sterk gekleurde bladeren te verkrijgen. Aanvangende met de algemeen bekende kringen is het volgende op te merken. Deze bloeien in het voorjaar aan de •oppen der twijgen, dus aan het uiteinde jan bet jarige bwiut. Gewoonlijk zijn de wvenste twee en bij goede ontwikkeling *16 de bovenste 4, bloemknoppen. Als men dergelijke dikke knoppen dwars wrsnjjdt, kan men in het klein reeds de Me® zien. Daaronder bevinden zich dan j'soms nog maar zwak ontwikkeldeblnd- hioppen. Deze zijn kleiner en spitser van '•ra. Snoeit men deze nu in den winter, tracht men den hoogtegroei tegen gaan ,daa snijdt men juist de bloemen d. Niet bloeien «tg van bloemheestere, riira de toestanden overigens gunstig zijn, voorkomen. Na den bloes moeten de «Wloeide bloempluimen weggenomen worden, daar zij anders onnoodig te veel •"riten van het vormen van zaad ge- «rrjiken en ook omdat die uitgebloeide '*«s de struiken ontsieren. .1: 6 een groep van heesters, die ook JJtmnnt door sckoone vruchten, zooalsLijs- Jjï deze snoeit mem niet alle uitgebloeide «ken weg. ,h den winter wordt dus van deze groep *®ki8 zooveel mogelijk jarig boul ge- Jitrd en bepaald de Snoei zich tot een i-Mtig dunnen. «ottea, Spiraea, Philadelphus, bloeien «enjarig hout, dat zich in het voorjaar tomer gevormd heeft. In den winter 'Wen deze scheuten bij de snoei be- .'"den, oude takken verwijderd. Nh den worden deze liefst direct gesnoeid, diene er echter op te letten, dat ook l «ets vele zjjn, bij welke zich de bloe- "iet alleen aan het jarige hout, maar 1 aan twee- en meerjarig hout ontwikke- ,5 Daaraan vormen zich korte takjes, ll'-:iies), waarvan de bekende Ribessan- •-leinn ons een goed voorbeeld geeft. '1 bjj Deutzia, Cytisus, Crataegus, I,.--1 algemeen bjj velen uit familie's d:-r yjteeën en Papilionaceieën. Het spreekt tot men deze spoortjes spaart. 12e groep n.l die welke hun bloemen "mere aan de scheuten ontwikkelen, Zomerbloeiers, waarbij die bloemen als het ware den groei afsluiten ken men nog in tweeën deelen, n.l_: a) die welke bloeien uil scheuten, voort gekomen uil bepaalde oogen van het oude hout. zooals bij Hortensia. b) die welke op alle scheuten bloeien, zelfs op die welke uit den voet der plant spruiten, zooals bij Ceanothus, Desmodium, Spiraea. Bij de eerstgenoemde is op flink gevormde oogen te letten. Daaruit komen de sterkste boomscheuten Die sterke knoppen vindt men in het midden der twijgen. Met de overige, die op het jonge hout bloeien heeft men niet zoo uit te zien. Men kan deze zeer kort snoeien, zelfs wel tot op den grond. In den zomer behoeft men deze dus niet te snoeien, tenzij te veel scheuren het dunnen noodig maken. Bij hen moet in alle opzichten den wintersnoei toe gepast worden, zoowel dunnen als teru» snoeien. Groep 3. De Sierbladheesters, hun naam duidt het reeds aan. hebben hun sierwaarao te danken aan het blad. dat uitmunt door eigenaardigen vorm of mooie kleuren. Met het snoeien moet zooveel mogelijk gezorgd worden, dat het blad zich zoo goed mogelijk ontwikkelen kan. Door een korte snoei toe te passen be- re.kt men een goed resultaat. In den winter worden zij goeduitgedund eenjarige scheu ten op 2 A 4 oogen teruggesneden. Als sierheersters worden ook veel g» bruikt heesiers met een meer hoornachtige natuur, zooals Acers, Acacia's Ca tril po, Juglans, Fracinus. Wij raden aan, vooral in kleine tuinen te gebruiken als dekheeslers: Hulsten Aucuba's. Prunus Iusitanica, Mahonia, ster ke Coniferen welke 's winters als 's zomers genoegen verschaffen. Heeft men heesiers die reeds al lang ver waarloosd zijn door steeds alle twijgen op dezelfde hoogte ai te knippen, dan kan men hen indien niet al te oud, soms nog her stellen door de helft der oude takken tot aan den grond weg te snijden. Voorls moet de rest der takken ten deele half, ten deele op één derde worden ingekort. Ieder voorjaar ziel men toe of er takken bij zijn die vau onderen kaal of te lang worden. In dit ge val snijdt men deze tot op den voet terug. Uil den voet kwmen bijna altijd weer jonge scheuten die als vervangers kunnen dienen. Vraag: Kunt u ook meedeelen wat ik aan een vierjarige Azalea moet doen om haar in bloei te krijgen! Ik heb meer- malen versche aarde gegeven. A n t -w.Uw plant moet nu een koele plaats hebben, vooral ongestqokt, terwijl de plant matig wordt gegoten Zet de plant eind Mei buiten in den tuin, op een zon nige plaats. Geef dagelijks water en giet op warme dagen een paar maal over bet blad. Geef de plant om de veertien datren een weinig verdunde koemest of in water opgeloste bloemenmest. Als de plant vol- d°ende groeikracht bezit zal ze waar schijnlijk wel bloemknop vormen. U kunt die knoppen in de topoen van de scheuten voelen. Half September moet de plant binnengebracht in een licht, maar koel ver tok- J. s. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinbouw". Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Quirmus, z. J. C Beugelsdijk en M. C van Winsen. Dina Helena Maria, d. v. W J Ruhland en A. Brusche. Petrus Hermanus, z. v. M. J. Groenewoud en J. Plug. - Johanna, d. v. A. Duindam en J. Duindam. GetrouwdC- de Haas 27 j. en H. Steen voorden 23 j. OverledenGerard van der Lee, 67 j. geh. met M. A. Wassenaar. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. GeboTenGeertruida Maria, d. v. W. van der Pol en P. Smit. Jan Johannes, z. v. A. J. van Strien en N. Z. v. d. Linde. Adriaan, z. v. M A. Bakker en H. v. d. Berg. Anna Krant, d v. C- Langhout en B. J. Floris. Gervtje, d v. J. a. Kemp en J. vam der Pol. Marijke Bar bara, d. v. F. de Ruijte en J. Th Wortn.-a Hendrikue Joaepb. z. v. H. J. Teeuwcn en J. M. Zoutman. Johanna Imelda, d. van P. A. Vester en A. M, Schrama. OndertrouwdW. Kaars 25 j. an E. Win- gelaar 17 j. J. P. Tienstra 23 j. en O. G. L. Janssen 22 j. F. Klein 28 j. en G. To ten aars 31 j. P. Hoogland 23 j. en M Bart 25 j. H. A. A. van der Houvan 45 j. en M. H P. van de Paverd 46 j. Gehuwd: F. A. Dol 19 j. en G. Baak IS j. L. Witte 22 j. en I. van der Groef 2] jaar. Overleden Trijnt je Olij, 63 j. eohtg. v. J. van der Meer*. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: Q. J. van Veen, v. Ter-Aar, arbeider. Zeestraat 30b. P. Lenzius, v. Gyor Zentivan (Hong.), Molenstraat 6. C. F. v. d. Berg, v. Leiden, electricien. Piet Heinstr. 75. S. de Roos en fam., r. Leiden, sigarenwinkelier, Oude Zeeweg 42. C. M. Sweers geh. m. J. van der Niet, v. Noordw.hout, De Ruyterstr. 22. M, C. Schol, v, Soerabaja, officier K.N.JI. De Ru.vterstr. 54. -*A. E. Wolf, v. Rotterdam, St. Mariagestioht. A. G. M. Schouten, v. Amsterdam, id. F. Zeijer. v. Hoogland, dienstb., Huis ter Duinstraat 26. Vertrokken C Priem geb. De Kruyf, Rotterdam, Goudsohedwarsstr. 7. J. C W. Bezem, dienstb., id. Ritecner Manszok- stTaat 35. A Kroep, n. R'dam, Generaal v. d. Heydenstr. 19. J. R. Hensems, dienstb., n. id. Polderlaan 165b Th. J Schellekens. n id., Piiperstraat 38r. M Groenendijk tuinderskn n. Anna Panlow na, BreezaDd - EC. Huygen, verpleeg ster, n. Leerdam, Schalk C 119. M. van der Bent, n. Lisse, Achterweg 8. A. van der Zalm, landarbeider, n. Soest, Kerkpad 35a. N. Roskam, n. Brussel. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Veihooging presentiegeld - „Sportholf"- kwestie - vacanliegeld - Legesverorde- ning - Verdeeling trouwdagen - Instel ling 3 stembureaus. Daar dit de eerste vergadering was in de raadszaal, sprak de voorzitter den wensch uit, dat hier vele besluiten mogen genomen worden in het belang d^ gemeente. Hij deelde vervolgens mede, dat de heer A. van der Voet bericht van verhindering ge zonden had, en de heeren Van Zonneveld en Warnaar in het buitenland vertoefden, voorts deelde hij mede, dat de heer Speel man eerst om elf uur kon komen. De notulen werden na een kleine op merking van den heer Van Breda goedge keurd. 2. Ingekomen stukken. Ged. Staten achtten het niet wensoheljjk de presentiegelden te verhoogen. (De raad had besloten deze van f. 3 op L 5 te bren gen). De heer Van Breda zou toch willen trachten dit te verhoogen en wel door vast stelling van een jaarlijks bedrag en dit te verdoelen. De voorz. achtte verhooging ook wel wenichelijk, doch gelooide niet, dat het op deze manier za! gaan. De heer Van der Geest meende, dat Ged'. Staten een dergelijke regeling wel moe ten goedkeuren. Hij wenschte telkens na een vergadering presentiegeld uit tekee- ren. Weth. Warnaar wilde de kwe-tie maar laten rusten, daar slechts 12 maal per jaar vergaderd wordt. Na een breedvoerige bespreking stelde de voorzitter voor de Ged. Staten te be richten, dat f. 5 gewenscht is, en dat ze hun goeden wil nu maar eens moeten too- nen, door f. 4 toe te staan. Aldus besloten. De voetba'.vereeniging Teyiingen had be richt gezonden, dat zij met het huurcon tract inzake Sporthoff niet kon ac- coord gaan, in Verband met de bepaling, dat het terrein aan de Oranjevereeniging kan worden afgestaan. Dit in verband met eventueele schade aan het terrein. Na een uitvoerige bespreking werd be sloten de huur van Ootober tot Octob3r te laten gelden. 3. Verzoek opzichter bjj» den bouw ge meentehuis J. Poot, om een toelage we gens gemis van vaein'.ie. De voorzitter zeide, dat het in de bouw wereld gewoonte is. 1 dag per maand vacantia te geven. Adressant zou dus recht hebben op 19 da^en of f. 183, Na een gedaontenwisseling, waaraan de heeren v. d. Geest efn v. Breda deelnamen, werd op voorstel van den burgemeester be sloten een gratificatie van f, 100 te ver- leenen. 4. Volgens de nieuwe Leges-verorde ning moet voor alles betaald worden. Als men iets noodig heeft van de secretarie, dan kort dit geld. De pers kan den Burger lijken Stand in het vervolg wel krygen, mits er voor betaald wordt. Voor bouwvergun ningen moet f. 10 betaald worden voor elke 10.000 bouwkosten, met een maxi mum van 30. Do heer Bisschops wilde boven de f. 30.000 een booger bedrag, ter wijl de hecT Van Breda voor een bloembol- ien.-cnuur. minaer wilde heffen, dan voor een woonhuis. Besloten werd het voorstel niet te wijzigen. Over het trouwen werd zeer breedvoerig gesproken. Alle leden voerden hierover het woord. Besloten werd tot de volgende in- deeiing: Maandag f.2,50; Dinsdag L10; Woensdag f.20. Donderdag f.5; Vrijdag f.20; terwijl Zaterdag gratis is. Voor het trouwen in de raadszaal werd voorgesteld f. 100,— extra in rekening te brengen. De heer Bisschop wilde hiervoor klassen instellen; f. 100 is wel wat veel. De heer Speelman stelde voor 3 klas sen in te stellen. De heer Bader was hier tegen. Iemand, die rioh de weelde kan veroorloven in do raadszaal te trouwen, kan best 1100 be talen. Er moet hee! wat gebeuren, eer de zaal in orde is. Ter. slotte werd besloten to bepalen; tlouwen in de raadszaal kost f. 50 extra, ook op Zaterdag. 5. Complabihteitsbesluiten. Goedgekeurd. O. Voorstel tot het nemen van 5 aan deden N.V. Elektriciteitsbedrijf Hillegom -Lisse-Sassenheim. Daar 'de gemeente de 5000 inwoners feeft bereikt, is men hier toe volgens de statuten verplicht. Goedgekeurd. 7. Instelling stemdistrieteen. Daar het aantal kiezers in een stembur. meer dan 1000 is, en de afstand te groot wordt, stelden B. en W. voor 3 stembu- reaux in te stellen, n.l. 1 in „Concordia", 1 Raadhuis en 1 „Oude Post". Goedgekeurd. 8. Benoeming voorzitters, leden enpl. vervangende leden voor de stembureaux. Deze werden benoemd volgens voorstel. 9. Regeling kind rtoeslag voor gemeen te-ambtenaren. Voor Burgemee-ter, Secre taris en Ontvanger, heeft de kindertoeslag een tijdelijk karakter, zoodat dit ook niet in den pensioentoeslag is opgenomen. Voor de overige ambtenaren heeft dit een vast karakter. B. en W. stelden voor in het vervolg dit ook een tijdelijk karakter te geven, zoodat dit voor de gemeente een besparing van pensioenpremie beteekent. Goedgekeurd. 10. Definitie! besluit tot uitbreiding van do Oosthaven. De voorzitter deelde het plan van den gemeente-oprichter mede, tot doortrekking der schoeiing en verbreeding van de vaart, bestrating en2. Daar er nog geen definitief raadsbesluit was genomen, stelden B. en W. voor daartoe te besluiten. De uitvoe ring wordt dan aan B. en W. overgelaten, evenals de lengte der kadè. De heer Verklejj, wilde dit wel aan B. en W. overlaten, maar moet dit maar zon der raming der kosten? 13 het de bedoe ling aan te besteden? "De voorzitter: Ja. we zullen aanbeste den Er moet evenwél spoeu betracht wor den. De heer Van Breda wilde minstens meter schoeiing er bij hebben. (De voorzitter: er komt 150 5Ï.), ja, dat is nog beter. De voorzitter deelde nut»-?, dat Vrij dagmorgen B. en W. op het terrein aan wezig zijn en noodigde den raad nit mede aanwezig tezijn. Besloten werd, dat de raad Zaterdagmiddag komt. De hoer Van de Geest i3 tegen het ver- leenen van een blanco crediet. Daar hij alleen stond, werd de uitvoering aan B. en W. overgelaten. 11. Behandeling aanvrage subsidie los plaats aan Kooipolder. Door belanghebbenden is een bedrag be- noodigd voor het in orde brengen van een losplaats bijeen gebracht. Zij verzoe ken thans den raad f. 150 per jaar gedu rende 10 jaar beschikbaar te stellen voor het in orde houden van die losplaats. B. en W. willen dit wel doen, maar van jaar tot jaar. Na langdurige discussie werd besloten het voorstel aan te houden, en de zaak vocrloopig eens aan te zien. 12. Verzoek van Gebr. V'asveld om een gedeelte van de ontwerpen straat lang3 Haven nit het stratenplan te lichten. Dit verzoek werd toegestaan. Rondvraag. De voorzitter deefde een en ander mee over de uitdieping van de Mottiger vaart. Tot op heden is aan arbeidsloon f. 613 uilhetaa'd. Het ovejfgroote deel der specie is gebleken niet geschikt te zjjn. B. en W. stelden voor met het werk te stoppen en te dempen met zand uit de Oost-Haven. De heer Speelman was van meiemlng, dat de subsidie toch nog betaald moest mor den. Besloten werd ook deze zaak nog een: gen tijd aan te zien. Hierna sluiting. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Matheijsen, RusthoFflaan 52, van Leiden. A. J. van Dissel, Hoofd straat 113a, v. Leiden Mej. I. Muller, Hoofdstraat 109, van Leiden. A Wie link. Menneweg 14a, van Oost- en West- Souburg. A. Peet, J. P Gouverneurlaan 52, van ValkenbuTg. Vertrokken: P. W. M de Jong en gezin van Hoofdstraat 88, naar 's-Gravenhage. H. van der Heiden en gezin, van BiidoTp- straat 3, naar Noordwük. Mej. A. vaa Kesteren van Nieuwe Haven 25, naar Bloe- niendaal. J. C. Homan en cezin, van Florisschoutenstraat 9, naar Warmond. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. v. H. .L Boter en G. Duthler Petrus Jeroen, z. v. H. Hoo- gsrvorst en A. E. van Nobelen Theo doras Johannes, z. v. H. L. van der Horst en G. Haver. Vineentia Josephina Maria, d. m P. W. Willemse en C. H. Klösees. Maria Ida. d v. A. W. Tijssen en E. ,T. van der Voort. GehuwdOerardus Petnis Scholten. 25 j. en Wilhelinina Joanna Theodora Brou wer 24 j. Wilhelmus Johannes Roos, 33 j. en Jakoba Cornelia Homan 32 j. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Voorschotten Bijz. Scholen vastgesteld Vergoeding aan den heer W. Verschoor. Belangrijke verlaging electriciteits- tarieven. Na opening der zitting worden de notulen van de vorige vergadering door de waarn. secretaris voorgelezen en onveranderd vast gesteld Voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missiven van Ged. Staten, waar bij goedgekeurd worden teruggezonden een aantal genomen raadsbesluiten en een missive waarbij mededeeling wordt gedaan dal de bijdrage van de kosten voor de keu ringsdienst van waren dienstjaar 1930 voor deze gemeente bedraagt f. 663.en een missive waarin wordt meegedeeld dal over 1928 te veel is betaald f Sö 64. Dit bedrag kan in mindering worden gebracht. Voorts het jaarverslag van de O L School: dank betuigingen voor verleende subsidies een verslag van de commissie van toezicht op het middelb onderwijs en een proces verbaal van kasopname van den gemeente ontvanger Goedgevonden wordt een stukje grond, groot 350 vierk. M. voorheen ver huurd aan E J Hilmer, te verhuren aan G Grüter voor den tijd van 10 jaar tegen één gulden per maand. De voorschotten aan de Bijz Scholen worden bepaald als volgt: RK Jongensschool f. 2082 54; Chr School f. 3406.24; R.K Meisjes-pensionaat f 658 76 en f. 607.39 en R K. Meisjesschool f 2302 68 Besloten wordt medewerking te verleenen voor de aanschaffing van schoolmeubelen enz. aan de R.K. Scholen Door B en W. wordt hierna voorgesteld aan den heer W. Verschoor, architect te Rijswijk een ver goeding te geven voor het verschaften van een advies inzake bouwplannen Tol op heden is dit steeds gratis geschiedt Door deze bespreking en soepele toepassing der verordening is voorkomen, dat een steeds grooler aantal min of meer wanstallige woningen de gemeente ontsieren In een circulaire is aansluiting verzocht bij het In stituut Stad en Landschap in Zuid-Holland. De schoonheide-commissie in dit nieuwe instituut rekent voor iedere beoordee'ing f. 5.—. B en W wenschen dit bedrag aan den heer Verschoor uit te keeren vanaf 1 Januari 1930. Na een uitvoerige bespreking en een mededeeling van den burgemeester dat bij het advies eventueele besprekingen zijn in begrepen. wordt hel voorstel aangenomen Ten slotte stellen B en W voor gezien de resultaten van het jaar 1929, de tarieven van de electriciteit wederom te verlagen en met ingang van 1 Mei a s te brengen van f. 0.30 op f 0 25 per K W U. voor licht en van f. 0 18 op f. 0 15 per K W U voor kracht. 1929 gaf, niettegenstaande de prij- verlaging, toch nog een behoorlijk winst cijfer. Door deze laatste verlaging hopen zij. dat hel debiet nog grooter zal worden Men overweegt nog de invoering van een vasi- reehtlarief, maar eerst moeten de gevolgen van deze verlaging overzien worden. In vergelijking met andere gemeenten maakt Voorschoten met dezen prijs geen slecht figuur. Slechts een enkele is nog lager, maar de meeste er boven. Bij de op richting van hel bedrijf was gedacht aan 2 jaar bijpassen De resultaten 9lemmen dus tot tevredenheid. De heer J. Braggaar juicht deze verlaging van harte toe en vraagt of deze verlaging ook geldt voor huurleidingen. Nadat de Voorzitter deze vraag bevestigend heeft be antwoord wordt het voorstel aangenomen. Enkele besluiten comptabiliteit worden, na enkele ophelderingen, goedgevonden waarna de openbare zitting wordl gesloten. De raad gaal over in geheime zitting voor ontheffingen schoolgeld en wal er verder ter tafel zou komen. RECLAME. VANAF ML— PER MAAtfD. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 9334. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Bij onzen rondgang op de Leidsche markt van gisteren viel het al direct op dat het aangevoelde kwantum melk- en kalfvee weer wat grooter was Er bleek in den aan vang heel weinig handel te gebeuren en de prijzen gingen dan ook wederom iets om laag. De lagere melkprijs die de melkvee houders de volgende week van den melk handel zullen ontvangen, zullen hier aan niel vreemd zijn geweest Tot laat in den middag bleek er nog veel vee, waaronder beste beesten onverkocht. Guste-koeien werden nog duur en wel prijshoudend verkocht De Leeuwarder en Zwoleche markten ga ven ook weer wat daling in de kalf- en melkvee-prijzen te zien. Wat de Leidsche velveehandel betreft, hier was het kwantum aangevoerde vee ge woon. Toch werd er niet zoo vlug verkocht, maar prijzen bleven wel dezelfde als vorige week f. 1f. 1.10 per K.G., waren de meest besteedde prijzen. Stieren eveneens prijs houdend Te Leeuwarden en Zwolle al het slachtvee, bij groote toevoer minder in prijs. Pinken slugger handel Nuchtere kalveren waren hier op de Leid sche markt wederom ruim aangevoerd. Ze werden wel vlug verhandeld maar toch weer tegen lagere prijzen f. 10f. 16 werd besteed Zwolle en Leeuwarden melden ons eveneons lagere prijzen voor de nuchtere kalveren. De schapenhandel was gisteren op onzo markt al bijzonder lui Zelden duurt deze handel zoo lang. Vele dieren gingen dan ook weer onverkocht van de markt. De overhouders brachten van f. 34 1 43 per stuk op. Oude schapen f. 38f. 48 per stuk Te Leeuwarden bleef voor de scha pen de markt duur. Belangrijk was te Leiden weer de aan voer van magere varkens en biggen. Meer dan 2000 stuks. Toch werd er veel handel gedaan en waren de prijzen wel zoo hoog als de vorige wepfc' Biggen zelfs weer een paar gulden per stuk duurder. Vele boeren uit onze omgeving namen weer een kwan tum mee: doch ook voor ver builen de pro vincie werden belangrijke kwantums ge kocht. Vette varkens bleven lol op hel einde dezer week prijshoudend, 37'/j38 cent per pond. VAN DER S. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen! REDACTIE1507 RECLAME. 462S Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth en Drogisten 3-4

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15