PASTOR SEB. KNEIPP's RHEU^ATIEK u UIT DE OMSTREKEN. BANKETBAKKERIJ VAN TONGEREN v.h. G. APPELO Hoogewoerd 45-47 - Telefoon 125 - Haven 38b Noga Eieren met Slagroom 10 ct. p. stuk Slagroom Truffels. 30 ct. p. ons katwijk aan den rijn. SPREEKCEL. RADIO-PROGRAMMA. f. HAARLEMMERMEER. Rijksvooriaarsheugstenkeuring. Cisteren had le Hoofddorp op het Üarïiplein de rijksvoorjaarshengslenkeuring :!iats. Voor de rijkscommissie voor de keuring tan tuigpaarden waren aanwezig de heeren weit te Uithuizermeeden, D. H. Goossen pen Haag, G. Costermans te Hst en Jhr. herdt van Sminia te Oudkerk en voor de ■•dpaarden: de heeren C. A. de Bruijckere „Breskens en A. Boeken te Vroenhoven. Voor de slamboekqommissie voor de keu- van tuigpaarden de heeren A. W. He'i- ÓM te Den Haag, M. G. van Balen te Vsperen en C. Bulk te Nieuw-Vennep en «orde trekpaarden: de» heeren E. Kallen te jnéfhuizervorst en- Aug. de Schutter te' lateloord, terwijl mede aanwezig waren de ..[«neen secretaris, de heer M. J. Zuidam it Den Haag en de secretaris van de pro- riKiale regelingscommissie voor de paar- i-nlokkerij in Noord-Holand, de heer W. -.b te Hoofddorp. Voorgebracht werden weer vele oude be t-mie hengsten, terwijl als nieuweling ver- ween „Oretlo" (in deze gemeente gefokt), ader: Zwingli. moeder Doretle, eigenaar: 1, W. van der Schans te Bovenkerk, een pthüge vos met keurige houding, goede jongen, mooie hals, iels te zwaar van kaken :*h verder van goede kwaliteiten, geede iKTfn Deze hengst werd door de com missie „uitgesteld". „Erbgral", „Hadocus" en „Varro" kwa- voor 't eerst in Hoofddorp (er keuring. Dit laatstgenoemde werd afgekeurd verwon derde niemand. Goedgekeurd werden voor het type luig- ;iud: „Koekoek", vader „Griedel", moeder Arama I", eig. C. de Vlieger to Abbenes; l&bgraf". vader „EdelwoH", moeder „ffolly II". eig. M. W. v. d. Schans te Bovenkerk.Hadocus", vader „Simon", moe- 6ï „Omila", eig. A. Biesheuvel Bzn. te lijk; „Drusus", vader „Gambo", moeder fliecertine II", eig, A. Buurman te Heem- stede en M. Meekhof le Amsterdam; „Geof- loy". vader „Refcrut", moeder „Feldwache" i|. H, Meekhof te Amsterdam en A. Buur- 3üi le Heemstede; „Gill", vader „Se'lador". esder „Ibane", eig. A. BuurmanMeekhof Merdam en Heemstede; „Mussolini", lader „Grimbach", moeder „Elfleda", eig. Meekhof en A. Buurman te Amsterdam Heemstede. Toor het type trekpaard werden goedge- ai: „Fairfax d' Ahea", vader „Fair", lïder „Elodie d'Hulst", eig. L. Kranen- t| te Abbenes; .Marquis", vader „Fair B" mier „Marie", eig. Hengstenvereeniging liddorp"; „Hyperion", vader „Oscar", der „Siska", eig. Hengstenvereeniging ietweg te Haarl.meer; „Hercules II", üi „Hercules", moeder „Bertha", eig. N. ute Texel en „Grelon", vader „Avenir de :lusc", moeder „Marie", eig. G. den Dek- ule Hoolddorp. Afgekeurd werd „Edmond dTIulsl" van F. Haarlsen te Halfweg. Alleen door de rijkscommissie goedge- >rd werd: „Albert", vader „Nickel", moe- •„Rabbiel", eig. H. F. Bultman te Heem- We. Griedel", eig. D. van Wieringen te Abbe- Wen „Derenua" van denzelfde werden op- :mv voorgebracht en gebrand; zij waren Ws voor drie jaar goedgekeurd. Burgerlijks Stand. Geboren: Willemina Theodora, d. van M. v d. Jagt en A. J. van Schagen Wil- ;'!mus Johannes, z. van Th. van der Geest ff. de Jong Martinus Jacobus, z. van H. v, d. Voorn en P. M. Tulen Jan, z. 11» J. de Vreugd en K. van Ginke! 'hria Pielemella, d. 'van P. Reijnders en Café. Ondertrouwd; H. Verbeek, 26 j. en A. J. «ik, 22 j. Gehuwd: H. Leijen, 30 j. en J. Visser, 23 - G. Maliepaard, 24 j. en H Visser, 24 j -J Met, 22 j. en K. J. van der Valk, 24 j. Overleden: Gerrit van Middelkoop, 6ö j ï^dr. van M. J. van Leeuwen Gerrit 'in. 77 j., ongehuwd Adriana Ktaasse ■'■56 j., geh. met W. Kuiper Gerrit Jan z. van W. H. de Jong en T Wesse. Elisabeth Cornelia Valentine, 2 j.. van H W. Braun en T E Busscher -iith de Heus 64 igeh met H. H. Jurr- tas Dirk Zeinstra, 67 j. geh. met J W. Herenhuizen Christina Adriana van Maas, 38 j., ongeh. dochter van Thomas i Maas Elizabeth Johanna Snijder, j. geh, met J. A. Calandt. - Xummer 34 der St.crt. bevat de sta- 'n der Ver. van Oud-leerlingen der Chr. -udbouw-winterschool te Hoofddorp. RECLAME. 4009 gens, dat de leden, nu volgens de nieuwe Ziektewet, de patroon verplicht ia meds te betalen aan de ziekteverzekering van den werknemer, niet uit moeten treden. I SpTeker stelde nu den heer Uding, secr. van den bond, voor, die een causerie hield over bet Sanatorium- en Kinderherstellinge. fonds van den bond. Deze gal eerst een kleine uiteenzetting over het wezen van den bond en wees er op, dat er in da komende dagen ve'.e belangrijke onderwer pen behandeld zullen moeten woTden, reden waarom spr. de leden opwekte eendrach tig samen te blijven. Daarna ging de inlei der over tot het behandelen van zijn onder werp. Met nadruk werd gewezen op de preetaties van den bond op dit gebied, terwijl het thans in de fcedoelig ligt, om de T.B.C.-bestrnding mede ter oand te na men. Veel geld is er noodig geweest en nog noodig, om een huis als de „Dr, de Visserstichting" te Lunteren tot stand te brengen, doch binnenkort zal zij geopend worden, en met Gods zegen zullen de eerste patiënten worden opgenomen en verpleegd. Spr. wee® op de gevaren van de T.B.C. in den tegenwoordigen tijd, en op leer zame wijze werd den aanwezigen een kijk op het bestrijdingswerk gegeven. De voor zitter was dan ook de tolk van alle aan wezigen, toen hij sp'reker hartelijk dankte voor zijn interessante canserie. Fesloten weril ook hier een aideeliug voor T.B.C.-beetrjjding op te richten, waar voor zich reeds enkele personen als lid opgaven. Het verdere gedeelte van den avonnd werd doorgebracht met voordrach ten, opstellen enz. in luimigen en ernsti ger; zin. Met een toepasselijk woord werd den heer A. Boezaard ter gelegenheid van zijn 25-jarige echtvereeniging. namens de vereeniging een fraaie leuningstoel aange boden. Na het zingen van Pst. 121 vers 1 en 2, sloot de voorzitter op de igebruike- ljjke wijze de vergadering. Bevestiging ds. Bruin. Naar wij vernemen, hoopt 6 April a,n. de alhieT beroepen predikant d®. Bruin bij de Ned, Herv. Kerk bevestigd te worden door ds. Gravemeyer van 's-Gravenhage. Werkliedenver. „Wees Getrouw". De Chï, Werklied en vereeniging „Wees (touw", kwam dezer dagen in de zaal n Chr. J.V. Voorstraat, ter vergadering ook de dames der leden waren tegenwoordig. Nadat gezongen was 25 vers 1 en 8, werd gelezen uit 'itraen, hoofdstuk 8 en daarvan van vers - tot het einde. Na gebed opende de wratter, de heer L. v. d. Zwan, de ver wering Na een hartelijk welkom te heb- toegewenscht, wees spreker den aan jagen er op, dat deze bijeenkomst geen 5J®°»d was, maar dat het bestuur ge- voortaan ieder jaar de jaar- j'JMwing een eenigszios feestelijk aan- j"" to moeten geven. „Vele leden, aldus „zijn alleen maar lid onzer vereeni- A°®> indien noodig, te profiteeren van "'wnltas, doch het ware toe te jui- indien door deze leden meer mede- pi Set(»nd op de gewone ver- svtnngen, taar ,je belangen derver eng worden besproken en zoodoende i.Tl)ge m?.1 h6t ;angename wordt ver- gjpEr zijn tweëerlei opvattingen mo- vB een opgaan in de materieele din- «en combineeren van het geeste- bet stoffelijke. Spr. zeid» vervol- LISSE. Rede ds. B. Kok. Voor de J. V. „Zacharia" trad dezer dagen alhier op Ds. IA. Kok. van Gouda, met het onderwerp „Jacobs Worsteling". Spr. hield een redc r.aar aanleiding van Genesis 32 24. In zijn rede stond ds. Kok in 't bijzonder stil bij deze drie punten: 1. Jacobs worsteling, aangevangen jn den nacht; 2. Jacobs worsteling, beproefd in den dageraad; 3. Jacobs worsteling bekroond in den morgenstond. Aan het einde zijner rede richtte spr. een vermanend woord tot de jongelingen Deze goed bezochte vergadering werd be sloten met het zingen van Ps. 33 10 en dankgebed. Hst veilen van eieke Gladiolen. Het Besluur der Ned. Gladiolen-vereeni- ging deelt mede, dat alle veilingsvereenigin- gen hunne medewerking hebben toegezegd inzake het niet veilen van zieke Gla diolen. Men deelt mede. dat voor te houden vei lingen door Holland's Bloembollenhuis. Lisse; H B G, te' Lisse en andere veilingen reeds partijen zieke bollen door het betref fende besluur geweigerd zijn. Aanbestedina. Aanbesteding van een gedeelte riolecring in de Kanaalstraat en het verlengen van het polderriool in de z.g. Heul ingeschreven door Gehr. Polman te Haar! meer f. 1609; en fa A. SchoorI, te Haarlem f. 1100 Gegund aan fa A. Schoor] te Haarlem. Land- en Tuinbouwbond. Voor de L. T. B. alhier hield de heer ir K. Volkera een rede over de tulpenteelt en de behandeling daarvan. Er was veel belangstelling. De Keuringsdienst district Leiden con troleerde het afgeloopen jaar 8817 monsters, waarvan er slechts 52 werden afgekeurd. Wel een bewijs dat de Keuringsdienst heil- zaam werkt in het algemeen belang. Bij den Correspondent der Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzekering slaan 110 werkzoekenden ingeschreven, t.w. '05 landarbeiders, schilders. 2 metselaars en 1 kantoorbediende. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Geertruida Theresia, d. van G. Raaphorst en G. Th. van Gijlswijk Arie, z. van J. Duindam en L. J. Lang- muur Johannes Hendrikus Jeroen, z. van M. Broderode en E. Vink Jenneken, d. van A. van Oosten en J. W. Muller Jan. 7. van P. Waasdorp en E. Rulsoh Maria Cornelia, d. van J. Pont en C. A. de Ridder Anthonius Johannes, z. van J. van der Linden en P. K. Weterings Petronella Cornelia Theodora. d. van L. W. Turk en J. M. Koelewijn Jannetje, d. van J. de Monije en C. Waasdorp Overleden: Theodoras Josephus van Went 66 jaar. gehuwd met G. Keijzer Theodora Cornelia Westgeest. 19 jaar, d. van A. P. Westgeest en M. C. de Groot. Gehuwd: 20 Febr W. A. Alkemade, 28 jaar en A. Pesehier. 26 jaar M. Th. HeemskeTk, 27 jaar en H. P. Steenvoorden, 23 jar K. P. Barn'hoorn, 26 jaar en L. van Roijen, 24 jaar Gevestigd: W. van Beeien, scheepsleeke- raar, van Rotterdam, Nd Boulevard 8 A van Roon en fam,. arbeider, van Katwijk, Hoofdstraat 141 M. de Be9t (geh, met M, J Smit), van Katwijk, H. Geestweg 21 F Witkamp, kappersbediende, van Haarlem Huis ter Duinstraat 21 Z. Zwiep, van Rotterdam, Dr. Mr, W. v. d. Berghstiohting, Klei S van Blokpoel, van Rollerdam, idem T. M. Schipper, van Rotterdam, idem A. Ruhland geb Brusche, van Wor- merveer. St. Mariagestichl, Langeveld 29 F. M. Böherink, van Amsterdam, idem A. M. Euven, geb. Slootman, van Am sterdam. idem R. C. van Eijs, geb. van Ditshuizen, van Ponrtugaal, idem II. J. M. Külman. idem, idem A. M. van Haren geb. Maissan. idem, idem Jansen, geh. Wolski, idem. idem C. Houlsager, idem, idem F. M. J. Mensink, idem, idem J. F, Daalmeijer, idem, idem A. II. Zonderop idem, idem A. M. Tiemessen, idem, idem J. F. M. Donnars, idem, idem J. M. Gralo, geb. Schaaders, idem, idem A. J. M. Giskens, geb. Leijssens, idem, idem Ch. J. Derksen, geb. Bruggemans, idem, idem M. G Tijsmans. geb. van der Hart idem, idem -- Th, J. Scbelleke'ns, idem. idem A. A. van der Valk, idem, idem, Verlrokkcn: J. G. Borg, dienstbode, naar Noordwijkerhou^ Havenstraat 53 H. J. Kers, leerl. verpleegster, naar Santpoort, Rijksstraatweg 259 H. van Doorn en lam. naar IJmuiden, Willemsbeekweg 40 M, If Haeren, religieuse, naar Ned. Indië M. Ch. Passchier. dienstbode, naar Haarlem. Oranjestraat 121 H. F. M. Bernoster. naar msterJarq, Mauritskade 28 D. Waas dorp, dienstbode, naar Amsterdam, Har monie Slof 2 J van Bu(9olaar. kappers bediende, naar Amsterdam, Gerard Dou- slraat 170 Zuid. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Op de golfbanen had vanmorgen een ongeval plaais. De 15-jarige P O. kreeg onder het werk, bij het veenslrooien, een punt van een mestvork door zijn hand. Onder hevige pijn, kwam geneeskundige hulp. De dokier moesl vooral maatregelen nemen tegen bloedvergiftiging. NOORDWIJKERHOUT. Geen huldiging gewenscht. Burgemeester Van lersel, die toevallig vernam, dat de bevolking zich opmaakte om hem op 1 April a s. op grootsche wijze te huldigen, en om hem koslbare geschenken aan le bieden ter eere van zijn 12 1/2 ambts jubileum, heeft alle voorbereidende maat regelen afgelast en een proclamatie uitge vaardigd, waarin hij dringend verzoekt, om van zijn koperen ambtsjubileum niet de minsle notitie te willen nemen. Z. Ed. Achtb. vindt een tijdperk van 12 1/2 jaar niet lang genoeg, om daarvoor feestelijkheden te organiseeren. Mnziekver. „Jeanne d'Arc". In café „De Zwaan" gaf de R K. Muziek- Vereen. „Jeanne d'Arc" hare jaarlijksche uitvoeringen voor donateurs en kunst lievende leden. Onder de bekwame leiding van den heer C. de Haan van Leiden werd een keurig pro gramma ten gehoore gebracht. Vooral de kwartet-nummers uitgevoerd door den heer de Haan en drie leden, gaven blijk van groole muziek-kennis. Ook de kwartel-num mers uitgevoerd door de vier gebroeders v. d. T. allen alhier, waren zeer verdienstelijk. Na alloop der muziek werd een geestig kluchtspel opgevoerd en ook een aardig tooneel-stukje. De piano-muziek was in handen van den hrter Hart uit Leiden. De R.K Geestelijkheid woonde do uilvoe ring bij. RECLAME. BEROEMDE BORSTCARAMELS, thans volgens origineel recept ook in Nederland gefabri ceerd, door N.V. J. C. KLENE Co., zijn overal verkrijgbaar 10 cent per doosje. Probeert dese aangenaam smakende en geneeikraohtige oarameli. 2293 Kerncollecties Tulpen. Onze dorpsgenoot, de heer Th. v. d. Berg organiseert in de voormalige „Hanze-Bank" eetae tentoonstelling, van eene keur-colleclie eigen getrokken tulpen, allemaal, geheel nieuwe soorten Eén der mooiste, gedoopt „Madame v. d Berg", trekt enorme belang stelling van vakmenschen eh belangstel lenden. Ook uit de hollenstreek komen velen een kijkje nemen; de hfer Krelage te Haar lem wordt dezer dagen verwacht om dc interessante expositie te bezichtigen. SASSENHEIM. Hocg Besoek aan „Bloeminst". Gistermiddag werd de bloemententoon stelling bezocht door Zijne Excellentie Jhr. Mr. Karnebeek, Commissaris der Koningin voor de Provincie Zuid-Holland Zijne Excellentie toonde bijzonder veel belangstelling voor de mooie inzendingen. Deze tentoonstelling wordt zeer druk be zocht, en het is dan ook wel de moeite waard om daar Pens te gaan genieten van de schoone flora. Zaterdagavond negen uur wordt dezo ten toonstelling gesloten. Aanbesteding. Door den architect L. Tol, is voor rekening van den heer L. Persoon aanbesteed hel bouwen van 5 winkelhuizen aan de Tcylin- gerlaan alhier. Ingeschreven werd als volgt: F. Maaien, Voorburg f. 53.000; Gebr. Vrieschoop, Alphen f 49.985; F Warnaar Leiden f. 48 500; Th. Reeuwijk, Sassenheim f. 44 625; D. Vergunst, Lisse f. 40.850. Begrooting f. 41.000. Gegnnd. Bij onderhandsche aanbesteding is aan de firma M. en A. van Breda opgedragen het bouwen van een bloembollenhuis, pak plaats en kantoren, aan den Rijksstraatweg alhier, voor rekening van den heer G. van Eg mond Door den heer Job. Speelman is aan de firma K. W. van Breda en Waasdorp ge gund hef bouwen van een sclhuitenhuis, ter wijl het bouwen van een kantoorgebouw met garage en chauffeurswoning gegund is aan A v. Nieuwkoop. Aanrijding. Gistermorgen dacht de heer v. L. nog juist met zijn auto voor de tram de Molenstraat te kunnen uitrijden. Dat zou nog wel ge gaan zijn als een andere auto hem niet in het nemen van de bocht belemmerd had. Nu werd zijn auto door de tram aangereden en zoo beschadigd dat zij weggesleept moest worden. Zelf kwam hij er zonder ietsel af. De1 toestand van den heer SI. die nabij de Engelenbrug door een melknulo werd aangereden, is zeer ernstig. Behalve een beenbreuk bekwam hij inwendige kneuzin gen, die operatief ingrijpen noodig maakten RECLAME. „Sedert laren rbijna direct na den oorlogleed ik aan rheumatiek en spit in den ruo. De pifn was dikwijls ondragelijk en ik kon nUt zonder stok loopen. Aangezien ik niet in staat was zon- der hulp te staan, kon ik ook niet werken. Ik raadpleegde verscheidene doktoren, was in ver schillende ziekenhuizen, doch zonder resultaat. Op zekeren dag ried mijn vrouw mU aan Krn- schen Salts te proheeren. Ik kocht een kleiner, flacon en constateerde een verbetering. Na den derden flacon kon ik weer beginnen te werker. Tot voor drie maanden geleden nam ik iedereru daa de kleine, dagelijksche dosis, maar ik heb mij gehaast er nu weer nee te beginnen, want de pijnen kwamen terug. Ik heb een les gehad en ik tal nooit meer op houden Kruschcn Salts te gebruiken." T. L, (Orlglneele brief ter Inzage). Bevrijd U onmlddeJiyfc van rheumatiek. Begin morgen Kruschen te nemen. Het loet de echerp- kantlge urluezuurkrlstallen. die dc pijnen veroor zaken. op en verwijdert ze uit het lichaam. Wan neer U geregeld lederen morgen de kleine d&ge- lijksche dosis neemt, zult U geen last meer van urinezuur hebben, want Kruschen ral D helpen lederen dag do afvalproducten der spijsvertering te verwyderen de oorzaak van het urinezuur' en andere glftetoffen. die de gezondheid onder-| mijnen. Kruschen Salts Is verkrijgbaar bij alle. apothekers en drogisten h 0.90 en 1 flacon per' 39a* WASSENAAR. Anto geslipt. Ter hoogte van de garage van den hetor F. J. op den Rijksstraatweg slipte een auto van den heer G uit Haarlem. De wagen vloog tegen een boom aan. De heer G. 9loeg bewusteloos en werd door Dr. D verbonden. De auto werd ernstig beschadigd. Anto tegen tram opgereden. Nabij de halte Zijdeweg kwam een per sonenauto in aanrijding met een tramwagen der H. T. M. (HaagLeiden) Het achterwiel der auto werd geheel vernield Do bestuur der kwam er met de schrik af. SCHADE DOOR ZANDBAKKEN. Abonné schrijft ons:. Do heer de Greef Jr. meent dat er ge tracht wordt een open deur in te trappen, en verklaart dan leukweg dat iemand die al dan niet opzettelijk eens anders eigendom beschadigt of vernielt, gehouden is, de aan gerichte schade te vergoeden. Even leuk kan ik hem zeggen, dat dit niet gebeurt, en dat men hoogstens een stort vloed van onwelriekend vocabulair le ge nieten krijgt, wanneer men toont den be drijver op heelerdaad te betrappen Er zijn natuurlijk „Bona fide" «chippers. Doch er zijn ook andere. Want al kan zoo'n schipper zijn assurantie Maatschappij aanspreken zij weten drommels goed dat dit allerlei geschrijf en geharrewar verwekt, en pogen daarom met wat men noemt „een grooten bek" de zaak af te doen 111 De heer de Greef die meent, dat er geen lang betoog te hou den valt (vandaar zijn artikeltje van niet minder dan 58 regels) gaat daarna een ver haal beginnen over Leidsche Brugge- wachters, en Leidsche bruggen Pardon, wij hebben het hier over een Leidsche brug, n.m die le Leiderdorp. En al mochten de Leidsche bruggewachters weten, wat hen te doen staat, in geval van aanvaring van eenigerlei Leidsche brug dan heeft dat niete uitstaande, met den pachter of diens personeel van de brug te Leiderdorp. In- tusschen gaat het niet over een brag, doch over het roekeloos voortslieren van zand bakken, en het verwekken van schade aan schoeiingen enz van bewoners langs den Rijn. Als het bedienende personeel niet op de zandbakken staat, doch bijeen groept, op het sleepbootje, en zoodoende een „genoeg lijke vaart" onderneemt, dan is dat pereoneel aansprakelijk voor de te verwekken schade, en niet de Maatschappij die hel zand levert. Vandaar in eerste instantie het verzoek en de. vraag naar water-politie die er is (zegt men) doch die men nooit eist. Stemming maken 7 7 Waarvoor of waar tegen? Misschien wil heer de Greef Jr. deze puzzle even oplossen. De uitzendingen door AVRO, VARA en VPRO (Zondag) geschieden over den zender van Hnizen, en die van KRO, NCRV en VPRO (Vrijdag) over den zender van Hil- verinm. VOOR ZATERDAG 22 FEBRUARI. Hnizen, 1875 M. 10.00—10.15: Mor genwijding 12.15—2.00: Concert door het AVRO-Ensemble 2.002.30: Film- rxaatje door Max Tak 2.304.00: Aansl. van het Theater Tusschinski, A'dam 4.00 —"1.30: Modepraatje door mevr. de Leeuw- van Rees 4.30—5.00: Sportpraatje door H. Hollander - 5.005.30: Gezondheids- halfuurtje. Spreker: dr. F, Delhez, arts. Onderwerp: Genotmiddelen. II. 5.30 i 6.00: Duitsch: Gevorderden en Conversatie 6.017.45: Concert door de Stafmuziek I van het 5de Regt. Infanterie o.l.v. J. R. v. d. Glas. Intermezzo: Populaire Holland- scbe liederen door Lena HartogHornemait 8,00: VARA. Orkestconcert 9.00: VA RA. Declamatie 10.00: VARA. Persber. 10.10: VARA. Concert voor Jazz-Ork. 11.00: VARA. Varia en gramoloonmuziek, Hilversum. Tot 1 uur: 298 M. Na 1 uur: 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.30—10.00: Gramoloonmuziek 11,30—12.00: Gods dienstig halfuurtje 12.15—1.00: Gramo- foonmuziek 1.00—2.00: Conoert door KR O-Trio 2.003.15: Kinderuurtje 4.00 4,30: Cursus Esperanto 4.30—6.Ó0: Cursus Engelse h 5,00—6.00: Gramoloon muziek 6.016.15: Lezing: Groet uit het Rijnland 6.156.40: Gramoloonmuziek 6.407.00: Journalistiek Weekoverzicht 7.007.30: Lezing over: De sociale posi tie van de werkneemster in de fabriek, win kel en atelier 7.30—8.16: Rondwande ling doqr de fabrieken van de N.V. Err. Lucas Bols te Amsterdam 8.158.45: Or kestconcert 8.45—9.15: Optreden van Trio 9.159.45: Vervolg Orkestconcsrt 9.459.55: Persber. 9.5510.25: Op treden van Trio 10.25—11.00: Vervolg orkest-concert 11.00—12.00: Gramofoon- miziek. Daventry, 1554.4 M. 9.35: Morgen wijding 11.05—11.20: Lezing 120— 2.20: Orkestconcert 3.15—4.50: Verslag var. de Rugby-match Engeland-Frankrijk 5.05: Orgelconcert door R. New 5.35: Kinderuurtje 6.20: Piano-recital door C. Dixon 6.35: Nieuwsber. 7.00:Sport- berichten 7.05: Zang door G. Parker (bar 7.20: Lezing 7.40: Lezing 7 50: Vaudeville 9.05: „Iolanthe" van W. S. Gilbert. Muziek van A. Sullivan 9 35: Nieuwsber. 9.55: Lezing 10.10:,'.Io lanthe", tweede bedrijf 11.05 ca.—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 9.20 Orkestconcert 12.50—2.20- Gramoloon muziek 4 05: Kinderuurtje 4.50: Dans muziek 5.20: Orkestconcert 6.55: Gra- mofoonmuziek 8.35: Piano-les 9.05: Concert. „Die schone Helena", Offenbach. Koren, orkest en solisten 9.50: Gramo- foonmuziek. Langenberg, 473 M 6.20—7.20: Gra- mofoonmuziek 9.35—10.15: Gramoloon muziek 12.251.50Kamermuziek. AH. piano, viool en cello 4.505.60: Concert door Mandoline-Orkest m. m. v. vocaal trio 7.20: Zittin? der Karnevals-Gesellachaf- ten Munster. Daarna tot 11.20: Dansmuziek 11.2012.20: Dansmuziek (Gramoloon- platen). Kalnndborg, 1153 M. 11.25—12.35 Gramofoonmuziek 2 504.50: Concert. Orkest en zanger 7.20—8 35: Orkestcon cert en voordracht 9.20—9 45 Piano recital door F. Jensen 9 45—10.10: Man doline-concert 10.1011.35Dansmuziek Prnssel, 508.5 M. 6.20: Gramofoon muziek 6.50: Gramofoonmuziek 8.35: Concert. Zeesen, 1635 M. 6.151.20: Lezingen en berichten 120—1.50: Gramofoon muziek J.50—3.50: Lezing —3.504.50: Concert uit Hamburg 3.507.10: Lezin gen 7.20: Vroolijke avond Uit Langen berg. Daarna: Berichten. Vervolgens tot 11.50: Dansmuziek. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 3 lijnen) REDACTIE 1507 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11