CORRESPONDENTIE. icantie begon het te vriezen, erden de schaatsen uit de ka6t es hadden het 't vorig jaar ge- erheugden zich er erg op, oni irinter weer wat beter te leeren. ;d dadelijk naar het slootje vlak i en bonden de schaatsen onder, et eerst klaar en reed weg. Een e was nog mooier, dus sloeg i af e. maar och. To was niet zoo Telkens viel ze, en nauwelijks it opgestaan, of ze tuimelde op- i. wat vervelend 1 En 't vorig iet al zoo aardig. O, die band t goed. Die knelde zoo om haar ging weer aan den kant zitten ats over te binden. Maar 't ging ter. Nu voelde ze hetze zwikte, ze ook, hoe het kwam: ze had schoenen niet aan! In een wip ichaatsen af en holde To naar eel te hard aan de bel en Moe- ibt, dat er een ongeluk gebeurd gauw open. er aan de hand vroeg Moeder kom m'n hooge schoenen aan- 3 schoenen vroeg Moeder ver- Jij hebt toch geen hooge schoe- eb ik hooge schoenen. Die heb leden jaar ook aan gehad." tr die heb je aan Mies gegeven." lat 's waar ook," zei To spijtig, k heelemaal vergeten. Laten we Een paar nieuwe gaan koopen." ind waar denk je aan! 't Geld op m'n rug." t toch hooge schoenen hebben ten te rijden", zei To huilend, elkens." id, je zult 't toch met deze moeten leeren, of anders thuis ven wil niet thuis blijven," huilde ,,en ik wil ook niet met lage iiden." il je moeten kiezen," zei Moe erder verzoek ik je met dat ge houden." stil verder. O, wat had ze nu at ze haar hooge schoenen weg- 1! n kwam Miesje thuis. To nergens", zei ze. innen", zei Moeder. e niet gereden laar ze heeft verdriet." En Moé- !e 't gauw van de hooge schoe- zoo zalig gereden," riep Mies, binnenkwam. ,,Je moet op de gaan. Daar is zulk mooi ijs!" hikte To, .,ik kan... niet... zwik." rel gauw m'n schoenen uïttrek- üies, ,,dan kan jij ze aan. ,,Ik -eb zoo moe, ik moet eens een en." En ze voegde de daad bij en reeg de schoenen los. driet was nu meteen over. Zc schoenen aan en was weldra cc te gaan. i Moeder. ,,zeg je niets V' En es naar Mies. je wel, hoor Mies", zei To, ter- s op den schouder klopte. Toen J haar pantoffeltjes aan en ging lezen. To tegen het donker thuis kwam reden had, spraken de meisjes !er> met de hooge schoenen aan !er 's avonds van het geval hocxr- ij de oplossing wel aardig ge- -ar hij vond het erg ongezellig, Ejes nu nooit samen konden rij- arom moest er een paar hooge ij komen eeft To niet weer weggegeven. H. BRINKGREVE—ENTROP. Wat een massa brieven! Vreeselijk aar dig, dat er zóóveel liefhebberij is. En wat veel nieuwelingen weer erbij. Allen zijn mij welkom. Ik wacht altijd maar af, maar er zijn o zóóvelen die met moed beginnen, maar eigenlijk niet van schrijven houden, maar heusch ik neem het niet kwalijk als er niet altijd een brief bij is; enkele regel tjes zijn ook welkom en alleen de oplossin gen mag toch ook gerust Alle nieuwelingen mogen mij natuurlijk Tante noemen, dat behoeft niet eerst ge vraagd te worden en vanaf 11 jaar mag men met de grooteren meedoen. Nieuwelingen gaat allen maar trouw mee doen, dan zal ik jullie allen ook trouw antwoorden. De nieuwelingen: Stien Tieur, Pietje van der Niet, Leen van der Niet, Marie Cramer (ja een postzegel van 6 cent), Marietje Knol, Annie Devilee, Moppie van Valderen, Jan Bekooy, Marie v. Veen, Johannes Ver ver, Ali Plaizier. Marie Laterveer, Agnes v. Eyk de Lange. Coba Belgen, Nelly Betgen, Joop Devilee. Marie Rietkerk allen welkom. Arie van Kesteren, ik ben Tante voor de raadseljeugd. Was je grootmoeder blij met die mooie tulpen. Die datum die- je vraagt is 10 Maart. Dirk Durieux, wil je ook je naam onder je brief zetten, niet enkel op het couvert. Helena Krispijn, ja het leek er een paar dagen op alsof we nog flink ijs konden krijgen, dat zou heerlijk zijn voor de schaatsenrijders. Gerard de Geus, dat is juist aardig als Dorus en jij dan samen met de treinen spelen nu je er allebei een hebt. Ja wat veel kreeg hij met de post en moet hij alles beantwoorden? Ilermien v. Wicringen, o verbeeldt je dat ik al jullie brieven bewaarde, dan had ik al kasten vol, ik ben al 9 jaar raadseltanle en tel zelf maar eens hoeveel brieven ik soms krijg en met de prijsraadsels altijd extra voel. Dora v. Glinslra Blceker, hoe is het met het knikkerverlies? Ben je al blut gespeeld? En is je juffrouw van school alweer beter? Nelly en Berius Eikel, is Nelly's prijs zoo mooi? Gaat Bertus het boek ook lezen? Neen ijs is er nog niet; het spijt mij voor jullie. Toos Taverne, jij bent niet heelemaal een nieuweling, dus je weet liet al van vroeger dat je mij Tante mag noemen. Adam Driebergen houdt je zóó veel van bloemen en planten nu dan hoop ik dat je wcnsch wordl vervuld, dat je bloemist mag worden. Rika Sluymcr bon je klaar gekomen met al je werk, huishouden, naaiwerk enz., ik zal maar niet alles opnomen. Waar logeerde je die week? Francina den Hoed dat is toch niet ge beurd dat er een heel pak sneeuw lag den dag nadat je mij schreef. Neen hoor ik doe niet aan glijden, o foei ik ben nog zoo zwak ter been na mijn ziekte. Annie Taan man 2 brieven van jou maar ik begrijp dat je het druk had door je moe ders verjaardag. Ik moet je brief op zijn laatst Dinsdag lner hebben. Spoedig zal ik waarschuwen dat mijn raadsels op zijn en dan mag jij ook wat sturen. Dirk Binnenkamp zeker zou ik graag je lieve kleine zusje eens willen zien. Kees Verboom is de verkoudheid al over? Ja ik luister graag naar de radio maar lieusch niet den heelen dag, daar word ik veel te moe van, zoo telkens een poosje. Douwientje Krop ik heb na mijne ziekte nog niet in Leiden gelogeerd, dat zal later wel weer eens gebeuren als ik weer ster ker ben Word maar een trouw nichtje van mij. Willie en Trientje Eikelenboam gaat dan maar samen meedoen, en wie zin heeft, kan er een woordje bij schrijven. Nico Bink ik moet de brieven op zijn laatst Dinsdags hier in Den Haag hebben, verleden weck kwam je brief van Donder dags. Alida Facke o ben jij een van de velen uit het Vernedepark Voorschoten die nu meedoen aan de raadsels Jan en Eempien Wassenaar, o was jullie brief een der brieven zonder postzegel, ik miste jullie al verleden week, jullie zijn zoo i trouw dus dat merk ik dadelijk. Ja. ik ver lang hard naar de lente zoodat ik iederen dag uit kan gaan. Ploni v. d. Hoeven was die brief zonder naam van jou? Gelukkig dat het goed voor uitgaat met je vriendin. Coba Koevoet nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Als je het mij verleden week had geschreven, had ik je bijtijds kunnen ge- lukwenschen. Wat heb je veel cadeautjes ge kregen. Annie v. Woudenberg aardig voor je dat je vader je meenam naar die tentoonstel ling. Wat een dure hen f. 75 Rika Vermeer ja dan verschillen onze verjaardagen 6 dagen maar. onze leeftijden niet hoor! Agatha v. d. Stoel heb jij soms verleden week je brief over de post gestuurd? zonder postzegel? of niet voldoende gefrankeerd? ik heb niets van je ontvangen de vorige week. Frieda Sladek. ook je naam onder jó brief zetten, niet alleen op het couvert Op 't oogenblik kun je niet zwemmen en ook niet schaatsenrijden, dat is jammer voor je. Annie en Adrie Bavelaar. als Annie zoo veel huiswerk heeft begrijp ik best dat er geen tijd overblijft voor brieven schrijven, stuurt dan alleen maar de raadsels Catharina van Egmond, neen ik kan en mag nooit schaatsenrijden en nu na mijne ziekte minder dan ooit. ik ben nog heel zwak ter been. Dus voor mij mag ijs en sneeuw wegblijven. Mini Ramak ik vind heel flink van je, als je meer dan 3 oplossingen inzendt. Jo de Wekker, ik hoop in je volgenden brief te lezen, dat je echt hebt genoten op het avondje van de club. Ru en Bas van Dijk. hadden jullie Zon dag zoo ver gewandeld? waar ben je heen geweest en met wie gaan jullie dan wan delen? Voor die plaatjes zorg ik nooit. Margo Marks, dat vind ik heel erg jam mer voor je dat je lieve poes is gestorven, ik begrijp o zoo best dat je het naar vindt, als je aan het dier was gehecht, ik houd ook heel veel van dieren. Ik hoop dat je gauw een ander lief poesje krijgt Riek de Graaff. wat een mooi postpa pier. Ik heb dat soort nog nooit gezien. Is het alles zoo geruit groen? Ze hebben je erg bedorven op je verjaardag Je was dien dag toch niet ziek hoop ik. Hendrika Ouwerkerk. zou je het zoo prettig vinden om naar de vakschool te gaan? Nu dan hoop ik dat je er spoedig heen kunt gaan. Frans Schouten, heel aardig van je, die Rekening maar zie je, ik werk nooit op het bureau L D., maar hier thuis in Den Haag, en ik heb ook heusch geen kantoor meisje, ik doe al mijn werk voor jullie zelf. Als je mij nu ooit hier aan mijn bureau had gezien, dan kon je dat uitteekenen Jacobus Laurier, wat een grappig gedicht je heb je voor mij overgeschreven, waar had je dat gevonden? Antje Koets, ik wensch je veel plezier op je vaders verjaardag, als er dan groot feest is zooals je schrijft Neellje Meuldijk. ja. ik ken Driebergen ook wel, ik vind het er heel mooi. Prettig voor je om 'r dezen zomer te gaan logeeren. Gretha de Jong, mag je altijd van dat mooie postpapier met plaatjes voor mij ge bruiken? Dit plaatje vond ik erg lief. die eenden om dat kleine meisje. Matje Vogelaar als er visile is komt er ze ker niet van schrijven dat begrijp ik best. Frans en Martha Schimmel, wou M. zoo graag dat het nichtje in Leiden kwam wonen, en is daar ook kans op? Bep Molenaar, ja zeker is dat prettig als iemand een hoogen leeftijd bereikt en dan nog zoo flink gezond is. Dat begrijp ik dat je de poes nu niet meer wilt missen nu je er eenmaal aan gehecht bent. Nellie en Clara Ouwersloot, nog wel gefe liciteerd met Clara's verjaardag wat heb je veel moois en nuttigs gehad. Ziet je pop er nu ook netjes uit? Bramda Verhoog, je hoeft niet iedere week veel te vertellen, er is niet altijd veel nieuws, dat begrijp ik best. Gretha de Vries waren die wedstrijden, ook van de gymnastiek? en kreeg je daan een zilveren medaille voor. Wat moest je voor oefeningen doen? Koos v d. Linden, heb je nu ontdekt wat die datum beduidde, ja verscheidene kinde-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16