fl CORRESPONDENTIE. TEEKENPLAATJE, HET GRAPPIGE BOERTJE. I Voorloopig geen nieuwe raadsels (turen, wacht toch alsjeblieft totdat ik er lom vraag. Ik hoop dat nu eindelijk ieder- JLr dit eens wil onthouuen. Er waren een massa brieven vandaag, er Icbeen veel iieinebDerg te zgn geweest voor iy raadsels, ik zal dus maar dadelijk be llijnen met de aparte antwoorden. Dora van Gdn^tra ihetiker, wat een verhaal Iyer die knikkers, ik ben ook jong-geweest jiios ik begrijp o zoo goed dat jujie vreeselijk 'leb; gelachen, maar het was een gevaar lijke grap, want als iemand zoo'n steenen ■Likker in het gezicht nad gekregen, o loei! Nellie en Bertus Eikel, beiden zoo blij Eet den prijs van Neliie, Woont je groot- loeder in Leiden en laat zij nu het boek voor je halen aan het bureau? I Truus Par.eviiet, ik woon van Bleiswjjkstr. 1149. De vorige week had je 46 gezet en •reeg ik je briet daardoor veel te laat en nu Méae week zette je 42. Onthoud dus goed, 149. Anna en Dirk Durieux, jullie mogen samen Je raadsels oplossen en samen inzenden, lieer, als het prijsraadsels zijn, moet ieder Jp een apart papier schrijven. (Willem Buntsma, wel bedankt voor het lardige kiekje van je vieren. Wat is Abram En leuk kereltje en Gerrit kijkt zoo aan- Echtig naar dat kleine broertje, Gerard de Geus, je hebt mjj erg aardig Eer je broertjes geschreven, je moet mij Eter ook vooral vertellen in weike klasse of Meesje komt en of hg op de eerste bank moet Ëtten, omdat hij zoo heel klein is. Tjerk je van Zu-ylen, wel neen kindlief, Ei üoeft heelemaal niet wat jij schreef over En cadeau of geld er voor, dat gebeurt Eoit, maar ik kreeg heel dikwijls een hand- Merkje, dat zal ik dankbaar erKennen, want Et stelde ik aitijd zeer op prijs, jrr ancien den Hoed, wie er plezier in mag tot zestien jaar meedoen, dus En heb jij nog volop den tijd. tiermien van Wier.ngen, je hebt mij al een Eeieboel verteld over je uitstapje. Ik vind Et zooals jij die trein Leiden—Utrecht niets als hij aan al die stations stil houdt, Itoei, dan is het net of je nooit opschiet, lat andere treintje na Utrecht, dat is g&- lliig. [Aagje van den Ham, al ben je dan nog let heelemaal hersteld, ik zie toch gelukkig Kt je brief dat je aan de beterende hand Ent en al wat mag op zitten en wat meer lag eten. Helena Krispijn, was het zoo'n heerlijke lerrassing, dat je een prijs had. Dacht je dat het een grapje van je Mama was? la. dat zou geen prettig grapje zijn geweest, Is het niet waar was dat je bij de prjjswin- Eriden stond. en Jenny Berkhout, kijk eens er wordt en al heeft Jo nu gelukkig geloot en een prijs, daarom mag zij den volgenden leer toch wél weer meeloten, maar het zou een vreeselijk toeval zijn, als ze dan gelukkig was, bedenk dat er zoo'n kinderen meeloten. Ja hoor Jenny, lees j het boek ook maar. Jan en Eempien Wassenaar, is E-emp! en lar het museum van oudheden geweest in tiden en vond je het mooi? Ja, die oom tante ken ik wel, die heb ik toen bij jullie enen. Neen, die onderwijzeres die jenoem- e, keD ik niet. Kees Verboom, je hebt dus altijd een rettigen Zaterdagavond. Was het een aardig est, die uitvoering? Co Wagemans, ik zag dadelijk de poes, is ik wist dat er een brief van jou bij was. 'Oot gelijk, altijd blijven hopen op een vol- ende keer. Torna de Jaeger, dat ben ik zeer zeker et je eens dat het heel onaardig is om mand te plagen door goede kleeren te fd erven of uit te schelden, dat is leelijk agem Jannie en Tonia Mader neen hoor dat 19 ver om er heelemaal mee naar den Haag komen om mij die handwerkjes te laten ien o! die boerderij op een plaat. Jullie rengt daar prettige uren door op het Volks- uis. Frans en Martha Schimmel jullie be kort al lang tot mijne- getrouwen. Joop v. d. Bel als ik van jou ook nog Dicht oij een groen, groen knollenland, Daar woont een haasje heel parmant Het boertj' is eenig in zijn soort. En houdt dolveel van knollensoep. raadsels heb liggen, dan krijgen ze stellig ook eens een beurt. Reinier en Annie den Hertog, ja natuur lijk zag ik het dat Annie haar best had ge daan en zelf had geschreven en dat vond ik juist zoo bijzonder aardig. Er deden veel kinderen mee, je hebt gelijk, nu deze week ook weer, dat doet mij plezier. Annie v. d. Logt dat zusje dat nu 4 jaar is, mag ook meedoen zoodra zij 7 jaar is geworden. Gezellig om samen met Matje te schrijven. Alex en Bram Teljeur nu zijn we echt op den goeden weg nu je weer buiten mag ko men, maar vandaag zeker niet? het is zoo koud en somber, scherpe wind en de zon vertoont zich niet, ik moet ook in huis blijven. Bertus Boom een goede gedachte van je moeder om je zulk leuk postpapier te geven, je schrijft zoo trouw. Heel aardig van dien oom om je te kieken, ik wil er graag een hebben, hoor. Annie v. d. Reijden, spelen die 2 kleintjes lief samen? nu ja ze zullen ook wel eens een keertje kibbelen, dat hoort er nu een maal bij, als het maar niet te dikwijls ge beurt. Nellie Ouwersloot ik had gedacht dat je mij zelf eens zou schrijven of je erg blij bent dat je gelukkig hebt-geloot. Dirkje Hopman ik behoef niet altijd mooi postpapier met plaatjes of zoo te hebben, het mag net zoo goed op zulk net wit papier als deze keer. Frits van der Linden ze wisten zeker dat je zoo trouw begint mee te doen en gaven je daarom van dat aardige postpapier met plaatjes Ali Verdoorn ja hier in den Haag was het ook toen erge mist^ niets geen gezond weer, maar gisteren (Maandag) was er een heer lijk zonnetje waar ik erg van genoot. Neeltje Meuldijk. dat vind ik heel lief van jullie om te zamen wat aan dat zieke vrien dinnetje te sturen, dat zal haar zeker wel kom zijn. Rika Vermeer laat Beb Molenaar gerust ook maar meedoen als ze bij haar thuis het L D. lezen. Jullie kunt er dan samen eens over praten, niet waar. Catharina van Egmond was je kleine broertje Zondag jarig, dat trof goed voor je op een vrijen dag. Ja hoor ik heb sedert een week radio op de telefoon, maar ik zet die nog niet dikwijls aan, na mijne ziekte word ik gauw moe van alles. Lena en Truus v. d. Lucht tot 11 jaar behoort men tot de kleineren. Je behoeft Hij brengt hier knollen aan zijn vrouw, Wat loopt het hazen-boertje gauw I Een pijpje heeft hij in zijn mond. Twee knollen vallen op den grond. immers niet alle raadsels op te lossen, je mag 3 of 4 ervan uitzoeken, die je het ge makkelijkste vindt, ik stuur altijd ruime keuze. Greta de Vries, de dagen beginnen nu te lengen, je kan het 's middags best merken, je hebt er nu wat aan als je na 4 uur nog wat met je vriendin gaat wandelen. Nellie en Jannie Hagoort dat raadsel heeft er al eens ingestaan en kijk ook eens naar het begin der correspondentie. Natuurlijk Jannie houdt maar moed, je doet erg trouw mee. Bramda Verboog hoe grappig toch: de een schrijft deze keer: wat zijn de raadsels ge makkelijk en dan weer lees ik: wat zijn ze moeilijk deze keer. Je ziet het: smaken ver schillen. Jacobus Laurier ja hoor als je blieft je raadsels nog bewaren, ik moet eerst eens opgebruiken wat ik heb liggen Matje Vogelaar dat zijn allemaal bekende namen, die van je klasgenooten die ie op noemde in je brief Het is best als Matje nu den brief schrijft. Cor is nog zooveel jonger. Koos v. d. Linden och de een loot spoedig gelukkig en een ander moet wel eens een paar jaar er op wachten wat is daaraan te doen Corrie Regeer je had je naam niet onder je brief gezel, gelukkig dat je op papier van je vader met zijn naam er op. schreef. Rina en Willy Verbrugge hoe toevallig dat Riene en Ella één dag na elkaar jaric zijn. Wel gefeliciteerd met de beide feestdagen. Riena mag nog wel met potlood schrijven, en zij behoeft et nog geen brief bij te schrij ven. Marietje Blom of ik sneeuw ook zoo heer lijk vind? neen integendeel, maar daarom gun ik het de jeugd wel de sneeuwpret. Ru en Bas van Dijk heb je het kleurkrijt toen mee naar huis mogen nemen om het legplaatje te kleuren? Moet je op school met dat krijt werken? Alie Woestenburg ja .zeker ben ik in Oegstgeest bekend, ik heb zóó lang in Lei den gewoond en tot mijne ziekte kwam ik er nog geregeld logeeren Jaantje v. d. Laken heerlijk dat je weef heelemaal heter bent en weer naar school gaat. Jacob en Joh v. Hees, o. dat is zóó dik wijls dat als men dan later de oplossingen ziet, men dan denkt: hè waarom heb ik dat niet kunnen oplossen. Thea Diebeis neen verhalen of versjes meet je mij niet sturen, daar zorg ik niet voor. Kom, teeken vlug dit ventje uit! Heb je papier Het liefst geruit. Het boertj is eenig in zijn coort, Vlug stapt het met zijn vrachtje voort.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13