Reorganisatie-Rapport Ned. Herv. Kerk verworpen met 10-9 stemmen. 70ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 Januari 1930 Vierde Blad No. 21417 INGEZONDEN. ACADEMISCHE WINTERSPELEN TE DAVOS. De zitting daarna gesloten. In de gisteren te 's-Gravenhage gehouden derde vergadering der Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk werden de algemeene beschou wingen over het reorganisatie-ontwerp voort gezet. De heer Boonstra wijst op de toelichting waarin staat, dat het niet om uitbanning te doen is. Doch hij kan zich niet los maken van de gedachte, dat het gericht is tegen de vrijzinnigen, die het onder- mijnend exces vormen, een exces, dat ech ter. als het weggenomen werd. noodlottig zou worden voor de Kerk. Ook wijst hij erop, dat er in elke kerk „randbewoners" zijn, die nu nog met een lossen band aan de Kerk verbonden zijn, maar die door leertuchtprocessen licht verloren zouden gaan voor ee Kerk en met betrekking tot wie de Kerk toch ook een roeping heeft en die zij dan niet meer kan volbrengen. Ook i9 het ontwerp een on tijdig ingrijpen in het werk. dat de Heer der gemeente bezig is te volbrengen. De heer Franck: Het bestaande regle ment heeft voorzeker gebreken, maar heelt toch ontegenzeggelijk dit groote voordeei gehad, dat de rust in de Kerk niet op ern stige wijze werd verstoord. Op dit oogeu- blik is er een uitbouw, een grootere be langstelling in kerkelijke zaken, vooral on der de jeugd. En hoe zal dat alles worden, wanneer het nieuwe ontwerp wet mocht worden? Dan vrees ik, dat de vooruitgang te niet zal worden gedaan en er twist en tweedracht komt. In het on (werp is onte genzeggelijk een logische gedachtengang en het gaat niet aan om er enkele deelen uit te lichten en die in bespreking te nemen Dit het ontwerp blijkt duidelijk waarheen de commissie wil komen. Na alles wa.t er in de Synode gezegd is, acht hij het niet noo- dig het te onderwerpen aan het oordeel der Kerk. Hij voorziet, dat er door dit ont werp veel verbroken zal worden onze Kerk en is dat het geval, dan is er geen opbouw meer mogelijk Aanneming van dit ontwerp zal fataal zijn voor onze Kerk. De heer Brandligt beeft ook bezwaar tegen dit ontwerp. Hij :s niet vrijzinnig, maar erkent, dat de vrijzinnigen noodig zijn. Het evangelisatiewerk wordt bemoei- Üjkt door tuchtprocessen, die lal van men- schen voor goed zullen afschrikken Ook j wijst hij er op. dat jonge menschen moei- lijk de proponents-formule kunnen onder- teekenen, omdat zij dan dnrwijls in een tijd van crisis verkeeren In de^ Belgische Zendingskerk en in de Sociélé Centrale Evangélique in Frankrijk, met haar strenge confessies, wordt de onderteekening daarvan dan ook niet begeerd. De heer Van Lessen komt er tegen op, dat iemand in bet bezit van ,.de waarheid is, wat toch in dit ontwerp wordt veronder steld. Hij waarschuwt tegen alle onver draagzaamheid en wijst op de Waalsrnt commissie, waar ook verschil van rich ting is. maar waar toch onderlinge waar deering en samenwerking is. De president hprhaalt nogmaals zijn waardeering voor het werk der commissie, maar toch heeft het hem niet vo'komen bevredigd Allerlei groote vraagstukken zijn onopgelost gebleven, b.v de zaak van liet beheer, het groote stadsprobleem. de kerke lijke zending Men laat alles, zooals het is. Ook acht hij dat er te weinig rekening is gehouden met het werk van de reorgani satie-commissie van 1906 en te veel met het ontwerp- Slotemaker de Bruine en Blanson Henkemans In 1906 heeft hij erop gewezen dal achter de reorganisatie leer- tucht zit en dat blijk ook duidelijk in dit ontwerp Daarom moet het ontwerp onge wijzigd de kerk in men mag er geen deel van laten vallen. Tegen dit ontwerp heelt hij ook het bezwaar, dat de commissie spreekt van een herzien der belijders en dat mag naar zijn oordeel niet; het zou heiligschennis zijn. Zij moet onveranderd blijven en ook: hoe kunnen zij gehoor zaamheid eischen aan eene belijdenis, wan neer men die ook wil veranderen? Hij kan niet meegaan met dit ontwerp omdat het wil een telkens herzien van de belijdenis, omdat het een uittocht uit de kerk zal te weeg brengen, omdat de voorgestelde orga nisatie niet veel verandering zal be werken. Daarmede zijn de algemeene beschouwin gen ten einde. Prof. Haitjema beantwoordde de beden kingen. De heer Te Winkel waardeert den ernst en den toon, waarop dit ontwerp is be handeld in deze vergadering. In de geheele bespreking zijn een paar dingen naar voren gekomen: de bestaande organisatie is goeo, al is er misschien wel iets te verbeteren; de ontworpen organisatie is niet goed Ver der is veel gesproken over belijdende Kerk en leertucht Onze bestaande organisatie is wel vast geschroefd maar niet vast en de Kerk wordt in haar geheel belemmerd als belijdende kerk van Christus. De tegenwoordige c^as- sicale vergadering zijn beknot, men mag niet eens spreken over het verslag van het classicaal bestuur en in de nieuwe organi satie zijn de commissies verantwoordelijk aan de breedere vergaderingen. Het aantal doopelingen, belijders gaat achteruit in onze kerk, dat komt door het ja en neen in onze kerk. Men zegt, dat leertucht karakterloosheid in de hand werkt, maar de tegenwoordige organisatie bewerkt juist karakterloosheid en partijstrijd. Men heeft gewezen op een „modu9-vivendi", maar dan gaat de kerk volkomen weg als kerk. dan komt er eeno administratieve eenheid. Het nieuwe ontwerp zal zijne gebreken hebben, zeker maar toch acht hij dit goed. Men heeft bezwaar tegen groote vergade ringen, maar daarin wordt alles beheerscht door het rapport en is dat goed, dan komt er weinig discussie. Dr Niemeijer wil veelvormigheid en acht de eenvormigheid in het ontwerp niet goed. De heer Te Winkel wil ook verscheiden heid, maar dan in één gepst en wel de verscheidenheid van allen die leven uit Christus Jezus. Hij wil een belijdende kerk en die kerk moet zijn de kerk, die Jezus Christus be lijdt. Wanneer de kerk uitspreekt haar geloof, dan komt er eene belijdenis, maar deze belijdenis is geen notarieele acte, maar zij kan ook gewijzigd worden. In de zichtbare kerk heeft alleen Jezus Christus te zeggen, alleen zijn Woord, zijn Evangelie hij is de weg, de waarheid en het leven Men beroept zich op het woord van Luther: men moet het mei het geweten wagen, doch men moet bedenken, dat Luther een beroep deed op zijn geweten, gevangen door Gods Woord, en zoo moet het met ieder zijn. Hij eindigt met te zeg gen, dat men moet gelooven in Gods Geest en dat Hij de menschen in de waarheid zal leiden en niet vergelen dat het Woord Gods is het zwaard des Geesles. Het ontwerp, in stemming gebracht, wordt met tien tegen negen stemmen ver worpen. Er tegen adviseert prof. Knappert en tegen stemmen: Eilerts de Haan. dr Van de Meene. dr. Niemeijer. Tammens. Pols, Boonstra. Franck, Brandligt, Van Lessen en de president. Vóór adviseeren: prof. Haitjema, de se cretaris. en stemmen Van Paassen, Bar bas, Van Loo, Te Winkel. Sneep, Van Oeveren, Janzen, Van Zwet en Bloem. De zitting wordt geslolen wegens het bij eenkomen van een synodus contracta. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE ZENDING. Hooggeachte Redactie. Nu het oude jaar 1929 voorbij is, wilt u ons wel een klein plaatsje in uw veelgele zen blad afstaan, omdat wij zoo gaarne overal willen laten weten, hoe dankbaar wij zijn voor wat de Zendingsweek 1929 heeft opgebracht. Wie had dit, in dien tijd van financieele malaise, gedacht 1 Wij zijn beschaamd door de trouwe hulp •en liefde van zooveel predikanten, evange listen, onderwijskrachten, particulieren, die zich voor het Zendingswerk in deze act'e gegeven hebben. Zie, Hooggeachte Redac tie, dat geeft moed om verder te gaan en ook in 1930 en in deze eerste maand reeds te mogen rekenen op aller medewerking n steun. De arbeid staat niet stil, dezelfde u?boeften blijven, ja vermeerderen. De amen werkende Zendings Corporaties reke- neii dan ook vol vertrouwen op alle ze<> fhngsvriemden, die haar werk steunen. En allen, die helpen, zullen ervaren de waar heid van het gezecde: Anderen gelukkig maken is zelf gelukkig zijn. U dankend voor de verleende plaats ruimte, Namens de Hoofdbesturen der Samenwerkende Zendings-Corporaties, B. J. C. RTJNDFRS, Oegstgeest, Jan 1930. Zendingsdirector. ZONDAGSARBEID VOOR VISSCHERS. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij het volgende te plaatsen in uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat dank. De heer Den Duik is blijkbaar met den Bijbel ter zake voldoende op de hoogte. Al leen is voor hem de vraag, hoe te handelen in de praktijk. Het gebod zegt: zes dagen werken en de zevende rusten. De Zondags rust vraagt twee nachten van den zevenden Zaterdag en den Zondagnacht, wat voor nachtarbeid veel kan beduiden. Wat de Chr. Bond wil, komt op hetzelfde neer en de heer De Jong past den inhoud van het vierde gebod toe op den eersten dag den Zondag, die van twaalf tot twaalf uur 's nachts wordt berekend; terwijl de Sabbath van Vrijdag tot Zaterdag zonsondergang is In onzen tijd verschillen de meeningen om trent den rustdag veel. De een meent dat, wanneer hij maar gelooft voor hern alle dagen gelijk zijn, weer anderen meenen: het komt er niet op aan, als men één dag per week rust is het onverschillig welke, I en een derde meening is. die gelooft heeft i alle dagen Sabbath. Wil de heer Den Duik een oplossing op den Bijbel gegrond, dan het vierde gebod toegepast, dit vraagt één dag en één nacht rust voor allen. Houdt U aan de Schrift; van Genesis lot Openbaring spreekt het: Vreest God en houdt Zijne Geboden, want dit betaamt alle men schen. De daad zal aantoonen of wij God gelooven of dogma en leeringen van men schen Het gebod is duidelijk genoeg, maar wij, menschen zoeken vele vonden om het ik te sparen. In de hoop eenig licht in deze te hebben ontstoken, teeken ik met hoogachting, EEN CHRISTEN-SABBATHVIERDER. Nederland zesde in het totaal-klassement skilcopen. Gisteren zijn te Davos de groot afdalings renner voor sai's over 10 K.M. en de be slissende ij shock eywedst rijd tusschen Zwit serland en Italië gehouden. De afdalingsreo begon op een hoogte van 2600 M., terwijl de eindstreep op een hoog te van 1100 M. lag, zoodat niet minder dan 1500 M. moest worden gedaald. De weg was dus vrij steil en vorderde van de deel nemer^ heel wat ervaring in het ski-ren nen. Het pleit voor de studenteD, dat van de 145 deelnemers er 121 de eindstreep hebben bereikt. De tijden liepen echter zeer uiteen, ter wijl de overwinnaar den afstand aflegde in 17 minuten, deed de laatstaankomende er uur en 15 minuten over. De wedstrijd werd een groot succes voor de Oostenrijkers, doch ook de Duitscho^s bereikten fraaie resultaten. Van de tien eerst aankomenden waren er zeven uit Oostenrijk en drie uit Duitsoh- land. De eerste vier waren alle Oostenrijkers? n.l., Gustav Lantschmer, die over den af stand precies 17 minuten deed. Tweede was Otto Lantschmer in 17 min. 5 3/5 sec. Derde was Reinl in 17 min. 6 1/5 seo. Vierde was Heimot Lantschner in 17 m. 34 2/5 s. Viifde was de Duitscher Beutter in 17 min. 45 1/5 seconde. De Nederlandsche deelnemers zijn alle aangekomen. Loopuit was weer de beste van onze studenten. Hij heeft de mooie plaats van no. 23 ingenomen in 20 min. 6 2/5 sec.Koeberg was no 35 in 21 mimi ten 10 sec.Luymer no 40 in 21 min. 32 sec. De andere Nederlanders Deiters en Perjé waren no. 80 en no. 102. Men mag over de plaatsing van onze Hollandsche studenten zeker tevreden zijn. wanneer men bedenkt, dat zij slechts koTten tijd hebben kunDtn oefenen en dat de groote meerderheid der andere deelnemers van kindsbeen af aan het skiloopen ge wend is. Een optelling der plaatsen van de drie beste deelnemers van ieder land heeft de volgende resultaten opgeleverdle. Oos tenrijk, 2e. Duitechland, 3e. Zwitserland. 4e. Engeland, 5e. Italië 6e. Nederland. 7e Amerika, 8e. Frankrijk, 9o. Zuid-Slavië. 10e. Roemeni, 11e. Spanje en 12e. Luxem burg. Nederland heeft dus ook in dit landen- klassement een behoorlijke plaats gekre gen. Behalve deze skï-wedstrüden werd de eindbeslissing ijshockey gesneeld tusschen Italië en Zwitserland, waarbij de Italianen met 70 wonnen. De totale stand van het landenclasse- ment der academische winterspelen is thans de volcrende: Oostenrijk 18 punten, TtaliÖ 15 p., Duitschla.nd 14 p.. Tsjecho-Rlowai'^e 11 p.. Zwitserland 7 t>.. Bopmenië 5 p., Ne derland 3 p. en Frankrijk 1 punt. DAVOS. Woensdagavond 8 Januari. De kansen onzer schaatsenrijders. De 10.009 Meter wordt niet ver reden. Kos ongesteld, zijn uit komen nog onzeker. Heiden In testen vorm. Van der Scheer, Neêrlands Hope. (Van een bijzonderen medewerker) Naarmate het tijdstip nadert, dat de schaatsenwedstrijden zullen plaats vind.-n wordt ook de belangstelling voor deze sport evenementen met den dag grooter en vertelt men elkaar met opgewekte gezichten de steeds beter wordende resultaten, die oo Hollandsche hardrijders, dank zij hun ern stig trainen, telkens were opnieuw behalen. Wie de rijders dit jaar in de eerste dagen, dat zij in Davos vertoefden, heeft zien rijden za' volmondig moeten toegeven dat na drie weken duidelijk te zien is. dat onze jongens, zcoals een Hollander dat nu eenmaal i» miliaar pleegt uit te drukken, zich merk baar gemakkelijker op het ijs bewegen en dat zij veel vruchten geplukt hebben van de wijze en goede lessen, die zij van den meermalen wereldkampioen geweest zindLn Fin Thunberg in den laat9len tijd gehad hebben. Ditmaal wijkt de wedstrijd in zooverre af van de laatste jaren in gebruik zijnd? opstelling, dat er geen wedstrijden zijn over de 10.000 Meter, rnaar dat in den plaats daarvan dc 1000 Meter welke d? laatst* laren op de groote wedstrijden, niet meer verreden werd, weer in eere hersteld is. Mcgen zij, die da Eenduizend meter om den een of andere reden een beetje te lang vinden, zoowel als uit sportief als uit lichamelijk oogpunt bezien, hierover jui chen, vele anderen toch zullen het betreu ren, dat deze dit jaar. althans in Davos, niet gehouden zullen worden. Meestal werden de wedstrijden over dezen langen afstand in den namiddag gehouden en de toe schouwers werden niet moe, de rijders luid keels aan le moedigen gedurende de 25 lange ronden, welke de rijders af moesten leggen. Tevens viel er dan van goede sport le ge- nielen. Er zullen er misschien weinigen onder onze lezer9 zijn, die Carlssen tijdens de wereldkamuioenschappen 1928. ook in Davos gehouden, het wereldrecord hebben zien verbeteren Maar wie zooiet9 gezipn heeft, vergeet zulks niel licht en denkt nog met genoegen, terug aan dezen Noor, die met zijn lang lichaam en dilo beenen in sleeds scherper wordend tempo er op los reed, met keurige overstapjes in de bochten zooals alleen Noren deze in de finesses kennen. Hoe komt het nu echter, dat Thunberg en Ballangrud, die geen van beiden sludent zijn, wel gedurende wedstrijden, die in de academische winlerwereld-spelen-week ge houden worden toch kunnen uitkomen? De reden is zeer eenvoudig: als de academische hardrijderijen gehouden zijn. vinden er on middellijk daarop Internationale wedstrijden plaate die open zijn voor alle rijders van erkende Vereenigingen. Voor de academi sche hardrijderijen komen uit de drie Blaisse's, Stradmeyer en van der Scheer Laatstgenoemde is in besten vorm en van hem worden in deze wedstrijden groote dingen verwacht. De eenigen, die het hem lastig kunnen maken, zijn de Oostenrijker Riedl en de Italiaan Baroni Anders is het echter met de internationale wedstrijden Natuurlijk komen Thunberg en Ballangrud hier boven aan le slaan. Verder de oude be kende: de Hongaar Eötvös, die gedurende de Olympische Winterspelen in St. Moritz zoo op het nippertje verloor van Kos Helaas is hel met onzen Kos niet al le best gesteld. Een zware verkoudheid noodzaakte hem eenige dagen te bed te blijven Vandaag was hij wel weer op de been maar hij mocht nog niet rijden. Op het oogenhlik staat het nog niet vast, of hij op de wed strijden uit zal komen. Beier gaat het met Heiden, waarvan Kou mij eens toefluisterde dat hij Heiden) zoo taai als hondenleer was. Van Heiden gold altiid dit, dat hij niet zoo'n buitenge woon rijder was, maar door zijn reusachtig uithoudingsvermogen het op den lange baan beter uithield dan wie ook. Dit jaar heeft Heiden veel profijt gelrokken van d* lessen van Thunberg. Bovendien heeft hij ook van Ballangrud dc kunst afgekeken. Het gevolg daarvan is. dat Heiden than* tijden gemaakt heeft die het beste doen honen voorde komende dagen. Over Van dev Scheer sprak ik reeds. Rest nog Hooftman onze korte afstand-specialist. die het met ziin lange beenen «van de 500 en 1500 M. hebben moet. Ook deze heeft vlijtig ge oefend en wel in het bijzonder het nemen van bochten, watn hij was vroeger heel 9terk in het vallen Ook zijn kunnen is aan merkelijk verbeterd. In kort luidt nu hef programma als volgt: Vrijdagochtend 500 Meter, s' middags 1500 Meter. Zaterdagochtend 1000 Meter en 's middaes de 5000 Meter. Welke nu van deze wedstrijden de belangrijkste zal zijn, het is moeilijk te zeggen, de toekomst zal het uilmaken! KORFBAL. LEIDSCHE ADSPIRANTEN COMPETITIE. Voor morgen zijn vastgesteld de wedstrij. den: Fluks a>T.O.P.VitessePernix. BOKSEN. SCOTT—SHARKEY. Uit Amerika wordt gemeld dat de match tusschen den Engelschen kampioen Phil. Scott en Jack Sharkey op 27 Februari niet zal gaan om den titel van wereldkampioen, daar de winnaar alsnog Max Schmeling be hoort te ontmoeten. In den staat Florida, waar de wedstrijd zal worden gehouden, bestaat geen tijdlimiet, zoodat volle 15 rondes gc-'bokst zullen wor den. o PAARDENSPORT. DE GRAND NATIONAL. Gisteren zijn in Engeland de inschrijvin gen voor den Graad National gesloten. Lr zijn 34 paarden ingeschreven, belangrijk minder dan verleden jaar, toen het er 121 waren. AUTOMOBILISME. SNELHEIDSWAANZIN. Het record van snelheid voor een „auto", over korten afstand, verleden jaar door Segrave in Daytona bereikt (231 362 mijl per uur) is meenen de Britten nog niet veilig. Nu Segrave en Campbell er genoeg van hobben gaat Kaye Don de recordjacht over nemen en voortzetten, aldus meldt de Lon- densche correspondent van de „Tel.": Hij krijgt er een wagen voor, die 4000 P.K. aan motoren in zijn flanken meedraagt en die weer is ontworpen door den vermaar den Fransch-Engelschen constructeur Louis Coatalen. Er zijn twee ernstige gevaren die de ja gers op dit record bedreigen. Het eene is dat de wagen halsoverkop gaat tegen het einde van den rit .wanneer hij tot stilstand moet komen. Bij snelheden van meer dan 200 mijl per uur is het uiterst gevaarlijk den gastoevoer af te sluiten daar dan de remmende invloed van het drijfwerk van den motor veel te sterk is. Men neemt al gemeen aan, dat de Amerikaansch coureur Bible, die in een poging Segrave's record te verbeteren, het leven verloor, zijn ongeluk te wijten had aan het feit, dat hij bij de enorme snelheid zijn voet van het gaspe daal nam. Men schijnt voornemens te zijn in den nieuwen wagen dit gevaar te onder vangen door windremmen aan te brengen, in den vorm van vanen aan weerszijden, die geleidelijk uit het horizontale vlak naar het verticale kunnen worden gedraaid, wan neer de wagen tot stilstand moet komen. Het andere gevaar is dat het snelheids monster uit zijn koers raakt Voor dit re cord-werk is zelfs het breedste strand een smalle baan. Segrave reed bij zijn eerste poging in Daytona de zee in. Zijn vaart was niet groot genoeg om ongelukken te maken. Maar zijn Amerikaansche rivaal Lockhart reed op dezelfde wijze den dood in. Dit ge vaar wil men in den nieuwen wagen be proeven af te wenden door den bodem plat en glad te maken,, overeenkomstig den bo dem van snelle motorbooten, in de hoop dat het voertuig netjes over het zeevlak zal scheren voor het geval de bestuurder aan den „roep van de zee" geen weerstand kan bieden. Kaye Don zal vermoedelijk zijn record- poging wagen op het strand van Pendine in Wales. Wij hebben dezer dagen een onderhoud gehad met den man, die de hoofdleiding heeft in de vervaardiging van die banden voor de hoogste snelheid. Hij vertelde open hartig dat hij, wanneer deze ritten plaats hebben, altijd aan de diepste ongerustheid ten prooi is. Geen macht ter wereld, vond hij, kon alle risico afdoende in de con structie dekken. Wij leerden in dat onder houd ook belangwekkende bijzonderheden over de gedragingen dezer banden bij het proefdraaien. Een band, die wentelt met een snelheid van 300 mijl per uur wordt 1 inch grooter in middellijn tengevolge van de enorme middelpuntvliedende kracht. Wanneer de band één minuut lang met de genoemde snelheid heeft rondgedraaid beeft hij evenveel arbeidskracht opgebruikt als noodig is om een zwaren trein één voet van den grond te lichten. Vier banden onder een wagen die met een snelheid van 300 mijl zou voortgaan, zouden tesaam 200 P.K. per minuut opge bruiken. Wanneer een band bij die snelheid uiteen zou vliegen, zou elk fragment van een pond gewicht genoeg energie in zijn vaart hebben om een zwaren automobiel op te heffen. De temperatuur der banden bereikt in 15 seconden het kookpunt van water. Het is duidelijk dat de banden voor deze record- ritten bijzonder degelijk moeten worden gemaakt, willen ze weerstand kunnen bie den aan de wrijvings- en dynamische machten, die er op inwerken. DAMMEN. BEKERWEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Competitie 2de klasse. Alhier had voor genoemde competitie de volgende ontmoeting plaats. L.D.V. IILeiderdorp: 1. J. KlinkenbergM. C. Deegenaars 20 2. J. HuismanH. v. d. Vegte 11 3. A. KlinkenbergN. Hoogervorst 20 4. J. A. LammersG. v. d. Vaart 11 5. W. KleijnN. Kranenburg20 6. J. BeijD. Bruné02 7. C. TeunisseN. Mol 02 8. D. A. EppengaTh. de Boer 20 9. C. KlinkenbergJ Goedhart 20 10. A. SladekG. Guldenmond20 De Leidsche reserves wonnen derhalve dezen wedstrijd met 146. L.D.V. II telde een invaller. De stand dezer competitie luidt: gesp. gew. rem. vl. n. Chr. L.D.V. 2 2 4 Lisse 2 2 4 L.D.V. n 2 2 4 Leiderdorp 4 13 1 Alp hen 4—131 Zooals uit den stand blykt, spelen hier Lei derdorp en Alphen een ondergeschikte rol, en gaat het in hoofdzaak dus tusschen de twee Leidsche vereenigingen en Usse, die er op het moment alle even goed voorstaan. Het betere borden-punten re uitaat bepaalt hier op 't oogenblik de volgorde. Met spanning wordt nu het onderling treffen tusschem dit drietal verbeid. o- OM DEN „LEIDSCH DAGBLAD"- DAMBEKER. Kampioenschap van Leiden le en 2e klasse Voor bovenbedoelde wedstrijden begint van af heden de inschrijving, welke sluit op 31 Jan. a.s. De inschrijving kan ge schieden bij den heer W. Kleijn, Zuidsin gel 20 of in het clublokaal der L. D. V. Maison Bernsen. De wedstrijden nemen den eersten Woens dag in Februari een aanvang. LEIDERDORP—D.E.S. De uitslae van den wedstrijd „Leiderdorp" „D. E- S." (Alphen) is als volgt: „Leiderdorp" „D. E. S." M. C. DegenaarsJ. van Oeveren 11 N. MolJ Oosterman 11 H. J. v. d VegteL. Hou weling 20 N. HoogervorstC. v. Oeveren 20 K. KranenburgA. v. Ofwegen 20 J GoedhartII. v. Egmond 20 D- BruneW. den Daas 02 II. SpekN. Stapper 02 T. H. de BoerG. de Leeuw 02 A. CapaanA. Boogaart 02 10—10 Alphen speelde volledig terwijl „Leider dorp" 3 invallers had. TIJDSCHRIFTEN Op het omslag van het tijdschrift „Sport in Beeld" prijkt deze week een foto van den schermkampioen Kunze. Verder bevat het nummer een foto van het eerste elftal van Go Ahead, uit Deventer, dat thans reeds kampioen van 't Oosten is. Onder de rubriek voetbal merken wij vervolgens foto's op van 't afscheid van Bakhuys, den naar Indië vertrekkenden middenvoor van Z.A.C., die ook reeds vele malen deze plaats in het Nederlandsch elftal bezet heeft en een foto van het elftal de Oud-Internationalen, dat op Nieuwjaarsdag zijn traditioneelen wed strijd iegen H F.C. gespeeld heeft. Verder bevat het nummer afbeeldingen van de nieuwe overdekte crickethal, die te Wasse naar geopend is en o.a. van den onlangs in Davos gehouden ijshockey-wedstrijd OxfordDavos Onder de artikelen, welke dit nummer bevat, wordt er een gewijd aan de vermeende terugkeer in den ring van Gene Tunney.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5