UIT DE OMSTREKEN. Een Burgerwoonhuis TANDHEELKUNDE HET PROCES-SKLAREK. De officier van justitie te Berlijn heeft meegedeeld, dat tegen wethouder Be-ie- cke en accountant Luding een strafrechterlijk onderzoek geopend is en beide van nu af als beklaagden gelden. Benecke wordt beschul digd de Sklareks op kosten van de gemeente en in strijd met zijn plicht bevoordeeld te fceLben bij het afsluiten van leveringscontra> ten; de accountant Luding heeft in de boe ken der Sklareks yerschi.lende onregelma tigheden ontdekt en verzuimd ze ter kennis te brengen van de magistraat die hem met de contróle der contracten belast had. LUCHTLIJN BERLIJN-ANGORA. Door den Turksohen minister van Binnen- landsche Zaken en den gevolmachtigden ge delegeerde der Duilsche Lufthansa dr. Emauss, is een contract voor een luchtpost- lijn van Berlijn naar Angora geteekend. Het contract behelst een twintigjarige concessie. Men heeft het plan in dc toekomst de lucht lijn over Turkije verder naar het Oosten door te trekken. lC-jarifl bestaan „Gezellig Samenzijn". Ter gelegenheid van de herdenking van het 10-jarig bestaan van de tooneelvereeni- gmg van spoorwegpersoneel „Gezellig Samenzijn" had in de Beurs te Hoofddorp de derde uitvoering plaats van het uitge schreven tooneelconcours. De zaal was wedeT stampvol. Dezen avond trad op de tooneelvereeniging „Door inspanning uit spanning" uit Haarlem, waarvan bescherm heer is de heer Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Deze populaire vereeniging voeade op het meesterwerk van Jan Fabncius „Dolle Han9", een Indo-drama in drie bedrijven, en heelt door haar vlot, beschaafd en meester lijk spel de aanwezigen in verrukking ge bracht. Wij willen er echter than9 niets meer van zeggen en het oordeel der jury niet vooruit- loopen, zoodat we mogen volstaan met de mededeeling dat het talrijk publiek zich hoogst voldaan toonde over hetgeen ten ge hoor© weid gebracht en gezien werd ge geven. Men keerde in een enthousiaste stemming huiswaarts. CORRUPTIE-AFFAIRE TE FRANKFORT. Naar aanleiding van een aangifte door een ontslagen employé van een Hessischo houwfirma omtrent beweerde bedriegerijen bij staatsbouwwerken heeft de recherche naar de „Voss. Ztg." uit Frankfort a. d. Main verneemt, tegelijkertijd te Darm stadt, Isenburg, Spendlingen, Offenbach, Braunheim en Ginnheim een aantal aan nemers en postambtenaren gearresteerd cji naar het hoofdbureau van politie te Frankfort overgebracht. Bij de affaire zouden de geëmployeerden van 15 k 20 firma'e betrokken zijü. ERNSTIG BOB-ONGELUK. Nabij Warnsdorf (in het boven stroom ge bied van de Elbe) heeft een ernstig bob- ongeluk plaats gehad. Een zevental knapen van ongeveer 16 jaar oud kwamen met een bobslede in groote vaart de Kapellenberg af; bij Hennersdorf kwamen zij tegen de afsluitboomen van den spoorwegovergang terecht. Vijf jongens werden door de bos sing van de bob geslingerd, vier van hen bleven ernstig gewond liggen, een jongen werd licht gewond. De andere twee kna pen sprongen nog bijtijds van de slede af, zoodat zij niet gewond werden. De gewon de knapen werden naar het ziekenhuis overgebracht. Een van hen ligt op sterven. BRAND IN EEN PORSELEINFABRIEK. Tc Marktleuthen in Oberfranken is iD de porseleinfabriek brand uitgebroken welke zich snel uitbreidde. De draaierij, smelterij cn bakkerij zijn door het vuur geheel ver nield. Eerst tegen den avond slaagde de brandweer er in het vuur te beperken. De helft van het personeel van de fabriek door den brand voorloopig zonder werk gekomen. De brandweer werkte met gas maskers. AALSMEER. Aanbesteding. Bij de door den Bouwk. C. v. Damme ge houden aanbesteding voor het afbreken van beslaande woningen en het bouwen van een dubbel woon- en winkelhuis voor de heeren J en G. Grosseurt te Aalsmeerderdijk, werd het laagst ingeschreven als volgt: Melsel- werk: G. Kwakkeienbos, Amstelveen f.3273; timmerwerk: Joh. van Burik, Haarl.meer f. 3488; loodgielerswerk: Gebrs. Prins, Aals meer f.499, schilderwerk: M. Kortenoever, Nieuw-Vennep f.765; massa: G. Kwakke- lcnbos, Amstelveen f. 8950. Bezen in den winter. L'Oeuvre beval een waardeerend artikel over de rozencuttuur alhier, „de hoofdstad der rozen een schoon voorbeeld van wat intelligentie en goede wil kunnen tot stand brengen; individueele inspanning in harino- niet met collectieve inspanning; natuur in evenwicht gehouden door de techniek. Een mooie, vreedzame en vruchtbare les". Den 2den Februari a s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat in deze gemeente werd opgericht de Vereeniging van Leerlingen en Oud-leerlingen der Kijks- Tuinbouwwinter- school. tiet jubiUum zal den 4en Februari worden herdacht door het houden van excursies naar verschillende belangrijke bioemistbedrijven te dezer plaatse en des avonds in „De III Kolommen", waar een feestelijke bijeenkomst zal worden belegd. O.m. zal dan worden vertoond de Aals- meersche Film: „In stijgende fijn", door Jb. Piet. De heer D. Dijkstra te Hendrik-Ido- Ambachl is benoemd tot onderwijzer aan de Bijz. School te Oosleinde (hoofd de heer P. C. Lijjjton). HILLEGOM. Aanbesteding Foliüe-bnrean. B. en W. dezer gemeente hebben aanbe steed het veruouwen ea vergrooten van liet bestaande poitiebu.tau. De uitolig was: 0 .J. Janssen, Hiilegom f.6877, J. Seysensr, Hiilegom L 6.925, W(j- mna-Ku.-ma.i, rtL.egom 7413, Pniiips, Haar lem f. 7.836, Gebr. dolbijl Heemslede f. 8.445 06"'Bus Heemstede f. 8550. Over de guamng jvnrdt 'tater beslist. Burgerlijke Stand. Bevallen: S. K. G. HuismansKings, d. P. H. VerhoevenZandbergen, z. C. WarmerdamMesman, z. M. A. van Schie Burgmeijer, z. J. H. SeijsenerMense, (L A. D. van der ZandeHeeres, d. A. van der MejjSchoon, d. A, MoesHage- man, d. OndertrouwdJ. A. van Leeuwen en C. M. v. Lierop C .P. van der Aar en H. J. de Mooy W. A. S.ujjmer en L. W. Bakker. Getrouwd: W. Heep en M. C. Warmerdam L. P. van Rjjiwjjk en A. B. Scboneveld Th. A. W. Burgers en A. C. M. van der Schoot. Overleden: M. B. van der Plas vr. 7 j. N. van ZantenBos 47 j. A. van der Vliet m. 79 j. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z.v, G. van Dujjn en J. B. Berkheg Jannetje, d.v. J. Verloop en M. P. Verburg Jannetje, d.v. R. van Dnjjn en T. van der Plas Jacobus S.mon, z.v. J. S. Favier en M. Mégvogel Heiena Aóriana, d.v. L. Haasnoot en N. Njjgh Jacobus, z.v. A. Koppe en A. Kerkman J acuta, d.v. J. ZiviL,er en N. van der Pias Klazina, d.v. J. van Dugu en A. van der Meg Bgbeid.na, d.v. H. Boon en F. Dragt Hend.ik Corneis, z.v. J. H. Koetsier en G. Ruygrok Margar.tlia Johanna, <Lv. A. Lit en M. van der Scnrier Gysberta Har- garetha, d.v. G. Megvoge! en G. Koelewjjn Cornells, z.v. C. Kraaijenoord en K. Mes- semaker Josiena, d.v. W. Gujjt en M. van der Bent. OndertrouwdJ. Jonker en C. Heemskerk P. Pronk en J. Peeman J. van Bee.cn en H. Ouweband. Gehuwd: C. Kuijt en T. van Diign A, van der Maarel en IV. van Beelon. Over.edenPieter de Best, 45 j„ echtgea van Leuntje Parlevliet Caronena van Dujjn, zes maanden, d.v. J. van Dujjn en A. Schaa pTeunis Kuijt, 3 j., z.v. \V. Kujjt en D. Remmerzwaal Cornena Verhoef, 2 maanden, d.v. A. Verhoef en L. v. Dujjn. Te koop oi te hnnr: Varkevisscrstraat 311 bev\: 'benedon: Kamer en Suite, Vestibule, Gang, WC., Keuken; Boven: 3 Kamers, Overloop, Balcon en Zolder. Benevens tuin met schuur. 1329 Te bevr J HOU WAARD, Katwijk aan Zee, Elleboogsteeg No. 2. HAARLEMMERMEER. Inbraak. De heer de T. wonende in de Draverslaan te Hoofddorp riep gisterennacht de hulp in der gemeonte-poltiie voor een in zijne ge pleegde inbraak. De chef moet zich door oe buitendeur met een valschen sleutel te openen toegang tot de woning verschaft hebben- Een in een kamer staande kast bleek gkopend te zijn terwijl uit een op den grond teruggevonden kistje eenig geld wordt vermist. KATWIJK-AAN-ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS spreekuur v. 103 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f. 2.pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v al f 2.50. Onbreekbare gebitten met voortdnrende garantie. 8327 KATWITK-AAN-ZEE. Verplaatsing brievenbus. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de hangbrievenbus, geplaatst Duinoord, hoek Annaetraat, mei ingang van heden 10 Januari verplaatst is naar de richting KaU wijk aan den Rijn en thans bevestigd i» aan het wachthuisje van „Halte Duinoord" Ouderavond Herv. School. De achterzaal van „Casa Cara" was ge heel met belangstellende ouders gevuld, toen daar Gisteravond de eerste Ouderavond werd gehouden van de op 1 Oct j.t. geopende Hervormde School VI, Jan Tooropstraat 30a, Boven Ds. Kalkman, die als wijkpredikant van „de Noord" er de leiding had. opende na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 89 7 met gebed. Hij sprak daarna een be zielend openingswoord naar aanleiding van iiet: „Wij zullen het niet verbergen voor hunne kinderen uit Ps. 78 4. De heeren Den Dikken, hootd der school, en Van Sprang, onderwijzer, hielden elk een pakkende voordracht, resp. over het onder werp: „Het onderwijs in de Bijbelsche Ge schiedenis, het hooldvak onzer Chr. School" en „Een en ander uit het leven van het kind in de schooljaren". Een koortje uit het per- soneol zong ter afwisseling op wellluidende wijze een 2-tal Kerstliederen, een Paasch- en een Pinksterlied, terwijl in de gezellig ver- loopende pauze kolfie met koek word gepre senteerd. Er was onder de voorlezing van beide referaten een stille aandacht. En ds. Kalk man was dan ook zeker aller ouderen tolk, toen hij aan het slot allen hartelijk dankte, die tot het welslagen van dezen kostelijken avond hadden medegewerkt. Te halfelf ging men voldaan huiswaarts, r.adat ook ouder ling Zwitser, als vertegenwoordiger van den Kerker&ad, nog eenige waardeerende woor den had gesproken. De slotzang was van Gez. 3 het laatste vers. Nieuwbouw arbeiderswoningen. Wij vernemen, dat de arbeiderswoningen voor rekening van de Kalwijksche Bouw- vereeniging in aanbouw, ongeveer half Februari allen gereed zullen komen. Een groot gedeelte is reeds bewoond. Ten bewijze hoe groot de woningnood hier nog is, blijkt wel hieruit, dat genoem de Vereeniging wederom een complex bouwgrond heelt of zal aanvragen, om daarop nog honderd een en twintig woon huizen te laten bouwen. Katwijk a. d. Rijn zal er nog twaalf bij krijgen. Opmerkelijk is wel, dat de K. B. V. met den bouw van het type huizen zoowel ten Noorden als ten Zuiden van ons zeedorp en te Katwijk a. d. Rijn een zeer gunstige exploitatie voert, zoodat rente, aflossing, 'onderhoud enz. door de huren worden ge dekt, hetgeen in vele andere plaatsen niet het geval is, omdat men daar gromere woningen heeft gebouwd. Gaat het plan van de K. B. V. door, dan zullen de te bouweji huizen aan de nieuw aan te leggen straat ten zuiden van de Secretaris Varkevisserstraat verrijzen, waar mede dan de grens aldaar weer bereikt zal zijn. Indien deze geruchten juist zijn, dan zal er uiteindelijk aan de woningnood een einde komen, al meenen wij dat er dan van „overcompleet" nog wel geen sprake zal zijn. Op dit oogenblik echter is er nog een groot tekort, waarom de voorgestelde nieuw bouw van 133 woningen met weugde be groet zal worden. Motoren bediening. Ten behoeve der leerlingen van de Vis- schergschoo! alhier, zullen in de maanden Februari en Maart het opleidingsschip „Prins Hendrik" en hoogstwaarschijnlijk ook nog een Zweedsch visschersvaartuig, voorzien van 3 Bolindermotoren, ligging nemen' in het P. H. Kanaal alhier. Hiermee zullen alle, bjj de visscherij ge bruikelijke motoren voor de practische be diening, door de leerlingen beschikbaar zjjn. Gezien de uitgebreide toepassing van mo toren, zal dit van groot nut zgn voor hec die straks zullen geroepen worden, om deze motoren te moeten drgven. NOORDWITK. De Noordwijkzcbe Reddingsbrigade. De tweede avond der opvoering van de Noordwijk9che Revue was ook de burge meester en echtgenoote aanwezig. Aan het einde van den avond sprak de Burgemeester eenige woorden Hij sprax een bijzonder woord van lol tot den samensteller van ae revue, den heer van Zeist. Het was hem door omstandigheden onmogelijk den eersten ■avond aanwezig te zijn. Nog een derden avond werdg gegeven die ook geheel uitverkocht was Wij hopen voor de Brigade dat deze avonden mooie resultaten opgeleverd hebben. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 155 personen Lw. 72 landarbeiders. 22 Visschers 8 losse arbeiders, 7 schilders, 6 stucadoors, 5 timmerlieden, 4 metselaars, 4 opperlieden 1 smid, 1 loodgieter, en 25 jongens beneden 18 jaar. Bij de politie is alhier aangifte gedaan van diefstal van helm in de Zuid-duinen. Een onderzoek zal worden ingesteld. Ten polilie-bureele is aangifte ge daan van het vinden van een heerenrij- wiflL - NOORD WIJK-AAN-ZEE. Been gebroken. Gisteren had J. v. d. M. alhïeT het ongeluk in de rookerij van gebr. A., waar hij werk zaam is, te vallen. Direct moest geneeskun dige hulp worden ingeroepen. Daar een been op twee plaatsen gebroken bleek, was spoe dig vervoer naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Voor de Chr. Jongel.-Vereen. zal als eerstvolgende spreker optreden de weleerw. heer ds. A. van Kooten, van Rotterdam. totaal 124. Vestiging 51 m„ 74 v., totaal 125. Totale vermeerdering 103 m., 146 v., tot 249 Vermindering door: overlijden 14 m„ 17 v. totaal 31. Vertrek 96 m., 77 v. totaal 173. Totale vermindering 110 m., 94 v.. totaal 204 Verschil lusschen de geheele vermeerde ring en de geheele vermindering 7 m., plus 52 v., plus 45. Bevolking op 31 December 1929: 2.263 m. 2.151 v„ totaal 4.414. SASSENHEIM. 25-jarig ambtsjubileum C. Hageman. Gisteren herdacht de heer C. Hageman den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. H. was vanaf 1905—1915 wegwerker en vervolgens van 1915 tot heden overwegwachler aan den overweg nabij den Klinkeberg. Gedurende deze 25-jarige loopbaan heeft H. geen dag door ziekte gemankeerd op zijn werk. Na mens de directie waren gisteren vertegen woordigd de heeren Rosseau, opzichter van weg en werken, en Wijnnobel. ass.-opzieh- ter. In zeer waardeerende woorden werd den jubilaris door eerstgenoemde hartelijk toe gesproken, waarna aan II. namens de direc tie een enveloppe met inhoud werd over handigd. Het verdere gedeelte van den dag had 'H. vrijaf. Van verschillende zijden mocht hij nog gelukwcnschen in ontvangst nemen. De heer F. Staffleu hoopt 1 Maart a.s. zijn 26-jarig dienstjubileum bij de Posterijen te hordenken. NOORDWIJKERHOUT. 'De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk overweegt het plan om de torenklok te laten luiden door middel van electriciteit In de Nieuwe Duinstraat zullen weer 16 nieuwe woningen gebouwd worden voor rekening van de R.-K. woningbouwvereen. „Antonius van Padua". KATWIJK AAN DEN RITN. Be Tuinbouw. Nog steeds is de handel in tuinbouwprodu> teil mat en ahes wgst er op, dat hierin voor loopig nog wei geen verbetering zal komen. In het buitenland is geen of onvoldoende vraag en het zachte weer zal oorzaak kunnen zgu, dat we dit voorjaar zeer tgdig in de vroege groenten zitten. Uit ver.-chil.eude stre ken komen berichten die op een lenteutem- Uiing wjjzen en op de prijzen der winter- producten werkt dit ongetwijfeld nadee.ig; het slechtste is het wej gesteld met uien, waarvan hier te lande nog een buitengewoon gtocte voorraad is en- waarvan in het Duiten- land bijna niets gevraagd wordt. Amerika hielt zelfs het invoerrecht op dit artikel verdubbeld, hetgeen ook voor de toekomst wei nadeeige gevolgen zal hebben. Thans is het product onverkoopbaar en dit komt er nog bij, niet bewaarbaar. Hij, die vroeg opruimde, mag zich gelukkig prijzen. Ook van roode kool en peen is de voorraad in het algemeen veel te groot, zoodat we ook hiervoor op geen hooge prijzen meer zuLen behoeven te rekenen. Met ge.e kool is het iets beter geste.d, doch ook hiervoor zijn de verwachtingen niet gua=t:g. Uit alle streken den lands komen de berichten over den on- guostigen af.oop in 1929 en van bgna alle veilingen is de omzet aanzienlijk minder dan in '28. Ook Katwijk is lager, maar behoort mot een minderen omzet van 4 pet. bij de zeer gelukkigen. 1930 zet zeer ongunstig in. Moge het dit jaar maar bjj een verminde ring van 4 pet. blijven! OEGSTGEEST. Fropaganda-avond Centraal Jeugdcomité. Gisteravond was „Irene" het punt aller belangstelling, waar het centraal Jeugd comité een propaganda-avond had georga niseerd. De gezamenlijke Chr. Jeugd-Vereenigingen in onze gemeente hebben dezen avond samengewerkt. Bij den aanvang verzocht Ds. T J. Jansen Schoonhoven, te zingen Psalm 138 vrs 1, ging voor in gebed en sprak een inleidend woord, daarbij speciaal wijzende op de toe komst van het jeugdwerk dat aller belang stelling verwacht en noodig heeft. Het cen traal jeugdcomité heeft hier de handen in een geslagen om het jeugdwerk te bevor deren en te leiden. Spr. wekt daarom allen op om dit doel te steunen door iid te wor den van het Centraal Jeugdcomité. Hierna werd het programma afgewerkt. Eenige jongedames van de Meisjesverteni- ging zongen zeer verdienstelijk Psalm 2* van C. van Glück. begeleid op het orgel door den heer van Doorn. Hierna werd ern» Fragment uit „Jozeph in Dothan" van J van den Vondel opgevoerd. Het stuk is ver bo ven verwachting schitterend gespeeld, waar voor zeker een woord van lot toekomt aan de heeren J. Los, gebr.s Bijl en B. van Weijen. Voortreffelijk is daarbij de kleeding en grimeering uitgevoerd door den heer Hoppezak (LeideD). Na de pauze zijn een tweetal samenspraken heel goed opgevoerd, gevolgd door het keurig gespeeld blijspel in 4 bedrijven Toch geslaagd". Tri slot werd een tableau gegeven, voorstellende „Het Zonlicht" waarna D9. Jansen Schoon hoven allen dankte voor hun medewerking en dezen uitstekend geslaagden avond sloot met dankgebed. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan Willem, Z. van W. J. Berfchuizen en J. van Egmond Januie Marie, D. van J. H. Zorn en M. G. H. van Steenis. Ondertrouwd: L. M. Roodakkers 22 j. en R. H. Riethoven 19 j. F. J. Sohaper 29 j. en H. C. Beereboom 26 j. Getrouwd: Joh. Raar en Joh. Spuijman. Loop der bevolking 1929. 'Aantal inwoners op 1 Jan. 1929 2528 m,, 2548 vr., totaal 5076. Vermeerdering door geboorte: 64 m„ 57 vr., tot. 121. Vermeer dering door vectiging: 368 m„ 404 vr., tot 772. Vermindering door sterfte 31 m„ 30 vr., tot 61. Vermindering door vertrek: 296 m„ 323 vr., tot. 619. Bjjli een vermeerdering van 105 m„ 108 vr.. totaal 213. Aantal inwoners op 31 Dec. 1929 2633 m„ 2656 vr., tot. 5289 pers. Loop dei bevolking. Ingekomen: P. Jong en echtgenoote, uit Leiden F. Hausser, Duitschtand A Visser, 's-Gravenhage M. H. J. de Roojj, geb. van Broekhuijaen. id. J. G. ter Haar ea gezin, id. Vertrokken: J. J. Smink, naar Nijmegen E. van de Peppel, Leiden E. A. Cras, Eindhoven J. Spuijman, Zaandam C. Kemmers, 's-Gravenhage C. Houdjjk, Voorburg. Gevonden: een paar schoenen, een1 R.K. kerkboekje. Verloren: een doublé arm band horloge een kinder handschoen. LISSE. Loop der bevolking over 1923. Bevolking op 31 December 1929: Mannen Vrouwen 4141 3985 Gevestigd in 1929 248 248 Geboren in 1929 130 117 Totaal 8126 496 249 4519 4350 Vertrokken in 1929 245 Overleden in 1929 37 228 35 S869 473 72 Bevolking 31 Dec. 29 4237 4087 8324 Gesloten Huwelijken in 1928: 58. Naar men ons mededeelt zat dit sei zoen de eerste voorveiling door de Directie van H.B.G. worden gehouden op 24 Jan. a.». RLINSBURG. De Tninbonw. Er blijkt nog flinke voorraad te zijn van enkele winterproducten, doch de prijzen lok ken nog niet tot afzetten. Het zijn vooral de uien die bijna onverkoopbaar zijn en per 100 K.G. f. 1.50 lot 1.2 opbrengen. Alle produc ten zijn door hel zachte weer ten zeersle aan bederf onderhevig. Aan Roode en ge'e kool is veel werk Roode gaat voor I. 7 -40 tot f.9 50 per 100. Gele brengt van 1.7.60 tot I. 9.80 op. In de waspeen is nog weinig han del en de voorraad is nog groot. De prijs varieerd van I 6 tot f. 6.50 per 100 K.G. Ook andere artikelen als kroten, andijvie enz. zijn zeer laag in prijs. De Bloemenhandel. Op Vrijdag zijn in verband met de mindere verzending op dien dag voor export in den regel niet de hoogste prijzen te verwachten. De andere dagen der week zijn hiervoor meer gewenscht. De prijzen zijn nog zeer goed, voor sommige soorten zelfs best te noemen. Belaald werd per 100: Couronne d'or f. 7.80 f 1180, Prosperity f. 6.50 tot f. 8.90. Salva- tor Rose t. 5.80 lot f. 9 40, Gele Prins 1.8.70 tot f 11 60, Rose La Reine f. 7.80 tot f. 10 30, Fred. Moore f 8.50 tot f. 11 20. Brillant Star f 6 40 tot (.6.80, Witte due Maximes 1.3.20 tot f. 4.40, William Copland 1.11.20 tot f. 17.40. Hyacinthen 1.10.50 tot 1.15. Loop der bevolkina 1929. Bevolking op 31 December 1929 m 2 099 v., totaal 4.369. Vermeerdering door: geboorte 52 m., 72 v. 2.270 ■1 WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. - Geld- leerlingen aan de gemeenten Snsteren en Aalsmeer. - Maatregelen tegen gasaanvallen. - De Nienwe R.-X. Kerk Verbetering der dorpsstraten Uitbreiding van het politiecorps Exploitatie gronden Duinrell. Afwezig de heer Rooyakkers wegens ziekte. De voorzitter opent de vergadering en voelt zich gedrongen een enkel woord to spreken. Het is immer zijn gewoonte ge weest op de eerste vergadering van het j'aar een terugblik te werpen op hetgeen in het afj geloopen jaar is tot stand gekomen en daar aan vast te koppelen een beschouwing voor de toekomst. Hij zal dit nu niet doen, omdat hij nog maar kort hier burgemeester is. Wel wil hij dankzeggen voor de samenwerking en het lijkt hem nutlig enkele beschouwin gen te houden. Hij ziet n.l. dreigende on weerswolken. maar ook lichtpunten. Tot de eerste categorie behoort, de invoe ring van de wet op de financieel e verhou ding, waaromlrent B. en W. in dit jaar maat regelen hopen te nemen, vervolgens het wo ningvraagstuk. het werkloosheidsvraagstuk en het verlies aan cultuurgrond in deze ge meente. Tot de lichtpunten rekent hij de voldoende toename van de bevolking, de immer voort schrijdende bouw van villa's en de toename van het gemeentelijk inkomen. In 1929 wer den gebouwd 184 villa's en woonhuizen. De bevolking nam toe van 11882 zielen tot 12496. Het zuiver inkomen steeg van 21 tot 25 millioen. Tot de plannen, welke in voorbereiding zijn, rekent hij de verbetering van het we gennet, de uitbreiding van het rioleerings- plan en de zorg voor het behoud van het na tuurschoon. Tenslotte zegt hij, er pijs op te stellen van deze plaats dank te zeggen voor de blijken van belangstelling, bij gelegenheid van da jaarwisseling onlvangen. Spreker richt we- derkeerige heilwenschen tot de raadsleden als vertegenwoordigers van de ingezefenea en over hun hoofden heen tot alle ingezete nen. Met applaus werd deze rede door de leden ontvangen De heer Wouters zegt als oudste raadslid den voorzitter dank voor de gedane mede- deelingen. Hij wenscht hem en zijn gezin 22

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12