LEEUWIN'S EK BCCHLINIC NAAISTERS Uitverkoop UITVERKOOP Iköëfe en franfteïfiaftftepol langfeMape TeL-1133 IforfBapenburé 2.Tel- 342 UIT DE RIJNSTREEK. NOG KORTEN TIJD Belachelijk lage prijzen AMEUBLEMENTEN 14.75 35.75 9.85 37.80 6.85 4.90 5.45 12.90 6.90 6.90 2.90 1.98 FI LI AA L'-=== Adverteert in het Leidsch Dagblad geopend Enkele voordeelige Aanbiedingen Haarlemmerstraat 96-98-100-113 HUISHOUDGOED 0NDERKLEED1NG VOOR UW WONING Kinderkleeding voor Spotprijzen ALPHEN. Veikooping. De uitelag van de gisteren ten overstaan van den notaris R. v. d. Berg alhier in het hotel „De Vergulde Wagen" gehouden ver- kcoring van de Hofstede „Nooit Gedacht'' met uitmuntende landerijen liggende in d? Rjdderbuurt in den polder „Vier Ambacht" alhier, groot 39 Hectare 14 Are, in eigen ge bruik bij den heer D. Rijnsburger alhier. Van de 13 perceelen die verleden week in totaal in bod werden gezet op f. 94.450 wer den bij perceelsgewijze afslag alleen afge mijnd perceel VII in bod staande op f. 5900 op f. 1300, perceel XI in bod staande op f. 1500 op f. 1, perceel XII in bod staande op f. 1000 op f. 300 en perceel XIII in bod staande op f. 3800 op f. 3. Hierna volgde de afslag van de enkel en dubbelvoudige combinatie's t.w. perc. I en I! in bod staande op f. 34.600 werd niet afge mijnd. Perc.- 1 II en III in bod staande op f.46 300 niet afgem., perc. Ill en II in bod staande op f.21 800 werd afgemijnd op f. 1, perc. IV en V in bod staande op f. 9600 werd afgemijnd op f. 1, perc. IV, V en VI in bod staande op f. 20.100 werd niet afgemijnd, perc. I tot en met V in totaal in bod staande op f. 55.902 werd afgemijnd op f. 225, perc. Vil, VIII en IX in bod staande op f. 21.40') werd niet afgemijnd, perc. VI, VII, VIII en IX daarna in massa in bod staande op f. 31.900 werd niet afgemijnd. Hierna de ge zamenlijke perceelen 1—9 totaal in bod staande op f. 88.027 werden eveneens niet afgemijnd, perc. X en XI in bod staande op f. 3151 werd niet afgemijnd, perc. X, XI en XII in bod staande op f.4451 werd afge mijnd op f. 600. Hierna volgde de combinatie van de gezamenlijke perceelen 112 deze in totaal in bod staande f. 93078 werden ni-^t afgemijnd. Waarne ten slotte de combinatie in massa van alle 13 perceelen in totaal in bod staande op f. 96.881 volgde welke in totaal werden afgemijnd op f. 4000 door den heer Abr. Ui ten bogaard te Oegstgeest die hierdoor kooper van alle perceelen werd voor de gezamenlijke koopprijs van f. 100.881 dus ruim 1 ton. De belangstelling voor deze verkooping was zeer groot. Feestavond 10-jarig bestaan „Alphia". Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan organiseerde de Alphensche voetbal verg. „Alphia" een feestavond in het Hotel „Da Vergulde Wagen". Voor een volle zaal sprak „Alphia's" voor zitter de heer H. L. Meijers Jr. zijn wel- komstrede uit waarin hij o.a. memoreerde, hoe de vereeniging „Alphia" van een groepje jongens gegroeid was tot een vereeniging die er te Alphen a. d. Rijn mag zijn. In de daar op volgende receptie spraken verschillende afgevaardigden van de zusterverenigingen de jubileerende vereeniging toe. Vertegenwoordigd waren o.a. „Alphen", „Wilskracht", „"Wilhelminaverg.", „Bode graven". alsmede het bestuur van de „G. V. B." lerwijl de „N. V. B. en de verg. „Hou- Vast" en „A. R. C." schriftelijk hun felici- ta lie's hadden ingezonden. Namens den Goudschen voetbalbond voerde de heer Beyen hpt woord. Vergezeld van een mooi bloemstuk sprak de heer Beyen „Al phia" de hoop uit. dat op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Ook de andere afgevaardigden brachten hun jubileerende zustervereniging in sympathieke bewoor dingen en onder aanbieding van mooie bloe menmanden hun hulde, waarvoor de voor zitter hen allen met een kort doch hartelijk woord dankte Toen was de beurt aan h?t gezelschap „Hofmann" van Amsterdam dat den geheelen avond bijna in beslag nam. Hetgeen zij te hooren en te zien gaven was werkelijk af en het behoeft dan ook geen be toog dat een groot succes hun deel werd. Alles bij elkaar was het voor allen een prachtige avond en een woord van hulde aan het „Alphia"-bcsluur in combinatie met de feestcommissie voor de wijze waarop z:j dezen avond heeft georganiseerd is zeer zeker op zijn plaats. Zij kunnen dan ook met voldoening op de viering van „Alphia's" tienjarig beslaan terugzien. Het geheel werd met een geanimeerd bal onder goede leiding gesloten. De vierde Pluimveetentoonstelling. Gistermorgen 10 uur bad in een der zalen van het hotel „Centraal" de opening plaats van de door de Alphensche pluim vee- en konijnenvereeniging, thans in sa menwerking met de konijnenpels- en ra-v vereeniging ,,Ons Belang" en de postdui venvereniging ,,De Blauwband", dezer dagen te houden 4e tentoonstelling. Namens het gemeentebestuur waren bij ontstentenis van den burgemeester bij deze opening aanwezig de wethouder de heer Van Leeuwen en de secretaris de heer K. Salverda. De heer Van Leeuwen sprak on geveer als volgt: Namens het dagelijksch bestuur tier ge meente door afwezigheid van den burge meester is ons de taak opgedragen u te complimenteeren met de resultaten, die u dit jaar weer mocht bereiken door het or- ganiseeren vaD een pluimveetentoonstelling. Het is ons dagelijksch bestuur aangenaam den wensch te uiten, dat deze tentoonstel ling weer alleszins moge slagen, hoewel in onze gemeente de pluimveeteelt nog vaa geringen omvang is, terwijl toch de hoen derteelt over het geheel een groot belang is. Als slot overhandigde spreker het be stuur als blijk van waardeeving namens het geraeentebe^HK een medaille met den wensch, dat het bestuur zich in een Cruk bezoek zal mogen verheugen. Namens het bestuur bracht de heer S. Gorreo allereerst het dagelijksc-b bestuur onzer gemeente en vervolgens alle schenkers en schenksters voor de beschikbaar gestelde prijzen en al len die tot het slagen van deze tentoon stelling hebben medegewerkt woorden van dank. Hierna waren de aanwezigen in de gelegenheid de tentoonstelling te bezichti gen. Het aantal inzendingen bedraagt plm. 400. Vooral de afd konijnen welke beneden zijn geëxposeerd, biedt een groote ver scheidenheid, terw il ook bet pluimveege- diertc dat boven is geëxposeerd in talloo- ze soorten is vertegenwoordigd. Als keur meesters traden op de heeren fv. Mande- maker te Leiden voor gToote dwertrhnen- ders. watervogels en fazanten. N. Beerts Utrecht, voor post- en sierduiven en J. G. Blok, Woerden voor konijnen alle rassen. Er waren tallooz0 prijzen. Voorts waren bijna 100 ceremnxen be schikbaar gesteld, die wij niet allen op kunnen sommen, terwijl do 2 beschikbaar gestelde wisselbekorg voor bet mooiste num mer der tentoonstelling werden toecekend aan den heer C. J. v. Vliet iu kl. 56\ Poolech koni'n voedster jong, nr. 241. Ook van de ziide van vele belangstellen den werden tallooze prijzen beschikbaar gesteld. De eerstp avond van de tentoon stelling werd reeds door velen bezocht. Wij gelooven dan ook zeer zeker dat het be stuur met voldoening op het oriraniseeren derer tentoonstelling kan terugzien en vele moeite door de vele belangstelling ruimschoots zal worden beloond. BODEGRAVEN. Naar wij vernemen is het bestuurder T.B.C.-vereeniging thans definitief als volgt samengesteld: K. Steijn, voorzitter, ds. Joh. Dam, 2e voorz E. A. Bpgaart, le secretaris, M. Lugtenburg, 2e secretaris, mevr. Acn^o- nent, penningmeesteresse en Jac. Boeijenga commissaris. Mcj. C. A. Batelaan heeft haar benoe ming niet aanvaard. In de maand December zijn aan het Gemeentelijk Slachthuis alhier geslacht 127 koeien, 7 paarden, 70 varkens, 630 nuchtere kalveren en 74 graskalveren. Bovendien 14 schapen. Voor huisslachtingen werden 78 varkens gekeurd. BOSKOOP. Propaganda-avond Burgerwacht* Dezer dagen had in hotel „Klaassen" de jaarlijksche propaganda-avond van de Bos- koopsche Burgerwacht plaats. De voorzitter do heer P. IT. v. d. Moulen opende de bijeenkomst, met hel houden van een verzorgde rede, waarin hij tevens dank bracht voor de aanwezigheid der autoritei ten en verschillende burgemeesters. Na deze openingsrede werden eenige ecu- pletten van ors Volkslied gezongen, waarna de heer H. W. Tilanu9. lid der Tweede Ka mer het woord verkreeg tot het uitspreken eener rede, waarvoor dezen een warm ap plaus ten deel viel. Na een kleine pauze, werden de aanwe zigen verrast met eenige aardige stukjes, be- nevens goocheltoeren, voorgedragen door den heer Henri Nolles uit Den Haag. De zaal da verde soms van de lach. Tot slot kregen wij nog een opwekkings woord van den heer Snijders, kapitein van de Burgerwachten in dit ressort, waarna deze zeer gezellige avond te circa midder nacht door den voorzitter werd gesloten. Opening cursus Plantenziekten. Woensdagmiddag had in een der lokalen van de openbare school de opening plaats van de eerste cursus in plantenziekten. Een 40-tal leerlingen, waaronder er wa ren van gevorderden leeftijd waren in do klasse. Aanwezig wa9 het bestuur van dc ver eeniging voor Boskoopsche culturen, waar van <?ezo cur9U9 uitgaat. Met een toepasselijk woord is deze cursus door den heer C. P. Moerlands. directeur der Rijkstuinbouwschool alhier, geopend. De volgende brieven zijn als onbestel baar aan het postkantoor alhier terug te be komen: G. J. Geers, p.a. Willemse, Twelta- scheweg bij Deventer, fraulein Falgnes. Boonstrasse 42. Berlin; Jan Hartman. 1e kamer M. V. G. Kazerne, Arnhem en André Per pet, Mons, België. KOUDEKERK. Op Woensdag 15 Jan. a.s. zal de Pen ningmeester van de Hoogewaardsche. Lage- waardsche en Bruimaadsche polder zitting houden, tot het ontvangen van de polder- lasten. Dc gewone Nieuwjaarscollecte gehou den langs de huizen door de Ned. Herv. Diaconie heeft ruim f-180 opgebracht. De Eierenveiling ..KoudekfTk-Rijndijk" hoopt op Donderdag 10 Jan. hare gewone jaarvergadering te houden op do bovenzaal van „Hotel de Bruin". In deze* vergadering zullen plannen wor den besproken om binnenkort een filmavond te organiseeren. o LEIDERDORP. Toen gisteravond de dienstbode van den heer Z. haar rijwiel een oogenblik voor het postkantoor neerzette bleek bij haar te rugkomst dat een aan het rijwiel hangendo tasch, inhoudende een wollen damesjurk en breiwerk, verdwenen was De polilie. welke dadelijk een onderzoek instelde, mocht hel niet gelukken den dader op to sporen. Door de gemeentepolitie is aangehou den. de alhier wonende F., die wegens leer- plichlwelovertreding, tien dagen hechlenis moet ondergaan. o TER-AAR. In het afveloonen kwartaal werden voor de vleeschkeuring in deze gemcpnfe aangegeven 24 runderen. 4 kalveren, t paard, 35 varkens, 15 schapen en 8 geiten. In «de vacature van wijlen Dr H. T.ïnd- ner le Longeraar is aldaar als plaatselijk ee- ne"esheer in functie getreden Dr. Post Uijterweert van Breda. WADDINXVEEN. Een derde nienwe straat. De bebouwde kom dezer gemeente begint z:eh hoe langer hoe meer uit te' breiden Eon^ge jaren geleden werd 'n nieuw** wpg aweleed. do Oranjelaan. waaraan een °5- of 30-fal burgerwoonhni7en verrees, als mede een nieuwe Christelijke School. Verleden jaar werd een nieuwe straat aangelegd, de Burgemeester Tronstsfra.it, waaraan nu reel's een 60- of 70 (al wonin gen staat en het mooie, ruime Roomsch- Knfh. Bondsgebouw. Naar wii vernemen ligt het in de hedoe* ling ook dit jaar van gemeentewege weer ren nieuwen weg of straat aan te leggen ter vertvndiog van den Kerkweg met den Kanaaldijk. Er is in het centrum der ge meente groot gebrek aan bouwgrond: men vraagt al priizen van f 10 tof fa- 15 p«*r M2. Met het oog op de verbreeding der Gouwe en het maken van een nienwe brug over dit breed* vaarwater, zal een 25- of 30-lal woonhuizen door de provincie aangekocht en gesloopt moeten wnrd*n *n de tegen woordige bewoners dier huizen moeten allen naar bouwterrein uitzien. r*» -« f - r-yV bestaande uit 2 fauteuils en 4 stoe len of 2 club-crapeauds en 4 stoelen, bokloed met leer, moquette of trijp, WORDEN ALLE OPGERUIMD Compleet van 37.50 voor 27.85, van 44.50 voor 36.75, van 59.— voor 45.75, van 115.— voor 78.50, van 158.voor 128.50, enz. Wij moeten ruimte maken voor 't voorjaar Uitschuif tafels Groot eiken Dressoir Huiskamertafel leer met Eiken Linnenkast, 100 x 200 SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN Nog 2 Slaapkamers van 115.— voor 86.75 Nog 3 Slaapkamers van 159.— voor 136.50 Nog 5 Slaapkamers van 225.— voor 189. Nog 2 Slaapkamers van 235.— voor 197.— Nog 1 Slaapkamer van 275.— voor 215. Alles geheel eiken met massief marmer Kinder Ledikanten Zw. gevulde matras 2-persoons Ledikant 2-p. compl. malrasstel Vraag ons „succes" 2-persoons ma traas tel 34.75 S-persoono Eiken Ledikant, nu voor 15-90 Wollen dekens, Gewatt dekens en Molton dekens, met 10 20 en 30 onder de waarde, waarbij een partij door etaleeren eerrigszins vuil geworden Ledikant met spiraal Divankleeden nu Tafelkleeden vanaf Kapstokkleeden vanaf Wij hebben nog zooveel in deze Uitverkoop voor spotprijzen, dat het in Uw eigen belang is een te komen kijken I Speciale Bedden-, Tapijt- en Meobelmagaiijnen HAARL.STRAAT 54, NAAST DE BIOSCOOP Z -flRspBWÊ- 7 'iySrX:'j 1248 Leidsche Schors, Zandsprits, Goudsche Moppen, Mocca-galettes, Wafeltjes, Amandelmoppen, Goudsche Sprits, Fransche Kletskopjes, Vanille nootjes, Wellingtons, Brusselsch en Glacé-Banket, Zoute Stengels en Krakelingen 20 ets. per ons. Boterjanhagel, Allerhande, Bitterkoekjes, Amandelkransjës, Koninginnekoekjes 16 ets. per ons. Groote sorteering Gevulde Koekjes 26 ets. per ons Al onze koekjes en gebak onder voortdurende controle van het Station voor Bakkerij te Wageningen voor gebruik van uitsluitend Nalnnrboter. 1241 BEZORGING TE OEGSTGEEST EN LEIDERDORP DE FAAM'S KLEEDINGMAGAZIJNEN, afdeeling Dameskleeding, V1SCHMARKT 910, vragen voor direct eenige prima Hoog loon. Het geheele jaar vast werk. tusschen 7 en 8 uur. Aanmelding 's avonds 1230 Onze Magazijnen zijn ook 's Maandags 's morgens nit onzen tftichjrrnt Conftrflt. Deze zeer bijzondere ruiming is de meest gunstige gelegenheid voor het koopen oi bijvullen van Uw Huwelijks- of Baby-Uitzet Twentsch Linnen voor 2 pers. Lakens 4833 ct. Wit Flanel, mooie zachte kwaliteit 3423 Ct. Slokjes Wit Katoen, 10 El voor2.952.2L Gestreept Flanel v. pyama's, 6 El voor 1.551.15 2 pers. Graslinnen Lakens 1.681.28 Gefestonneerde Sloopen 5438 ct. Ontbijtlakens, flinke maat 9858 ct. Handdoeken en Servetten, groot4429 ct. Dames Hemden en Pantalons 9858 ct. Zijden Onderjurken en Directoires 1.5888 ct. Jaeger Kinderbrceken, flinke maten 48 ct. Dames Directoires, met wol gevoerd 58 ct. Corsetten, maten 58 en 60 c.M. 49 ct. Kousen, in macco en zijde 884823 ct. Jaeger Heer. Pantal. en Borstrokken 23878 ct. Heeren Overhemden m. boord 22815898 ct. Pompadonr Damesschorten m. rand 12898 ct. Tafelkleeden, plnche en gobelin 6.454.352.88 Karpetten. 12 Els gebloemd 15.959.6F Divankleeden, moderne dessins 7.955.f>r Fluweelen Schoorsteenlcopers 3.252.4.r Wellen dekens 8.455.853.7P 2 pers. Watten dekens 6.85.5.8' Wiegen, perameerd 9.857.v~ Kinder-Ledikanten 8.956.98 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7