VAKLIEDEN OPRUIMING „Korzo"Vakkleeding HETBOORDENHUIS W. F. KORS Zn. NOG ENKELE DAGEN AGENDA. VISSCHERt J-BERICHTEN. RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. Leidsohr» Schouwburg: Ilaliaansche Opera Fausl. 8 uur. K a t w ij k a a n-Z e e (Gemeentezaal). Spr. ds. Zandt van Delft. 7% uur na-m. Maandag. Nuiszaal: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mej. de Witte van Utrecht; 8 uur nam. Avond-:, nacht- en Zondag-d'enst, der apo theken van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Jan. a.s. Apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 623. stuurscorpsen en door de politie, waardoor alle geledingen van de gemeenschap zich veilig welen, doch zij betreurt het ernstig dal op sommige plaatsen aan den Regent niet het hem toekomend aandeel in de voor bereiding en de uitvoering van dezen spoed maatregel gegeven is. In hel derde doel van de verklaring zegt de Regeering dal zij verder geen opdracht heefl gegeven tot het uitstrekken van de huiszoekingen en aanhoudingen ten aan zien van personpn. die niet bij de Partij Na tional Indonesia zijn aangesloten. De Re geering verklaart met zeer groolen nadruk, dal hel geenszins hare bedoeling is gpweest op te treden legen vereenigingen zooals b.v. Boedo Oelomo Mohamadvah. Tamansiswo en de SoerabajasrHe Studieclub, dan wel te gen niet-leden van de Parlij National ïnd> nes a De Regeering spreekt de hoop uit. dat zij hiertoe nimmer genoodzaakt moge wor den, In hel slot van de redevoering zeide mr. Kiewiel de Jonge, dal de Regeering welke hierboven was toegelicht onvermijdelijk was en verre van een daad van politieke reaclio of willekeur, was hel een daar] ..van justitie, gemeenschapsbevriliging, billijkheid en recht". o DIEFSTAL VAN GEHEIME STUKKEN. BATAVIA, 9 Januari (Anela). Naar wij vernemen zijn nog 2 medeplichtigen in de dielslalzaak der geheime stukken van het hoofdparket. welke gedurende de huiszoe king bij Soekarno werden aangetroffen, ge arresteerd. Het zijn de adjunct-commies op het provinciaal kantnor Iskandar en een leerling van den A. M. S. Kartono, die een jongere broer is van Tjipo Ma'ngoerkoesomo. Gebleken is. dal Kartonio de stukken heeft overgehracht naar hel huis van Snekarno. Beiden hebben bekentenissen afgelegd. RECLAME. LET OP UW ZAAK Allè&n WAARBORGT U K eurige modellen O noverti offen kwaliteiten R ui me keuze 1222 Z eldzame lage prijzen O nvolprezen afwerking HEDEN EXTRA AANBIEDING Werkb/oeken, Fantasiebroeken, Rijbroekon. Manckcsterjassen en - pakken ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE Haarl.straat 241-243 - Filiaal Haarl.str. 3, b. d. Prinsessekade IJMUIDEN, 10 Jan. 1930. VISCHPRIJZEN. 14 Tarbot per K.G. f. 2.90—2.65. 3128 Tongen f. 2.70--1.85. 4 Griet per kist vam 50 K.G. f. 95-55. 11 Groote Schol f. 40—33. 13 Middelschol f. 51—38 10 Zetschol f. 50 45. 36 Kleine Schol f. 47- 22. 7 Bot f. 24— 15. 40 Schar f. 41 II 1 Groote Schelvis.'b f. 94. 2 Middel Schelv f. 78. 4 Klei-nmiddeJ Schelv. f. 61. 2 Kleine Schelv. f. 49. 14 Ka beljauw p. kist van 125 K.G. f. 114—90. 31 Gullen p. kist van £0 K.G. f. 4227. 60 Wijting f. 17—10. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM 74, met f.2353; UM 90, met f.3526; IJM 158. met f. 2764 IJM 244 met f. 2207; IJM 69, met f. 2312; IJM 78. met f.2518; IJM 18, met f. 511IJM 28. met f. 2598. DIEFSTAL van POSTSTUKKEN. De procureur generaal bij het Gerechts hof te Aiinsteidam, vroeg heden bevesti ging van het vonnis van de Amsterdainsche Rechtbank, waarbij op 18 October de 37- jarige Italiaan Luigi Gambmo uit Turiju wegens diefstal tot 3 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Hij was op 9 September gearresteerd, omdat hij op een bijwagen van lijn *2 staande den directeur van het Hoofdpostkantoor, te Amsterdam een por tefeuille met poststukken ontrolde. De man was op heeterdaad betrapt. Gambino, die het ten laste gelegde bekende, was -n hooger beroep gekomeo, omdat hij de straf te hoog vond. Het Hof zal 23 Januari uit spraak doen. PREDIKBEURTEN voor zondag 12 januarl benthuizen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. haiftien en nam. G uur, ds. Haring. bodegraven. Ncd Herv. Kerk: Voorm halllien, de heer Muller, nam. 6 uur, ds. C. de Bruin van Rijnsalerwoude. Gerei. Kerk: Voorm. halltien en nam. 6 uur. ds. Dam. Gerei Gem.: Voorm. hallier, en nam 2 uur, ds. R- Kok, van Gouda. boskoop. Salvalori: Voorm. halllien en nam. 6 uur, ds. Tonnon van Hoogmade- Evangelisatie: Voorin, halftien en nam. G uur, de heer Barneveld van Delft. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Jong, van Gurinchem. Chr. GtTef. Kerk: Voorm. halitien en nam- 6 uur, leesdienst. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm- 10 uur, ds. C. Met van Zaandam. de kaag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Touw. koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Stroo; nam halfzeven, geen opgave. Geref. Kerk Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer Brusse van Den Haag; nam. halfzeven, ds. Klomp, van Voorhout- Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. nieuwkoop. Rem. Gerei. Gem.: Voorm halfelf, dr. P. Glas van Boskoop. oegstgeest. Ned- Herv. Gem. (Irene): Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.). ds- Hennemann; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Groene- Kerkje: Voorm. 10 uur (Jeugd dienst). cï. K. J. Brouwer. oude- en nieuwe-wetering. Ned. Herv. Kerk: Voorm- halllien. ds. Bioeyer. sassenbeim. Ned. Prot. Bond: Voorm. hallelf, ds. J. P. de Graaff, van Naaldwijk. ter aar. Ned. Hen'. Kerk1 Voorm- halftien, de. Groeneveld: nam. halfzeven, leesdienst. valkenburg. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. D. en Voorb. H. A.) en nam- halfzeven, d9. Her manidee. veur. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. G uur, ds. Vesseur van Loenen. waddinxveen. Ned. Herv. Kerk: Vóorm. halftien (Bed. H. D.), ds. Haring van Benthuizen: nam. 6 uur. ds Severijn van Waarder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en n m. G uur, ds. Brunsling van Krimpen aan-dcn-IJseel. Chr Alg. Gem.: Voorm. halllien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt wassenaar. Ned Prot. Bond: Voorm. halfelf. ds. G. Hulsman van Den Haag. zoeterwoude. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur (Bed. H D. en Voorb. H. A.). ds. Eijkman. ned. herv. kerk. Aangenomen: Naar Nijehaske c.a., J. P. Snoep, te SL Annaparochie. geref. kerken. Beroepen: Te Mijdrecht, H. B. Visser, cand. te Nijmegen. baptisten-gemeenten. Beroepen te Harlingen: ds. J. van Dongen te Stavoren. NATIONAAL BUREAU VOOR ONDERWIJS OP ECONOMISCHEN GRONDSLAG. Te Haarlem is op initiatief van dr. J. Elzinga, inspecteur van het Middelbaar Onderwijs in de 5de inspectie gesticht het Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag." Stichters waren dc volgende vereenigin gen: Vereeniging van directeuren bij H. B.S. (A), met 5 jarigen cursus; vereeniging van leeraren bij het Economisch middelbaar Onderwijs; vereeniging van directeuren en leeraren bij het Algemeen Vormend Middel baar Handelsonderwijs; Bond van direc teuren bij het handelsavondonderwijs; Bond van directeuren van Handelsscholen. Iedere vereeniging is vertegenwooi<figd door twee leden. Het algemeen doel van het bureau is bet bevorderen van het on derwijl op economischen grondslag. Door de leden van het bureau werden aangewezen: voorzitter dr H. J Slyper, Frederik Hendrikstraat 65. Utrecht: secre taris G G Zonnewyjle. 7. M Coenenstraat 20. Amsterdam: penningmeester J. O. Holtzappel, Sweelinckstraat 2, Amsterdam. DE ALGEMEENE TOESTAND. 10 jaai Volkenbond Ee vloot-conferentie. Heden beslaat de Volkenbond tien jaar en ie dezer gelegenheid heelt ,,De Volken bond" hel officieel orgaan van de Ver. voor Volkenbond en Vrede een herdenkings nummer uitgegeven. Sir Ene Ürummonr, Albert Thomas, mr. B C. J. Loder. dr. W. Schücking. jhr. mr. dr B. de Jong van Beek en Donk, dr. Gobian, dr. J. A Nederbragt, prof. W. E. Rappard, prof- <lr. A. Mandelslara, J. Luchaire, Dame Rachel E. Crowdy, dr. N. M. Josephus Jitla. W. Martin, mevr. C. A. Kluyver en M. Garnetl hebben er bijdragen over de onderscheiden gebieden waarop de Volkenbond zich heeft bewogen, voor ge leverd. MacDonald is gistermiddag van Lossie mouth te Londen teruggekeerd; hij zag er best uit en verklaarde, dal de rusl hem goed gedaan had. De ministers Henderson en Alexander kwamen den premier eerst lxgroelen en daarna admiraal Sir Charles .Madden 's Middags werd bekend gemaakt, dat MacDonald, Henderson, Wedgwood Btnn en Alexander Engeland (er vlooi- conferentie zouden vertegenwoordigen met Sir Robert van Sittaxt als eersten deskun dige van buitenlandsche zaken en admiraal Madden als chef-deskundige r admiraliteit De Japansche gedelegeerden hebben den premier na het noenmaal bezocht, waarna ook nog de afvaardiging uit Nieuw-Zeeland die 's morgens te Londen gearriveerd was, een kort bezoek heeft afgelegd. Tot de Engelsche delegatie ter vioot- conferentie behooren nog als deskundigen buitenlandsche zaken behalve Sir Robert Van Sittart. Malkin. juridisch advii'eur vm. buitenlandsche zaken, Cragie, chef van dte afdeeling Amerika van buitenlandsche zaken, Cadoyan, adviseur voor Volken bondszaken. Tot de marinedeskundigen behooren De- halve Sir Charles Madden, de eerste zeelord van de Admiraliteit, Sir William Fisher, souscheT van den marinestaf, vice-admiraal Roger Backhouse, derde zeelord, vier offi cieren van de plannenafdeoüng van de Admiraliteit, vice-admiraal Anderson, ver bindingsofficier, en Alex Flint, eerste onder secretaris van de Admirafileit. Het departement van dominions wordt vertegenwoordigd door Sir Harry Batterbee. onder-secretaris. De Amerikaansche vlootdelegatie is gis teren scheep gegaan. Zij bestaat uit pl.m. 100 leden. o DE HAAGSCHE CONFERENTIE Omtrent de gistermiddag voorlgezette ver gadering der zes uitnoodigende mogendhe den meldt men van Fransche zijde, dat men het over de kwestie van den betalings datum nog niet eens is geworden. Verschil lende denkbeelden zijn hieromtrent verde digd. Men kwam tot de conclusie, dat de kwestie thans voldoende was toegelicht en men haar thans rustig kon overwegen ten einde haar later, tegen het einde van dc conferentie, te regelen. Vervolgens heeft de vergadering zich be zig gehouden met eenige vraagstukken, het moratorium betreffende: le. de kwestie van art. 621 van het plan, waaromtrent de door de juristen voorge stelde redactie is aangenomen. 2e. De kwestie van art. 624. Na eenige gedachten wisseling bleek men het in den grond der zaak geheel eens te zijn. Men zou dit punt ook in het Trustee-con tract kunnen opnemen, maar daartegen had Duitschland bezwaar. Het laat zich aan zien, dat heden dit punt zal zijn geregeld. 3e. De regeling van de afdoening van de achterstallige betalingen na een morato rium. Met de bespreking hiervan is men nog niet tot een resultaat gekomen. Over één punt echter scheen men het ten slotte wel eens te zijn, t.w. dat geen nieuw morato rium zal kunnen worden ingesteld, zoolang niet de betaling van de achterstallige be dragen van het vorige moratorium gere geld is. De indruk is, dat men het over den be talingsdatum wel eens zal worden. Wat de moratoriumkwestie betreft, bestaat de mo gelijkheid hetzij van één enkel moratorium voor onbepaalden tijd, of van een reeks achtereenvolgende moratoria. Men is het nu blijkbaar hierover eens ge worden, dat,, zoolang er geen overeenstem ming is verkregen over de regeling van mo ratorium A, er geen moratorium B kan worden toegestaan. De gisteren tusschen de Fransche en de Duitsche gedelegeerden gehouden bespre kingen over het eergisteren overhandigde Fransche „papier" zullen vandaag door een nieuwe bespreking worden gevolgd, waarin men het hoopt eens te worden over een formule. De vergadering van de zes uitnoodigende mogendheden zal van ochtend half 11 wor den voortgezet. Vermoedelijk zal men het vanavond wel eens worden over de mora toriumkwestie. De tamelijk lange duur van de bespre kingen over het Duitsche herstelvraagstuk is zoo werd verder meegedeeld niet toe te schrijven aan noodeloos rekken van de be sprekingen, doch is eenvoudig een gevolg van het feit, dat iedere gedelegeerde over laden is met adviezen van deskundigen, over de verschillende speciale punten Deze rapporten zijn uitstekend afgewerkt, maar daarom zeer uitvoerig. De Duitsche lezing sluit zich hier geheel bij aan. De deskundigen van de commissie voorde niet-Duitsche herstel vraagstukken zijn gisteravond inleidende besprekingen begon nen met de Hongaren. - Gisteravond hebben de Koningin en de Prins der Nederlanden, in tegenwoordigheid ook van de Koningin-Moeder en Prinses Juliana, ten paleize Noordeinde een muzi kale soirée aangeboden aan de leden der delegaties ter Haagsche conferentie. Velen waren door hun eclitgenooten vergezeld. Ook waren uitgenoodigd enkele Nederland- sche autoriteiten en leden van het Hof met hun ochtgenooten. Er werd een programma uitgevoerd door dr. Peter van Anrooy. dirigent van het Re sidentie-orkest, met het Haagsche Strijk kwartet (bestaande uit de heeren Sam Swaap, A Poth, J. Devert en C. van lster- dael) en den zanger Thom Denijs. Voor den aanvang van het concert wer den de gasten door de leden van bet Vorste lijk Huis verwelkomd. RECLAME. BELG1E. Een bekentenis- Tijdens een huiszoeking bij den Belgi schen socialist en chef der roodc militie in de Borinage, César Plumat te Bergen, heeft deze bekend de rol van bemiddelaar te vervullen tusschen de uitgeweken anti fascisten in FTankrijk en de anti-fascisti sche organisaties m Italië, aldus het ,,Vad." Door zijn bemiddeling en onder zijn naam worden geregeld anti-fa-scistische bladen en brochures naar Italië verzonden. Plumat blijkt, ook te hebben bekend, met de onlangs te Parijs gearresteerde anti- fascitische journalisten te hebben gecor respondeerd. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. o DUITSCHLAND. Kastl uit den Volkenbond Zuivering der communistischs partij. Geheimrat Kastl heeft wegens drukke werkzaamheden ontslag genomen uit de mandalencommissie van den Volkenbond. Naar verluidt, heeft de Communistische Internationale bevolen de Communistische Partij Duitschland aan een zuivering te on derwerpen. Op 10 Febr. moeten alle elemen ten uit de partij verwijderd zijn. die niet in overeenstemming zijn met de ideologie van de partij, en die desondanks do partij zijn binnengedrongen. De bedoeling der nieuwe zuivering is het verwijderen van allen, uit de rechts- of links-oppositie aanhangen De zuivering zal onder leiding staan van het lid der Duitsche actie van de Comm. Inter nationale. De uit de Russische parlij uitge sloten Karl Radek is weer in de partij op genomen. Andermaal is een vergadering van den gemeenteraad van Berlijn door kabaal van de communisten onmogelijk gemaakt. Tot dusver is het in dit jaar nog niet mogelijk geweest een ordelijke vergadering te doen plaats vinden. duurt onze 12J.5 RESTANTEN! KOOPT NU! A. KLAASSENS - VISCHMARKT 7 POLEN. Tegen de regeering Bariel. De centrale commissie der socia&tiszhe vakbonden heelt een proclamatie het licht doen zien, waarin zg verklaart, dat de re- gec-r ing-Barte! geen verandering in den hin- nerdandïchen politieken toestand gebracht heelt. Een dergelijke verandering kan ook niet worden venvacht, zoolang in Poen de wil van maarschalk Pilsudski in alle, beslist. In een resolutie wor^Lrhet aftr den eau den minister van Arbeid. Prystor, geë scht. Intusschen is de voorzi.ter van de Sejm, Daszynski, ernstig ziek geworden. AFGHANISTAN. Am an Osllah mag niet terugkeeren. Nadir Sjah, de koning van AfganLstan, hie.d een durbar, die wird bijgewoo id door vertegenwoordiger- der verschillende stem men. De koning deelde het gezel.-chap me de, dat vertegenwoordigervan Duit ch and Rusland en F.ankrijk reeds weer te Kaboel waren aangekomen. De koning verk.aarde verder dat stappen waren gtxhan om tö verkrijgen dat ex-koning Aman Ooi ah na r Afghanistan terugkeert, doch de stam ver- tegenwoo.digere hioven onm: id lüjk een woe dend en hevig protest aan. Ten slotte kwant d-e durbar met algemeens stommen overeen, dat onder geen om tandigbeden Aman r I!ah zal worden toegestaan, naar AighanLstan terug te keer en. ENGELAND. De werkeloosheid Ghandi over zijn actie. De Daily Herald kondigi aan, dat de on derhandelingen tusschen den minister voor dc werkeloosheid, Thomas, en de bankiers j geleid hebben tot een verbintenis van de zijde der vijf groote banken en de Bank j van Engeland, waarvan men verwacht, dat j zij belangrijke gevolgen zal hebben voor de ueweging tot reorganisatie der gewich tige industrieën en voor de bestrijding der werkeloosheid. De banken zullen samen werken om credielen op groote schaal te verschaffen voor goedgekeurde onderne mingen, niet alleen om dezen nieuw leven in te blazen, maar ook om de machines en de arbeidsmelhoden te moderniseeren. In de jong9le uitgave van Young India" geeft Chandi een uiteenzetting van de voor waarden, waaronder harmonie tusschen de door hem aangevoerde meerderheid der Pan- Indische beweging en het Britsche Gouver nement mogelijk is en deelt tegelijkertijd de richtlijnen mede van de politiek, welke in geval van gebrek aan overeenstemming ge voerd zal worden. Chandi geeft o m. hel navolgende te ken nen: „Wanneer de Britsche regeering het Indische Nationale Congres tot een gemeen schappelijke conferentie mocht uitnoodigen, teneinde het ontwerp van een plan voor een werkelijk afhankelijke regeering te bespre ken en wanneer zij de overige voor een der gelijke conferentie te stellen voorwaarden vervult, dan zullen de leiders van het Indisch congres, naar ik verwacht, toestem mend antwoorden. Of een dergelijke schrede zal worden ondernomen hangt hiervan af of wij het loopende jaar nuttig zullen be steden of verspillen. De keuze van het tijd stip en de methoden van den aanvang van het lijdelijk verzet is aan het Pan-Indisch Congres overgelaten. Doch ik moet toe geven, dat er voorloopig geen geschikte at- mospheer voor een dergelijke maatregel is. Gezien de tegenwoordige stemming van tal van leden van het Congres, de interne ge- dachlenwisselingen en de spanning tusschen Hindoes en Moslims, is het moeilijk een uit voerbaar plan van actieven tegenstand uit te werken. Voor het oogenblik moge het onmogelijk zijn een dérgelijken eisch uit naam van het congres te stellen, doch ik kan den Indischen patriotten we! de ver zekering geven, dal ik met alle mij ter be schikking staande krachtn ernaar zal stre ven een werkelijk uitvoer plan te ont werpen." ITALIË. Het einde der feestelijkheden. Gisteren zijn de feestelijkheden beëin digd van de trouwplechtigheden van den kroonprins met prinses Marie José. Gistermorgen was er een groote parade, waaraan 20.000 personen deelnamen, gister middag eeD groot diner, gisteravond nog een groote receptie, een optocht, voorstel lende een oud-Romeinscb huwelijk, door het oude Rome en tenslotte een groot vuur werk. CHINA. Een generaal de achnld. Volgens een nader bericht uit Nanking ia Ö9 aanslag op de Chineesche auto iteiten te FoeLjou niet door comma li ten - u tgevoird, doch door generaal Loefi-inpau, den bevel hebber van de tweede divisie in de provin cie Foekien Enkele der overrompelden bevinden zich intusschen weer in vrijheid ,o.a. de opper bevelhebber der Chineesche vloot, die aan de centrale regeering te Nanking heelt ge telegrafeerd, dat hg ontvlucht U en zich 10 mijl van Foet jou verwijderd bevindt. Voorts deelde hij mede, dat nog vier leden van de regeering d:r provincie Foekien ge* vangen worden gehouden. De naliona'i-t:.-che regeering heelt een oorlogsschip naar Fo:ts- jou gezonden, terwijl Tójang Kai Sjek Loeb- singau telegrafisch heeft gesommeerd, de gevangenen terstond vrij laten. MIJNONGEVAL. SAARBRüCKEN, 10 Januari. In de Saarmijnen ltzenpliz is bij het wis selen der ploegen een staaldraad, waaraan 4 geladen kolenwagens werden opgeheschen gebroken. De wagen stortte in een groep mijnwerkers, die de mijn zouden verlaten. Hierdoor werden vijf mijnwerkes ernstig ge wond en een mijnwerker gedood. Een der gewonden, verkeert in levensgevaar. AMERIKAANSCHE GEZANTEN. WASHINGTON. 9 Jan. (Bel. Tel. Ag) De) Senaat heeft de door President Hoover mede gedeelde benoeming van senator Sackett tot ambassadeur te Berlijn goedgekeurd. Gilehirst Baker Stockton is tot gezant in Oostenrijk benoemd. o GASONTPLOFFING. PHILADELPHIA, 10 Jan. (Reuter). Ten gevolge van de ontploffing van reservoirs acetyleengas, dat gebruikt werd om een theater in het centrum der stad af te breken, werden twintig personen gewond Veertien hunner moesten naar het ziekenhuis wor den gebracht TREINBOTSING. NEW DELHI, 10 Jan. (Reuter). Bij een botsing tusschen een expressetrein en een goederentrein le Clutterbuckganj werden ze-s personen gedood en veertien gewond. De goederentrein werd omvergeworpen, waardoor de lijnen geblokkeerd waren. AARDBEVING IN FRANKRIJK. PARIJS, 9 Jan (Ned. Tel. Ag.) Aan de Fransche Westkust vooral in Bretagne werd gisterenavond tegen 8 uur een aardschok waargenomen die eénige seconden duurde en in enkele plaatsen o a. te Na nies 9chade aanrichtte. Te Vannes stortten talrijke 9choorsleenen in. De zee was gedurende den schok zeer woelig. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2