J. VAN DER STOK Oliehandel „DE KOEKOP" B 14 CITROEN G. VAN DONGEN Heerenhuis Vetten DIRECTEUR Breestraat 155 Een degelijk Man en UIT DE OMSTREKEN. pedicure specialist Goede Beloonine Een geschenk in Glaswerk „Leerdam" voor elk gewenscht doel. LANGE MARE 60 - LEIDEN Telefoon 557 LEIDSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING Blauw Duco Vierdeurs sedan PRIJS f. 1250.-. W. VREEKEN Papestraat 4 PONTSCHOOL HAARLEMMERMEER. Ernstigs brandwonden bekomen. Het vierjarig toontje van den slager v. E. wonende aan den Aalsmeerderdijk al- hier, bad het ongeluk achterover in een emmer kokend water te vallen. Met ern- etige brandwonden overdekt werd do kleine onder geneeskundige behandeling gesteld. De toestand van het kind is ernstig. De landbouwer B. alhier vond 's mor gens de deur van den stal geopend en miste daaruit een kpe. Later werd 't dier cenige kilometers verder op een stuk wei land teruggevonden. Het is niet onwaar Echijnlijk dat de koe self de staldeur heeft geopend on „op stap" is gegaan. HILLEGOM. Clnb-tcntoonstelling. Op de club-tentoonstelling der Postduiven- houders-vereeniging „Do Zwaluw" zijn in de diverse klassen winnaars van eerste prijzen geworden: Klasse 1. L A. Warmerdam, klasse 2 idem, klasse 3 idem, klasse 4 idem, klasse 5 M. Koek, klasse 6 idem, klasse 7 P, v. d. Reep, klasse 8 L. A. Warmerdam klasse 0 M. Koek, klasse 10 Gcbr. Zwaneveld, klasse 11 M. Koek, klasse 12 P. v. d. Reep, klasse 13 M. Koek, klasse 14 P. Scholia, klasse 15 L A. Warmerdam, klasse 16 gebr. Zwane- yeld. De schoonste doffer en de schoonste duif waren die van den heer L. A. Warmerdam, de heer M. Koek had de beste vliegdoffer en de beste vlicgduif, terwijl hel hoogste aan tal punten is behaald door den heer L. A .Warmerdam. Bij Kon. bealuit is benoemd met 16 Januari 1020 tot referendaria 2de kl. der P.T.T. R. Dekker, thans directeur van het P.T.T.-kantoor alhier. KATWITK AAN DEN RITN. Lezing Ds. Brnssaard over: Geloofszekerheid. Gisteravond trad op uitnoodiging van de J.V op G. G. „Pred. 12:1a" in de Geref. Kerk alhier op ds. J. C. Brussaard met het onderwerp„Geloofszekerheid". Ds. H. Metering, Geref. pred. alhier, open de do samenkomst Na een kort openings woord waarin hij de talrijke aanwezigen en oen spreker welkom heette ,gaf hjj dezen het woord. In Z(jn inleidend woord merkte spr. op, dat onzen tjjd zich kenmerkt door een pijn lijke onbeslistheid en twijfelmoedigheid. De ze geestelijke inzinking dateert echter niet van de laatste jaren. Met uitspraken van vooraanstaande mannen toont spr. aan dat ook reeds een halve eeuw geleden de twijfel hoogtij vierde. Toen oohter kon men er zich tamelijk gemakkelijk in schikken. Thans ech ter is er op alle gebied een streven om meer zekerheid te krijgen. Spr. wil naar aanleiding van een concreet, oen Bjjbelsch voorbeeld over geloofszeker heid spreken, n.L over den grooten lijder isr oudheid: Job, als hjj het uitroept: „Ik weet, mijn verlosser leeft". Thans komen wn voor de vraagaan welke eischen moet ons Godsvertrouwen beantwoor den, zal hetgeen toegeëigende gemoedsrust zijn. Wat is echte zekerheid? Sommige chris tenen meenen, dat de echte zekerheid wortelt in den toestand van het gevoel; anderen zoe ken die in een handeling van den wil; wear anderen in het verstand. Uitvoerig werkt spr. dit nader uit. Hij toont aan, dat deze gronden, geen houvast meer bieden. Dit blijkt duidelijk bij Job. Toen het gevoel was wegevaagd, loen de wil was gebroken, toen het verstand ver ward was door denken, toen alles onder de voeten wegzonk, toen brak als een wonder ineens bij hem door: „en toch weet ik het, dat mjjn verlosser leeft!" Zoo zien wij, dat de echte zekerheid Gods werk is. Doch als die zekerheid ons bezit is, gaat het niet bui ten onze aelefunctie om. Ons verstand komt tot aanbidding, onze wil tot overgave, ons ge voel tot genieten in het allerwege ontmoeten van den Eeuwige. Met groote aandacht en onder diepe stilte volgden de aanwezigen deze boeiende rede. Het was een sohoone avond. KATWITK-AAN-ZEE. Het geschil in de visscheiij. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den Christelijken Bond van Babneks- en Transportarbeiders is door het Hoofdbe stuur geadviseerd om met de voorgestelde voorwaarden van dc reeders, thans aan te monsteren. Na een 6cherp debat waaruit bleek dal de visschers geenszins tevreden waren, werd tenslotte het advies van het Hoofdbestuur aangenomen. Ook ten opzichte van het Vis- schors.'onds weiden harde noten door de vistchers gekraakt. Het Hoofdbestuur meende echter te moe ten advisceren. dat op dit oogenblik het voe ren van een scherpe actie daarover niet ge- wenscht is. NOORDWITK. Inlichtingen gevraagd. Namens de echlgonoote verzoekt de Commissaris van Politie te Noordwijk te worden bekend gemaakt met de verblijf plaats van Laurens Moene, geboren te Lei den 21 Januari 1902, signalement: gekleed in donkerbruin pak met licht slreepje, grijze hoed, overjas met lichte ruit, op de linkerwang een lidteeken. Hij heelt zijn vrouw en kind in hulpeloo- zen toestand achtergelaten en dient dien tengevolge te worden gehoord. NOORDWIJK-BINNEN. FEESTAVOND VAN DE NOORDWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE. Huldiging van den beer Lftscben. Gisteravond had in hotel Royal alhier een propaganda-feestavond plaats van de Noprdwijksche Reddingsbrigade. De heer C. van Zeist opende namens het feestcomité dezen avond met een bijzonder woord van welkom aan de heeren v. d. Wiel en Delen den eersten als wethouder en lid van het Dagelijksch Bestuur, den tweeden als se cretaris dezer gemeente. Tevens richtte spreker het woord tot de leden van de Haagsche en Zandvoortsche Brigades. Spr. zette o.a. uiteen hoe de feestcom missie is gevormd en de op te voeren revue: „Is-lie weer effen fijn", in elkaar is gezet; waarbij spr. wees op de ijverige medewerking der medespelers, alsook die van particuliere zijde, waarvoor spr. har telijk dank bracht. Hierna werd het woord verleend aan weihouder v. d. Wiel. Deze sprak namens 't Gemeentebestuur de leden der brigade hartelijk toe. Spr. meende dat Noordwijk met recht trotsch kon zijn, zulk een ijverige en moedige brigade te bezitten. Reeds meer malen heeft zij geloond met daden hoe nuttig zij is. In 't afgeloopen seizoen nog is weer bewezen wat bereikt kan worden, indien men een goed geoefend lid is. Dat toonde ons de moedige redder de heer Lüschen, die een menschlievenden daad aan mej. v. Nijmegen bewees, door haar van een wis sen dood te redden. Spr. zeide voorts, dat hij namens den burgemeester nog een boodschap heeft over te brengen, n.l. het Carnegie Heldenfonds heeft kennis gekregen van uw moedigen daad en u een blijk van erkenning en wnar- deering niet willen onthouden. Het is dan ook mij een groot genoegen u dat blijk van waardeering te mogen overhandigen Een prachtige kijker, die u zeker we! zult wil len aanvaarden. Ook het Gemeentebestuur wil niet achterblijven en biedt u deze bloemenmand aan Spr. hoopt dat deze blij ken van belangstelling voor hem een spoor slag mogen zijn op den ingeslagen weg voort te gaan (Hartelijk applaus). De heer Lüschen dankte daarop den heer v. d. Wiel voor diens hartelijke woorden en vroeg hem ook zijn dank aan het gemeente bestuur te willen overbrengen. Thans werd door alle aanwezigen hel brigade-lied gezongen; waarna door hel accordeon-gezelschap „The Happy Band" uit Leiden een tweetal nummers ten beste werd gegeven, welke zeer in den smaak vielen van 't publiek. Als eerste nummer van dezen avond kwam een duel: Terug van het Vischconcours, voorgedragen door de heeren Rijnders en v. d. Weijden, die met een hartelijk applaus werden beloond. Nu volgde het glanspunt van dezen avond, n.l. de reeds genoemde revue. Het was in elk opzicht een schitterende opvoe ring. Mej. Hermanides vcrrastle ons met haar coupletten „Visscherszorgen", gekleed als visehvrouw, waarbij de tooncelbelichting ook zeer verzorgd was. Aan het einde van deze revue volgde een pakkend slot Een woord van hulde aan den ontwerper. Na de pauze had een verloting plaats ten bate van de kas der brigade, welke f. 122 opbracht. Nadat dr. Hermanides, den heer v. Zeist een woord van dank had gebracht, en hem als blijk van waardeering voor 't gepresteer de namens de brigade een pianokruk had overhandigd, alsmede van de spelers een pianolamp, kregen de heeren van de Zand voortsche brigade het woord. Deze spraken de brigade als zuslerveree- niging eenige hartelijke woorden toe. Als laatste nummer volgde nog een aar dige opvoering van „Sludentenwraak". Een gezellig bal onder leiding van den heer Zuiderduin sloot hierop dezen prettigen avond. De pianobegeleiding geschiedde door mej. Rijnders Het kapwerk verzorgde de heer Langendijk. NOORDWÏJK-AAN-ZEE. Op hel kruispunt N. Zeeweg-Duinweg- Pr. Hendrikstraat had een auto-ongeval plaala. Een 8-jarig meisje liep zonder uit te kijken hard den weg over cn kwam legen een juist passeerende auto terecht, waar door zij viel en onder het motorrijtuig te recht kwam. Wonder boven wonder liep zij slechts schaafwonden op. De chautfeur treft geen schuld. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD De datum van de officieele opening Nieuwe Raadhuis De nieuwe Haven wordt gedempt- Gietermiddag kwam de Raad dezer ge meente bijeen in het nieuwe Raadhuis in de Burgerzaal. De voorzitter v.-ijst na opening der ver gadering er op, dat dit de eerBte verga dering is in 1930, de eerste in dit gebouw en de eerste in dit lokaal. Hierna wenscht hij den ledon en huD gezinnen en de inge zetenen een voorspoedig 1930 toe. Hij hoopt, dat de welvaart gelijk moge blijven nan die in 1929. Vervolgens deelt hij mede, dat dc com missaris der Koningin op 17 Januari ons nieuwe Raadhuis komt openen. De heer Speelman bedankt namens den raad en spreekt wederkeerig de beste wen- schen uit voor den burgemeester en diens gezin. Hij heeft nog één wensch, nl. dat de vergaderingen niet zoo lang mogeo duren. Verder wenscht ook hij. dat de welvaart dezelfde moge zijn alB vorig jaar. Hij deelt het pessimisme van zijn collega's niet. In 1929 zijn de bolletjes nog met winst geteeld cn als men nu de prijzen ziet, die voor land besteed worden en als men hoort dat voor een huisje meer dan 20 liefhebbers zijn, behoeft men toch geeo vrees te hebben. Weth. Warnaar maakt de opmerking, dat als de heer Speelman namens den raad spreekt er geen persoonlijke mee ningen naar voren gebracht moeten wor den. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de gemeente-ambtenaren voor het nieuwe raadhuis een geschenk hpbben aan. geboden, evenals dr. Du Boeuff. Voorts i heeft de heer Verlinl een schilderstukje 1 geschonken. De geitenfokvereeniging kreeg subsidie. Voor den landarbeider Bitte zal een voor- schot van f. 3300 gevraagd worden, inge volge de landarbeiderswet. Weth. Warnaar merkt op, dat dit plan geheel gelijk is aan de woningen te Lisse. waarvoor wel j voorschot wordt verleend. Demping Nieuwe Haven. De heer Bisschops opent de rij van sprekers. Wanneer dit onderwerp vroeger ter sprake kwam, werd er steeds tegen over gesteldgebrek aan Havenruimte. Over havenuitbreiding heeft men nog niets gehoord. Gaarne verneemt hij hoe het met de plannen staat. De voorzitter deelt mede, dat de ge dachte havenuitbreiding steeds heeft voor gezeten en nu nog, maar men zal met na dere plannen komen. De heer van Breda acht het wenscbelijk de zaak in haar geheel te bezien en had gaarne nadere gegevens van B. en W. Men kan nu wel een begin maken, maar moet tocb een overzicht hebben. Wat de specie uit de Mottigervaart betreft, er is mij gezegd, dat deze voor deropino totaal ongeschikt is. Het is slechts modder. De voorzitter: Men zegt dat de 6pecie volgens den aannemer zand is. De beer Verkleij heeft de vorige maal reeds gezegd, dat er z.i. niet zoo'n haast gemaakt behoeft te worden. Hebben de bedrijven of bewoners cr geen schade van Er is nu nog niets geregeld. De heer Van Zonneveld had bezwaren in verband met de havenruimte, doch nn men gelegenheid tot uitbreiding heeft, zal hij voor demping stemmen. Hij wenscht evenwel iets over de plannen te Vernemen. De voorzitter deelt ou mede, dat binnen 14 dagen de plannen gereed ziin voor 100 Meter schoeiing en verbetering van de bocht. Er wordt over dit onderwerp nog uit voerig gediscussieerd. De leden motivee- ren hun voorstemmen. Ten slotte wordt besloten tot demping van de Nieuwe Ha ven met de specie uit de Mottigervaart, indien deze volgens B. en W. bruikbaar is. Tegen stemde de heer Verkleij. Van de bewoners van de Oude Haven was een adres ingekomen om terug te ko men op het besluit, daar een parkeerterrein te maken. Daar een dergelijk besluit niet genomen i6. wordt dit voor kennisgeving aangenomen. Verder bevatte het adres nog iets, wat evenwel niet medegedeeld werd. Dit zal door Bn en W. later behandeld worden. Uitslag aanbesteeding. Beerschuil eD klcerkamers zweminrichting. Laagste in schrijver voor de schuit was C. de Bruin alhier voor f. 975. De beer Van de Geest acht deze prijs zeer laag. De bouw is veel te 'iebt Over een paar jaar is er weer een nieuwe nco- dig. Dit wordt weerlegd. De uitslag van oo kleedkamertjes is reeds door ons vermc-ld. Verkoop grond Kerklaan. De beer L. El- fring wensoht een breedte van 8 meter kc koopen. B. en W. stellen voor 10 meter a f. 5 per Meter. Voorts wenschen zij mach tiging voor den verkoop vaD het restee- rende terrein voor dien prijs. Er ontspon zich nu een discussie f^ver de open ruimte tussehen de te bouwen puizen. Ten slotte wordt besloten dat de ziiqevede 1 meter van de grens gebouwd moeten worden. De kwestie van de salarisverhoogingen wordt wederom aangebonden. RondvTaag. De heer V an Breda Oé-iT naar aanleiding van de opmerkinc over de brancard mede, dat er hier reeds 3 draag- braneards ziin. Er is dus geen behoefte aan. Weth. Warnaar dringt, nu op een snoedige afbouwing van bet pand boek Kastanjelaan aan. Dit is wel gewensebt, vooral met het oog op het trottoir. Hij wensoht voor het vervolg een tijd te be palen De heer Warnaar informeert naar het trottoir in bet. Zuidelijk gedeelte. De voorzitter zegt. dat bet wenschelüb is te wachten met het oog op het riolee- ringsplan. In het trottoir moet. het riool komen. De heer v. d. Geest wijst nog op de bushalte aan de Teylingerlaan. Het is daar zeer gevaarlijk. Hierna wordt overgegaan in geheime zitting. De heer C. Hageman, overwegwach- ter der Klinkeberg. hoopt Vrijdag a s. zijn 25-jarige dienstvervulling bij de Ned. Spoorwegen te herdenken Aan de firma M. en A. v. Breda re opgedragen bet maken van 75 kleedkamer tjes enz. voor de zweminrichting. VEUR—LEIDSCHENDAM. Verslag Electrioiteilsbedrijf. Aan het verslag ran het Electriciteitsbe- drijf over 1926 ontleenen wij de volgeode gegevens: Door de gemeente Delft werd in rekening gebracht 189618 K.W. voor netto gebruik, 23298 K.W. voor weerstand- verlies. totaal 209916 K.W. kostende f. 18691.98. Afgeleverd werd voor lichtgebruik 123375 K.W.. voor kraebt 35121 K.W., voor straat verlichting 12400 K.W. Het aantal ver bruikers steeg van 1109 op 1208. Afgeschre ven werd f. 14282.21, betaald werd aan rente f. 17647.93. De nettowinst bedraagt f. 7588.89. In den loop van 1929 werd de prijs voor liehtverbruik verlaagd van 45 cent op sO cent per K.W., waarbij de toezegging werd gedaan dait indien mogelijk de prijs nog maals zou worden verlaagd en gebracht op 35 cent. Niettegenstaande de winst een dergelijke verlacing toestaat, hebben B. en W. hun beloften nog steeds niet nage komen. Door den heer Ir. E. L- C. Schiff is aan gekocht voor f. 32000 een bouwterrein aan den Westvlielwcg nabij het park Lecuwen- burgh, teneinde daar een villa te bouwen. De raad der gemeente Veur komt Vrij dagavond 7.30 uur in openbare zitting bijeen. VOORSCHOTEN. JnbOenm A. v. d. Hoek. Zooals gemeld, herdacht gisteren de heer A v d. Hoek den dag waarop hij 25 jaar in dienst was bij de Ned, Spoorwegen Op het slation had gisterenmorgen in tegenwoordigheid van den jubilaris, zijne familio en personeel in de wachtkamer de huldiging plaata Door een algevaardigde van de Directie werd den jubilaris dank go- bracht voor zijn toewijding en plichlsver- vulling onder aanbieding van een diploma- geluigschrilt en een geschenk. Hierna werd hij toegesproken door den Chef van hel sla tion Voorschoten, de heer J. Langenberg, die hem namens het personeel enkele ge schenken aanbood. Nadat tenslotte de heer J Taal nog het woord had gevoerd, dankte de heer A v. d. Hoek allen die dezen dag tot een feestdag hadden gemaakt. Hel heelt hem gisteren niet aan belangstelling ontbroken! Geslaagde Nutsavond- Dezer dagen gaf de afdeeling Voorschoten van het Nut van het Algemeen haar derden Winteravond. De voorzitter, de heer R. van den Ende, heette hel groote getal aanwezigen welkom en deelde in zijn openingswoord mede, dat dank zij de welwillende medewerking van mejuffrouw Mariette Serlé uit den Haag een gevarieerd programma was samengesteld. Hij hoopte dat het aller tevredenheid zou weg dragen. En de leden van het nut waren dien avond tevreden I Zij hebben genoten van de aardige liedjes van mejuflr. Serlé, wier melodieuse en schijnbaar zachte stem toch lot achter in de zaal duidelijk U' hooren was. Voorts van het muzikale samenspel zang, viool, piano, van mejuffr. Tukker, de heeren den Herder en Hegenbarth, evenals van het aardige fluitspel van mejuffr. Tukker en vaa de schetsen, door den voorzitter voorgelezen- Een dankbaar applaus was de belooning voor de medewerkende nutsleden, alsmede hel slotwoord van den heer Jhr. Mr. R. Sandberg van Boelens, die hierin den dank overbracht van de talrijke aanwezigen voor den zeer goed geslaagden nutsavond. Wed. M. van der Bent's Aardappelhandel, i. d. Schapensteeg - Tel. 729 Afdeeling „K 1 e i n b e d r ij f" Naast haar „naam", haar product" en haar „publiciteit" Staat onafscheidelijk haaT „kwaliteit". 1137 d-e-z is 1181 Zaterdag II dezer, afwezig Aan dengene, op wiens aan* wijzingen ondergeteekende bet hem ontvreemde RIJWIEL mogelijk te~ng bekomt. Plaats v. ontvr. Boerhave- str. 8; tijd Dinsdag 8 n. n.m. H. J. MATTHEÜS, 5840a AJoëlaan 49,alhier. BREESTRAAT 155 - TEL. INT. 1823 BREESTRAAT 152 - TEL. INT. 103 BOTERMARKT 19 - TEL. INT. 314 Expeditie: OUDE RIJN 10 - TELEF. 2864. is en blijft altijd welkom en apart Hierin zijn wij het Speciaal-adres met een zeer uitgebreidekeuze Ziet de Etalage in onze a d. TE KOOP, omtrek Witle Singel, een modern, grool uitstekend geschikt voor Pension, Studentenhusi, Rust huis, e.a. 5847a Inl. aan CENTR. WONING- BUR., Oegstgeest, Tel. 2807. Gevraagd Voor vaste geleidelijk opklimmende positie in onzen verkoopsstaf. Goede kans voor den rechten soort man, met verdiensten boven het gemiddelde. Ook on ervaren sollicitanten komen in aanmerking. Wekelijkscb inkomen gegarandeerd. Volledige verkoopstrnining v. gekozen sollicitanten, wonende in Leiden en omstreken. Volledige inlichtingen over mosre- lijke ervaring, leeftijd cn tegenwoordige posi tie nan het bureau van dit blad onderNo. 1097 Begrafenissen - Crematies - Transporten OpgerichT 1871. - Tel. 861. - A^lmarki 16. H. P. H.'KEEREWEEB. LEIDEN. 4769 Door inruil te koop in prima staat verkeerende Harm, gezelschap Benvenuto - Voorschoten roept sollicitanten op v.d. betr. van Dir. Brieven met opg. van verl. salaris aan M. WIERSMA. Veursche- weg 28. Voorschoten. 1128 - STKEKSCHUUK 14 - Onafgebroken gevestigd sinds 1916 1140 Beproefd adres voor onderwi)« in: TYPEN STENO TALEN BOEKH. OPLEIDING MEP1"' IRIUS Enz. Annm. cn inl. das. uitsluitend: - SlfcfcASlHlIJK 14 -

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6