GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. heel goed op Oudejaarsavond, maar ik bleef niet op tot 12 uur, dat is nog te ver moeiend voor mij, maar ik sliep nog niet om 12 uur dus ik hoorde wel schieten. Rcinier en Annie den Hertog, ja hoor deze keer 2 brieven van jullie gekregen §n jullie goede wenschen en die komen nooit te laat. Bert van Reenen ben je blij dal je weer naar school bent en dus den heeïen dag bezig Ja het ie prettig dat je grootmoedder weer thuis is. Zag je dat rk je kaart heb ontvangen. Antje Koets, wat een grappige tcekening heb je gemaakt in je brief om mij N. J. te wenschen. Willem Crama, ja hoor ik zal je noemen zooais jij die onderteekent. Kijk maar bij mijn bedankje voor de N. J. kaarten. Een Kerstboom achter een auto en vloog die dan overal mee rond. Frans Schouten, ik ken dat mooie lied wel over Holland. Och ik vraag voortdu rend om mij nog geen nieuwe raadsels te sutren, wacht er nog mee. Hendrika Ouwerkerk, wel zeker, dat is prettig dat de pathéfoon zóó naar genoegen was, dat hij bleef. Dat lijkt mij heel mooi alles wat je Zaterdags te zien krijgt, daar is veel van te leeren. Jan Nico Golök, als je geen tijd hebt, be hoef je he use h niet ook nog een brief er bij te schrijven. Agnc» Planje, wie tijd heeft en dan ook wie ?r zin in heeft die mag cr een briefje bij schrijven. Ali Eradus, neen voorloopïg nog geen nieuwe raadsels inzenden. Toos van Leeuwen, wil je je naam ook onaer ie brief zetten, niet enkel op de enveloppe. Dit blauwe papier vond ik erg aardig Jacobus Laurier, dat was geen gezellig einde van al dat lekkers eten, was je weer gauw beter? Waar liet je die bommen af? Frits van der Linden, heb jij ook mee gespeeld in de operette, wat was je eigen lijk? Dat heb ik niet goed gelezen. Abrain van der Heyde, ik vrees dat je kaart verloren is, want ik zoek en vind je naam niet Het is ook zoo vreeselijk diruk op de post. Wist je mijn adres wel goed? Ali Verdoorn, je kerstkaart is best over gekomen, die vouw kon ik best glad strij ken. het was netjes geteekend. Wim Bodewes zend maar trouw je raad sels in, en ik word heusch nooit boos als er geen brief bij wordt geschreven. Dirkje Hopman, als ik een kiekje krijg, dan gaat het in mijn album voor de raad sel jeugd, daar heb ik een apart album voor. Gezellig hè, als er met zulke feestdagen familieleden komen logeeren, ik begrijp best dat je er van genoot Frans en Martha Schommel, ais al die wenschen aan mij gericht, uitkomen, dan zal ik een opperbest jaar hebben, dat is zeker. Joop en Adriaan v. Geenhuizen, ik feli citeer Joop nog wel met zijn verjaardag. Was het een prettige dag? Ik vond naar voor Adriaan als zijn broertje hem hindert met schrijven maar ik vind heel grappig ;in dat: aaie poessie. (-«•> Lvdia Slootweg, heerlijk dat je grootmoeder zoo vooruit gaat. Moeders ver- jan i\ o r Kijk maar bij de namen van wie ik mooie N.J. kaarten heb gekregen. Henk Boom is de verjaarpartij met de vrienden goed en vroolijk geweest? Bertus Boom, ja ik krijg radio cadeau op de telefoon, ik hoop van spoedig. Wil'ly de Ncys, waarom ging de uitvoe ring niet door, nu, van uitstel zal geen af stel komen, hoop daar maar op. Jac en Margje Honders, ja hoor dat is een vergissing van een cijfertje, dat is niets erg. Gerrit Verkerk heb jij ook al bommen en pijlen afgeschoten om 12 uur, 31 Decem ber, ging het goed? Vindt jij dat zoo'n leuk werkje? Dora van Glinstra Bleeker, dat dacht ik wel dat het witte muizen waren Je hebt prettige cadeaux gekregen waar je echt wat aan hebt. Bartha en Willy van Wijk. dat raadsel heeft er al eens ingestaan, dus ik kan het niet weer plaatsen, maar stuur voorloopig geen nieuwe raadsels. Geniet Willy zoo van haar lieve kleine Hansje? Willy Verbrugge ik heb 2 brieven van je gekregen. Maar ik herhaal weer wat ik voortdurend schrijf: Voorloopig geen nieu we raadsels sturen. Jacob en Johanna van Hees. van ieder 2 brieven ontvangen. Jammer dat Jacob net jarig was toen hij weer naar school moest, want het is wel prettig om op zoo'n dag vacantie le hebben. Annie v. <L Reyden, word maar een trouw raadsel nichtje als je er zooveel ple zier in hebt en wel zeker, je kan er altijd wel iets van leeren. Jan en Eempien Wassenaar; ik heb een kaartje van de heele familie ontvangen, dat vond ik aardig want ik ken je allemaal immers van 's zomers, al9 ik met de auto uit Haarlem kwam. Gerard de Geus, vervelend die kiespijn, neen hoor dan heeft men niet veel zin in schrijven. Moest er een kies uitgetrokken? Bep Hoope gelukkig dat jullie op Oude jaar gezellig bij elkaar kon zijn en er toen geen zieken met hoofdpijn waren Half 2 pas naar bed? Ja, dal was heel laat. Alex en Bram Teljeur, neen Al-ex al* de dokter zegt dat je nog in bed moet blij ven dan mag je er nog niet uit hoor, pas maar op en wees voorzichtig. Arie de Graaff, dat was een aardige wensch dat je mij heel veel nieuwe raad. selvriendjes en vriendinnetjes toewenscht in 1930. Ik hoop dat jij er ook altijd bij zal zijn. Willy Rutgers, dus je verrassing is ge lokkig op tijd klaar.. Er zijn vele nieuwelingen deze keer, ik zal maar even aan allen tezamen zeggen dat ze mij welkom zijn. Hier volgen de na men der nieuwelingen: Frank van Leeu wen. Daan Tegel aar. Andries Hogendoorn, Henk de Ru R. Slagboom (voornaam vol uit schrijven), Hendrika Koppier. Agatha Platteel, Laurens Platteel. Peggy Admiraal, lbo ma 9 Admiraal, Alie Woesteinburg, Riek je Muller. Jaantje van der Laken. David Brokaar, zoo. zoo. was je uit lo geeren. neen dan kon je niet meedoen. Annie van Woudenberg, heb je zoo lek ke: appelbeignets gegeten op Oudejaarsavond Ja daar houd ik dolveel van. Neen dat spel letje ken ik niet. ik heb er nog nooit van gehoord. Antje van Egmond, ik vind het niets erg dat je in die feestdagen geen zin had om le schrijven, dan zijn er heupch wel meer kinderen die eens ontbreken. Riek de Graaff ik heb die booten in Rot terdam wel eens op Oudejaarsavond -ge hoord toeu ik daar eens logeerde. Nu lag ik om 12 uur ra mijn bed, na mijn ziekte moet ik nog vroeg naar bed, ik hoorde wel schieten op straat. Bramda Verboog ik weet we-1 dat je naam met een b is. Ik woon Van Bleiswijkstraat No. 149. Broeders Muller als je den brief brengt naar het bureau ,,L. D.", dan mag je er gerust Witte-Singel op zetten in plaats van Noordeindsplein. Als men 15 jaar is, mag men nog wel mee doen. Vindt Nellie zoo grappig als ik iets over haar schrijf. Gerard Blijleven nu zal ik het onthou den, dat je Gerard heet, maar je deed pas kort mee daardoor wist ik het niet. Leny Oostveen, o, krijgt Arie al tandjes, ja daar kunnen ze soms erg vervelend van zijn. Is Gré het zusje van Elly 1 ga je er dan weer heen 1 ik hoop voor je dat het kleine ding dan niet slaapt. Catharina van Egmond ja ik heb het al die feestdagen goed gehad, zoo oneindig veel beter dan verleden jaar toen ik zoo erg ziek in het ziekenhuis lag. Zijn de voordrachten goed gegaan. Jo de Wekker ik heb mij erg vermaakt met de beschrijving van die uitvoering. Ik zou bepaald ook erg hebben gelachen als ik al die meisjes achterste voren had zien dansen en springen Wanneer is die tweede uitvoering, waar jo hoopt dat ik zal komen. Greta de Vries het was deze keer zoo'n flinke brief op dat reuzenvel papier, dio brief telde voor 2, dus wees gerust, het kwam er niets op aan dat je een keertje had overgeslagen. Je hebt prettige feest- da eren gehad, lees ik uit je brief. Anje de Gelder dat vind ik heel aardig dat Niesje en jij orgel hebt gespeeld in de zieke abuizen. Jullie hebt een goed werk ge daan en er zeker velen groot genoegen door verschaft. Ben jc aan het boetseeren, BL heb je er les in gehad of doe je het zoo maar uit je zelf. Ik moest lachen om dat gedeelte van je brief over die duifjes, die zoo lief zijn dat je zin hebt om ze te knuf felen. Probeer het een, wie weet hoe grap pig of ze bet vinden. Nu verzoek ik nogmaals (ik doe het al voortdurend) aan allen om mij nog geen nieuwe raadsels te sturen, laat mij toch eerst eens opgebruiken, wat ik nog heb. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Co Wagemans kan die brief zonder naam met die poes er op, soms van jou zijn, ik herinner mij zoo iets, maar ik weet het niet zeker. Jan en Teuna Rijnsburger, Hermien vas Wielingen, en Geertrui Eduard jullie brie ven kwamen wel wat laat, willen jullie ze voortaan wat eerder op de post doen. Jan en Teun nu dat hoop ik ook dat ik nog heel lang de raadseltante mag blijven. Geertrui Eduard zeker mag je een raad selvriendinnetje van mij worden, ik hoop dat je er veel plezier in zal kriiecn. Her mien van Wierineen als je veel huiswerk en lessen hebt, dan behoeft er heusch gpen lange brief bij de raadsels, met een enkel woordje ben ik ook best tevreden. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Dirk van der Linden, Truus ParlevLiet, H. Smoorenburg (brief der vorige week), Wiep van Kluyve, Niesje van Dijk, Helena Kris pijn, E. Verboom (Ter Aar). Willie Eikel en- boom, Dirk Binnenkamp, Neeltje Meiildijk, Tjerkje van Zuylen, Jo Berkhout, Jenny Berkhout, Willy Verbrugge (2 brieven), Rei- nier den Hertog (2 brieven), Annie den Her tog (2 brieven), Bartha van Wijk, Willy van Wijk, Johan Ouwersloot. Clara Ouwer- sloot, Nelly Ouwersloot, Bertus Boom, Henk Boom, Willy de Neys, Gerrit Verkerk, Jan- nie Hagoort, Nel Hagoort, Jacobus Honders, Margje Honders, Lydia Slootweg, Koos Sloot weg, Henk de Ru, Adriaan van Geenhui zen, Joop van Geenhuizen, Wim Bodewes, Frans Schimmel, Martha Schimmel, Dirkjo Hopman. Abram van der Heyde, Anje de Gelder, Leny Oostveen, Ali Verdoorn, Hen drika Koppier, Toos van Leeuwen, Frits van der Linden, Aii Eradus, Agatha Platteel. An- tcon Pierlot (oude brief), Tommy Admiraal, Peggy Admiraal, Jacobus Laurier, Agnes Louise Planje, Greta de Vries, Hendrika Ouwerkerk, Piet Nieboer, Adri Bavelaar, Annie Bavelaar, Jan Nico Gelök, Johanna van Hees (2 brieven), Jacob van Hees (2 brieven). Laurens Johannes Platteel, Frans Schouten, Willem Crama, Riekje Müller, Alio Woeslcnburg. Antje Koets, Bert van Reenen, Margo Marks, Bep Hoope, Johan van den Wijngoard, Garda Lepelaar, Rie Lepelaar, Jaantje van der Laken, David Brokaar, Annie van Woudenberg, Riek do Graaff. Johanna Maas. Catharina van Egmond Ploni Smits, Jan Smits, Frank van Leeuwen, Jo de Wekker, Bramda Verboog. Daan Tegelaar, Andries Hogen doorn, Frederik Mulder, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Jacobus Favier, Marie Fa- vier, Polonia van der Hoeven, Antje van Eg mond, Willy Rutgers, Arie de Graaff, Alex Teljeur, Bram Teljeur, Bep Hoope, Annio van der Reyden, Coba Koevoet, Marietje Blom, Gerard de Geus, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Dora van Glinstra Bleeker, Jan Evers, Gerard Blijleven, Ansjo van Rheenen. Een brief zonder naam op dat aardige postpapier met die poes er op. Van wie is ook weer dat postpapier met die poes? Geertrui Eduard, Jan Rijnsburger Teuna Rijnsburger. Hermien van Wieringen. Ingezonden door Corrio Rodenburg. Juffrouw van de le klasse: „Wel Jopie wat zit je te soezen, waar denk je aan? Jopie (met blijde oogjes): „De ooievaar heeft van nacht 2 broertjes gestuurd, en Vader heeft ze allebei gehouden".

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14