Verzorg uw Handen met Purol DE SYNODE DER NED. HERV. KERK. KERK- EN SCH00LNIEUWS. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. ViSSCHERIJ-BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. I.VOORKOMT .TANDBEDERF." NI VA TANDPASTA RADIO-PROGRAMMA. CRITIEK VAN VELE ZIJDEN. De tweede zitting. Gisteren heeft de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk voortgezet de behandeling van het reoigamsatie-untwerp. De heer Eilerts de Haan opperde ailerlei bezwaren tegen het ontwerp. Onze tegen woordige organisatie kan wel verbeterd wor den, at is zij goed ingericht. Dat de classi- cale vergaderingen een bestuur worden, be grijpt hij met. Kleine besturen werken beter dan een groot college. Het formeele wordt nog meer uitgebreid dan thans. Eene belij dende kerk, die Christus belijdt, goed; maar geen kerk, die een belijdenis vaststelt, want dan moet men komen tot uitbanning. In de inleiding wordt gezegd, dat onze kerk bureaucratisch is meer dan ze let up de be lijdenis van onzen heer Jezus Christus. Hit ontwerp is minstens even bureaucratisch, maar geeft daarbij de mogelijkheid van een belijdenis. Hiertegen beeft hij groot bezwaar. Een geschreven belijdenis moet gehand haafd worden en leidt tol teerlucht en uit banning. De commissie moge dit ontkenn >n maar de feiten bewijzen het. Hij wijst ver volgens op het oordeel der commissie over de tucht. Hij wil wel eene wijziging van de rechtspraak door instelling van commissies, maar de rechtspraak, zooals die door de com missie wordt voorgesteld, acht hij eene ver slechtering. Het beroep op Gods woord zet haar geheel op losse schroeven. Bovendien ziet hij hier de bedoeling weer: teerlucht Dan wijst hij nog op eene zinsnele in de in leiding, dat de.tegenwoordige organisatie be lemmerd werkt op de kerk als Christus be lijdende volkskerk. Hoe kan dit? Hier is blijkbaar weer bedoeld eene belijdenis. In de inleiding wordt voorts gezegd, dat de voor gestelde organisatie den partijstrijd zal ver minderen; hij ziet het tegendeel, al verwij dert men de vrijzinnigen, maar de strijd tusschen de andere partijen zal blijven, die nu toch één belijdenis willen aanvaarden Ook ontkent hij, dat de moeilijkheden als het groote stadsprobleem en de diaconalia zul len worden overwonnen. De groote moeilijk heden tengevolge van het verschil van rich ting kunnen alleen overwonnen worden door broederzin en erkenning van elkanders rechten. Dit kan geschieden door uitbouw van de tegenwoordige organisatie, maar men wil dit niet, uit vrees, dat de vrijzinnigen eene predikantsplaats krijgen in de groote sleden. Daarom wil men ook het parochie- stelsel niet uitvoeren, dat men in beginsel aanvaardt. Als er meer geloof was in de leiding van den Heiligen Geest, dan zou er verbetering kunnen komen. De heer van Oeveren voelt zich wel wat teleurgesteld. Hij heeft vele vragen. Waarom wil mefi den ombouw van ons kerkelijk or ganisme. Ook ziet hij in dit ontwerp een ge vaar voor geveinsdheid. De pluriformiteit gaat weg. Ook vreest hij, dat dit ontwerp ge vaar meebrengt voor den toestand in de ge meente. Als een malcontent ouderling een bezwaar inbrengt tegen een predikant, dan wordt de predikant met een zwarte kool ge- teekent in het oog der gemeente. Hij wil geen leertucht, want wij zijn geen harlekenners, en wij moeten de werking van Gods geest niet keeren, doch het oordeel overlaten aan den kenner der harten, evenals in de gelij kenis van het onkruid in-de tarwe ook Jezus het onkruid niet wilde uitroeien, uit vrees, dat er ook goede vrucht zou worden uitge roeid. Het werk van predikanlen en ouder lingen is: het Evangelie van Christus uit te dragen in de gemeente door woord en voor beeld. Maar toch al heeft hij veel bezwaren, hij wil het ontwerp onderwerpen aan het oordeel der Kerk. Dr. van de Meene, zegt dat door dit ont werp gewichtige vragen aan de orde worden gesteld. al9: belijdenis en organisatie. Onze organisatie is in 181G vastgesteld en op nieuw in 1852. Er zijn al lijd wel bezwaren ingebracht tegen de organisatie, maar niel zoozeer tegen de belijdenis, dat is eerst het geval geweest sinds dr. Kuiper daarmede begon. De regeermacht van de Kerk is op Proteslantschen bodem gevaarlijk, dan wordt de kerk niet dienend, maar heerschend. Door deze reorganisatie wil men plotseling herstellen wat vroeger bestond. Hij heeft »r niets tegen, dat men de belijdenis weer in cere brengt, maar dan langs den conscien- lieus-medischen weg. Dat duurt wel lang, maar toch. dien weg moet mén bewandelen. Men spreekt van beroep, op Gods woord. Maar wie heeft dat beroep: de aangeklaagde of de rechter. Men werkt hier met vage be grippen, als: kerk, Gods woord en ambts dragers. Zullen in do vergaderingen alle ambtedragers heilige personen zijn? Neen, niel allen zijn kinderen Gods en worden het ook niet door reorganisatie. Zal ook do reor ganisatie de menschen, die van de kerk ver verwijderd staan, weer tot de kerk terug brengen? Hij wil het ontwerp onderwerpen aan het oordeel der kerk maar dan zonder de regeling van de leergeschillen Dr. Niemcijer: Het geestelijk uitgangs punt der commissie is do klassiek-gerefor- meerde presbyteriale kerkorde Hij is legen dat uitgangspunt. Hierin niet het zuivere en hoogsle Protestantisme, dit is een nawerking van de Roomsche kerk. Hij stelt daartegen over het begrip: het algemeen priesterschap der gejoovigen Dan geen regeering van per sonen of lichamen. Het zich binden aan een belijdenis is onprolestantsch. Hier tegenover slaat: het geloof des harten. Al spoedig ech ter werd dat geloof het geloof aan een be paald dogma Den nadruk te leggen op de belijdenis is niet meer den nadruk te leggen op de op God gerichte gezindheid van het hart, maar op het aannemen van een be paalde leer. Wat brengt nu de commissie voor den dag? Geen besluren. maar com missies. do Walen een apdere positie er komt een groote synode, door benoeming van afgevaardigden door de classicale ver gaderingen. maar met handhaving van do beslaande grenzen Dit alles wordt echter ;n de schaduw gesleld door de bepaling van de leer van art 9. Ook nu is leerluoht mogelijk volgens art 6 van het Reglement voor ker kelijk opzicht en tucht Nu moet hij de leer tucht nemen in verband met art. 9. De com missie kan wel zeggên, dat het haar niet om de leertucht te doen is, maar zij behoort bij art 9, waar de leer omschreven wordt. De leertucht moet voorop staan. Men wil voor- Icopig de bepalingen over leertucht wel laten rusten, maar dat kan met, dan wordt het nog erger Bepalingen over leertucht moeten komen als men de omschrijving van art. 9 behoudt. Voor het ontwerp wordt gezocht naar eene zekere eenvormigheid. Dat gebeurt ge brekkig. Ook vereischen Gods woord en het Evangelie van Jezus Christus uitlegging. Zijn de formulieren van eenheid weer van kracht? Hier is eene poging in dit ontwerp om de orthodoxen van allerlei schakeering te vereenigen tegen vrijzinnigen. Is hier bedoeld een beroep op den bijbel, dan staat de persoonlijke uitlegging van den bijbel op den voorgrond. Men moet het ontwerp ver werpen. Wil men eenvormigheid, dan moet het alles nader omschreven worden. Eenvor migheid is verderfelijk ingaande tegen Gods leiding. In alles is veelvormigheid, God reu geert ook door verscheidenheid. Ook in do Kerk moet verscheidenheid zijn en dat is ook niet erg als maar het geloof is de op God gerichte gezindheid des harten dan zal men bij verschil elkaar niet verketteren- Want dan wordt leerstelligheid niet be schouwd als het voornaamste. De eigenlijke kracht van den godsdienst zit in de gezind heid en leerstelligheid kan licht tot ge veinsdheid leiden Bij verscheidenheid kan onze kerk de volkskerk blijven, bijeenvor migheid wordt onze kerk een seclekeTk. Hij beeft wel bezwaren tegen de bestaande orga nisatie, maar toch zij is beter dan de nieuwe. Bedoeld wordt door dit ontwerp die' lang zame afvloeiing van vrijzinnigen, ten minste van predikanten. Maar zal het daarbij blij ven? Ook anderen zullen weg moeten. Laat men ook bedenken, dat de vrijzin nigen georganiseerd zijn. Zij vormen een derde deel van de kerk en zullen zich ver zetten. Dit is geen dreigement maar aanne ming van dit ontwerp tfal leiden tot de grootste catastrophe in de Kerk. Nu zijn er, die veel'bezwaren hebben en die in hun hart er tegen zijn maar toch er voor stemmen om het ontjverp de Kerk in te zenden. Hij zou tot hen willen zeggen: bedenkt, wat gij doet, want gij brengt veel beroering. De heer Janzen: Gezien de geschiedenis van dit ontwerp, moet het de Kerk in, hetzij gewijzigd, of ongewijzigd- Wij moeten weten, wat de Hervormde Kerk is en wil en dat blijkt m art. 9. Men zegt, dat er nu ook leer tucht mogelijk is. Waarom is men dan zoo legen de leertucht als in dit ontwerp wordt bedoeld. Thans is onze Kerk een conglomeraat van verschillende richtingen, die door een lossen band wordt bijeengehouden. Verder doet men dikwijls een beroep op het geweten, maar met een beroep op het geweien kan allerlei worden goedgemaakt. Daarom moet er een autoriteit zijn en die is voor hem de bijbel. Hij wil dit ontwerp aannemen. De1 heer Van Zwet vraagt: Waarheen zul len ons deze voorstellen leiden? Herhaalde lijk heeft men gezegd in de Synode, dat men het gedeelte over de tucht zal laten vallen en dat kan niet. Ook wil hij er op wijzen, dat eene Protestantsoho kerk geen leertucht kan oefenen, want zij heeft geen onfeilbare uitlegging van den bijbel. Ook wordt er wei nig gesproken over de groote vergaderingen. Hii ziet niet in, dat de groote vergaderingen beter werken dan de kleine besturen. De partijstrijd gaat door dit ontwerp niet weg- Men wil binden aan stellingen, die voor 300 jaar zijn vastgesteld en die' prof. Haitjema zelf versteend acht Hij wil ook wel een heid, maar dan moet men eerst een nieuwe belijdenis geven. Hij wil het niet wagen met deze voorstellen, maar hij wil ze toch wel onderwerpen aan het oordeel der Kerk, al zal daardoor ook beroering komen. De heer Tammens komt vooral op tegen de hier voorgestelde organisatie. Hij zal niet spreken over leertucht, in dat opzicht sluit hij zich aan bij de sprekers, die daartegen hunne bezwaren inbrachten. Er zijn zeker wel eenige bezwaren tegen de tegenwoordige organisatie in te brengen, maar is de nieuw© beter? Deze organisatie heeft al ruim een eeuw bestaan en veel goeds bewerkt. Waar de secretaris gesproken heeft over de tegen woordige classicale vergaderingen, die zoo weinig beteekenen, daar vraagt hij: zullen de classicale vergaderingen van de voorge stelde organisatie beter zijn? Zij bestaan toch uil dezelfde personen en in hoofdzaak doen zij hetzelfde, al komt hier dan bij het oordeelen over leergeschillen. Verder zal er veel aan commissies moeten worden over gelaten en de classicale commissie is eigen lijk ook weer een bestuur. Ook in de Pro vinciale Synode ziet hij niet veel heil, even min in de groote Synode. Wanneer men eene andere afvaardiging wil naar de grooto Synode door de classicale vergaderingen, dan zou men toch de vertegenwoordiging anders moeten inrichten; nu blijft het onbil lijk- Waar Zuid-Holland een lid zendt voor 141.000 zielen, daar zendt Limburg een voor 13-000 en de Waalsche commissie voor 9000. Ook zal er zoo komen demagodie. Al mag bet een bijzaak zijn, toch moet hij wijzen op de groote kosten die deze nieuwe organisatie mee zal brengen. Ook vreest hij dat de ver gaderingen der Synode niet zoo kort zullen duren als men zich wel voorstelt want men zal moeten getuigen en spreken voor het forum. Daarom is hij tegen dit voorstel en bovenal ook. omdat door het geheele ont werp de draad van leertucht loopt. De heer Pols wijst ook op de leertucht, die het ontwerp beheerscht, wat ook blijkt in de proponentsformule, die velen niet zullen kunnen onderschrijven, waardoor ook het getal vrijzinnige predikanten vermindert. De heer Bloem heeft het bezwaar, dat de commissie meer heeft gegeven dan haar op gedragen was De vraag of het spreken over leertucht wel geoorloofd was lag buiten de opdracht en daarom moet ook art 9 uit het ontwerp weg. NED. HERV. KERK. Drietal: te Rotterdam (18e pred. plaats): S H. J. Voors te Zierikzee, A Keers te Breskens en F. Postma te Haarlem. Bedankt: voor Nijmegen (vac. W. C. Posthumus Meyes): J. H. Buining te Rhe- den. GEREF KERKEN. Bedankt voor Harlingen: ds. Wijngaar den te Bedum (Gron). GEREF GEMEENTEN. Tweetal: te Meliskerke: A. de Bloois, te Dirksland en J. Vreugdenhil te Bruinisse. RECLAME. 1091 ACADEMISCHE WINTERSPELEN TE DAVOS. Holland vierde en achtste in den bob-wedstrijd. Daar gisteren te Da vos geen ijshockey- wedstrijd werd gespeeld werden uitsluitend de twee laatste rennen van de bobsleigh- rennen gehouden. Eergisteren eindigde de Nederland9che bobsleigh „Vliegende Hol lander" als zesde in het totaal klassement, in den tijd van 6 min. 31 sec. Gisteren legde de bob de twee ritten af in resp. 3 min. 9 sec. en 3 min. 5 sec. De tijd van de „Vliegende Hollander" was dus vandaag zes- minuten 14 sec., met andere woorden niet minder dan 17 seconden werd de baan in de twee ritten vlugger afgelegd dan den eersten keer. De lotaaltijd van de „Vliegende Hollander" in de., vier ritten was dus 12 min. 45 sec. Hiermede wisten de Neder landers zich in het eindklassement vierde te plaatsen, n.I. 1. Duitschland in 12 min. 8 9ec.; 2. Roemenië 12 min. 25 sec.; 3. Italië 12 min. 38 sec.; 4. Nederland liegende Hollander) 12 min. 45 sec.; 5. Zwitserland 14 min De bob „Holland" werd in dit eind klassement achtste in den tijd van 18 min. 53 sec. Duitschland verkreeg hiermede 6 punten, Roemenië 5, Italië 4, Nederland 3. Zwitser land 2 en Frankrijk 1 punt. Daar geen der Nederlanders geplaatst is voor den 18 K.M. afstandsloop, blijft het totaal aantal punten voor Nederland in het landenklassement dus drie. In de, naast de Academische winterspe len georganiseerde Zwitsersche 'Universi- teilska-mpioenschappen legde Loopuyt (Ne derland) beslag op de vierde plaats in den skiwedstrijd achter de Zwitsers Cambell, Scbmid en Weber. aldus de „Tel." De correspondent van van het (/Hbld." te Davos schrijft d.d. 5 Januari: De heer Van Laer i9 weer gearriveerd en vertelde ons, dat in het reisplan der Neder.- landsche rijders verandering is gekomen. De vier besten (v. d. Scheer, Heiden, Hooftman en één nog nader aan te wijzen) gaan na I Davos naar Trondjhem, Oslo en Stockholm, terwijl een drietal anderen (onder wie H. Blaisse als captain) op 20 en 21 dezer in Weenen zullen starten. Kos is op het oogenblik ziek en zal dus waarschijnlijk niet uitkomen op den inter nationalen wedstrijd alhier. 'Heden spraken wij nog even met Ball an - grud en vroegen hem nog naar zijn oordeel over onze rijders. Hij vond v. d. Scheer den beste, geschikt voor alle afstanden-, Heiden speciaal voor den langen en Hooftman voor den korten afstand. Van den laatste roemde hij vooral hei goede slarten. Na dezen noemde hij nog Jongert, dien hij hooger aan sloeg dan Pronk, hoewel ze elkaar niet veel onUoopen. Intusschen vonrl hij de Nederlan ders sind9 1928 zeer vooruitgegaan en tellen ze reeds verschillende krachten van inter nationale klasse. KORFBAL. ZILVEREN KORF. De loting voor de le ronde der wedstrij den om den Zilveren Korf heeft het vol gende resultaat gehad- Afdeeling Noord-Holland: OlympiaHer cules. LuloBaerne, HaarlemZ.K.V., K.V.K.V.—Bilthoven, D.V.D —Sportief, Al len WeerbaarSwift, Westerkw.D.T.V., D.D.V.—Westerkw. H. R. Tekca—K.V.D., Vitesse vrij. Afdeeling Zuid-Holland: VeioxH.S.V. en 't ZuidenRozenburg. ZILV. N. v. d. DAG-BAL. De loting voor de le ronde van de wed strijden om den Z N. v. d. Dag-bal heeft voor de afdeeling Zuid-Holland de volgende wedstrijden tengevolge gehad: Rozenburg IIZuiden II; Fluks II Trekvogels: Velox IIH.S.V. II; de Regen boog (Dordt) vrij. ATHLETIEK. DAMES-ATHLETEN NAAR PRAAG? Naar wij vernemen heefl de Koninklijke Nederlandsch Athletiek Unie ingeschreven voor deelneming aan de dit jaar te Praag te houden Internationale Kampioenswedstrij den voor vrouwen Omtrent het aantal al le vaardigen alhle- len kan in verband met de training en uil- zendingskoslen. die uit den aard der zaak hoog zijn, niets met zekerheid gezegd wor den. De K N A U. tracht thans in nauwe samenwerking mei de Touring Club voor Dames-alhleten „De Endat" de benovdigde fondsen te krijgen. BOKSEN. VAN KLAVEREN IN PORTSMOUTH. In zijn wedstrijd van gisteravond te Porthsmouth (Engeland) tegen Billy Slreets, welke gebokst werd in 15 ronden van drie minuten, heeft Van Klaveren prachtig op punten gewonnen. SCHAKEN. DE COMPETITIE. Na den gisteren gespeelden wedstrijd is de stand in deze groep de volgende gewor den: aantal punten gsp. grow, gel. vrl. voor-tegen tot. Leidsch Sch.gn. 13 317'/»-12'/! 6 H Arb. Sch.cl. 12 1—1 11-9 2 Schev. Sch soc. 12 1 1 9-11 2 Disc. Disc III 11 4-6 0 H. Westerkw. I 22 8'/»-U7» 0 De Residentieschaakclub, die in deze groep met haar eerste tiental zou uitkomen, schijnt zich met alle tientallen uit de com petitie teruggetrokken te hebben Uit den stand blijkt, dat het Leidsch Schaakgenoot schap groote kans heeft de eerste plaats te bezetten. Reeds een gelijk spel tegen de Schev. Schaaksoc. I is daarvoor voldoende. Deze wedstrijd wordt pas op 6 Maart a.s. te Scheveningen gespeeld. Hier volgt nog een partij uit den wed strijd. Wit: Dr. J. Toren, Zwart: W. Demmendal. Onregelmatige Réti-opening. Wit: Dr. J. Toren. Zwart: W. Demmendal. 1. PI3 fö. 2. dl e6, 3. c4 Pt6, 4. Pc3 Lb4, 5 e3 0—0, 6 Ld3 dó, 7. 0—0 Pc6. 8. Pe2 Pc4, 9. Dc2 gó, 10 g3 Le7, 11. Kg2 g4, 12. Le4: fei-, 13. Pel Lgó. 14. a3 De8, 15. b3 Dhó, 16. Khl Dh3, 17. Pg2 Tf6, 18. Pgl Dhó, 19. Pti Lf4:20. ef4: Th6, 21. h3 gh3:_ 22. Kh2 Pd4:. 23. Ddl Ddl:, 24. Tdl: Pb3:, 25. Tbl Pel 26. Tbcl: c6. 27. c5 e5, 28. leö- Lg4, 29. Td-l Td8, 30. f4 Tb8, 31. TÏ1 TeC. 32. a4 b5, 33. ab5: Tb5:. 34. Tel Tb2t, 35. Khl h2. Wit geeft op. ALPHEN. In vervolge op ons beridht van giste ren over het niet aanvaarden eener benoe ming door den heer W.'Hoornenberg mel den wij, dat het niet geldt de school met den Bijbel te Aalten» De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rjjks schatkist is ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeid), bjj den ont vanger der directe belastingen alhier, 1588.,90, f. 100,20. o BOSKOOP. Burgerlijk Armbestuur. In de vacature, ontstaan wegens het bedanken van den heer J. Hooftman, is tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur be noemd de heer KI. Verkade Kzn. Kostelooze inenting. Woensdag 15 Januari, n.m. 2.30 uur, zal er in het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid zijn tot kostelooze in enting. WOUBRUGGE. Verslag Brug Woudwatering. Uit het jaarverslag van den chef-brug wachter van d© brug over de Woudwatering ontleenen wjj o.a., dat deze brug gedurende 1929 voor het doorlaten van 16191 vaartui gen moest worden geopend. Onder dit aan. tal waren 36 zeeschepen en 39 houtvlottan. Gedurende den nacht moest da brug voor 2352 vaartuigen worden geopend. De brug wordt bediend door twee personen, die den dienst zoowêI bij dag als bij nacht moeten waarnemen. Er is een plaatsvervangend brugwachter b(j ziekte o! verlof van het vas te personeel. Tweemaal werd de brug aan gevaren .tengevolge waarvan het verkeer over de brug 4 dagen was gestremd. Wegens den strengen winter is de brug 5 weken ge sloten geweest. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat de indiening hunner vorderingen met betrekking tot den dienst 1929 ten laste der gemeente vóór 15 Februari ter ge meente-secretarie behoort te geschieden. In het afgeloopen jaar zijn 18 huwelij ken gesloten en daarbij voor de algemeene armen gecollecteerd een bedrag van t. 52,26. Dit geld is door den Burgemeester aan de diaoonieën uitgekeerd. EEN GOED PLAN. Niet het Schouwburgbestuur doch het Bestuur der Afd. Leiden van het Nederl. Tooneelverbond heeft hel goede plan opge val hier goede stukken te brengen legen matige prijzen Mogen we er nog even aan herinneren, dat morgen over de eerste proef zal worden beslist: De opvoering van ..Zoorven ver schenen" door het Rotterdamsch Hofslad- tooneel UMUIDEN, 9 Jan. 1930. VISCHPRIJZEN. 14 Tarbot per K.G. f. 2,95—2,75. 3 Griet per kist van 50 K.G. f.8042. 2745 Tongen per K.G. f. 2,751,75. 17 Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 4643. 19 Middelschot pee kist van 50 K.G. f. 4542. 25 Zetschol per kist van 50 K.G. L4715. 78 Kleine Schol per kist van 50 K.G. L 4330. 10 Bot per kist van 50 K.G. f. 1810. 45 Schar per kist van 50 K.G! f. 4212. 4 Roggen per 20 stuks f,37—30. 3 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.7470. 10 K'.eiomlddel Schelvisch per kist van 60 K.G. f. 57 —54. 30 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.40—25. 15 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 108—94. 15 Gullen per kirt van 50 K.G. f.4536. 28 Wjjting per kist van 50 K.G f. 19,50-17. Aangekomen 8 Stoomtrawlers IJM. 60 met f. 2823. IJM. 34 met f. 2959. IJM. 109 met f. 2259. IJM. 290 met f. 2673. IJM. 193 met f. 2627. IJM. 104 met f. 1516. IJM. 5 met f. 1029. IJM. 36 met f. 2229. RECLAME. en poetst 's-morgens en 's-avonds met '5 ets. per 'A tubeV5cla p. 'A tube 1100 VOOR VRUDAG 10 JANUARI. Hilversum, 1071 M. (van 12.006 00 n.m. 299M.) 10.0010.15: Morgenwijding 12.012.00: Concert door het AVRO-Kwar tel 2.052.45: Uitzending voor scholen 2.453.00: Gramofoonmuziek 3.00 4.00: Maak hetzelf cursus 4.305.00: Lezing door A. de Hoop over: Kunstschaat senrijden en Kunstijsbaan 5.005.30: Gramofoonmuziek 5.306.30: Concert door het AVRO-Kwartet 6.30: Koersen 6.457.15: Cursus Spaansch: Beginners 7.157.45: Radiocursus vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart 7.45: Gramofoonmuziek 8.018.45: Concert door het Versterkte Omroeporkest. Mien Bouwmeester-Verheydt (sopraan) 8.45 9.15: Studio-opvoering van „Hij weet watt" Blijspel in 1 bedrijf van Camille Odinot 9.159.50: Voortzetting concert 9 50: Persber. 10.0011.00: Concert door het Versterkte Omroeporkest Renée Regnard (piano) 11.00: Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.0010.30: Zieken- dienst NCRV. 10.30—11.30: NCRV. Uitz. van de opening der 10de Nat. Pluimreeten- toonstelling te Ede (G.). Sprekers, trombone en piano 11.3012.00: KRO. Godsdien stig halfuurtje 12.151.15: KRO Concert door het KR O-Trio 1.152.00: Gramo foonmuziek. KRO. 2.003.00: KRO. Gramofoonmuziek 4.00: NCRV. Tijdsein 4.005.00. NCRV. Gramofoonmuziek 5.006.30: NCRV. Orkestconcert 6.30 7.00: KRO. Lezing over: „De jonge werk man" 7.007.30: KRO. Cursus Schrift verbetering 7.30: VPRO. Berichten en Gramofoonmuziek 7.45: VPRO. Politie berichten 8.00: VPRO. Lezing over: Op standing 8 30: VPRO Concert, viool en piano 9.00: VPRO. Lezing over: Reli gieuze toestand internationaal gezien 9.40: VPRO. Voortzetting concert 10.10: VPRO. Lezing over „De Nar uit de Marem- men" van A. en M. SchartenAntink 10.30: VPRO. Voorlzettirft concert. Davenïiy, 1554,4 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05: Lezing 11.2012.20: Gra mofoonmuziek12.20: Concert. N. Chappie (viool), S. Chappie (piano) 12.50: Orgel concert door L. H. Warner 1.202.20: Gramofoonmuziek 3.20 Concert. M. Thom son (sopraan), C. Reavely (bariton). J. Ka- d-isfi (piano) 4.20: Dansmuziek 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 7.00: Zang door S. Austin (bariton) 7.207.40: Le zing 7.45: Lezing 8.05: Concert, A. Vaughan (alt), S. Northcote (tenor) Sextet 9.20: Nieuwsber. 9.40: Lezing 9.55*. Vaudeville 11.05: Verrassing 11.201 12.15: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Orkestcon cert en soli 7.40: Gramofoonmuziek 8.20: Causerie, muzikaal geïllustreerd met gramofoonmuziek 9.05: Concert. Orkest, vocale en instrumentale solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra mofoonmuziek 9.3510.45: Gramofoon muziek 11.30: Gramofoonmuziek 12 25 1.50: Concert. Orkest en fluit 4.50 5 50: Concert. Orkest en viola da gamba 7.208.05Gramofoonmuziek 8.05 „Stell- dichein". Hoorspel van A O. Palitzsch 9.50: Verslag van de Zesdaagsche te Dort mund. Daarna tot 11.20: Orkeslconcert. Kalundbcrg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert 2.204.20: Orkestconcert en declamatie 4.204.50: Kinderuurtje 7.359.35' Concert. Orkest en Operazanger 9.5012.20: Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20: Trio-concert 6.50: Gramofoonmuziek 8 35: Concert orkest en vocale solisten 9.25: Concert 9.85: Hervatting van het concert van 8.35. Zeesen, 1635 M. 6 159.50: Berichten en lezingen 112012.15: Gramofoon muziek 12.1512.50: Berichten 1.20—- 1.50: Gramofoonmuziek 1.503.50: Le zingen 3.504.50: Concert uit Leipzig 4 506.50: Lezingen 6.50- ..Bons Gudo- noff" van Moussorgsky, bewerkt door RimskvKorsakoff. Daarna: Orkeslconcert m. m. v. sopraan. 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10