U. D. I—LUGDUNUM 3—3. Lngdnnnm protesteert tegen 2 doelpunten. Onder voorldurenden fijnen regen en op een zeer glad, modderig kleiveld hebben beide partijen gespeeld wat zij konden. Steeds kwamen de spelers glijdend en vallende met elkaar in botsing, zoodat goed spel onmogelijk was. Men had moeite ge noeg alleen al om ter been te blijven, laat staan om te voetballen. Doch niettegenslaan- dat is Lugdunum het meest aanvallend ge weest en was zij steeds de meerdere van U. D. I. Dat Lugdunum niet gewonnen heeft is grootendeels te wijten aan de dik wijls dubieuze en foutieve beslissingen van den scheidsrechter. Twee van de drie doel punten, door U. D. I. gemaakt, zijn in zui vere buitenspel-positie gescoord. Er is be reids door „Lugdunum" tegen beide doel punten protest aangeteekend. Lugdunum zal nu moeten afwaohten of de uitslag 33 ge handhaafd zal blijven. In ieder geval is er kans, dat ten minste een van de twee pro testen gewonnen zal worden, zoodat dan door Lugdunum de wedstrijd gewonnen wordt. 0 D. O. S.—ALPHEN 6—0. De kansen van Alphen verkeken. Alphen leed in Utrecht tegen D. O. S. een smadelijke nederlaag en heeft daarmede de kleine kans op het kampioenschap van haar hopeloos verknoeid. Reeds direct na den aanvang nemen de Utrechtenaren de leiding, spoedig door een tweede doelpunt gevolgd. Uit een penalty vergrooten zij daarna den voorsprong. D O S. fcHjft aanvallen, doch ook Alphen neemt het spel enkele malen in handen. De verdedi ging der thuisclub, inzonderheid de doelver- dodiger, blijkt in goede conditie. Even voor de rust weet D. O. S. nogmaals den voor sprong te vergrooten. 40. Na de thee, neemt de thuisclub het spel aanstonds in handen en binnen enkele minuten heeft zij de stand tot 60 in haar voordeel opgevoerd. Alphen komt gedurende eenigen tijd stevig opzetten, doch D. O. S- bepaalt zich thans tot krachtig verdedigen. Vooral de keeper weert zich zeer verdien stelijk. Alphen heeft bovendien meermalen pech door tegen de lat te schieten. Ondanks hard zwoegen der Rijnbewoners komt on" veranderd het einde, met een verdiende doch geflatteerde overwinning van D. O S. De scheidsrechter leidde onvoldoende en nam soms de zonderlingste beslissingen. -o- R.V.C.—HILLINEN 1—2. Een verdiende overwinning. Hillinen heeft een invaller voor haar linksback, terwijl R.V.C. volledig is. R.V.C. wint den toss. Hillinen trapt al tegen den wind en onderneemt den eersten aanval, doch deze stuit op de achterhoede van R.V.C. Nu neemt R.V.C. het spel in handen en zij gaat op het Hillinen-doei af, maar de keeper weet zijn doel te zuiveren. Thans komt Hillinen in het offensief en de achterhoede van R.V.C. moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Als Hillinen nog een aanval onderneemt, schiet de linksbinnen tegen den onderkant van de lat en de snel toeloopende middenvoor kopt den bal in. (0—1). Nu gaat het spel gelijk op en als de linksbinnen van R.V.C. in botsing komt, moet hij voor eenige minuten het veld verlaten. In deze periode valt vooral het goede spel van Hillioen's links half op. Bij een aanval van R.V.C. breekt de middenvoor plotseling door, maar hij schiet jammerlijk naast. Na eenige minuten breekt de rust aan. Na de rust komt Hillinen direct goed Opzetten en de keeper van R.V.C. weet eenige harde schoten op keurige wijze te stoppen. Aanvankelijk is Hillinen nog v\ de meerderheid. Als de middenvoor van Hillinen doorbreekt, schiet, hij keihard tegen den paal. Thans is do beurt aan R.V.C., maar de keeper van Hillinen ia zooals gewoonlijk in goeden vorm. en stopt eenige goede schoten. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is, ontstaat er een scher mutseling voor het Hillinen-doel en R.V.C. weet onhoudbaar te doelpunten. (1 li- Reide ploegen pakken flink aan en de strijd gaat van doel tot doel Bij een aan val" van Hillinen schiet de linksbinnen on houdbaar in. "(1-2). R.V.C. stelt nu alle pogingen in het werk om gelijk te maken, maar de achterhoede van Hillinen is op haar hoede en als de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Hillinen verdiend gewonnen. Weer een stap in de goede richting! De leiding was correct. 0 LEIDSCHE BOYS II— D. W. S. I 4—1. De eerste aanvallen zijn voor D. W. S doch succes blijft uit daar het spel te kort gehouden wordt. Dan komen dc Boys opzet- Fcn en uit een voorzet van links wordt de bal langs den D W- S.-keeper geplaatst. 1_0. Aangemoedigd door dit succes komen de paarswitten terug en opnieuw moet de doelman zwichten als de bal buiten zijn be reik in het doel geplaatst wordt. 2—0. Na de thee zijn beide doelen om beurten in gevaar en weer zijn het de Boys, die het eerst succes hebben. 3—0 D. W. S. geeft zich nog niet gewonnen en ziet haar zwoegen beloond met een keurig doelpunt. 3—1. D. W. S- tracht dan nog op te halen, doch de paarswilte rechtsbinnen vergroot met een schitterenden kopbal den voorsprong (41) met welken stand 't einde komt. Scheidsrech ter Honsbeek floot zeer verdienstelijk. 0 R. C. L. I—D. V. S. I 5—3. Een prettige wedstrijd. De Racing heeft haar opstelling eenigszins gewijzigd, terwijl D. V. S. volledig is. Door dat de D. V. S.-achterhoede nogal weifelend optreedt krijgt R. C. L- de eerste kansen, en na een kwartier spelen schiet Mooten na een (raaien ren onhoudbaar in den boven" hoek. Hel tweede doelpunt voor R. C. L. lijkt zeer veel op het eerste. Weer passeert Moo ten de groenzwarte achterhoede en waer moet Hillebrand visschen. Hoewel D. V. S. hardnekkige pogingen doet om den achter stand in te halen, laat het begeerde doel punt op zich wachten. Speciaal de links buiten van D- V. S. mist kans op kans. De zwartwitte voorhoede doet het beier en Burggraaf weet twee kansen in evenzooveel doelpunten om te zetten. Met een vrij ver legen 40 voorsprong voor R. C. L. komt da rust. Na halftime heeft D. V. S. wind mee en is meestentijds in den aanval, maar toch heeft R. C. L. weer het eerst succes Dan komt D. V. S. echter aan de beurt, en Holle beek schiet onhoudbaar in. De Racingachter hoede raakt dan geheel van de kook en D. V. S. wordt steeds gevaarlijker. De Racingrechtshalf trapt dan in eigen doel en als even later de heele zwart-witte achter hoede over een schot van den linksbuiten heentrapt is de stand 53. Dan doet de R C. L.-voorhoede weer eemge goede aan vallen, maar gedoelpunt wordt er niet meer. De1 in uitstekende harmonie gespeelde wedstrijd werd door den heer Eversleyn goed geleid. U.V.S. II—A.S.C. II 3—2. Eq U.V.S. speelt Beekman inplaats van O. Laman. A.S.C. is direct in do meerder heid en spoedig nemen de rood-zwarten met oen fraai schot de leiding. De vreugde is echter ran korten duur, want vijf minuten later maakt U.V.S. met een schot, dat via den onderkant van de lat op de doellijn stuit, gelijk. O.i. had de scheidsrechter dit doel punt niet mogen toekennen. U.V.S. is ster ker, al zijn de A.S.C.-doorbraken zeer ge vaarlijk. Als Gertenaar hoog voorzet, be landt de bal over het hoofd van keeper Van Breem in het A.S.C.-doel, 21. Tot de rust hesft het spel zeer weinig te betee- kenen; beide ploegen spelen een mat spel. Na de thee speelt A.S.C. met wind mee. U.V.S. is echter toch gevaarlijker. Enkele schoten worden door den A.S.C.-keeper of doelpaal gekeerd. Vlaskamp in de A.S.C.- voor hoede krijgt een buitengewoon fraare kans, die hij echter door overschieten ver loren doet gaan In de U.V.S.-ploeg wil het nog steeds niet Viotten, waardoor A.S.C. vrij spel krijgt. De rood-zwarten weten echter van de feuten niet to profiteered zoodat Stimracrs het niet moeilijk krijgt. Een kwartier voor het einde krijgt Ar- bouw, de U.V.S.-midvoor daartoe door den links-buiten in staat gesteld gelegenheid den stand op 31 te brengen, welke kans hp dankbaar aanvaardt. A.S.C. pakt dan weer wat beter aan, doch het lukt haar niet eerder dan twee minuten voor tijd om met een fraai schot van Vlas kamp uit een voorzet van Alt den achter stand te verkleinen, 32. Met onveranderden stand komt het einde. Bij A.S.C. speelden keeper Van Breen en de beide backs een goeden wedstrijd. U.V.S. kon in dezen wedstrijd haar vorm niet te pakken krijgen, zoodat het de slecht ste wedstrijd der blauw-witten reserve's in dit seizoen werd. Scheidsrechter Van Wijngaarden goed zon der meer. 0 L.F.C. II—ALPHEN III 6—0. Eerst in 't laatste kwartier konden de reserves der withemden een groote over winning bewerkstelligen. Wel beschikten zij direct na het begin over een flinke meerderheid, doch het af brekende spel der zwoegende Alphenaren be lette op soliede wijze het scoren. Zoodoen de kon midvoor v. d. Wijngaard voor een magere 10-voorsprong met rust zorgen. Na de hervatting weer hetzelfde spel, maar het was te zien dat Alphen het niet tegen de geroutineerde withemden kon hou den. Het was 20 minuten voor het eind dat A. Smit den bal goed toegespeeld kreeg, in snelle vaart werden half en back gepas seerd en ten slotte do bal in 't doel ge deponeerd. Toen was,het ijs gebroken. Fran ken maakte er 3—0 van, terwijl v. d. Wijn gaard met felle schoten den eindstand op 6—0 bracht. De L.F.C.-combinatie was voor al na rust eem goed geheel. o ALPHEN II—B. E. C. II 3—1. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een meest gelijk opgaanden strijd met weder- zijdsche aanvallen. Toch ontbrak het niet geheel aan spanning- De Delftenaren be schikken over een vrij vlugge voorhoede zoo dat hun aanvallen niet zonder gevaar waren. De voorhoede ontbrak het ethler aan goede schutters. Ook de thuisclub bracht er niet veel van terecht. Weliswaar was de voor hoede beter op schot, doch door onvol doende samenspel bleven ook hier doelpun ten lang uit. Daarbij bleek de Delftsche kee" per een bijna ononverkomelijk struikelblok. De rust brak zoodoende aan zonder dat een oer partijen het net wist te vinden. In de tweede helft ziet het er weldra anders uit. Nog slechts enkele minuten is gespeeld of Alphen neemt reeds de leiding. De druk op het Delftsche-doel blijft voort duren. Voorloopig weet de verdediging stand te houden, maar na eenigen tijd vergroot Alphen uit een voorzet van links den voor sprong. De Delftenaren komen nu eenigen lijd in den aanval. Bij een dezer aanvallen welen zij uil qen voorzet van rechts den achterstand te verkleinen- Hierdoor aange moedigd hernieuwen zij hun aanvallen, doch hel succes komt voor Alphen als Windhorst andermaal het net weet te vinden. In dezen stand komt geen wijziging meer. zoodat het einde aanbreekt met een 31 overwinning van Alphen. R.C.L. III—LUGDUNUM IV 1—3. Door den kraohtigen wind waren do grom- witten voor rust overwegend sterker, doch eerst na een halfuur spelen, wisten zjj te doelpunten, terwijl kort daarop een corner in het doel waaide (0—2). Even voor balf- linie wordt een vrije trap door den zwaxt- witten keeper verkeerd beoordee.d en do stand is 03. Kort na de hervatting, benut Heemskerk een gemakkelijke kans, voor fle Racing (1—3), doch daar blijft het bij, hoe ós beide elftallen ook zwoegen om veran dering in den stand te brengen. L.F.C. V—L. BOYS III 3—3. Op keurige wjjze hebben de jeugdige wit hemden de Boy's van 't lijf gehouden. Werd het op de Maaldrift 120 voor de Boy's, nu mochten zij zich gelukkig ach ten met het gelpke spel. Fel is er gespeeld en aanvankelijk leek het een gewonnen spel voor de Boy's, maar ds H.F.C.'ers wisten niet van op geven. Voor rust hadden de Boy's den wind mee, en vermochten zij slechts door een fout van den goed leidenden Graafmans te scoren. Na de thee brengt S. de Graaf de par tijen vlug op gelijken voet. De Boy's gooien er een schepje op en spoedig is het 31 voor hen. Nu komen de withemden vurig op zetten. Zij nemen het spel in handen en uit een goeden voorzet kopt Riethoven keurig in. En zeer kort daarna doelpunt H. Sloos met een mooi vleugelschot. De vreugde is groot, de kleine withemden spelen als dui veltjes, zij probesren den wedstrijd uit het vuur te slepen, doch door uitstekend werk van den Boy's doelman blijft het 3—3. ENGELAND NIET NAAR MONTEVIDEO. De Engelsche Voetbalbond heeft op de uitnoodiging van Uruguay om een Britsen vertegenwoordigend elftal naar de wereld kampioenschappen te Monte Video te zen den 3fwjjzend beschikt, ondanks het feit, dat Uruguay een schadevergoeding van 350 duizend pesos heeft aangeboden. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse: ArsenalSheffield Wedn23 Aston VillaLeeds United34 Blackburn RoversManchester Un.54 Derby CountyBolton Wand21 Everton—Liverpool 33 Hudderstield—Birmingham 11 Manchester City-r-Sunderland 22 MiddlesbroughWest Ham Un20 Newcastle UnitedGrimsbv Town 31 PortsmouthBurnley 71 Sheffield "Un.-Leicester City71 En in de tweede klasse: BarnsleyTottenham H 20 BlackpoolSouthampton 51 BradfordWest Bromwich A51 BuryMillwall 51 Charlton A.Preston N. E11 ChelseaOldhamAthletic 11 Hull City—Cardiff City 2—2 Notts CountyNotts Forest00 ReadingBristol City 16 Stoke CitySwansea Town 01 WolverhamptonBradford City60 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLAN DSC HE KORFBAL-BOND West I Noord: H. T. V.HeTCules 01: SwiftOlympia -I4{ Westerkw.Excel sior 51. West 1 Zuid: VitesseO. Eibernest 62; H. S. V.—Het Zuiden 1—2; Velox—H. K. V. 32. Oost IA: Onder OnsOverschotje 80; NoviomagumZ. K. C. 47. West II A: D. V. D R. Tekca II 9—1; Oosterp.K.-V. D. 05. West II B: HaarlemEendracht 16; K. V K V—R. Tekca 3—1. West II C: O S. C R.Ready 91; Dee- tos II—D. K.C. 2—2. West III F: Fluks IIVitesse II 51, GymnasiastenO. Eibern. II 113. Overzicht. De inzet van het nieuwe jaar is voor de competitie gunstig geweest. Bijna alle ter reinen verkeerden in bespeelbaren toestand, zoodat in hel Westen alle wedstrijden der le afdeeling werden gespeeld. Bezien we de uitslagen der Noord-Hol- landsche eerste-klasse, dan valt op dat D. T. V. kranig heeft standgehouden tegen Hercules, maar daarmede is voor haar helaas de toestand niet verbeterd. Swift, dat ook onderaan verblijft, kreeg verbetering door een gelijk spel tegen Olympia. De Bus- sumers hebben daarmede hun kampioens kansen vrijwel verspeeld. Westerkwartier had niet veel moeite met Excelsior. In Zuid-Holand zal het voor de laatste plaats gaan tusschen H. S. V. en Fluks. Velox is in veilige haven door de gister be haalde overwinning op H. K. V. H. S. V. heeft Het Zuiden goed partij gegeven, maar kon toch geen enkel puntje voor zich be houden. Hier ter stede heeft Vitesse een verrassend! hooge overwinning op Ons Eibernest be haald. De Haagsche dames en heeren heb ben gestreden met ijver en energie, en als zij wat listiger le werk waren gegaan hadden zij, in de eerste helft, den wedstrijd kunnen winnen door een grooten voorsprong te1 be halen. Maar daarvoor was hun aanval te doorzichtig enhet schot te onzuiver. En toen in de tweede helft een miezerig regentje het veld glad maakte en den bal veranderde in een vet, glibberig voorwerp, toen bleken de bezoekers zich daarbij niet te kunnen aan passen. Zij hadden toen weinig meer te ver tellen en Vitesse won zonder veel moeite. Vitesse heeft een slechte eerste-helft en een goede tweede-helft gespeeld. In de eerste helft was haar aanval er uit. De Jong plaatste slordig, de speelsters konden den bal niet baas, en als Uittenbroek 'n opening in de Haagsche defensie had gemaakt, ging het leder in de verkeerde richting. Ook het middenvak haperde. Van Beeck talmde met overplaatsen, en het was slechts aan het onvermoeide ploeteren van Kaiser te dan ken. dat Vitesse's aanval toch nog aan den erbeid werd gezel. De beide ter Poorten's met hun speelsters verdedigden intus9chen on vermoeid en onwrikbaar en alleen door een 9trafworp, waarvan wij de aanleiding niet konden ontdekken, werden zij eenmaal ge passeerd. In de tweede helft heelt Vitesse zich her steld. Toen sloot haar combinatie, toen speelde zij zooals haar bewonderaars het gaarne zien. Het is bekend dat de N. K. B. een tekort aan goede scheidsrechters. Maar wat gister als zoodanig werd gepresenteerd was toch wel heel slecht. We' vragen ons af of er nu werkelijk niemand anders voor de leiding van dezen wedstrijd was te vinden dan het manneke dat gistermiddag zoo potsierlijk met de spelregels omhaspelde. Stand West I Zuid gsp. gw gl. vrl pnt v.— t. gem. Hel Zuiden 10 10 20 55—12 2 Dedos 11 9 1 1 19 49—21 1.72 H.K.V. 10 G 1 3 13 20—16 1.30 Vitesse 11 5 1 5 tl 33—25 1 O. .Eibern. 10 4 6 8 25—38 0.80 Velox 10 3 1 6 7 20—46 0.70 H S. V. 12 1 2 9 4 12—31 0.33 Pluk9 10 1 9 2 19—44 0.20 VITESSE—O. EIBERNEST 6—2. De eerste aanvallen zijn voor Vitesse naar de verdediging deT bezoekers weet stand te houden. Ook de aanvallen van Ons Eibernest leveren voorloopig niets op, slechts enkele schoten worden gelost. De Vitess?- aanval komt niet tot ontplooiing en is in den regel weer spoedig den bal kwijt. Evenmin gelukt hi t de bezoekers een doelpunt te ma ken, steeds weer moeten zij het afleggen lo gen de ter Poorten's. Als de Jong een goede doelkans heefl, slaat een speelster hem den bal uit handen. In plaats van een strafworp voor Vitesse, kent de scheidsrechter aan Eibernest een vrijen worp toel Wel krijgen do Hagenaars een strafworp te nemen bij hun eerstvolgenden aanval. Deze wordt in geschoten. zoodat do bezoekers de leiding hebben (01). De Vilesse-aanval pakt dan beter aan. en juist als Uittenbroek langs zijn tegenstander is gekomen en zal schie ten fluit de scheidsrechter af om.... het publiek lot kalmte te manen. Dit oponthoud heeft echter voor Vitesse geen nadeeligo go- volgen want in denzelfdcn aanval maakt Uittenbroek gelijk (11) Spoedig krijgen de Hagenaars weer de leiding door een fraai doelpunt van Gonggrijp (12). Na de hervatting is de hinderlijke wind verdwenen, doch in plaals daarvan maakt een motregentje het veld buitengewoon glad. Do bezoekers hebben daarmede nogal moei lijkheden en hun tegenstand vermindert du;- delijk. Met een mooi schot brengt ter Poor ten Jr. de partijen op gelijken voet (22). De Hagenaars krijgen dan een zwakke ver dediging en een weinig gevaarlijken aanval. Het wordt een strijd tusschen den Vitesso- a an val en de groene verdediging. Kaiser be nut een opgelegde kans (32) en na tal van schoten wordt hot 42 doer van Beeck. Hot is dan rond den Haagschon korf oen mod derpoel De Jong voelt zich daarin blijkbaar thuis. Tweemaal schiet hij kwiek' door den bagger en langs zijn bewaker en heide ma len levert de doorbraak een doelpunt op. Einde komt dus met 62. BONDSSERIEWEDSTRIJDEN. Zaterdag j.l heeft de loting voorde Bonds- seriewedstrijden om den Zilv Ko-f en Z N. v. d. Dag-bal plaats gevonden. Hoewel wij met de publicatie van den uitslag moeten wachten tot de verschijning van het Off. Orgaan, mogen wij wel verklappen dat de loting zoowel voor Vitesse, dat in de Noord- Holl afdeeling dezer wedstrijden werd inge deeld, zoowel als voor Fluks, dat inschreef voorden Z. N. v d. Dagbal. gunstig is uitge vallen. Voor de le ronde zullen geen van beiden ver van huis behoeven te spelen. o LAWN-TENNIS HANS MOLDENHAUER TER AARDE BESTELD. Wijlen Hans Moldenhaner. Men meldt ons d.d. 5 Januari uit Beriijn: Gisteren heeft op het Walfriedhof te Stabnsdorf de teraardebestelling plaats ge vonden van het stoffelijk overschot van den zoo tragisch om he>t leven gekomen Hans Moldenhauer. Vele honderden waren op het kerkhof aanwezig om den overleden tennis speler de laatste eer te bewijzen. Vele kransen waren door sportbonden, kennissen en vrienden gezonden. Pfarrer Borehert sprak de lijkrede uit, waarin hjj het beeld van Hans Moldenhauer als mensch en sports man schilderde. De vertegenwoordiger van den Duitschen Tennis Bond dr. Schomburg De Academische Winterspelen te Davos. DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS. De academische winterspelen te Davos nemen vandaag een aanvang met een op- marsch van alle deelnemers op de ijsbaan. Het verdere programma luidt: Dinsdag 7 Jan.: Ski-afstandsloopbob- rennen le serie; ijshockey. Woensdag 8 Jan.: Bobrennen 2e serie; ijshockey. Donderdag 9 Jan.: Kunstrijden voor hee ren en dames (verplichte figuren); ski-ab- fahrt en ijshockey. Vrijdag 10 Jan.: Slalom; hardrijden 500 en 1500 M.; kunstrijden voor heeren en dames. Zaterdag 11 Jan.: Ski-estafette; hardrij den 1000 en 5000 M. en paar-kunstrijden. Zondag 12 Jan.: Ski-springen en ijs hockey 's avonds officieel banket met prijs uitreiking. De inschrijvingen voor de verschillende nummers werden de vorige week reeds door ons vermeld. Nederland wordt bij het ski- loopen vertegenwoordigd door een vijftal studenten der Technische Hoogeschool Zü- rich, n.l. Loopuyt (springen, afstandloop, abfahrt, slalom en estafette), Coebergh en De Luymes (beiden alleen niet voor sprin gen) vender Alvarez Correa en Perez, die de estafetteploeg completeeren en reserve zijn. Bij het schaatsenrijden zijn de verwach tingen der Nederlanders gericht op Van der Scheer, die in goede conditie is. Verder rijden om.: Hub. en Ben Blaisse, terwijl Holleman en Stradmeijer reserves zijn. Voor den gelijktijdig te houden internatio nalen wedstrijd schreven 22 deelnemers in, onder wie Thunberg, Ballangrund, Etvös en verder de elf Nederlanders, die niet voor den studentenwedstrijd in aanmerking kun nen komen. Onze jongens reden dezer dagen de 500 meter op tijd en bereikten zeer behoorlijke snelheden. Van der Scheer was de snelste, direct gevolgd door Hooftman en Heiden. Ten slotte het bobrennen. Hier verschijnt Nederland met twee ploegen, n.l. Damme de Luymes en CoeberghPerez. van Leipzig schetste de groote verdiensten van Moldenhauer voor de Duitsche tennis sport. Nadat Karl Friedrich von Siemens, voorzitter van de Berlijnsche Lawn Tennis club „Rot Weiss" het woord had gevoerd, sprak Daniël Prenn, als vriend en wed- stri.idpartneT eenige gevoelvolle woorden. Diep ontroerd verlieten de aanwezigen do begraafplaats. o TILDEN DOOR BOROTRA GESLAGEN. Te Parijs is een „Kerst-tournooi" gehou den op de overdekte banen van de Tennis club de Paris. In de finale van het heeren enkelspel zijn Tilden en Borotra tegen elkaar gekomen. Jean Borotra, die in schitterenden vorm was en maar heel weinig miste, won dezen bclangwekkenden eindstrijd met 64, 62, 4—6, 6—1. Bij Tilden schijnen de jaren te beginnen te tellen: de Amerikaan sloeg heel wat bal len in het net en hij maakte herhaaldelijk footfault. De overwinning van Borotra was welver diend en zooals le begrijpen is, had deze zegepraal een ware ovatie ten gevolge. o CRICKET. OVERDEKT CRICKET. Leidsch van oorsprong, in Haagsche uitvoering. Wij kennen al lang overdekt zwemmen waterpolo; wij doen 's winters heftig aan „indoor" tennis. Waarom zou er dan ook geen gelegenheid te maken zijn om 's win ters een balletje te bowlen en een beetje te batten? Die vraag is in de Haagsche Cricket club herhaaldelijk gesteld, vertelde jhr. mr. C. Feith Zaterdagmiddag toen hij de over dekte cricketkooi op den Maaldrift opende. Fokker. De Beus en Koeleman kregen de opdracht de kwestie op te lossen en deze Hagenaars hebben de zaak uitstekend aan gepakt, dat geven wij graag toe deed Eigcman overigens ook niet een beetje heel veel aan de voorbereiding? maar dat het Zaterdag een historische dag voor het Nederlandsche cricket was, omdat de eerste ..indoor-cricket-place" werd geopend, dat zijn wij met den heer Feith niet eens. Want reeds in den winter 19061909 speelde Eigeman met het Leidsche Ajax „overdekt" in ..Zomerzorg" en behoudens een korte onderbreking tijdens den oorlog speelden Eigeman c.s. elk jaar van November lot half Maart ,,indoor"-cricket, eerst in de Ka- loenfabriek, later en tot December jl. in de gymnastiekzaal aan de Pieterskerk gracht. Heel wat Hagenaars, o.a. Tonny de Beus, hebben 's winters bij Ajax gespeeld en dat de Hagenaars de heer Isbrücker dikte het later nog eens aan voor zich de eer opeischten was een beetje heel veel tekort doen aan het initiatief van Eigeman. Dat gaf voor ons een wanklank op dezen uit stekend geslaagden openingsmiddag. Want wij mogen volmondig de Wassenaarsche inrichting van den heer Verloop roemen en wij stemmen gaarne in met den lof, dien jhr Feith en daarna de N. C. B -voorzitter, de heer Isbrücker, het trio Fokker-De Beus- Koelman heeft toegezwaaid. Mevr Feith knipte vervolgens het lint voor de nellen door en de eerste bal werd gebowld. Vermelden wij nog, dat er vrij veel be langstelling was, vooral van den kant der oudere cricketers. Coops, Posthuma. Cramer, Rincker. East, Eigeman, Van Milligen, Eijken, Van Wijk. Fokker, Van den Berg waren er, om er enkelen te noemen, en dan jongeren als Koeleman. De Beus Max Jan sen, Wim van den Bosch, Glerum enz. Ook de bestuursleden mr. Davidson en Ruych- haven gaven van hun belangstelling blijk.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10