J. BAALBERGEN ONZE SCHERPE PRIJZEN MATRASSEN. ijverden. De heer J. v. d. Meer werd weer herbenoemd als voorzitter. De ingekomen be grooting voor de te houden tentoonstelling, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe veilingsgebouw, in April a.s., slui tende met een bedrag aan inkomsten en uit gaven van f. 13 800, werd goedgekeurd, eveneens om in dit verband f. 1000 te schen ken en in het waarborgfonds deel te nemen tot een bedrag van f. 5000 Het bestuur werd gemachtigd tol hel laten uitvoeren van verbouwingen en herstellin gen aan het bestaande gebouw, begrooting f 10.000; aan te koopen een telefooninslal- latie voor het nieuwe en bestaande gebouw, bcgrooting pl.r^ f. 10.000. Het te heffen vei- lingprocent voor 1930 werd voorloopig op 7 pet. bepaald. Het bestuur werd opgedra gen, zoo mogelijk, met de C. A. V. een rege ling te treffen tol bepaling eener zuivere grenslijn van ieders rayon, en slagen de pogingen, allen kweekers, die dan wonen in het rayon van de eene. doch lid zijn der andere veiling, één maand gelegenheid te geven van veiling te veranderen. De voorz. deelde mede, dat de tentoon stelling zeer waarschijnlijk kan plaats heb ben in de eerste week van April a s. Zij zal slaan in het teeken der Vaste Keurings commissie der Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde. Allen kweekers in den lande wordt dus gelegenheid gegeven om persoon lijk ui te zenden, terwijl het daarnaast de bedoeling is met collectieve inzendingen uit te komen. Met een woord van dank sloot de voorz. vervolgens de vergadering, welke door pl.m. 150 leden werd bezocht. Been gebroken. De heer G. Vreeken alhier had het onge luk Ie vallen, waarbij hij een zijner beenen brak. Dr. W. verleende heelkundige hulp. verdienen Uw belangstelling. Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee. 463 KATWIJK. GEMEENTERAAD. Vcrhooging saJaris brugwachter Alzan. ding „De Koestal" - Herziening salarissen Politiepersoneel - Benoemingen Wijzi ging uitbreidingsplan - Vaststelling di verse rekeningen - Verordening koffiehuizen etc. Dc raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden behalve de heer Meerburg wegens ongesteldheid. De vergadering wordt door den voorzitter geopend met gebed. 1. Ingekomen stukken, verschillende mo tieven van Ged. Staten behoudende goed keuring van verschillende raadsbesluiten. Een dankbetuiging van de ambtenaren ter secretarie voor salarisverhooging. a. Voor stel op hel verzoek van den brugwachter P. van Duijvenboden, om verhooging van sa laris. B. en W. stellen voor een salarisver hooging van f. 50.zoodat het salaris zou komen op f. 500.met inbegrip van vrij wonen. De heer Lodder acht dit 9alaris wel wat laag. Wethouder Ouwehand zegt, dat dit niet den geheeden mensch vordert en dat zijn voorganger dit salaris ook genoot. De heer v. Dongen merkt op, dat do opbrengst van de brug met 8% is verhoogd en dat er tegenwoordig veel meer arbeid aan de brug is dan vroeger. Hij stelt, hoewel het een bijbetrekking is, voor het salaris te verhoogen met f. 150.De voorzitter acht het werk van den brugwachter niet zwaar. De heer van Duyn vestigt er de aandacht op, dat de brugwachter, vooral in den tijd van de haringteelt dikwijls in den nacht er uit moet en dat hij meer te doen heeft dan men denken zou. De heer Rijkers acht het salaris voor nachtdienst zelfs Ie laag. Na nog eenige discussies woTdt het voor stel van dr. Lodder met algemeene stemmen aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. op het adres van Jos v. d. Marei, inzake afzanding per ceel gelegen in „De Koestal". In de vergadering van 15 Nov. is deze zaak reeds ter sprake geweest. B. en W. hadden om redenen van algemeen belang afwijzend beschikt. B. en W. blijven van oordeel, dat, wanneer adressant zijn gronden afzandt, dit tot gevolg zal heb ben, dat de daarnaast gelegen, de gemeente in eigendom toebehoorende grond aan merkelijk in waarde zal dalen. Bovendien ligt bedoelde grond in het gebied dat door het uitbreidingsplan wordt bestreken en kan h i. de gemeente moeilijk toestaan, dat het perceel grond aan de bestemming welke het door het uitbreidingsplan heeft verkregen, wordt onttrokken. Van eenige schade is in het onderwerpelijke geval geen sprake. De gemeente is nog bereid dezen grond tegen redelijken prijs te koopen. B. en W. adviseeren echter het verzoek van de hand te wijzen. Wethouder Ouwehand geeft uitvoerige toelichting. Na eenige discussie vraagt de voorzitter of de leden zich rekenschap heb ben gegeven van de situatie van den grond. Hetgeen men wil gaat lijnrecht in tegen de uitbreidingsplannen. Weth. R. OuwehaDd verdedigt Nogmaals in warme bewoordingen het voorstel, waar na de Raad in Comité-Generaal gaat te kwart voor negen. Na heropening tegen half tien uur komt het praeadvies in stemming en wordt aan genomen met 12 tegen 2 stemmen (J. v. Duyn en P. Guyt). Voorstel op het verzoek van M. Konings om kwijtschelding van een opgelegde boete. B. en W. merken op, dat zij zich stipt hebben gehouden aan het bepaalde bij art 7 uit de voorwaarden voor het uitdiepen van F. H. Kanaal en Rijn. Daar de oplevering 14 dagen te laat geschiedde, hebben B. en W. mitsdien een korting van 14 x f.25, is f.350,toegepast. In het adres waarin verzocht wordt deze f.350,— alsnog te willen uitbetalen, wordt ook niet gem?ld dat het besluit met de voorwaarden in strijd zou zijn. De aannemer geeft op dat te late aanvoer van hulpmateriaal de oor zaak was. B. en W. geven den Raad op billijkheidsgronden in overweging, ook in. verband met het feit dat de gemeente geen nadeel van de te late levering heeft on dervonden, dit verzoek in te willigen. Wordt na korte discussie goedgekeurd. Voorstel op het adres van het Comité der Ver. van Burg. en Secr. in de kantons Hoorn etc., om adhaesie te willen betuigen aan een schrijven aan den Min. van Onderw., Kunsten en Wetenschappen, als aan de 2e Kamer met betrekking tot de cjassifioatie der gemeenten volgens het Bezoldigings besluit Burg. Armbest. '28. B. en W. advi seeren aan voornoemd te 'berichten, dat geen voldoende 'termen aanwezig zijn om aan dit verzoek te voldoen. Wordt goedgekeurd. Voorstel tot het verleenen van èen extra bijdrage ten behoeve van de Ver. van Ned, Gem., ten behoeve van een eigen kantoor gebouw (bijdrage gem. Katwijk f. 37,50). Wordt goedgekeurd. 2. Rapport der Raadscommissie beslaande uit de heeren J. Hueting, H. W. Grimbergen, H. Parlevliet, J. v. Duyn en C. v. Tongeren, op het verzoek om herziening van de salaris sen van het politiepersoneel. De commissie acht wenschelijk het systeem van 8 jaar- lijksche verhoogingen te veranderen in 4 jaarlijksche verhoogingen van f. 100. Men 19 unaniem van meening dat het wenschelijk is, dat de agenten het diploma bezitten; zij verwacht dat bij eventueele be noemingen daarmede rekening zal worden gehouden. Het rapport wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Voorts verzoeken 60 winkeliers de winkels te mogen sluiten van 12.301.30 en 's avonds te 8 uur. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. 2. Voorstel tot het benoemen van 3 com missarissen voor do Gemeente-Spaarbank. De directie heeft drie dubbeltallen inge zonden voor de drie vacatures die 1 Januari zullen ontstaan, n.l. C. Haasnoot, aflr. en Fl. Parlevliet, beiden te Katwijk aan Zee, P. Haasnoot Jacz. aflr. en J. Muller, beiden Ij Katwijk a. d. Rijn, A. Wassenaar Pzn. alli en J. Heemskerk Jz., heiden te Katwijk aan den Rijn De drie aftredenden worden door De Raad herkozen. 3. Voorstel tot het benoemen van een lid ■vfan de Commissie van Toezicht op'de Be waarschool te Katwijk Zee. Periodiek aftre dend is mevr. W. MeerburgHelders. Op do Moordracht der Commissie van Toezicht is gpplaaatst no. 1 de aftredende en no. 2 mevr. Cl. E. VisscherVerdam. De stemmen sla- kipn (77). Na loting wordt mevr. Meerburg gfekozen. 4. Door den aannemer J. v. d. Oever te Kbtwijk Zee wordt in koop gevraagd een pqreeel bouwgrond ter grootte van pl.m. 340 M2. B. en W. stellen voor aan adressant de grond in koop af te staan voor f. 6.50 per M2. vrij geld. Aldus besloten. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden krachtens art. 72 der Lager Onder wijswet 1920. Het betreft het bouwen van een kamertje bij de Herv. School in de Jan Tooropstraat. Door do splitsing der 12 klas- sige school in twee scholen van 6 klassen, wordt de behoefte gevoeld aan een kamer voor het hoofd van de nieuw gevormde school, die alsdan mede kan dienst doen voor magazijnruimte. B. en W. geven den Raad in overweging dit verzoek in te wil ligen. Aldus geschiedt. Advies op het voorstel van den heer P. Guyt van 4 Dec. 1928 tot wijziging van het uitbreidingsplan en tot vaststelling van rooilijnen. Men is van meening dat, nu de bebouwing in het Zuiderkwartier sneller in haar werk is gegaan, dan wel licht verwacht kon worden, thans reeds pogingen dienen worden aangewend om zoo spoedig mogelijk te geraaken tot een tweeden rechtstreekschen verbindingsweg van het Noorder- naar het Zuiderkwar tier, welke alsdan aan de cischen van het tegenwoordige verkeer moet voldoen. Een belangrijke verbetering zou voorsteller achten een doorbraak door de Badstraat, een gedeelte van de Louwestraat via Stig- gersdaan naar de Secr. Varkevisserstraat. B. en W. zeggen im hun prae-advies dat zij, hoezeer het streven van genoemd lid waardeerend, deze verbetering moeilijk voor verwezenlijking vatbaar achten. De nieuwe weg zou voor het tegenwoordige verkeer veel te smal zijn, plm. 10 M. Een deel van Voorstaat-Baljuwstraat zou slechts 8 M. breed kunnen worden. B. eai W. ach ten een breedte van 14 M. noodig. Ook geeft het plan geen oplossing ten aanzien van den hoek BadstraatSluisweg welke door haar eigenaardige ligging ter plaat- het. verkeer in ernstige mate stoort. Ook zal het plan zeer kostbaar zijn, mede om dat een onteigeningsprocedure zal noodig zijn. Naar raming zullen de totaalkosten bedragen f. 150.000, een uitgaaf welke B. en W. voor dit doel niet gewettigd achten, j temeer niet nu het plan te beperkt is op gevat en de kosten bij een uitkering over eenkomstig de tegenwoordige eischen van het verkeer veel hooger zouden wordefi. B. en W. komen tot de slotsom dat nu de ontworpen doorbraak niet aan redelijke ver- keerseischen voldoet en de daaraan ver bonden kosten zeer bezwarend zijn, geen termen aanwezig zijn tot wijziging van het uitbreidingsplan en tot vaststelling van een rooilijn voor de Louwestraat. Geven mitsdien de Raad in overweging het voor stel van den heer Guyt niet aan te nemen. De heer Guyt zegt, dat B. en W. het voorstel niet juist weergegeven hebben. Het is bedoeld voor de toekomst. Hij licht zijn bedoelingen zeer uitvoerig toe. De heer v. Tongeren spreekt zich tegen het voorstel uit. Wethouder Ouwehand ver klaart dat B. en W. niet onsympathiek staan tegenoveT het voorstel van den heer Guyt. Hij zegt echter dat de nood zakelijke onteigening der panden veel te hooge kosten mee zal brengen. Hij moet het voorstel dus afwijzen. De voorzitter zegt dat hij met leedwezen het praeadvieA geteekend heeft. Do<?h B. en W. kunnen onmogelijk het voorstel van den heer Guyt steunen. Hij meent dat het bedrag van f 150.000 zeer laag geraamd is. De heer v. d. Bent stelt voor een com missie te benoemen om deze zaak te on derzoeken, daar hij de (raming te hoog acht. De heer Guyt zegt, dat de gemeente nu dc wTange vruchten plukt van haaT ver schuivingspol itiek en zegt dat bij langer wachten, de kosten nog hooger zullen wor den. Na zeer langduriee discussie trekt de heer Guyt zijn voorstel in en zal in de vol gende vergadering met een gewijzigd voor stel komen. Volgt voorstel tot wijziging van de Ver ordening op dp heffing van opcenten op de hoofdsom der peTsoneele belasting en tot opnieuw vaststellen van de invorderings verordening. Dit in verband met een aangenomen voorstel op 4 Deo. 1.1. tot heffing van 50 inplaats van 65 opcenten op de personeele belasting. Wordt aangenomen. Voorstel tot het aanleggen van een cen trale verwarming in het politiebureau. Bij resolutie van den Minister van Justitie d.d. 10 Jan. 1927, zeggen B. en W., worden aan de plaatsen, bestemd voor in verzekerings- stelling, bepaalde eischen gesteld, rran een der voornaamste eischen, de verwarming, is nog niet voldaan. Allereerst is de wen- schelijkheid overwogen om de celverwar ming doo<r middel van gaskachels te doen geschieden. Dit systeem is echter niet van gevaar ontbloot en verdient centrale ver warming de voorkeur boven andere syste men. Bovendien kan daardoor de meest economische wijze van verwarming voor het geheele gebouw verkregen worden. Een dergelijke installatie, aangebracht door de gemeente-bedrijven, zal na aftrek van f. 150 voor het overnemen der gebruikte kachels, f. 1100 kosten. Centrale verwarming zal bovendien een aanmerkelijk voordeel geven op gTond van deze overwegingen stellen B. en W. voor tot aanleg van centrale veTwarming in het politiebureau over te gaan. Te Katwijk a. d. Rijn zijn de om standigheden der 2 aanwezige cellen van dien aard dat met het plaatsen van een gaskachel in het portaaltje voor de cel len. in de behoefte aan verwarming kan worden voorzien. Wordt na discussie aan genomen. Voorstel tot hel rooien van boomen. Een 25-tal boomen in het Overrijn te Katwijk a d. Rijn zijn in zulk een slechten toestand dat verwacht kan worden dat die «niet meer in leven te houden zijn. B. en W. stel len voor hiervoor 25 jonge1 boomen te plan ten. Voorts om een 4-tal doode boomen tus- 9chen Pepersleeg en Nieuwsteeg door jonge boomen tei vervangen. Dr. Hueting stelt voor alle boomen, indien mogelijk, door nieuwe te doen ver vangen. Zal onderzocht worden. Het voorstel wordt tenslotte aangenomen. Voorstel tot het houden, eener onder- ihandsche aanbesteding van de schoeiing langs de Zuidzijde van hel P. H. Kanaal. Voor het houden eener onderhandde aan besteding is toestemming van Ged. Staten vereischt. Aangezien de uitvoering der werkzaamheden 'zoo spoedig mogelijk dient plaats te hebben teneinde daarmede gereed te zijn voordat in het voorjaar de drukte in het havenbedrijf weer zal aanvangen komt het B. en W. noodzakelijk voor de aanbe steding niet in het openbaar te houden doch ter wille van tijdsbesparing dezc-i onderhands te doen geschieden. Volgt voorloopige vaststelling van diverse rekeningen. De commissie belast met het nazien der rekeningen van de Bedrijven, Electnciteit, Gas en Water, bestaande uit de heeren J. Hueting, D. v. Riessen en H. Par- vliet adviseert tot voorloopige vaststelling der rekeningen over te' gaan, en wel voor wat het Electriciteit9bedrijf aangaat met een winstsaldo van f. 7036.06, het gasbedrijf rnet een winstsaldo van f. 12563.12 1/2, en het waterleidingbedrijf met een winstsaldo van f. 718.01. Verder stelt zij voor aan de Commissie voor de Bedrijven en aan den Directeur dank te» betuigen voor het gedu rende 1928 fgoed gehouden beheer. Aange nomen. De Commissie tot onderzoek der rekening over 1926 van het Grondbedrijf, bestaande uit de heeren J. Hueting. D. v. Riessen en T. Lodder, stellen voor de Balans voorloopig vast te stellen met een bedrag van f 236.202.9i> voor baten en lasten. Verder geeft zij in overweging de Commissie voor het grondbedrijf dank te zeggen voor den verleenden bijstand aan B. en W. in het beheer. Goedgekeurd. Ook de commissie tot onderzoek der reke ning over 1928 van den Vlee9chkeurings- dienst, bestaande uit dezelfde leden der vorig genoemde commissie1 brengt een gun stig verslag uit. De rekening geeft in ont vangsten en uitgaven een bedrag aan van f. 9227.87. Ook hiermede gaat de Raad accoord. De Commissie tot nazien der Gemeente- rekening over 1928 bestond uit de heeren M. v. d. Bent, J. van Duyn en P. Guyt. Het rapport zegt dat het onderzoek de commissie geen aanleiding heeft gegeven tot 't maken van opmerkingen, weshalve zij voorstelt te besluiten tot voorloopige vaststelling der rekening, de gewone dienst met een batig taldo van f. 65.686.98. De Kapitaaldienst met een nadeelig slot van f. 34.839.74. Ver ders adviseert de Commissie" B. en W. dank te zeggen voor het door hen gevoerde beheer. Ook (hiermede kan de raad zich geheel ver eenigen. Komt aan de orde e'en voorstel van B. en W. tot wijziging der Verordening op de Restauraties, Koffiehuizen, enz. In een zeer uitvoerig prae-advies op het voorstel doen B. en W. uitkomen de redenen die hun College er toe gebracht hebben met dit voorstel te komen. Het gaat voornamelijk over de plaatsen in de gemeente, dorpsge- dee'lten, waar een gelegenheid tot verkoop van sterken drank in het klem voor gebruik aldaar ter plaatse mag zijn. Met de be staande verordening konden B. en W. zioh niet geheel vereenigen weshalve zij voor stellen Art. I dezer verordening voortaan te lezen als volgt: Het is verboden binnen deze gemeente inrichtingen, gelegenheden of panden te hebben, te houden, of op te richten: a. tot verkoop van sterken drank in het klc-in voor gebruik anders dan ter plaatse van verkoop krachtens door B. en W. verleende vergun ning, anders dan te Katwijk aan Zee in de rooilijn langs de Voorstraat vanaf de Duin oordstraat tot Princestraat, de Jan Toorop straat vanaf den Sluisweg tot de E. A. Bor- gerstraat en de Secr. Varke visserstraat, vanaf den N. Duinweg tot Drieplassenweg, en te< Katwijk a. d. Rijn in de rooilijn langs de Voorstraat vanaf de Groote Steeg tot en met „Landbouwlust"; b. tot verkoop van sterken, dranik in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, krachtens door B. en W. verleende vergunning, anders dan le Katwijk-Zee in <le rooilijn langs de Weth. v. d. Piaskade, de v. Wassenaarkade en de v. Meiskade, en te Katwijk a. d. Rijn in de rooilijn langs do Voorstraat, van de Groote Steeg tot en .met „Landbouwlust". Aange nomen. Tenslotte volgde de Tondvraag. Dr. Eykclenboom vraagt of de kenmerken op de woningen bij besmettelijke ziekten zijn afgeschaft. Hie^ip antwoordt de burge meester dat hij de wettelijke bevoegdheid heeft tot het aanbrengen dezer kenmerken en niet de Raad. De Burgemeester gaat in oeze af op het advies van de doktoren. Hierna werd de vergadering tegen midder nacht door den voorzitter onder dankgebed gesloten. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Petru9. zoon van W. P. Heemskerk en 1". Q. Rotteveel Catharina, dochter van H. H. Kranenburg en A. W. Eigenbrood. Overleden: Johannes Anthonius Schü- mncher, 66 jaar. Gevestigd: G. Schravemaker van War mond H. E. de Raat, van Haarlem J. Baak van Ilillegom H. Veenstra van Ede H. van Prooyen, van Haarlemmermeer Q. H. v. RuilenPennings, van Noord- wijkerhout G. van Es. idem J. J. Kuijt van A'Iphen aan den Rijn G. J T. van Seggelen, van Warmond K. Mastenbroek van Heusden van Bloemendaal Vertrokken H. P. Ch. M. de Meulder naar Arnhem L. O J. M. de Meulder, idem II. C. J. Turkenburg en echtgen. naar Ned.- Indië K. M. Kapileyn. naar Anna Pau- lowna. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. C. v. Elderen wed. B. L. TL Scheper, v. Den Bosch, St. Mariagest. Langeveld 2c. J. H. te Beek, v." War mond, Noordwijk aan Zee, J. Kr.weg 9. Johannes Oomsen, tuinknecht, v. Sassen- heiin, idem. J. J. van Es, v. Leiden, Noordwijk-Binnen, Voorstr. 79. Maarten Broere, v. Ermelo Dr. Mr. W. v. d. Bergh- Stichting. Jan Welling, v. Gieteu, 's-Gravendamscheweg 1 Klei. M. J. A. Rikkelman, v. Rosmalen, St. Mariegest Langeveld 29. J. C. Bakker geb. J. v. d. Ham, v. Amsterdam; H. J. Kors, leerl.- verpl., v. Velsen; A. Claassens, naaister, v. Den Haag; M. G. v. Glansbeek, geb. Steenbergen, v. Den Haag; H. M. van Schoot en, v. BloemendalC. Zwaniken, v. Bloemendaal, allen St. Mariagest., Lan. geveld 29. Vertrokken: Else Oelimichen. dienstbode n. Hamburg, Friestrasse 43, Duitsohland. W. A. Verschuur, n. Amsterdam, Prin- senhofsteeg 4 I. C. H. D. van Munster, fotograaf, n. Voorschoten, Haagweg 5. W. A. Nieuwenburg, bediende, idem. E. W. Nieuwenburg, huisknecht, idem. Klaas van den Geest, n. Utrecht, Zadel straat 18. Burgerlijke Stand. GeborenTrijntje, d. v. M. van der Niet en J. van Rooijen. Jacob, z. van A. van der Niet en L. Visser. Adam Jo hannes, z. v. H. J. Christiaanse en Th. M. Eijmer. Jerona Gijsbertha Agnes, d. v L. J. van der Meer en C. de Ronde. Johan. z. v. J. de Kleer en J. Versloot. Martimis, z. v. J. Bulk en W. Lastdra ger. GehuwdA. Plug jm. 27 j. en M. van der Engh jd. 24 j. Ondertrouwd- J. F. Hiep j.m. 30 j. en B. P. Prins jd. 26 j. J. Passchier jm. "34 j. en G. Duynda<m jd. 21 j. R. van der Meulen jm 27 j. en M. Gresch jd. 24 j. Bij den ontvanger der directe belasting alhier zijn bedragen binnengekomen van f. 1317.81 en f. 12.50 wegens gewetensgeld. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Huberta Johanna, d.v. Th den Berg en M. v. d. Fluit Gehuwd: J. Star te Rijnsburg en E. v Sleet te Oegstgeest H. J. Eradus' Leiden en C. Hakker te Oegstgeest p. jl Vi3 te Harlingen en P. van Rogen te Oezi geest. Overleden: C. G. Steffens 62 j., echtgei van C. H. van Herwerden J. F. Verbn: ge, 78 j. S. Tuurenout 90 j., wed. O Meehelse H. Robbe 79 j. wed. van Looijestein D. A. Geervliet 10 j. Harteve'd 32 j., echtgene. van J. de Vreu 3 J. W. Herjdeman 67 j. VEUR. Burgerlijke Stand. BevallenA. E. M. Zwennes geb. de Hoo J d. E. C. van Veeo, geb. Voegt, d. P. Oarree, geb. Vogelaar, z. C. J Vliet, geb. Imthoorn, d. M. M. van VeeiJ geb. Aarts, z. Ondertrouwd: P. J. v. 'd. Horst en van Ewijk. VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD Ontwerp-begrooting 1930. De raad van Veur kwam onder voorzitteil schap van den burgemeester in openbarf zitting bijeen. Aanwezig alle loden, behalve de heer 1)1 Koning, welke met kennisgeving afwezig :sf De notulen der vorige zitting worden on| gewijzigd goedgekeurd. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van dei heer J. P. Hendriks, nieuw benoemd lid va: den raad. De heeren Blonk, Borst en Raap horst, vormende de commissie van onder zoek. verklaren de stukken in orde bevon den te hebben, waarna tot toelating word besloten. Afwijzend praeadvies ran B. en W. off het verzoek van de Gew. LandstormcommiJ sic Zuid-Holland West om subsidie. De heer Borst informeert of het afwijzel van subsidie een gevolg is van het stand| punt geen subsidie aan wien dan ook, verband met de gemeenle-financiën-, is dil niet het geval dan zou hij de subsidie toe| juichen. De Voorzitter antwoordt den heeT Boral dat zijn meening juist is, bovendien bel staat in deze gemeente geen landstorm] commissie; deze is opgeheven. Het afwijzend praeadvies wordt aange| nomen. Voorstel om één vierde cent per hoofd hl le dragen aan het gebouw van de Vereenjj ging van Ned. Gemeenten. Aangenomen. Verzoek van de kantons Hoorn, Puifl merend, Alkmaar etc. van het comité vooj onderwijsbelangen ten plattelands De heer Raaphorst juicht de be-ioehtu van het adres toe, daar het is in het belanj van het onderwijs. De Voorzitter wijst er op, dat men in dfl omgeving van de adresseerende kantonl steeds sukkelt met het onderwijzend persei neel, vandaar het adres; hier is dit niej liet geval. Een adhaesiebetuiging heeft zoo weir.il zin, mas9a'9 adressen worden zonder dal er nota van wordt genomen in de archievef opgeborgen. Den heer Raaphorst bevredigt dit anti woord niet, waarom hij voorstelt om adl haesie te beluigen, welk voorstel niet wordl ondersteund en daardoor niet in behandef ling komt Het afwijzend advies van B. en W. wordl hierna aangenomen I Voorstel tot een redactiewijziging in d bouwverordening. Aangenomen. Voorloopige vaststelling gemeenterekeni dienst 1928. De heer Blonk, commissielid tot nazie dezer rekening, heeft een opmerking inzak de zeer hooge kosten van de reiniging, der vraagt hij waarom de werkman Be niet is benoemd als 2de man bij dien diens Dit is het vorige jaar toegezegd. Het uitbre dingsplan heelt ook dit jaar weer geld g kost aan architectenloondit werk had gemeente-opzichter kunnen doen. De Voorzitter merkt op, dat ten opzicht van Belt de heer Blonk abuis 19. Er is noo geen positieve belofte gedaan. Belt is «ander terrein werkzaam. De auto heeft hooge kosten van de reiniging niet op ha geweten. Zij is pas een half jaar in dien^ Doch thans wordt elk hoekje van de f meente door de reiniging bezocht, wat voo heen niet het geval was. Wat het uitb dingsplan betreft, dit is volgens een vroeg genomen besluit in handen gegeven van h architectenbureau v. der Tocht; de i meente-opzichter, welke reeds te veel heeft, wil ook dit werk erbij hebben, da- het groot werk is. Hij praat daarover m de r.oadsleden. waarvoor hem reeds ee terechtwijzing is toegediend. Met alle resp voor den ijver en de kunde van den o zichter, achten B. en W. hem toch niet staat een dergelijk groot werk te doen. is voor hem klein doch goed werk nog f noegzaam te verrichten. De heer Borst zou gaarne vernemen of d 1J U JI V, 1 i C I.V/U ^UUlil" opzichter heeft gesproken met den Blonk of de heer Blonk met den opzie inzake het uitbreidingsplan. De Voorzitter wil aan zijn opmerking' nog toevoegen dat hij herhaalde malen provinciale griffie moet confereeren mzo het uitbreidingsplan, andere gemeenten dan ook tegenwoordig door middel van directeuren van gemeentewerken. 1 gemeente dan een goed figuur slaan kan zij niet komen met een gewonen zichter. i De heer Blonk wenscht hiermede - leggen, dat de voorzitter beaamt oa^ gemeente-opzichter voor dit nie kwaam genoeg is. ,.nn; De rekening 1928 wordt hierna voo vastgesteld. g—6

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 22