A.S.C.—LUGDUNUM SPORT. NIEUWJAARSDAG 2 UUR INGEZONDEN. HOE DE INBREKER TE SCHEVENINGEN ONTSNAPTE. KUNST EN LETTEREN. lijke geschenken (een lamp en eenige tapij ten) als huldeblijk aan, waarna de secre taris van het comité, dr. W. van den Ent, eenige uit Indié gekomen telegrammen voorlas. Namens den minister van O., K. en W. voerde dr. Elzinga, inspecteur van het M O. hel woord. Wethouder Polak sprak namens het ge meentebestuur van Amterdam. De heer Groote bracht daarna regeering, gemeentebestuur en alleu, die hier dezen middag gekomen waren, dank voor de hem gebrachte hulde. Hij herdacht den, van de H B S.-directeuren, dr. Costerus en dr. Kol- lewijn, ondervonden steun en ook de hulp, welke hem de heer Ter Haar als leider van een groote handelszaak verleend had. Hierna had men gelegenheid den heer Groote geluk te wenschen; in den loop van den middag werd draadloos-telefonisch nog een huldigingsrede uit Weltevreden ge zonden, wel een bewijs hoe ook Indië het stelsel-GTOole en zijn vader goede, vertrouw, de bekenden zijn. DE STRIJD TEGEN DE PHILIPS-LICENTIES. Een nieuwe bond van handelaren. Gisteren werd in Hotel Witjens op het Vreeburg tet Utrecht, de vergadering gehou den van belanghebbenden uit den lande tegen de Philips licenties. De vergadering werd geleid door den heer J. H. Crucq Jr. te Amsterdam. Ir. Tasseron (Den Haag) memoreerde de vergadering, in de Residentie gehouden, waar de grondslag is gelegd voor een nieu wen bond, welke zich ten doel stelde den strijd tegen octrooien van reeds in gebruik zijnde of bestaande schakelingen te verster ken of ruimer uitlegging van octrooien. Deize vergadering was voor verbetering der octrooiwetgeving, tegen verlenging van oor- logsoctrrooien en voor een zuiverder moraal in den handel, alsmede voor eventueele dwanglicenties. Spr. wenschte een technische commissie in te stellen, terwijl de heer Wallin. uit Amsterdam pleitte voor een financieele com missie in den vorm van een N. V. Besloten werd dan den nieuwen bond den naam te geven van „Bond van Radio- ondernemers'' (B. V. R. O.). Bij de bestuursverkiezing werden verko zen del heeren J. II. Crucq, te Amsterdam, Ir. Tasseron te Den Haag, de Vries te Amsterdam, Hirschfeld te Amsterdam, Wal len te Amsterdam, Lelie te Amhem, Ter Wal te Amsterdam, de Raad te Gouda en dr. Rutgers te Utrecht. De contributie werd bepaald op f. 10 per jaar, waarbij de voorz. er den nadruk op iegdp, dat het niet zoozeer om geld dan wel om leden te doen is; leden n.l. doordrongen van het doel van den bond. Mr. van Meerten uit Den Haag deelde mede, dat als gevolg van dei beslissing van den president der Amsterdamsche recht bank èn Philips ên de leden weer go- heel vrij staan. De arbitrage-overeenkomst, is naar spr.'s meening voorloopig van de baan. Spr. oordeelde thans ihet moment ge komen om een beslissing van Philips uit te lokken. De heer Van Zuilen uit Den Haag bracht naar voren, dat men thans van den Octrooi- raad dwanglicenties moet zien te krijgen, aangezien men van het succes vrijwel over tuigd is. Mr. van Meerten achtte het beter, dat men de octrrooi-aanvragen bij Philips doet en nu deze afwijzend op de verzoeken be schikt, is er een motief om met een ver zoek om dwanglicenties bij den Oclrooiraad te komen. Het voorstel, dat op initiatief van mr. v. Meerten werd gedaan, om het bestuur te machtigen stappen te doen om zoo spoedig mogelijk met Philips een onderhoud te heb ben. werd met algemeene stemmen aange nomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Het Korr. Bur. te Weenen seint, dat de Oostenrijksche Bondsraad het Oosten- rijksch-Nederlandsche Handelsverdrag heeft aangenomen. Bij Kon. besl. is met ingang van 1 Fe bruari 1930. aan den referendaris der poste rijen, telegrafie en telefonie H. J. M. A. Janssen, directeur van het postkantoor te Haarlem, op zijn verzoek, als zoodanig eer vol ontslag verleend, zulks met dankbetui ging voor de door hem aan den Lande be wezen diensten. VOETBAL. NEDERLAND EN DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. rJJlar de „Sportkroniek" verneemt zal in de 1 Febr. 1930 te houden bestuursverga dering beslist worden of Nederland al dan niet zal deelnemen aan den strijd om het wereldkampioenschap te Montevideo. DISTRICTS WEDSTRIJDEN. Het bestuur van den N. V. B. heeft be sloten indien de competitie daarvan geen bezwaren ondervindt, in het Noorden op 16 Maart districtswedslrijden te houden. („Sportkroniek".) o A.S.C.—LUGDUNUM. A. S. C. komt morgen tegen Lugdunum in ,de gewone opstelling uit met één invaller voor den rechtsbuiten de Ruiter. Van Josson was hedenmiddag nog geen afschrijving ont vangen, zoodat deze, zeer waarschijnlijk van de partij zal zijn. RECLAME. 657 Terrein de Kempenaerstr. - Tribune f. 0.50, Ie rang 0.30, 2de rang 0 15 BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd Excelsior I Flora I voor de le kl. L.B.B. luidt: H. v. d. Voort (Flora) 200 50 25 4 P. Duivenvoorden Jr. (Excels.) 175 49 27 3.57 L. v. 4 Berg 200 50 24 4. P. Duivenvoorden Sr. 193 49 19 3.93 P. H. r. d. Voort 200 60 18 3.33 C. Degger 160 59 12 2 71 Jer. Koelewijn 178 50 21 3.56 A. Elfering 200 50 2 4 4. Flora 3 gew. partijen. Excelsior 1 idem. Totaal: Flora 6 idem. Excelsior 2 idem. Voor de 2e klasse werd gespeeld Aurora I- Hollandia I. P M. v. d. Berg (Hol)l 150 37 29 4 05 B Lammers (Aurora) 137 36 12 3.80 B. v, Beelen 132 47 13 2.80 W. Pijpers150 47 18 3.19 W. Haasnoot132 59 22 2.23 J. v. d. Wijngaard 150 59 12 2.54 D. Klein 97 58 9 1 67 J. Lucie 150 58 15 2.55 Aurora 3 gew. partijen. Hollandia 1 idem. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. I- Kro.t voor de 3e klasse luidt: D. G. v. d. Voort (Kr.o.t.) 81 31 6 2.61 G. Bos (L.U.T.O.) 100 31 11 3.22 J. v. d. Poel, res. 62 44 6 1.40 B. Schouten 100 44 20 2.27 G. v. d. Berg 76 51 9 1.49 W. Leeuwangh 100 51 9 1.96 Th. Wesseling 43 35 5 1.14 L. v. Keeken 100 35 11 2.88 L.U.T.O. 4 gew. partijen. Kr.o.t. 0 idem. Totaal L.U.T.O. 5 idem. Kr.o.t. 3 idem. SCHERMEN. COMPETITIE K.N.A.S.B. De eindstanden van de competitie van den K.N.A.S.B. luiden voor de Leidacho clubs A.E.W. en Arena Studiosorum. le klasse Degen gew. ontv. geg. wedstT. part. tr. tr. pnf. Amst. Schemel. 12% 111 242 348 25 Incassob. A. 10% 120 281 297 21 Giandomenici 9 129 252 323 18 T. H. O. E. 7% 121 249 290 15 Haagsche Schermb. 5% 100 291 287 11 A. E. W. (Leiden) 5 75 341 199 10 Haarl. Scliermcl. 4 111 272 282 8 H. B. M. 2 77 328 229 4 Sabel ÏJaagsche SoheTmb. 13 155 600 872 J6 Amst. Sghenmcl. 11 128 569 733 22 Incassob. A. 8 130 614 694 16 T. H. O. R. 7 110 600 611 14 Giandomenici 6 112 548 897 12 Haarl. Schermcl. 5 99 630 580 10 H. B. M. 3 88 691 568 6 A. E. W. (Lelden) 3 74 748 445 6 2e klasse A. Floret: gew. ontv. geg. wedstr. part. tr. tr. pnf. Haag. Schermb. II 4 57 01 185 8 Incassob. R. 2 29 125 106 4 Arena Studios. O 10 171 69 0 Sabel Clubh. te Werve 9 108 369 632 16 Haaesche S. B. II 8 119 369 558 16 T. H. O. R. II 7 74 482 436 14 Jncassob. E. 3 64 500 438 6 Odin 2 61 530 413 4 Arena Studios. 1 54 530 402 2 SCHAATSENRIJDEN. DE ACADEMISCHE WERELD- KAMPIOENSCHAPPEN TE DA VOS. Inschrijvingen der Nederlandsche studenten De inschrijvingen voor de academische wereldkampioenschappen in de winter sport, die de volgende week te Davos zul len worden gehouden, zijn thans gesloten. Twaalf landen w.o. Nederland, hebben zich definitief aangemeld met de namen, van de studenten, die voor hen zullen uit komen, terwijl ook voorloopig aanmeldin gen uit Amerika en Canada zijn ontvan gen. In het geheel zullen 320 studenten aan deze wereldkampioenschappen en de daar mee verbonden Zwitsersche hooge&chool- kampioenschappen deelnemen. Nederland zal uitkomen in de ski-nura- raers, in 't hardrijden op schaatsen en in het bobslee-rennen. De Nederlandsche estafette-ploeg voor de ski wed strijden zal bestaan uit de hee ren Coebergh, Loopuit. Corea Luymes en Perjé, die allen te Zürich studeeren. Deze zullen ook uitkomen in den langen afstand? wedstrijd over 18 K.M., in den afdalings- ren over 10 K.M. en in den slalom-wedstrijd Verder zal Loopuit in het ski-springen meedoen. Bovendien zijn voor den langen afstand wedstrijd den afdalings-ren ©n den slalom wedstrijd nog ingeschreven de Leidsche studenten Ter Horst en Deiters. Voor den wedstrijd hardrijden op schaat sen zijn in het geheel 15 inschrijvingen ontvangen uit Nederland, Italië, Hongarije, Oostenrijk en Zwitserland. De Nederlandsche deelnemers zullen zijn v. d. Scheer, Straatmeijer en de drie ge broedeTs Blaisse. Voor het bobslee-rennen hebben zich van uit Nederland aangemeld én bob met de heeren Coebergh en Perjé en een tweede bob met de heeren Luymes en Da mme. De Nederlandsche studenten hebben he laas hun inschrijving voor ijshockey moeten terugnemen. RECLAME. Lijstenmakerij DE CONCURRENT wenscht zijn jjoadhte CLiênteele een GELUKKIG NIEUWJAAR. 4421a Haarlemmerstraat 62 - Telef. 2918 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. „JERUEL", MIDDELSTEGR. 3. Geëerde Redactie, Met een dankbaar hart voor de onder vonden medewerking in het afgeloopen jaar, komen we u vriendelijk verzoeken of ge ook in uw laatste nummer van dit jaar een kien plaatsje wilt inTuimen. Geachte vrienden van ons kinderwerk. In de schaduw van het wegvliedend jaar komen we nog eenmaal u vertellen van het werk waardoor we met elkaar zooveel heb ben kunnen doen voor onze kleine bescher melingen. Dezer dagen ontvingen we nog van een wed. (N. N.) een papiertje met een paar hartelijke woorden en f. 1.er ingepakt, een groot pak nog goede, gedragen kleeding per bode en werden 20 K.G. aardappelen bezorgd van een onzer stadgenooten en een zak met aardappelen met 2 bussen groenten uit Katwijk. Dit alles heeft voor ons heel veel waarde. Iemand, die er buiten slaat, kan moeilijk beoordeelen. hoezeer we dergelijken steun op prijs stellen. Men bedenke, dat we iedere week opnieuw voor de vraag staan: waar zal deze week het bedrag vandaan komen voor verpleging en kindervoeding 7 Wan neer we zien ,met welk een graagte de klei nen in weer en wind des morgens komen, dan dragen we met plezier de vele zorgen, die er aan verbonden zijn, doch we hopen, dat eenige van onze goed gesitueerde vrien den evenals anders bij de jaarsverwisseling, ons heden met iets extra's bedenken.Vraagt u maar even onzen penningmeester, den heer W. Moene, Oude Rijn 114, tel. 876, hoezeer het noodig is, dat we extra hulp ontvangen om voort te kunnen gaan. Het afgeloopen jaar hebben we veel door uw aller medewerking kunnen doen. Wc denken met dankbaarheid terug hoe de heer wethouder van armenzorg, met het burgerlijk armbestuur tijdens de ontzettende koude op ons eerste verzoek bijsprong, toen we warm eten maakten voor de armsten onzer stadgenooten, hetgeen we niet zoo vele weken hadden kunnen volhouden, in dien van deze zijde in dien benarden tijd niet was medegeleefd. Een halfjaar lang hielden we de morgen voeding voor de arme kleinen vol. Tijdens de zomermaanden werd een honderdtal kleinen een geheele week heerlijk vacantie- genot in het mooie Gooi bereid, terwijl we elf heele zwakke stakkerds er drie weken konden doen verblijven. Slechts met de uiterste inspanning kon het ons gelukken de middelen bijeen te brengen en eerlijk ge zegd ondervindt onze penningmeester er nog de gevolgen van. We hebben niets in kas en hebben nog een en ander te betalen. Wie wil ons verrassen en door een mooie, extra nieuwjaarsbijdrage ons bemoedigen om voort le ga an 3 Nog veel valt te vermelden van heigeen we, mede door uw steun in 1929 doen kon den. doch we mogen geen misbruik van de goedheid der redactie maken. Uw dw. F. VAN DER HORST. Middelstegracht 3. DE HARINGVISSCHERIJ. Katwijk-aan-Zee. De Chr. Bond van Transport en Fabrieks arbeiders zal een aanval doen op het thans floreerend Haringvi9scherijbedrijl, door te trachten, de productie met 20 pet'in to krimpen. Hoewel haring geen fabriekswaar is, wil ik, temeer waar andere eveneens buiten het bedrijf staande personen teekenen van ma:ht wenschen te loonen, den visschers wijzen op de inbreuk in hunne rechten en gezins inkomsten. De insinuanten dan wenschen dat het 6 nachten visschen. zooals dat sedert jaren le Vlaardingen en sedert kort ook in Katwijk gaat doorwerken, weder naar de oude palen wordt teruggebracht Zes dagen schijnt ge werkt le mogen worden; zes nachten vol gens hunne meening niet, terwijl tegen den Zomertijd geen bezwaar bij hen blijkt te be staan. SPANNENDE MOMENTEN IN DEN DONKEREN NACHT. Als hst tenw gebroken was.I Omtrent den te Scheveningen ontsnapten Eotterdam9chen inbreker, Adrianus Dijk man», meldt de „Haagsche Courant" dat hij behoort tot de grootmeesters van het Neder landsche inbrekersgilde. Hij is een beroeps- inbreker met wetenschappelijke en vakkun dige opvattingen, een man van talent, die over een brillanle techniek beschikt. KortomDijkmans was iemand waar men in zekere kringen rekening mee hield en het is voor de Scheveningsche gevangenissen wel een slag, dat juist deze repressentatieve persoonlijkheid hen verliet. Hij heeft nog vier jaar voor den boeg. De vluchteling was in de gevangenis werkzaam op de boekbinderij. Hoe hij dan ook in het bezit gekomen i9 van een 8 meter lang gevlochten cocoslouw, dat van de vlechterij afkomstig moet zijn is het éérste wonder in de reeks van wonderen, die wij bij deze nieuwe ontvluchting voorgelegd krijgen. Er is in onzen materialislischen en rationalist! schen tijd zoo weinig plaats meer voor 't wonder dat 't werkelijk aangenaam aandoet bij de Sc/heveningsche ontvluchtin gen te kunnen bespeuren, dat de wonderen toch de wereld nog niet uit zijn. De gevangene heelt in zijn cel 'n raampje verbrijzeld, hij moest een vensterruitje in drukken, vóór hij bij de dikke tralies kon, die aan den buitenkant zijn raam afsloten. Daarna beeft hij een der zware spijlen in haar geheel verwijderd. Dit werk kon hij onmogelijk zonder instrumenten volvoeren. Men heett dan ook geconstateerd, dat hij met een werktuig, en een zeer deugdelijk werktuig zijn slag geslagen heelt. Verder is komen vast te staan, dat dit instrument, op onbekende en ongeoorloofde wijze in het bezit van Dijkmans gekomen moet zijn. Het lukte hem van de dikke tralies één heele stang los te werken en er uit te halen. Daar Dijkmans zeer slank en lenig van figuur is, zag hii kans om zich door de kleine ontstane opening te wringen. In de cel werden overigens weinig teeke nen van de ontvluchting gevonden en voor zoover ze gevonden werden, tracht het col lege van iggenten der gevangenis en de po litie zo geheim te houden, zoo ook het in strument, waarmede de tralies geforceerd zijn. Wij kunnen echter, ondanks deze poging lot geheimhouding een vrij volledig relaas geven van het gebeurde. Onmiddellijk na het avondappèl is D. aan het werk gegaan. Geen contróle, geen ronde geen oppasser heett hem in al dien tijd ge stoord. Hij nam trouwens niet de minste maatregelen. Het bed, het z. g. n. „wolletje" was door elkaar gehaald. Hier was dus niet zooal9 bij een vorige ontvluchtingshislorie een poging aangewend om de bewakers te misleiden, door het bed op te vullen, alsof er iemand onder de dekens zou liggen. D. heeft uren den lijd gehad voor zijn werk. Hij was in het bezit vaneen borst- boor en van een lang, uit cocos-vezels en band gedraaid koord, waaraan een ijzeren haak bevestigd was. Hoe dc'ze dingen in zijn bezit gekomen zijn: van buitenaf toege stopt.. en hoe lang hij ze verborgen wist te houden is een raadsel, dat tot dusver nog niet is opgelost. Het is te betreuren dal door enkele gees telijken aan deze beweging steun wordt ver leend. Zonder twijfel zal, omdat een groot gedeelte der visschers dit zelf verlangt, in de toekomst naar het betwiste systeem wor den gevischt. Deze menschen zullen zich meer cn meer onverschillig gaan gevoelen wat het houden van een rustdag belrelt en dat is jammer. Waarom zou hel niet kun nen als op Vlaardingsche schepen, waar men leeft als mensch. Immers is de Zondag, zooals die le land wordt gevierd, een Pauselijke, uit 1582 da- teerende instelling. De herdenking van de Opstanding, zooals die in Hand. 20 v. 7 t/m 11 en Joh. 20: 19 wordt beschreven, werd gevierd op den eer sten dag der week, doch naar Joodsch ge bruik. dus van Zaterdagavond, zeg 6 uur, tot Zondagavond C uur. Is voorts de Sobbath niet gemaakt om den mensch en niet de mensch om den Sabbath? Geeft Colt. 2: 16 ons niet eenige aanwij zing, bij de eigenaardigheid van het feit dal haring uitsluitend des nachts zwemt en voorts Hand. 16: 10? Mag tegenover gezin en bedrijf op grond van die aanwijzingen en het als zeker vast staand recht dat des Zondagsmiddags uiter lijk te C uur gevischt mag worden, met hpt 5 nachten visschen worden volstaan, terwijl slormen e. d. nog een aantal daarvan op- eischen? Wat weegt lichter en geelt minder werk; a) aangenomen dat de zgn. 6 nachtenvis- schers, die 's Zaterdagsmorgens voor het laatst hun vischtuig hebben binnengehaald, dit reeds des Zondagsmorgens weder in z>e zetten door l'/i a 2 uur daaraan te arbei den, om dan tot 's Maandagsmorgens 4/5 uur rust te hebben zonder met Motor, Zeilen of Navigatie te doen te hebben of b) hei door de zgn. 5 nachtenvisschers op Zater dagavond uitzetten gevolgd door het vóór 12 uur inhalen op uiterste berekening dat nog juist een klein vangstje vóór het aanbreken van den Zondag kan zijn gezouten, echter met groote kans dat een groot gedeelte van, zoo niet den geheelen Zondag moet wordc.i gewerkt om een boven verwachting gaande grootere vangst aan bederf te onttrekken, vervolgens na geëindigd inzouten zonder onderbreking met 2 man wacht waarnemen in het gunstigste geval, met kans op Zeil- reven e. d. bij weersverandering enz. Wie geelt den vischers en reeders een niet op dogma of bijgeloof, doch op den Bijhei ge baseerd antwoord, met weerlegging van het bovenstaande? M. d R., mijn beleefden dank. Met hoogachting, J. DEN DULK Czn. De boor behoort niet tot den inventarli der gevangenis en het is zeker, dat zij vaJ buitenaf in de cel gesmokkeld werd v,.7 hoe? Maal Ook het koord van 8 M. lengte, dat ui! verschillende eindjes in elkaar gedraaid ed geknoopt was uit cocosvezels (wél gevan»e, nis-materiaal) vereischt een vlechttijd vad vele uren en hij moet dit dus reeds van U voren in zijn bezit gehad hebben. Hebbed andere gevangenen hem daaraan geholpen! Spannende momente: D. heeft met de boor eerst het draadglav uit de sponningen geboord, een arbeid, dii enkele uren vergt. Hij boorde hierna de' traT lie los en boog de spijker geheel om. zoodaL de bovengenoemde opening ontstond. YeJ volgens heeft hij den haak om een der traf lies geslagen en zich langs het koord om laag laten glijden; een levensgevaarlijk werkje, want ajs het primitieve samenraap! set van vezels en bandjes was losgescholea] zou hij van e'en hoogte van 8 M. omlaag ploft zijn en kon hij wel z'n nek gebrokeij hebben. Het touw hield echter. Daarna lukte het hem <Jen haak weer loj te slingeren en roet het touw begaf hij z;cll de binnenplaats over naar den eersten ringi muur, die glad en steil is, met een rondl bovenrand en dié een hoogte heeft van viel meter. Hij wierp den haak over den munt en klom tegen het touw 5?p, liet aan de andere zijde weer zakken, passeerde dl tweede plaats, herhaalde de manoeuvre bil cien eveneens vier meter hoogen buiten] ringmuur, waar hij het louw met den haal achter liét. Misschien heeft hij, (oen hii eenmaal 1 den laatslen muur geklauterd was, zoo'3 haast bij zijn vlucht gezet, dat hij dit van zijn ontvluchting niet achtteMil schien waren er kornuiten, die daar buitel in den donkeren nacht in spanning dal wacht hielden en hem plotseling als eeiï duistere plek boven den ringmuur zageS uitkomen: 't luktel Misschien riepen zij hcnf en verloor hij op dat moment zijn koelbloel digheid. Het touw liet hij terugvallen aan dl binnenzijde van den muur. Hij gunde zielf geen tijd meer nogmaals den haak in l| slaan en het touw over te trekken; een koene sprong van den 4 meter hoogen muurf een doffe plof daarbuiten op den zwarte/ grond. Als een schaduw verdween hij in de diiisj ternis. Sporen? Voetafdrukken? De plfh waar hij necrplofle? In welke richting ril vluchtte? Of er anderen waren, die rij afwachtten en met hen meedraaiden? 01 'q fietsen waren, of een wachtende taxi ergen" op een der eerste nacht-stille straathoeken! De nacht was donker en wind en regel wischten misdadig-béhulpzaam zijn spool uit, de koude duisternis dekte blindeling] zijn snelle vlucht. Pas in den grauwenden morgeD nól duister in dezen Decemberlijd bij her ochtendappel. Zondag's vroeg tusschea zeven en half aoht rammelde de deur ope-rl en stapte een verbaasde bewaker binnenf dié als verdwaasd de leege cel aangaapte..! Pas tóén werd de vlucht van den beroepsf inbreker gemerkt! De vogel was toen echter al uren weg! KALENDERS iq.30. De navolgende Kalenders voor het jaai 1930 werden ons toegezonden: N.Y. Uitgevers-Maatschappij „Kosmos I Amsterdam. Hemelman, Kunstkalende| „Aan den waterkant". Prijs f. 3.90. „Nieuwsblad van het Noorden". Gronin-J gen. Red Star Line, Rotterdam. N.V. v.h. Battel jee en Terpstra, Leiden Eerste Hollandsche Levensverzekeringsj bank. Amsterdam. N.V. Leidsche Schelpkalkbranderij ..Trio j Blikman en Sartorius, Amsterdam. j Nationale Levensverzekering-Bank. n0-j terdam. Nederlandsche Lloyd, Amsterdam. Amsterdamsche Maatschappij van lever^ verzekering. N.V. Papier Maatschappij v.h. Gebr? n Reekum. Fa. B. Zeilstra, Kolenhandel. Leiden. De Nederlanden van 1845. Den Haa? Levensverzekering Mij. „Utrecht". H. A Kramers en Zoon, Rotterdam. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle ..LI Provinciën". Albert Heyn's Kruidenietsbedrijf. Maatschappij van verzekering op hef leven, Noord-Braban4- Koninklijke Paketvaart-Maatschappij- Pfaff's Naaimachines, C. F. Meerpoejj Leiden. Kanloorboekenfabriek A. Kapsenberg Zonen R. Rippe, Leiden. The Texas. Petroleum Company.^ Sloomververij en Chemische Vasscher j „De Regenboog". Tilburg. Haagsche Fijnhouthandel. Voorts ontvingen wij nog enke'le zj agenda's, n.l. van de N.V. Boek- en - ee j drukkerij Ydo. Leiden. De Rotterdamsche Lloyd. r De N.V. Nederlandsche Seintoestellen briek Radio Hilversum. Hel Genootschap voor reclame. ..Canadian Pacific" Railway Company- Een keurig uitgevoerde zeer 0 jerzRj!..0« lijke kalender werd on9 toegezona^ j de Nederlandsche Spoorwegen te u,rt „L

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10