OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. uee aankomen dat weet je ook wel. pslel moet eigen werk zijn Zeg, zusje, een prijs willen hebben voor het van een ander? 'k Geloof dat je raag niet meenen kunt Toe. ga maar aan het werk, 't zal best een beetje illen". ijgend verliet Grelha de kamer. Ipeel haar dat ze haar verzoek aan gedaan had. Wat keek haar zuster erwijtcnd aan. Of dat nu zoo erg was lar een beetje te helpen I avond bleef Gretha nog een beetje Maar den volgenden dag, begon ze naar aan haar opstel, ijl ze er mee bezig was, kwam vat ze op het uitstapje gezien had, opnieuw voor den- geest 't Vlotte dan ze had durvpn denken. Maar erdcr dan tot ruim drie bladzijden het niet brengen. Wat zou ze afsle- iij Jo! Maar, daar was nu eenmaal aan te doen. ie, die best gemerkt had, dat Gretha aar opstel bezig was. vroeg of ze het lezen, eer het ingeleverd werd. onwillig legde Gretha het voor baar etlcnd las Marie liet door. b een heel aardig opstel, zusje", zei wijl ze Gretha haar werk teruggaf, het is eigen werk. zooals het l)e- •ijs je oor e oo igen' nod ia fc Ma) Maa) ar >Je?' e n indi da etha. lach wi mo mee )fd. moet rtien dagen later werd het plotseling (il in de klas van Juffrouw Keizer, zei: „En nu meisjes, zal ik jullie itslag van de opstellen-wedstrijd zeg- er het algemeen is er goed werk ge- En ik moet zeggen, dat jullie wer- dien dag goed opgelet hebben. Een boeken zijn er als prijzen beschik- gesleld Het mooiste en dikste bock eerste prijs, die ik toegekend heb aan tha Halma Jouw opstel was niet het Gretha. maar het was wel het Kom je boek maar halen, je hebt rlijk verdiend". een kleur als vuur kwam Grthavan •laats en nam haar prijs in ontvangst ad dit durven denken, dat zij de prijs zou krijgen?"' weiden er nog twee meisjes voor geroepen om haar prijzen te halen, ronderd keek Grelha naar Jo Hey- Kreeg zij nu niet een prijs? En ze io'n prachtig opstel ingeleverd, veel dan dat van Gretha? 7.00 meisjes", zei juffrouw Keizer, de boeken uitgereikt waren, .nu heb iels te zeggen. Ik noem voor ditmaal lamen en ik stel geen vragen, maar :ft me diep teleurgesteld dat er enke- jes zijn geweest, die een opstel in- bben. dat geen eigen werk •ker, die opstellen waren wel beter, waarvan ik de prijzen heb toege- Maar jullie begrijpt vvel dat er geen uitgereikt worden, aan meisjes die pstel niet zelf gemaakt hebben, 'k dat deze waarschuwing voldoende lie meisjes die ik bedoel, zal zijn. ook op hel gewone schoolwerk zal ik enger toezicht gaan houden". •r dan anders gingen de meisjes naar boewei niemand dan de schuldigen n wie de directrice bedoeld had. een stralend gezicht kwam Gretha dien middag thuis, eerste moeder, de eerste", riep ze. 7.c nog in de gang stond, 'k Ga het aan Marie vertellen". iend keek moeder haar na. n wildzang toch! FRANCINA. «INGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. rdd boordwijkerhout, Noord, wijk, kerk, h< bout. Leeuw, eeuw, meeuw, sneeuw. Pilzen, pillen. Met de vlooien van 't vlooienspel. Öaan, baan, laan, kraan. zusBtbeid adelt. -ogelina. Handiboeein. Ik verzoek allen om dit even te lezen. De 2e Kerstdag is op Donderdag, natuur- ijk kan de kindercourant dan niet verschij nen, die zal dan Vrijdags 27 December ko men. Maar de beide Kerstdagen zijn Zon dagen, daarom moeten de brieven er Maan dagsmorgens vóór 9 uur zijn, dan kan men direct na 9 uur het pakket aan mij verzen den. want ik moet dan Maandags ook al werken anders kan het Dinsdag niet klaar zijn vóór de Kerstmis. Ook allen die de brieven over de post zenden, worden ver zocht de brieven niet te laat te verzenden ik wensch allen, groot en klein een geluk kig. vroolijk Kerstfeest! Ansje van Rheenen, ja zeker ik herinner het mij best dat je vroeger al hebt meege daan. Begin maar weer en noem mij maar weer Tante Heb je dat aardige postpapier op St. Nicolaas gekregen? Nico de Jong. dit raadsel dat je stuurde, zal ik later eens plaatsen, maar alsjeblieft voorloopig geen nieuwe zenden, ik heb er nog genoeg. Fènnia Schild, neen met gewone raadsels zijn er nooit prijzen, alleen met de prijs raadsels eens in de 5 of 6 weken. Wie is dat neefje uit jouw dorp? Kees Verboom, vertel mij eens. ga je dan toch gewoon naar school als je hij je tante in Al fen blijft, of hoe gaal dat dan? Willy Rutgers, wordJ je handwerk mooi? Verder zal ik er maar nietsover zeggen, anders verklap ik nog een geheim Zijn die nieuwe banken op school preltig? Dora Smit, noem mij maar Tante Bij de gewone raadsels zijn nooit prijzen, dat is zoo maar om de jeugd prettige bezigheid te geven. Al9 ik prijsraadsels geef, dan mag ik van de redactie ecnige boeken verloten, nu met St. Nic. was het extra en daarom mocht ik 16 boeken toen verloten Amalia v d Pot. wordt maar gerust een raadsel nichtje van mij. daar bedoel ik dus ook mee: verander dat Juffrouw boven je brief in Tante! Hcnny Smoorenburg. ik ben geen Mijn heer, ik ben de Leidsche raadseltante, mijn naam slaat voluit onder de correspondentie, kijk maar. Verhalen moet je mij nooit stu ren, daar zorg ik niet voor, en raadsels heb ik voorloopig nog genoeg in voorraad. Wiep van Kluvve, echt gezellig hoor dat je vader met je meeging om je prijs te halen. Is het zoo'n mooi boek? Jan en Teuntje Rijnsburger dal is best hoor. gaat voortaan maar samen meedoen en wie van beiden 90ms ust heeft er een let tertje bij te schrijven, die kan het doen. Aagje van den Ham alsjeblieft voorloopig nog geen nieuwe raadsels sturen, ik heb °r nog zóó veel. fleel hartelijk van je dat je het mij na mijn lange ziekte zoo van harte gunt, dat ik zooveel cadeaux kreeg. Polonia v. d Hoeven ja hoor ik vind Kerst mis een heel moo; feest, nel zooals jij. Ali Verdoom het was heel jammer zooals je terecht zegt, dat je juist met de prijs raadsels je naam had vergeten. Neen ik heb hier geen kérstboom. Bert van Reenen zoo'n prachtig boek! Je titc! ken ik lieel goed. Prettig dat je groot moeder mooi vooruitgaat. Jan en Eenipien Wassenaar ik ken he* bock niet dat Jan als prijs kreeg, maar ik weet heel goed dat het allemaal mooie boe ken zijn die de Rod. geeft. Krijgen jullie ook een kerstboom? of ga je naar een of ander kerstfeest toe? Aagje en David van Rossen hebben jullie ook zoo'n goede St. Nicolaas gehad. Jammer dat de vorige week de kindercourant was zoek geraakt, zoodat je de raadsels niet kon oplossen, pas er voortaan maar beter op, Calharina van Egmond dal begrijp ik wel dat je het boek niet al heelemaal uit hebt met al het huiswerk en lessen. Veel plezier op het kerstfeest. Neeltje van Breda alsjeblieft geen nieuwe raadsels sturen. Dat vind ik heel aardig van je om mijn portret in je boek te plakken. Tk heb dikwijls over dat boek gehoord, het is heel aardig. Annie van Woudenberg, dat zou ik heel aardig vinden als ik eens kon zien, al is het maar op een photo, hoe netjes of jij voor je pop hebt gewerkt. Die Zondagsschool is mij heel goed bekend,evenals die dame, Adri en Joop van Geenhuizen ik heb nu nog geen radio dus ik heb ook niet naar dien jongen violist kunnen luisteren. Het boek dat Joop kreeg, kan Adrie ook lezen, dus je hebt er beiden evengoed plezier van. Henk Boom wel zeker je behoort tot de getrouwen, dus je lootte 2 maal. Neeltje Meuldijk ben. jij ook zoo in je schik met je mooie hoek. dat dacht ik wel. Dus de poppekast was grappig zooals altijd. Ik vind die heel kleine diertjes op je post papier zoo leuk. Co Wagemans zing jij maar prettig al lie mooie kerstliederen, die je hebt geleerd. Wim Bodewes heerlijk hoor dat je met je ouders en zusje naar 't verjaarfeest van je grootvader mocht Was het er vroolijk? Celia Muyzert den titel van jouw boek heb ik o zoo dikwijls gehoord. Gezellig dat je bij Willy ging logeeren, nu die ken ik al lang als trouw nichtje Ja dat vertelde ik al dat jk o zoo'n goeden St. Nicolaas heb gehad. Helena Krijspijn zit jij ook al net zooals W. R. op zoo'n mooie nieuwe bank Houdt je veel van poppen? ik ook hoor in mijne jeugd. Ru en Bas van Dijk nu je mag gerust alle oplossingen insturen als je daar zin in hebt, dat is het bewijs dal jullie er veel plezier in hebt. Jan Evers als hot dikjte letters zijn. kan ik het beter lezen dan heel dunne flauwe letters Je hebt bijzonder prettige cadeaux gehad, met zoo'n figuurzaag kan je heel wat maken, deed je het vroeger ook al. of leer je hel nu pas? Bramda Verboog berg de courant maar goed op. anders vindt je jezelf weer niet in de kindercourant Geertruida Kerkvliet wou je mij den in houd van je boek schrijven, doe hel dan maar in bet kort anders zou hel je wel uren schrijven kunnen kosten. Greta de Vries zoo dus jij hebt ook mogen genieten van den prijs van een ander. Krijg je plezier in het Fransch leoren? Wanneer begint je vacantie? Willv de Neys daar las ik al over, over die logeerpartij van Celia bij jou. Ging je poes eens een boek uitkiezen om in te lezen. Hel is goed dat je het zag anders had je hel diertje er in opgesloten. Willy Verbrugge als je veel huiswerk en lessen hebt, schrijf dan maar geen brief bij de raadsels, ik weet dat je het even goed meent, hoor Clara en Nelly Ouwersloot ,nu is het vroolijker weer hè; nu schijnt de zon weer en heeft de storm gelukkig opgehouden. Heerlijk niet, naar een kerstfeest met zoo'n mooien grooten kerstboom. Bep Hoope, zoo is het niet Cobie, ik be grijp dat Annie goed kan koken. O. foei, wat een schrik dat het fornuisje in brand vloog; hoe kwam dat? Is het niet bedorven? Johan Ouwersloot, waarom had je geen tijd? Waar wa9 die theemiddag? Gath. en Jacobus Liglvoet. ik feliciteer Cath. wel met haar verjaardag; heb je pret tig de vriendinnen op visite gehad. Wat een aardige spoor heeft Jacobus gehad ,die als breipennen in de lucht hangt; veel plezier er mee! Johanna Maas al9 het niet te veel moeite is, dan vind ik het heel aardig dat je kerst liederen voor mij op wilt schrijven, mis schien ken ik ze wel. Antoon Pierlot je behoeft alleen de oplos singen der raadsels op to schrijven. Piet Uieboer, zoo heb jij een reuzeleuk boek (zooals jij het betiteld) als prijs ge kregen; dal doet mij genoegen, hoor. Paulina Knotter wil je voorlaan ook je naam onder je brief zetten, niet enkel op het couvert? Heel goed d* jij voor de vogel tjes zorgt in den winter; blijf dat maar trouw doen, ze hebben het noodig. Wel ge feliciteerd met a.s. Zondag en heel veel plezier dien dag. Riek de Graaff ik mag nu weer uit als de zon schijnt Alsjeblieft voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Jacobus Laurier ik ben blij, dat je zoo dankbaar bent, dat ik gelukkig lootte voor je. Ja zoo'n boek is een mooi cadeau. Heb je plezier met je. stoommachine? Garda en Rie Lepelaar aardig van Celia dat jullie haar boek eens te leen moogt hebben. Gelukkig hè dat het nu niet meer stormt. Leny Oostveen verlangde je zóó naar je

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 17