CORRESPONDENTIE. Ven moest. Toen Mientje weer aan de rl was om weg te kruipen, wist ze haast meer waar ze gaan zou. Ze hadden al a alle plekjes gehad. Opeens viel haar op de waschmand Die was zoo groot, r kon ze best in. En Fientje zou haar 1 hier niet gauw zoeken. Zoo gedacht, gedaan. Heel voorzichtig opende Mientje mand, en kroop er in. Het deksel deed dicht, anders zou Fientje het dadelijk ken. Maar als ze rechtop zat in de nd, dan wipte het deksel nog een klein tjc op. Daarom ging Mientje maar lig- Nu ging het best Kom maar," riep ze zachtjes, ientje kwam uit de keuken en zocht in jang en de kamer. Mientje hoorde hoe ze ;s de mand liep, maar ze hield zich na- llijk heel stil. Fientje had nu alle ijcs beneden afgezocht, maar ze had Ir zusje niet gevonden. Waar zou Mientje I zijn? Wacht, misschien was ze boven [gekropen. Zachtjes liep Fientje nu de 1 op. Ze zocht op zolder, op de slaapka- I, lot ze eindelijk bij moeder op de [■I-kamer terecht kwam. too," zei Moeder, „kom je eens kijken? I ook wel naar voor jullie dal ik je nu too'n regendag den heelen middag aan Elf moet overlaten. Maar ik ben nu haast Ir hoor en dan ga ik met je naar beneden' (entje bleef aandachtig kijken, hoe moe ide mooi gestreken gordijnen voor de lone ramen hing. Enraad eens Ze vergat heelemaal dat ze bezig was Eitje te zoeken. En Mientje zelf merkte tok niet. leet je hoe dat kwam? Wel, toen het Eng duurde eer Fientje haar vond, was E de groote waschmand in slaap geval- IZe lag er net zoo rustig te slapen, alsof ze(i haar bed lag. Ze merkte er dan ook Ivan, toen,.na een poosje, Moeder en Itje naar beneden kwamen. >r ifu gaan we met z'n drietjes eerst eens I I lekker kopje thee drinken," zei Moe- J terwijl ze de huiskamer open deed. I toen vroeg ze heel verwonderd: Waar is Mientje toch?" msleder had stellig gedacht dat Mientje 'ë°4? huiskamer bij het speelgoed was. Op- S ^kwam het Fientje nu in de gedachten, nog altijd haar zusje op moest zoeken nje spelen wegkruipertje, Moeder," zei sPfjMaar ik kon Mientje nergens vinden." F^iientje nergens vinden?" herhaalde ier verschrikt. „Heb je dan al overal n Iht?" En zelf begon moeder dadelijk Ite zoeken. Maar hoe ze ook zochten, en Qok riepen, cr kwam geen Mientje. u'l Mientje sliep nog altijd rustig in haar ^1 Moeder begon zich ongerust te maken. ke4ns," riep ze, „Jans kom eens even rap (beneden. Heb jij Mientje niet gezien?" I niet mevrouw," zei Jans. a"l hoorde van moeder wat er gebeurd taa'Jen begon toen ook te zoeken. n kj zal toch niet naar buiten zijn ge- hcl in dien stroomenden regen?" vroeg vejelnee, mevrouw," antwoordde Jans, es idoet ze toch nooit." zei moeder nu, „laten we. die nul mand eens opzij schuiven. Misschien ntjel daar wel achter. Maar dan is het [ndgugend van haar dat ze geen ant- a ik| geeft." lelijk gaf moeder een duw legen de zoe4 maar de mand ging niet opzij. I," zei moeder, „wat is die mand wan», ik heb haar toch uitgepakt." misschien zit Mientje er in," riep I „Daar heb ik nog niet ingekeken." opende het deksel. gan»ïi sprong er, even maar, een traantje ag ijftr oog. Daar lag, rustig slapend, haar h nil Mientje, om wie ze zich al zoo be- kei maakte. Met den vinger op de lippen s# moeder Jans om ook eens le kijken, Fiwarme schaap," zei Jansje. :omewzichtig lilde moeder haar Mientje nu n grl mand en kuste haar wakker. ;horl»ar ben ik?" vroeg Mientje, terwijl te v - de oogen uitwreef, eurt I bent bij moeder, kleine ondeugd zul je voorlaan niet meer gaan sla- jrdeftjeaan 't verstoppertje spe'len bent?" gevlde armen om moeders hals beloofde sest. I het. del FRANCINA. Wel wel, wal een opgetogen verhalen over St. Nicolaas. Vele brieven bevatten een opsomming van cadeaux, velen van jullie hebben het erg goed gehad en zijn vree-se lijk bedorven. Op veler vragen wil ik even antwoorden, dal dc Sint het dit jaar ook buitengewoon goed met mij heeft gemaakt, zeker omdat ik zoo lang ziek hen geweest, wanl ik kreeg zooveel goeds en versterkends, alle maal om weer een flink en sterk menscli van mij te maken, en versnaperingen en aardigheden en gedichten er bij, ik werd echt verwend, ik had een heel goeden dag. Ja, ik heb lml ook allej'akeligst gevon den dal weer, die storm en hagel en regen en zelfs onweer Voor mij is het vele dagen „thuisblijven" de boodschap geweest Tot mijn groote genoegen las ik heden vele uitroepen van blijdschap en dankbaarheid van degenen, die een prijs hebben geloot en heel hartelijk vind ik dat zoovelen zeg gen dat al krijgen ze liet mooie boek van d- redactie van L.D dat ze mij toch wil len bedanken voor alle moeite en dat ik zoo gelukkig voor hen heb geloot. De vol gende week hoor ik dan wel van alle 16 ge ukkigen welk bock zij hebbén gekregen, ik weet nu al vooruit, dal iedereen erg in zijn schik zal zijn. Ziezoo, dit begin der correspondentie was een woordje aan allen te zamen gericht, daarom hoop ik, dat allen dit begin wil len lezen, daar vertrouw ik op. Tekkie van Zuylen, wat een grappige voornaam heb jij waar komt die naam van? Dora Smit, je behoeft alleen het antwoord van de raadsels op le schrijven, niet ook het heele raadsel er bij. dal is veel te veel ge schrijf. hoor. Kijk 'maar hoe of de antwoor den in de courant staan, dat is voldoende Jan Rijnsburger, je mag alle drie de op lossingen in hetzelfde couvert doen, en wie Just heeft, kan cr een woordje bijvoegen en anders schrijf je om beurten een briefje. Wiep van Kluyve, was je zóó blij toen je daar voor liet eerst je naam bij de prijs- winnenden zag, dal begrijp ik hoor. Je had nu je brief per post naar het bureau „L. D." gestuurd. Als je het over de post zendt doe het dan maar direct naar Den Haag, Van Blci9wijkstraat 14-9. Gijs van der Wiel, wil je mijn naam ook op de enveloppe schrijven, anders weten ze aan het bureau „L. D." niet, dat er raadsels in zitten of als je het toch met een post zegel doet van uit Noordwijk zend liet dan naar Den Haag. Van Bleiswijkstraat 1-19. Wim Bodewcs, ik ben blij voor je dat je zoo'n gezelligen avond hebt gehad. Je hebt gelijk hoor, ik mocht al dagen lang niet uit door dat slechte weer. Anloon Pierlot zet mijn naam ook op de enveloppe, dat is gemakkelijker. Gerrit Verkerk, wil je je naam ook onder je brief zetten, niet enkel op het couvert. Veel plezier met je trein en alles wat er hij hoort. Corrie Rodenburg, heel aardig Jioor alles wat je 9chreef over de verrassing van den prijs en dat je zoo best tevreden was, dat ik de 8 getrouwen tegelijk antwoordde. Anje de Gelder, dank voor je langen brief vol blijdschap over alle verrassingen, ook die van den prijs. En voor mij zat er een ekkere zoele verrassing in jouw brief; ik dacht al. wat een dikke brief, wat zit daar toch in? Ik kan onmogelijk op alles ant woorden, je vertelde zóóveel, maar ik heb alleg met aandacht gelezen. Jan en Eempien Wassenaar, wat hebben jullie veel gekregen, al dat lekkers. En Jan. is zoo'n mooi boek don niet heerlijk, dal eet je niet op. dat blijft beslaan. Willy Rutgers, je buurtje op school doet tegenwoordig trouw mee en jij ook, dus ik begin je beiden al goed te kennen. Helena Krispijn, je begrijpt wat ik hier aan Willy schreef, ook voor jou was bestemd. Prettig, dat je ook handwerkjes en kleurboek kreeg, prettige bezigheden voor de wintermaanden. Bert van Reenen, zóó dolblij met je prijs? Gezongen en gesprongen en gedanst van plezieï? Als je dill eest, heb je het boek al. En komt mijn portret dan in je prijs, heel aardig hoor. Lydia en Koos Slootweg, ik vond het op perbest, dat er verleden week geen brief bij was, je behoeft alleen maar er bij te schrij ven als je tijd en zin hebt. Zonder brief ga ik jullie net zoo goed tot de getrouwen rekenen als je steeds de oplossingen stuurt. Ali Verdoorn, zoo zoo was die brief zon der naam van jou; het was jammer, dat het met de prijsraadsels zoo was. Ja hoor. de Sint heeft heel goed bij mij gereden. Bertha van *Vijk als je dit leest, is bet al heel spoedig je verjaardag, wel gefeli citeerd met dien dag. Je behoeft alleen maar de oplossingen der raadsels te schrij ven, niet de heele raadsels er bij. Was dat het eerste ei van je kip 1 Henk Boom ik meen stellig en zeker dat jouw brief er ook bij was en dat ik je naam j heb opgeschreven en je dus hebt meege- loot, maar zie je ik kreeg 137 brieven, (iemand telde ze voor mij) dus heel precies weet ik nu na een week die 137 namen niet meer. Latei kreeg ik nog veel brieven. Paulina Knotter, ik vind dat je heel aar dig postpapier hebt gekregen en mocht er dadelijk een velletje van gebruikt worden om aan mij te schrijven 1 Co Wagemans jij ook al zulk mooi post papier met een leuke poes er op. Je vraagt of ik blij was met de presentjes, die ik kreeg. Ja heel erg blij was ik. Polonia van der Hoeven nog weer cea nidhtje dat aardig nieuw postpapier heeft. Je hebt 2 feestdagen gehad, ook je ver jaardag met vriendinnen bij je op visite, wat een pret allemaal. Piet Nieboer je had den prijs zeker vev- diend, je bent al jaren zoo'n trouwe iïf- zender, dus ik gun het je van harte. Johan Ouwersloot dat is een heel on schuldige 6igaar hoor want jij rookt toch, hoop ik, nog geen echte sigaren. Veel ple zier met je meccanodoozen. Neeltje Meuldijk ik vond het ook grap pig dat juist de 2 nichtjes Neeltje allebei gelukkig hebben geloot. Je hebt prettige nuttige cadeaux gehad, zie ik. Was die poppekast op St. Nicolaasdag op school! Riek de Graaff als je nu weer geregeld mee gaat doen, zullen we elkaar weer gauw kennen. Ja ik herinner mij wel dat je kort voor mijn ziekte ook meedeed. Toosje van Leeuwen, dat was jammer, dat toen er iemand danste van plezier over een cadeau, jouw kopje ook begon te dan sen en van de tafel viel. Heb je al ge knikkerd 1 Antje van Egraond wat een prachtig ca deau van je ouders, ze hebben je bedor ven hoor, allemaal hebben daar aan mee gedaan, zie ik, ook de groote broer en zus- te» en de oom eu tante enz. Was het zóó veel dat jo het niet kon opnoemen. Nellie Eikel gezellige cadeaux heb jij gehad, zoo echt dingen waar je wat aan hebt, dat is heerlijk hoor. Was je groot moeder in haar schik met je handwerk Celia Muyzert ja hoor, schrijf mij do volgende week maar over je prijs, dat vind ik best. Jannie de Water alsjeblieft voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Johanna Maas zeker mag je mij de cijfeis van je rapport eens schrijven. Verlang je nu zoo naar het Kerstfeest Houdt je veel van zingen en zijn het. mooie liederen die jullie nu leeren. Arie de Graaff wat een alleraardigst vers! wie heeft dat voor je gemaakt. Nu las ik op zoo'n aardige manier wat jullie allemaal had gekregen van dien goeden Sint Johanna van Hees je had je naam niet on der je brief gezet, maar ik begreep wel van wie de brief was, omdat die van Jacob in de enveloppe zat. Genoten jullie van het aardig stukje in de radio en van de St.- Nicolaaslicdjes. Koos Laurier groot gelijk hoor dat jc nog een poos trouw wilt meedoen. Vertel het mij maar hoe het boek heet, als je het bent gaan halen- Ru en Bas van Dijk je behoeft niet alle raadsels op te lossen, 3 of 4 goede oplos singen is voldoende. Onder 11 jaar is 3 goede al gemoeg. Marietje Blom dat is best hoor dat je evengoed blijft meedoen, al heb je nog geen prijs gewonnen. Ik heb ook een heel goeden dag gehad, ik werd niet vergelen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15