KERK- EN SCHQOLNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. INGEZONDEN. BINNENLAND. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOU VOOR HAAR WONING OVERREDEN. Zaterdagavond ia in de Verlengde Sehrana bij Leeuwarden mevr. Nijdam. die bij haar woning uit een auto stapte, bij het over steken van den weg door oen passeercnde auto overreden. Zij overleed bijna onmid dellijk. ———o Bezoeker: Dag, doklerl Ik ben maar even komen binnenloopen om u te vertellen, dat ik zoo tevreden ben over uw behande- lingl Dokier (verbaasd!: Maar. meneer, u moet u stelig vergissen! Ik heb u nooit onder behandeling gehad! Bezoeker: Daar hebt u gelijk in. U hebt mij nooit behandeld, maar mijn oom wel; enik ben zijn eenig erfgenaam 1 BUITENLANDSCH GEMENGD. WEDEROM EEN SPOORWEG AANSLAG. BRUNSWIJK. 8 Dec. (,VD.). Op de spoor lijn in Brunswijk is opnieuw een poging ge daan een treinaanslag te plegen. Een spoor wegbeambte zag n.l. hoe een man op de baan BrunswvjkBroitzem een steen op de rails wentelde. De man, die zich ontdekt zag, viel hierop den beambte aan en verwondde hem met een schot in zijn been. Het Ueberfallcom- raando heeft onmiddellijk de achtervolging opgenomen. Het schijnt dat men hier te doen heeft met meerdere personen. HELDENMOED VAN EEN STOKER EN EEN MACHINIST. Zaterdag hebben een machinist en een stoker een buitengewonen moed betoond en daarmede een groot ongeluk voorkomen. Een personentrein was uit Brussel vertrokken, tobn d'e machinist plotseling een signaal op onveilig zag staan. Op het oogenblik ech ter, dat hij den trein tot stilstand wilde brengen, barstte een stoompijp, met het ge volg, dat de gloeiende stoom hem zoowel als den stoker in het gezicht spoot. Door pijn overwoldigd, liet hij de remmen los. Het ge vaar echter inziende, wist hij nog de kracht bijeen te garen om op den tender te klimmen waar h(j de remmen wilde aanzetten. Voor hij dit echter kon doen, viel hij buiten be wustzijn van den met een snelheid van 60 K.M. voortrazenden trein af op de rails. Op 'dit critieke oogenblik naderde een an dere trein, die dreigde den personentrein in 'do flank te rijden. Met zijn laatste kracht wiet de stoker toen nog 'den tender te be reiken en de remmen aan te zetten, zoodat de tr6in tot staan kwam. De levensgevaarlijk gewonde machinist en de stoker werden spoedig naar het ziekenhuis overgebracht. Do Belgische minister van spoorwegen heert onmiddellijk maatregelen getroffen hun beiden een welverdiende hulde te bren- DE STORM. en Salsay beleefden Vrijdag en gisleren moeilijke uren bij hun pogingen om hulp le verleenen aan het Hongaarsche 9chip „Honved", doch mochten in den loop van gisteren succes boeken. Vooral de radiostations op de Zuidkust van ferland en Engeland ontvingen noodsei, nen en verzoeken om assistentie van schepen, die door den slorm stuurloos waren geworden of ernstige averij hebben opge- loopen. De kanaldiensten, die Zaterdag waren stopgezel zijn onder groote moeilijk heden hervatè De vliegdiensten zijn alle nog slop gezet. Tengevolge van het omwaaien van hoo rnen en het vallen van schoorsteenen door den hevigen storm werden op verschillend» plaatsen in Engeland zeven personen ge dood. Hel aantal gewonden is zeer groot. In Croydon werd een gepensionneerde politie agent door het geweld van den wind legen een muur geworpen en sliert korten tijd daarna aan de bekomen verwondingen. Hot Fransche stoomschip „Gascogne" seinde draadloos, dat men het Italiaansche sloomchip „Chicri" in zinkenden toestand heeft aangelrotfen en dat men thans bezig is te (rachlen, de bemanning te redden. Te Dieppe werden Iwee zeelieden, die behulpzaam waren bij de landingsmanoeu vre van een Engelsch stoomschip, door een stortzee weggeslagen en beiden kwamen in de golven om. Naar uit Brest gemeld wordt hebben zes schepen draadloos dringend om assistentie verzocht Het station van de kustwacht heelt alle beschikbare schepen uitgezonden on, hulp te verleenen. Het scheepvaartverkeer over hel Kanaal tusschen Calais en Dover is nog steeds onderbroken. Ook uit Spanje wordt gemeld, dat d9 slorm vele slachtoffers maakte. In de haven van Ferrol dreven verscheidene booten aan zonder bemanning. Omtrent het lot van deze bemanningen verkeert men nog in het onzekere Ook België is geteisterd. Ten gevolge van den zwaren regenval, zijn Maas en Sambre op vele plaatsen buiten haar oevers ge treden. De scheepvaart op de Sambre moest ge heel stopgezet worden. De door den wind afgerukte schoorsteenen en steigers zijn niet te tellen. In de groote steden zijn heele wijken van telefoonverbinding verstoken. Te Gent, in de voorstad Sint Amandsberg woei een in aanbouw zijnde hui9 omver. Drie arbeiders plotten van een hoogte van verscheidene meters naar beneden; een hunner werd stervend opgenomen. Te Aalst stortte eveneens qen steiger In, waarbij vier arbeiders verwondingen op liepen. Verder komen slormberichlen uit Duilsch- land (vooral uil Hamburg en omgeving! en uit Denemarken. PREDIKBEURT BODEGRAVEN. iGeiei'. Gem.: Dinsdagnam. 7 uur, ds. Lemain van Leiden. Met ongewone kracht heeft de storm on afgebroken Vrijdag, Zaterdag en Zondag boven Engeland gewoed. Zijn grootste snel heid bereikte de slorm toen zij een vaart had van 108 mijl per uur, wat een record voor Engeland is. Van de vele ongevallen, die zich zoowel te land al9 ter zee hebben voorgedaan is wel de noodlottigste ramp het vergaan van het 2000 ton metende s.s. ..Radyr" uit Cardiff, nabij dc Scilly-eilan- den bij Hartland-Point op de rotsachtige kust van Noord-Devon. De uit 21 koppeji beslaande bemannning is in de golven om gekomen. Van de kust kon het in nood verkeerende schip worden waargenomen en hoe het worstelde met de huizenhooge golven. Hulp kon echter niet worden geboden en men zag hoe het schip in de diepte verdween. Vergeefs trachtte men te Appledore en te Clovelliy reddingsboolen te water le bren gen, doch na herhaalde pogingen kon de reddingsboot van Padstow uitvaren om te trachten nog overlevenden te vinden Men heeft daarop echter nog weinig hoop. hoewel het laalste wat men van de „Radyr" weet i?, dat de bemanning trachtte de booten uit te zetten. Verscheidene andere ongevallen op zee worden gemeld. Van het kleine Fransche stoomschip „Ornais" uit Trouville kon de bemanning te Penzance aan land worden gebracht. Deze menschen danken hun leven aan den moed van een jongen man uil Pen zance. Laily. De hooge zeeën, die op de gevaarlijke rotsen een vreeselijke branding veroorzaakte maakten het de reddingsboot onmogelijk de „Ornais" le naderen en door den krachtigen storm, die juist naar de kust blies, kon men met het vuurpijlapparaat het Fransche schip niet bereiken, zoodat men geen kans zag de bemanning van boord te halen. Laity waagde zich echter in de branding en wist een rots le bereiken vanwaar hij een lijn naar het in nood ver- koerende schip wist te krijgen. Dc gcheele bemanning kon toen veilig aan land wor den gebracht. Een man, die tijdens het red dingswerk over boord werd gespoeld, werd nog door Laity uit de branding gered. De „Blue Star-Liner" „Andalucia", met 120 passagiers aan boord, op weg van Londen naar Zuid-Amerika, had wegens een defect aan het roer sleepboothulp ge vraagd. Toen een door de Brilsche admira liteit uit Plymouth gezonden sleepboot bij de „Andalucia" kwam was het defect reeds hersteld en kon het schip zonder hulp zijn weg vervolgen. Dp bemanning van de bark ..Mystery" uit Harwich, die bij Dover van de ankers sloeg en naar de kust dreef kon nabij de baai Breeches Buoy worden gered. De red dingsbont van Newhaven slaagde erin de bemanning van boord le halen van de Noorsche viermastbark ..Mogen Koch" die bij Eastbourne gestrand was De bemannin gen van de reddingsbooten van Shorham VLIEGONGEVALLEN. Naar uit Putzig in Poleri wordt gemeta, is daar een Poolsch watervliegtuig bij de landing in de vlieghaven te pletter geval len. Van de beide inzittenden, twee Poolsche officieren, wa9 de eene op 9lag -dood. de andere zwaar gewond. Bij Hannover is een Farman-machine bij een panne tegen een heuvel gevlogen en to pletter gevallen. Het toestel vloog in brand en de piloot kwam om het leven. ZWENDEL TE PARITS. Drie directeuren van een steenkolen- maatschappij, alsmede een bankier werden te Parijs gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd, de aan- deelen der maatschappij een fictieven beurskoers te hebben gegeven. Het publiek zou voor 300 millioen zijn opgelicht. GROOTE BRAND IN BAD-PYRMONT. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak, om omstreeks 1 brand uit in het to Pyrmont aan de Brunnenstrasse gelegen hotel „Waldecker Hof". Het geheele hotel gebouw, alsmede de garage werden een prooi der vlammen Van een belendend perceel werd het dok beschadigd. Op genoemden tijd ontdekte men in de omgeving van het hotel dat er uit het „Waldecker Hof" vlam men sloegen. Men waarschuwde in allerijl de bewoners en alarmeerde de brandweer. Deze had. bij den feilen wind. een moei lijken arbeid. Haar eerste taak was de menschen uit het blindende huis te redden. Het personeel en de gasten konden zich door de vensters in veiligheid brengen De eigenaar kon zich ternauwernood redden. RECLAME. 8950 In de week van 27 December zijn in Nederland uitgesproken 49 faillissementen. NED HERV. KERK. Twee tal: Te Dokkum, J. M. Doornbos, te Kollum en E. P. Borgman te Fraueker. Beroepen: Te Nieuw-Buinen, J. C. H. Vermaat, te Ommelanderwjjk Te Bunscho ten, R. J. van der Meulen te Purmerend. Aangenomen: Naar Vledder (Dr.), E. Was te Oosthuizen Naar Kollumerzwaag (Fr.), D. Holwerda, te Cothen Naar Wol- pkaartsdjjk, T. G. A. van Dijk te Garsthui- zen (Gr.) Naar Nieuwerkerk (Z.), Joh. Gerritsen Jr., cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Hansweert, Joh. Ger ritsen Jr., cand, te Utrecht Voor Blauwka pel (toez.), W. L. Mulder, te Voorthuizen Voor Lage Vuursche, D. E. J. Hupkes te Ooslerwo'.de. HERST. EV. LUTH. GEM. Beroepen: Te Monnikendam (t-e?.\W. Spliethof, te Gorinchem. BEGROOTING VOOR ONDERWIJS, KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. De rede van den afgetreden rector- magnificus te Leiden. Verschenen is de memorie van antwoord in zake bovengenoemde begrooting. De minister zal niet komen met een voorstel tot afzonderlijke wettelijke regeling van het handelsonderwijs. Naar aanleiding van den aandrang tot herziening van de Hooger Onderwijswet, merkt de minister op, dat in aansluiting aan het wetsontwerp tot regeling van het voorbereidend hooger en algemeen vor mend middelbaar onderwijs bij de Tweede Kamer, zooals bekend, een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling der Hooger onderwijswet aanhangig is. De minister zal er gaarne toe medewer ken, dat dit wetsontwerp thans binnen niet te langen tijd het Staatsblad bereikt. Daar mede zal dan aan de handelsfaculteit en de handelshoogescholen een wettelijke basis zijn gegeven en het jus promovendi dezer instellingen geregeld zijn. Voorstellen van wet tot herziening der theologische faculteit en van de subsidiee- ring van het bijzonder hooger onderwy* zijn echter voorshands van hem niet te verwachten. Wat de vraag betreft naar grootere auto nomie bij het beheer der universiteiten merkt de minister op, dat de verscherpte toepassing van de Comptabiliteitswet geen afbreuk doet aan de behartiging der on derwij sbelangen en hierin ook de vrijheid der hoogleeraren niet belemmerd wordt. Als grief mag voorts niet gelden, dat te late totstandkoming van voorzieningen meer en meer ook nu reeds voor belangrijke voorzieningen ,op universitair gebied léwo tot bekostiging uit particuliere fondsen. Het komt den minister voor, dat bekosti ging uit particuliere fondsen eerder toe juiching verdient, dan tot kritiek aanlei ding mag geven. De minister staat met beslistheid op het standpunt, dat inwilliging van een bepaald desideratum niet steeds voor alle univer siteiten behoeft te geschieden; hij zal dan ook aan den aandrang om het onderwijs- peil aan de verschillende universiteiten in alle onderdeelen gelijkelijk op te voeren, weerstand bieden. Voor billijke bezwaren, die tegen zijn beleid in universitaire aangelegenheden worden ingebracht, zal de minister steeds toegankelijk zijn. Hij komt evenwel ernstig op tegen oordeelvellingen, die door de plaats en de wijze waarop zij worden uit gesproken, weerlegging onmogelijk maken. Als zoodanig kwam hem de rede van den afgetreden rector-magnificus te Leiden min der gelukkig voor. In het voorloopig verslag is ook ter sprake gebracht de instelling van een cen traal curatorium. Deze wensch gaat sterk in tegen de gedachte' der autonomie. De oplossing voor deze moeilijkheid in het voorloopig verslag gegeven, kan de minis ter bezwaarlijk aanvaarden. Hij wijst er op, dat het. beheer der universiteiten alleen door wetswijziging anders kan worden ge regeld en dat thans geen maatregelen kun- uen worden genomen, die daarep vooruit loopeii. De minister is bereid met' betrekking tot den aandrang tot vermeerdering van het getal leerstoelen voor de moderne talen, na te gaan of zoodanige verruiming met een doelmatige verdeeling der onderwijs- vakken over de drie rijksuniversiteiten ver- eenigbaar is. Bij de benoeming van leden der curato ria inoet de rezeering rekening .houden met de persoonlijke eigenschappen derge nen. die in aanmerking komen. Dat personen, die in het algemeen aan de vereisehten voldoen, uitgesloten zou den moeten worden, omdat zij sociaal democratische beginselen aanhangen, is zeker niet het standpuüt van den minister Mutatis mutandis gelde dit ook bij de hoogleeraarsbenoemingen. Het is onjuist, dat het ontslag, gevraagd als hoogleeraar in de scheikunde door dr. Ruzicka, het gevolg zou zijn van den on voldoenden toestand van zijn laboratorium. Zeer te betreuren is het, dat de groentijd zoo dikwijls aanleiding geeft tot klachten. Ook thans weder moest een onderzoek van regeeringswege worden ingesteld. Omtrent de bezoldiging der hoogleeraren en hun pensioenen is het thans niet de tijd opnieuw debat tc openen. Het stand punt der regeering inzake de salarisrege- ling is voldoende bekend. Omtrent de bijzondere opleiding van strafrechter zal de minister zich in verbin ding stellen imet zijn ambtgenoot van justi tie. De denkbeelden door prof. mT. Van Dijck in een vergadering der vereeniging voor strafrechtspraak besproken, waren den minister niet bekend. Hij zal zich dien aangaande doen inlichten om ook deze denkbeelden in het overleg met dien ambt genoot te kunnen betrekken. De minister overweegt in den loop van het volgend jaar suppletoire voorstellen te doen om in enkele noodtoestanden, den staat der gebouwen vam de universiteiten en de technische hoogeschool betreffende, te voorzien. Wat de benoeming van amanuenses tot technicus le klasse betreft, deelt de minis ter mede, dat een onderzoek dienaangaande thans opnieuw is ter hand genomen. Het vraagstuk van de toelating van de leerlingen der lagere scholen tot de scho len voor voorbereidend hooger en middel baar onderwijs, is bij den minister in stu die. Hij gaat na, of het wenschelijk is in van 7 Februari 1923 en aangevuld bij K van 7 Februari 1928 en aangevuld bij K. B. van 22 Juni 1929, wviging te brengen en, zoo ja. of die wijziging van zoodanigen aard kan zun, dat zij bijzondere regelingen voor bepaalde gemeenten mogelijk maakt. Ter beantwoording der vraag, waarom zijn ambtsvoorganger geen enkele M. O.- organisatie heeft gehoord over de wijzigin gen, welke zijn gebracht in de eindexamen reglementen, vervat in do Koninklijke bt> sluiten van 8 Juni 1929, zou de minister zich op het gebied der onderstellingen moeten begeven. Teneinde den overgang te vergemakke lijken, is hij voornemens te bevorderen, dat de nieuwe regeling voor wat betrel: de taak der deskundigen bij de eind examens, onafhankelijk van eventueel daar in nog aan te brengen wijzigingen, eerst in 1931 in werking zal treden. De salarisregeline der leeraren is, gelijk men weet., laatstelijk vastgesteld in over eenstemming met. het advies deT Centrale Commissie voer Georganiseerd Overleg. Mits de kosten daardooT niet toenemen en de bezwaren kunnen worden onder vangen, heeft de minister geen bezwaar tegen een ander systeem van salarieering. Hij heeft de besturen der organisaties, met wie hii deze aangelegenheid besprak, uitgenoodigd daarover hun gedachten te laten gaan. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie! Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN. Dinsdag 10 December begint weer de ver koop van de weldadigheidspostzegels, die eindigt Donderdag 9 Januari. Er zullen weer 4 postzegels zijn, van l'/> cent met een ver koopwaarde van 3 ct., van 5 voor 8, van 6 voor 10, en van 12'/i ct,, die voor 16 ct. zullen worden verkocht. Daar naast worden aangeboden series prentbriefkaarten van 6 sluks voor 36 cent. De bijslag op de zegels en de verdere op brengst der briefkaarten, komt ten goede aan die vereenigingen over heel ons vader land, die van welke gezindie ook, zich 't lot aantrekken van het misdeelde kind. Daartoe behooren: zwakzinnigen, blinden, dooven, doofstommen, gebrekkige, zieke, zwakke, misdadige kinderen, of die, verstoken van ouderlijke liefde, opgenomen zijn in opvoe dingsgestichten, weeshuizen of wat dies meer zij. Ons volk staal bekend om zijn offervaar digheid, om le helpen, waar een hand Ier redding dient uitgestoken. Wie zou niet graag wat licht willen brengen in zoo veel donkere leventjes? Hier kan nu ieder mee helpen. Hier kan schouder aan schouder geslaan worden. Verleden jaar kon l'/a ton verdeeld worden over 321 vereenigingen. Dat kan, dat moet noodzakelijk hooger worden Laat ieder nu deze maand enkele of meerdere zegels koo- pen Deze maand moeten niets dan brieven worden verzonden met weldadigheidspost zegels. Dat is voor ieder een kleinigheid, maar over heel 't land brengt 't groote som men bijeen en tallooze kinderen kunnen er mee geholpen worden. In Leiden ontvingen de volgende stich tingen kleinere ot grootere bijdragen: Ver eeniging „Tot Steun", R.K. commissie van Kinderbescherming, Kinderhuis „Voordorp", Stichting „Jeruël", Christ. Jeugdhulp, R.K. Par. Armbestuur en Wees- en Oudelieden- huis. St. Margaretha van Cortonastichling, Geslicht de Voorzienigheid, Centr. Isr, Wees- en Doorgangshuis, St, Josephshuis St. Gerar- dus Majella; 1e Oegstgeest de Diaconie der Ned. Ilerv. gemeente; 1e Lisse de R.K. Com missie voor kinderbescherming. De verkoop heett plaats in alle poslkan- ioren. In hel Hoofdpostkantoor te Leiden slaat een tentje, daarvoor afzonderlijk inge richt. Voorts, naar wij hopen, in de verschil lende wijkgebouwen der Hervormde ge meente en op piaalsen, waar dit door aan plakking zichtbaar is. Onderstaand comité beveelt deze zaak hartelijk aan en wekt ieder op allen iets te doen in dezen voor het misdeelde kind. Ds. Joh. W. Groot Enzerink, Voorzitter. Mevr. van de Sande BakhuijzenGericke; Mevr Reimeringervan Vollenhoven, Mevr. van ArkelDrijber, Mej. W J. Cau, Mej. D. Coebergh, Mej. A. A P. Couvée, Mevr. Fliehe- van Griethuijsen, Mej. M. E. van IJsselsteijn, Mr II. Burgersdijk, H Cohen, P. Fehmers, J Hanrath, F H v. d Horst, A. v. d. Meer, P. E Plouvier, Mr P A. van Toorenburg, Mevr. Smiisde Wit, Rapenburg 82, secre taresse; J. A. van Zanten, Penningmeester, voor Leiden. Buitengemeenten: Mej. van Griethuijsen te Oegslgeest, Mevr SchokkingMetelerkamp, te Katwijk. Mevr v d MortelMichieis van Kessenich te Noordwijk, Mevr WapVer- wer. te Zoeterwoude, Mej. .1 Notenboom te Valkenburg, M. J. E Kwint te Koudekerk, Mevr SchölvinkKolfschoten te Warmond, J E Boddens Hosang te Woubrugge, Mej. J. A Zoete, te Hazerswoude, C v. d Berg, le Oude-Wetering, J. Bosschieter te Rijnsburg, G. J. M. Eenhuis te Lisse. NACH NEDERLAND EN DE VLIEGDIENSTEN. Naar het „Hbld." verneemt is men i lande met het vraagstuk van de nach" verbindingen thans een heel eind verte komen. Er is dezer dagen een bijeen gehouden, waar.n de noodzakelijkheid met bebakening een aanvang te sterk naar voren 19 gekomen. En er zal. nu binnenkort reeds, b„ worden aan de voorbereiding van de b- ning van de luchtroute Amsterdam^ nover, voor zoover dat ons land dus gaat, derhalve tot Rheine. Gerekend dan mogen worden, dat binnen een hal deze bebakening gereed zou zijn, de- nog vroeg genoeg om bij de instelling v zomernaehtdienslen in werking te w gesteld. o— AFKOOP VAN TOLLEN. Bij beschikking van 2 Juli heeft de minister van Waterstaat een commis?1 gesteld om onderhandelingen te voe~ voorstellen aan den minister te 1 trenl den afkoop van tollen. Deze commissie had voorloopig machtiging ontvangen om aan het 1 gaan. Deze machtiging is thans verlee~ wijl mede alsnog aan de commissie is voegd ir. G. J. van den Broek, hoöfding; directeur van de directie wegenverbe WACHTGELDERS. In een binnenkort te1 verwachten order is een minislerieele beschikking nomen, waarbij wordt bepaald dat legenheid om den dienst onder toek van wachtgeld te verlaten, alléén voor onderofficieren der bereden en reden artillerie, alsmede voor de leurs der artillerie. DE ACTIE TEGEN HET PENSIOENFONDS DER TYPOGRAFEN. Naai aanleiding va*n de onlangs sterdam gehouden vergadering, waai. voorstellen der oppositie van de i afgevoerd heeft het Landelijk Comit Actie gisleren .to Amsterdam een gade'ring gehouden. Er waren ongev- belangstellenden.. Besloten is de taling voor het pensioenfonds te blijveJ geren, het royement af te wachten en aanleiding daarvan een civiele proced beginnen. Voorts werd besloten om de mentsbiieven terug te zenden aan de nistratie van het pensioenfonds. De voorzitter deelde hierna nog me* het bestuur nog deze week een 1 wantrouwen in het afdc-elingsbe stellen en deze aan de verschillende r.eelen opzenden zal. VERSPREIDE BERICHTE Namens Raden Ajoe SangkamDf echtgenoote van den regent van Ban heeft mevr. De' LeeuwSnoek aan de gin-moeder overhandigd een geschen den Raden Ajoe en talrijke inhee vrouwen uit verschillende standen t doeng, bestaande uit een gedreven z doo9 van Soendane'esch maaksel, zich bevinden twee gouden doosjes, den vorm en de grootte var» een ma" hebben. Da K.L.M. meldt dat zwaren Z.Z.W. wind in den rug een I vliegtuig bestuurd door Kies Zate" vlucht ParijsRotterdam in precies half uur volbracht heeft. HET DRAMA IN DE FABEE RIEMSDITKSTRAAT TE DEN HAAG. Naar de „Tel." verneemt is zoa deh officier van Justitie bij de rechtbank als door den verdediger mr. S. Bourlier hooger beroep aanget tegen de uitspraak der Haagsche rfCD| waarbij de koopman M. B.. verdac moord.op zijn vtouw in haar woning Faber van Riemsdijkstraat op 30 Mei zes maanden gevangenisstraf is ^eroöi wegens dood door schuld. De verdediger is in hooger beroep omdat gebleken is, andera dan aanva is gemeld, dat de rechtbank de pre hechtenis niet van de straf heeft a ken, doch volstaan heeft verdachte hechtenis te ontslaan. GEDENKTEEKEN PROF. DR. T. RITZEMA B Onlhnlling te Wageninsen- Zaterdagmiddag ie Ie Wa8.e°!n/"ti zeer groote bel an g9l el ling onlh I denkteeken voor prof. dr. die op 7 Aprii 1928 aldaar orerleeo- Het woord werd gevoerd doo y dr. Lovink, E. E. Krelage. dr n sen. E. J van Dissel prof van 5^ J HeinsiuS', prof. H. Blink en een zoo den overledene. E. KRELAGE. Naar V. D verneemt beeft de J Krelage zijn ontslag mgi ter van den Tuinboifwraa •ediend a'? r

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6