weerbericht. Barometerstand. de storm. LAATSTE BERICHTEN. „samenwerking tusschen school en huis." de storm. failliet verklaard. de postvluchten. door den trein gegrepen. inbraak. brand. kantoorlooper van een tasch met een waarde van f. 68.000 beroofd. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BEURSOVERZICHT. RECHTZAKEN. haagsche rechtbank. SCHEEPSTIJDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Lrmiddag 3 uur: 753. |;:niiddag 3 uur 752. egrafisch weerbericht. iraarneiningen in den rnoreen vüd [j Dec., medegedeeld door het Ned Mei Instituut te De Bildt. L;{e stand 769.8 te Toulouse, tie stand 7.29 te Torshaven, fachting tot den avond van 10 Dec.: (htige, tijdelijk wellicht stormachtige fjke, later Zuid-Westelijke tot Weste- rind. Betrokken tot zwaarbewolkt, mogelijk hagelbuien. Aanvankelijk hter. later iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Eind van de Bildt hedenmorgen 8 uur Jn. aan alle posten: „Weest op uw luchttemperatuur. |r voorin.6 gr. C. (43 gr. 5 midd.6 gr. O. (43 gr. F.), mam.: 6 gr. O. (43 gr. F.). iatert2jdsn te KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag: |pte stand des voorm. te 9 uur. stand des nam te 9.34 uur. llCHT op voor fietsers e.a. Uag 4.15 n.m. tot 7.30 v.m. 6JS. 8 Dec. (Ned. Tel. Ag.). Een aan insche kust ter hoogte van Ussat in pakte driemastbark. moest wegens Ime door de toegesnelde reddingsboo- L haar lot worden overgelaten, li? reede van Brest zijn twee water- hen door den storm vernield. Een Uerdronk. Ie in de havens aan de westkust schepen zijn van hun ankerkettin- Mlagen en naar zee afgedreven. rDeensche stoomschip „Helen" dat sleepboot naar Brest gesleept werd, ;!agen. afgedreven en gezonken. De aing kon worden PT, 8 Dec. (Belg. Tel. Ag.) Nog ■voedt de storm. De bemanning van cingsboot „Jroise" heeft verklaard bmer een orkaan van zulk een he- hebhen meegemaakt. I^eptouw waarmede de „Iroise" het vrachtschip „Helen" naar de ha- l*Pte, is gebroken. De kapitein van f'n werd door een golf meegesleurd, |v>jf leden der bemanning eveneens perden geworpen. Slechts een hun- - morden gered. kheidene schepen hebben S.OS- 1^ uitgeseind. BURG 8 Dec. (Wolff) Volgens 'deeling van de reederij Woermann I stoomschip „Lilly Woermann" dat fond S O S signalen uitzond, door prlandsche sleepboot naar Embden KHOLM. 8 Dec. (Wolff*. Het aan can Gotland gestrande Duitsche r-dp „Aegir" is gisteren door den pk geslagen en kan als verloren beschouwd, dinirhoot. waarin de bemanning had tornen, sloeg om. waardoor vier verdronken Men hoopt de nog I gebleven veertien personen nog redden. f^EN, 9 Dec. (V.D.). De storm boven en op dc kust blijft onverroin- prtwoedeD. Door eon stortzee zijn .■bozer) van den Britsohen torpedo- l-^alpole", die gisteren van Ports- l|,ar Chatham vertrok, over boord f' terwijl een officier zwaar gewond ..Homeric" van de White Sta-? l'? gisteren met 24 uur vertraging r'-Ynrk te Southampton arriveerde, moeilijke reis over den oceaan golven hadden het schip op !0<*e plaatsen beschadigd. Verschil- I Mwagiers en matrozen hadden fipeeloopen. Tengevolge van den zelfs de walvisschen uit hun ge lperen en blijkbaar ongewoon ver 1*. Zuiden afgedreven. Aan de ku^t heeft men verscheidene waaTge- is zelfs ééD aangespoeld. P 9 Dec. (V. D.) Te Hauhourdin in ï^krijk in de nabijheid van Rijssel "torm, die sedert 4-8 uur woedde. K^'offers. Drie zusters werden op i 1 van een visit ie onder de puin- [T'1 ?en instortenden muur bevra- l^ste die 16 jaar oud was, was 7 dood; de tweede stierf op weg „'henhuis, terwijl de derde zwaar N. STADSNIEUWS. Over bovenstaand onderwerp sprak de heer H. O. Grosjean uit Alkmaar j.l. Zater dagavond voor de afdeeling Leiden van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. Het slechte weer was zeker oorzaak, dat de opkomst niet groot was. Dit valt te betreureD, omdat afwezigen zeer zeker veel gemist hebben. In een boeiende rede, die met groote aan dacht werd gevolgd, zette spreker- achter eenvolgens uiteen, waarom samenwerking tusschen school en huis noodzakelijk is, hoe die samenwerking moet zijn en welke vruchten men daarvan kan verwachten. Niet alleen onderwijzen, maar ook opvoe den behoort tot de taak van den leeraar ca om deze taak behoorlijk te kunnen vervul len, is het noodig, dat hij de jongens leert „kennen". Daartoe is contact met het huis gezin gewenschl. Spreker noemde ouderavonden, huiswe.k, rapporten en huisbezoek. Alleen het laatste kon volgens hem nuttig zijn. Spreker zelle dan uitvoerig uileen, hoe hij zich dal voor stelde. Een geanimeerde gedachten wisse ling volgde op deze interessante voordrachL Hierbij bleek, dat vele aanwezigen het in stellen van ouderavonden ook aan Am bachtsscholen, zij het dan eenigszins anders, dan de bestaande aan lagere scholen, zeer op prijs zouden stellen. Hel was een nuttige avond! De Haagsche rechtbank heeft heden in staat.van faillissement verklaard de N. V. Crediet- en Discontobank te Den Haag. Rechter-commissaris m mr. Rueb, curator mr. J O. de Kat. Schip bij Terschelling gestrand. Uit Terschelling wordt gemeld: Hot Engelsche stoomschip „Winnivisch" is hedenmorgen bij strandpaal 10 geslrand. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrok ken. Het schip zit niet gevaarlijk. Anela-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen dat het zevende post vliegtuig hedenmorgen te 6 uur uit Bang kok is vertrokken en te 12.16 te Medan is aangekomen. Alles is wel aan boord; mor gen wordt de reis voortgezet. L'eelen-diefstal. J 9 Dec (Wolff). Eon Nederland- is hier voor 110 000 mark bestolen. Gisteren heeft op het perron te Hoorn een ernstig ongeval plaats gehad. De beer II. Sindram ging met zijn zoon naar den voetbalwedstrijd te Amsterdam, waarbij laatstgenoemde vermoedelijk te dicht langs een aankomenden trein heeft geloopen, met het gevolg dat hij werd gegrepen en met eeD verbrijzelden arm en een gapende hoofdwonde werd opgenomen. De verwon dingen waren van dien aard. dat de arm gedeeltelijk moest worden geamputeerd. Gisteravond is tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebroken hij A. K. in de Fasantenstraat te Hilversum. Een bedrag van f* 900 is ontvreemd. Hedennacht brak te Helmond brand uit in enkele pakhuizen gelegen aan Laan Yrede- lust nabij dc Molenstraat te Helmond. Doo.* den storm breidde het vuur zich geweldig uit. In allerijl werd de brandweer gealar meerd, die spoedig ter plaatse was. Het vuur bleek te woeden in een stal van den heer A. Maas. eigendom van den heer J. Hor mans. Drie varkens en twee wagens werden een prooi dor vlammen. Naast dezen stal was een pakhuis gelegen van den heer .T. Leloup, waarin de heer Bombeek meubelen had opgestapeld. Het vuur tastte ook d.t ge bouw aan en baande zich een weg naar een volgende opslagplaats van den heer Bombeek, waarin eveneens meubelen waren geborgen. Niets bleef gespaard. Een kippen hok met verschillende hoenderen, een kooi waarin twee vossen gezeten warer. en een duiventil met 40 postduiven werden boven dien nog een prooi der vlammen. Hierna kon he* vuur gestuit worden. Van den dader is niets bekend. Hedenmiddag is op het Koningéplein bij den Singel te Amsterdam een 16-jarige kan- loorlooper, die per fiets op weg was naar zijn kantoor door een auto aangereden. De jonge man kwam te vallen en werd door een der voorbijgangers geholpen hij het opstaan en vervolgens in een winkel binnengeleid. Hij verklaarde duizelig te zijn geworden en hem werd in den winkel een glas water ge geven. In den winkel bemerkte de bankloo- per, dat hij zijn tasch kwijt was. In deze tasch had hij f. 65.000 aan bankpapier van verschillende grootte, benevens een chèque van f. 3670op de Kasvereeniging en een chèque van f.1186.— op de Ontvang en Betaalkas. De jongen weet niet, hoe hij den tasch is kwijtgeraakt. De politie die voor- loopig den jongenman op het politiebureau heeft vastgehouden, stelt een onderzoek in deze zaak in. De commissaris van politie van dit bureau, verzoekt den heer, die dezen banklooper hulp verleende, zoomede een ieder, die nadere inlichtingen kan geven, zich ten spoedigste bekend te willen maken en bericht te willen geven aa-n het naastbij- zünde politiebureau Behalve de heer die den jongen heeft ge- holpen, zouden nog een andere heer en ee nmeisje in de nabijheid zijn geweest en het ongeluk hebben gadegeslagen. Hoewel in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de jongen door de auto moet zijn aangereden, een politieagent op poet stond, heeft deze van het ongeval niets bemerkt. De jongen was niet gewond en zijn fiets niet beschadigd. De jongeman kon veTder niet mededeelen door welke auto hij was aangereden. De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland is verhinderd Woensdag 11 December a.s. audiëntie te verleenen. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving: de heer Val- lentgoed. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige Ingekomen Stukken, wo. het adres betreffende winkel sluiting, waarover volgende vergadering zal worden beslist. De begrooting zal behandeld worden Maandag 20 Jan 1930 en volgende dagen. Ook Maandag 13 Jan. zal waarschijnlijk ver gaderd worden. B. en W. meenen in het Nutsgebouw ge schikte lokalen te hebben gevonden en stel len voor daarmee een proef te nemen. Aldu9 wordt besloten. Namens B. en W. stelt wethouder GOS LING A voor ook dit jaar een Kerstgave te verstrekken aan alle ondersteunden. De heer v. STRALEN vraagt, of ook do arbeiders in den Leidschen Hout hieronder begrepen kunnen worden. De WETHOUDER zegt, dat hij geen be zwaar heeft dit verzoek over te brengen aan het betrokken bestuur. De gemeente heeft hier geep zeggingskracht. Conform wordt dan besloten, lo. Prae-advies op het verzoek van Mej. A. W. Scheltema, om eervol ontslag als leerares aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (214) Conform besloten. 2o. Suppletoire begrooting, dienst 1928, van de Stedelijke Werkinrichting. (215) Goedgekeurd. 3o. Rekening, dienst 1928. van de Stede lijke Werkinrichting. (215) Goedgekeurd. 4o. Vooretel tot overname in e'igendom en onderhoud bij de gemeente van: a. een strookje grond aan de Pieter de la Courtstraat, Sectie M., Xo. 4629 ged.; b. een strookje grond aan de Haarlem merstraat. Sectie H. No 751. ged.; c. een strookje grond aan de Dwars- Koornbrugsteeg, Sectie G, No. 1651, ged. (216) Conform besloten. 5o. Voorzelling van de behandeling van hel voorstel, inzako het verleenen van op dracht tot het ontwerpen van plannen voor den bouw van een nieuw Raadhuis, aan den heer W. M. Dudok. gemeente-architect te Hilversum (205) Hierbij is het voorstel Schüller, luidende „Ondergeteekende stelt voor om naast het voorstel betreffende den bouw van een Raadhuis op de Breestraat, Burgemeester en Wethouders op te dragen in overleg met den bouwmeester dezen een derde ontwerp te laten maken voor een Raadhuis op een andere plaats gebouwd." De heer Schiiller meent, dat het onjuist zou zijn, al9 de raad zich nu reeds vast legde aan een bepaalde plaats om de bouw meester niet te veel te binden en voorts omdat de kosten niet te overzien zijn. Zon- der plannen en kostenberekening kan z i. niet worden beslist. Wethouder SPLINTER begint met er op te wijzen, dat dit een van de moeilijkste problemen is van zijn wethouderschap Eerst komt hij tot de algemeene opmer kingen en wel tot de felle entiek op het beleid van B. en W dat hij betreurt. De heer Spendel noemde zichzelf ondes kundig, doch uitte niettemin scherpe critiek Hoe gaat dat tesamen? Dc minderheid in de C. v. F. is niet s* mengeperst en haar meening heeft ter visie gelegen voor de raadsleden. Uit de burgerij is geen enkele critiek gekomen. du9 durft luj zeggen, dat deze achter B, en W. staat, achter den heer Spendel, die door zijn uitlatingen over ..het lijmen" van de leden der C. v. F. door een bezoek aan de werken van den heer Dudok beneden het prestige van den raad gaat. Hij keert zich dan tegen de uitlatingen van den heer Spendel over het landelijke en citeert eenige uitlatingen van dezen. De heer SPENDEL noemt dit onwaar heden, zoo heeft hij het niet gezegd. De VOORZITTER roept den heer Spendel tot de orde, als deze voortgaat. De WETHOUDER meent, dat de heer Par- mentier heelt gesproken in een sfeer van wantrouwen tegen B en W.. De heer Huur man was voor hem het onaangenaamste, guzien hun onderlinge verhoudingen. Dat het zoo lang duurde voor een voorstel kwam, is het gevolg daarvan, dat B. en W. met een ernstig voorstel wilden komen. Dat de heer Dudok arrogant zou zijn en hoog tc paard zou zitten, is onjuist. Hij doet niet anders dan gebruik maken van zijn vrij heid, evenals hij dat B. en W. volledig laat. Dat de raad niets meer te zeggen zou heb ben als het voorstel van B. en W. werd "p. 'inrfn, is eveneens er> volledig naast. B. en W. hebben een diep gefundeerd onderzoek gedaan voor zij met dit voor stel kwamen. Dit aan den heer Wilbrink. Ook de genoemde som van 1% millioen, ;s niet willekeurig genoemd, dooh mede naar verhouding tot elders. Spr. gaat dan over tot de voorgeschiedenis. Op 23 Oct. kwam het voorstel eerst in de C. v. F. klaagde de heer Parmentier. Toen was het echter nog geen voorstel, alleen maar een polsen van de leden dezer commissie. Hij wil erken nen dat hij één fout heeft gemaakt, door de C.v.F. niet langer tijd te geven, doch er is als verontschuldiging dat hij de raad zoo gaarne spoedig wilde kennen in ge heime zitting, waarvan men echter in de C.v.F. niet weten wilde, zeggende dat deze zaak een publieke was en alleen publiek kon worden behandeld. Hij had toen nog alleen maar het advies van den B.N.A. bij zich, er was nog geen voorstel. De heeren PARMENTIER en SPENDEL ontkennen dit. De WETHOUDER zegt, dat langen lijd R. en W niet wisten, wat zij zouden voorstel len. Na ampel overleg is toen gerijpt de idee, rlie lot dit voorstel heeft geleid. Ook in de vacantie hebben de wethouders zich n.l. met het gewichtige vraagstuk bezig gehouden. Van eenig overwicht van den burgemeester is geen sprake. Onderling is de kwestie breedvoerig bekeken En hij dankt den bur gemeester voor de prettige samenwerking. Hij komt hierop tot de vraag: enkelvoudige of meervoudige opdraoht Steeds grooter ble ken de bezwaren' legen dit laatste, dat oen vast program van eischen verlangt, waarvan niet is af te wijken, hetgeen zoo bezwaarlijk werkt. Zoo'n program is bovendien hier ondoenlijk, gelet op don grilligen vorm van den bouwgrond. Nauw contact met den ont werper is hier daarom gebiedende eisoh en bij meervoudige opdracht is daarvan geen sprako. Bij een besloten prijsvraag kie9t men in den blinde, daar eerst na de uitspraak sprake is van contact. De resultaten van meervoudige opdracht elders zijn ook al echt, zoo bleek bij onder zoek. Zie stadhuisbouw in Rotterdam, na der gaat spr. daarop in, waar ten slotte prol. Evers uit nood maai' heeft gebouwd; zi everder de beurs te Rotterdam, de Bijen korf, te Rotterdam, Allcbé en Minervaplein te Amsterdam, het stadhuis te Enschedé, waar men do Bazel had genomen zoo hij nog geleefd had. De heer SPENDEL: Dien hadden wij ook goedgevonden De heer PARMENTIER: Wel neen. De WETHOUDERZie je nu wel, dat het om de persoon is. Doch ook den heer Dudok had men daar wel gewild, verzekerde hem dc burge meester. De heer SPENDELIk zal het hem eens vragen. De WETHOUDER gaat nog dieper in op Enschedé's stadhuisbouw om dan te wijzen op het succes van enkelvoudige opdrach ten als Koloniaal Museum te Amsterdam, Musea en Petroleum-gebouwen te Den Ilaag, de Handels-Mij. to Amsterdam enz. Bij een enkelvoudige opdracht heeft de raad in alles medezeggenschap. De raad blijft volkomen vrij, doch is van alles op de hoogte. Bij een meervoudige opdracht heeft men kans op een gelukkige greep van een minder goed architect, is gezogd, doch spr. gaat lie ver met den beste alleen in zee. Hij ontkent, dat de oude gevel een minder goede kans zou hebben bij dit voorstel van B. en W. De heer Dudok zal juist daaraan zijn beste krachten geven evenzeer als aan het andere. ■Hel advies van den B. N. A. was voor spr. teleurstellend, waar het is voor meervoudige opdracht met vastomlijnd plan met den B. N. A. als voornaamste jury-aanwijzer! De B.N.A. geeft zes namen, doch met Dudok uitgesproken als de beste en daarom prefe reert hij dien. Van onvolledig inlichten der C. v. ]F. is geen sprako geweest, verzekert hij. De B.N.A is toch ook een vakvereeniging, d-ie moeilijk durft adviseeren: neem Dudok en geen andere. Waar de B N. A. Dudok beschul digt zich bij B. en W. to hebben ingedron gen. ontkent hij dit ten stelligste. Van eenige pressie is geen sprake ge weest. Hij liet B. en W. eoi de C. v. F. ge heel vrij, een opdracht wel op prijs stel lend. doch er niet op zittende te wachten. Tusschen den WETHOUDER en den heer HUURMAN ontspint zich dan een debat over de B.N.A., die alleen adviseur was van B. en W. doch niet werd gevolgd, al dus de heer H. De WETHOLTDER zegt, dat juist ook elders is gevraagd. De kosten tellen bij de oplossing belangrijk mede, dat moet ook niet vergeten worden. Spr. citeert dan nog eenige personen tegen meervoudige' opdracht als b.v. Herman de Man, al is die tegen Dudok. De heer SPENDEL: daar gaat het juist om! De WETHOUDER verdedigt dan zijn op vatting, dat ook Monumentenzorg voor enkel voudige opdracht was evenals Grandpré Molière, dr. van Over voorde enz. (De Zitting duurt voort). AMSTERDAM. 9 December. De etersle koersen welke in 't telefoonverkeer van hedenochtend tot stand kwamen, lagen alle boven de vorige slotkoersen. Lang duurde 't evenwel niet of aanbod resulteerde in een reactie tot op de noteeringen van Zaterdag. De officieele opening was eveneens teleur stellend en de reactie zette verder voort. In de tweede helft van den beurstijd had hier en daar een herstel plaats, doch de koersverliezen konden niet woiden inge haald. De handel was van bepaald kleinen omvang, alleen de industrieelen gaven wat beweging te zien, doch van veel beteekenis was het niet. Margarine Unie daalde tot 369 pCt. maar kwamen later weer 370 pCt. Calvé Delft zagen zich enkele punten ontgaan. De Philips waren rond 500 pCt. Kunstzijden daalden iets beneden het vorig peil. Accoustiek reageerden na vaste ope ning. Koninklijke waren zeer stil en prijs houdend. Op de Mijnafdeeling lagen Algem. Expl. wat beter. Suikers gaven zeer kleine varia ties te zien. Rubbers waren flauw in verband met de toeneming der voorraden in Enge land. Tabakken bleven op peil. Yankee's waren va9t. Prolongaties. 4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.09 1/2. Duitschland 59.33. Frankrijk 9.75 1/2. België 34.68 1/2. Zwitser land 48.16 Oostenrijk 34.90. Denemarken 66.52 1/2. Zweden 66.47 1/2. Noorwegen 66.82 1/2. New-York 2.47 3/4. De Philips-licenties. De vice-president der Haagsche recht bank, mr. Beynen, heeft heden uitspraak gedaan inzake het kort geding betreffende de Philips-licenties. Hij beval dat het comité van actie z'n handelingen moet staken, do reeds op gehangen proclamaties moet afscheuren of onleesbaar maken, terwijl het voor iederen dag ,dat een proclamatie nog blijft aange plakt na dit vonnis, per proclamatie een bedrag van f.25 als schadevergoeding aan Philips zal moeten betalen Dit vonnie werd uitvoerbaar verklaard bij voorraad. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". CHR. HUYGENS, thuisr.. 11 Dec. bij Perim verwacht. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, 10 Dec. te Algiers verwacht. SAPA ÏÏOEA, thuisr., pass. 7 Dec. Perim. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM vertrekt 10 Dec. van New-Orleans naar Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. STADSDIJK, uilr., 10 Dec. te Colombo verw. VECHTDI.IK, uitr., 7 Dec. te Rangoon. SCHIEKERK, thuisr.. 6 Dec. van Colombo. SOMMELSDIJK, thuisr., 7 Dec. v. Port Said. HOLLAND—AFRIKALIJN. ALKAID, uilr., 7 Dec. te Beira. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALPHACCA 6 Dec. van B -Aires n. R'dam. ALUDRA 6 Dcc. van R'dam te B -Aires. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. STUYVESANT vertrekt 11 Dec, van Bar bados naar Amsterdam. NICKERIE, thuisr., 11 Dec. Ie Madeira verwacht. CRYNSSEN, thuisr., 10 Dec. te Plymouth verwacht. VAN RENSSELAER, uitr., pass. 7 Dec. de Azoren. EUTERPE 7 Dec. van Amst. Ie Kopenhagen. HERCULES 4 Dec van Jacksonville naar Bristol. HALCYON-LIJN STAD HAARLEM 7 Dec. van Hamburg naar "Buenos-Ai res. diverse stoomvaartberichten. AMSTEL, R'dam n. Sundewall. pass. 6 Dec. Holtenau. BRUNSWIJK 6 Doc. van Newcastle te St. Jean de Luz. KATENDREGHT 7 Dec. van Rouaan naar Philadelphia, KERKPLEIN, Narvik n. R'dam, pass. 7 Dec. Kopervick. MAASHAVEN arr. 6 Dec. te Moermanskust. IJSSEL, R'dam n. Strangsund, pa9s. 6 Dec. Holtenau. ZONNEWI.1K 6 Dee. van Gent n. Swansea. JONGE .ANTHONY 6 Dec. van V wmia n. Rotterdam. LEIDEN, 7 Dec. Botermarkt. De prijzen waren: prima labrieksboter (controle) f. 2.15 per K.G.; prima boerenboter van 1.2.00 2.10 per K.G.; goede boerenboter van 1 1.80 1.90 per K.G. Aangevoer 64/8. 16/16 vaten, wegende 1470 K.G. Handel malig. Aan de Turfmarkt werden aangevoerd 200.000 stuks lange turf. Prijs per 1000 f. 9 lot f. 10. LEIDEN, 7 Dec. Leidsche Eierenveiliug. Totale aanvoer 2731 stuks. De prijzen waren kippeneieren van f.911 per 100; kuiken- eieren van f. 7.758.00 per 100; eendon- eieren van f. 7.508.00 per 100. Handol matig. ROTTERDAM, 9 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd 515 vette runderen, 167 vette kalve ren, 1054 schapen of lammeren, 896 var kens, Koeien 5-157 1/2 4649 3035; Kalveren 87 1/2—92 1/2 72 1/2—771 82 1/287 1/2; Schapen 30—35; Lamme ren 2228; Varkens 42. 41. 40. 1904 1929 Zoo dc Heerc wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders ANTOON VAN VEEN CATHARINA KLOMP den 23sten December a,s., hun 25-jarige Echtvereniging te herdenken. 8997 Dut de Heere hun nog lancr moge sparen is de wensch van hun Kinderen TEUN IS DIRKJE MAARTEN Hazerswoude (Bent). 11 December 1929. Algemeene Kennisgeving. 3—

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3