daarbij ons doel af en loe weel le benaderen, zonder een schot te kunnen lossen. Zijn voorzetten stichten een enkele maal ver warring in onze verdediging, doch worden meestal al dadelijk onderschept door het duo Vermetten-Van Kol, voor wie het spel der Belgen weinig geheimen schijnt te heb ben. Met verre trappen gaat de bal weer naar onze voorhoede en het is hoofdzakelijk aan het uitstekende werk van doelman De- bie te danken, dat de onzen er niet in slagen den voorsprong op te voeren. Als Landaal vanaf den vleugel eens probeert om zelf de Belgische veste onder vuur te nemen, mikt hij iets le hoog, waardoor het pracht volle schot, in vliegende vaart gelost tot geenerlei resultaat leidt. Ken door Tap in geschoten bal dwaalt af door een wind vlaag Van der Broek schiet opnieuw in.doch juist in den hoek bij den staan der duikt een Belg op om het leer tot corner te verwerken! Aan de overzijde kopt Moeschal uit oen voorzet van Bastin rake lings over de lat, en het volgend moment kondigt de heer Ruofl de pauze aan. Na drie kwartier spelen staat Holland met 10 voor en het is meer dan men tevoren had durven droomen, maar gezien de kracht van den wind, waar de onzen thans tegenop zullen moeten tornen, is onze kans op een over winning ongetwijfeld nog niet heel groot ie achtenl Nauwelijks is de strijd hervat of onze po sitie wordt nog minder gunstig doordat de storm een wolk van regen met zich mede voert, die het zicht meer dan ooit belem mert en voor de Nederlandsche spelers een buitengewone handicap is Met de hand boven de oogen slaat van der Mculcn in zijn doel. terwijl de anderen af en toe het hoofd een oogenblik dienen af te wenden om aan den adembenemenden drang der elementen weerstand le kunnen bieden! Na een fraaien aanval van Tap en Landaal, besloten met een goeden schuiver van Bak- huys, komen de Belgen thans in het offen sief, en niet zonder reden mcenen wij ieder oogenblik den gelijkmaker te kunnen ver wachten. Edoch: vinnig bieden halflinie en verdediging tegenstand' Zij breken de Bel gische attaques, zenden het leder naar voren en met den bal aan den voet snelt van der Heiden langs de lijn Van Poucke en La- vigne worden gepasseerd, dan een voor zeten slechts door bliksemsnel uil te loopen slaagt Debie er in het leer nog juist voor de voeten van den over hem heen duikelenden van der Broek weg te pikken. Dp Belgen zijn nu stellig meer aanvallend dan voor de rust. doch hun attaques zijn niet talrijker dan en zeker niet zoo gevaar tijk als die der Oranjemannen die elkaar beter verstaan en met het toenemen v. den storm de kwaliteit van hun spel schijnen op te voeren! Uit een voorzet van Landaal schiet van der Heiden naast, terwijl een kogel van Bakhuys over de lat scheert. Daarnaast krijgt Debie vele malen gelegen heid om door snel ingrijpen gevaar te voor komen en algemeen moet men spoedig tot z'n verbazing constateeren dat Nederland ook tegen wind het beste deel van het spel heeft weten te behouden. Het publiek voelt zich door deze wetenschap lol enthousiasme opgezweept, de spelers prikkelt het nog eens tot extra-inspanning, en behoudens misschien enkele oogenblikken aan het slot is ook daarna het overwicht aan onze zijde geweest. Bij een kort doch vinnig offensief der gasten lost Voorhoof een der weinige goede Belgische schoten, doch van der Meulen springt loe en grabbelt het leer nog precies uit den uitersten bovenhoek. Het volgend moment zijn onze vleugels weer in actie: een ren van Van der Heiden loopt dood op Lavigne een voorzet van Landaal wordt door den keeper onderschept Nog eenmaal zetten de Belgen er dan al les op om den gelijkmaker ter wereld te brengen, doch hun voorhoede is te onpro ductief en onze verdediging te sterk, en met onveranderden stand komt onder groote geestdrift van het publiek het einde van een wedstrijd, die door de omstandig heden, waaronder hij werd gespeeld, niet licht zal worden vergelen 1 Nabeschouwing, Hel is een goede en belangwekkende, doch geen .groote" wedstrijd geworden! Het onverwachte gunstige resultaat bracht het publiek tot een onstuimig enhousiasme. dat weldadig aandeed na de koude stem ming van meerdere vorige interlandwedstrij den, maar het is juist ook die opgewekte geest, die heel dikwijls tot minder scherp en onbevoordeeld toezien leidt en het oog sluit voor zwakheden en fouten der fa vorieten! Wij zeggen hiermede niet dat de zege der onzen onverdiend was even. min dat zij slecht hebben gespeeld, maar wel dat deze ovenvinning in geen enkel opzicht beteekent, dat wij nu plotseling het op internationaal gebied verloren terrein m. één 9lag als het ware hebben herwonnen. Zonder twijfel ons verslag doet dat ai uitkomen is Oranje sterker geweest, en vooral in de tweede helft hebben wij groot respect gehad voor de Nederlandsche ploeg, die met zoovee! enthousiasme den gecom- bineerden aanval van storm, regen en Bel gen wist le weerstaan, maar men dient niet uit het oog te verliezen dat de vijande lijke ploeg door het niet uitVnmon van Raymond Braine de ziel van den aan val! buitengewoon was verzwakt en onze achterhoede en verdediging dus veei meer bewegingsvrijheid kregen dan ander* het geval zou zijn ceweest Die voorhoede der Roode Duivels" was thans in werke lijkheid heel tam en had niets meer weg van het quinlet uit roemruchte dagen, toen het als met een ruk ten aanval kon tijgen en in ongekend tempo door de vijandelijke verdediging suisde! Bastin op den linker vleugel was de man die door zijn groote routine het meeste gevaar opleverde maar zij voorzetten werden zelden behoorlijk ver werkt. De jeugdige Voorhoof was trouwens niet de aangewezen leider van den aanval. Hij schoot weinig en dan nog meestal ver mis een kwaal, waarin de anderen deel den") en verdeelde het snel onvoldoende Na Bastin was Moeschal hier nog de beste, ter wijl de rechtervleugel gehandicapt werd door het steeds te ver achter blijven van Pierre Braine, al deed deze in zijn terug getrokken positie soms tactisch werk Veel beter dan de voorhoede was de halflinie met den spil van Halme als uitblinker. De jaren laten ook bij dezen speler hun in vloed gelden en vooral op dit zware ter rein viel zijn tekort aan snelheid op, doch dp stoere aanvoerder der Belgen, weet zijn gemis uitstekend le maskeeren door zijn keurig opstellen en tactisch ingrijpen Met van Averbecke de terrier, die van geen opgeven weet was hij de groote stuw kracht van de Belgische ploeg, die in één opzicht boven de onze uitblonk, namelijk het koppen! In de verdedigir^der Belgen hebben Hooidonckx en Debie een schitte rende partij gespeeld. Onze. voorhoede had tegen hen een zware taak en heeft dan ook geen kans gezien hen meer dan eenmaal te verrassen Dat Landaal voor de rust nog zoo dikwijls langs den Belgischen linksback kon komen pleit voor zijn capaciteiten In de fweede helft, toen hij mede in ver band met den wind minder te doen Kreeg, zakten zijn prestaties aanmerkelijk en kwamen Van Averbeke en Hooidonckx meestal als overwinnaars uit den strijd Veel talrijker en beter waren toen de voorzetten van Van der Heiden, wiens techniek niet i zoc heel groot is. maar die door zijn geest- drift en onversaagd doorzetten z'n keuze gerechtvaardigd heeft Tus«ehen deze twee uitersten was Bakhuys de spil, waar het &1 om draaide, de spil dien wij in den wed strijd (egen de Noren zoo noode hebben ge mist! Hield hij voor de rust het spel voort durend open, da.irna bepaalde hij zich meer tot shortpassing, begrijpende dat het tegen zulk een storm in onmogelijk zou zijn om op grooten afstand zuiver te plaatsen Tap. die af en toe te langzaam was, en Van der Broek sloten zich daarbij vrij goed aan, zonder echter een bijzonderen indruk te maken Veel goed gerichte schoten heeft in- tusschen deze linie als geheel niet gelost. Het drukke werk va,n keeper Debie bestond dan ook veel meer uit het ingrijpen bij worstelingen binnen het doelgebied, dan uit I het stoppen van felle schoten. In de half linie heeft van der Wildt ons verrast door dikwijls uitstekend spel. beter dan wij in langen tijd van een~spil van het Nederland sche elftal hebben gezien. Hij verdedigde goed. bracht handig op en voedde zijn voor hoede voortreffelijk. Ook Kools en Breitner hebben hard gezwoegd, en stellig niet ge heel zonder succes, maar wij zijn nog geens zins overtuigd dat de vervanging van Van Heel door den onzuiver plaatseftden Hage naar een verbetering is. Kools nao de sterkste Belgische vl-mrel tegenover zich en werd menigmaal gepasseerd Gelukkig was achter hem aanvoerder Vermetten even als van Kol in goeden vorm. Laatstge noemde had zijn zelfvertrouwen terugge kregen en was bijgevolg zijn plaats volko men waard, al was zijn terugspelen op den keeper zoo nu en dan niet van gevaar ont bloot. Van der Meulen. tenslotte, heeft het veel minder moeilijk gehad dan Debie. Hij bewees echter ten volle nog altijd de aange wezen doelman te zijn voor onze vertegen woordigend'» ploeg De langzamerhand tra ditioneel geworden fout, die ons iederen wedstrijd een doelpunt moet kosten, bleef gelukkig ditmaal achterwege! De leiding van den kamp is bij den heer Ruoff in zeer goede handen geweest Hij onderbrak in den beginne misschien wat heel dikwijls, doch had er later zoo goed het oog in dat men slechts lof kan hebben over zijn optreden. VOETBAL. HET VEERTIGJARIG BESTAAN VAN DEN K.N.V.B. Een buitengewoon druk bezochte receptie. De Voetbalbond demonstreert de eenheid van ons volk, zegt minister Reymer. Met een buitengewone algemeene verga dering. een receptie en een feestmaaltijd in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam is eer gisteren het veertigjarig bestaan van den K. N. V. B. op feestelijke wijze gevierd, afge zien dan van den hiervoor al besproken wed strijd. De rede van ir. J. W. Kips werd Za terdag nog in ons Blad vermeld. Veel heeft de vergadering daarna eigenlijk niet meer opgeleverd. De voorzitter deelde mede dat het bestuur voorstelde den heer A. H. Tromp te benoemen tot eerelid en reikte vervolgens de diploma's uit aan de oudere ceereleden van de N.V.B. omdat dezen lot heden loe het bewijs van hun eerelidmaalschap nog met hadden ontvangen. Het onderscheidingsteeken van den Bond word uitgereikt aan de volgende heeren: H. van Beurden, mr. E. G. van Bisselick, H. J. Bon, A. J. Bronkhorst, prof. dr. B. Brouwer, mr. F. J. van Deinse, N. F. Graaflandt, J. A. S. Heeger, jhr. mr. dr. B. de Jong van Beek en Donk. J. K. G. Groolmeyer, mr. Monno, S. Talma, A. Kap- I penburg, H. M. Keppel Hesselink, J. Lobach, J. E. de Man dr. M. Mauntz, J. H. F. M van den Meerendonk. E. G. Mundt, M. J. Overeynder, W. Rauch, J. Schuitemaker en dr. J. Tomée. Voorts aan de buitenlanders: P. Havenith, H. Hintze, A. Johanse, L. Oestrup, J. Rinet, R. W. Seeldrayers, J. T. Holcroft, G. Jaquemard en Baron Ed. de Laveleye de Gomte, J. d'Outremont, ir. J. Schlegel en A Verdijck. Onder applaus der vergadering werd nu de heer Tromp, die den bond 37 jaar in al- I lerlei functies heeft gediend, tot eerelid be noemd, terwijl de voorzitter nog bekend maakte dat alle straffen ter gelegenheid van het jubileum worden kwijt gescholden. (Mede in verband met het 40-jarig bestaan hadden bonds-offieials des morgens kransen gelegd op de graven van het eerelid Hekbenberg te Amsterdam en van A. J. Bronkhorst te Leiden). Voor de receptie was de belangstelling natuurlijk buitengewoon groot. Voordat de r|j van sprekers geopend werd, bood de heer A. J. Staal den voorzitter een foto aan van de glas-in-lóod-ramen, die als ge schenk van hei, bondspersoneei in hetbonds- gebouw zullen worden aangebracht. Daar na kwam de heer Muiier aan het woord. Namens de eere-ieden van den bond bood 6or. een fotografie aan van een prjjzenkast, die binnenkort het bondsgebouw zal sieren. Als een persoonlijk geschenk van hemzelf, Warner en mr. Droogleever Fortuyn (die helaas wegens een sterfgeval niet aanwezig kon z|jn) bood spr. den heer Kips een klok aan voor zijn bureau^ De heer W. Fymers sprak namens de Fed. van Erk, Voetbalbonden, de heer K. J. J. Lotey namens den Be.gischen Voet balbond, omdat de Belgen te iaat in Am sterdam zouden arriveeren. Een fraaie bloe menmand vergeze.de zijn ge.ukwencchen. De heer Isbriicker en de heer J. A. Wijn malen kwamen als vertegenwoordigers van het „College van Ridders". De heer Is- brücker deelde mede, dat binnenkort oen monumentale k»ok het boncLuureau zal wor den binnengebracht als geschenk van de Ridders. Na de-n heer Graafland, Rijksinspecteur van de Lich. Opvoeding sprak de heer Lo bach namens de commissie uit de vereeni- gingen. H|j zeide dat het in de bedoeung ligt om van het binnengekomen geld in de bestuurskamer een parketvloer te ïaten leg gen ,een schouw aan te laten brengen en iraai behang voor de muren. Er voerden na dien nog zeer vele sprs- kers het woord, die óf krans, bloemenmand, óf geschenk overhandigden. Wij noemen o.a. de heeren J. J. Grootmeyer namens de W.E. K., SchuitemaKer, Utrecht, namens do ge meentelijke stichting voor Lich. Opvoeding. Mutters namens de Zwaluwen, Van Oven namens de buitenlandsche consuls, K. H. v. Schagen, inspecteur voor de Lich. Opvoeding te Amsterdam, L. Hartog namens den Ned.- Ind. Voetbalbond, J. H. Scheltema namens de M|j. Hei Nederlandsch Sportpark (onder aanbieding van een fraai bronzen beeld), H. W. G. de Monchy voor de ocmmfësie-Gouden- Onafhankel|jkhe.<L-beker, Bakker, hoofd inspecteur van het Verkeerswezen te Am sterdam, Johan Meyer namens de Zilv. Voet bal-Commissie, baron Schimmeipenoinck van der Oye, namens het N.O.C., de Ver. van Onderwijzers in de gymnastiek. De bon den, aangesloten bij het N.O.C., schonken den K.N.V.B. een groot schilderij met een landelijk tafereel. Ter receptie werden verder telegrammen ontvangen (er lagen er honderden) van den heer Deckers, ministei van Defensie, van de burgemeesters van Groningen, 's-Herto- genboech, Den Haag, Amsterdam, en Utrecht, en van den Commissaris der Koningin in Zeeland. Aan den feestmaaltijd waren ongeveer 500 (van de 1200) genoodigden vereenigd Hierbij zaten o.m. aan mr P. Reymer, mi nister van Waterstaat, J. Rimet, voorzitter van de F.I.F.A., baron Helvoet, gouver neur van de provincie Antwerpen, R. Seel drayers, voorzitter van den Kon. Belgische Voetbalbond, Ed. Polak, wethouder van Am sterdam, baron Schimmelpennink van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité, leden van Tweede Kamer enz. De voorzitter, ir. J. W. Kips, stelde aller eerst een dronk in op de Koningin, waar na alle aanwezigen gezamenlijk het Wil helmus zongen. Jhr. Jan Feith als ceremoniemeester ver telde dat de Prins verhinderd zijnde den feestmaaltijd bij le wonen, hem had opge dragen den K.N.V.B met zijn feest geluk te wenschen, aan welke opdracht spr. gaar ne voldeed. De voorzitter hield een welkomslrede, waarin hij hulde bracht aan minister Rey mer, die onze sport steeds een goed hart had toegedragen en die nu de regeering vertegenwoordigde. Spr. sprak daarop ver schillende aanwezige voorzitters van bui tenlandsche sportbonden en van de F.I.F.A. toe. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot den heer Hartog als vertegenwoor diger van den Ned. Indischen Voetbalbond Spr. vond het een prettige gedachte, dat deze bond hier vertegenwoordigd was; het bracht bij spr. de gedachte, dat dit feest- meer is dan een feest voor voetbal-Holland: spr. voelt het thans als een feest voor Groot-Nederland Mr. P. Reymer, minister van Water staat, dankte in de eerste plaats den voorzit ter voor diens vriendelijke invitatie en bracht namens de Nederlandsche regeering do gelukwenschen over aan den K.N.V.B. In den Voetbalbond, zegt spr., komt naar voren de eenheid van het volk. In onzen K. N. V. B kennen wij geen standen en geen rangen. Wij zijn verlegen, zegt spr., om elkanders leeftijd te vragen, want wij Llijven allemaal graag jong. Dank zij de goede lijn. die er in zit, dank zij de energieke, tactvolle en flinke leiding is de bond sterk geworden. De krachtigste van alle sportieve bonden in ons land. Spr. deelt onder krachtig applaus mede, dol het H M. de Koningin heeft behaagd te bevorderen tot officier in de orde van Oranje-Nassau den heer W. J. H Muiier, eere-voorzitter van den bond, en dat zij be noemd heeft tot ridder in de orde van Oranje Nassau den heer Steven Coldewey, bestuurslid. In deze heeren* zegt spr., decoreert de Koningin uwen Koninklijken Nederland- schen Voetbalbond. Spr. brengt ten slotte onder luid applaus een dronk uit op den bi nd pn oiens welzijn. Dc heer J- Rimet sprak eerst namens de FI I A vriendelijke woorden en kreeg daar na nogmaais hel woord namens den Fran- schen Vcetba r.nd uit wiens naam hij den K N.V B eon prachtig Sèvresbeeld in étui aanbood. Gesproken werd daarna door de heer Mu iier, Ed. Polak, Baron Holvoet (gouverneur van de provincie Antwerpen), baron Schim- melpenninck van der Oye, namens het NO G;; Seeldrayers namens den Kon Bel gischen Voetbalbond. Hintze namens den Duitschen Voetbalbond, Johanson namens de Zweden, Wauters namens Luxemburg, Hartog namens den Ned. Ind. Voetbalbond, Meerum Terwogt namens de Sportpers, Scheltema namens de Mij het Nederland sche Sportpark en Jasper Warner als oud- voorzitter. Het volgende telegram heeft de Prins aan den jubileerenden Kon. Nederl. Voetbalbond gezonden: „Mijne warme hulde voor het geen de Bond voor Necrland's volk en zijn welvaart heeft gedaan. Moge hij volhouden in het voorgaan op Nederlandsch sportge bied. DE COMPETITIE. Voor de eerste klasse van den K.N.V.B. is gisteren één wedstrijd gespeeld, namelijk te Groningen, waar Velooitas met 32 won van Leeuwarden. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn voor de eerste klasse: Binrmingham-Manchester City 30 Blackburn RoversLeeds U*n. 21 Grimsby TownE verton 03 Huddersfield T.Portsmouth 21 Leicester C.Derby County 00 LiverpoolBurnley 13 Manchester Ud.Bolton Wand. 11 MiddlesboroughSheffield Wedn. 41 Newcastle Un.Aston Villa 22 West Ham Un.Sunderland 11 En voor de tweede klasse: BamsleyStoke City B—1 BlackpoolWolverhampton W. 32 Bradford-Hull City 42 BuryBradford City 21 ChelseaSwansea Town 10 Mi 11 wallBristol City 11 Notts ForestCardiff City 31 Oldham AthlPreston N. E. 02 SouthamptonNotts County 22 Tottenham HotspmReading 00 We'9t Bromwich Alb.Charlton Athl. 11 HOCKEY. ENGELAND SLAAT BELGIE MET 7—o. De wedstrijd tusschen België en Engeland te Brussel eindigde in een 70 nederlaag van België. De rust ging in met 60. LAWN-TENNIS HOLLANDSCHE SPELERS NAAR IN DIE. Naar de „Tel." verneemt zijn er onder handelingen gaande over een toer van onze sterkste spelers, nl. me] Kea Bouman, mej. Rollin Couquerque en Timmer, onder leiding van den heer Scheurleer, naar Ihdië. De toer zou in het volgende jaar, in de tweede helft van Juli, beginnen en ruim een half jaar in beslag nemen. Het plan om naar Indië te gaan i9 den laatsten tijd meer overwogen dan ooit. Sinds in Indië, met name dan op Java de Neder- landscJi-Indisdhe Lawn Tennis Bond is op gericht, vooralsnog bestaande met clubs welke op Java gevestigd zijn, 9inds deze band het wedstrijdwezen centraal behartigt en niet alleen kampioenschappen uitge schreven heeft, doch ook plannen beraamt om voor den Davis beker in te schrijven, sindsdien is het verlangen naar contact met sterke spelers grooter dan ooit tevoren en het ligt voor de hand dat daarvoor in de aller eerste plaats het verlangen uitgaat naar contact met Hollandsche spelers. Het ligt tevens voor de hand, dat de kos ten aan een toer van onze spelers verbon den buitengewoon hoog zijn. Zilfs al beperkt men de ploeg tot het minimum van drie a vier spelers plus een leider, dan zijn er nog tienduizenden guldens mee gemoeid. Dit alles is overwogen en aan den Nederlandsch Indischen L. T. B. welbekend. Niettemin heeft deze bond een telegrafisch verzoek gericht aan den Nederlandschen Lawn Ten nis Bond om officieel Cen ploeg af te vaar digen. Ofschoon nog geen beslissing dienaan gaande genomen is, verneemt het blad dat het dagelijksch bestuur van den N. L. T. B. de uitnoodiging wil overdragen aan Lenno- nias, aangezien om verschillende redenen een club-uitzending bij zulke groote reizen de voorkeuT heeft. He-t is al zeker dat Timmer en mej. Rol lin Couquerque beschikbaar zijn. Mej. Bou man heeft nog geen beslissing genomen. De reis zal in de tweede helft van Juli plaats vinden omdat dan te' Wimbledon en Noordwijk nog meegespeeld kan worden. Op de terugreis wordt in Spanje en vermoedelijk ook in Egypte een wedstrijd gespeeld. ATHLETIEK. JAARVERGADERING K. N. A. U. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden extra-bestuursvergadering der Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie is besloten de jaarvergadering te bepalen op Zondag 26 Januari 1930. BOKSEN. STRIBBLING WINT VAN PRIMO CARNERA. Door diskwalificatie ran den ions. De tweede ontmoeting tusschen den Ita- liaanschen bokser Camera en den Ameri kaan Young Stribbling. ditmaal te Parijs ge houden. is geëindigd in een overwinning van den Amerikaan door diskwilificatie in de zevende ronde van Camera. Hel Velodromo d'Hiver was geheel gevuld met toeschouwers. Het bleek dat de Italiaan 126,4 K.G. weegt, en Stribbling 86,5 K.G., een aanmerkelijk verschil in gewicht I Reeds eenige weken geleden was bij ste ontmoeting tusschen Camera ej bling te Londen gebleken, dat de laatstef veel beier bokser was, hoewel SlribblinJ diskwalifioeerd werd en verloor. Ook foL moeling van Zaterdagavond deed duidl uitkomen, dat de Amerikaan technischr tactisch de meerdere was van den genal liseerden Franschman. In het verloop! de eerste twee ronden was Stribbling ker, in do derde ronde plaatst Camera! goeden stoot, doch deze heeft geen wicht van een der beide boksers cm. De vierde ronde is weer voor Stribblirl vijfde gaat gelijk op. Hierin blijkt a]L duidelijk het tactisch vechten van den J Tikaan. De zesde ronde is voor CarnenJ wijl in de zevende ronde, na herhaa',4 man-aan-man vechten, Camera nadat I gong geluid heeft doorbokst. Stribbling wordt neergeslagen door reus. die de gong niet gehoord heeft, Carneva wordt gediskwalificeerd. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND De uitslag van den wedstrijd D.O.S A D.O. I voor de le klasse L B B. luidt: pnl. brl. h s. R. Bijleveld (A D.01 171 40 17 J. v. d. Berg (D.O.S.) 200 40 44 A. v. Rijsdam99 45 10 A. Verstraaten 200 45 15 L. Slootjes 200 67 15 Th. Roest 161 66 12 G. Zoutman 123 60 15 H. Slewe 200 60 24 D O S. 3 gew. part.; A.D.O. 1 gew Totaal: D.O.S. 5 gew. part.; A.D.O.3J De uitslag van den wedstrijd de KrJ S. D. O. I voor de 3e klasse luidt; G. Schouten (S.D.O.) 100 41 15 P. Schouten (de Kr75 40 R. Kantebeen100 38 12 L. Blonk 87 37 10 H. Nasveld 49 36 6 A. v. Duivenvoorden 100 36 16 A. J. Kantebeen93 52 12 C. J. Kroon100 52 17 De Kroon 2 gew. part.; S.D.O. 2 idenj De uitreiking der prijzen van de j onderlinge kampioenschappen is uitj tot 17 Dec. a.s. bij den heer J. Boi Lage Rijndijk, alhier. ZEILEN. DE „PRINSES JULIANA"! Het zesmeterjacht „Prinses Julian! door de Amsterdamsche Scheepswef! kocht naar Singapore. ZWEMMEN. ARNE BORG WEDEROM GESLAGEN. De Zweedsche wereldrecordhouder Borg moest gisteren te Stockholm wei de meerderheid van twee zijner lands erkennen. Nadat hij voor eenige dage! Lundahl over 200 Meter had verloren loos hij ook op de 100 Meter vrije sla Lundahl en Petersen, die gelijk aanfcw in den tijd van 1 min. 3 2 sec. Arne deed er 1.7 sec. langer over. Naar mis bekend is, verricht Arne Borg mom militairen dienst en daardoor kan hij niet voortdurend trainen, wat wel eei zaak zal zijn voor zijn nederlagen. Inf Borg zwemt de 100 Meter vrije slag.J neer hij in vorm is, in een korteren lijf de bovenvermelde tijden van Lundaj Petersen. o WIELRENNEN. ..SWIFT." Het slechte weer van gisteren hl zeker z'n invloed op de renners doen want velen waren niet opgekomen, komt nog dat enkele renners, die aai waren, met lekke banden zaten. Daa de wedstrijd, die zou gaan over 1 K] series, veranderd in 1 K M op tijd. het kampioenschap op de homelarinei Eerste is geworden W Graalmans,26 2e. G. Parijs en Th. Wurzer. beiden '26 3. J. Verschoor, 27 2/5 s.; 4e J. Rie' 27 3/5 s.; 5e J P. Riethoven, 28 3/5 E. Sladek, 30 1/5 s.; 7e. O. Dadema, 31 8e. J. v. Wezel, 31 2/5 s. Hierna reden J. Verschoor, W. (n* en Th. Wurzer nog voor het 1 K M. om den Vollenhovenbeker. Allen mi een tijd van 27 s. Morgenavond weer trainen over a Donderdagavond het 1 KM. record. SCHAKEN. TOURNOOI TE SAN REM® Een schiterende bezetting. De inschrijvingen voor het 8T00Je B nationale tournooi, dat van la a W tot 4 Februari a.s. wordt gehouden «1 Remo zijn thans gesloten. Ze9l[ie beste schaakspelers der were.ld FniJ het zijn wereldkampioen Aljee rijk), Niemzowitsch (Tsjechoslm goljubov (Duitschland), Ahues Araiza (Mexico)), Colle fBelgie). tJJ gentinië), Kmoch Rómi (.Hongarije), Monlicelli (Italië). Rubinstein (Polem), Spielman. "- vakije), Dr Tartakower UW' mar Yougoslavië) en lales Vid-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10