UIT DE RIJNSTREEK. De heer Noorlandt stelde er prijs op, te verklaren dat hij in de vorige Raadszit ting niet gesproken heeft over de stank die de slagerswinkel zon verspreiden, doch van de slachtplaats op Landzicht. Spr. sloot zich bij het voorstel van den heer Warmerdam aan om nu eerst een afwachtende houding aan te nemen. 3. Adres van het Bestuur van de Harmo- nie-Muziekvereeniging „Trou moet blijcken" om haren scheidenden Dirigent een bedrag in eens. of een jaarlijksche gratificatie uil de gemeentekas toe te kennen. B. en W. advisecren hierop niet verder in te gaan, waarbij Weth Warmerdam op merkt, dat het z.i. op den weg van bijv. een uit de burgerij gevormd Comité ligt om gelden te verzamelen, ten einde den schei denden Dirigent een blijk van waardeerlng te geven, hetzij in een bedrag ineens dan wel in den vorm van een jaarlijksche toe lage, waarbij hij als zijn persoonlijke mea ning uitte, dat bij een eventueele inzame ling voor dit doel, de burgerlijke Gemeente zich niet onbetuigt zal laten. 4. Verzoek van den heer P. F. Scheep maker, om een subsidie in de exploitatie v. een aan te schaffen nieuwe ziekenauto. Besloten werd in principe aan dit ver zoek te voldoen, wanneer de Ziekenauto voor de dienst zal zijn goedgekeurd. De heer Noorlandt wil gaarne eenige, voorwaarden stellen omtrent het kosteloos vervoer van hen die wegens een ongeval naar een Ziekenhuis moeten worden ver voerd. B. en W. zullen in dien. geest onder handelingen plegen. 5. Onderhandsche verhuur van de ge meente-woningen Heoreweg Nos. 259 tot en met 271 aan diversen. Zooals hekend is, is de Gemeente door aankoop eigenaar geworden van een 7-tal woningen voor afbraak bestemd, slaande tegenover het Raadhuis, om aldaar in de toekomst een gebouw voor algemeen belang te stichten. Zoolang hier niet toe wordt overgegaan, zullen de huurders in de wo ningen mogen blijven wonen tegen dezelfde huurprijzen. 6. Onderiiandsche verhuur van een per ceel grasland aan den heer C. van Leeuwen. De heer van Leeuwen wordt toegestaan 2 i Hen te huren langs den Smallen weg tot Kerstmis 1930 voor een gezamen- 1 ijken huurprijs van f. 450. Punt 7 der agende wordt z.h.st. aange nomen. Punt 8 z.h.st. aangenomen. 9. Verzoek van de IJsclub „Lisse", om ook voor het seizoen 1929-1930 van ge meentewege beschikking te krijgen over één werkkracht gedurende 25 werkdagen. Evenals andere jaren wordt een werk kracht tot beschikking gesteld. 10. Voorstel lot wijziging van het Regle ment voor de werklieden in dienst der ge meente Lisse. De wijziging beslaat hierin dat de werk tijd van 60 uren per week wordt terug ge bracht op 54 uren per week. 11. Voorstel tot wijziging van diverse wedden en Ioonen. De loonen van verschillende personen in vasten dienst der Gemeente werden ver hoogd en door den Ra^d goedgekeurd. Te vens kwam een verzoek van de organisaties ter sprake, om andere dan in het voorstel ge noemde werklieden eveneens een salaris- verhooging toe tc kennen. De heer Noor landt stelt voor dit verzoek (e renvoyeeren naar de Sociale Commissie. Hierbij ontspon zich een warme discussie tusschen Weth. Warmerdam cn den heer Noorlandt. Hef voorstel-Noorlandt werd aangenomen. Te vens stelt de heer Noorlandt voor een sa larisschaal vast te 9tellen waarbij maxima- en minima zijn vastgesteld. Op die wijze kar. voorkomen worden, dat telkenjare in- dividueele loonsverhoogingen worden voor gesteld en besproken. De Sociale Commissie za! deze zaak in overweging nemen. Hierna ging men over tot behandeling der Gemeente-begrooling. Allereerst geven enkele Raadsleden een algemeenc beschrijving. De heer Noorlandt brengt hulde aan B cn W. voor het finantieel beheer. Verder spreekt hij over de bouwgrondpolitiek. De grond is zi. veel te duur. Dit standpunt wordt ook door deskundigen gedeelt. Spr. acht het tevens noodzakelijk een schoon heidscommissie in het leven te roepen, die toezicht houdt op den bouw. Aangaande de Woningen tegenover het Raadhuis, vraagt hij of er al nadere plannnen zijn gekomen. Ion slotte vraagt spr hoe het staat met de plannen van een Badhuis of Zweminrichting Weth. Tromp geeft den heer Noorlandt toe. dat de bouwgronden wel wal duur ge kocht zijn. doch de verkoopsprijzen acht spr. in vergelijking met andere prijzen niet hoog. Betreffende de stichting van Gemeen tebelangen komen nadere plannen De heer Kuipers brengt naast' B. en W. ook dank aan den Secretaris voor zijn accu raat werk. Hij hoopt dat ook in onze Ge meente de verplichte Zondagssluiting zal Worden ingevoerd. De verlichting behoeft ook grondig onderzoek Dan roert spreker nog even het Werkloo zen vraagstuk aan en brengt lof voor de goede gang van zaken. Vervolgens wordt de Begrooling punt voor punt nagegaan. De heer A. H. Schrama acht het nood zakelijk dat een vaste congierge wordt aan gesteld die de gebouwen kan schoonhouden en de boodschappen doen kan waarmede nu de agenten worden belast. Wegens gestadige uitbreiding der Ge meente is vernieuwing van het uitbreidings plan dringend noodig De kosten hiervan zijn f. 5000De heeren Noorlandt en Segers vinden dit bedrag te hoog. Ts er niet iemand in onze gemeente die dit doen kan cn voor minder geld Dit schijnt echter niet het geval te zijn. De heer Warmerdam zegt. dat ook van hoogerhand op vernieu wing woedt aangedrongen De heer C Schrama stelt voor de grati ficatie van den Rijksveldwachter van f. 75 weer als vroeger terug te brengen op f 40 waar de bijzondere omstandigheden nu niet meer gelden. Na eenige toelichting trekt hij zijn voorstel echter weer in. De heer A H. Schrama wil ook de vaste brandweerlieden een vast sal axis van bijv, f 10 per jaar geven en niet per uur uitbe talen. Zij zijn dan ten alle tijde in dienst der gemeente. De heer Noorlandt dringt nogmaals aan op betere algeheele verlichting der Ge meente. Hij zou gaarne zien dat B. en W. een nieuw verlichtingsplan ontwierpen, De heer Verduyn raadt aan, dit te doen in sa menwerking met den Gasdirecteur en den Chef van het Electriciteitsbedrijf. Dit zal geschieden en het verlichtingsvraagstuk wordt ghondig onder de oogen gezien. De heer Segers vindt de post onderhoud straten en plein veel te laag. Weth. Tromp merkt echter op dat bij de kapitaaldienst een post van f. 10.000 voor verbetering der buitenwegen is uitgetrokken. De heer Kuipers vraagt een voetpad langs de le Poellaan. I>e toestand is daar onhoudbaar. Op een desbetreffende vraag van den lieer Segers, wordt medegedeeld, dat de onderbouw van de brug bij Romijn nog in .goeden staat is en dat de betonbedekking met leuningen door den onderbouw vol doende gedragen worden. De heer Kuipers acht hel wenschelijk dat alle perceelen in de Meer cn Houtstraat op het ri:ool aansluiten, waarop door B. en W. zal worden aangedrongen. De post stratenaanleg bij den kapitaal- dienst wordt van f. 10 000 gebracht op f 15.000. in verband met de verbetering der buitenwegen. 13. Ingek. stukken en mededeelingen. De verordening der Gemeente tot verbod van bepaalde aardappelsoorten is door Ged. Slalen ter vernietiging aan de Kroon voor gedragen als zijnde in strijd met de wet. De heer A. II. Schrama acht het raad zaam dat d<3 politieambtenaren een radio toestel bezitten voor de politieberichten, welk voorstel geen aanhang vindt. De heer Kuiper vraagt de uitbetaling van loon aan weekloon niet te doen plaats vinden in café's, doch in een gewone loka liteit. Weth. Tromp zegt dal dit nog nooit gebeurd is. De heer Kuipers vergiste zich dan ook. Door de vakbonden wordt dit veel gedaan. Hierna geheime zitting Aanbesteding. In restaurant. ,,De Nachtegaal" had de aanbesteding plaat-s van een bloembollen- schuur met pakloodsen, kantoorgebouw, Narcissen loods, voor d« fa. Leo en Grie ken. Architecten zijn de heeren Kees Bam- hoorn en Theo v. d. Eerden alhier. Het werk werd aan den laagsten inschrijver., de firma Gcbr. Ransdorp, gegund voor de som van f. 61.129. De begrooticg was f. 62.227. OEGSTGEEST. DE HEER BOERMA NEEMT AFSCHEID. Zijn vfertrek wordt algemeen betreurd. De heer Boerma. Toen in Februari 1924 de heer v. d. Bo gaard zijn functie als Directeur van het Postkantoor alhier neerlegde om van een welverdiende rust te gaan genieten, werd als waarnemend directeur benoemd de heer Boerma. werkzaam aan het Postkantoor te Leiden. Dat „tijdelijk" rekbaar is, blijkt wel uit feit dat de heer Boerma nog steeds met de waarneming is belast, rnet dit verschil echter dat met de omzetting van „Post" en „Bij"-kantoor de titel van waarnemend directeur werd vervangen door beheerder. Geen wonder dat men hier algemeen den indruk kreeg, gezien den langen duur dezer vervanging, dat de heer Boerma was be stemd om aan het postkantoor verbonden te blijven. Het heelt echter niet zoo mogen zijn! En zoo gaat de heer Boerma ons met 1 December a s verlaten. Velen zullen dit heengaan betreuren, gezien de groote sym pathie en hooge achting welke hij heeft we len te verwerven. De heer B. was geen man van .groot gebaar", doch iemand met groote toewijding, nauwgezetheid cn hulp vaardigheid onder wien9 rustige leiding het postkantoor veilig was. Daarnaast een humaan chef voor zijn personeel dat hem echter noode ziet ver trekken. Het besluit is onherroepelijk en wij moe ten ons er bij neerleggen. De beste wen- schen vergezellen hem en van dezen plaats danken wij hem voor al hetgeen hij in deze dienstpenode heeft gedaan. Ongetwijfeld zullen velen zich geroepen gevoelen, den heer B. vóór zijn vertrek de hand te drukken. Het schelden, dat ook hem zwaar valt, zal hem hierdoor ongetwijfeld vergemakke lijkt worden. VOORSCHOTEN. Ten bate van het Tehuis voor ver zwakte kinderen „Jeruël" te Leiden, gaf de heer J. Staalman gistermiddag en avond filmvoorstellingen met „De pleegdochter of voor velen ten zegen". Zoowel 's mid dags als '8 avonds was het gebouw goed bezet. De meeste tafereelen waren zeer scherp en het gegeven was te prijzen. Hin derlijk was slechts dat een gedeelte van het publiek geen onderscheid wist tusschen ernst en humor en blijkbaar enkele ont roerende oogenblikken niet kon aanvoelen. WASSENAAR. Auto tegen een boom. Mej. H., uit 's-Gravenhage leerde op den smallen Katwijksche weg auto-rijden. Daar zij moest; uitwijken, slipte haar auto. De bestuurster schrok dermate, dat zij vol gas gaf. Zij vloog met haar auto tegen een boom en liep zelf bloedende verwondingen op. De naast haar zittende heer R. uit Den Haag, vloog door de portierruit en kreeg een snede in het gezicht. Ds. Baart de la Faille verleende de eerste hulp, waar na beiden naaT een ziekenhuis in Den Haag werden vervoerd. De heer Van R., uit Oegstgeest reed nabij Rust en Vreugd tegen een zandauto op. Hij werd aan het hoofd bloedend veT- wond en naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Beide auto's waren zwaar beschadigd. Bij de politie alhier heeft men thans een auto in dienri gesteld, die voor ver schillende doeleinden kan benut worden. ZOETERWOUDE. Een oude man gevonden. Dezer dagen, (het was reeds donker en de regen viel met stroomen neer) zag de fa milie Vroomans aan den Hooge-Rijndijk alhier een oude man langs de straat strom pelen. Hij viel vlak voor hun woning neer. Men snelde toe en zag dat hij voqrover op den drukken verkeersweg lag, terwijl hij vrij ernstig uit het hoofd bloedde. Men bracht hem binnen, doch kon niet te we ten komen wie de man was of waar hij thuis behoorde. De politie Blaagde er in van hem tc vernemen, dat hij een verpleegde was uit het Tehuis voor Oudelied en te Koudekerk. Per auto van den heer N. van Dicmen, werd de oude man daarheen vervoerd. Hij had nog een bezoek gebracht aan zijn zus ter, verpleegde in het Elisabcthgesticht te Leiden. Vergadering van de IJsclub. Dezer dagen hield de ij9club Leiderdorp- Zoeterwoude (Rijndijk) haar jaarvergadering in café ,,'t Witte Huis" alhier. De voorzitter- de heer J. P. van der Stoel, opende met een welkomstwoord aan de aanwezigen en ver zocht zakelijke besprekingen. Hij bracht dank aan den voorzitter van „I.Tssport" voor zijn tegenwoordigheid en las een brief voor van den heer Brug, burgemeester van Lei derdorp, die daarin betreurde verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen, daar de ijsclub zijn volle sympathie heeft. De secretaris bracht verslag van dé Po- tulen der vorige vergadering uit, dat onver- derd werd goedgekeurd. Het bleek dat er 80 leden zijn, hetgeen veel te weinig werd ge noemd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat verleden jaar aan arbeidsloon was uitbetaald f. 1173,60. Daar de kas (oen niet geheel toereikend was, zijn er gelden bij de bewoners in beide gemunt ?n in gezameld. Deze vrije giften waren zco overvloedig, dat thans nog een mooi sa:do in kas is. Een commissie, beslaande uit de heeren Gh. A. Hendriksen en C. v. Egmond had de kas en boeken nagezien en uitste kend in orde bevonden, waarvoor de voor zitter den penningmeester, die alle werk zaamheden geheel belangloos doet, hartelijk dank zei. Dc heer Viervant Tukker, die als bestuurslid altredend was, werd weer her kozen; eveneens de hcerèn J. M. de Koning en A. G. Hendriksen als baancommissaris- De heeren M. van Leeuwen en W. Tijssen werden aangewezen al9 kascommissie voor het volgende jaar. Verslag werd uitgebracht door een der afgevaardigden naar den Z.4L Ijsbond, waarna besloten werd de baanvegers te verzekeren tegen ongelukken. Het volgende jaar is als afgevaardigde naar den IJslond de heer A. C. Hendriksen aangewezen Het loon der baanvegers werd op f.2 oer dag gesteld. De dagen van 's morgens 8 tot 's avonds 4 uren met één uur 3chifllijd. Bij de rondvraag werd door een lid voor gesteld ook hanen te doen maken op de Meiwelering en andere binnenwater m te Leiderdorp. Hiervan zou nota genomen worden. De voorzitter van „IJssport" zegde zijn bijzonderen dank te betuigen aan de IJsclub voor de Werkzaamheden, die «dcor hun in den afgeloopen winter waren ged.mn, De voorzitter sloot daarna met een toe passelijk woord déze gezéllige vergadering. Raadsagenda. Openbare vergadering op Donderdag 5 December 1929, des voormiddags 91/* uur ten raadhuize. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldleening groot f. 37.000. 3. Als voren lot wijziging der gemeente- begrooting dienst 1929 4. Als voren tol wijziging der verordening, als bedoeld in artikel 4. eerste lid, 2e, der Hinderwet. 5. Alsvoren tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger. 6. Als voren tot het nemen van een be sluit, waarbij de gemeente Zoeterwoude zich verbindt ten aanzien van de Provincie Zuid-Holland tot het voortdurend tolvrij onderhoud der Bruggeslraat, zulks in ver band met de verleende Provinciale subsidie tot verbetering dier straat. 7. Als voren tot benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente, wegens perio dieke aftreding van den heer A. Berg; de aanbeveling luidt als volgt: 1. A. Berg; 2. N. van Diemen, Weipoort 8. Als voren tot vaststelling eener veror dening lot regeling van het vervolgonder wijs. 9. Als voren tot benoeming van de onder wijzers en het hoofd van het vervolgonder wijs. 10. Als voren tot vaststelling eener ven- ordening op de heffing van schoolgeld voor het vervolgonderwijs. 11. Als voren tot vastslelling eener veror dening op de invordering van schoolgeld voor het vervolgonderwijs. 12. Als voren tot herziening van de lijst „onderstand" in de huishuur. 13. Pra-eadvies en voorstel van Burge meester en Wethouders met betrekking tot het verzoek van den R. K. Volksbond, afd. Zoeterwoude I, tot het vaststellen van eene steunregeling en het benoemen eener steun- commissie. 14. Rondvraag. ALPHEN. Film-demonstratie „Efolfn". Door de Hollandsche fil»m-universite»t) gevestigd te 's-Gravenhage werd de2er dagen in 't verenigingsgebouw aan de Ju liana straat een gastvoorstelling gehouden teneinde te trachten in navolging van an dere gemeenten ook in onze gemeente een filmgroep te stichten. Bij den aanvang hield de leider der genoemde film-univer siteit een korte toespraak tot de aanwezi gen. Hij heette allen welkom en gaf in korte en zakelijke trekken het. doel en we zen dezer filmvoorstellingen weer. Een ic<ïer kan als lid van de „Holfu" toetreden. Bij een voldoend aantal leden wordt dan gedu rende een bepaald seizoen verschillende voorstellingen gegeven. Het demonstratie- programma voor dezen avond liet ons o.a. zien1. de „Oricn-Revue", waar genoemde films worden gefabriceerd. 2. „De katoen- cultuur in de Vereenigde Staten". No. 3 van het programma bevatte de geschiede nis van de fabricatie van het papier. Op zeer duidelijke en vooral ook leerzame wijze werd ons d-3 schrijf-drukkunst, de uitvinding en fabricage van het VTocgere en tegen woordige papier getoond. Na- de pauze werd nog vertoond „de sport in Zwitser land'. „De X-stralen", ..De vrucht van het Goudland" en tot slot „Ontspanning Kat en Muis". Alles bij elkaar genomen vas het een zeer leerzame avond. Bewegin gen die dikwijls voor het menschelijk oog te vlug gaan, werden duidelijk waarneem baar vastgelegd met het z.g. langzaam werkend apparaat. Bovendien liet ,,De Holfu" door middel van de film de schoon heid der natuur, de verscheidenheid der volken cn de merkwaardigheid hunner' ge woonte op buitengewoon fraaie wijze zien. Wij geloöven dan ook zeker dat alle aan wezigen van deze voorstelling 'bijzonder hebben genoten en >iio voor velen boven verwachting ten volle aan de gestelde eisehen heeft voldaan. Ten nadeel e van den visseher R. V. aan de Heul werd in de afgeloopen nacht een dertien-tal eenden ontvreemd. Het mocht de politie inmiddels gelukken qq daders te betrappen. Door de N.V Vaarluigen-verhuurderij fa D. Boot, Prins Hendrikstraat alhier werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een hem loebehoorende vlet liggende aan dc legplaats van genoemde verhuurdcrij. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens machineschrijven slaagde o.a. Voor Snelheidsdiploma onze plaatsgenoot de heer H. J. M. v. d. Bosch alhier voor prae tijk- diploma de heeren F. P. v. Beek en B. W. C. Vlelman alhier en de heer H. W. Baelde S'eerlingen Van de Pontschool alhier. Door den heer De K. uit Barwouts- waarder werd bij de politie aangifte ge daan, van door hem geleden schade aan zijn auto tot een bedrag van f. 40, wegens nalatigheid van den chauffeur van de fa. S. BODEGRAVEN. L. G. van Ross urn f Op sledhts jeugdigen leeftijd is overle den de heer L. Q. van Rossum, eigenaar van het hotel van dien naam. De heer v. R. die voor een jaar of tien het vanouds be kende hotel Blom alhier kocht, restau reerde dit geheel en al en maakte er het» tegenwoordige werkelijk fraaie hotel van. Door den bouw van een groote vergader zaal, tot voor kort de grootste van Bode graven, verplichtte hij velen aan zich. De heer Van Rossum was reeds geruimen tij lijdende. Hollend paard geniepon. Gisteravond kwam eén driewielige wa gen, waarvoor een hollend paard dwa*. door onze straten vliegen. Achterin be- vondt zich een kleinen jongen, 't Ging nog goed bij den drukken hoek, over de brug, Takeling» langs een paar spiegelruiten, tot dat het dier blijkbaar den weg kwijt was en omdraaide. Daar wist men het gelukkig ook te grijpen. Burgerlijke ELand. Geboren: Jan Roelof, z van J. R. Baars en M. van 't Wout Gaalske, d. van K. Liezenga en A. Hamstra Arie, z. van L. Schouten en C. van Beek Arie, z. van A. Broekhoff en D. Kalkman Johannes, z. van J. van Galen en A. Bos. Overleden: L. G. van Rossum 59 huwd met G. J. Lenssick. Getrouwd: E. van Waveren 25 j Bate'aan 26 j. Loop der bevolking, In den loop dezer week hebben 1 vesligd de volgende personen: H. Vegler, timmer van Sneek Heemskerk en gezin, schilder van K Inmiddels vertrokken: R. Jonket bode naar Barneveld J. Th. boerenknecht naar Bu9sum K. p. jan, bakkersknecht naar Rotteidam. Gevonden voorwerpen: een belastingplaatje, een Lips-sleutel <5 kindertompoueeverloreneen rijt* name van C. J. Amsterdam. Dat er hier ter plaatse niet i langstelling bestaat voor tooneela bewees wel dat een opvoering van rctte „Rose-Marie" wegens gebrek langstelling niet. kon doorgaan. gekomen gezelschap kon per kecrend weer vertrekken. De zalen van het nieuwe „Rehoboth" blijken wel wat te ge zijn. Men tracht nu door het aan van een geluiddempende vloer op de bovenzalen dit gebrek te ver Het. leggen van trottoirbanden Wilhelminastraat is gereed gekomen, begint men aan de asphalteeringswe heden. De noodige "materialen word aangevoerd en op enkele plaaton den weg opgehoopt. Het werk zal n dig een aanvang nemen. Voot de keiiers belooft dit in hun drukste S laastiid nog een pleiziorige verr:; worden. Het aangekondigde werktijd voor winkelpersoneel zal voor de winkeliers met vee! personeel een hinderpaal zijn. Naar wij verne^ staan er plannen om den Raad in van een 8 uur s-winkel sluiting te Dat geeft alvast een besparing van per week. Of daar echter veel kans, zijn Nog een jaar geleden werd gelijk voorstel, komend van de zij den heer Baan Batelaan, verworp: gelijk heeft het echter als enkele hebbenden er om vragen, meer 1 BOSKOOP. Zendingstentoonstelling. De Zendingslen'toonstelling beh hier weder tot het verleden. Drie da| ben de talrijke bezoekers kunnen van hetgeen er te zien was. Interuil ren de verzamelingen van Java, Nieuw-Guinea en Suriname. We voorwerpen belreffende het hui*Ü maatschappelijk leven over de fo sten van Heiden en Mohammedaan, aibeid en zending onder die volk toelichtend woord van het vijftal mannen deed de verzamelingen leven. Inderdaad de zending is gedureni? gen heel dicht bij ons gekomen baar kon het Jappencomité (dat in zonder zorgt voor den arbeid op hel Jappen t. n. van Nieuw-Guinea) zit het welslagen harer poging. Want zoek bij de opening op. Maandapvc goed. doch daarna is dat bezoek z& geworden, en aan het einde gekomen wij met blijdschap en dankbaarheid non: de Zendingstentoonstelling at geslaagd. 0 KOUDEKERK. Wegens periodieke aftreding kerkeraadsleden zijn door den ke der Geref. kerk de navolgende du1 len ter verkiezing gesteld, voor De heeren J. B&telaan, Jac. v. I* D. Molema en N. P. Slegtenho diakenen de heeren K. de Jong, G. v. Egmond en K. Revneveld, OUDE-WETERING. Uitvoering St. Theodnlins. Dezer dagen gaf de R-K. Tooned ging St. Theodulfus haar najaa ring in Hotel Van den Bosch. Voor rijk publiek weiden opgevoerd de len „Mijn Particulier-Secretaris' 1 Misverstand". Het eerste stuk gaf aan iiagenc, spelers een goede gelegenheid hun te demonstree ren. daar bijna aJe ro lijkwaardig waren. Er werd vlot F en dank zij de duidelijke uiteenze 1 den regisseur, werd het krachtens1 eenigszins moeilijk te volgen sluk aanwezigen over het algemeen wc begrepen. Het twerde stuk was van een aard. Ondanks het feit. dat slee dagen tevoren een speler ziek wa— den en dus door een ander ?ervanr worden heeft dit op het 9pel ^flDl" invloed gehad. De meesten zullen eens bemerkt hebben wie de inv Bij hooge uitzondering speelde ae in dit stukje ook zelf mede. Allen hier hun uiterste best en zoo ka voering weer toegegeven wouw reeks van goede uitvoeringen. 'St. Theodulfus reeds zijn 2?ocv WOUBRUGGE. Groei van de Eierenveü^ De veTeeniging ling" mag zich verheugen 10 groei. Steeds treden meer 1»? 4 eeniging toe. met het gevolg vanzelf grooter wordt. Uit öm- bestuursvergadering verrr.e f dat het bestuur spoed*? e®?. 0- ring zal uitschrijven waarh']^ leden gratis konijnen en &PP den verloot ee Aan den burgemeefl» fög zitterschap aangeboden is aanvaard.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14