Uitslag PUZZLE-WEDSTRIJD Fa. A. H. J. WIJTENBURG, SSmit T"rfraarkt U DENKT DIT St« Nicolaas Aanbiedingen Twijndoek Tevens deelen wij mede, dat onze St. Nicolaas-Etalage gereed is DAMES Tafel- en Servetgoed Fa.C.TH.BREEBAART ZOON KOUPR1E - BREESTRAAT 43 UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. is in de gelegenheid u dezer dagen de grootste en mooiste sorteering St. Nicolaas artikelen te toonen. ASSORTIMENTEN VANAF 80 ct. TOT EN MET f. 25.— HAARLEMMERMEER. De oogstcollecte. Nader vernemen wij, dat de in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp bij gelegen heid van het dankuur voor het gewas ge houden collecte mei eenige nagekomen gif ten bijna f. 900 heeft opgebracht. Ernstig ongeluk bij het voetballen. Te Hoofddorp heeft bij een op het lang9 de Beetslaan gelegen terrein gehouden voet balwedstrijd een ernstig ongeluk plaats ge had. Een der spelers, afkomstig uit Haar lem, liep een bal tegemoet, juist in de rich- Aing waar een doelpaal stond. Hij kon ten gevolge van de glibberigheid van den grond z'n vaart niet meer inhouden en liep met volle vaart tegen dezen paal op, met het gevolg dat hij achterover 'tegen den grond sloeg. In bewusteloozen toestand en inwen dig ernstig gekneusd werd hij opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Weder tot bewustzijn gekomen zijnde, werd hij per auto naar Haarlem gebracht. G. Turk t Gistermorgen is te Nieuw-Vennep op 74-jarigen leeftijd overleden de heer G. Turk, die ruim 30 jaren bij de Rijkspolitie het laatst als brigadier-titulair is werk zaam geweest. De timmerman V. te Hoofddorp had het ongeluk met een zijner handen in aan raking te komen met een in beweging zijnde cirkelzaag. De hand werd zoodanig ver wond, dat de ontboden geneesheer opname in een ziekenhuis noodzakelijk achtte. KATWITK-AAN-ZEE. Roetplaag wordt opgeheven. De bewoners van de omgeving de „Kal- wijkschc was9cherij" hadden voortdurend last van roetvlokken die uit den schoor steen van die inrichting opstegen en vervol gens op den grond neervielen. Vooral op waschdagen hadden de buren er veel last van. Tegelijk met de uitbreiding der fabriek zal 'de roetregen nu zeer waarschijnlijk geheel verdwijnen, want de gewone schoorsteen zal vervangen worden door een fabrieksschoor steen van ruim 20 meter hoogte. Onveilig duin. Donderdag 38 Nov. a.s. zal, wegens het houden van schietoefeningen met mitrail leurs en geweren, het duin ten Zuiden dezer gemeente onveilig zijn tot dat de roode vlaggen weer zullen zijn verwijderd. Begrafenis O. L. H. Rijken. Gisteren is onder groote belangstelling te Rotterdam op de algemeene begraat- plaats Crooswijk ter aarde besteld het stof felijk overschot vam den heer O. L. H. Rij ken, in leven directeur van het Zeehospi tium alhier en bestuurslid van de Vereeni ging tot bestrijding van de tuberculose. In de kapel hebben achtereenvolgens o.a. het woord gevoerd dr. D. Klinkert, namens het Zeehospitium, de directrice van deze inrichting, mevrouw dr. Van Dorp, en dr. J. Siegenbeek van Heukclom, namens de iVereeniging tot bestrijding van de tuber culose. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen wor den aan het bureau van politie alhier. Een doublé schakelarmband, polshorloge (dames-), en een zwart gelakt kinder- «choentje met gesp. LISSE. Lissesche IJsclub. In restaurant „De Nachtegaal" vergader de gisteren de Lissesche IJsclub onder pre sidium van den heer N. Matthijs. Bij opening spreekt de voorziler een woord van welkom tol de leden en in liet bijzon der de afgevaardigden van de vereeniging van Sassenheim. De heer W, Goldberg leest als secretaris de notulen der vorige vergadering, welke on der dank werden vastgesteld. De voorzitter doet daarna verantwoording der financiën in de plaats van den heer Korlekaas. die naar elders vertrokken is. De vereeniging had aan ontvangsten f 1002.en aan uitgaven f. 156979 Het saldo bij de Boerenleenbank verminderde me1 f. 500.In totaal heeft de vereeniging aan bezilingen een waarde van f. 407.29 Een drietal heeren uit de vergadering zien op verzoek de bescheiden na. welke in vclkomen orde werden bevonden, waarop décharge werd verleend. De aftredende Bestuursleden M. J. Mes ken, L. Prins en P. G. Marseille werden bij acclamatie herkozen, welke heeren hun be noeming aannamen. Mededcelingen. De algemeene vergade ring heeft het Bestuur van Lisse volmacht gegeven inzake de verzekering. Of de vaste ijsbaan ook onder de verzekering valt, slaat nog niet vast, daar deze zaak aanhangig is. Is dit niet het geval, dan zal de afdeeling Lisse niet toetreden. De ijsclub heeft thans een dubbele wer king. daar thans de ijsbaan en de buiten baan onder haar controle slaan. De verlaging der contributie heeft geen invloed uitgeoefend op het ledental. De ver eeniging ging nog 100 leden vooruit. Medegedeeld worden de voorwaarden lus- schen Gemeente en IJsclub inzake de vaste ijsbaan. De vereeniging heeft te betalen 6% per jaar lot een bedrag van f 2000.Dus heeft zij nu een vast bedrag van f. 120. «aan de Gemeente voor de ijsbaan te betalen. De kosten van de ijsbaan bedragen f. 3131.Op de lijsten is geleekend lot een bedrag van f 1871.Een ingezetene had aangeboden f. 1000.te leenen tegen 4% rente. Ook is er een voorstel om renle- looze obligaties f. 10.uit te geven. De vergadering was van oordeel om geen obligaties uit te geven, doch het bedrag f. 1000.ineens op te nemen. De exploitatie der tent op de ijsbaan werd gegund aan de Wed. Joh. Streng. Ook zul len er nog 2 anderen met een particulieren tent op de ijsbaan aanwezig zijn. De tent zal onder strenge controle van lief Bestuur staan cn de orde zal streng gehandhaafd worden. Een woord van dank wordt gesproken lot den Gemeente architect voor zijn welwillen de medewerking inzake de vaste ijsbaan. De lieer Vlasveld van Sassenheim spreekt waardeerende woorden tot de vergadering, in het bijzonder lot den voorzitter. Desgevraagd wordt medegedeeld dat de toegangsprijs tol de ijsbaan 25 ct. bedraagt Op de ijsbaan zullen banken, alsmede een verbandtrommel aanwezig zijn. De heer Breda van Sassenheim vindt het niet billijk dat de leden der Z.H. Ijsbond evenveel enlréegeld moeten betalen als de niel-leden. Hij dringt er op aan, dat dit euvel verholpen zal worden De voorzitter deelt mede. dal op de Algem. Verg. in Den Haag is geadviseerd om 30 ct. te blijven handhaven, omdat het aantal niel- ledcn die deze wedstrijden bezocht, miniem is. De lieer Breda is het hier mede niet eens cn vindt deze regeling oneerlijk. De voor zitter zegt toe ernstig te overwegen. De heer W. v. d. Linden vraagt of er 's Zondags ook geveegd wordt. De voorziler zegt dat dit bij hooge uitzondering zal ge beuren. Zooveel mogelijk zal de baan 's Za terdagavonds geveegd worden. Met de ge voelens van alle loden wordt rekening ge- Iiouden. Zondag9 zal de baan geopend zijn. De plannen voor dezen winter zijn: mede werking aan de wedstrijden van den Z.-H. Ijsbond; een gecostumeerd «nvond-ijsfeesl; 'n schoonheids- en andere wedstriiden. Tenslotte was aan de orde de verloting. Een 70-tal prijzen zijn aanwezig. De op brengst der verloting was f. 154.40. De verbouwing van de Ned. Herv. School. Zooal9 wij reeds meldden, wordt morgen middag in tegenwoordigheid van autoritei ten de verbouwde Herv. School officieel in gebruik genomen Een technische beschrij ving van den verbouw moge hier volgen. Wegens klasse-tekort en ruimtegebrek in de (voor 36 leerlingen berekende) be slaande lokalen moest de Ned. Ilerv. School alhier verbouwd worden. Hiertoe werd er voor de bestaande gevel aan de speelplaalszijde een nieuwe fundee ring gelegd, bestaande uit een betonvoet welke op 8 plaatsen door met stampbeton gevulde putringen ondervangen wordt. Nu werd de oude gevel verwijderd en de nieuwe gevel kon opgetrokken worden. De bestaande spreekkamer moest plaats maken voor een moderne Iraphal, uitgevoerd in Beiersch graniet met balustrades van groen verglansde steen. In de Iraphal prijkt een prachtig glas-in-lood raam van de fa. Win kelman te Amsterdam. Een gedeelte van de speelplaats terzijde van de school werd benul om er een uit bouw op te zetten, waarin een nieuwe spreekkamer, een kamertje voor de con cierge en een magazijn voor leermiddelen zijn ondergebracht. De verdieping waarmede het gebouw ver rijkt is. munt tot in de kleinste details uit door hygiëne. Voor het dragen der vloeren in de 3 nieuwe bovenlokalen weTd een nieuwe balklaag gelegd tusschen de beslaande oude platbalklaag, zoodat zij vrij van de vloer kwamen te liggen. De vloeren der drie bovenlokalen welke voor de U. L. O. bestemd zijn, zijn afgedekt met kurklinoleum zoodal de ongezonde stof- naden tusschen do planken weg zijn. Het bestaande verf- en pleisterwerk werd ook opgeknapt, zoodat het gebouw weer ge heel als nieuw geworden is. De nieuwe fraaie gevel munt uit door strakheid en soberheid. Overeenkomstig den wensch vaji het Schoolbestuur werden zooveel mogelijk Lis sesche arbeiders te werk gesteld. Het werk is uitgevoerd onder leiding van den lieer W. Fontein, architect B. N. A. te Leiden, opzichter was de heer D. Hen driks. aannemers de Gebr. v. d. Putten te Heemstede en de uitvoering in handen van den heer Juffermans. Het resultaat van het werk demonstreert jen volle wat er onder werkelijk deskundige leiding met weinig geld lot stand te bren gen is. Het Schoolbestuur kan met voldoening op dezen arbeid (enig zien. terwijl onze ge meente een mooi gebouw rijker is geworden. Loop der bevolking. Gevestigd: W. v. Drongelen—Enthovcn, v. Haarlemmermeer. B. de Jong, v. Fer- werderadeel. L H. Hoogervorst, v. Bos koop. D. WarmeTdara—Giesber^en r Hillegom. Vertrokken: P. L. Betlilem, n. Amster dam. Mej. M. Rooijakkers, v. Voor hout. Mej. A. Faas, b. Kampen. Mej. J. v. Rheenen, v. Noordwb'kerhout. P. v. d. Ham—Vrijburg, naar Voorschoten. NOORDWITK. Lezing Bloembollencultuur. Gisteravond kwam de afd. NoordwijV bijeen in Royal, waar de Rijkstuinbouw- leeraar de heer Donk een lezing zou hou den over het trekken van tulpen. De voor zitter de heer J. C. v. d. Meer, opende dezen avond met een welkomstgroet aan de Jeden en den heer Donk, en hij hoopte dat de leden op een gewone vergadering ook eens zullen tegenwoordig zijn. Hierna hield de heer Donk zijn lezing, verduidelijkt met lichtbeelden, waarop de fouten die schui len in kassen en de behandeling behandeld werden. Allereerst hield spreker een inlei ding over het wordingsproces van het nieu we plantje in den bol, hetgeen geschiedt onder een warmte van 68 graden Faren- heit. WanneeT alles gevormd is tot de drie buitenste bloemblaadjes toe, dan wordt een koudere temperatuur gegeven van 48 gra den. En dit is in den zomer nogal eens een bezwaar omdat de temperatuur buiten dan altijd hooger is. Doch daar komen wel koelinstallaties voor. De vergadering was schitterend bezet, wat voor spreker en be stuur aangenaam was. Door verschillende leden werd gebruik gemaakt van de gele genheid om vragen te -stellen. De voorzit ter dankte hierna den spreker voor zijn leerrijk betoog en de leden voor hun aan wezigheid. Korenbond „St. Willibrordus". Gisteravond hield de Korenbond „St. Wil- librordus", waarbij zijn aangesloten de zang koren van Wassenaar „St. Will.", Wasse naar „Goede Herder", Voorschoten, Katwijk a. d. Rijn, Oegstgeest en Noordwijk, een feestavond voor leden en genoodigden ter viering van het gouden priesterfeest van Z. H. Paus Pius X en het herstel van den Kerkelijken staat. Het feest werd gehouden in het Juvenaatsgebouw alhier. Alle boven genoemde koren waren aanwezig. De avond zette in met een plechtig Lof in de Paro chiekerk, waar de Greg, gezangen werden gezongen door het zangkoor van Voorscho ten. Daarna volgde de feestavond in het Juvenaat. Aan de bestuurstafel merkten we met den voorzitter, den z.eerw. heer pastoor C. Tholenaar te Wassenaar en de secretaris, de weleerw. heer kapelaan v. Leipsig, en afgevaardigden op den hoogeenv. heer deken Borsboom te Noordwijk, pastoor Schiphorst te Katwijk aan den Rijn, dr. Wagenaar te Noordwijk, twee der eerw, hee ren Francisccinen van het Missie-College te Katwijk a. d. Rijn, k«apelaan Nijssen te Noordwijk en kapelaan Raaffels te Schie dam, die als spr. zou optreden. De bijeenkomst werd geopend door den zeereerw. president met gebed en een woord van welkom aan «alle aanwezigen. Voorts had zijneerw. eenige mededcelingen te doen «als bericht van verhindering van pastoor Meijer te Voorschoten. Vervolgens had de installatie plaats van den eere-voorzitter, den hoogeerw. deken Borsboom van Noord wijk. Dan was de beurt aan de koren. Als No. 1 stond op de agenda het koor van Kat wijk a. d. Rijn met het nummer „Feestcan tate De Kerk" van J. Haagh CssR. Dit num mer, waarvoor veel studie vereischt werd, was voor het koor en den pianist een groot succes. Hierna volgde het zangkoor van Voor schoten met „Te Deum" van Leusen. Bij heeren zangers vermoedelijk minder 'bekend omdat het hoort bij de voor de Kerk niet goedgekeurde muziek! Dan verkreeg de weleerw. heer Raaffels het woord om een lezing te houden met als onderwerp „Het herstel van den Kerkelijken staat". Deze mooie en leerzame lezing werd met groote aandacht gevolgd en het applaus der vergadering na het voorstel van derl eerw. voorzitter om kapelaan Raaffels hier voor een extra woord van dank te brengen, bewees, dat men volkomen voor de volle 100 pCt. hiermede instemde. Dan kwam Noordwijk voor het voetlicht met als No. 1 het Greg, nummer „Sacerdos et Pontifex" en „O bone Jesu" van Pales- trina. Jammer voor de aanwezigen, dat het zoo'n kort nummer w«as, doch Noordwijk gaf, als tegemoetkoming vermoedelijk, later nog een extra nummer „Benedictus sit Deus Pater" uit den bundel van Kothe. Beide nummers oogstten luiden bijval. En toen kwam, op kerkelijk gebied vooral, 't neusje van de zalm, het koor van „De Goede Her der", alom bekend om zijn verzorgde uitvoe ring van het Gregoriaansch, de kerkmuziek. Pastoor Meijsing gaf een beschouwing over de te zingen nummers, waarna werden gezongen alle veranderlijke gedeelten van den 23slen Zondag na Pinksteren, „Dieit Dominus". Het bleek, dat voor het Grego riaansch, uitgevoerd op zulk een wijze, ieder gevoelde. Eenparig was men van meening, dat dit een van de mooiste, zoo niet het beste nummer van den avond was. Dit voor beeld van zulk een klein koortje dient ter navolging. Nog kwam het zangkoor „St. Wil librordus" te Wassenaar in actie, die het „Kyrie" uit de Missa „Sanctissime Trinita- tis" v«in Hubert Cuypers voor haar rekening nam en het koor te Oegstgeest, dat het „Kyrie" en „Gloria" uit de Xde Mis zong. De zeereerw. heer pastoor C. Meijsing zou den koren een schriftelijke beoordeeling toezenden. Tusschen de nummers door had de verkiezing plaats gehad van een vice- voorzitter in de vacature-pastoor Spoorman Hiervoor werd met bijna algemeene stera men gekozen pastoor Schiphorst te Katwijk a. d. R. De eerw. voorzitter sprak nog woorden van dank aan allen, die hadden medegewerkt aan dezen mooien avond en de hoogeerw. deken sprak als eere-voorzitler liet slotwoord. Wij merken nog op. dat onder de genoodigden ook waren bestuursleden en leden van den Korenbond „De Rijnstreek" en belangstellende, mei den Korenbond meelevende zangers uit de parochie en Monster. Het was voor „St Willibrordus" schitterende avond! RITNSBURG. Door wijlen den heer J. van Kersoud alhier is gelegateerd aan de GerefoTTnee" Kerk f. 1500. SASSENHEIM. Door het Electriciteitsbedrijf wonlt k«abel gelegd aan de Oostzijde van Hoofdstraat. Zoo juist hebben wij de v« nieuwing van de gasbuizen gehad en i krijgen wij een opgebroken trottoir. Voor do winkeliers een St. Nicolaas surprise die wel wat vroeg is. Hel valt vw hen te hopen, dat dit werk spoedig gcree zal zijn. Door de Haarlemsche Bankvereenigin is voor het nieuwe Raadhuis geschonken°eei koperen bord speciaal voor huwelijken, kondigingen en een bord voor het aanplak ken van andersoortige bekendmakingen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ingekomen personen: wed. J. van der Eii geb. Hoogendoorn uit Stompwijk A. C Vreeburg uit Katwgk. Vertrokken personen: J. J. Bourquin 's-Gravenhage G. N. Sujjkerland naar U den Mej. J. Buurman, naar Huizen. Verloren: Een dynamo van een r'riwa lamp. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief» 1raarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maai» November 1929. BRIEVEN BINNENLAND. Braam's Zakenbeurs, Amsterdam (2 stuks) Bureau Dagblad r. Noord-Braixrat, Breda Mej. A. van Egmond, Rijnsburg; fam. val der Leeuw, Haag; Mej. Linnenbank, Utrech (2 stuks); J. Meeusen, Amsterdam-, Ministe van Onderwijs, Haag; Zr. J. Momeijn, Haag N.V. Olanda, Amsterdam; Schol tens Meel fabriek. Amsterdam; Mej. Stammers, Haa (2 stuks); Mej. Tapke Lakenberg, Haarlem Mevr. Lize Verstraaten, Leiden; B d Vries, Haag; Fa. Wijtenburg, Leiden; Zeep fabriek de Duif, den Dolder. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej. de Biauw, Amsterdam; Mis Bogri Utrecht; F. Borst, Haag; Heel en Mer Harteveld, AmsterdamE. Huter. Dordrecht Mevr. Knottneuws, Utrecht; H. P. Korenho! Amsterdam; Kwi Nia Tjisng, Amsterdam N. v. d. Ster, Amsterdam. BRIEVEN BUITENLAND. Robert-Tissol. Davos Platz- Milli Waberi Wagg BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Naam onleesbaar, Brussel; Idem. Soeraj baja; Waslsohaetts, Brussel. Hieronder behooren ook poststukken, welke niet of onvoldoende zijn gefrankeerd. H HET RESIDENTIE-ORKEST. Het programma van het tweede abonne» ments-concert van „Het Residentieorkest" op Maandag, 2 December a.s. bevat o.B' fragmenten uit Berlioz' „Romeo et Ju liette", ouverture Tannihauser van Richart Wagner. Solist is Willem Andriessen, die het wf cert in A kl. t. voor piano met orkest öp< 54 van Schumann zal spelen. Wetenschappelijke Voordrachten over het Katholicisme. Het Comité maakt bekend, dat de vierde der 1ste 'serie voordrachten zal gehouden worden door Dr. H. VAN LIESHOUT, uit Zoeterwoude, op Donderdag 28 November, 's avonds 8 nnr, in de Groote Zaal van het Academiegebouw. ONDERWERP:* 7932 Geloof en Geaardheid. Een uitgebreide sorteering Electr. artikelen, hebben wij geëtaleerd. - Steeds een fraai en nattig geschenk. KENT U ONZE RADIO AFDEELING? Een eerste klas Wisselstroomtoestel voor f. 175 - 7962 KOOPT TIJDIG UW ST. NICOLAAS CADEAUX. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN OUDE RIJN 5, LEIDEN, TEL. 1782. ,ï3S Vanaf morgen is de uitslag van onzen PUZZLE-WEDSTRIJD in onze Winkels ter inzage Knimc keuze in assortimentskisten, Luxe doozen Sigaretten, Pijpen en nlle verdere Rookersartikelen; ook kleine kistjes. Koopers van minstens 25 Sigaren ontvangen een aardige verrassing. Deze advertentie vraagt Uw bijzondere aandacht! Lakens en Sloopen met jaren garantie en elk stuk met Twijndoek-etiqnette. Verkrijgbaar in alle breedten met Feston of h Jour. —o— 7918 GROOTE SORTEERING Linnen en Halflinnen Handdoeken, Theedoeken FonteindoekenGlasdoeken Badhanddoeken enz. Mare 92 - Tel. 544 Leiden te geven en later denkt u weer dat, om altijd weer te ervaren d«it hij zoo iets al had wat zegt St. Nicolaas? die oude Spanjool, de geur van 'n een goede sigaar is gelijk de klank van 'n oude viool en jaarlijks oogst ik verreweg de meeste dankbaren door het geven van een fijne kist sigaren. 1326a im~ Een kwartier na bestelling wordt het gekochte thuisbezorgd. "101 Bij vonnis van <Je Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra- venhage van 14 November 1929 is in het faillissement van C. P. DIEBEN te Noord wijk ondergeteekende in plaats van Mr. A. W J. VAN VRTJ- BERGHE DE CONINGH lot Curator benoemd. 7976 De Curator: Mr. H; R. GOUDSMIT Leiden, 25 November 1929. Gerecht 10. Centr. Isr. Wees- en Doorgangshuis, Leiden. LEDENVERGADERING op Donderdag 12 December, te 16 nnr. Noordeinde No. 10, Leiden. AGENDABenoeming van regenten; Rapport van den accountant; Overdracht huis Stille Rijn; Wat verder ter tafel komt. 7952 AMEUBLEMENTEN. vanaf f. 28.—; Crapaul blementen f.75.-; en Kasten f.29-. BufM f.46.—; Divans en f. 12.50; Rookfauleuils I Theemeubels f. 19.6®; kanten (eiken) f.1960. raals 7.50. Repareeren - Sl° A. BOTER - MEüBEL^ Mare 37, t.o. H«'- J—

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6