m geneesten, vertftaa huid) UIT DE RIJNSTREEK. Wie meent,dat pepermunt scherp en Ditter smaa <1 heelt nog nooit de origineele N pepermunt geproefd. ALPHEN. Raadaagenda. De raad onzer gemeente komt Maandag middag 25 November a.s. te 2 uur bijeen. De agenda voor de te behandelen punten luidt als volgt: 1. Voorstel van B. en W. om een per ceeltje bouwgrond te nemen uit de exploita tie van het grondbedrijf voor gemeente doeleinden. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaalberg- straat aan W. v. d. Helm alhier q.q. 3. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Jongkindt Coninckstraat aan S. D. van Hemsbergen 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaalberg straat aan IC. Tolk alhier q.q. 5. Voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan een nieuwe straat en tot wijziging van de namen van twee straten. 6. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een subsidie over 1929 aan het bestuur van de plaatselijke vcreeniging tot bestrijding van tuberculose alhier. 7. Voorstel van B en W. betreffende de voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf dienst 1928. 8. Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Armbestuur over 1927. 9. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het adres van bewoners van de Verlengde Aarkade en den Westkanaal- weg om uitbreiding te hunnen behoeve van de water- en eleclricitoitsvoorziening. 10. Benoeming van een bezoldigd ambte naar van den burgerlijken stand. Aanbevo len worden: 1 P. v .Dijk: 2. J. L. IT. Boeren. 11. Vaststelling van de gemeente-begroo ting dienst 1930. 12. Voorstel van B. en W. tot verlaging van het electriciteilstarief. voorgesteld wordt de lichtprijs van 22 op 20 ct. per IC. W. TI. te brengen. De stand van de door de afd. v. d. bijz. vrijw. landstorm alhier uitsluitend voor le den van genoemd instituut gehouden wor dende Rijnstreekschietwedslrijden is op het oogenblik als volgt: Korps. Maximum. 250 p. 1, Bodegraven III 237 punten. Personeel. Max. 50 p. 1. J. Iloogendoorn Bodegraven 4919. Klasse A: 2. F. Zaal, Bodegraven 4918; 3. C. v. d. Veer Bodegraven 4917. Klasse B. 1. J. v. d. Pol Bodegraven 49 45; 2. C. J. v. Dijk Bodegraven 4816; 3. Chr. Zuidam Alphen a. d. Rijn 4843 4. N. v. d. Boon Bodegraven 4745 5. J. N. v. d. Salm Hoogmade 4712. Klasse C. 1. D. Kapteyn Bodegraven 47 45; 2. C. J. v. Dijk Bodegraven 4646; 3. P. Oosterom Bodegraven 4b45. Vrije Baan. 1. F. Zaal Bodegraven 90, 1x30; 2. C. v. d. Veer id. 90, 3x29; 3. J. Iloogendoorn id 88, 4x29; 4. W. Verduijn id. 87. 1x29; 5. G. Kruiswijk Alphen 87, 2x28; Geluksbaan 1. W. Verduijn Bodegraven 298; 2. F. Andemeij Bodegraven 297; 3. J. v. d. Pol Bodegraven 293; 4 F. Zaal Bode graven 292; 5. G. v. d. Laan Bodegraven 290. Gevonden voorwerpen i 1 portemon- naie, 1 gulden, 1 rijwiolplaatje en 1 porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen poltie- bureau Juliana9lraat. De opbrengst van de busjes van het uitbouw comité der Ned. Herv. Kerk be draagt over de maand October 1929 een be drag van f. 165.88. Met inbegrip van verschillende nagiften bedroeg de opbrengst van de gedurende de zendingswerk gehouden collecte f. 796.16. Voor de Chr. besturenbond afd. alhier zal Dinsdagavond 7 uur in de Geref. ICcrk de Ruijterstraat spreken de heeren W. Strybis uit Den Haag over „Dankbaar voor genoten zegen" en de heer J. Fuijkschot uit Amsterdam over „Zegen verplicht". Een der plaatselijke predikanten zal een slotwoord spreken. Morgenavond 7 uur zal alhier voor de afd. van den chr. besturenbond in de Geref. kerk De Ruijterstraat optreden de heer W. Strijbis, van Den Haag, over Dankbaar voor genoten zegen" en de heer J. Fuijkschot van Amsterdam over: Zegen verplicht." Ook in onze gemeente wordt vanaf Zaterdag j.l. een proef genomen door de posterijen met het bestellen van aange- teekende stukken aan huis. Voor het door de afd. v. d. vrijw. land storm alhier gehouden examen ter verkrij ging van het diploma voorgeoefendheid slaagden o.m. onze plaatsgenooten de hee ren C. Janmaat, J. v. Gils en C. Droog. Voor de afd. v. d. Geref. bond alhiei zal Woensdagavond halfacht in het Evan- geliaaticgebouw aan de Hooftstraat spre ken ds. M. van Grieken over het onder werp ,,Ten opbouw der Kerk." Belanghebbenden worden er aan her innerd dat men zich voor het inhuren van een volkstuintje voor het jaar 1930 van de commissie van bijstand voor het grondbe drijf onzer gemeente voor 1 December a.s. moet aanmelden bij den secretaris boek houder van het bedrijf, zijnde ter gemeente secretarie kamer no. 4. Zaterdagmiddag werd de wielrijder De L. van Zwammerdam in de Van Manders- loostraat met zijn rijwiel aangereden door een knechtje van de fa. Duisterhof. Het rijwiel van L. werd leelijk beschadigd ter wijl de berijder bovendien een hoofdwonde kreeg. Genoemde firma heeft toezegging gedaan de geleden schade te zullen ver goeden. o ALKEMADE. Een Schoolkwestie. De kroon heeft thans uitspraak gedaan op het beroep, ingesteld door den Raad der gemeente Alkemade tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij anet vernietiging van het besluit van den Raad van 27 Febr. 1929 is bepaald, dat de door Jiet R.-K. Kerkbestuur van St. Petrus Banden over eenkomstig art. 72 der Lageronderwijswet 1920 gevraagde medewerking tot uitbreiding van de R.-K. Bijz. school te Nieuwe-Wete- ring alsnog moet worden verleend. Zoo als bekend grondde do Raad zijn afwij zende beschikking op het feit, dat in het Bouwbesluit een bepaling staat dat elk leslokaal ruimte biedt voor 48 leerlingen, zoodat eerst bij 97 leerlingen een derde lo kaal kan aangevraagd worden. Het aan tal leerlingen bedroeg 78. Ged. Staten merkten op, dat aangezien de stukken door het kerkbestuur ingediend overeenkomstig de wet in orde waren de Raad zijn mede werking niet had mogen onthouden. De Kroon uitspraak doende, liet het wettelijk standpunt terzijde en overwoog dat niet kan gezegd worden dat de eisch, dat elk van de drie leerkrachten welke aan de school verbonden zijn, een eigen-klasselokaal heeft, uitgaat boven de normale eisclien aan het geven van lager onderwijs te stel len, zoodat Ged. Staten hetzij op andere gronden, terecht hebben beslist, dat de ge. vraagde (medewerking alsnog moet worden Verleend. Burgerlijke Stand. Geboren; Martinus Ignatius, z. v. H. Akerboom en J. M. van Hameren. Theo dora Cornelia, d. v. P. Wortman en C. H. M. Daleman. Maria Johanna, d. v. M. Meyer en J. van Ginhoven. Theresin Jöhanna Helena, d. v. G. Volwater en M. Hoek. Jacoba Theresia, d. v. J. van Leeuwen en C. M. Zoetendaal. Overleden: Johanna Cornelia Meyer, cchtgenoote van P. J. Zwetsloot 37 j. Willemyntje van der Meer, echfgenoote van D. van Klink 84 j. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven over de eerste helft der maand November. Brieven binnenland: W. Ilelgers, Bosch straat 16, Baarn. Modevakschool, Tol- steegsijigel 54, Utrecht. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje Johanna, d. v. C. E. Stern en J J. G. v. Houwelingen. So phia Johanna, d. v. P. H. Kooij en O. J. v. d. Willik. Cornelis, z. v. J. v. Wen- gerden en E. v. Ree. Klazina Barbera, d. v. B. de Vrij en A. v. Staveren. OndertrouwdS. Kuipers en A. M. Groe- nestein. Getrouwd: A. B. Kooijman, 24 j. en A. Jongejan, 27 j. C. A. Koops, 28 j. en A M. v. Rijn 25 j. Overleden: Josina Johana Verbeij, 3 d. Aan het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent onderstaande ge vonden voorwerpenGummiregenjas, nik kelentabaksdoos en lederen spatlap. In verband met de alhier te houden winkelweek mogen de winkels van 27 tot en met 29 Nov. en volgens de verordening op de Winkelsluiting van 29 Nov. tot en met 6 December, met uitzondering van den Zondag tot 11 uur n.m. voor het publiek geopend zijn. Voor de Chr. Geref. Jongelingsveree- niging ,,Timotheüs", hoopt Woensdag 20 dezer n.m. 7 uur in de Chr. Geref. Kerk op te treden, ds. S. v. d. Molen, van Lisse. o DE KAAG. Bij gelegenheid van de ingebruikne ming van de nieuwe pont heeft de exploi tant de heer W. Verhoog van talrijke zij den gelukwen6ohen in ontvangst mogen nemen. o HAZERSWOUDE. Onze wijkzuster mej. J. C. Boer is ge slaagd voor diploma voor huisbezoekster bij de Zuigelingenbescherming. De heer C. van der Keur Jr., te Leiden, heeft tegen 5 December a.s. ontslag aange vraagd als directeur der Chr. Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" alhier. Bij de gehouden verkiezing voor leden van het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk zijn gekozen, de heeren D. Buitenhuis. P. de Gelder. M. Noordam en P. NooTdam, allen aftredend. RECLAME. i:M.v,- f - -- 7 3 TT rir KCKÖ IJfTTSA m VSVRCWQV >DNLCk\. -' -v- Wor a crown. KOUDEKERK. Bazar „De Liefde Sticht". Dezer dagen had in de koorzaal der Ned.-Herv. Kerk de verkoop plaats van de artikelen, gemaakt door de vrou wenvereniging ,,De liefde sticht", ten bate van de kerk. Ongeveer halfdrie open de ds. Odé de bijeenkomst en liet de aan wezigen zingen Ps. 103 1, waarna zijn- eerw. in gebed voorging. Vervolgens prees spr. deze vereeniging om haar groote ijver cn werklust in het afgeloopen jaar be toond. Velerlei artikelen werden ten ver koop aangeboden, die al spoedig koopster* vonden, 's Avonds was het er overvol, niet temin heerschte er een gezellige drukte. Een ieder wachtte tenslotte met spanning op den uitslag van de verlotingen. Ds. Odé dankte na afloop alle aanwezigen voor hun belangstelling, waarna de vereeniging de bekende Zegenbede weTd toegezongen. Wij gelooven wel, dat de vereeniging tevre den kan zijn. en aan de commissip van bij stand een flink bedrag kan afgedragen worden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. Johanna, d. v. J. Ver hoogt en M. v. Hoven. In verband met de a.s. volkstelling, worden de woningen opnieuw hernummerd. Hierimede is met de steeds bestaande oude methode gebroken. Waren de nummers tot op heden op een klein ovaal plaatje boven de deurposten aangebracht, nu worden ze aan den voorgevel naast de deurpost op cn vierkant wit vlak geschilderd, wat prac- tischer is. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD De begrooting vastgesteld - Aanvragen om vergoeding ingevolge art. 72 L. O. Wet door Bijz. Scholen - Benoeming onderwijzeres nuttige handwerken. De Raad dezer gemeente kwam deze.' dagen in openbare vergadering b\jeen. Aan wezig alle leden. Voorzitter de lieer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. De voorzitter doet mededeeling van de na ve lgcnde ingekomen stukken. Mededeeling van Th. Straathof dat hij zijn benoeming tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim niet aanneemt. Specificatie van de aan de Bijz. School met den Bijbel aan te schaffen leermiddelen. In totaal voor f. 422,05. De Raad besluit het bedrag toe te staan. Schreven van het R.-K. Kerkbestuur in zake de betegeling van het schoolplein. De voorzitter deelt mede, dat de onderhande lingen tot resultaat hebben gehad, dat het bedrag van f. 1410 thans op f. 1000 terug gebracht is. Besloten wordt een bedrag van f. 1000 voor de betegeling van het school plein toe te staan. Opgave van den heer Angenent inzake schilderwerk raadzaal. Na toelichting van den voorzitter besluit de Raad aan den heer Angenent opdracht te verleanen. De totaalkosten zullen f. 223 zijn. Benoeming onderwijzeres in de nuttige handwerken. Door B. en W. is £e volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. G. Verhorst. 2. mej. M. C. Muijs. De inspecteur van het Lager Onderwijs heeft medegedeeld, dat hjj zich met deze voordracht kan vereenigen. Met 6 tegen 1 slem wordt daarna be- Ir.oemd mej. G. Verhorst. Thans komt eian de orde punt 3 der agenda: Vaststelling gememlebegTooting. De voorzitter brengt de commissie dank voor het gedane onderzoek. De heer Visser deelt daarna namens de commissie mede, dat de begrooting in vol maakte orde is bevonden en dat de com missie t^gen geem enkelen post bedenkin gen heeft. Zij stélt daarom voor de be grooting vast te stellen met de cijfers waarop deze 'aangeboden werd. De begrooting wordt daarna vastgesteld. Gewone dienst: Inkomsten en uitgaven f. 62.684,04 Kapitaaldienst: inkomsten f 1094; uitga ven f. 3490,36; nadeelig slot f. 2396,36. De voorzitter dankt den Raad voor hel vertrouwen in het College van B. en W. gesteld. In den tegenwoordigen tijd mag vaststelling van een begrooting op een der gelijke manier wel lot de uilzonderingen gerekend worden. Vastgesteld word!, ook nog een Comptabel besluit tot wijziging der begrooting 1929. Besloten wordt nog de aan de bijzondere scholen toegekende vergoeding ingevolge art. 72 der L. O.-wet ad in totaal f. 1422.05 uit den gewonen dienst (e betalen door een bijdrage a. den kapitaaldienst te verleenen Vergadering Leesgezelschap. Dezer dagen vergaderde in het Café van den heer van Graas het Leesgezelschap Lei muiden e.o. De opkomst was bedroevend De voorzitter opende de vergadering met hieroveivzijn spijt uit te drukken. De no tulen der vorige vergadering werden goed gekeurd en geleekend. Van enkele leden zijn klachten ingekomen omtrent het slechte rirculeeren der boeken. De heer C. P. van der Broek wordt her kozen tot voorzitter. Daarna werd de rekening 1928 goedge keurd, terwijl de begrooting 1930 in in komst en uitgaaf vastgesteld werd op f. 330. Den leden wordt op het hart gedrukt, meer lezers te winnen aangezien het aantal langzaam achteruitgaat, het bedraagt nu slechts 23 meer. De boekverkoop die een zeer geanimeerd verloop had, bracht ruim f. 10 op. Daarna volgde de gratisverloting. Wegens slechte opkomst kregen alle aan wezigen een prijs. Te ongeveer 10 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. van K A. Wesselius en J. Ravestein. Cornelis Hendrik, Z. van J. van Schorpcnzeel en G. Catsburg. Maria Cornelia, D. van J. J. van Leeuwen en A. M. van der Geest. Door slem gerech tigde lidmaten der Ned. Ilerv. Gemeente werden de heeren A. van Loon cn J. Kinkel, herkozen tot notabelen. Gedurende de maand October werden ter secretarie dezer gemeente aangegeven ingevolge de Yleeschkeuringswet. Voor be- drijfsslachting 2 koeien, voor huisslachting 2 varkens en 1 varken t.m. 50 K.G. Voor noodslachling 4 schapen, 3 varkens, 4 var kens t.m. 50 K.G. en 1 paard. Goedgekeurd werden hiervan 2 schapen. 3 varkens en 1 paard. Aan keurloon werd f. 47 ontvangen. Op 16 Deo. a.s. zal liet 25 jaar geleden zijn dat de afd. Leimuiden van de Z.IT. Ver eeniging het Groene Kruis opgericht werd. Dit jubileum zal, naar wij vernemen, op feestelijke wijze worden gevierd. De politie trof dezer dagen laat in den avond een zwerver aan. Aan dezen een zekeïen E. werd onderdak verleend. Later bleek, dat hij nog eenige dagen te goed had, zoodat hij door de Rijkspolitie naar Haarlem overgebracht werd. RIJNZATERWOUDE. De Voordracht ter verkiezing van een boekhouder der Nutsspaarbank luidt als volgt: 1. G. P. van den Broek. Leimuiden; 2 P. Kroon Bzn., Ter Aar-, 3. E. Geertsma. Die voor Commissaris der Spaarbank voor Leimuiden: 1. C P van den Broek; 2. II. Heenk; 3. G. C. Charlet allen te Leimuiden; tn voor Commissaris te Rijnzalerwoude. 1. A. de Kroes; 2. C. van Tol; 3. W. F. Nij- bakker. Gedurende de' maand October werden ter secretarie dezer gemeente ingevolge de vleeschkeuringswet aangegeven: voor be- drijfsslachting 3 koeien, huisslachting 1 var ken. Noodslachling 5 schapen, 2 varkens en 1 graskalf. Goedgekeurd werden 2 schapen. Ingevoerd werd 160 K.G. varkensvleesch. In totaal werd f. 34.50 aan keurloon ontvangen. Loop der bevolking. Gevestigd: A. G. van Roon, uit ter Aar. Vertrokken naar Leimuiden: H. Boon; Alkomadc, M. H. van den Berg; Hillegom, II. M. Disseldorp. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. v. Jac. KalshoveD en A. L. Machielse. Johannes, z. v. J. van Lammeren cn J. Oomen. Helena, d. v. C. van Eijk en Jac. Bol. Overleden Levenl. aangeg. kind van J. van der Pijl en J. Zevenhoven. Alhier is ten huize van M. van E. te Korteraar Wijk D. no. 164, een geval van besmettelijke ziekte febris typhoidea gecon stateerd. De nieuwe afzonderlijke locale auto- bus-dienstregeiing.op Zondag van de N.A.L- is thans goedgekeurd en zal dus a.s. Zon dag in werking treden. RECLAME. 7297 WADDINXVEEN. Een mooi voorbeeld. Aan den penningmeester der Ver. T. B. C. den heer Dijs Jr., werdf.& gedragen als opbrengst van de coOtc van week tot week in de fabrieken firma Kempkes gehouden wordt. F stuur is zeer dankbaar voor deze gift. acht dit een zeer navolgingswa; beeld. De heer H. B. alhier werd n; Noordkade aangereden door een auto, de fietser op het laatste moment nk week. De man werd tegen den gr« slingerd en brak de rechterpols. Een uit Boskoop verleende medische hulp; chauffeur treft geen schuld. De berm sloot van den pold Putte", wordt door de omwonende wijls als open riool gebezigd. Daarin dan alles gedeponeerd wat men krij Eens in het jaar moet er echter oo£ groote schoonmaak worden gehouden bestuur van den polder laat op den Woensdag van November schouw om te constateeren of men aan zijj plichtingen heeft voldaan. Als regd het polderbestuur bij de eerste reeds een boete op van f. 1. Men gewaarschuwd. In de Ned.-Herv. Kerk heeft 3 kiezing plaats gehad van notabelen, dend waren de 'heeren Graafland, veld en Bos. De eerste twee werde> kozen. In de plaats van den heer zich niet meer beschikbaar stelde, noernd de heer C. Binnenkade. In de week van 18 tot 23 Nor. wederom ten postkantore ouderdo^ uitbetaald. Tot lid van het bestuur van d- dinxveensche- IJsclub is gekozen dr W. Buitelaar alhier, in de vacature afgetreden penningmeester H. Berg, welke functie hij imeer dan J heeft uitgeoefend. Geslaagd voor het 3de gedeelte Notarieele examen J. H. Eisink, i!ii WOUBRUGGE. Een vliegtuig geland. Een klein model Pander-vlieg1^ merkt. P.H.A.D.W., van de nationale] vaartschool maakte een noodlandij een stuk weiland in den polder T bacht. De landing slaagde schi^ Naar de bestuurder, de heer IV. van ons mededeelde, was de landing no lijk wegens een kleine storing in zinetoevoer. Na een oponthoud van veer een uur, steeg het vliegtuig cn hield als afscheidsgroet e?r demonstratie boven ons dorp. I De belangstelling van het publiek! zooals te begrijpen is, groot. Beschuit met muisjes. Ter gelegenheid van het verblijde dat onzen burgemeester een zoon boren, werden de schoolkinderen scholen door zijn Edelachtbare onth beschuit met muisjes. Als er*entë vcor deze traktatie werd den jongen» Frederik Boddens Hosang door de^ kinderen een zilveren rammelaar den met de inscriptie „De schoolkinderen". Tot leden van het Kiescollege Herv. Kerk zjjn herkozen de heeren Boot, P. Boot en H. Luyk terwijl is de heer T. van Rijn. Op bepalen datum zal herstemming P^ ben tusschen de heeren V». van en W. Blanksma. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van Willem P van Wilhelmina van Hof. Overleden: Maarten Busker, van Pieternella Butot, 69 jaar, n' Wilnis. Ondertrouwd- Aries Dirk hf'-J,' en Johanna van der Slar. Reeuwijk. Zekere C. v. d. K., die brengen bij den veehouder sprong daarbij uit een rijden kwam daagjioor zoodanig Ie T' aan gelaat en handen ve.rff,°n„ waarvoor geneeskundige hulp pocdrC - Mej. S. H. Unschoien werkzaam als onderwijzers - School tei Moercapelle, is S|ool C'J onderwijzeres aan de Chr straat) te Alphen a. d. BiJn- Het Bestuur der Vrou»'fI^' voor Weldadigheid alhier, f(Wf wéder eene bedeeling j""''. mogenden. Degenen die da-1; king willen komen kunnen n -- vóór 20 November a.s. bij m leden kenbaar maken.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10