SLOBKOUSEN UIT DE GESTREKEN. DAMES-SLOBKOUSEN i EEN INBREKERSCOMPLOT IN EEN GEVANGENIS. In den laatsten tijd werden te M&hren, in Tsjecho-Slowakije talrijke groote inbraken gepleegd. Reeds spoedig vatte de politie ver denking op tegen den thans in de gevange nis zitlenden Stefan Grunt, tegen wien over een week een proces zal beginnen. Men ver moedde, dat hij uit de gevangenis de inbra ken leidde. Dit vermoeden werd nog ver sterkt, doordat men er achter kwam, dat een gevangenisbewaarder Wenzel Pilat ge naamd, berichten overbracht tusschen in de gevangenis zittende leden van een inbre kersbende en in vrijheid zijnde vrienden. Bij huiszoeking bij den gevangenisbe waarder vond men dan ook in geheim schrift talrijke plannen voor groole inbra ken, waarbij Pilat een leidende functie schijnt te hebben beklocd. verband tusschen de twee halve bankbil jetten gauw gezocht, waarna aanhouding vari A. volgde. Na bekend t« hebben, werd hij weder op vrjje voeten gelaten. TIENJARIG BESTAAN „GEZEMIG SAMENZIJN". Officieels opening van het groot Nationaal Tooneelconconra. WRAAK VAN BANDIETEN. Bagin September werd nabij Trikkaha een reisgezelschap door eenige slruikroo- j vers onder leiding van den „koning der ber- gen" Tzazias, in een bergpas overvallen en weggevoerd. De bandieten eischten een hoop losgeld, maar stelden zich een week later met een kleiner bedrag tevreden, waarna de I gevangenen in vrijheid werden gesteld. Dezer dagen heeft de bende weer van zich doen spreken. Nabij Larissa heelt men het onthoofde lichaam gevonden van een schaapherder. Op het lijk was een papier j bevestigd, met de modedeeling, dat de man gedood was, omdat hij een der leden van de bende had verraden, zoodat deze had kunnen worden gearresteerd. De klopjacht op Tzazias' volgelingen is weer begonnen. 'N REEKS FAILLISSEMENTEN. Sedert eenigen li.id zijn in België een reeke financieclo ondernemingen failliet ge gaan. Verschillende bankiers zijn gear resteerd. Ook werd de directeur van een bankzaak in Gent gearresteerd, wiens on- derneming een tekort van 10 millioen francs. AALSMEER. Verg. Begrafenisfonds „Ce Eendracht." Het Onderling Begrafenisfonds „De Een dracht" heeft zijn jaarvergadering gehouden in het veilingsgebouw „Bloemeniust" te Oosteinde, onder voorzitterschap van den heer Ane Eveleens Gzn. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna hij in een breedvoerige beschouwing trad omtrent de redenen, welke het bestuur genoopt hadden pas nu de jaarvergadering te houden. Wal toch was het geval? Ver leden jaar werd van de Verzekeringskamer een schrijven ontvangen, waarin verzocht werd uitvoerig verslag van den sland van zaken der vereen, toe te zenden Zulks ge- schiedde door het bestuur en ondanks dat hel fonds altijd aan zijn verplichtingen tegenover zijn leden heeft kunnen voldoen en zelfs nog een kapitaal van ruim f. 4000 heeft overgespaard, kon men volgens de Verzekeringskamer zoo niel doorgaaner moest geen f 4000, doch pl.m f. 22 000 voor da bijna 100 leden als reserve aanwezig zijn Er moest gereorganiseerd worden of anders zou liquidatie volgen. Men heef! toen de hulp ingeroepen van een verzekerings-wis- kundige. Hel resultaat is geweest, dat wat betreft, contributie uitkeeringen enz de goedkeuring kon worden verkregen van den Verzekeringskamer. De leden moesten nu in behandeling nemen een concept regle ment, waarin de vpranderde omstandigheden voor het fonds onder het oog werden gezien en vastgelegd De secretaris, de heer P Aldcrden Jzn las hierna de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Dezelfde functionaris gaf vervolgens een jaaroverzicht, waaruit o m, bleek, dal het fonds per 31 Deo. 1928 een ledenaantal van 931 had De penning meester. de heer Jb. Jongkind Hzngaf verslag van zijn financieel beheer Op 31 Dpc. 1928 bedroeg het bezit in totaal f. 4389.25,/i. Het concept-reglement kwam nu in behandeling en werd na lancdurige besprekingen bij verschillende artikelen, onveranderd vastgesteld. Hierdoor was nood zakelijk. dat 't bestuur werd uitgebreid mei een college van commissarissen, bestaande uil drie personen Gekozen werden de h h. .1. Keesen Dzn H v. d Bijtel en P. v d. Meer Pzn.. die de benoeming aanvaarden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Been Kzn Bij de rondvraag bracht de heer P. v, d. Meer woorden van dank aar, het bestuur voor het vele werk. dat het inzon derheid nu voor do reorganisatie van het fonds had moeten verrichten De Voorzitter sloot hierna met een dankwoord do zeer goed bezochte vergadering. HAARLEMMERMEER. GELDDIEFSTAL. De dader betaalde met een hall bankbiljet In een café aan dea Ringdijk nabij den Lisserweg alhier vervoagde zich du arbeider A. nit deze gemeente. De man wilde na iets gebruikt te hebben direct betalen en overhandigde daartoe ter wisseling 6en op gevouwen bankbiljet van f. 25, streek het hem teruggegeven geld op en verwijderde zich daarna. De caféhouder kwam spoedig tot de ontdekking, dat bij met het opge vouwen papiertje slechts de helft van een bankbiljet van 'f.25 in ontvangst had geno men. Inmiddels was het uitgekomen, dat de winkelier R., Liij wien A. ook ecu bezoek had gebracht, van een in een beurs gestopt briefje van f.25 de helft miste. De politie werd er mede in kennis gesteld en bad het Rede van den Burgemeester. De tooneelvereeniging van spoorwegper soneel „Gezellig Samenzijn", gevestigd te Hoofddorp, dio ter herdenking van haar tweede lustrum gedurende het winterseizoen 1929—1930 oc-n groot nationaal tooneelcoi cours boudt, hield gisteren in de Beurs baar eersten feeestavond. Het bestuur van deze vereeniging bestaat uit de heeren H. Andries, voorzitter; P. Burger, vice-voorzitter; P. van Vleuten, le secretaris; W. A. Meeuwig, 2de secr.; W Stoelers, le penningm.; Th. Heemskerk, penningm. en M. J. v, d. Berge, commis saris. De regie berust in handen van den hear K. O. Fritz. Het eere-comité bestaat uit de heeren: mr. A. S'.ob, burgemeester van deze ge meente; K. Kistemaker, G. A. A. Knaap Pzn. en H. Koning, wethouders; C. F. J. Heinsius, notaris: dr. H. G. Bult, dr. H. D. Nanninga, dr. D. W. Zuijdam en den stations chef J. H. Pleij. AD jury-leden fungeerem mevrouw D. Rezc-lmanKooijman, de heer jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccema en de heer K. G. Fritz, terwijl plaatsvervangende jury-leden zijn de heeren W. Vis en A. van der Marei. De feestcommissie bestaat uit de dames: M. Meeuwig. M. Nel en J. de Zwart en de heeren S. Silver, .Tb. Molenaar Dzn.. A. van Rand raat en F. H, Weisz en de eommissL van bijstand uit de heeren W. A. Meeuwig, D. Beets en T, Kooij. Zooals te verwachten was, bleek de pracn- tig v"-sierde Zaal tot in do hoekejs gevuld Nadat do voorzitter met een kort woord het concours, waarvoor geldprijzen en medaik les werden uitgeloofd, had geopend, hield de voorzitter van het eere-comité mr. A. S'.oh oen toespraak, waarin hij het dos! en streven van de kunst uiteenzette, met uitvoerige aanhalingen uit beschouwingen vannfrof. dr. A. U. de Hartog. Hü wees er op, dat geklaagd wordt over gebrek aan goede stukken en gebrek aan goede spelers. Niet alleen in den kring van de beroeps spelers; evenzoo op het terrein van bet di- lottanten-tooneel. Ook uw bestuur weet daarvan mee te spreken en het is een dubbele gelukwenszh waard, dat uw vereeniging het tien jaren lang beeft uitgehouden en nog altijd veel belangstelling trekt wanneer er een uit/ai ring in deze groote beurszaa! gegeven wordt. Ook wil ik een bijzonderen handdruk geven aan de ziel van uw gezelschap, don heet Van Vleuten. d'e na verloop van deze tien jarige periode eenzaam en alleen is overge bleven als werkend lid; ik wensch hem toe dat hij deze periode nog eens zal mogen verdubbelen. Een kien groepje perzonen neeft groote en blijvende liefhebberij getoond voor hot tooneel en zij hebben da burgerij van Hoofddorp en omgeving al vele avonden van genot en ontspanning gsgevem. Maar dit alleen is niet voldoend:*; bet doel van uw streven moet hoog-r liggon en ligt ook hoogergij wilt meer zijn en moer geven dan enkel amusement. Gij wilt door de opvoering van uw stukken ons menschen'even verrijken en verbeter en; ons volk moreel en intellectueel verhelfen tot honger prilsterken en bevorderen dnor de uitbeelding van de wisselende verschijn selen, welke zich als gevolgen der begee: ten en hartstochten telkens weer openbaren als zielsconflicten in ons lerven. Moeilijk om dit te bereiken; maar het ideaal is er toch en wordt niet losgelaten Zeer hoop ik dat gij in de keuze vau uw stukken ook in het vervolg daaraan denken zult; dat gij zeer kieskeurig zult zijn; een hcogen maatstaf aanleggen en n goed rekenschap geven van de verantwoordelijk heid, welke gij draagt voor de gevolgen van uw spelen op de mentaliteit van uw bezoe kers. Opdat gij kunt blijven genieton de sympathie van een groot deel van ons Hoofd dorp. De rede werd door de talrijke aanwezigen hartelijk toegejuicht. Van de gelegenheid tot bet aanbieden van felicitaties werd een druk gebruik gemaakt. Daarna had het optreden plaats van de eerste mededingende vereeniging en wel van de internationaal, nationaal cn stedelijk be- kret nde tooneelvereeniging „Luctor et Emer- go" le Den Haag. Eere-voorzitter Henri ter Hall. Opgevoerd werd „De Tante uit Iudië", spel in drie bedrijven door Henri Wermeskerken. Hot kapwerk werd verzorgd door den heer Z. H03 te Den Haag. De aanwezigen hebben zich kostelijk ge amuseerd en er door herhaald applaus blijk van gegeven, dat het stuk bijzonder in den smaak vieL De spelersdoch laten we het over hen Ü6ver nog niet hebben en nog geen verslag geven van de voorstelling, want hiermede zouden we de door de jury ge voerde beoordeeling vooruit loopen. Hier over dus later meer. Hel was een inderdaad genotvolle avond, die met een geanimeerd bal werd besloten en als uitstekend geslaagd kan worden be schouwd. Er heerschte den geheelen avond een recht gezellige en feestelijke stemming en allen waren hoogst tevreden over de schitterende voorbereiding van het leest Bnrgerlijke Stand. Geboren: Arendina, d. van P. Burghout en .1. G. Voorneveld Krijntje, d. van J. Grickspoor en A. van Hooidonk Maria Johanna, d. van H A. van Leeuwen en M van Graas Theodoras Cornelis. z. van G. van Lammeren en M. Bakker - Wilhelhnna Alida d van G. Hellenberg en G. Stravers Jannigje Hendrika d. van H. L. Knoop en J Maaskant Maria Johanna, d. van J. G. Suidgeest en T. P. Kraglwijk Pieler Aldert, z. van W. Post en N. Eveleens Cornelia Elizabeth, d. van J. Lammers en C. C. van Kampen. Picter z. van A. Ooms en M. Michielen. Ondertrouwd: M. Braaij 27 j en B. v d. Woude 20 j. J. M. Nuijt 26 j. en C. de Begt 23 j. D. Middelkoop 24 j. en N Kroon 24 j. G. Enthoven 25 j. en A. v. d. Hoek 21 jaar. Gehuwd: V. C. K. Kaslander 31 j. en M. Wies 28 j. P. Beers 18 j. en I. van Andel 21 j. Overleden: Aren. 3 mnd. ,z. ran II. van 't Hof en D. C. Schippers Cornelia Lecnlje Theodora Bosch 29 j. ongehuwd. De in de Ned. Herv. Kerk te Hoofd dorp gehouden collecte ten bate van de Zending heeft bijna f.300 opgebracht. HILLEGOM. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert Woensdag 20 November des nam. 1.46 uur. Aan de orde is: 1. Installatie nieuw benoemd-verklaard lid C. de Wreede. 2. Vaststelling notuten der vorige ver gadering. 3 Ingekomen stukken. 4. Reorganisatie der Politie. 5. Comptabilileitsbesluiten (o.a. extra af lossing geldleening). 6. Wijziging begrooting 1929 bouw droog- toren. 7. Wijziging verordening Commissie Werk verschaffing. 8. Subsidie Nationale Landstorm Com 8a. Subsidie R.K. Gymnastiekvereniging „Turnlust". 9. Wijziging Algemeene Politie-Verorde- ning (melkverkoop op Zondag.) 10. Wijziging Algemeene Politie Verorde ning (verkoop van hout). 11. Bijdrage in de kosten van een vroed vrouw-vervangster tijdens de ziekte van de overleden vroedvrouw. 12. Machtiging aan B. en W. voor de werk verschaffing, volgens nieuwe regeling. 13. Verzoek Bestuur Chr. Burgerschool om gelden voor nieuwe gordijnen en mattm 14. Benoeming leden Scheidsgerecht inge volge het nieuwe Ambtenaren-Regle ment. 16. Benoeming leden Commissie (vacature Vooren). 16. Benoeming Administrateur Openbare Werker. 17. Mededeelingen. De Chr. Zangvereeniging „Asat" be staat 40 jaar ,ter welker gelegenheid éen uitvoering in de Geref. Kerk werd gegeven. Het terrein „Nabij" en de boerenhof stede „Elsbroek" aan de Elsbroekertaan zijn door Notaris Mr J. A. de la Hayze le Heem stede in Hotel Sistermans afgeslagen Na een beraad van een paar uur werd medege deeld, dat geen der perceelen is gegund. Niemand werd dus kooper, de eigenaar hield alles aan zich. NOORDWITK. Aan het Gemeentebestuur alhier en aan den Minister van Waterstaat werden diverse verzoeken gericht tot het stichten van een radiocentrale te Noordwijk aan Zee en te Noordwijk Binnen B en W. zegden reeds hunne medewerking toe. RECLAME. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een nienwe brandspuit, Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van B en W spoedig een voorstel aan den Raad te doen tot aankoop van een mo torbrandspuit. speciaal voor Katwijk a d. Rijn, doch die bij groote branden ook te Katwijk aan Zee dienst zou moeten doen. Door dezen aankoop zou een flinke bezuini ging worden verkregen wat betreft het aan tal bedieningsmanschappen dat bij de handspuit nu nog in dienst is. De capa citeit van de handspuit is voor den tegen- woordigen tijd veel le gering. Eerste oatwikkelingsavond. Gisterenavond hield de Kath. Kring haar eerste ontwikkelingsavond voor de leden en hunne dames in het Parochiehuis. De Zeereerw. heer Pastoor Schiphorst gaf een lezing met lichtbeelden met als onderwerp „Pompei". De opkomst was prachtig. Bijna alle leden waren met hunne dames present en volgden een en ander den geheelen avond met spanning. Na de lezing deelde de voorzitter de heer L. v. Paridon de plannen van het bestuur mede ten opzichte van het te houden Si. Nicolaasfeest. Hierna werd de bijeenkomst met gebed gesloten. Gisteravond werd in de Ned. Herv. Kerk te 7'/i uur dankstond gehouden voor het gewas, waarin De. Klomp van Voorhout voorging Na het zingen van Ps 68 vrs. 1-4 en 10 en het lezen van Deuternomium 8, sprak de predikant naar aanleiding van den tekst uit Hosea 2 vrs 7-8. Na het zingen van Gezang 29 vrs 7-9 eindigde men met dankzegging KATWIJK-AAN-ZEE. Een nieuwe slagerij. Weder is de Secr Varkevisserstraat een winkel rijker geworden De heer H van Rijn opende gisteravond een mooie nieuwe slagerij. Zij is zeer modern ingericht en van boven naar beneden betegeld. De toon bank, uitstalkasten enz zijn van marmer. Er is een prachtige verlichting, alles glimt en blinkt U tegen De practische. volgens de eischen des tijde ingerichte slachtplaats toont aan dat men tegenwoordig op uiterste zindelijkheid is gesteld. De aannemer Joh. Verloop heeft dan ook met verschillende andere firma's welke aan deze zaak hun krachten hebben besteed eer van zijn werk. Een en ander beteekent een sieraad voor at Secr. Varkevisserstraat Wij wenschen den heer van Rijn die voortreffelijke vleesoh- waren voorradig heeft, alle goeds toe! NOORDWIJK-BINNEN. Door het kiescollege der Nod. Herv. Kerk alhier werd tot ouderling herbenoemd de heer D. N. van Malssen en lot diaken benoemd, in de vacatures F. van Hensbergen en J. Bonck, de heeren A. Geerling en P. Lindhout. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD Begrootmg grondbedrijf 1930 Regeling werkverschaffing Raadsbesluit gewijzigd. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbars vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester Van IerseL Aanwezig: alle ieden. De voorzitter opent met gebed en doet daarna mededeeling van verschillende stuk ken, waarvan de voornaamste zijn Beslissing van Ged. St., waarbij onge grond wordt verklaard het beroep van da. P. Hofstede, ajhier, inzake het verstrek ken van voorschotten door de gemeente ten behoeve van den verbouw der St. Jozef scholen. Adres van den R.-K. Middel stand om een einde te maken aan 't ven ten met allerlei koopwaren door vreemde kooplui. B. en W. zijn van meening, dat vrije concurrentie gehandhaafd dient te blijven, doch voortaan zal een vergunning geèischt worden, ten bedrage van f. 1 of f. 5. Een adres van den oud-gomeentesecretn- ris A. J. Wijnekus. waarin deze klaagt over de wijze, waarop hem 't toekomende pen sioen wordt uitbetaald. Daar dit adres niet geschikt is voor openbare behandeling, werdt 't voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de besturen der R.-K. en Chr. landarbeidersbonden om werkverschaf fing gedurende den aanstaanden winter, zal nader besproken worden. Hierna heeft plaats, de aanbieding der rekening van het Grondbedrijf, dienst 1929 en aanbieding der Gemeente-rekening, dienst 1928 Een commissie wordt benoemd bestaande uit de heeren jlir. J. H. Gevers van Ketbel en Spaland, C. v. d. Klauw en J Geerlingb, Genoemde heeren zullen alles grondig bestudeeren en in de volgende ver gadering rapport uitbrengen. Hierna aanbieding der begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1930, en aanbie ding der Geineentebegrooting, dienst 1930. Alle leden zullen spoedig beide begroo tingen gedrukt thuis krijgen; ze zultet volop gelegenheid hebben alles punt voor punt na te gaan en moeten mogelijke op en aanmerkingen vroegtijdig bij B. en indienen. Voorste! van B. en W. tot het vaststellen van een regeling omtrent het te werk stel len van werkloozen. De voorzitter deelt mede, dat verschillende vertegenwoordi gers uit omliggende gemeenten samen ver gaderd hebben en een uniforme regeling inzake de werkverschaffing hebben vastge steld, welke reeds door verschillende ge meenteraden is aangenomen. Na zeer langdurige besprekingen wordt de regeling door B. en W. vastgesteld, aangenomen, met 3 stemmen tegen, n.l. de heeren C v d. Klauw, J. Passchier en A. H. v. Noort. Gewijzigd wordt het Raadsbesluit van 26 April 1929 tot aankoop van een bout- wal, en dat van -2 Aug. 1928 tot aankoop van een perceeltje grond, beide behooren- de aan de heeren R. en M. van Dijk. Door omstandigheden moest de kantonrechter in deze zaak worden betrokken, en een door hem benoemde commissie, schatte de waar de van het gekochte hooger. dan de ge meente wilde betalen. Hiermee zal nu re kening gehouden worden. Op voorstel van B. en W. wordt de alge- meene politie-verordening gewijzigd. Verboden zullen worden, publieke ver. koopingen van afbraak, welke hier vaak gehouden worden en welke reeds onge dierte in de gemeente brachtenop advies van de Gezondheidecommissie mogen geen dergelijke verkoopingen meer plaats heb ben. Naar aanleiding van een verzoek van de Algem. Vereen, van Bloembollencultuur zal de teelt van onkele anrdappelsoorten verboden worden, met 't oog op de ..wrat ziekte", welke kwaad doet aan-de bollen teelt. Op voorstel van B. en W. wordt besloten over te gaan tot- reconstructie van den Dorpsringweg en wel door bestrating met. klinkers van 633 vierk. M. tegen f. 4 per vierk M Hierna ging de raad over in geheim co mité en maakte daarna te samen een wan deling naar het in aanbouw znnde nieuw-e Raadhuis, dat reeds goede vorderingen be gint te maken. Uit 86 sollicitanten is benoemd, lot Gemeente-veldwachter in de Zilk, de heer M. v. d. Berg, van Katwijk, voor een jaar proef, op een jaarwedde van t. 1460. Ds. P Hofstede alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te West maas. RIJNSBURG. Veilingsvereeniging „Bleezcenlust". Dei Veilingsvereeniging „Bloemeniust" hield dezer dagen een algemeene ledenver gadering bij den heer J. J, Verbree alhier. Aanwezig waren 90 leden. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Adr den Heijer, met een woord van welkom geopend. DE GROOTSTE KEUZE DE LAAGSTE PRIJZEN WOL MET XUDE, modekleuren, vanaf 6,0/ TRICOT MET WOL GETOERD vanaf 1.47 ZUIVER WOL TRICOT vsnaf d.DJ KINDER SLOBKOUSEN vanaf 1.27 HEEREN-SL9BK0USEH 3.25, 2.45 ONZE SLOBKOUSEN munten nit door correcten pasvorm H&arlemmarstr. h. Donkerstscg 2-44 711 Terugziende op de bedrijfsresultaten het atgeioopen tijdvak, meende spr. mogen conslatcercn, dat het gewas goed maar dat, mede door de strenge i van den afgeloopen winter, de planten geheel tot hun recht kwamen, terwijl prijzen onbevredigend waren. Niette meende spr. was er reden tot dankbaarb Na voorlezing van de presentielijst, li secretaris, de heer D. van Egmond, de len der vorige vergadering, welke dankzegging van den voorzitter, ongewij: werden vastgesteld. Van do gelegenheid om nieuwe leden vereeniging voor te dragen, werd door der aanwezigen gebruik gemaakt Hierna werden besprekingen gevoerd verband met het 12 1/2-jarig bestaan dei eenjging. De voorzitter deelde mede, dat sindi Koninklijke ggedkeuring, de vereeni thans fuim 121/2 jaar beslaat, hetgeen enkele leden aanleiding is, te vragen, d bestuur dit feit niet feestelijk zou willen denken Met dankbaarheid en tevreden kan op deze 12 1/2 jaar worden teruggen Finantieel is er geen reden, om ven feestelijke viering at tc zien. De vereeniging begon met een bed: schuld van f. 24.000, thans rust op de bouwen nog slechts een hypotbeek I 10.500. Do heer Arie den Heijer vraagt, ol M stuur voornemens is voorstellen tel waarop de voorzitter antwoordt, dat ét ver stemmen uit de vergadering her gaan. Uit de gevolgde besprekingen blijï dat de groote meerderheid vóAr l(f»i herdenking is. Besloten wend de herdenking te te in de eigen zaal, die feestelijk versiaid worden, op Dinsdag 26 November M, wijl verschillende leden zich reed) g ven, om door voordracht of samensprul lees tavond op le luisteren. j Namens de muziekvereniging .JM mina" deelde de heer Arie den Heijer w dat deze zich gaarne belangloos toom avond beschikbaar stelt, welk aanbel I besluur in dankbare overweging zal neaj Bij stemming wordt besloten, dal de avond alleen zal zijn voor de leden,esl voor hun dames. Aan de orde komt thans een voorstel' het bestuur tot verbouwing van de veiia zaal. 1-Iet bestuur is van meening, dal de ®J reeds lang onvoldoende is, en dat bel de koopers niet aangenaam is, hun blos niet behoorlijk te kunnen uilslallen. Is het gebrek aan ruimte tevens ooruil van vergissingen bij het afhalen ol S F van bloemen. De heer Samson acht de ruimle nit voldoende, en meent dat speciaal ts Ier de aanvoer niet zoo groot zal zijn is daarom tegen het voorstel, en rü plannen tot verbouwen liever een is" gesleld. De voorzitter wijst er nogmaals ojt we! degelijk, reeds nu. gebrek asn R heerscht. Uitstellen is niet gewcnschlD wanneer de groote aanvoer in hel vo d er eenmaal is ,moel liefst de zaak t zijn. De heer D. van Egmond lksht stuursvoorstel nog nader toe. Had de vereeniging bij den aanrsnl omzet van f. 96.000 en een seW f. 24.000, thans bedraagt de aanvoe' steeds toeneemt f. 180.000, terwijl de plannen de schuld z(ullen doen shift f. 20.000. Bij den tegenwoordigen omzet spr. dit wel verantwoord. De bedoeling is .achter het bestaan--^ bouw een afzonderlijk gebouw Ie P-f met een afzonderlijke uitgang en ®f binding met de oude zaal, en ook ®j te bereiken. De nieuwe zaal wori pl.m. 20 x 177» M. De heer P. Kort, die de heeft opgemaakt, geeft mer nog technische toelichtingen. De begrooting luidt voor een feM een plat dak f 8 760, en voor een nw schuin dak f. S.535. m Nadat voor en tegenstanders fl» gelegenheid hadden gekregen vin zichten blijk te geven, werd hel van hei bestuur in stemming 'n aangenomen met 70 stemmen v» - gen en 7 blanco. Bij de rondvraag verzochi n - d. Eijkel meer reclame voor der te maken in vak- en andere bi® de vereeniging meer hekendhe® De voorzitter zal deze kwo® bestuur hespreken. miar' Da heer R. Heemskerk vrw cl roe* i

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6