VAN HET LEIDSCH DAGBLAD voetbalwedstrijden van gisteren, Jaargang Maandag 11 November 1929 No. 28 IlffllllHHilllllilllllllllilIllllllllllllll! Het voornaamste nieuws van heden. Bureau Noordeindsplein LEIDEN IIHIMIlliiiiillillllffililMl SPORTBLAD Telefoon Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. X Go Ahead op weg naar het kampioenschap. B. V. V. weer geslagen. lïoor het jubileum-tournooi van den Iderlandschen Voetbalbond werden giste- de volgende uitslagen verkregen: Eerste ronde: HilversumAlcides 103; 1 LOvermaas 21; S. V. V.V. O..C. K. F. C.R. F. C. 32; AlphenDe isschen 21. .treede ronide: Z. F. C.Excelsior 81\ j.V—N.A. C. 12: N. O A. D.Heïacles D. F C.Tubantia 7—3; H. F. C.— iede O1; V. U. C.Leeuwarden 81; l,C.—Sparta 25; H V. V.Haarlem Be Quick't Gooi 2—3; Zw. Boys Boys 26; M. S. C.Noordster 3—3; 1 V.—Heerl Sport 31; NeptunusFor- i 2-3; Gouda—D. H. C. 1—3; Middel- Ünitas 61: O. N.A.A. S. C. 52; g-.T HopeAlphia 63; U. V. S.Vole tsers 1—2. t competitie bracht de volgende uitsla- d-e wij ten deele onlleenrti aan de irint": Uleeling I, Tweede klas3e A: H. V. C. meudaal 11; VeloxA. F. C. 20. t klasso B HerculesB. F. C. 20. rde klasse D: HollandZeist 20. Heeling II, 1ste klasse: Feyenoord D.V.S. 1—1. [reede klasse A: B. M. T.Quick 13; Honger—U. V. V. 1—6. |:;rde klasse A: BodegravenR. C. L. t D. V. V.Ooievaars 01; D. V. S. tos 3—2. »3e klasse A: A. S. C IIVios n 84;' II—B. E. C. II 2—1. tling III, 1ste klasse: Go Ahead I0.V.V. 62; WageningenP.E.C. 4 1 et Vel.Vitesse 22. Heeling IV, 1ste klasseWillem II.*4. 1—1; M.V.V.Longa 01; Eindho- -Boermond 2—2B.V.V.—Wilhelmina Ifdeeling V, 1ste klasse: W.V.V.—Fri- |6—5; Achilles—Velocitas 3—2; Friesland feendara 2—1. LEIDSCHE VOETBALBOND. Alphia IIL.M.C. I 1-1; jdsche Boys ILugdunum II 42; V.O. (I-U.V.S. III 5-3. klasse' L.D.O. I-R.C.L. II- 1-9; planum III-Alphia III 2-0; U.V.S. ^-D.W.S. I 1—3; Leidsche Boys IID. I 2—3. D.S.O. II-R.C.L. III 1-3. klasse- L.D.O. II-R.C.L. IV 3-4; jdunum V—U.V.S. V 2-2; U.V.S. VI— I.C. V 4-2; Leidsche Boys III—L.F.C. 121—0. Van Overal. gi jubileum-tournooi heeft de clubs uit i en omgeving weinig of geen succes pcht. Alleen Alphen zorgde voor een Winning op do Musschen (21), doen wedstrijd gold pas voor de eerste fc. A.S.C., U.V.S. en Alphia kwamen o in een finale uit èn boekten ook allen nederlaag. Hilversum werd het verschil tusschen Noord nog eens gedemonstreerd. P"s de club van dien naam won met ^minder da.n 10—3 van het Meppelei dat geheel volledig was! ftp6 speelden FeyenooTd 1 D-V.S. een spannenden wedstrijd, r! Rotterdammers de beste sco- P'^nsen kregen zonder die echter te en. Krachteverschil was er overigens Dc uitslag werd 1—1. 'mvogela .to* Wit I D- V. S. |B. 0. v- V. noord 5 2 21—14 10 3 1 2 11—5 7 2 3 1 11—10 7 3 2 14—7 6 2 2 2 16—20 6 0 2 2 11—9 6 2 1 3 11—14 5 2 1 4 16—22 5 1 2 2 10-13 4 2 4 11—18 4 L jP' 3e klasse was zoowel in de eerste It tp r! v rust, behalve dan W de wedstrijd HollandZeist b°SC"; Holland won met 2-0. (4-V "'"asse hracht de eerste neder- P V'VnrÏÏ te8on Bodegraven, tvent. n op ^et kampioenschap af- "toinaarnevens valt hier de eerste datlVanfce vermelden. Nor- °o i!n deze ^roeP is geplaatst, het slachtoffer. De stand 19: gsp.gew.gel.verl. v.-t. pnt. Bodegraven 5 5 32—6 10 De Jagers 5 3 11 14—7 7 R. O. L. 4 2 11 11—10 5 Ooievaars 3 2 1 84 4 V. D. S. 2 1 1 5—3 3 Togo 3 1 1 1 10—7 3 D. V. S. 5 - 4 11—21 2 Norvicus 2 2 216 D. V. V, 5 5 4—23 Voor de reserve 3e klasse A boekte A. S.O. II haar eerste overwinning ten koste van Vios II. Zij staat nu gelijk met R. V.C. II. A.G.O.V.V hield in Deventer vóór de rust goed 9tand tegen Go Ahead, dat toen met 32 de leiding had, maar bleek daarna uitgespeeld en gin? tenslotte roemloos met 62 ten onder. Met volle zeilen gaat Go Ahead dus op het kampioenschap af. Wij zijn benieuwd of er nog een ploeg is, die haar in haar vaart vermag te stuitenl gesp. gew gel verl. v.-t. pnt. Go Ahead ..7 6 1 31—10 13 Z A C6 4 1 1 19—8 9 Enschede 6 4 1 1 17—9 9 A G O. V. V. 6 4- 2 24—21 S Heracles 6 2 2 2 19—22 6 Wageningen 6 2 13 1814 5 Tubantia 6 2 1 3 1516 5 Vitesse 7 1 2 4 1426 4 P. E. C7 1 1 5 17—24 3 Robur 7 2 5 11—35 2 In het Zuiden wordt de positie van B.V.V steeds gevaarlijker en het i9 voor haar nog maar gelukkig dat M.V.V. zich tegen huis liet slaan door Longa, dat nu een vrij goede plaats inneemt. B.V.V, heeft thans nog een voorspfong van 2 punten, maar het ziet er naar uit dat ook die spoedig verloren zal gaan. Want de oude Bossche club is haar glorietijd blijkbaar al weer te boven. Met 3—0 moest zij gisteren het onderspit del ven tegen haar stadgenoote Wilhelmina, dat toch allerminst bijzonder sterk mag wor den genoemd! P.S.V. meenden wij in onze voorbeschouwing naar de laatste plaats te moeten verwijzen, maar het is de ploeg uit dp lampenstad iets meegeloopen. Immers Roermond bracht het niet verder dan tot een gelijk spel tegen Eindhoven, terwijl P.S.V. zelf aan Willem II een punt wist af te dwingen en dus op de voorlaatste plaats bleef hangen. gesp. gew. gel verl. v.-t. pnt. B. V. V7 5 2 25—13 10 M. V V7 4 3 9—11 8 N. O. A. D. 7 3 2 2 6—12 8 Wilem II 5 2 3 10—7 7 Longa 7 3 1 3 14—14 7 Eindhoven ..7 2 3 2 16—16 7 N A C5 2 2 1 S—6 6 Wilhelmina ..7214 12—16 5 P S V5 1 1 3 10—15 3 Roermond 7 1 1 5 919 3 De leidende ploeg uit het Noorden: Ve locitas, sneuvelde in het Asser Bosch. Wel is waar was zij sterker dan Achilles, maar de roodhemden waren fortuinlijker m§t hun schoten en wonnen met 32. De spanning i9 in deze afdeeling dus weer iets toege nomen. gesp. gew, gel verl. v.-t. pnt. Velocitas 7 5 1 1 26—13 11 Leeuwarden ..6 5 1 1611 10 Achilles 6 4 1 1 20—11 9 G V A. V. 6 2 4 11—8 8 Veendam 7 3 4 1713 6 Alcides 6 2 1 3 10—17 5 Friesland 6 2 1 3 12—17 5 Frisia 7 2 1 4 2018 5 W V V. 7 1 1 5 12—36 3 Be Quick 6 1 6—16 2 O. N. A.—A. S. C. 5—2. Zonder Josson! Bij A. S. C. ontbraken Josson en Schmidt, terwijl De Ruiter, die als rechtsbuiten zou debuteeren inj het tweede elftal der Leidsche rood-zwarten gistermiddag aan de De' Kem- penaer9traat tegen V. I. O. S. II aan het werk was. De A. S. C.-voorhoede was daar door een beetje een hutspot-combinatie, van rechts naar link9 met: Van Haaften, Jans sen, Van der Putten, Han en Van der Lee- den. Heei veel ging er gistermiddag van dien aanval niet uit, maar dat wa9 niet de oorzaak van de vrij groote nederlaag der Leidenaars tegen de rood-zwarte Goudanee- zen, die voor deze gelegenheid een wit hemd hadden aangetrokken ..Zonder Jossonl" Dat typeert dezen wedstrijd Zonder Josson dwaalde Brouwer hulpeloos over het veld en van eenige samenwerking tusschen hem en Jos9on's plaatsvervanger, Fontein, diö heel zwak speelde, was twee maal drie kwartier geen sprake. De rechterkant van de A. S. C.- lilllllllllllilllllllllllllllllilülllillllliJllil verdediging was overal, behalve daar waar hij moest zijn en hoe wel Lefrandt die 'het toch al niet gemakkelijk had, omdat De Jongh neiging vertoonde naar het midden af te dwalen al het mogelijke deed om de groote gaten aan dien rechterkant der ver dediging te stoppen en daarbij een puik par tijtje voetbal ten beste gaf, stond de linker vleugel der Gouwenaars niet te tellen malen ongedekt en doelpunten konden daardoor niet uitblijven. De eerste helft verstreek overigens grootendeels, voordat de Goud- sche voorhoede eTg gevaarlijk werd. In die periode was er eigenlijk weinig verschil in sterkte tu99chen A. S. G. en O. N. A. en het geheel gaf ons Leidenaars zelfs eenigermate voldoening, tot dat enkele minuten voor de pauze de Goudsche linksbuiten, volkomen „losgelaten", van dichtbij den bal onder den éven te laat vallenden Goethart door juist langs den paal knalde. (10). Verloren was A. S. C. toen, gezien het 9pel tot dusver, zeker nog niet, maar het werd bedenkelijk toen kort na de hervatting O. N. A. opnieuw doelpuntte. (20). Dat een tam schot van Han na een goede pass van Janssen via het hoofd van een der Goudsche spelers in het net bèlandde (21) gaf ons allerminst een wat geruster gevoel. De Leid sche achterhoede gaf gaping op gaping; aan den rechterkant, maar ook aan de linker zijde, doordat zooals wij hierboven reeds opmerkten De Jongh te dikwijls naar het midden afdwaalde en zij?1 buitenman te veel vrij liet. Heelemaal zijn 9chuld was dat niet, want Van der Valk bleef ditmaal als regel ver achter en het was verleidelijk om die groote opening tusschen aanval en ver dediging te gaan aanvullen. Nu Lefrandt maar al te dikwijls aan den rechterkant moest helpen was dit echter een gevaarlijk experiment en temeer omdat 0. N. A. in de tweede helft een uitstekend combinatiespel te zien gaf. De bijzonder beweeglijke rechts binnen vooral was een voortdurende bedrei ging en van zijn voet kwam dan ook het derde Goudsche doelpunt. (3—1), terwijl de linksbuiten kort daarna opnieuw den bal langs Goethart trapte. (4—1). Dat Josson ontbrak ondervond trouwens ook de Leid sche voorhoede. Altijd meer weet Josson den Leidschen aanval op te stuwen. Die stuw kracht ontbrak nu vrijwel geheel. Te kort en te peuterig was het aanvalsspel van A. S. C en alleen Van der Valk probeerde zoo nu en dan het spe'l met een forschen trap to verplaatsen. Uaarbij kwam nog, dat Han niet op dreef was, en dat Van der Lee- den, die soms even liet zien dat hii begrip heeft van voetbal, zich nu nog allerminst aan de Hollandsche omstandigheden heeft weten aan te passen. Alles moest derhalve van rechts komen en daar werd het spel veel te kort. Toch kwamen er enkele goede A. S. C.-aanvallen en bi] een van die aan vallen gunde Van der Putten den zekeren kans aan Janssen en omgekeerd. Aan dat te lang talmen maakte laatstgenoemde ten slotte een eind door den bal in het Goud sche net te trappen. (42). O. N. A. ver schalkte daarna nog eenmaal Goethart (5o), die goed werk deed in het Leidscho doel, maar toch twee doelpunten zeker had moeten verhinderen. Ook op hem had het zonder Josson" een wat deprimeerenden invloed endat A. S. G. verloor ligt per saldo opgesloten in die twee simpele woor den: „Zohider Jossonl" ALPHEN—DE MUSSCHEN 2—1. Een goede wedstrijd. Deze wedstrijd eindigde in een kleine overwinning van Alphen, hetgeen de ver houding goed heeft weergegeven. Het was een prettig gespeelde wedstrijd, die door scheidsrechter Roovers uitstekend werd ge leid. Er vielen aan beide zijden vele goede spelmomenten te noteeren. Alphen was het meest in den aanval, doch de Mussohen be schikken over een solide verdediging, die flink werk heeft verricht. Aanvankelijk gaat het spel over en weer. Langzamerhand oefent Alphen eenig over wicht uit, doch ook aan de andere zijde heeft de keeper enkele schoten te verwer ken. Lang duurt dit niet en spoedig neemt Alphen het spel weer in handen, waaruit zich enkele pittige aanvallen ontwikkelen, die de verdediging der Musschen handenvol werk geven. Eindelijk heeft Alphen succes als Binnenkamp uit een voorzet van rechts zijn club de leiding geeft, 10. Weldra ver groot Alphen den voorsprong als Hoogen- boom langs den uitgeloopen keeper 't leder in het net plaatst, 20. De Musschen spelen niet ontmoedigd ver der en eindelijk weten zij door hun rechts binnen den achterstand te verkleinen. Bij een hierop volgenden aanval der Rotterdam mers denken we hun gelijk te zien maken. Het leder rolt evenwel langs het doel en komt naast. De rust breekt met onveranderden stand aan. In de tweede helft oefent Alphen her haaldelijk een sterk overwicht uit. De Rot- tcrdamsche verdediging schijnt echter niet te passeeren. Enkele malen volgt een door braak van de Musschen en bij een der hier uit volgende aanvallen brengen zij de par tijen op gelijken voet. De scheidsrechter con stateert echter een-overtreding waardoor het doelpunt wordt geannuleerd Gedurende het verdere verloop zwerven de wit-zwarten aanhoudend om het Musschen-doel. De ver dediging houdt echter stand en met onver anderden stand komt het einde. U.V.S.—DE VOLEWIJCKERS 1-2. De gasten winnen na verlenging. U.V.S. heeft den tweeden jubileumwed strijd, zij het dan na verlenging, met 1—2 tegen de Volewijckers, die wel blijk heb ben gegeven over een pittig ploegje te be schikken, verloren. U.V.S. komt zonder Meerburg, met Slimmers, doel, Graafmans en Burgy ach ter, v. Duyl, v. Deurse en Arbouw, midden; Laman, Beekman, De Bruin, Kooreman en Boom, voor Volewijck wint den toss en geeft voor de eerste helft U.V.S, het voor deel van den wind. Geleid door scheidsrechter Schuddebooin, die van zijn leiding een waar fluitconcert maakte en elk duwtje met een freekick 'be strafte, is het een wedstrijd geworden dio zonder al dat onnoodige oponthoud een heel andere uitslag had kunnen brengen. In de eerste helft wegen de partijen goed tegen elkaar op. U.V.S. onderneemt, gesteund door den wind, de eerste aan vallen en wij noteeren hier een mooien kopbal van Beekman op doel, die echter subliem door den Vole wijcker keeper wordt gehouden. Als Do Bruin nog eenmaal ra kelings heeft naast geschoten, komt Vole wijck aan de beurt en is het Burgij die buiten bereik van Slimmers bijna in eigen doel schiet; de bal suist nog juist naast den paal corner. In een snel tempo gaat het nu van doel tot doel, zonder dat echter de keepers, door over en naast schieten, hun talenten hebben te toonen. Een der U.V.S.-aanvallen wordt corner gewerkt, waaruit Beekman met een kopbal U.V.S. de leiding bezorgt 1—0. Het spel behoudt een zelfde karakter. De aanvallen worden echter geregeld door off side onderbroken. Vooral De Bruin loopt, in zijn ijverig willen, herhaaldelijk in do buitenspelval. Hoewel de wedstrijd geenszins ruw is, gaat de scheidsrechter zijn aantal fluit- solo's vermeerderen en als de fluit op nieuw heeft geklonken ziet U.V.S. zich plotseling een penalty toegewezen, waar uit door de Bruin keihard wordt naast ge- kan jerd. Na de rust is Volewijck met wind in den rug het meest aan 't woord en wordt na genoeg de volle drie kwartier op de U.V.S. helft gespeeld. U.V.S. biedt echter krach tig tegenstand en weet tegen de nu beter spelende Volewijckers nog langen tijd haar 1O voorsprong te behouden. Na vijf en twintig minuten plaatst de rechtsbinnen hoog over alle hoofden heen den bal naar den vrijstaanden linksbuiten, die ineens met een prachtschot Slimmeis geen schijn van kans geeft. 1—1. Er wordt nu, met Volewijck in de meerderheid, krachtig gestreden om het winnende doel punt. Herhaaldelijk echter klinkt het fluit signaal en zelden wordt daardoor een aan val afgewerkt. Als Slimmers meer dan drie passen met den bal loopt, krijgt Volewijck een freekick op één pas voor de doellijn toegewezen. Nadat U.V.S. hierbij door het oog van de naald was gekropen, brak spoe dig het einde aan met den stand 11. In de verlenging behoudt Volewijck het voordeel van den wind en is dan ook het meest aanvallend. Als na enkelo minuten de Volowijcker rechtsbinnen een hoog schot inzendt, houdt keeper Slimmers den bai onvoldoende met één hand en slaat, bij het ten tweede male grijpen, den bal via den paal in het doel, 1—2, waardoor do Volewijckers, vooral door meer sa-menspel en beter plaatsen, den- wedstrijd wel ver diend hebben gewonnen. BODEGRAVEN—R. C. L. 4—0. Na tien minuten al 30. Zooals R. C. L. verleden week door een overrompelend begin nog van do Ooievaars won, heeft ze thans in Bodegraven verloren. Reeds na 10 minuten had do thuisclub een 30 voorsprong. Toen veranderde de Ra cing haar opstelling. Mooten ging achter- speler, wat niet wegnam dat Bodegraven den voorsprong op keurige wijze vergrootte. R. C. L. kreeg toen haar eerste kans, maar v. Weizen schoot over en toen hij even la ter juist in den bovenhoek schoot, gaf de scheidsrechter buitenspel. Met Bodegraven in de meerderheid komt de rust. Na halftime geeft de Racing veel beter partij. Mooten speelt weer voor, en hij heeft weinig geluk als hij eerst een goede through- pass tegen den keeper schiet en even later zijn schot vlak over den lat vliegt. En dan tot overmaat van ramp schiet Burggraaf een strafschop tegen de bovenlat. De BodegTaven-voorhoede krijgt weinig kans legen de thans goed spelende Racing- achterhoede. waarin Kruit uitblinkt. Het zit R. C. L. in deze periode niet mee. Do gast- heeren spelen enthousiast verder, maar doelpunten komen er niet meer en met een wel wat geflatteerde overwinning van de forsche Bodengravensche ploeg komt het einde. De finales van hel jabileumtouniooi van den N. V. B.; nederlagen van A. S. C., U. V. 8. en Alphia. De F. I. F. A. beraamt plannen voor een andere regelina der voetbalwedstrijden om het wereldkampioenschap. Aijechin behoudt den titel van wereld kampioen schaken. THE RISING HOPE-ALPHIA 6—3 Sen geilatteerde zege. Tengevolge van een gelukkige loting had The Rising Hope het buitenkansje ook den tweeden jubileumwedstrijd thuis te spelen. Na eerst A. P. G. S. tot haar slachtoffer ge maakt te hebben, moest nu Alphia en aan gelooven. Alphia trapt tegen den 9lerken wind in al en moet al gauw hard verdedigen, d.w.z. haar achterhoede krijgt het zwaar te ver antwoorden. De voorhoede weet echter lang zamerhand los te komen en mooi samenspe lend verschijnt ze ondanks den sterken wind nog al eens voor de vijandelijke veste. Het duurt niet lang of uil één dezer aan vallen dringt haar midvoor door om met een kalm schot te scoren, 01. The Rising Hope komt nu nog feller opzeilen en het is haar rechtsbinnen, die met een prachtigen omhaal gelijk weet te maken. De voorhoede der Rotterdammers speelt een mooi spel en verstaat reusachtig het kunstje om haar tegenstanders van het kastje naar den muur te sturen. Hierbij blijken midvoor en rechts binnen zeer productief. Met harde schoten weten zij den stand op te voeren tot 51, waarmede gerust wordt. Na de pauze zijn de bordjes verhangen en komt Alphia er best in. Binnen korten tijd komen er twee doelpunten door haar links- en rechtsbin nen. 53. Het schijnt dat de gasten zullen ophalen, doch het zit hen niet mee. Ver scheidene schoten gaan rakelings naast en over en wanneer Rising Hope het zesde doel punt maakt is Alphia verloren. Wel blijft zij even 'hard werken, maar weet niet meer te doelpunten. De gastheeren winnen dus met 63. Ofschoon de Rotterdammers verdiend hebben gewonnen is de uitslag eenigszins geflatteerd. Het was jammer, dat het gedu rende de tweede helft steeds regende, waar door het veld minder best bespeelbaar werd. D.V.S. I—NORVICUS I 3—2. De eerste zege der Leidenaert. Na ongeveer een half uur op den scheids rechter gewacht te hebben werd besloten te spelen onder leiding van den heer P. de Boor, De wedstrijd is geëindigd in de eerste overwinning voor D. V. S Hierbij zij ver meld dat zij deze overwinning niet cadeau gekregen hebben. Immers 20 minuten voor het einde leidde Norvicus nog met 20. Met de 6de neder laag in 't vooruitzicht zette D. V. S. toen de tanden op elkaar en ljet gelukte nog den stand op 32 te brengen in haar voordeel. Om 3 uur trapt D. V. S. af en het blijkt dat zij thans niet wil verliezen. Steeds weet zij het Norvicus-doej te benaderen maar het juiste schot ontbreekt en wat op doel ge schoten wordt belandt in veilige handen van den Norvicus keeper, die op een goeden wed3trijd kan terugzien. Ook de aanvallen van Norvicus zijn niet ongevaarlijk, maar ook zij weet niet te doelpunten, zoodat de rust ingaat met 0—0. Na een heele koTte rust blijkt D. V. S. het wel weer te gelooven en Norvicus komt steeds terug voor het D, V. S.-doel en ziet tenslotte haar moeite beloond door een doelpunt van den mid voor. D.V.S. tracht den achterstand in te halen maar het mag niet gelukken. In dt'ze periode heeft Norvicus niet over pech to klagen. D. V. S., dat weer inzinkt, wordt dit noodlottig. Want Norvicus voert den standi op tot 2—0. Nog 20 minuten zijn te spelen. D. V. S. ziet thans de ernst in en speelt met den wil om tegen te scoren, wat tenslotte door Tuin gelukt als hij eenige tegenstanders passeert en doelpunt. Aangemoedigd door dit succes speelt D. V. S. thans met nieuwen moed en de druk wordt dan ook steeds heviger op het Norvicus-doel. Uit een van de corners weet ten slotte de Water met een kopbal gelijk te maken. Er is nu nog 5 minuten te spelen, en zie: kort voor het einde geeft opnieuw de Water den keeper het nakijken en be zorgt zoo D. V. S. haar eerste overwinning. Als de heer de Boer het einde aankondigt is het zoo ongeveer donker geworden.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 13