CORRESPONDENTIE. |®eeste visschen vangt, BI? Alles juichte Elly, die juist een water ed opgehaald. „Dat is één!" vischnetten stijf in de handen Itonden de kinderen daar te vis- |een geduld, waarover ze gewoon- ►eschibten. Behalve Elly's eerste het waterplantje hadden ze [opgehaald, maar dat hinderde ogenblik kon zich de één of an- 1 die bij ongeluk in den vijver fas, in hun netten laten verstrik- ouden Oma en de Tantes groole |tten, als ze een echten visch op- slaakte Pim een kreet van Hij had zijn net opgehaald en glinsterend voorwerp in liggen, een visch is, is het zeker een l!" schoot het pijlsnel door zijn I juichte: IEd! Kijk eensl Ik heb een visch! Ivisch! Zie 'm eens schitteren! pappige visch!" natuurlijk onmiddellijk één-en- |il en wierp haar eigen net, dat htig met beide handen vaslge- achteloos op den grond, j zich over de zonderlinge vangst Iroertje heen en nep op eens uit: Jat is geen visch, Pim! Dat zijn 't Lijkt wel een broche!" ep Pim er nog minder van en iche? Maar dal kan toch niet! nou hier in den vijver komen?" is het zoo!" hield Elly vol. haalde zij het kleine schitteren- uit het „schepnet" van haar (keek het van alle kanten en zei: rel, dat het een broche is? Kijk. I spel." mond aanschouwde Pim nu Jrlijk schitterende voorwerp, dat pr een visch had aangezien, doch 1 broche bleek te zijn. [Hen we er mee doen?" vroeg hij. uiurlijk dadelijk aan Oma en de In zien!" riep Elly uit. fngen zij daarop met hun vondst Pirn's net lag nu ook op den Illy droeg het schitterende voor lig kwamen zij Tante Leni tegen onmiddellijk: s. Tante, wat Pim in den vijver ieft!" che! Mijn juweelen broche!" Inte Leni plotseling en ze keek l ze bijna nooit deed, „Ik begrijp hoe ze in den vijver gekomen hoe hebben jullie haar gevon- llly deden nu samen het verhaal fcderlijke vischvangst. pmen Oma en Tante Elza ook al op Tante Leni's vreugdekreten jhaal werd nu opnieuw gedaan, geluk, dat de broche terecht is, zei Oma. ,,'tls een kostbaar |en Tante Leni is er erg aan ge- hoe kan het in den vijver li?" gisteravond van de partij op thuiskwam, liep ik nog even om wat op te frisschen," zei nu „Ik moet de broche toen |bben, al is het mij een raadsel, len vijver gekomen is." fsel, dat wel altijd onopgelost zal kende Oma. „Maar Leni, ga fneeren? Had je de politie er al pis gesteld?" •eder, ik telefoneer om taartjes," Tante Leni „Het terugvinden [moet toch gevierd en de eerlijke leten beloond worden!" (zei Oma: ar heb je gelijk aan. Ik zal gauw met S een gezellig besluit van den K-W len." aar 1| Zooals ik al dacht, vertellen velen over de dagen herfstvacanüe, de een heeft het heel prettig gehad, een ander weer volstrekt niet om ziekte, verkoudheden of iets derge lijks Voor de eersten verheugt het mij, voor de anderen spijt het mij. Mijne verkoudheid is wqer beter, ik zit nu weer aan mijn bureau te schrijven, waar ik mag nog volstrekt niet uit, moet nog heel voorzichtig zijn. Ziezoo nu eens aan zeer velen een apart woordje Arie de Graaff dank voor de anecdote en het raadsel, ze krijgen allebei later een beurt. Johanna Maas dat zou ik vreeselijk vin den als telkens de inktpot omviel Waar voor moet je een half uur loopen? om je 1 brief weg te brengen? Heb je veel pleziei gehad met den verjaardag en met je nichtje? Helena Krispijn »k ben weer veel beter, ik mag weer opzitten maar nog niet uit- gaan, ik behoef dus nog niet je vrjendelij ken raad op te volgen en mij heel warm aankleeden als ik op straat kom, ik zal nog wel een poosje in huis moeten blijven Jo en Jenny Berkhout ik heb al aardig kennis met jullie kunnen maken door alles v/at je schreef over thuis, de familie, woon plaatsen nu en vroeger, over de huisdieren enz enz Ik hoop dat jullie er plezier in zult hebben de raadsels trouw op te lossen, i Trijntje en Tienes de Graaf, ja hoort eens dat kan onmogelijk dat ik jullie nog een ander portret van mij laat zien dan hetgeen in de courant heeft gestaan, jullie bedoelen t het heel vriendelijk maar dat kan ik on mogelijk doen, portretten van mij zenden aan de raadseljeugd. Nu ben ik gelukkig niet ernstig ziek geweest hoor, alleen zware koude, waardoor ik met koorts te bed lag. Toen ik al die maanden niet voor mijne raadseljeugd kon zorgen, toen lag ik in het ziekenhuis Jan en Eempien Wassenaar wat zal het Zondag gezellig bij jullie zijn geweest, zoo als Jan mij schreef, toen de Noordwijker- houters, Leidenaars en Sassemers (die mij allen zoovele groeten zenden) bij elkaar waren. De jeugd aan het spelen en zingen en schooltje spelen, de volwassenen gezellig aan het babbelen en daar tusschen door Jan aan zijne raadsel tante schrijvende, ik had wel eens om een hoekje willen kijken. Wat aardig van dat album met die plaatjes van Indië. Dirk Binnekamp hè wat vervelend voor je dat je weer in bed ligt, hoest je weer? Heb je verleden week net zooals nu deze keer je brief over de post naar mij naar den Haag gezonden? ik woon van Bleiswijk straat 149. Nu stond er een verkeerd num mer op en heb ik hem toch gekregen, maar als je dat verleden week ook zoo hebt ge daan, dan is de brief toen misschien aan een verkeerd huis bezorgd. Beterschap hoor. Johan en Hendrik Mulder de meeste van die toegezonden raadsels hebben er al eens ingestaan, dus kan ik ze net meer plaatsen. Op het oogenblik heb ik genoeg raadsels. Koos Laurier dus jij vindt dat een paar daagjes herfstvacantie meer dan genoeg is, wel ja, naar school gaan is toch ook pret tig. Raadsels heb ik voorloopig heusch ge noeg. Nico van Staden gezellige vacantiedagen gehad? Een gramophoon op een spiritus- lichtje, dat heb ik nog nooit gezien. Abram v. d. Heijde dit raadsel is goed, maar stuur er nu voorloopig maar gèen, ik heb er nog veel liggen. Garda en Rie Lepelaar het antwoord op je vraag hoe het met mij gaat, lees je in het begin der correspondentie. Ja het was mooi weer om te gaan fietsen, dat troffen jullie goed. Dirkje Hopman verheug je je nu al op het Kerstfeest? dat duurt anders nog vele weken eer het zoo ver is, maar je hebt ge lijk, de voorpret is ook al groot. Marietje Blom dank voor je belangstellend vragen, lees maar het begin der correspon dentie. Neeltje van Breda ik heb nu weer heel veel raadsels in voorraad, zoodra ik dat van jou tegenkom, krijgt het een beurt.. Ja, de zon schijnt dikwijls zoo vroolijk en dan heb ik erg veel spijt dat ik nog niet uit mag. Celia Muyzert jij ook op het verjaarpar- tijtje van Willy geweest? Dat spel: „Mensch erger je niet" heb ik dikwijls over gehoord, maar ik ken het niet. Koos en Lia Slootweg als jullie een raad sel inzenden, dan moet je er het antwoord dadelijk bij doen, dus wil dat de volgende week doen Heeft Koos zoo fijn voetbal ge speeld. Neen hodï, kleine Zus moet nog eenige jaartjes wachten, maar ik vind heel lief dat ze mij wil schrijven. Gelukkig dat je grootmoeder goed vooruit gaat. Wiep van Kluyvc je raadsel zal ik later eens een beurt geven. Jan Evers wel zeker je mag wel eens overslaan, ik ken je al goed genoeg en je had groot gelijk om met je nichtje te spelen in je vrijen tijd. Leny Ooslveen jij viert maar steeds vroo- lijke verjaardagen, eerst je eigen en dan die van je beide ouders, dus alles vlak na el kaar. Plezier gehad met kleine Ellv? Greta de Vries alle papieren die ik van jullie had gekregen vóór mijne ziekte, had ik natuurlijk bewaard Stuur nu voorloopig maar geen nieuwe raadsels, ik zal. er later wel om vragen Nellie Ouwersluot, wat aardig dat je zelf kleertjes maakt voor je pop, dat deed ik in mijne jeugd ook zoo graag Dirk Durieux natuurlijk mag je een raad selneefje van mij worden, ik hoop dat je er veel plezier in zal krijgen. Polonia v. d. Hoeven aan jou hetzelfde antwoord als hiervoor, maar jij wordt een nichtje, geen neefje van mij Martha en Frans Schimmel, ja de vorige keer stond alleen Martha onder den brief, daarom vermeldde ik Frans niet. Frans Schouten, dat raadsel is niet geheel juist, een eierkool is geen ei, heeft alleen den vorm van een ei Wim Crania, wat een massa anecdotes heb je mij gestuurd, die zal ik later wel eens lezen en uitzoeken wat geschikt is, daar heb ik nu natuurlijk met alle corersponden- tie geen tijd voor Annie v. Woudenberg, wat heb je mij weer een langen brief geschreven en heel wat ver teld hoor. Wel gemakkelijk, dat je recht tegenover je school woont, je zult nu wel nooit te laat komen Ga je ook leeren naaien, zoodat je het zoo knap kunt als je moeder. Annie Verboom, bij mij is altijd plaats voor nieuwe nichtjes en neefjes. Ja, dat zijn allemaal bekende namen voor mij, die je in je brief noemde. Wordt maar een trouw raadselnichtje van mij. Adrie en Annie Bavelaar, is het boek zoo naar den zin? Heeft Adrie plezier gehad bij haar grootmoeder? Ik heb het toch goed be grepen, dat het Adrie was. Henk Boom, ben jij veel aan het knikke ren geweest in de vrije dagen? Ja hoor, een groot gedeelte van den dag mag ik weer op zitten. Neeltje Meuldijk, o, dan is die straat vree selijk ver van mij vandaan, ik woon aan den kant van Scheveningen Waar was die erge brand? Dicht bij je? Ali Verdoorn, kijk maar in hel begi-n der correspondentie, dan zie je hoe het met mij gaat. Had je misschien erg veel haast, toen je aan mij schreef? Co Wagemans, ja. nu weet ik dat je een meisje bent, want eenigen schreven vandaag dat je een vriendin van hen bent. Annie Schotema, dat dacht ik wel, dat je heel goed met inkt kunt schrijven, je brie ven zijn altijd zoo keurig netjes Als je dit leest, is het dus juist je vervaardag; harte lijk gefeliciteerd, ik hoop, dat het een vroo- lijke dag zal zijn. Hendrika Ouwerkcrk, was je zoo ziek, dan begrijp ik het waarom ik je eenige weken miste. Mag je nu al weer uitgaan? Of heb je nog huisarrest net zooals ik. Aardig zijn die bouwplaten; een goede bezigheid voor je in bed. Johan Ouwersloot, wat trof dat nu ver velend, dat je je herfstvacantie ziek in huis moest blijven; een groote teleurstelling hoor. Hoe is het er nu mee? Jootje de Wekker, heb je het antwoord cp al je vriendelijke vragen al gelezen in het begin der correspondentie. Neen, dat had je mij nog niet verteld van dat prachtige ver jaarscadeau, maar je was ook net jarig toen ik ziek was. Speel maar heel veel voor je moeder.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 17