VIRGINIA AGENDA. juist U Snitvsal KERK- EN SCHOOLNIEUW it ardath Ook met kurk en goud london Zate,dag. Jeruël: Bidstond te 8'/i uur nam. Leidsche Schouwburg: Lilteris Sacrum: „Dat wat je niet hebt.8 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. Leidsehc Schouwburg: Ensemble Jac. Sluy- tr rs. „De big van 't 108e". 8 1/1 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3'/» en 7'/» uur nam. Nulszaal: Religieus-socialisten. Samen komst 7 uur. Phebe (Oude Vest 01): Kinderkerk te 10 uur voorm. Prediker: Samenkomsten van Jeruël te 3 uur voorm. en 7 uur nam Stadsevangelisatie (Morschweg 59). Sa menkomst te 8 uur voorm. Volksgebouw: Inst. v. Arb.-Ontw. Spr. de heer Mulder van Hilversum. 10'/» uur v.m. Maandag. Leidsche SehouwbuTg: Ver Schouwspe lers. „ralsy". 8 u. 15 nam. Prediker: Samenkomsten van Jeruël te 3 e n8 uur nam. Sladszaal ((oyer): Piano-avond Frances Nash. 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 October waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12 Telefoon 591. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doc toren Boonacker. Janssens, Muyzert. Veld- huyzen en Hovens Gréve. Te Oegstgeest wordt deze dienst waarge nomen door dr. Varekamp. tel. 1916. De Oegslgeeslsche apothec-k. de Kempc- nacrstraat 4, Tel. 274, is dag en nacht geopend. RECLAME. als rhcumatieklijder moet feitelijk eere-i geld iets in huis i hebben, om een J plotselinge,, aanval dired te kunnen bestrijden. Het bette it nog altijd f)n/ncc/rtrt J Oplossing het in de huid drin gende inwrijtmiddel. BIJ apothekers ra drogisten verlo^gbuT 5621 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: B. A. Verzijl. Weddesleeg 5, Leiden, Boek en handelsdrukkerij. Bovengenoemde han delszaak is bij acle van 20 Augustus 1929, omgezet in een Naamlooze Vennootschap onder den naam: N V. Verzijl's Drukkerij. H. de Mooy, Diefsleeg 18, Leiden. Poe- liersbedrijf. Uittredend eigenaar: H. de Mooy, Leiden, dd. 1 .Mei 1929. Wijziging handels naam thans: H de Mooy Jr. T. van Rijn. Burg Bloem9traal 13, Alphen a. d. Rijn. Fouragehandel en Expeditie. Uil- tredend eigenaar: T. van Rijn, Alphen a. d. Rijn. Wijziging handelsnaam thans: J. G. van Rijn Gans Co., in liq., Hooge Rijndijk 73, Leiden. Agentuur en Commissie in schoenen en aanverwante artikelen Bovengenoemde vtnn. onder firma (opgericht 1 September 1928, Venn.: J. E. Chr de Wijs, Leiden en D. Gans. Amsterdam) is met ingang van 1 September 1929 in liquidatie getreden. Ver effenaar: J. E. Chr. de Wijs, Leiden. STEDELIJKE WERKINRICHTING. De aanbesteding der levering aan de Ste delijke Werkinrichting van de benoodigde levensmiddelen gedurende de eerstvolgende 6 maanden, na 31 October a s., had den volgenden uilslag: Gort: B. Ouwerkerk f. 0.20, G. J. de Jongh Co f.0 191/»; Rijst: B. Ouwerkerk f. 0.19, G. J. de Jongh Co f. 0 22 p. KG.: Groene erwten: B. Ouwerkerk f. 0.19'/», G- J. de Jongh Co. (.0.22; Capucijners: B. Ouwer kerk f 0.24, G J. de Jongh Co. f. 0.23; Bruine boonen: B Ouwerkerk f. 0.34, G. J. de Jongh Go. f. 0.34 p KG; Aardappelen: Th. Haan f 3 80 p 100 K.G.; Koffieboonen: Vc-rkouw Stokhuyzen f 1 60. f 1.50. f 1 30 p. K.G.. G. J. de Jongh Co. f. 1 20 p. K.G.; Cichorei: Verkouw Stokhuyzen f.0 05 p p G. J. de Jongh Co. f. 0.04'/» p p.; Stroop G. J. de Jongh Co. f. 0.28 p. K.G.; Krop- brood: Z. v. d. Mey f. 0.12*/» P- K.G., P. de Ru f,0.13 p. 8 ons; Gesmolten rundvet: Van Gastel 1.1.M. Frank f. 0.78 p. K.G.; Groenten: diverse prijzen. o LADELICHTER AAN HET WERK. Bii een winkelier in de Morschstraat ver voegde zich gisleren een net gekleed per soon. donker uiterlijk, opvallend mooi gebit, zonder baard of knevel, met grijze gabardine regenjas bruine broek en schoenen en grijze hoed. die een bestelling deed Toen de win kelier zich verwijderde om het gevraagde te halen en even later terugkeerde, was de kooper verdwenen en met hem een bedrag van 3 uil de geldlade. Eenigen tijd daarna paste de oplichter met succes dezelfde truc toe bij een sigaren winkelier op de Mare, waar hij een bank biljet van f. 10 ontvreemdde. Men zij ge waarschuwd. DE BIOSCOPEN Hei Casino-Theater vangt deze week zijn programma aan met een klucht „Meubelen op ifbctaling" na het journaal. Hierop volgt dan de eerste hoofdfilm „Alarm-signaal", een zeer sensalioneele, doch tevens een zeer goede film. Red. Dryden. de zoon van het hoofd eener spoorweg-maatschappij, maakt een spoorwegongeva! mee en tracht zijn vader te overtuigen van hel feit. dat dit te wijten is aan onvoldoende veilig heids maatregelen. Red laat nu zijn studie varen en wijdt zich geheel aan de spoorweg- industrie Hij werkt hard aan een nieuwe uitvinding, een veiligheids-signaal. Hij gcett zijn plannen in verkeerde han den en wel aan Tom Peck, den afdeelings- inspecteur. Deze tracht nu de uitvinding onder zijn naam te doen doorgaan, doch op het juiste moment wordt hij ontmaskerd en beloofd den ouden Dryden zijn zoon als opvolger te benoemen. Ook het romantische tintje ontbreekt aan deze film niet. Na de pauze loopt „Na-Oorlogswee" een eenvoudige geschiedenis die weergeeft hoe twee mensehen door wederzijdsche liefde en vertrouwen elkaar kunnen helpen en zich weer weten op te heffen uil de ellende, zoowel geestelijk als lichamelijk. Betty Car lisle, een der mooiste meisjes uit een mon daine nachtclub, komt toevallig in aan raking met een door den oorlog blind en half lam geworden jongeman Jimmy Pruett. Zij krijgen elkaar innig lief. en Betty gaat een ander leven leiden, terwijl Jimmy na langen tijd door de kracht der suggestie het gezicht cn hel gebruik zijner ledematen terugkrijgt. Werkelijk een goed programma! City-Theater Ricardo Cortez en Euge nia Gilbert, twee goede bekenden uit de filmwereld, die in den loop der jaren in verscheidene rolprenten favoriet waren, en aldus een goede reputatie genieten .hebben wij gisteravond in hel City-Theater in de film: Het geheim van de Sohaduw, die deze week een der hoofdfilms vormt, weer goed op dreef gezien. De inhoud ervan zul len we niet beschrijven, doch wij willen er slechts op wijzen dat het een mooie detective-verhaal is vol mysterieuze situa ties. die cep ieder in spanning houden tol den laats ten meter film toe en waarin een verrassende ontknooping te zien valt Wie van het genre „geheimzinnige" films houdt, kunnen wii aanraden deze film Ie gaan zien. want zelden zal men een mysterieuzer ge schiedenis Ie zien krijgen! Hieraan gaan nog voorat een schitterende natuuropname en een komische film" Nog zoo'n zeeman. en de vloot vergaat Na de pauze „Lady Raffles", waarin wij Jack Dempsey's vrouw, Estelle Taylor, dc hoofdrol zien vervullen. Het is een tilm met een boeiende intrige en met goed spel van iederen artist Deze film zal men le vens gaarne zien om dc schitterende (olo graphic en decoratie. Wij mogen het City- programma deze week zeer goed verzorgd noemen ep hel doel ons genoegen te kun nen vermelden dat in dit theater voortaan ook Metro-Goldwvn-Mayer-films vertoont zullen worden. Er werd hier wel eer.s wat te vee] sensatie gegeven1 Trianon-Theatei Bontgekleurde affi ches in vestibule, trappenhuis en foyer van de gezellige bioscoop aan de Breeslraat doen ons steeds meer verlangen naar het wonder der sprekende zingende ep musi- ceerende film „The singing (bol", waarvan de directie dezer dagen de komst aankon digde. Maar voor het oogenbtik moeten we ons nog tevreden stellen met Richard Dix, Norma Talmadge en Noah Beery, die deze week op het programma prijken Het zijt alie drie namen, welke veel beloven cn deze belofte ook alleszins in vervulling doen gaan. Richard Dix speelt de hoofdrol in „In geheimen dienst", een uitermate span nend filmverhaal, dat zich afspeelt in het land van de" Rijzende Zon, waar een troep bandieten het gemunt heeft op zijn leven en dat van een viertal Amerikaansche touristc-n. Op alle mogelijke manieren po gen da schurken de vreemdelingen in een hindernis te lokken ,maar Dix, die als ka pitein op een vrachtboot heeft dienst ge nomen weet na tal van cnerveerende ge vechten redding te brengen. Een meisje, dat in het gezelschap der Amerikanen ver toeft, doet hem hierbij zijn beste beentje voorzetten, maar alleen zijn nederige be trekking schijnt zijn huwelijk met hel schat tige en schatrijke meiske in den weg te staan. Natuurlijk wordt hekend .dat de nederige scheepskapitein in werkelijkheid officier bij den geheimen dienst is en het slot laat zich dan niet moeilijk meer raden. In de tweede hootdTilm zijn Norma Tal madge en Noah Beerv weer kostelijk op dreef. Wij hebben een stil vermoeden, dat de titel van deze film „De lokvogel" ook inderdaad voor Trianon een lokvogel zal blijken le zijn en moeien volmondig toe geven, dal hun heider spel een lust voor het oog is, terwijl het verhaal ons door loopend in spanning houdt. Het variété-nummer bestaat ditmaal uit het optreden van een muzikalen clown, die zijn muzikale lusten op allerlei onmogelijke instrumenten bot vierde en daarmee da- venden bijval verwierf. Aan den heer Grégoire en zijn orkest ten slotte een woord van hijzonderen lof voor de uitstekende illustratie van het filmge deelte. Luxor-Thealer Weer een oorlogsfilm, maar één met zeer weinig pretenties! De tafereelen van hot slagveld, hel gebulder der kanonnen en het gieren der granaten worden allengs minder nu de markt lang zamerhand overvoerd geraakt van dergelijke filmproducten en zij de massa minder gaan imponeeren ,wal niet wegneemt, dat deze rolprent vele goede momenten heeft, dank zij vooral do keurige vertolking van Ri chard Parlhelmess Aan het front vechten Paul en zijn vriend Pierre legen de Buit- schers, die onafgebroken hun opmarsch voortzetten en de vrienden worden daarbij tevens nog verontrust door de berichten uit Parijs, waar Paul's ouders niet ophouden hun dochter Yvonne die in stille met Tierre verloofd is le bewegen in 't huwe lijk te treden mei een rijken schurk, die voor geen middel terugdeinst om zijn doel te bereiken. Het wordt Pierre tenslotte le machtig en niettegenstaande hem verlot ge weigerd wordt weet hij toch naar de hoofd stad te komen en Yvonne te overreden het ouderlijk huis te verlaten, opdat zij buiten het dreigende gevaar van den opgedrongen bruidegom zal komen. Dagen van liefde en geluk volgen .maar als de jongeman einde lijk tot bezinning komt en zijn makkers aan bet front weer le hulp snelt, wordt hij gearresteerd wegens desertie en doodge schoten. Dal. althans meent de familie en meent ook het meisje, dat in vertwijfeling naar het ouderhuis is teruggegaan en nu niet meeT bestand is legen den drang van den vader, die de beloofde goudstukken van den rijken schoonzoon al in zijn zakken meent te hooren rammelenEdoch: zijn toekomst-muziek wordt wreed verstoord Als de spanning ten (op geslegen is keert immers de doodgewaande terug uil de krijgs gevangenschap, waarin hij is geraakt, na dat hel vuurpeleton bestaande uit vrien den hem wel gewond, maar niet gedood had. De rest is als in ieder behoorlijke film m.a.w." Pierre en Yvonne worden °en paar en de man met de millioenen kan op zoek gaan naar een andere bruid.... Voor de pauze gaat een romantisch smok kelaarsdrama ,dat edhler ondanks alles nog e«n genoeglijk slot hoeft, terwijl het pro gramma verder wordt gecompleteerd door het optreden van Jeanna Horsten en Henri Theunissen, die veel. zeer vee! succes heb ben geoogst op den eersten avond. Ernst en luim wisselden elkaar voortdurend af en aan het lol dreunde heel de zaal toen het pojnilaire refreintje van het Fordje op de proppen kwam! o Eerste-luitenant J. van Waning. van het 6de regiment veldartillerie a.hi.r, wordt van 18 November tot en met 15 Maart ge detacheerd bij het. regiment genietroepen te Utrecht tot h?t volgen ran een verbin- dingscursus. De heer Th. J. v. d. Heijden, alhier, is heden beëedigd als deurwaarder bij de i>e- lastingen van de gemeente Rqnsburg. Door B. en W. der gemeente Heem stede is heden aan onzen stadgenoot den heer G. A. Koning, aannemer, gegund en opgedragen hert bouwen en maken van een brug benevens 200 M. sohoeiingswerk over de Leidsche Vaart te Heemstede. Mej. M. M. Walerreus uit Den Haag is alhier geslaagd voor het examen apothekers assistent. Bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduaid IJdo alhier is in druk verschenen het verslag van de Plaatselijke Schoolcom missie over 1928, waarin een uitvoerig over zicht, wordt gegeven van de in het afge- ioopen jaar plaats gehad hebbende muta ties en reorganisaties. Wjj vestigen de aandacht op den her denkingsavond van de Nederl. Vereeniging v. Huisvrouwen, wélks zal plaats vinden op Dinsdagavond ten S ure in den foyer van de Stadsgehoorzaal, Mevr. Jacq. RooyaardsSandberg (dacla- matric6) en mevr. Julie de Stuers (zang) zullen haar medewerking verleenen. Vanwege het bestuur van den Armen raad alhier zal in een vergadering in het Nutsgebouw, op 13 November, toeganke lijk voor de leden van alle in den Armen raad vertegenwoordigde instellingen en col leges en voor andere belangstellenden, dr. A. Querido. geneesheer van bet gesticht „Voorgeest", een Inleiding houden over hst onderwerp: „Moeilijke kinderen als sociaal probleem". In den afgeloopen nacht is ingebroken in het clubhuisje van „Vitesse", staande op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel. De inbreker nam een aantal reepen chocolade en een porlemonnaie, inhoudende I 2 mede. De Leidsche tooneelver. ,.D. O. S." en de Leidsche Dileltantenclub zullen op 9 No vember as. te Den Haag uitkomen in den door de Tooneelver. „Luclor et Emergo" al daar uitgeschreven nationalen tooneelwed- slrijd. Eerstgenoemde voert op „Het Kind" van Herman Heyermans; de tweede „Ge dwongen Liefde" van Frans Mynssen. Aan te velen is het nog onbekend dat het „Leidsche Volkshuis" een platenverza meling bezit. Een verzameling van repro ducties van schilderijen, beeldhouwwerk, bouwwerken, enz., die ter beschikking staat van hen die langs dezen weg beter willen Ieeren schilderijen te bekijken en hun ont wikkeling in deze richting wenschen aan te vullen. Dinsdagsavonds van 7.309 uur be staat op het Volkshuis, Apothekersdijk 33. gelegenheid zich te laten inschrijven en pla ten mee te nemen en in te ruilen. De con tributie is zeer gering, n 5 cent per week I of f. 1.ineens voor hel geheele werkjaar. De aid. Leiden van het Nederlands Meisjes Gilde is voornemens om op dag 30 October a s. een propaganda-aw te organiseeren, waartoe alle meisjes, disi voor Padvinderij voelen of er mee in h", willen komen zijn uitgenoodigd. Nattid zijn ook de ouders van harte welkom De afdeeling telt drie groepen im.i gezellen, n.l. één kabouterkring voor re-.jj van 812 jaar, één padvindslers- eai pioniersgroep, resp. voor meisjes van 12- jaar en van 17 jaar en ouder Hei doel en de werkwijze var lie a vinderij voor meisjes in Nederland i. dien avond nader worden uiteengezet. Ys verwijzen wij naar een advertentie ii Blad Met ingang van heden is dc brood banketbakkerij van den heer G. P. 3. C« van den Oude Rijn 11, waar zij 7 jau vesligd is geweest, overgeplaatst naar perceel lfoogewoerd 64, waarin vroege heer Poptie een soortgelijk bedrijf heelt geoeiend. De inrichting geschiedde gel overeenkomstig de eischen, welke de Ui woordigen tijd daaraan stelt en doel ontwerper, den heer van Iterson alle aan. In den winkel zijn alle artikelen, wel het brood als het banket als de ané lekkernijen in keurige stofvrije etalages gestald. De brood- en banketbakkerij van elkaar gescheiden. Eerstgenoemde onmiddellijk achter den winkel. gelegen.'' wijl de banketbakkerij zich op de eersten dieping bevindt. Beide zijn zeer mi® hygiënisch ingericht. Wij wenschen i heer Corba in n nieuwe omgeving succes toe. PREDIKBEURTEN VOOP. ZONDAG 27 OCTOBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.Vm. halfelf, ds. Bod» Eglise Wallonne: matin k dix heurü demie, M. D. Lemaire, pasteur k Brus* Evang. Luth. Gem.Voorm. halfelf. De Meijere. Rel. »Soc. Ver. (Nutszaal): Nam. 1 mevr. L. Sirks— Harraeijer van Bussuro Remonstr Kerk: Voorm. halfelf, ds. P. van de Water, van Baarn. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volksbufl Voorm. halfelf, ds. G. J. Sirks van Haag. Geref. Kerk (Rehoboth)Voorm- 10 nam. 6 uur. ds. Van den Brink. Vrije Kath. Kerk (Nutszaal): Vod halfelf. Hoogmis. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk (Julianastr.) halftien, ds. Johs. Stehouwer; nam. z?v-n ds. J. G. L. Brouwer (Dankz. gewas). Hulpgebouw (Gouwsluis)Nam- nfllf*e ds. J. de Bruin (Dankst. v. h. gewas)- Ned.-Herv. Kerk (Oudshoornschev^ Voorm. 10 uur, dr. J. P. Cannegieler Evangelisatie (Hooftstraat)Voor®* tien en nam. halfzeven, ds. Van van Putten. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. nam. 6 uur. ds. B. A. Knoppers van sterdam. a Ohr. Geref. Kerk (v. Reedestr»» Voorm halftien en nam. 6 uur, ds- Geref. Kerk )Raadhuisstraat): 10 uur, ds. J. H. A. Bosch, na-rn. 6 uur' heer M. Kamper. f Geref. Kerk (De Ruiterstraat) 10 uur de heer M Kamper: nam ds. J. H A. Bosch. i Martha stichtingVoorm. 10 uur' W. Voors. hi- 1 RECLAME. CHIEF WHIP

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2