u Buitenl. Weekoverzicht. DE VLUCHT UIT, DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE, BRIEVEN !J!T BERLIJN. VOOR DE HUISVROUW. ONZE TELEFOONNUMMERS: Directie en Administr, Redactie 8 rig? Waarom wel een grens te stellen bij het metalen geld en niet bij de zilver bons? Hebben wij ook niet nog een dekking in ons muntfonds? Een grond aan te geven, dat het publiek wel geneigd is en blijft onzen onvoiwaardigen zilveren gulden aan te nemen en niet een nikkelen, valt moei lijk. Wordt de ontwikkeling van ons pu bliek dan niet heel laag aangeslagen? Alles is slechs de kwestie eener juiste propaganda en zelfs behoelt deze, vooral in Nederland, niet eens zoo intensief te zijn. Voortgaande zegt schr. dat er weinig vrees is dat een nikkelen munt eerder na gemaakt zal worden dan een zilveren, ter- vijl hij evenmin gelooft dat het vertrouwen jn ons land zal verminderen bij vervanging van den munt. Aan de nikkelen munt is nog e?n ander voordeel verbonden, dat wellicht nog te wei nig naar voren gebracht is. In crisisdagen als Augustus 191-4 bestaat de neiging iedere geldsoort, welke eenige eigen waarde heeft, op te potten en te bewaren Zoodoende ont staat er spoedig een tekort aan betalings middelen, wat slechts helpt de ongerust heid te vergrooten. Is de metaalwaarde onzer munten gering, dan behoeft er minder vrees gekoesterd te worden, dat ze in crisis tijden achtergehouden worden. Het zilver heeft zijn historische taak ver vuld. China. Voor-Indië potten mindpr zil ver op dan vroeger, zoodat er meer mogelijk heid van waardedaling dan waardestt,glng van het witte metaal beslaat. Er is dus alle reden om met de invoering eener nik kelen munt niet te lang te wachten. Gaat Zwitserland hetzij door vervanging van zil veren door nikkelen munt, hetzij door in voering van zilveren munten van geringer gewicht dan de thans circuleerende, op grootere schaal over het zilver buiten ge bruik te stellen, gaan andere landen daar toe eveneens over onherroepelijk zal dit ongunstig op de resultaten bij ons zijn uit werking doen gevoelen. Tegelijkertijd met hel nikkelen muntvoor- stel wordt naar voren gebracht de wensche- iijkheid al dan niet een 5-gulden-bon in Ie voeren. De invoering van een dergelijken bon zou het betalingsverkeer nooit kunnen vergemakkelijken. Alle lichamen, welfcp groote kassen te houden hebben, weten hoe tijdroovend de behandeling van groote massa's bons is en hoe licht daarbij ver gissingen voorkomen. Er heerscht overal een streven naar mechanisatie en de ver schillende soorten betaal machines vinden een steeds grnoler gebruik Zulke betaal ma chines zijn echter nimmer te gebruiken voor papieren geld Invoering van een 5-gulden- bon moet dan ook m.i..aldus de heer de Beaufort, ontraden worden, als een stap achteruit. RECLAME. geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig 5611 Crisigenicht allerwege Een waar schuwend schot. Weinig konden wij bevroeden, toen wij in ons vorig overzicht wezen op de ver zwakte positie van Briand, dat de Kamer hem in de eerste zitting na het zomer reces zou doen sneven! Dit onwaarschijn lijke is echter waarheid geworden; het ka binet Briand is met 11 stemmen in de min derheid gebleven en dientengevolge afgetre den. En het mooiste van alles is feitelijk, dat het juist diegenen zijn. die Briand's politiek volledig onderschrijven, die der» Fransohen strijder voor verzoening en vrede deden vallen. Het klinkt zeker gek, maar in de politiek is nu eenmaal niets te dol Men zal zich wellicht herinneren, hoe Briand. toen ziekte Poincaré dwong zijn ambt neer te leggen, diens ministerie over nam. zulks onder verzekering, dat het ka binet slechts een tijdelijk karakter droeg, dat het zou heengaan, zoodra de kwesties betreffende Young-plan c a. geregeld zouden zijn. Druk temidden van deze regeling heeft zich in deTransche Kamer een meerderheid weten te vormen, die niet langer zonder een nadrukkelijke uiteenzetting van den leider over de situatie haar vertrouwen wilde schenken Briand mocht de kwestie van vertrouwen stellen bij zijn weigering thans open kaart te spolen. nu men nog doendp is om het Young-plan in veilige haven te brengen; over de te volgen proce dure bij de behandeling der ingediende interpellaties liet men hem kalm vallen! Van recht? stemde de groep Mann tegen hem. waar inderdaad ongerustheid heerscht over de gedane toezeggingen betreffende ontruiming van het Rijnland en van links waar Briand's politiek zonder aarzeling wordt gesteund! de radicalen en socialis ten Dit uit motieven van geheel binnen- landschen aard. die niets uil te staan heb ben met het buitenl beleid! Links vond men de verhouding tueschen regeering en parlement uit den booze daar de regeering bij buitenl. aangelegenheden steunde op links, bij binnenlandsche op rechts en hei centrum en reeds meermalen dreigde daarom gevaar voor een nederlaag van het kabinet. Inzicht in de belangrijk heid en liei gewicht van zoo'n stap hield echter geregeld terug en dit te eer waar links bezwaarlijk een meerderheid is te vormen. Voor en aleer links het daarom mocht aandurven het kabinet ten val te brengen op een zoo gewichtig oogenblik als thans juist nu komt immers het beslis sende stadium bij de regeling der de eerste jaren te volgen politiek, zoowel economisch als anders had men mogen verwachten, dat ter linkerzijde zekerheid bestond ten aanzien van herstel van het oude kartel of over het vormen van een op andere leest geschoeide meerderheid, doch niets van dit alles. Hel omverwerpen van het kabinet Briand is dientengevolge een daad van niet te verantwoorden opportunisme I De vraag- wat nu? lijkt zeer moeilijk op te lossen. De socialisten hebben reeds ver klaard geen zitting te willen nemen in een linksche regeering, wel een socialistische minderheidsregeering te willen vormen, die evenwel uitgesloten is te achten. Blijft over de radicale partij van Daladier. de sterkste levens van de drie partijen .die Briand deden sneuvelen; want de groep Marin telt natuurlijk niet mee. Op aanraden van Briand heeft president Doumergue zich inderdaad tot Daladier ge wend en hem de vorming van een mini sterie opgedragen. Zal deze echter kunnen slagen? Niet zonder zich te stellen onder dictatuur der socialisten, wier steun on misbaar is Of de partij daarvoor te vinden zal zijn? Toevallig zijn de radicalen juist in congres bijeen, zoodat de beslissing spoe dig kan vallen. Maar zelfs bij een ernstige poging wij twijfelen of het congres zal adviseeren de opdracht te aanvaarden krijgt men een heel zwakke regeering, die hij het kleinste politiek gerucht ineen zal storten! Frankrijk is door het jongste gebeuren in een impasse beland, waaruit het niet ge- makkelijk zal worden verlost! De eenige man, die uitkomst zou kunnen brengen, wordt door ziekte van de staats zaken afzijdig gehoudenPoincaré. Wel is ook de tweede, operatie goed gelukt, maar vooreerst blijft deze 6trijder uitge schakeld Stresemann overleden, Briand, hoewel zijn politiek door de groote meerderheid in Frankrijk wordt goedgekeurd, ten vat gebracht, de Europeesche politiek ont vangt wel geduchte klappen. Ook buiten Frankrijk ziet men overal crisis. In Duitschland duurt de strijd over i het Volksbegehren onvermoeid voort en hoe meer blijkt, dat de Duitsch-nationalen een verloren 6pel spelen, des te scherper wordt dit door hen gevoerd op niets ontziende wijze. In Oostenrijk spitst zich de strijd over de grondwetswijziging meer en meer toe. Niemand durft voorspellen, waarop het daar te lande za! uitloopen. In RuslanJ gist het innerlijk, al komen daarover geen betrouwbare berichten, 't geen blijkt uit de snelheid, waarmede weer eens tal van dood vonnissen worden voltrokken op z.g. sa menzweerders. In Egypte dreigt de Kamer verkiezing een mislukking te worden, nu de Wafd inzake het verdrag met Engeland geen eerlijke verklaring wil afleggen. I?i Afghanistan wordt de nieuwe koning Nadir Khan, die werkelijk Habib Oellah als ge vangene te berochteD heeft., door de aan hangers van Aman Oeilah al weer bedreigd In China golft de burgerkamp op ouder- wetsehe manier op en neer, zonder dat een der vechtende partijen voordeel van beslissenden aard weet te behalen... Is deze lijst voldoende 1 Anders is nog te wijzen naar België, waar Jaspar zijn kabinet re organiseerde, doch niet versterkte en naar Roemenië Te midden van dit alles bracht de week een kleine idylle: eindelijk werd toch offi cieel de reeds langen tijd aangekondigde verloving tussehen den Ttaliaanschen kroon prins Uroberto en prinses Marie José van België, een paar, dat elkaar al geruimen tijd kende en waardeerde. Doch het idyl lische is ook hier spoedig verbroken, daar een Itaüaansche anti fascist te Brussel een aanslag pleegde op den toekorostigen brui degom. Gelukkig mislukte deze volkomen, zoodafc niemand werd gewond, doch het revolverschot bij het graf van den Onbe kenden Soldaat heeft ruw ingeluid het beeld der harde werkelijkheid temidden van een feest-droom... Dit schot zal prins en prinses hebben doen hooren den strijd, die hun eens op den Italiaanschen troon te wachten staat! (Van onzen correspondent). CORRUPTIE. Berlijn, 19 October. Het hindert mij altijd, wanneer ik over het volk. dat mij in den vreemde gastvrij heid verleent, iets ongunstigs berichten moet. Nederland en Duitschland zijn in vele opzichten op elkander aangewezen. Duitsch land is en blijft ons natuurlijke achterland, geheel afgescheiden van de vraag, ol de Duitschers oms meer of minder sympathiek zijn. Onze volkeren, onze talep zijn tot op zekere hoogte verwant Van Nederlandsche zijde moge steeds een neiging bestaan heb ben, deze verwantschap niet te onderstree- pen (om zeer begrijpelijke motieven, vooral vóór 1914)en aan den anderen kant zijn er r:og heden zeer groote Duitsche volksgroe pen, die' weinig of niets van Nederland weten en het hoogstens als een kleine, inder tijd weggeloopen Duitsche provincie be schouwen. Dit alles mag ons niet blind maken voor de vele kranige eigenschappen onzer Ooste lijke buren. Het Duitsche volk is taai. werk zaam. solide, moedig. Dal zijn kerneigen- schappen En het heeft steeds bewonderens waardige technische talenten, niet zelden wetenschappelijke geniën voortgebracht Het leverde der menschheid het grootste aantal geniale componisten, een respectabele col lectie dichters van groot formaat, wijsgee- ren van wereldreputalie. financieele kop stukken en industriee'le leiders van meer dan gewone beleekenis. Hel staal op sport gebied in de wereld in de allereerste rij. het schittert op hel gebied der luchtvaart, kan bogen op duizenden inlernationaal-bekende i juristen, artsen en ingenieurs-, heeft stellig 7 43. ,/n Tijgerboutje zal me smaken," zei Duimstok, ,,'k heb honger als 'n paard". „Is goed", zei Jan Klaasen, 't dier in stukken snijdend met zijn zwaard. Boven het vuur werd het vleesch gebraden, ieder kreeg 'n sappige bout. ,/t Is toch gek", zeide Piero lachend, „dat ik zóó wel van 'n tijger houd." 44. In den morgen gingen Jan en Duimstok, samen op verkenning uit, Piero en Trijn zouden achterblijven, op d'oude, vervallen schuit. „Adieu", zei Piero groetend en in zijn oogen blonk een Ira^n. „Vaarwel mijn Jan" riep Trijn, doekzwaaiend, ze was heel erg aangedaan. de beste regisseurs en tooneelspelers ter wereld. Me dunkt, dat het er mee dóór kan. Vooral als men bedenkt, dat ik waar schijnlijk nog de noodige ver nstelijke ca- tegoriën heb overgeslagen. Des te, meer recht meen ik te he'bben, den vinger zoo nu en dan ook eens op eenige wondeplekken te mogen leggen. - Corruptie' is een hard. een leelijk woord. Wanneer ik vaststel, dat tegenwoordig in zekere Duitsche kringen de corruptie hoogtij viert, dan heb ik, met volle bewustzijn, niet te veel gezegd. De laatste jaren hebben we, vooral in Berlijn, zooveel schandalen mee gemaakt. dat men langzamerhand aan het moreele crediet van een zeker percentage der Duitschers begint te twijfelen. Het helpt niet, als men van Duitsche zijde, en dan natuurlijk vooral uit den anti-semietischen hoek. de opmerking maakt, dat bijna alle schandalen aan Joodsche invloeden te' wijten geweest zijn. Het moge waar zijn. dat Kutisker, de gebroeders Barmat, de gebroe ders Sklarek en zoovele anderen, die tot middelpunt van Duitsche schandalen wer den of nog heden zijn. tot het Israëlietische ras behooren. Maar de mannen, die het dezen Joodschem financiers mogelijk maak ten uit niets binnen beangstigend-korten tijd sehijn-millionnalrs te worden, waren geen Joden doch volbloed Duitschers. die- on danks alle schoone „arische beginselen maar al te zeer geneigd bleken, zich met de „verachte Joden" zakelijk in te laten en op corrupte wijze, zij/het als ambtenaar dan wel als „particulier bsadja" -hun beurs te spekken. ,5.*r - Neen, de corruptie-in het hèdendaagsche Duitschland draagt geen Joodsch maar wel •degelijk een Duitseh karakter En om alle misverstanden te voorkomen, wil ik er nog op wijzen, dat uit 't woord „hedendaagsch" vooral niet mag worden afgeleid, dat hel keizerlijke Duitschland geen corruptie en schandalen kende. Beweerde ik dat. dan zou mea mii terecht kunnen beschuldigen op deze plaats aan politiek te doen. Iets, wat ik tot eiken prijs wensch te vermijden! Corruptie komt in vele, waarschijnlijk wel in alle stalen voor. Frankrijk is er de laatste jaren evenmin vrij van geweest als Engeland. De Balkan- staten waren er ten alten tijde berucht voor; het keizerlijke Rusland leed aan erfelijke corruptie pn omkooperij: de Veree'nigde Sta ten van Noord-Amerika verrassen ons elk jaar met nieuwe schandalen. Duitschland echter loopt in dit opzicht bijzonder in de gaten, omdat het steeds de reputatie genoot over een corps ambtenaren te beschikken, dat vrijwel ongenaakbaar was voor verlokkende invloeden van buiten, en dat op een extra-titel of een blinkende ridderorde oneindig veel meer prijs stelde, dan op een langs slinksche wegen veroverd canto bij de bank. En nu zijn het juist deze Duitsch-Prui- sische ambtenaren en beambten, die ons ge loof in hun voortreffelijkheid den laatsten tijd op een al te zware proef stellen. Joodsche kleine handelaars zijn naar Ber lijn gekomen, hebben zich hier in het zaken leven weten te dringen, slaagden er in bij kleinere Duitsche staats- en particuliere banken credieten te krijgen, probeerden het toen met omkooperij en deden al spoedig dc ervaring op, dat met geschenken in geld, kleeren. levensmiddelen met uitnoodigingën voor banketten, vacantiereizen in het bui tenland, drinkgelagen in uiterst twijfelach lig gezelschap, en soortgelijke middeltjes niet alleen kleine beambten, maar ze'lfs een rijkskanselier, verschillende ministers hooge ministerieele ambtenaren, onder-burgemees ters van Berlijn, politici en parlementariër? tot ongeoorloofde handelingen of tot het aan nemen van geschenken voor zich of voor hun echtgenootem over te halen waren! Ik wil op al die verschillende gevallen niet ingaan. Het Barmat-schandaal, waarin rijkskan selier Bauer en dc als gevolg daarvan in de gevangenis overleden r. katholieke rijksmi nister Höfle naast tientallen andere hoog geplaatste Duitschers betrokken waren, zal men zich nog wel herinneren. Niet minder sensationeel is het Sklarek- schandaal, dat we juist in deze weken door maken. Heel overzichtelijk is het gebeurde nog niet. Maar als waar blijkt, wat op het oogenblik hoogstwaarschijnlijk is, dan zal binnenkort, zelfs de eerste burgemeester van Berlijn, de heer Boess. die op het oogenblik in Amerika gefêteerd wordt, het slacht offer van zijn onvoorzichtigheid worden. Immers ook van hem wordt in alle kranten verteld, dal hij'duldde, dat zijn echtgenoote kostbare pelsen door bemiddeling der firma Sklarek, die het monopolie op levering van gemeentelijke klecding had, voor een klein percentage van de waarde kon koopen, en dat de Sklareks het tekort dan uit eigen zak bijpasten. Natuurlijk om te gelegener tijd de zekerheid te hebben, dat hun uiterst voor deel ige contracten met de gemeente weer de noodige' jaren worden verlengd! Het slaat wel vast, dat de gebrs. Sklarek, die tot de rijkste inwoners van Duitschland gerekend worden en er een intemahonaal- beroemden renstal op na hielden, ten slotte heusche bedriegers geworden zijn. die1 er niet tegen opzagen, leverantie-opdrachten te vervalschen om daardoor zeker, dat zij door omgekochte ambtenaren niet gecontro leerd zouden worden de 9tad Berlijn voor ruim 10 millioen marken op te lichten. Vast staat echter ook, dat directeuren van de stedelijke bank deze corruptie évenzeer in de hand gewerkt hebben als onder-burger meesters (een is er reeds in verzekerde be waring!), chefs van gemeentelijke afdeeiin- gen, ministerieele ambtenaren en vele andere instanties die bij feesten in de villa's der Sklareks steeds te vinden waren en van de mogelijkheid om voor een spotprijs bij de duurste Berlijnsohe kleermakers hun garde robe te laten aanvullen, jarenlang een dank baar gebruik gemaakt hebben. Rijk, staat en stad zijn de laatste jaren in Duitschland in sommige hunner organen corrupt gebleken. Het lijdt geen twijfel, dat oorlog en infla tie daaraan in dc eerste plaats schuldig zijn. De moraal is in Duitschland een geheel an dere geworden. De waarde van het geld kent men niet meer. Het sparen is jarenlang ge staakt jen "begint pas in den alierlaatsten tijd toe te nemen. Duitschland is duur, Berlijn een van de duurste steden van Europa. Vele menschen wonen in huizen, welker huur de helft van hun inkomen verslindt. Onder zulke omstandigheden heeft de verleiding gemak kelijk spel. En merkwaardig genoeg zijn het vooral de sociaal-democraten geweest, die het slachtoffer dezer pogingen tot omkoo perij van ambtenaren en beambten gewor den zijn. De plotselinge millionnairs namelijk zijn alleen zoo handig geweest, zich als ledeu der Sociaal-Democratische Partij te laten inschrijven. Zij waren dus „Genossen". En de socialistische booze' function na rissen zagen er „geen bezwaar in", aan million- rairslafels van „partijgenooten" bun buikje te vullen. Maar ook r. katholieke Centrum-ministers democraten, conservatieven en zeif9 com munisten waren of zijn in deze schandalen verwikkeld. „There is something rotten in the State of Germany". De ijzeren bezem alleen zou hier kunnen opruimen 1 ROLAND. Er is een lezeres, die op voet van oorlog staat met haar haar! Het is vet, sluik, on handelbaar. In één woord; het is onbruik baar voor zijn éénig doel: het hoofd van een vrouw te versieren! Nu is het voor mij natuurlijk een uiterst moeilijk geval, dat ik het haar in questie niet ken. Doch ik kan mijn rubriek niet uitbreiden met een spreekuur om mijn lezeressen te woord te staan! Gelukkig geeft deze dame nauwkeurig op hoe zij haar hoofd behandelt- veel was- schingen met groene zeep en grove soda of shampooing. Dat is verkeerd! U moet nooit vergeten, dat haar een fijn en teer bestand deel is. waar u nimmer grof of ruw mee mag omspringen Soda en groene zeep zijn veel te harde middelen voor uw haar. Dat doen de boeren en de soldaten maar een vrouw nooit, hoor! U moet voor uw haar zeep gebruiken, die weinig alcalisch. zelfs bijna neutraal i« Een goed praeparaat beveelt Dr van der Hoog in zijn bekende Cosmetische Cause rieën aan: de vloeibare Sapoderma (NV. Bousquet Zeepfabrieken); deze zeep reageert neutraal en bevat een middel, dat het vet oplost U mag in geen geval soda of ammo niak in het water gebruiken en ook geen shampooings. waarvan gij de samenstelling niet kent Het beste is u te bedienen van regenwater of gedistilleerd water voor haar- wasschen; u kunt ook gebruiken een af kooksel van 3 liter van Panamahout (Radix Guillayae). Droog 't haar met warme handdoeken. Drogen met warme lucht is ook goed mits de lucht niet te heet is. Te snelle en te heete drooging is niet goed voor het haar. Voorts moet u opletten, dat uw haar niet te veel van de buitenlucht wordt alp s'oten. De caoutchouc badmutsen b.v. 's zomers urenlang in het zonnebad hoofd omsluiten, zijn daardoor niet g, voor het haar. evenals de nauw om hoofd sluitende hoedjes. Loop veel bloot hoofds! Laat de wind maar eens door haren waaien! Hoe meer licht en lucht, te beter voor uw hoofd! Wanneer u, ook na deze behandel^ sleeds vet haar blijft houden, raad ik met nadruk aan een huidarts te raadplege: want mogelijk is dan óf uw haar hoofdhuid ziek. Gezond haar is namelijk altijd drx Wanneer het haar vet is, wijst dit op mogelijkheid van een ziekte. Er bestaat dj veel kans. dat uw haar vroeg gaat uitn len. Wees dus op uw hoede en roep tijds medische hulp jn. Een maal per week het haar wasset is ruim voldoende; u kunt het ook in de tien, veertien dagen doen. Wanneer u liever uw haar niet raeh krul tang friseert, kunt u haarspelden pen. waar u 's nachts het haar ombe windt; u kunt ze bij alle kappers krijjs d? kleinste zijn het beste; u zet er oq veer 7 of 8 in uw haar na dit een wei: bevochtigd te hebben. Doch u kunt ook n baat vinden bij laten onduleeren door goeden kapper, b.v. ééns in de 14 da;? en dan de golf onderhouden met de bon genoemde haarspelden. Zorg verder sto voor een schoone borstel en kam. fc. moeten geregeld gereinigd worden. fc«! in lauw zeepwater met een weinig soda (in heet water opgelost natuurlij! in lauw water, waarin wat ammonia) druppeld werd. Daarna 10 minuten af: len onder de koudwaterkraan en dan op warme maar niet te heete plaats te drof leggen. Eerst 8 10 uur na het wassci mag u de borstel weer gebruiken. Toevallig vroeg juist een andere leze of ik soms een middel ken tegen roeden neus! Gaat u daar nu niet lachen; het is voor de betrokken pera een méér dan onplezierig euvel! Men w? er dikwijls mee geplaagd en andere keef weer er om beklaagd; het een is al efl onaangenaam als het ander. Mijn lezers legen de „poeder-manie", zooab zij noemt, maar zóó als tot nu toe kan zi) niet blijven loopen. Zij durft zich schier geen gezelschap te vertoonen; want zooi zij zich even warm praat, wordt de van haar neus haast even rood als alarmsignaal van een auto! Ook voor deze ellende vond ik in L noemde boekje baat: de oorzaak van rooden neus ligt in een slechte bloeder" latie door de bloedvaten van uw gel Hierdoor ontstaat stuwing en als hiervan ontstekingshaarden om de bi vaten heen. De oorzaken van die vaak wijking doen hier niets ter zake; dik*i schuilen zij alleen in het feit, dat de Ini vaten niet voldoende kunnen reageeren snelle temperatuurswisselingen. Dr. van der Hoog raadt de bij hem hulp komende rooden-neus-patiënten al aan om zeer kalm en slechts weiwf eten. geen alcohol te gebruiken en ook gebruik van koffie en nicotine te beper Door een langdurige behandeling het gelaat met heet water of stroomea waterdamp en daarna een oordeelkuö gezichtsmassage kunt ce het euvel g» overwinnen. Die walerdamp-behandeliU zeer eenvoudig U houdt het hoofd gedur? tien minuten boven een kom met kok water en sluit uw hoofd plus kom door9 badhanddoek van de buitenwereld af. lijker is de gezichtsmassage; deze moet" nauwkeurig en geduldig worden uib«j vele weken achtereen Het is daarom «rl weg het verstandigst indien u hiervoor* hulp van een beroepsmasseur of -nr"e inroept Doch het voornaamste voorschrift uw lichamelijk welzijn is de Alc®®^, lichaam "hymëne. Dit is No. één en no 1 "an alle recepten. Let op uw spijsver!^ eet langzaam en nooit te veel. Kauw V Drink niet te veel tijdens den maaw let op een geregelden stoelgang blijft uw bloedsomloop normaal en n'r (op 2 lijnen)

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10