DINSDAG 22 OCTOBER 1929 No. 21351 STADSNIEUWS. bebouwing van „zuiderzicht". lezing ..de natuurvrienden" eifel en sauerland. het mogelitke en onmogelitke in de typografie. een ongelukkige afloop. nederl. prot. bond afd. leiden en omstreken Het voornaamste nieuws van heden. feestconcert bond van leidsche zangvereenigingen, binnenland. buitenland. 70ste Jaarcanc LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor aüe andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brievsn 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weet Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weet Franco per post 2.35 portokosten. ƒ018 0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Een vreemd geval. Men zal zich herinneren, dat eenigen lijd geleden de gemeenteraad besloot lot Jerkoop van gronden op een nabij het land- oéd „Zuiderzicht" gelegen aan den Zoeter- froudsche Singel aan de Leidsche Exploi- [atie Maatschappij van Onroerende Goede- directeur de heer Van Zijp. Deze maat- ihappij verkocht op haar beurt een ge uite van het terrein aan de N.V. Ons figendom en aan een groep particulieren lamens welke het architectenbureau Pon den en Lohman eenigen tijd geleden den |ouw van een aantal woningen aanbe- klde, terwijl ook de maatschappij zelve Maar een complex woningen liet bouwen. De in tweede instantie genoemde groep bouwers vroeg aan een hypotheekbank een wuwcrediet aan. doch deze weigerde zulks het gerucht, dat haar ter oore gekomen Jras, dat op het gedeelte van het terrein i servituut zou rusten. Het gevolg is ge- keest, dat reeds eenige weken de aanvang pan den bouw is uitgesteld, terwijl wan neer deze .toestand blijft voortduren, de pond van de woningen van ..Ons Eigen- loa", staande aan de Pie ter de la Court- raat en die over eenige weken gereed zul len zijn, niet kan worden overgedragen De erfpacht, welke verschuldigd is, «zou edert jaren niet zijn voldaan en thans on- keveer f. 1000 bedragen (volgens anderen leer f.4200). 7 De verschillende bouwers zoeken begrij- (eli/i-erwijze verhaal op elkaar, maar zoo lang niet is uitgemaakt, wie dit achterstal- ige bedrag moet betalen hetzij de ge beente. hetzij de vorige eigenaresse van Zuiderzicht", de familie de Graaf valt r weinig positief resultaat te bereiken. Het is in ieder geval te hopen, dat er dig een oplossing gevonden wordt, want Were dag vertraging beteekent grooter Meverlies. IVoor de NatuurvTiendengroep afd. Leiden p het Instituut voor Arb. Ontwikkeling «d gisteravond de heer M. Gerisch uit Rot- rdam op met het onderwerp „Eifel en kuerland" Spr herinnerde aan het tijd perk dat de Eifei bekend stond als 't Siberië pn Duitschland, terwijl thans deze streek *r en meer zich gaat ontwikkelen als tentruro van toerisme. Door middel van een Ijtgebreide serie lantaarnplaatjes demon- "*rde spr de schoonheid van het Eifel- idschap met z'n burchtruïnes, beboschte £r?<n en lieflijke dalen - Sauerland. ge- pn aan de andere zijde van den Rijn. pjiten ongeveer analoog beeld als de Eifel. 11Ook hier weer bosschen, bergen, burchten p boosters in rijke verscheidenheid, even- pi met dit verschil dat Sauerland vele ^'psteengrotten telt Spr. wekte zijn aan- phtig en talrijk gehoor op. in het komende fizoen eens 'n bezoek te brengen aan een fz*r beide deelen van Duitschland. Voor peheiden beurzen zijn er reeds goede hotels J krijgen Na de pauze draaiden nog eenige films, waarvan de eerste ook betrekking had op de ■ph-1 en de volgende op Hagen en omgeving. |De laatste rolprent gaf 'n interessant uit- RPje weer van Engeland over Holland en Sl h'and naar Zwitserland met den Tjjj'ngold-expresse. Ook eenige Hollandsche jeden waren in deze film opgenomen. hoogtepunt echter vormde de tocht langs M R j11 en ^00r Zwarte Woud. Bizonder mooie opnamen van Keulen, ™®ngebergte en Zuid-Duitschland kwamen witte doek en zullen er ongetwijfeld meegewerkt hebben, dat velen het vol- JMe reiseizoen Duitschland od 't urogram JHen zetten LnE» VCjrzitler' ^ie€r v- Woudenberg, V *te den heer M Gerisch voor zijn inte- t-J? t '^zing en wekte in z'n sluitings- rhJ de aanwezigen, voor zoover nog geen 170 Iph insluiting bij de thans reeds Tjlnst €n ^el'en<^e Natuurvriendengroep vin Lezing van den heer A. Hahn Jr. De Leidsche Vereeniging tot Bevordering van de kennis in de Grafische Vakken heeft gisteravond haar wintercampagne ingezet met een lezing van den heer A. Hahn Jr. uit Amsterdam over het onderwerp „Het mo gelijke en onmogelijke in de typografie" De voorzitter, de heer N. de Bink sprak een kort welkomstwoord tot de vrij talrijke aanwezigen, inzonderheid den spreker, die daarop onmiddellijk het woord verkreeg. Spr. begon met op te merken, dat het geenszins in zijn bedoeling lag in vak technische details af te dalen. In het eerste deel van zijn lezing wilde de heer Hahn bespreken de algemeene gesteldheid van de hedendaagsche typografische kunstuitingen Door de eeuwen heen heeft eT steeds een wisselwerking bestaan tusschen de maat schappelijke vormen en de kunstuitingen, welke in diei^tijd ontstonden. Het duidelijkste treedt dit verschijnsel naar voren bij de primitieve volken die als motieven van hun kunstuitingen steeds voorwerpen of toestanden uitbeeldden die in hun dagelijksc.h leven een groote rol sjielen. Zoo heeft elk tijdvak zijn eigen schoonheid en eigen tempo van schoonheid. Uit de kunstwerken der middeleeuwen en den renaissance - tijd spreekt doorgaans een sfeer van rust, welke een zekere ge dachten - concentratie van den toeschou wer vereischt. Onze tijd vertoont het tempo van de snelheid, die in ons geheele leven is doorgedrongen Toch is volgens spr dit tempo nog slechts het begin van het mo derne leven, waarin de mechanisatie der bedrijven steeds verder voortschrijdt, zij het in Europa ook in minder snel tempo dan in Amerika, waar de bekoring van kunst vormen uit het verleden ontbreekt Komende uit een periode van groote rust en gaande naar een van ongekende snelheid is het met de kunst als met een rivier, waarin tal van draaikolken en stroomversnellingen voorkomen, die zich eerst later in een ge- regelden snelvlietenden stroom oplossen. De tegenwoordige tijd vraagt een duide lijke uitdrukking van de gedachte, welke den kunstenaar bij het scheppen van zijn ontwerp bezielde. De „moderne kunst" is niets anders als een zoeken naar een bepaalde richting, zonder dat men het doel duidelijk voor oogen heeft. Na een korte pauze waarin tal van typografische werkstukken waren bezich tigd, kwam spr tot zijn eigenlijk onder werp en merkte daarbij op, dat de typo grafie in wezen een zuiver dienende tech niek is, waarbij de uitvoerder altoos aan een bepaalde opdracht gebonden is Z:i is I gegroeid uit het handwerk, zooals uit da verschillende ontwikkelingsstadia duidelijk is na te gaan Tn onzen tijd waarin de boekdruktechniek een zekere graad van volmaaktheid heeft bereikt is het zaak om naar een evenwichtige schoonheid te sira- ven en zich niet al te veel te begeven op experimenteel terrein,, waarbij gezocht wordt naar het bereiken van allerlei moge lijke. maar vooral onmogelijke effecten. Al dez? staaltjes van wat spr. noemt anti- typografie verraden een tekort aan sugges- tieve zeggingskracht wat spr met enkele voorheelden illustperde Het is volgens snr. oniuist dat de ..moderne kunst" in hair uitingen de objecten meer vergeestelijkt weergeeft dan de vroegere kunst waarin zich de werkelijkheid weerspiegelde De moderne typografie doet daaraan helaas al te veel mee door ..modern" syno niem te stellen aan ..vreemdsoortig" Het is aldus besloot spr veeleer de taak der typografen om het moderne element te zoeken in de richting, waartoe de heden daagsche techniek de mogelijkheden opent zonder de grenzen van het vak te over schrijden Na een korte gedachJenwisseb'ng sloot dp heer de Rink de geanimeerde ver gadering onder dank aan den heer Hahn voor z"n hoogst interessante lezing en aan j de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. kr A "andelsregister i kamer van koophandel. Wijziging: Kalwnk IarkDuï,n Paul Krugerstraat 28 rtn Uittreden!!' l)andcl ln kruideniers»-i jfatwiik ei8snaar. Joh. van Duyn. Wijziging handfit' dd' September 1929. Bijenkorf 'hans: De Katwijk- De 65-jarige orgelman J. C. A. wonende aan de -1de Binnenvestgracht no. 65 wa9 gis teravond met zijn orgel uitgenoodigd in de Studentensociëteit Minerva" aan de Bree- 9traat Na zich tot 's ochtends 3 uur te heb ben geweerd en hel geheele repertoire te hebben afgedraaid had hij het ongeluk dat zijn orgel van de hooge stoep voor de Socië teit op straat viel. Het orgel, dat zijn beste jaren trouwens had gehad, werd ernstig be schadigd. doch dit was niet het ergste. De orgelman zelf viel eveneens en kwam onder zijn forsch speeltuig terecht met het gevolg dat hij ernstige inwendige kneuzingen be kwam en nadat eerst de Eerste Geneeskun dige Hulpdienst den man had behandeld, werd hij ter verdere verpleging in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. De Jaarvergadering. Gisteravond hield de afd. Leiden en om streken van den Ned. Prot. Bond in het Nutsgebouw hare jaarlijksche algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van dr. H. K. Boersema die de goed bezochte bijeenkomst met een welkomstwoord opende waarna de secretaris de heer .1 M. Vos ir. het uitvoerig jaarverslag van de afdeeling en hare onder-instellingen uitbracht. Het aantal leden der afd. is ongeveer ge lijk gebleven. Bij het begin van het dienst jaar waren er 212 leden, aan het eind 211. In het Bestuur kwam geen verandering: de 3 aftredende Bestuursleden werden her kozen. De Zondagsschool telt pl.m. 165 leerlin gen. Ook dit aantal vermindert langzamer hand. De oorzaak ligt voor een deel in het feit, dat ook de Doopsgezinde Gem een eigen Zondagsschool heeft geopend. Op 2en Kerstdag is het Kerstfeest gevierd in de kerk van de Rem. Ger Gem. en begin Januari is in het Wijkgebouw plechtig afscheid geno men van de 26 kinderen, die de school ver lieten; beide malen in het bijzijn van de ouders der leerlingen. De inkomsten be staan uit een subsidie uit de afdeelingskas tot een bedrag van f. 50 en vrijwillige bij dragen van de ouders. Het gebruik van de Bibliotheek voor Oud-Leerlingen is ook al merkbaar gedaald, zeer waarschijnlijk door concurrentie met Openbare Leeszaal en meerdere particuliere Bibliotheken. Ook dit jaar zijn weer Zondagsschoolkinderen 16 uitgezonden naar de vacantie-kolonies van de Vereeniging „Naar Buiten". De kosten hiervoor worden gedragen door de ouders van de meeste leerlingen en door enkele belangstellenden. Nog steeds bij wijze van proef nu al sedert 6 jaren werd godsdienst-onderwijs vanwege de afd. verstrekt op een 6-tal O.L. scholen aan leerlingen van het 5e en 6e leerjaar De afd. had daartoe de belange- looze medewerking van den predikant der Vrijz. Herv., van de Evang. Luth. Gem. en van twee harer leden. Het aantal leerlingen bediroeg in totaal bij den aanvang 108 Dit aantal is in den loop van die 6 jaren steeds toegenomen. De directeur van het wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" begint zijn verslag over het werkjaar 1928'29 met te gewagen van het zeer goed geslaagde Lentefeest en van de aangename ervaringen met het meisjeskamp in Soesterberg en het jongenskamp in Ois- terwijk. Het aantal kinderen van de Zondagsschool bedroeg pl.m. 55. Met hen werd een Kerst feest gevierd. Op de ontwikkelings- en ontspannings avonden werden populaire lesingen gehou den, alle verduidelijkt door fraaie licht beelden. De Spaarkas telt pl.m. 140 leden; het boekjaar sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f. 4022. Van de Kinderbibliotheek werd een druk gebruik gemaakt: tegenstelling van de erva ring met andere bibliotheken van denzelfden aard. De Teekensehool, vanwege de gemeente gesubsidieerd, bloeit; 37 jongens volgden de lessen. Op de lessen voor Handenarbeid werd met animo gewerkt. De lees- en speelclubs waren flink gevuld. Ofschoon hierbij meerdere hulp dan vjpeger werd geboden, staan nog tal van kinderen op de inschrijvingslijst. Met deze clubs werd een St. Nicolaasfeestje gevierd. De gemengde Jongens- en Meisjestooneel- club gaf 2 welgeslaagde uitvoeringen, tel kens voor een volle zaal Naai-, brei- en handwerklessen werden goed bezocht, alsook de verstelclub voor vrouwen. Het zangkoortje werkte met lust Door middel van giften, o.a. van de Ka toenmaatschappij „De Heyder", als door den arbeid van een dames-comité kon met Kerst mis aan een 25-tal behoeftige gezinnen steun worden verleend. Al zoo veel en goed werk werd in dit Wijk gebouw verricht. Hiervan kan getuigd wor den met dank aan de vele helpers en help sters en aan den Directeur, den heer Dirk zwager, voor zijn uitnemende leiding. Het werk van de „Wijkverplegingen", mede vanwege de Gemeente gesubsidieerd, schonk bijstand in menig gezin. Het bedrag aan giften en jaarlijksche bijdragen was ge ringer dan anders, maar de opbrengst van de boogtezon en helaas, de mindere uitgaven aan salarissen, brachten voor het eerst sinds jaren een voordeelig saldo. Nadat dit verslag onder dank voor den samensteller en met de blijde erkenning der vergadering dat er veel en mooi gods dienstig en sociaal werk is verricht, was goedgekeurd, deed de penningmeester de heer F. G C. Bursch rekening en verant woording De afdeelingskas sloot in ont vangst en uitgaaf en met een batig saldo van f 50 40 De inkomen en uitgaven van het Wijkgebouw waren duitend gemaakt met een bedrag van f 1875. Het Oort-Knappert-fonds, waaruit de verschillende instellingen der afdeeling die het noodig hebben kunnen worden bijge staan, sloot met een bedrag van f. 2130 30. Nadat de Beschrijvingsbrief voor de alge meene vergadering op Maandag 28, Dins dag 29 en Woensdag 30 October in het Kerkgebouw der afdeeling Zeist te houden, was behandeld en het algemeen verlangen was uitgesproken, dat de volgende alge meene vergadering in Leiden zal worden gehouden, werden tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering benoemd de heeren prof. Eerdmans. ds. Makkink. ds. Boersema en de heer Vos. De eerste twee buiten bezwaar der afdeelingskas. Tot bestuurslid in de plaats van dr. Boersema. die wegens drukke ambtsbezig heden zich niet weder herkiesbaar stelde, werd benoemd, prof mr. R. P. Cleveringa, voor mej. Van 't Haaft die mede na 30 jaar bestuurslid te zijn geweest had bedankt werd benoemd mevrouw M. Kamerling— Halbertsma, terwijl mej. H. S. A. Oostveen werd herbenoemd Besloten werd mej. Tonny de Ridder, de 1 in de Protèstantenbonds-kringen zeer ge vierde spreekster, voor een spreekbeurt uit te noodigen. Na verdere besprekingen van huishoude- lijken aard met betrekking tot de afdeeling en hare instellingen volgde een wijdingsvol slot door de voorlezing door den voorzitter uit het bekende boekje van dr. E. G. Hooy- kaas: „De tien hoofdpunten van ons Ge loof". Een avond van sterk gemengde indrukken. Schoon was het begin en schoon was het einde van dezen avond, die overigens wel sterk gemengde indrukken naliet. Zeven Leidsche zangvereenigingen betra den het podium, maar zij waren lang niet allen gelijk de zeven schoone zwanen uit het sprookje van Andersen. Er stonden ook kleine onbeduidende koortjes op het podium die even onbeduidende werkjes ten gehoore brachten, waarbij de couplettenserie schier eindeloos leek, gezongen in begrafenistempo zonder kleur en leven. Maar de inzet „Het Hooglied" van Isr. Olman welk een stralende en jubelende compositie was prachtig; „De Vereenigde Zangers" onder leiding van den heer van Sijll .deden er de groote worp van den avond mede. Dit koor staat op een stevige, gezonde basis, het ontwikkelt een prach tig, egale kracht en een warme gloed, zon der dat de klank ooit geforceerd aandoet. Met vaste hand wordt hier gedirigeerd, de zangers staan onder een ijzeren discipline en volgen de muzikale en in ieder detail tekstbegrijpende intenties nauwkeurig op. Hier wordt geconcentreerde metaalzang ge boden, die zeer zeker nog voor verbetering vatbaar is, maar waaraan toch vanaf de eerste noten valt te hooren. dat een belang rijk man de leiding in handen heeft, van wien wij stellig nog belangwekkende pres taties in de toekomst zullen hooren. Ook in het „Ten avond op de bergen" bewees het koor, dat over licht aansprekende te noren en bassen met een donker orgelend „fond" beschikt, de subtiele nuanceeringen te kunnen beheerschen. Dan op het einde van dezen rijk wisselenden avond „Ex Animo", dat zich in de laatste jaren tot een opmerkelijke hoogte heeft ontwikkelt en in twee zeer muzikale composities van zijn dirigent den heer de Wolf. getoond heeft een steeds zuivere klankkleur te kun nen ontwikkelen en stellig den weg, die naar eerste klasse koorzang voert, reeds een groot deel heeft afgelegd. Opvallend was in het gevoelige „Avond'' de vloeiende legatozang en in het melodieuse en fris- sche „Mijn Nederland" een weldaad na de vele afgezaagde paradepaardjes uit den ouden tijd gaf het een „schwung" te hooren, die werkelijk verademend aandeed. Dit uit overwegend jeugdige krachten be staande koor, waarvan het materiaal nog zoo heerlijk onbedorven is en glanzend klinken kan, doet het allerbeste verwachten. Het past wellicht niet op een feestavond als deze te zeer het mes der critiek te han- teeren: het optreden dezer koren immers beteekende geen concours en wij zullen dan ook niet ieder gezongen werk afzonderlijk bespreken. De heer van Kesteren bracht met „Kunst en Vriendschap" Jacob's Handel's niet te verwarren met den grooten Georg Fried rich! Ecce Quomodo Moritur en Nimmer Nacht van N. A. Andriessen. waarin naast veel goeds, toch ook een gemis aan verscheiden heid en eenige moeilijkheid met het op toon blijven te constateeren viel, terwijl het materiaal onmiddellijk na dat van de „Vereenigde Zangers" wat rauw aandeed. „Amicitia" van den heer Pollman is een vriendelijk zingend koor. dat echter te zwak bezet is en daardoor wellicht te weinig klank ontwikkelen kan. om in ..Ons lied van de zee" en „Voorjaarsbezieling" de ge- wenschte juichtoon te leggen. Wij voorspellen den heer Hoogzaat een zeer sierlijk en nauwgezet leidend dirigent meer succes, wanneer hij niet meer Cp last van het hoofdbestuur der P. T. T. is gisteravond een radio-rede van den heer Vogt, directeur van de A.V.R.O., afgebroken. (Binnenland, 3e Blad.) Enorme belangstelling voor de Amster- damsche lichtweek. (Binnenland, 3e Blad.) Het alibi van den verdachte, inzake den moord cp een tienjarig meisje te Rotterdam, is onvoldoende gebleken. (Gemengd 2e BI.) Schilderijendiefstal te Rijswijk. (Gemengd 2e Blad.) De mcordzaak-Lans voor de Rotterdam- sche rechtbank. (Rechtzaken, 1ste Blad). Nadere bijzonderheden over het meineed- proces tegen de Smale; mr. Roobol dringt aan op een nieuw onderzoek naar de daders van den moord te Cnlemborg. (Rechtzaken 3e Blad.) De Japanners brengen alvorens naar Lon den te gaan eerst een bezoek aan Washing ton. (Buitenland en Tel. 1ste Blad.) Clemencean en prins von Bnlow ongesteld (Buitenland 1ste Blad.) De vroegere Bnlgaarsche premier Rados- lawof overleden. (Buitenland, 1ste Blad.) Vele slachtoffers hij het instorten van een vestingmuur in Marokko. (Tel. 1ste BI.) Het Edison-feest in Amerika. (Buitenl. Gem., 2e Blad en Tel., Ie Blad). komt met het welhaast afgezongen „Om hoog" van Heinze ,dat door de veelvuldig herhaalde coupletten als een slaapliedje j aandoet, wanneer er tenminste niet ge werkt wordt op veel variatie en men niet al te zeer gaat trekken. Nu scheen er eigen lijk geen einde aan te komen, terwijl door de kleine bezetting onmogelijk een climax in de laatste strofen bereikt werd Veel beter lukte het „Avond aan het Strand", dat èn door de goede hoedanigheid van de compositie zelve èn door het muzikaal be grip van den heer Hoogzaat een succes werd. Het zeer kleine dameskoortje van den heer v. Wouw zong wel zuiver en lief, maar bleef in de prestaties toch overigens zeer matig. De lang niet onverdienstelijke compositie „Mijn dorpje" van den heer Joh. Winnubst gearrangeerd voor vrouwen koor door den heer v. Wouw klonk te schriel en getuigde op zich zelf van niet veel piëteit tegenover den componist. Het fraaie „Kerstliedje" van Ph. Loots, waarbij de dirigent ook al onbegrijpelijker wijs de tekst had aangevuld, ging alweder in dat allerakeligst langzame tempo, waarvan vele Hollanders zich nu eenmaal niet schij nen te kunnen losmaken. De socialistisch getinte composities die door „Morgenrood" onder directie van den heer v. d. Broek gezongen werden, konden hoofdzakelijk dank zij de tekst een groot applaus van een deel van het publiek ver werven. Het koor heeft uitstekende stem men en wij zullen het gaarne nog meerdere malen hooren. Met. de opvatting van den leider konden wij ons echter menigmaal niet vereenigen, vooral het „Proletaren ontwaakt!" hadden wij ons veel vuriger en meeslepender gedacht. Wanneer dit koor door middel van de kunst op politiek ter rein iets aan het menschdom wil zeggen, moet het zulks stellig met meer overtuiging doen en zoeke daartoe een waardevolle compositie uit. Tot een slotsom komend, meenen wij te moeten neerschrijven, dat de koorzang nog geenszins in een periodeè van verval is geraakt, zooals de voorzitter van den Bond in zijn korte openingsrede wel wat pessi mistisch zeide. Daarvoor werd op dezen avond, ondanks de tekortkomingen, toch genoeg goed9 en vooral uitstekende wil getoond. Maar wel zou er veel meer te bereiken zijn. wanneer enkele der kleine koortjes zich vereenigden, om onder een energieke vooruitstrevende persoonlijkheid, eens nieuwe koorwerken in te studeeren, waaraan in de tegenwoordige muzikale productie toch waarlijk geen ge brek is. Daartoe neme men eens het voor beeld aan landen als Duitschland en Oos tenrijk. waar de zangers in dit opzicht vol komen met hun tijd meegaan! In tusschen was deze avond voor den Bond van Leidsche Zangvereenigingen wel een succes: het in grooten getale opgeko men publiek betoonde zich tenminste na elk nummer zonder onderscheid zeer enthousiast! Een feestelijke stemming heerschfe tus- scihen de talrijke zangbroeders!

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 1