TELEGRAMMEN. LAATSTE ocrichtpn. KUNST EN LETTEREN. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. VISSGHERIJ BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 2 uur: 759. telegrafisch weerbericht. niar waarnemingen in (ten morgen van 19 Oct., medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt. Hoogste stand 765,4 te Haparanda. Laag- |ste stand 749.4 te Isafjord. Verwachting ot den avond van 20 October: Zwakke tot matige wind. meest uit Westel. richtingen. Zwaarbewolkt tot betrokken, met tijdelijke «klaringen. Waarschijnlijk eenig regen. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 101/* gr. C. (51 gr F.). 12 nur 's midd.: li1/» gr. C. (53 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 3 u. 29 min. Hoogste stand des nam. te 3 u. 45 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 02 min. Hoogste stand de3 nam. te 4 u. 22 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 5.26 n.m. tot 6.05 v.m. 5.24 n.m. tot 6.06 v.m. DUITSCHLAND. Het Volksbegehren. President Hindenburg heeft zich dan uitgelaten over het Volksbegehren. Hij [noemde paragraaf 4 van het Volksbegehren, waarin de Rijkskanselier en de Rijksminis ter, die het plan-Young en dergelijke ver dragen sloten, worden beschuldigd van landverraad, een onzakelijken en persoon- lijk-politieken aanval, dien hij betreurt en iveroordeelt. De Rijkspresidenl heeft den I Rijkskanselier verzocht hiervan de leden [van het Rijkskabinet in kenni9 te stellen. Schreiber, de Pruisische minister van Handel heeft al zijn ambtenaren een copie Jgezonden van de rede van Braun, waarin Itel 9tandpunt van den Pruisischen ambte naar jegens de volkspetitie bepaald wordt. Schreiber wcnscht mededeeling van do namen van alle ambtenaren, die na deze missie, nog op do lijsten zullen leekenen. Regeeringsraad Bierbach. die verbonden lis aan 't bureau van den regeeringscommis- |saris te Dusseldorp en die zijn handteeke- aing op een oproep ten gunste van den [vcilkswensch had geplaatst, is, gelijk ge meld, uit zijn functie ontslagen. De door Bierbach onderteekende oproep luidde '-dus: -De regeling Young dreigt u allen te ver binden, uw kinderen, uw eigendommen, uw levensgeluk. Ge aarzelt nog of ge er voor flilt stemmen. Hoe zult ge u tegenover uw wkomelingen verantwoorden, indien ze u over tientallen van jaren het verwijt maken hun levensgeluk op zulk een schan delijke wijze te hebben verkocht? Indien le niet wenscht af te zien van elke hoop I °P een betere Duitsche toekomst, indien ge jeen onvermijdelijke nieuwe inflatie wilt lyoorkomen sluit u dan aan bij onze ge- Lederen en teekent de lijsten van den volks- jKensch. Zoo zult ge zelf beslissen of uw Komèlingen slaven zullen zijn van bui- MUndsch kapitaal of vrije menschen". Met het teekenen van den Volkswensch bet zeer slecht. Tn 2 dagén tijds tee- le Berlijn maar 37.760 personen. In ^provinciën is het hetzelfde! OOSTENRIJK. De grondwetswijziging. I De bondsregeering heeft thans in den •Mionalen Raad het aangekondigde ont- *erp tot herziening der Grondwet ingediend is daarbij uitgegaan van de over- eging, dat de in 1920 aangenomen Grond- et tot stand gekomen is onder omslan- 'gheden, die niet meer overeenstemmen et de tegenwoordige gesteldheid en dat arorn de steeds luider uitgesproken wensch Lr °Penbare meening naar een volkomen r*,eT*nn*ng ^er constitutie ingewilligd moet morden. LDe vooraanstaande oogmerken, die men 'j de herziening nagestreefd heeft, gelden I va re?rgani9a^e der wetgevende lichamen Sla" i n k°n<*- de versterking van het I siro^ de zuiverin8 van de admini- linvir!Len de rec^tsPraak van alle politieke Ioït: 0 D en de nieuwe regeling der po- I 'tie van Weenen wr.J» organisme der wetgevende lichamen I IV °P- t vo'8ende wijze geregeld: dip JSP,chin« van den Nationalen Raad, lhel ai^8119 beginsel gekozen wordt van Ihpimp fmeene' gp!'^e. onmiddellijke, ge- redierp Per*oonlijke kiesrecht met even- anderd rX egepwoordteing blijft onver die onmioV V0r - enwoor(bJr,'n2 der laoden lijke 19, .X?.01" bondsstaatsrechte- staan. Alle bondsstaten zullen voortaan, naar het voorbeeld van de Vereenigde Staten en van Zwitserland een gelijk aan tal vertegenwoordigers zenden Deze ver tegenwoordiging der landen zal echter met een vertegenwoordiging der beroepsstanden tot één kamef: de Raad der Landen en der Standen, vereenigd worden. Daar echter de organisatie der afzonder lijke beroepen, de noodzakelijke voor waarde van alle corporatieve vertegenwoor diging. nog niet geheel uitgebouwd is. moet de definitive invoering van dit gedeelte der hervorming voor een betere wet voorbe houden worden. Een grondtrek van de hervorming des wetgevende lichamen is, dat het aantal mandaten vermeerderd wordt De bondspresident krijgt de volgende nieuwe bevoegdheden: aanstelling en ontslag der bondsregeering. opperbevel over het leger, recht tot ontbin ding van den Nationalen Raad en eindelijk het recht, wanneer de belangen van het algemeen op het spel staan, de noodige schikkingen bij decreet te treffen Hiervan zijn grondwetswijzigingen en financieele maatregelen uitgezonderd. Voor het geval van ontbinding van den bondsraad is een ontbinding van het ge- hc'de parlement voorzien Van belang voor het gezag is. dat de Staat volkomen de souvereiniteit in handen heeft. Daarom kan alleen de centrale regeering beschikkingen treffen voor het bondsleger. Ook de zorg voor de openbare veiligheid in het geheele bondsgehied, speciaal de beschikking over de inrichting der politie, berust bij den bondskanselier Daarenboven is de oprich ting van andere veiligheidslichamen naast dc. bondspolilie uitdrukkelijk verboden. In geval van gevaar voor groote versto ringen der openbare orde wordt, zooals in bijna alle Europeesche Staten de afkon diging van een uitzonderingstoestand toe gestaan. Een verdere maatregel is de omschrijving van den werkingskring van de Rekenkamer, die thans niet slechts in vollen omvang de financieele gestie der landen, maar ook het financieel beheer van Weenen en andere gemeenten met meer dan 20.000 inwoners zal controleoren. Een verder hoofdstuk beslaat de nieuwe regeling der positie van Weenen en den Bondsstaat. De in het ontwerp omschreven positie van Weenen maakt het mogelijk om met volledig behoud der autonomie en in het bijzonder met behoud van een eigen recht van wetgeving, den invloed van den Bond te verzekeren in die aangelegenheden, die ook in de bondsstaten als bondsaangelegen- heden behandeld worden. Voor de aange legenheden, die tot den kring er autonomie bc-hooren, is in het belang van een objec tieve administratieve rechtspraak, de vor ming van speciale onafhankelijke colleges voor bepaalde aangelegenheden voorzien. De uiteenzettingen van bondskanselier Schober, bij de indiening van het voorstel, kwamen met don bovengeschctsten gedach- tengang overeen. De socialisten hebben het ontwerp on aannemelijk verklaard De vereischte meer derheid voor een grondwetsherziening van 2/3 19 dus onbereikbaar. ZUID-AFRIKA. Waarschuwing van Herzog. In een rede op hefc congres van de natio nale partij heeft generaal Herzog het land gewaarschuwd voor de economische de pressie, die zeer waarschijnlijk binnen acht tien maanden te wachten valt. Het volgende jaar zou wellicht het slechtste zijn, dat het land in vele jaren gekend had, zeide hij. AFGHANISTAN. Habib Oellah gevlucht. Habib Oellah blijkt niet gearresteerd te zijn. wel zijn familie. Troepen achtervolgen den gevluchte, die nieuwe troepen tracht te verzamelen. De Brilsche legatie en het Fran- sche consulaat te Kaboel zijn beschadigd. Van de Engelsche legatiewachl zijn 3 per sonen gedood. 0rSani9atie. blijft ook in beginsel be- CHINA. Een nieuwe nota op komst. Het Chineesche kabinet heeft besloten de sovjetregeering door bemiddeling van de Duitsche ambassade te Moskou eeD nieuwe nota te doen toekomen, waarin tegen de aanvallen van het Roode Leger op Chinec- sche steden aan de Amoer geprotesteerd zal worden In de nota wordt verder ver klaard, dat sovjet-Rusland thans den oor log is begonnen. De Chineesche regecring zal van deze aanvallen onmiddellijk den Volkenbond in kennis stellen en deze verzoeken in te grijpen. De Chineesche regeering stelt de sovjet-regeering aansprakelijk voor alle schade, die door de aanhoudende Russi sche aanvallen ontstaan is Deze nota zal zeer spoedig worden overhandigd. ERNSTIGE ONTPLOFFING. BILBAO, 19 Oct. (V. D Dc hoogovens van Baracaldo zijn in de lucht gevlogen door een verkeerde vermenging vaji grond stoffen. Een groot gedeelte van de hoog ovens is verwoest. Tot nu toe zijn er 12 dooden en een 50-tal gewonden, van wie 6 stervende zijn en 15 ernstig gewond. Men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn. EEN ZEPPELIN-PROCES. NEW-YORK, 18 Oct. (Ned. Tel. Ag Naar uit Trenton gemeld wordt is de fotograaf Otto Willig een proces begonnen tegen de Zeppelinfabrieken in Friedrichshafen. Hij ei9cht een schadevergoeding van 100 000 dollar, in verband met het feil, dat twee dagen voor het vertrek van de wereldvlucht, hem werd medegedeeld, dat zijn passage ge annuleerd was. SCHIETPARTIJ. WARSCHAU, 19 Oct. (V.D.) Naar uit Krakau gemeld wordt, wilde een politie agent aldaar een reeds lang gezochten mis dadiger arresteeren, die hij op etraat had herkend. De misdadiger greep echter naar zijn revolver en schoot den agent neer. Een andere agent nam hierop de vervolging over en er ontstond een groote schietpartij, waarbij eenige toevallig voorbij komende arbeiders gewond werden. De bandiet wise tenslotte te ontkomen. DE TROEBELEN IN PALESTINA LONDEN, 19 Oct. (V.D.) De botsingen tusschen Joden en Arabieren in Palestina hebben Vrijdag het eerste gerechtelijke na spel gehad. Te Haifa werden drie Arabie ren wegeDS het vermoorden van een Jood ter dood veroordeeld. Van Arabische zijde is tegen het vonnis bij het Gerechtshof hooger beroep aangeteekend. De autoritei ten hebben alle voorzorgsmaatregelen ge nomen om manifestaties te verhinderen. EEN POSTVLIEGTUIG DER K.L.M. GEDEMONTEERD. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het postvliegtuig de P.-H.A.G.B. bij de Turksche hoofdstad een noodlanding heeft moeten maken en zoo werd beschadigd dat hei gedemonteerd moest worden. De bemanning is ongedeerd. DE MOORD TE ROTTERDAM. Verdachte heden naar Rotterdam overgebracht. Hedenmorgen te ruim 11 uur is de gister avond te Heerlen aangehouden verdachte van den moord op het 10-jarig meisje, Marie van O., te Rotterdam, aangehouden. De Heerlensche politie heeft den man tot Dordrecht gebracht waar hij werd overge nomen door twee rechercheurs uit Rotter dam. Per politieauto werd hij naar het po litiebureau vervoerd, waar hij aan de achter zijde werd binnengelaten. Dit stond in ver band met de groote belangstelling van het publiek dat aan de voorzijde van het po litiebureau op de aankomst van den ver dachte stond te wachten. Onmiddellijk na zijn aankomst werd verdachte aan een voor- loopig verhoor onderworpen. Omtrent dat verhoor zelf heeft de politie nog geen mededeelingen gedaan. Omtrent de arrestatie te Heerlen verne men wij nog nader dat toen de beide Heer lensche politie-agenten in het logement kwamen waar verdachte vertoeFde, deze met andere logementsgaslen zat te kaarten. Hij werd meegenomen naar het politie bureau te Heerlen, vanwaar hij, gelijk ge zegd. hedenmorgen naar Rotterdam werd overgebrach t TRAGISCH ONGEVAL IN HET ZUIDERBAD TE AMSTERDAM. Hedenmorgen heeft in het Zuiderbad te Amsterdam een tragisch ongeval plaats gehad. Te ongeveer 9 uur speelden eenige heeren krijgertje langs het bassin. Plotse ling viel de 25-jarige H. Stobbe in het bas sin. De heer Stobbe staat in het Zuider bad bekend als een uitstekend zwemmer en men verwonderde er zich dan ook over dat hij recht naar beneden viel en zonder te zwemmen zonk. Onmiddellijk sprong men hem na en hij werd buiten kennis boven water gebracht. De nabij-gestationneerde brandweer rukte met een zuurstofapparaat aan en trachtte de levensgeesten weer op te wekken. Ook de Geneesk Dienst en een arts verleenden assistentie. Ruim een half uur paste men kunstmatige ademhaling toe doch men slaagde er niet in de levensgees ten op te wekken. De doodsoorzaak is vermoedelijk niet aan verdrinking toe te schrijven. Men acht het waarschijnlijk d het slachtoffer reeds overleden was toen hij in het water stortte. Hij had reeds, vóór hij zich in het bad begaf, geklaagd dat hij zich onwel gevoelde. Het stoffel^k overschot is naar het Binnengasthuis over gebracht. EEN NASPEL VAN DEN CYCLdON VAN 1927. Men meldt uit Neede aan het ,,Dev. Dag blad" Na langdurig verblijf in het ziekenhuis te Enschedé is thans overleden het 5-ja- rige knaapje Jan Mengerink, tengevolge van een ongeluk tijdens den cycloon van 1 Juni 1927 die toen Neede en omgeving teisterde. Bij K.B. is mr. C. Ridder van Rap- pard, buitengewoon gezant en gevolmach tigd Minister te Rio de Janeiro, in de zelfde hoedanigheid benoemd te Boeka rest. DE HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. Een sympathieke poging. I Naar wij vernemen, worden de inteekenarea op de concerten van de Haarlemsche Orkest Vereen, door de Maatschappij voor Toonkunst te Leiden per circulaire uitgenoodigd om tot j de Mij. toe te treden, teneinde de gelegen heid te openen om op deze wijze een deel der concerten der H.Ó..V voor Leiden, zoo mogelijk, te behouden, hetgeen alleen moge lijk zal zijn, indien een voldoend aantal der in teekenaren op de H.O.V.-concerten de uit- noodiging der Mij. aanneemt. Wij hopen, dat dit sympathiek streven der Mij. v. T. op ruime schaal ondersteand zal worden. NICOLAI ORLOFF. Op het eerste abonnementsconcert van de Holl. Concertdir. dr. G. de Koos te Leiden op Woensdag 23 Oct. a.s. om 20 uur in do Stadsgehoorzaal, groote zaal, zal de Russi sche pianist Nicolai Orloff een piano-avond geven. Dien avond zal hij werken van Beet hoven. Scarlatti, Bach, Purcel, Dandrieu. Schumann, Debussy, Chopin ten gehoore brengen. W. H. v. d. NAT. De Vereen. ..Voor de Kunst" te Utrecht, houdt van 20 October tot 10 November oen tentoonstelling van werken door wijlen den Leidsc.ben meester W. H. v. d. Nat, in de zalen van het Vereenigingsgebouw aan de Nobelstraat te Utrecht KUNSTAVOND NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Aideeling Leiden. Den 29en October des avonds 8 uur in den foyer van de Stadsgehoorzaal wordt door bovenstaande Vereeniging ter her denking van het 12V£-jarig bestaan der af- deeling aan de leden een kunstavond aan geboden, waar mevrouw Jacq. Royaards Sandberg zal declameeren en mevrouw Julie de Stuers zal zingen, de laatste op den vleugel begeleid door den heer Jan Goverts. Waar twee zulke bekende kunste naressen den avond zullen opluisteren, is het succes verzekerd en zullen de leden geen spijt hebben van haar gang naar de Stadsgehoorzaal. Mevrouw Royaards declameert verschil lende gedichten uit ouden en nieuwen tijd, sprookjes van Andersen, en fragmenten uit Faust (Gretchen Tragödic), vertaling van Adema van Scheltema. Mevrouw Julie de Stuers zingt liederen van Monteverae, Pergolese, Paradies, Schu bert, Brahms, Alex Voormolen, Dina Ap peldoorn en Emmanuel. WEEKBLADEN. ,,De Groene Amsterdammer'' wijdt een dankbaar gestemd artikel aan „Edison en de Scheepvaart", de polemieken in zake de Montessori-critiek worden be ëindigd, Piet Vincent schrijft over de Am- sterdamsche Munt en Westertoren; Lou Lichtveld geeft een interessante beschou wing over „Het geheim van de Sound- box", waaraan door middel van de eloctri- citeit nog menig geheim zal worden toege voegd. Dr. E. van Raalte schrijft in de „Haag- sche Post" over Partijversnippering" en geeft een middel aan de hand om deze in de toekomst to doen verminderen. De Rijks financiën worden in vogelvlucht besproken: er is nog geen reden tot vreugde. Voorts een interview met den modernen compo nist Ernest Bloch, van wien zoo juist eeni ge werken door het Concertgebouworkest werden uitgevoerd. Een extra-nummer brengt „Het Leven" over den tocht van de „Graf Zeppelin", H. Pieck geeft eerste indrukken weer van zijn rpi<» naar Moskou. Een artikel over den Palestinentischen kunstschilder L. Blum, vinden wij in „De Vrijdagavond" alsmede het oordeel van dr. Nathan Birnbaum over Hedendaagsehe problemen der wetsgetrouwe Jodenheid." KATWIJK. Jubileum K. van der Viscb. Het was heden 10 jaar geleden, dat de heer K. van der Visch, in dienst kwam bjj het Rotterdamsch Zeehospilium. Hedenmorgen werd hij op het kantoor ontvangen door de directie, door mevr. da. van Dorp toegesproken en geluk gewenscht. Hem werd een fauteuil aangeboden. Het personeel verraste hem met een ets en bloe men. De jubilaris toonde rich voor de be langstelling uiterst dankbaar. Bij het Bureau voor Arbeidsbemidde ling zijn than9 ingeschreven 6 werkzoeken den. en wel 2 grondwerkers. 2 losse arbei ders, 1 schilder. 1 timmerman. Geplaatst werden 2 grondwerkers. ZOETERWOUDE. Rijwieldief aangebonden. Door de politie te Zwolle is de vermoede- lijkc- dader aangehouden van den onlangs in deze gemeente gepleegden rrjwieidieLual ten nadeele van P. U. alhier. De verdachte die in het bezit was van het gestolen, rijwiel, werd ter plaatse verbaliseer? wegens land- looperjj en kon aan de politie geen deugde lijke® oorsprong van het in zjjn bezit zijnde rijwiel opgeven. In verband met deze aan houding vermoedt men meerdere in deze gemeente, omstreeks den zelfden tjjd, ge pleegde diefstallen te kunnen ophelderen. o Door de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" is in samenwerking met de Pa- tronaatscommissie in de Parochie Zuidbuurt besloten een tentoonstelling te organiseeion omstreeks Kerstmis. De financieele baten dezer tentoonstelling zullen worden aange wend voor het R.K. Jeugdwerk. In het eere-comité hebben o.m. zitting ge nomen de parochiale geestelijkheid, en het college van B. en W. AMSTERDAM, 19 Oct. Do Beurs opende hedenmorgen op lager niveau. Later trad hier en daar een licht herstel in, doch het vorig peil werd niet bereikt. Philipswaar- den werden aanvankelijk op zenuwachtige wijze verhandeld. In enkele minuten avan ceerde het fonds een 20-tal procenten na een opening op 564. Ook in het verder ver loop werden nog verrassende schomraelrn-» gen meegemaakt. Margarine-Unies zakten beneden het laatste peil van gisteren en het kleine avance dat nadien volgde, ging later weer gedeeltelijk verloren. Tegen het slot zorgde eenige vraag voor een rij zing tot 460. Calvé-Delft bleef, alles in aanmerking genomen, vrij goed op peil. De Kunstzijdewaarden lagen iets beter in de markt. Koninklijke Petroleum zetten lager in, maar liepen vervolgens iets op en hand haafden zich nadien goed. Suiker- en Rub- beraandeelen waren aan den luien kaDt. Tabakken waren, wat de Suinatrasoortert betreft, op lager niveau aangeland. Op de Mijnafdeeling kwamen Boeton's beneden 200. Alg. Exploraties zagen zich iets van hun koers ontgaan. Amerikanen alle lager. WISSELKOERSEN. Engeland 12.09 7/8. Duitsch'a <1 59.30l/V. Frankrijk 9.76i/a. België 34.69 Zwitserland 48.04i/s. Oostenrijk 34.891'2. Denemarken 66.421/0. Zweden 66.69Vo Noorwegen 66.421/0. New-York 2.48 5/16. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 10 Ocl 1929. Tarbot per K.G. f. 2.30f.175; Tongen per K.G. f. 3.50f. 2.20; Groote Schol per kist van 50 KG 74; Middelschol per ki;l van 50 K.G. t, 65f. 52; Zeischol per kist van 50 K.G. f.66f.47; Kleine Schol per kist van 50 K G 20f. 6; Schar per kist van 50 K G. f. 16f. 3.40; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 73; Roggen per 20 stuks fè 30-f. 23; Vleeten p. st. t. 2.05; Pieterman en Poontjes p. kist v. 50 K.G. f. 15-f.9; Groote Schelv. p. kist v. 50 K.G. I. 68; Midd. Scholv. per kist van 50 K.G f.37f 31; Klein- middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.21f.18; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.17f.9; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 86f.71; Gullen per kist van 50 K.G f.31f.7; Lengen per stuk f2 68 i 0.50; Wijting per per kist van 60 K G. f. 12f 1 80; Koolvisch per stuk f. 1.30— f. 0.56-, Makreel p. kist v. 50 K G. f. 16-f 13. Aangekomen 15 Stoomtrawlers: HM. 43 met f. 2439; MM 1 met f.2473: MM. 74 met f.2320; IJM. 491 met f.5110; IJM. 41 met f 2043; MM. 3 met 6862, MM. 107 met f.1640; IJM 45 met f.2396; IJM 19 met f.2264; MM. 69 met f.2624; IJM. 40 met f 2428; MM 105 met F. 2127 MM 8 met f.835. IJM. 161 met f.3066. MM. 106 mei f. 3189; en de loggers: K W 178 met f.877; K W. 37 met f. 828; K.W. 37 met 425. K.W. 54 met 416; K.W 56 met 432; K W. 141 met 427 kantjes; en de K.W 85 met 27 1/2 last pekelharing voor Katwijk. LEIDEN, 19 Oct. Botermarkt. Prima fa- brieksboter (controle) f. 2.35 p. K.G. Prima boerenboter f. 2.452.55. Goede boerenbo- ter f. 2.302.40. Aangevoerd 48/8 25/16 va ten, wegende 1240 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Oct« Geen aanvoer. Prijs lange turf f. 3—9 p. 1000 stuks. ALPHEN, 18 Oef. Spinazie f. 16.40 18.10. Heerenboonen f. 21.80—37.80. Snij- boonen f. 20.1021.30. Peren (Poenp f. 5.507.50. (William) f. 14.40. Appeici (Goudrenetten) I f. 19—20. (Bellefleuren) f. 8.40—9.10. Spruitkool 1 f. 17,40—18.30. Uien f. 4.90—5.50 p. 100 K.G. Peen f. 5.50— 11. Kroten 2.503.10. Andijvie f. 1—1.70 p. 100 bos. Kropsla I f. 1.30—2.40. Bloem kool I f. 1417. II f. 48.50. Savoyekoot f. 710.50. Roodekool f. 610.20. Chinee sche kool f. 67.10 p. 100 stuks. Eieren- veiling. Aanvoer 2015 stuks. Prijs kippen eieren f. 9—10.50. Eendeneieren f. 6 p. 100# BOSKOOP, 18 Oct. Rozen: Ophelia 40 1.30 p. bos van 10 stuks. Golden Ophelia 42-90 ct. Marcel Rouyer 59—96. Hadley 1.3Ö —2.20. Claudius Pernet 1.20—2.50. Columbia 78—1.47. Butterfly 76—1.63. Mac Keiler 74— 1.30. Wilh Kordes 3682. Mad. Jules Bon- ché 691.46 Rosalandia 871.10. v. Ros- sum 3966. Elle Poulsen 981.20. Edith Helen 1.10—2.20. Gemengde rozen 13—20. Polvantharozen 1—1.25. Dahlia's grootbloe- mig 1020 kleinbloemig 5—8. Chrysanten, grootbloeraig 1.302.50. tros 70—90. Clema tis Durand-' 20—25. Physalis Franchetti le soort 80—90. 2e soort 40—50. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Oct. Eigenhei mers p. kist van 25 K.G f 0 60—1 10 Peen p. 100 bos f. 6.609.30 Rloemkonl l por 100 f. 18.30—27. TTien p. 100 K.G f 3.20— 4.40. Aanvoer 2000 bos peen. 34000 bloem kool. 6000 K.G. uien. ROEI.OFA RENDS VFFN. 18 Ot. Toma ten A. 13.50-19.60. B 10.10 15 30, C. 11 80 —17.80, CC. 2.20-8.10 p. 100 pond Sla 0.104.50, Andijvie 1—1.70 p. 100 stuks. Snüboonen 3.904.10, idem stek 1.70 p 70 K.G. 3-1

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 3