Volkomen juist amice - de man die nog geen Chief Whip rookt heeft ze. vast en zeker nog nooit geprobeerd! VIRGINIA AGENDA. ARDATH De Beste voor Uw Gezondheid7 LONDON SPREEKCEL. BUITENLAND. Zondag. Jtruël: Samenkomsten te 10 uur yoorm. en hallzeven nam. Leidsche Schouwburg: „Mottige Janus", door het Rott. Tooneel-Gezelschap; 8 nar nam. Ned. Leger des Heil9: Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfvier en halfacht nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Samen komst te 8 uur nam. Volksgebouw: Cabaretavond. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Leidsclie Schouwburg: Ver Rott, Holstad- Tooneel. „Tien ure heit de klok". 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): Spr. de heer Baai van Tholen. Halfacht De avond-, nacht- en Zondagdichst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 October a.s, waargenomen door de apotheken van de H.Iï. G. F. Reyst, Steenstraat 35. Telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Te-lef. 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uut tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Niemer, Schreuder en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Timmermans, tel. 394. De Oegstgeestsehe apotheek, De Kem- penaerstraat 4, tel. 274 is dag en nacbt geopend. ZUID-HOLL. VEREENIGING „HET GROENE KRUIS". Afdeeling Leiden. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van de Zuid-Holl. Vereen. „Het Groene Kruis" een ledenvergadering in het gebouw Pieterskerkgracht 9, onder voorzitterschap van dr. J. A. Schreuder. Na een woord van welkom te hebben uitgesproken en enkele mededeelingen te hebben gedaan, verzocht de voorzitter den secretaris den heer H. Filippo W.Fzn. de notulen der vorige ver gadering voor te lezen. Deze zeer uitvoerige notulen werden goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd aan de orde gesteld de vaststelling van de begrooting voor het jaar 1930. De penniagmeesleres mej. Le Poole las de verschillende ontvang- en uitgaafposten voor. waaruit bleek dat de begrooting sloot met een bedrag van f. 6775, met een post voor onvoorziene uitgaven van f. 350. Het bedrag aan contributies was ge- j raamd op f.3600. Zusterhulp op f.2200. in- trest fondsen f. 600. Van de uitgaven noemen wij hier aan salarissen van de twee zusters met inbe- grip van pensioenverzekering enz. ieder j 1916.44. vergoeding concierge f. 650. Bij de bespreking dezer posten werd o.a. opgemerkt dat de opbrengst van de buur der weegschalen (voor het wegen van zui gelingen) afnemende is (thans geraamd op f. 76) gevolg van concurrentie van particu liere zijde, naar de penningmeesteresse meende. Op voorstel van don lieer Filippo werd nog een post van f. 25 op de begrooting ge bracht als subsidie aan liet Rusthuis te Den Dolder, en dientengevolge de post on voorziene uitgaven met f. 25 verminderd. Bij de bespreking hierover werd opge merkt dat naar aanleiding van de door de afdeeling aan deze slichting verleende bij drage in eens, een d:r kamers de „Leidsche kamer" is genoemd en dat de eerste pa tiënte daar verpleegd een kind was van een 1 d dezer afdeeling. De begrooting werd lenslolle vastgesteld. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren H. Burgersdijk en dr. M. D. Horst. Alsnu kwam de zeer uitvoerige beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering der Vereenigng ter lafel. dit jaar le hou den te Rotterdam in hotel „De Doelen" aan den Coolsingel. Vóór de behandeling er van weiden lot afgevaardigden en plaatsvervangend afge vaardigde resp. benoemd do heeren dr. M. D Horst en dr. II. J. M. Bocnacker. Na bespreking van den beschrijvingsbrief volgde een korte rondvraag waarna de ver gadering door den voorzitter met een woord van dank werd gesloten. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: J. A. Hoogeveen, Morschweg 32. Leiden. Bakkerij en winkel. Eigenaar: 1 A. Hooge veen. Leiden. Wijziqincen: Job. Ramb. Haarlemmerstraat 47. Leiden, Mannfacturenhandel. Vestiging Filiaal: j Sleenstraat 23, Baby- en Lingeriehuis. dd. 1) October 1929. G. P. Hoogeveen. Morschweg 32. Leiden Bakkerij. Uittredend Vennoot: G. P. Hooge- veen, Leiden. Wijziging handelsnaam: thans: J. A. Hoogeveen. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Het 30-jarig jubileum. Het „Leidsche Volkshuis" viert a.s. Dins dag zijn 30-jarig bestaan, hetgeen met eenige feestelijkheden gepaard zal gaan Des avonds vindt ten 8 ure een feestelijke bijeenkomst plaats, Woensdagmiddag zullen de kinderen van hel Huis uit Amsterdam, den Haag en bet Wijkgebouw ..Geloof. Hoop en Liefde" eenige verlooningen ten beste geven: Don derdagavond zal een herhaling plaats vin den van den feestavond van Dinsdag. Wegens het jubileum zullen vanaf Maan dag tot en met Donderdag geen inschrijvin gen, lessen en clujis gehouden worden. DE BIOSCOPEN Luxor-Theatei Wat moet liet heerlijk zijn een prin9 te wezen, verzucht de jeugd in „De Prins-Student", dat als hoofdfilm in het Luxor-Thealer gaat. en zij begrijpt niet dat het kind, dal éénmaal troon opvolger zal moeten worden, zich voelt al9 een eekhoorntje in een gouden kooi: be roofd van de vrijheid, de vroolijkheid, het spelLater pas. als zijn verstandige en vriendelijke leidsman, dr. Juttner, heeft welen te bewerkstelligen, dat de jongen voor zijn studie naar Heidelberg wondt ge zonden. komt er een keerpunt in dien9 leven. Hij komt vrij van de ketenen, die hem totdusver hebben teruggehouden vai, alles, waar een jongen naar verlangt, en onstuimig werpt hij zich in het bruisende studentenbestaan, dat hem het vroeger leed doet vergelen. Een aardig meiske fNorma Shearer), het nichtje van de waardin uit de studenten-sociëteit, komt daarbij dp rust nog meer versloren. Kathi is knap en levenslustig, en Karl Ileinricli wordt verliefd! Hef is het begin van een drama. Want een prins kan geen keUnennnelje huwen! De koning wordt ziek. Karl ITeinrieli wordt teruggeroepen. en als mei één slag is do tooverhan der jonge en idyllische liefde gebroken Eén maal nog keert de jongeman naar het oord der vreugde terug, dan ligt vóór liern de weg van den plichl. waarvan niemand, óók een koning niet. af mag wijken Naast deze door Ramon Novarro en Nor- ma Shearer zeer goed gespeelde geschiede nis zorgt ..Het diner van den Kleermakers- hond voor schaterende vroolijkheid. ter- vuil in ..De Genade-slag'" een geweldige ge vecht tussehen een bokser en een worste laar de aandacht gespannen houdt. Op het tooneel oogslten de Corbi-scrobafen vee1 succes Hef gisteravond goed bezette Casino- Theater brengt ons deze week een zeer ge varieerd programma Het Orion-Nieuw- laat ons o.a. zien de begrafenis van Rif- meester Colenhrander, en liet spoorweg ongeluk hij Weslwoud. Hierna volgt een natuurfilm, die handelt over het door brengen van de vacantie der welgestelde stedelingen in het Westen van Amerika Nog voor de pauze wordt de bekende film ..Amsterdam hij Nacht" op liet witte doek vertoond, welke eenigen tijd geleden hier met succes wend gegeven en waarmee ook nu Casino volle zalen zal trekken. Deze film wordt cellier maar gegeven lol en met Maandagavond. Na de pauze volgt eeti film van den. he. kenden Tom Mix, waarin deze weer vele san zijn bekende hehendigheidsslaalljes Iaat zien en hij liet publiek weer tot den laatsten filmmeter in groole spanning weef te houden. Hierin speelt ook mee de be kende filmarliste Laura la Planla. Hel is deze week zeker de moeile waard om eens naar liet gezellige Casino te gaan. Ook de muzikale illustratie was weer goed verzorgd HM City-theater heeft zich ook ditmaal wederom in een druk bezoek mogen ver heugen, wat het programma volkomen billijkt. De gebruikelijke natuuropname blijft ook ditmaal nitt achterwege; hiervan mogen zeker de zeldzaam mooi gekleurde opnamen uit Savoye gememoreerd worden, die ve len een uitroep van bewondering ontlokten. Hierna een dolle klucht ,.D? kale student", die onze lachspieren vast trainden voor de hierop volgende hoofdfilm ..II meisje van de Variété" waarin de hoofdrollen vertolkt werden door Bessie Lovr r-n Johnnie Wal ker. Namen, die ons hel beste deden ver wachten en ons hierin niet beschaamd hebben. Deze film is een aaneenschakeling van dolkluchtige verwikkelingen en scenes uit hel artisïenleven. waarbij de lach salvo's geen oogenblik van de lucht waren Als tweede hoofdfilm wordt na de pauze vertoond ..In den greep der wet". We zien hierin hoe William Harrison, hoewel niet misdadig aangelegd, toch met de ge vangenis kennis maakt, en hier een ge vaarlijk individu leert kennen. Stanley La ment Bij ren oproer in de gevangenis doet William dit mislukken, waarop Lamont zweert wraak te zullen nemen. Na zijn ontslag beiert Harrison zijn leven en neemt het dochtertje van een zijner vroegere medegevangenen lol zich. Hoewel het meisje gaandeweg oudgr wordt, beschouwt William haar toch nog steeds als ,.een lieve Baby", waaraan echter door een tor- val pen eind wordt gemaakt William's oogen gaan eindelijk open rn hij verklaart haar zijn liefde. Lamont. inmiddels ontslagen zint op wraak, waarin hij maar al (e goed slaagt William wordt van een zeker feit beschul digd en gevangen genomen Lamont maakt hiervan gebruik, door zich voor den vader van het meisje uil te geven. William wordt echter vrijgesproken en stelt nu alle pogin gen in het werk. om haar uit de banden van Lamont te bevrijden, waarin hij na veel moeite slaagt en hij voorgoed lief en leed met haar zal doelen. Deze film munt uit door gevoelig spel en het is dan ook niet zonder een gevoel van teleurstelling, wanneer ons een ..Tot weer ziens' het einde der film aankondigt. Maandenlang hebben we met gespannen verwachtingen de komst van het fiimwerk „Beau Sabreur" in het Trianon-t heater tegemoet gezien. Met gespannen verwachtin gen, omdat dit het antwoord moest zijn op ..Beau Geste", de tilm waarmede Trianon nu al weer ruim twee jaar geleden opende ©n heel veel publiek heeft getrokken. En wtj iwjjfelen er niet aan of ook Beau Sabreur zal een even groot, om niet te zeggen groo- ter, succes hebben, want de verwachtingen die wtj er van koesterden, zijn niet> teleur gesteld geworden, doch hebben ze integen deel overtroffen. Het scenario is een verhaal uit het Fran- sche Vreemdelingenlegioen, waartoe raen- schen, die op avontuur belust zjjn, toetreden, en in de Sahara vechten tegen het leven en tegen den dood. RECLAME. 5090 CHIEF WHIP Noah Beerv is hier Ei Hamel, de schitte rend getypeerde opperheer van de bevolking uit de woestijn, met zijn tergende tronie, eer.' ruw en hardvochtig wezen tot wien Gary Ccoper, als Fransch officier gaat, om met hem te onderhandelen over een verdrag met Frankrijk ,dat echter alleen zal "worden ge- teekend, indien Evelyn Brent, een in de woestijn verdwaalde en mei; hem meeroi- j z.ende Amerikaansche journaliste, zal wor- I den achtergelaten. I Onder de knappe leiding van de Paramount regisseurs is deze „super" film tot stand ge komen, terwijl de hoofdveno.k^rs buitenge wone speicapaciteiteD te zien geven. Het is engetwijie.d een succesfilm. Hieraan gaan vooraf de wereldgebeurte nissen in beeld en een zeer komische twee- acter. Na de pauze gaat de andere hoofdfilm „OndeTwereld", niet mir.der mooi. maar van een geheel ander genre, waarin we Dolores Costello en Conrad Nagel als hoofdfiguren zien. „Onderwereld" speelt zich af in New- York. stad van vermaak, ellende, van liefde en schandalen, van misdaad en moord. Dit I alles zien wjj in deze mooie film aan onze ooger. voorbijgaan, waarin Dolores Costello I voor een dievegge wordt gehouden en zij wordt geprent om leugens te spreken, waar tegen haar edel en rechtvaardig karakter op komt. Ook wanneer de boeven het met ge weid probeeren, lukt dit niet en op het juiste moment wordt zq onder wreed? handen van daan gehaald dooreen inbreker, die ver liefd op het meisje geworden zjjnde. z\jn leven uil beteren, waarvoor hij haar hulp viaagt. Wanneer rij ziet, dat het werkelijke liefde is. vat zij dit met beide handen aan hi nadat er eenige moeilijkheden uit Óen weg zjjn geruimd, begint voor beiden een ge lukkig leven. Op het tooneel een clown, die veel suc ces heeft, terwijl het nummer mes=enwerpen voor de nood:ge sensatie zorgt. Een uitstekend programma, dat iedereen moet zien. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent waren vier candi- daten opgeroepen, waarvan slaagden mej. C H. de Rijk (Rotterdam) en de heer C. L. Harders (Den Haag) Eerste-Iuitenant der militaire admi nistratie W. C. J. Pera, op non-activiteit le Leiden, heeft met ingang van 1 November eervol ontslag uit den militairen dienst aangevraagd. Onze oud-stadgenoot, de heer J. van der Reijden js benoemd tot leeraar in de lichamelijke oefening aan de le gemeente lijke H. B. S. mot 5-jarigen cursus te Am- steidam Aan de Directie der N. Z. Holl. Tram wegmaatschappij is verzocht om te Leiden met betrekking tot de doorgaande tramwa gens KatwijkLeidenScheveningen een zoodanige regeling te treffen dat op de terugreis bij alle halle's ingestapt mag worden De directie zal nagaan of het mogelijk is dat althans te Leiden waar liet geop perde bezwaar tegen de bestaande regeling het sferkst gevoeld wordt een regeling te treffen die aan de bezwaren in het verzoek geopperd, legemocl komt. De Marseille-mail komt heden te laat aan om nog vanavond in de bestelling te worden opgenomen. Zij kan nu morgenoch tend tussehen halfnegen en halftien aan het Postkantoor worden afgehaald. In ons bericht van gis'eren betreffende pen bier (er stede te houden liehlweek is abusievelijk vermeld, dat een dergelijke week ook te Rotterdam wordt voorbereid. Bedoeld werd Amsterdam. Een der beide psychopathen, die Zon dag j.l. uit het asyl alhier ontsnapt zijn. zekere van Wezel is gisteren te Resteren in de Betuwe aangehouden on hedenmorgen Ier beschikking van den Ccmmissari? van Politie alhier gesteld De 18-jarige arbeider H. W. M. is gistermiddag op het terrein van de beton- 'abriek der firma W. aan den Morschweg van een stapel ijzerdraad gevallen en heeft daarbij een been gebroken. De E H. D. bracht den jongeman naar het Sint Elizabelhsziekenhuis over. DE TELEFOONCEL IN HET STATION. Een lezer vestigt er de aandacht op. dat in de publieke telefooncel in het station een gebruiksaanwijzing ontbreekt, zoodat het meermalen yoorkomt, dat de aanrrager een dubbeltje in de gleuf gooit, voordat hij de telefoon van den haak neemt, zooals bij andere toestellen vereischt wordt Hij krijgt dan van het telefoonkantoor de boodschap een dubbeltje te otteren, wat hij inmiddels reeds gedaan heeft Wil hij dan toch lelefonêeren, dan moet hij opnieuw een dubbeltje in de gleuf gooien. DE ALGEMEENE TOESTAND. Be lat er nationale Bank. In de jongste zitting heeft de organisatie commissie voorde Internationale Bank too: Herstelbetalingen de vraag besproken, welfc eischen men zal stellen met betrekking tol den belastingvrijdom der bank. Men kwam in- zooverre tot overeenstemming, dat men bet plan heeft laten varen ©enigerlei privi legies op belastinggebied le vragen, welkt niet hun rede van bestaan vinden in hel wezen der bank. Aan den anderen kant heeft men er van afgezien de keuze van den zetel der 'bank afhankelijk te maiken van de vraag, welk land op belastinggebied de grootste voordeelen knn verschaffen. Mea wil slechts waarborgen, dat een dubbele be lasting vermeden wordt, met dien verstande, dat de bank niet belast zal worden vo« wat haar kapitaal en haar eigen aandeele betreft. Derhalve moeten de winst en d reserves vrij van belasting zijn. terwy evenmin belasting moet worden gehevtf van bedragen, die krachtens'het plan-Younf, door de regeeringen bij de bank worden ge deponeerd. Ten 9lotte moeten de dividenden slecht* in dat land aan belasting onderworpen zijn» waar de aandeelen zijn geplaatst. Een bijzonder belangrijk besluit bepaalt, dat de deposito's der bank. waar zij ook bevinden, nooit, zelfs niet in oorlogstijd in beslag genomen mogen worden. Voor d* eerste maal is hier dus het beginsel gahir digd, dat de privaat-eigendom onaante*- haar is, zij het dan ook, dat het hier speciale rechtspersoon betreft Frankrijk zal ook dc uitnoodiging ^85 Italië vooraf samen over de ontwapf01^ ter zee te confereeren, voor de Londensc conferentie aanvangt, aannemen. BELGIE. De staking in de Borinage. De voltallige vergadering der den van de mijnwerkersfederatie in de I#' nage heeft besloten Maandag het werk 1 hervatten. oH

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 2