Onze Winter-Collectie is geheel compleet HEEREN- als KINDERKLEED1NG RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK AAN ZEE. H. J. PLANJE - Manufacturen en Confectie-Noordeinde 6 DE „GRAF ZEPPELIN". De Graf Zeppelin is gisteravond trots mist goed en wel te Friedrictishafen teruggekeerd en vlot geland. De rijksraad keurde een voor stel goed, waarbij besloten wordt tot uit gifte van zilveren muntstukken ter herden king van de wereldvlucht van den „Graf Zep pelin" en wel: drie millioen driemarkstukken en twee millioen vijfmarkstukken. Do voorzijde der munten zal den aardbol vertoonen, waarin de Zeppelin is afgebeeld met de woorden „Zeppelin" en „Weltflug". ZEILSCHIP VERGAAN. In de Kieler Bocht is op 15 October het wrak van een zeilsohip gesignaleerd, dat gevaar voor de scheepvaart oplevert. De mas ten steken 2 meter boven water uit. Brj hot door duikers ingestelde onderzoek is geble ken. dat bet gezonken schip het te Hamburg thuis behooreade motorzeilschip Martha" is, dat een lading soynboonen aan ljoord 'nafl. Van de bemanning is geen spoor ontdekt, zoo dat men vreest, dat deze om bet leven is ge komen. Het wrak ligt 19 M. onder water. ZEILVLIEGER VERONGELUIÉT. Een Duitsche zeilvlieger i3 gisteren ;n het Rhöngebergto doodelpk verongelukt. Hij stortte vaneen zeer groots hoogte neer en werd met ernstige verwondingen opgeno men. Aan deze verwondingen is hij in het ziekenhuis overleden. CHANTAGE MET POSTDUIVEN. De rechtbank te Moers hield zich bezig met de behandeling van een eigenaardige poging tot chantage. 1 September van dit jaar werd in de woniog van den generaal-diraj- tenr Pattberg in Homberg een pakket ge vonden, waarin zich twee postduiven be vonden en een brief, luidende: „Wjj eischou van u den postduiven 5000 mark mee te ge ven, anders kunt u uw testament maken". De politie te Homberg liet een der postduiven los en dooT een vliegtuig achtervolgen. De duif streek neer op het (Jak van een huis in Hochbeide. De politie drong het huis bin nen, vond de duif en arresteerde twee jonge imrinw erkers Wilhelm Greven en Bernhard Peldman, 17 en 18 jaTen oud. Do beide ge arresteerden gaven hnn daderschap toe. Bjj de behandeling wilden de beide beklaag den de zaak zo» uitleggen, alsof zij slechts een grap wilden uithalen. De rechtbank kwam b-venwel tot het volgende vonnis. Wegens ptv glng tot chantage onder bedreiging met den dood wordt Greven tot 8 en Feidman tot 7 maanden gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van één maand voorloopige hechtenis. N. DE SMALE VOOR HET GERECHTSHOF TE DEN BOSCH Maandag a.s. zal voor het gerechtshof te VHertogenbosch in hooger beroep worden behandeld de strafzaak tegen N. de Smale, 'die door de rechtbank te Tiel was veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf terzake het plegen van meineed ten nadeele van J. Vroege en Claas Sweris, die verdacht wa ren de tweevoudige moord te Culemborg te hebben gepleegd. Verdediger is mr. Roobol uit Arnhem. HET AUTO-ONGELUK MET DEN BUGATTI-RACEAUTO Op 25 Juni 1.1. reed de heer C. Mantz met zijn auto des, middags te vier uur op den Haarlemmerweg te Amsterdam in de richting Halfweg. Hij was even op de kleine steentjes gaan rijden, om een auto fe laten passeeren en was daarna weer op den straatweg teruggekeerd, steeds den rechterkant van den weg houdend. Een oogenblik voelde hij een bons, zag een wa gen langs zicli heen sluiven en over den kop slaan. Hij ging erheen, en zag, hoe een der passagiers van dien wagen, een Bugatli- racewagen. blijkbaar zeer ernstig gewond was. Hij wilde een dokter halen, maar merkte toen, dat de achterwielen van zijn wagen beschadigd waren, zoodat deze eerst door andere moest worden vervangen. Het bleek, dat de passagier van de Bu- balti, de Italiaan Mario Lenaissi, zoo ern stige verwondingen had opgeloopen (hij Jiad een schedelbreuk gekregen), dat hij kort daarop overleed. De Bugatli-auto werd bestuurd door een 29-jarigen Italiaanschen ingenieur, verbon den aan de Bugatti-fabrieken te Molsheim, die zich gisteren ter terechtzitting te ver antwoorden had wegens hoogst roekeloos onvoorzichtig en lichtvaardig rijden, met een snelheid, welke zeer gevaarlijk moet worden geacht, met hel oog op het drukke verkeer ter plaatse. Verd. erkende ter terechtzitting met een snelheid van 95 K.M te hebben gereden, maar beweerde, dat de Sludebaker de auto van dd lieer M. midden op den weg reed, wat echter dc heer Mantz, de bestuurder van de Sludebaker, pertinent heeft ontkend. Mantz heeft geen enkel sig naal door de Bugalti hooren geven. De snelheid van de Sludebaker bedroeg niet meer dan 35 a 40 K.M. per uur, volgens verklaring van den chauffeur. De inspecteur der verkeerspolitie L. Schotling was van oordcel. dat verd. te hard heeft gereden en de kluis 19 kwijt geraakt, toen de voor hem rijdende auto op eens naar links uitweek Hij heeft toen al te snel geremd, tengevolge waarvan de Bugalti waarschijnlijk is geslipt en tegen de Studebaker is aangereden De officier van justitie vroeg wegens het aan zijn schuld te wijlen veroorzaken van den dood van een ander een hechtenis van 6 jnaanden met aftrek van oen maand voorloopige hechtenis, terwijl hem de be voegdheid lol hel besturen van een motor rijtuig voor den tijd van 1 jaar zal wor den ontnomen. SCHULDMISDRIJF. Het O.M. bij de Haarlemsche rechtbank eischte gisteren f. 200 boete subs 20 dagen hechtenis tegen den 55-jarigen gemeente architect J. B. uil Hillegom, aan wiens on oplettendheid en schuld het te wijten zou zijn geweest, dat op 5 Maart de 42- jarige wielrijdster M. L op het Houtplein Is Haarlem door zijn auto werd aangereden tengevolge waarvan zij een schedelbasis- fractuur bekwam en voor hg*r verdere leven aan één oog blind zal blijven. Ver dachte kan niet verklaren, hoe het mogelijk was. dat hij de juffrouw had aangereden. Hij had goed uitgekeken en er was vrijwel geen verkeer. Volgens de getuigenverkla ringen had hij echter de juffrouw moeten zien. Uitspraak 31 October. DOOD DOOR SCHULD. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren uitspraak gedaan inzake C. R., groenten- koopman te Hilversum, die in eersten aan leg voor de rechtbank te Tiel had terecht gestaan terzake dat hij onder Vianen met een auto-omnibu9 op dergelijke roekelooze wijze had gereden, dat hij legen een boom was terecht gekomen waardoor de wagen was omgevallen en van de inzittenden twee zoodanig waren gekwetst, dat zij spoedig waren overleden. De rechtbank le Tiel veroordeelde ver dachte tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. ,IIet gerechtshof te Arnhem ver nietigde het vonnis en veroordeelde ver dachte tot veertien dagen hechtenis. BOLLENDIEFSTAL TE HILLEGOM P. v B. een 26-jarig koopman Uf Heem stede, die thans gedetineerd is. had zich voor de Haarieraache Rechtbank te verant woorden wegens diefstal van 41/2 H.L. crocusbollen, gepleegd in den nacht van 22 op 24 Juli fe Hillegom. welke bollen behoor den aan H. Heemskerk. De rechercheur Th. Spoor te Haarlem 19 in den bewusten nacht op den Vogelenzang- schenweg een auto tegen gekomen, waar de bollen op geladen waren. Hij ia de auto ge volgd per fiets en heeft den bestuurder v. d. B. op de Kinderhuisvest te Haarlem aan gehouden. althans geassisteerd bij de aan houding. Den volgenden dag 19 een veldwachter van Hillegom te Haarlem op het politie bureau gekomen omdat le Hillegom bollen gestolen waren. Het onderzoek is daarna overgegeven aan de politie te Hillegom. De benadeelde H. Heemskerk, een 66-jarig bollenkweeker te Hillegom had zijn schuur aan den Meerweg: Van de achterdeuren der schuur bleek een ruit vernield te zijn. De waarde taxeerde hij od f. 1500. De Hil- legomsche veldwachter hec-'ft hem later negen zakken bloembollen getoond, die hij onmiddellijk herkende aan de merken en aan de soort der bollen. De inspecteur van politie te Heemslede de he'er C. H. Kemper heeft de op het ruitje en de sponningen gevonden vingerafdrukken vergeleken met ten bureele te Heemstede be rustende. Zij kwamen op 26 punten over een. Het gebruik eischt slechts overeen komst op 12 punten, in Engeland slechts op 6. De inspecteur deed nog verschillende verklaringen omtrent het dactvloscopisch signalement In den auto is een paar «handschoenen ge vonden. Deze lagen, thans op de groene tafel. Van den rechter handschoen was de mid delvinger gescheurd. Er is een afdruk juist van dezen middelvinger op de ruit gevon den. Verdachte vroeg of hij de handschoenen mocht aantrekken. Dit werd toegestaan. De handschoenen bleken hem te klein te zijn. Verdachte ontkende, dat de handschoenen van hem waren. Hij ontkende ook den diefstal gepleegd te hebben. Hij zeide in een café op de Boter markt 22 Juli een zekeren Jaap gesproken te' hebben, die hem voorsloeg dien nacht aan den Meerweg te komen met een auto. Jaap had en vracht voor hem, zieke bollen, die naar Beverwijk moesten. Jaap had hem ook de handschoenen toegegooid, toen v. B. met den auto verscheen. Verdachte hing een zeer onwaarschijnlijk verhaal op ter verklaring van de vinger afdrukken. Eenige vroegere patroons van verdachte, getuigen a décharge, verklaarden een gun- stigen indruk van verdachte te' hebben. Hij was een bekwaam en trouw werkman. Het O. M., waargenomen door mr. Stam, meende, dat er niet de minste twijfel be staat aan verdaehle's schuld. Mr. Stam was van oordeel, dat een ernstige correctie op haar plaats is en vroeg twee jaar gevange nisstraf. Ve'rdachte hield vol onschuldig te zijn. Mr. H. O. Drilsma, de verdediger, wilde voorop stellen, dat het vinden van gestolen goederen nog geen bewijs is van diefstal. Hij keurde af de vooropgezette meenine van de politie, dat wat verdachte zeid'e onwaar was. De politie heeft niet voldoende onderzocht. Daardoor is er le weinig materiaal, dat even tueel een bewijs zou kunnen leveren. PI. bracht den inspecteur hulde voor diens nauwgezet en met groole kennis van zaken, verricht vingerafdrukonderzoek, doch over tuigend acht hij. zich beroepend op van Ledden Hulsebosch, dit niet. Niet bewezen achtte pl. de wederrechte lijke toeëigening. Pleiter vroeg derhailve vrijspraak, subsi diair clementie. Hij vestigde er de aandacht op, dat verdachte tot slechts kleine straffen veroordeeld is, en eenige raaien vrijgespro ken. Mr Drilsma vroeg ook de onmiddellijke invrijheidsstelling van verdachte. Dit verzoek werd niet ingewilligd. Uitspraak Donderdag. HAARLEMMERMEER. Uitslag aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen, van een dubbel woonhuis voor reke ning van den heer J. A. de Boo te Hoofddorp werd. het laagst ingeschreven voor perceel I (metselwerk) door J. v. d. Fange te Half weg voor f.5390; perceel U (timmerwerk) door Jac. Timmer te Hoofddorp voor f. 5350; perceel HI (Ioodgieterswerk) door W. Wam- steeker te Hoofddorp voor f. 1075; perceel IV (schilderwerk) door D. Meijer te Hoofddorp voor f. 896,50 en in massa door Mik en Rood te Hoofddorp voor f 13.483. Gunning aan gehouden. Een noodbrug. In verband met de werkzaamheden voor de nieuwe brug over de Hoofdvaart itabij den Spaarnwouderweg alhier is nu een flinke noodbrug gemaakt om het verkeer gaande te houden. Hoewel deze brug er stevig uitziet, zullen bestuurders van zware vrachten toch wel de noodige voorzichtigheid in acht moeten nemen. Anto in de Hoofdvaart. Gisterenmiddag reed een Chevrolel-aulo, bestuurd door den handelsreiziger R. uit Rot terdam met een flinken gang op den Hoofd weg in de richting Hoofddorp. Nabij de geniesluis moest de bestuurder uitwijken voor een paar uit tegenovergestelde richting komende auto's. De heer R. reed daarbij zoover in den graskant, dat de auto in een grooten kuil terecht kwam, met dit gevolg, dat hij de macht over het stuur kwijt raakte en het motorrijtuig over den kop sloeg en in de Hoofdvaart tuimelde. De bestuurder wist zich met groote moeite door het stukslaan van een ruit uit z'n be narde positie te bevrijden. De nog zoo goed als nieuwe auto werd zwaar beschadigd en met lakel9 weder op het droge gebracht. HILLEGOM. Vergadering Bloembollencultuur. De afdeel ing HiHegom der Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur houdt Donderdag a.s., 's avonds 8 uur een ledenvergadering in hotel Sistermans. Op de agenda zal voorkomen: Stellen van candidaten voor de benoeming van 2 hoofdbestuursleden wegens periodieke aftreding. Eventueele voorstellen voor de algemeene vergadering. Bespreking broertentoonstelling. Deze vergadering wordt niet geconvoceerd. - Verlichting gewenscht bij den Baitenbrug. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het ontbreken van eenige verlichting aan, op, of bg de Bartenbrug. Het is daar bij avond zoo gevaarlijk, dat de omwonenden er meermalen over moeten kruipen. De heer J. Hermes, chef der N. S. alhier is overgeplaatst als chef van het goederen station te Haarlem. KATWITK. Korenbond „Si Willibrordns". De zangersavond te Noordwij'k, aanvanke lijk bepaald op Maandag 18 November, wordt door omstandigheden verzet op Maandag 25 November. De diverse aangesloten koren en ook de genoodigden worden verzocht hier van goede nota le nemen. De postbezorging. De post voor Valkenburg arriveert te Kat wijk a. d. Rijn en wordt aan het hulpkantoor aldaar behandeld. De postbode voor Valken burg begint dus hier zijn werkzaamheden, bezorgt de poststukken langs Valkenb. weg en arriveert dan ten slotte in het dorp Val kenburg, waar ook de bezorging door hem plaats vindt. Doch in de avonduren behoe ven buitenwijken niet le worden bezorgd. Nu is het maar de vraag wat is een buiten wijk. Ieder kan hierover een opvatting heb ben. Zoo ook bij bezorging der poststukken. Aan de Rijnslroomlaan staan 8 woonhuizen met 'hun voorgevel aan den Valkenb. weg. Dat is volgens de post géén buitenwijk en de post wordt bezorgd. In de Rijnstroomlaan staan, aan iedere zijde 10 huizen met hun voorgevel niet aan den Vailkenb. weg, doch in de Rijnstroomlaan. alles behoorende tot één blak, ook tot het blok der eerstgenoemde 8 stuks. Dat is volgens de post wèl een buitenwijk en de p09t woTdt niet bezorgd 1 Ook dus niet de courant, die men daar des avonds en niet den volgenden morgen pas wil ontvangen. We vernemen uit betrouwbare bron, dat getracht zal worden den hoofdinspecteur der Posterijen en Telegraphic le Den Haag er van te overtuigen, dat deze z.g. buitenwijk niet als buitenwijk te beschouwen is. Intronisatie. Gistermiddag had de intronisatie plaats van het H Hart van Jesus in het Wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de zeer- eerw. heer pastoor Schiphorst, die de plech tigheid verrichtte, de weleerw. heeren kape laan A. v. Leipsig en rector Van Willige te Wassenaar, de eerw. moeder-overste van 't St. Elisabeth-Gasthuis en een der eerw. zus ters te Leiden, zuster Damiana van de wijk verpleging van het Wit-Gele Kruis alhier, benevens het bestuur van het W.-G. Krui9. Nadat de plechtigheid der intronisatie had plaats gehad, nam pastoor Schiphorst het woord, die, na over deze mooie plechtigheid gesproken te (hebben. een woord van dank zoowel voor Iter moderne Oleter, prima WoUen roil 11J.50. - Praeht Gabardine Regenjas L 19.50 Zeer iware Motorjekker met prachtroering thans L 8.90 Kinderjekkers 5 jaar met koperen knoopen L 2.90 - Zeer moderne Heerenhoeden t 3.50. ZIE DE ETALAGES 5020 bracht aan pastoor Maas onder wiens her derschap het W.-G. Kruis is opgericht, aan de moeder algemeen overste van het St. Elisabeth-Gasthuis te Breda, de eerw. moe der-overste te Leiden, voor de steeds betoon de medewerking in dit mooie doel, de ver pleging van zieken. Tevens aan de eerw. zusteTS, die hier in de wijkverpleging zijn werkzaam geweest of nog zijn en aan het bestuur van het Wit-Gele Kruis, die lot den bloei van deze vereeniging hadden mede gewerkt. Het wijkgebouw was voor deze ge legenheid door zuster Damiana extra ver sierd. In de haven der Amslerdamsche Bal- lastmaatschappij aan den Valkenburgschen weg is weer een der zandbakken omgeslagen. Een kraan is gearriveerd om deze le lichten KATWITK-AAN-ZEE. Bjj de politie is aangifte gedaan, dat b\j mej. vd. P. in de Havenstraat, die ontaugs haar 80s ten verjaardag herdacht, een bedrag van 1.60 is gestolen. De politie doet on derzoek. Juist op» een druk uur, tegen 6 uur gisteravond, reed de graanhandelaar P. H. uit de Westerbadstraat, met een wagen, beladen met 40 zakken aardappelen op den Sluisweg. Op den hoek Sluisweg-Waaigat, zakte een rioolkolkdeksel in zoodat een voorwiel van den wagen in de kolk zak'e en brak. Gelukkig liep verder aJles goed af. De kolk is van een beter en meer passend deksel voorzien. De schade voor H. is pl.rn. f. 40,—. KATWITK AAN DEN RITN. Vader Lam. f Gistermiddag is. 3e oudste inwoner van Katwijk a. d. Rijn, de heer Lam, algemeen bekend als Vader Lam, overleden. Lange jaren was de heer Lam Vader in het Wees huis der Ned. Herv. Gemeente. Toen hij wegens hoogen leeftijd intrek nam bij fami lie, later bij den heer Vooys, werd geen nieuwe weesvader meer aangesteld daar reeds langen tijd geen weezen meer in net weeshuis waren. De heer Lam bereikte den hoogen leeftijd van 94 jaren. Aanrijding. Toen de heer T. gistermiddag met zijn auto door de Voorstraat reed en de Achter- steeg wilde inrijden, hetgeen hij ook door den richtingwijzer aangaf, werd hij aange reden door een achter hem aankomende auto van de steenkolenfirma C. uit Leiden. Spoe dig verscheen de politie ter plaatse, die pro- ces-verbaal opmaakte. De aanrijder ver klaarde, dat de richting te laat werd aan gegeven, zoodat hij niét tijdig kon stoppen. De verzekering zal de schade wel betalen. LISSE. Jaarvergadering „Het Groene Kruis'". De voorzitter, dr. Blok, opende gisteravond de 26ste vergadering, dankte de aanwezigen voor hun opkomst en bracht in het bijzonder dank aan Mevr. Keijser la Pleijne voor haar overkomst voor het houden van een lezing over: „Huishoudzorg". Notulen worden voor gelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag wordt daarna door den voorzitter gelezen, waaruit bleek dat de vereeniging op het oogenblik 1250 leden telt en 65 donateurs; dat aan alle aanvragen om steun kon wor den voldaan; dat het consultalie-bureau aan 183 kinderen hulp verleent, hetgeen wel een bewijs is, dat daardoor in een behoefte wordt voorzien. Het financieele verslag toonde aan, dat er een zekere schommeling is tusschen batig saldo en tekort, verdeeld over Wijkverple ging, Tuberculose-vereeniging en Groene Kruis. Mevr. Keijser la Pleijne kreeg vervolgens het woord en sprak over „Huishoudzorg". Spreekster zegt verheugd te zijn vanavond in 't bijzonder het woord te mogen richten tot dames. Nooit kan er genoeg gedaan wor den voor een zieke, wat betreft voeding, lig ging. maar bovenal verzorging. Hier ligt een groot arbeidsveld open voor ..Het Groene Kruis". Wanneer een dokter rust voor schrijft voor een zieke of zwakke huismoe der, dan kan daar dikwijls geen gebruik van gemaakt worden daar er voor haar geen plaatsvervangster is. Aan de hand daarvan toont spreekster met eenige voorbeelden aan hoe dit euvel uit den weg geruimd kan worden. De eenige en beste oplossing is. dat er dan uit de beslaande vereenigingen een commissie wordt opgericht, die een onder afdeel ing uitmaakt van „Het Groene Kruis maar die haar eigen financieel bestuur heeft. Is er dan ter plaatse een hulp in de huishouding noodig. dan wordt er voor ge zorgd, dat er iemand komt De lezing werd door de aanwezigen aandacht gevolgd. De voorzitter dankte de spreekster voer haar goede wenken. Daarna werd nog gesproken over hel salaris van een verzorgster. Nu volgde afwerking der agenda. Er wordt een commissie benoemd voor het nazien van de hoeken, bestaande uit de Iheeren K. Tanis, Noordland en De Bork. Bij de bestuursverkiezing werden de twet aftredende heeren dr. Haaze en G. Tromp weer herkozen. De voorzitter leest een gedeelte van den beschrijvingsbrief voor, waarin in het bij zonder de aandacht wordt gevestigd op pensioneering van dc wijkzuster. Hierop volgde benoeming afgevaardigde voor de algemeene vergadering, waarvoor dr. Blok wordt aangewezen. Zuster Bosman zal op kosten van „Het Groene Kruis" die verga dering gaan bezoeken. Hierna werd de vergadering gesloten. STOMPWIJK. De boerderij „Johannesihoeve" is ver kocht aan den heer Q. Onderwater, voor den somma van f. 23.496. VOORHOUT. —hedennacht is alhier op twee plaatsa ingebroken en wel bg de wed. Lakeman, aai den Jacoba van Beierenweg en bij J. Koels man. wonende aan de Heerenlaan. Ook thans moesten de rijwielen het ont gelden. De heer Fr. Angevaare alhier is be roemd tot voorzitter van de R.K. Volksbond alkier. VOORSCHOTEN. Bezoek van Prinses Jnliana aan Koninklijke Begeer. Gistermiddag bezocht Prinses Juliana met een klein gevolg de fabrieken van de Kon. Ned. Edel metaal bedrijven alhier. Hare Koninklijke Hoogheid werd ontvan gen door den directeur van de N.V. Koninkl. Begeer, jhr. ir. A. C. van Weiier en mm. I. van WeiierVan Slyrum, waarna een Tondgang door de fabriek weid gemaak waarbij achtereenvolgens het vervaardige van diverse zilverwerken, de fabricage va medailles, het gieten van bronzen plaquet tes, de emailleerinrichting en de kunstnij- verheidsafdeeling in oogenschouw werd ge nomen. Vervolgens werd hel bedrijf van de N.V. Dutch Chain Works bezocht, waar het ver vaardigen van platina, gouden en zilveren kettingen werd gedemonstreerd. In de ontvangzaal van het huis „Berbice" werd ten slotte de thee aangeboden en een bezoek gebracht aan de verschillende toon- kamers, waarin fraaie verzamelingen antiek en modern zilver, penningen, bronsplastiek en kunslnijverheids-artikelen zijn tentoon' gesteld. Jaarvergadering Mannenkoor „D. E. V." Het voorschoten's mannenkoor „D.E.V.' kwam gisteravond bijeen voor de 25e jaar vergadering, De voorzitter herdacht ïd korte rede het 25-jarig bestaan der Ver eeniging. De secretaris gaf in zijn jaar verslag een overzicht van de werkzaam heden gedurende het afgeloopen jaar, te nevens een beknopte geschiedenis der ver eeniging, terwijl het slot van zijn versltf een enthousiaste opwekking tot de leden, voor de toekomst bevatte. De penningmeester bracht een zeer g1®* stig financieel verslag uit, waarbij een voordeelig saldo kon geconstateerd worden- De controlecommissie bevond alles ïd voj maakte orde. Tot bestuursleden werden herkozen de heer A. J. Turion en gekozen de heer A. Oudshoorn, nadat de heer Jansen, door verandering van werkzes®' heden zijn, gedurende 24 jaar, waargeno men penningmeesterschap heeft moeten neerleggen. De voorzitter heeft in enkel® gevoelvolle woorden den heer W. Janseö bedankt en de vergadering benoemde be®- op voorstel van het bestuur tot Eere-W» der Vereeniging. De directeur, de heer F. C. de Gras werd herkozen. Besloten werd in de eerste helft van Januari een uitvoering te ?eveT1 en in de tweede helft van Januari een feestavond voor de leden en kunstlieven p leden met hun dames. Ook aan vele ou leden zal hun medewerking voor de U1 voering worden verzocht. WARMOND. Naar men ons bericht, heeft de te H. C A. M. Schölvinck, alhier, als distric commissaris van den Zuid-Hollandschen bond bedankt. n

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6