Kreymborg coupe STOFPE-N PIANO's - ORGELS LUBRUNEN, Turfmarkt/ DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. UIT DE OMSTREKEN. Goed gekleed, wel besteed Haarlemmerstraat 143. 23. „Stil", zeide hij lol d'anderen, verroeren jullie je niel, opdat de boschwachler jullie niet ziet. En ga dadelijk als ik weg ben aan den haal. Nu vaartwel, tot weerziens, jullie allemaal". Toen de Lange met zijn beenen buiten den stam verscheen, riep de boschwachter verbaasd: „in plaats een voet, draagt hij een ring aan zijn been." 24. Wanhopig keek de Lange, was van angst erg bleek. Jan Klaasen uil het hol van den boom heel droevig naar hem keek. ,,'t Is jammer voor duimstok" zei Piero, het schreien hem nader dan het lachen stond. „Wat Iet me", zei Trijn kwaad, „ik sla dien kerel zijn tanden uit den mond'. AALSMEER. Een ongewoon karwei. Aan den Aalsmeerderdijk is een huis. dal van zadelmaker Nuijt, hetwelk te laag stond op een tot nu toe hier nog niet gebruikte wijze omhoog gebracht. De kap toch werd, zonder dat ook maar één pan werd afgeno men. rustend op een tweetal ijzeren balken omhoog gewonden, waarna de muren tot de benoodigde hoogte konden worden opgemet seld Het werk trok vele belangstellenden, ook het Dag. Bestuur der gemeente, raads leden en de directeur van Gemeentewerken, Ir. Wiebenga kwamen het werk, dat uit stekend 9laagde, in oogen9chouw nemen Gedurende het heele verloop van hel werk was de eigenaar met zijn gezin op de bo venverdieping gehuisvest, waaruit blijkt, dat men geen oogenblik bevreesd* was, dat het opwinden wel eens minder goed zou kunnen slagen. Dinsdag 22 Oct n.s zal in de consis toriekamer der Ned. Herv. Kerk. van des voorin. 11 tot des nam. 2 uur. een ver kiezing worden gehouden van 3 notabelen, ter vervulling der vacaturen wegens perio dieke aftreding van de notabelen Jb. Deen Kzn. en D van der Schilden, beiden her kiesbaar en een buitengewone vacature, we gens benoeming van notabel J. Kastelein tot kerkvoogd. Door den Commissaris der Koningin dezer provincie zijn als leden der Gezond heidscommissie, gezeteld in deze gemeente, benoemd: Dr. E. J. F Bon ivac. Dr. W. Snethlage); Dr Oudendal te Uilhoorn (vac. Dr J. de Jong). Door den bouwkundige H. Prins is aanbesteed het bobwen van een woonhuis, voor rekening van den heer W. van der Zwaard Jbzn te Oosleinde Het laagst werd ingeschreven: Metselwerk, D. Terrehorst, alhier f. 2472.timmerwerk Jansen en Appelman, Nieuw-Vennep f 1948.lood- gieterswerk. Gebrs, Prins alhier f. 338. schilderwerk. G. J. Helsloot, alhier f 300. Net werk is gegund. De gemeenteraad komt op Woensdag 23 October, des namiddags 3 uur, in open bare vergadering bijeen. HAARLEMMERMEER. Ernstige vechtpartij. Dezer dagen had op den Kruisweg nabij de geniesluis een ernstige vechtpartij plaats lusschen een tweetal vre'emde arbeiders. Een hunner liep hierbij een steek op in bet hoofd boven een der oogen, die vermoede lijk met een mes werd toegebracht. Terwijl de man bij een dokter was ge bracht om verbonden te worden werd de politie*met hel gebeurde in kennis gesteld en de vermoedelijke dader aangehouden. HILLEGOM. Nutsdepartement. Het departement Hillegom van 't Nut heelt een ledenvergadering gehouden voor de vast stelling der jaarverslagen en voor de benoe ming van bestuursleden wegens periodieke aftreding. Herkozen werden de hoeren C. Velthuys en II. F. van Spanje als bcstuurs. leden van het departement en raej. G. Hop man als bestuurslid van de Bibliotheek. De periodiek aftredende commissarissen der Spaarbank z\jn eveneens herkozen, ter wijl in de verificatie-commissie herkozen wer den de heeren H .P. Benkemper en W, Steensma, en gekozen in de vacature J. H. A. Vooren, de heer W. J. G. Philippo. RECLAME. 4765 HILLEGOM. HET AFSCHEID VAN DEN HEER J. H. A. VOOREN. Aanbieding van een huldeblijk Talrijke sprekers memcreeren het schitterende werk van den jubilaris. Do heer J. H. A. Vooren. Verleden week heeft de heer J. H.*A. Vooren in de raadsvergadering afscheid ge nomen als raadslid. Van de diverse com missies was reeds afscheid genomen, maar het mooiste, plechtige en toch intieme oogenblik van scheiden was de avond, waarop genoodigden der commissie uit ver- eenigingen en vrienden, levens schenkers van het huldeblijk, bijeen waren gekomen. In een korle spanne tijds een groot be drag samengebracht door bedrijven, ver- eenigingen en particulieren, waarvoor een compleet woonkamer-ameublement is ge kocht. Dit is in de versierde zaal van het Nut9gebouw, waar de familie Vooren ont vangen is, aangeboden. Er zijn vele en hartelijke toespraken ge houden, mejuffrouw Tuyl Schuilemakcr zong drie goed gekozen liederen, welke me juffrouw T. de Wreede op het orgel bege leidde. De eerste redenaar was de heer C. de Wreede, die sprak als voorzitter der huldi gingscommissie. Hij wee9 op de mooie pro motie van den heer Vooren, zijn werken in den raad. in de t b. c. vereeniging. de Prot. Ziekenverpleging enz en vertelde dat de vertrekkende Vooren bi] de Posterijen be vorderd heeft, dat het Streeknet der tele foon goed funclionneert en dat onder meer do locale briefport is verlaagd. Naast ge- lukwenschen bood hij namens de commis sie hel geschenk aan, waarmee ook me vrouw Vooren wordt gehuidigd omdat zij haar man ter zijde stond bij zijn maatschap- pel ijken arbeid. Vervolgens i9 er gesproken door den heer C Velthuys, bij afwezigheid van den heer H. Veldhuyzen van Zanten, namens de Protestantsche Ziekenverpleging waarvan de heer Vooren mot zijn schoonvader wijlen de heer van Waveren-Emendata de oprich ter is Dr. der Weduwen voerde op verzoek het woord namens de Hillegomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, welke de best georganiseerde vereeniging op dit ter rein in de provincie Zuid-Holland is. dank zij het scherpe inzicht en de activiteit van haren secretaris. Do hoer F. Engel Pzn., hoofd der open bare U. L. O school, sprak over de bevor dering der geestelijke belangen, van het openhaar en het bijzonder onderwijs, van de onderwijzers in het algemeen. De op richting der openb. U. L. O. school zette de kroon op zijn werk. De lieer W; D. Oudolf. voorzitter va«n den Ncd. Protestanten Bond afdeeling Hille gom, verleide dal hel bestuurslid Vooren en zijne familie in de afdeeling gemist zullen worden. De heer N. G. Velthuis, voorzitter van ..Onderling Belang" bedankte hartelijk voor den arbeid al? commissaris, gedurende eenige jaren in deze coöperatie. De heer H. Kraay sprak voor de vereeni ging van pluimvee en van Postduivenhou- ders, wier tentoonstellingen steeds door den eere-voorzitter werden geopend. De heer A. Hoogmoed was de woordvoer der van de Vereeniging voor Volksonder wijs. terwijl ten slotte de heer F. C. van Lierop sprak namens hel poslperscneel en de tooneelclub „De Post". Allen gaven uiting van hun dankbaar heid voor hetgeen de heer Vooren in hun vereeniging heeft tot stand gebracht, cn wenschten hem geluk met de benoeming tol postdirecteur te Sassenheim, hetgeen be- leekent dat hij, voorloopig althans, door de vereeniging gemist zal worden. Op elke toespraak volgde een warm applaus. Toen was het oogenblik voor den heer Vooren aangebroken om te scheiden en om te danken voor de hartelijke woorden en voor het huldeblijk. Dat was moeilijk, zei hij. Na zijn vestiging hier, heeft hij en zijn gezin van alle zijden vriendschap onder vonden. Hij hoeft zich direct Hillegommer gevoeld. In den loop van zijn toespraak wendde hij zich in het bijzonder tot de ge meente-ambtenaren, de postambtenaren, den directeur van het Gasbedrijf en zijn vrouw, de hoofden van scholen en de on derwijzers cn onderwijzeressen, de genees- hecren. Strak? zal de Lighal tot in de per fectie gereed zijn. Dr. der Weduwen, voor zitter van de t. b. c .vereeniging. de heer R. Veldhuyzen van Zanten voorzitter van ..Bloembollencultuur", mejuffrouw Tuyl Schuitemaker, zan ceres van den avond, zuster Ter IIoTst, wijkverpleegster, de voor zitter der kiesvereeniging, de familie van Waveren-Remina, de heeren N. C. Veldhuis van de Coöperatie, W. D. Oudolf van den Prot. Bond, zij allen kregen elk een woord van dank en waardeering locgesproken. De benoeming heeft een afscheid tot ge volg, maar de heer Vooren hoopt weer in deze gemeente terug (e keeren. Ifef aange boden eouvenier wordt door hem en zijn vrouw op hoogen prijs gesteld Op de toespraak volgde een hartelijk ap plaus,- bezichtiging van hel mOoie ameuble ment en het aïbunf tnet namen der schen kers. Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding door B. en W. dezer gemeente voor I: verbouw van het Noodslachthuis, II: het maken van een droog- tcren, en III: massa (verbouw tot een berg plaats voor brandweermaterialen) is: Joh. Serj?ener I f.875, II f.2295. Ill f.3075. N^man-Husman I f. 675, II f.2120, III f.2700 Firma Imthorn I f. 685, II f. 2697. Schuit I f5 40, II f.2390 en III f.2930. De gun ning is aangehouden. R.'K. Spoor- en Trampersoneel. De afd. Hillegom en omstreken van den R.K. Bond van Spoor- en Trampersoneel, heeft een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer W. van Zomeren, be treurde de slechts matige opkomst. Het be stuur deelde mede, dat zal worden bekend gemaakt, wanneer de cursussen voor Ploeg baas weder aanvangen. Verder werd me degedeeld, dat de wijziging van het R.D.V. der N.Z.H. door de Directie op een afzon derlijke conferentie zal worden behandeld. Op liet verzoek inzake verlofdagen voor los trampersoneel is gunstig beschikt: deze krijgen weer 9 dagen verlof. Tot afgevaardigde naar den Raad van af gevaardigden te Maastricht werd benoemd de heer N .J. Tromp, secundus de heer Lie- verse. Op den jaarlrjkschen feestavond zal de heer J. van Diest, een der beste krachten, door ziekte niet kunnen meewerken. Het bestuur zal nu de leiding op zich nemen. Nog is besloten dit jaar een spreker «aan te vragen, daar het 4e lustrum spoedig ge vierd zal worden. Personalia. B. en W. dezer gemeente hebben den da tum van ontslag aan den heer J. de Geus als onderwijzer aah de Openbare Lagere School alhier, wegens vertrek naar Winters wijk, nader vastgesteld op 16 October a.?. Het vertrek van dezen onderwijzer wordt door de ouders van leerlingen dezer school zeer betreurd Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School is benoemd de heer van Weerlee te Leiden. Perkbeplanting. Door B. en W. dezer gemeente is weöer- om per brief aan heeren kweekers en bloe- i misten gevraagd om beschikbaarstelling v. bloembollen voor de beplanting der gemeen- i leperken. Het is zeer te hopen, dat er dit najaar weer ruimschoots medewerking verleend wordl. De perkbeplanting in het Hof. van den Endelaan. Wilhelminapark en Sixlaan wordt door-de burgerij hoog gewaardeerd. Hillegom heeft, wat de perkbeplanting be treft. een goeden naam gekregen, waarom vertrouwd mag wordcD dat de kweekers en bloemisten zullen zorgen, dat deze goede naam in het volgende voorjaar gehandhaafd blijft De gemeente besteedt veel kosten aau het onderhoud der perken. RECLAME. 4724 Het zal U.zoo'n voldoening geven om te weten, dat ge Uw geld goed hebt besteed aan zulk een degelijke en mooie Kreymborg-Jas. Zie eens hoe die kraag zuivef om den hals sluit en wat een mooie' valling er zit trt die prachtige brecde revers. Maar U kunt cr pas goed over oordeelen, als U zelf deze -Krcymborg-jas aanpast, dan: Vóélt U de kwaliteit! nmtjlimiin nmiilnimiiniinmunmhmmimilllli nnuinpiirmnnniininimnnniy niiiiiiiimnniiiinniy Druk bezoek nan de zweminrichting. In het afgeloopen seizoen werden in de gemeentelijke zweminrichting 18534 baden genomen, tegen 15419 in het vorige seizoen. De baden zijn te spliteen als volgt: Mannen 6359; Mannen Volksbaden: 1706; School jongens 1406: Vrouwen 6969; Vrouwen volksbaden 769; Schoolmeisjes 1325. Het grootste aantal baden werd genomen in de week 1520 Juli nl. 3019 (vorige seizoen 1897.) Burgerlijke Stand. Bevallen: J. H. Avé—Hendriks, d. M. de GrootBrouwer, z. F. VisserDijk stra, z. P. SeppBeukers, z. A. J. M. Langeiveldde Groot, z. G. Z. Mulder Bezemer, z. Ondertrouwd; L .A. J. Stroombergen en J. van Roode H. Vreeken en M. P. M. Houtzager. Getrouwd: J .J. Lefeber en J. E. C. van Ejjk H. Zwart en J. E. Blom W. A. G. van Gennip en G. M. Hulkenberg. Overleden: A. Smitsde Maaker vr. 57 j. C. G. Akerboom m. 3 j. J. de Groot m. 8S j. Gevonden voorwerpen: belasting plaatje, Maandkaart der autobus, zilveren broche, gladde gouden ring, Linnen zakje met graszaad, damesrijwiel, hoornen bril, slinger van een auto, manchester broek. In lichtingen zijn aan het politiebureau te be komen. KATWIJK AAN DEN RITN. Nu men mot het uitbaggeren van bet P. H. Kanaal te Katwijk aan Zee gereed is, komt de beurt aan het gedeelte van den Bijn in de kom der gemeente. De bagger machine is al voor het werk aldaar gebracht LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z.v. M. Kortekaas en A. M. van Duin Petnis Cornells Maria, z.v. C. Th. Duivenvoorden en J. J. War merdam Petrus Paulus, z.v. P. M. Witsen- borg en G. W. Wegers Clazina, d.v. K. Slootweg en K. v. d. Voet Margaretha lingelbertha, d.v. A. A- Kleikorst en A. v d. Zwan Maaike, d.v. G. v. d. Velden en A. G. v. Wjjck Cornelia Margaretha, d.v. Th. v. d. Aart en A. M. Aartman Anna Theresia, d.v. A. v. Stjjn en KI. Th. v. Leeuwen. Ondertrouwd: G. W. v. Gent en A. J. Veen K. v. Drongelen en W. Enthoven. Gehuwd: A. Wijnhout en N. Algera P. Timmers en G. M. HoogervorsL OverledenMathilda Gezina Leijerweerd. wed. van P. Tilboel, 75 j. Laurentius Wil lem Gerard us de Wolff, echtgen. van J. Prins .71 j. NOORDWIJK-BINNEN. De bouw van een pastorie bij de Kerk aan den Vinkenlaan werd opgedra; aan den heer G. Vogelaar alhier. Met 1 werk werd reeds een aanvang gemaakt NOORD WIJKERHOUT. Aanbesteding. Burgemeester en Wethoudere dezer I meenle hebben in het openbaar aaubesles Het ophalen van vuilnis bij de ingezeler en enkele andere werkzaamheden, in tv perceelen: I het Dorp. H de Zilk. If schreven was als volgt: Lamb. Meeuvt oord perceel I f. 1000.Perceel IT f. I Gezamenlijk f. 1500.KI. Duivenvooi perceel I f. 700.perc. II f 300.—; Duivenvoorde perceel I f. 644.pert. I I. 450.De gunning werd door B en aangehouden. Ccngres van boerinnen? Op huize „De Vonk" alhier, wordt1 2225 Oct a s. een conferentie gehoixk waarop boerinnen van het platteland geheel Nederland zullen samenkonK Mevr. A. C. WiersmaRisselada, Leeuwarden zal een lezing houdert overt onderwerp: „Wat kan de taak zijn van e boerinnen-organisatie?" Meerdere inleid gen zullen gehouden worden o.a. door .T Siebenga Ie Goes, en de dames H. v Heide, le Noordwijkerhout, M. v. d. Knoop Dordrecht A. Doornbosch te Veendam De Burgemeester aangereden. Midden in 't dorp. werd onze Burgemf ter aangereden door een tord uit Rijnsbe Gelukkig liep alles goed af, doch het rijt van Z. Ed.achtb. werd totaal vernield. Toen de heer M. met zijn fordj^ „Langeveld" reed, zag hij midden op weg een groote doos liggen. Bij nader oud- zoek bleek deze te bevatten een groote to bare lijfgoederen. Direct gat de heer M- s vondst aan. Al spoedig bleek, dat de 4 was afgerold van een vrachtauto behoores aan de Ilillegomsohe manufacturenlinM De familie M. ontving een behoorld bclooning en bovendien een aardig souvee- De dames-collectanten voor Bethe-"- Sarepta te Haarlem en Meer en Bosch Heemstede konden f. 30.afdragen ontvangen contrihutie's benevens f. voor de suppletie-kas. RECLAME. nieuwe en gebruikte 4T7:' OOK HUUR EN HUURKOOP-

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 10