UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. f LAND- EN TUINBOUW. EEN GROOTSCHE TENTOONSTELLING. n. Wat in de gebouwen te zien is Propaganda voor vogel-bescher ming Tninbonw-architectnnr Tuinen voor verschillende doel einden Een arenavan dahlia's Wat er voor ons te leeren valt. In het vorige arlikel hebben wij mede gedeeld dat de „Gruga" van zeer eerbied- waardigen omvang is. Urenlang kan men er genieten en om alles nauwkeurig te be kijken. kan men wel enkele dagen ge bruiken. Den dag van onze aankomst heb ben we er een vijftal uren aan één stuk rondgedwaald, na welke onderneming men zijn voeten en beenen wel eenigszins begint te gevoelen I Maar we hadden daar mede lang niet alles gezien en nog een heelen morgen was noodig om de rest in oogenschouw te nemen Bovendien moet men niet verzuimen er ook nog een avond heen te gaan teneinde de feëerieke ver lichting van tuinen, fonteinen en water gallen te zien. Alles in bijzonderheden te beschrijven, gaat natuurlijk niet. Slechts het belang rijkste kan worden vermeld, waarbij we teD aanzien van hetgeen in de gebouwen is ondergebracht, kort kunnen zijn. Want wat daarin bijeen is, kan men op iedere tentoonstelling op tuinbouwgebied zien. Iets bepaald nieuws hebben we niet kunnen ont dekken en ook op het kantoor van het tentoonstellings-bestuur was men niet in staat, ons iets te noemen. In een der hallen heeft men de ver schillende machines en gereedschappen, welke voor de uitoefening van het tuin bouwbedrijf in al zijn onderdeelen noodig zijn. ondergebracht. Vooral trekt daarbij de aandacht het betrekkelijk groote aantal in zenders van installaties voor het verwek ken van kunstmatigen regen, een zaak welke in een land als Duilschland natuur lijk veel meer zorgen eischt dan bij ons, waar men den waterstand doorgaans ge heel in de hand heeft, een factor van het grootste belang bij de teelt van luinbouw- gewassen. In dezelfde zaal vindt men de stands der kunstmestfabrieken, van raster werken, alsmede de wetenschappelijke a[- deeling. In deze laatste speelt de bestrijding van allerlei insecten-beschadigingen en ziekten natuurlijk een belangrijke rol, evenals tal van wetenswaardigheden op het gebied van de moderne voedingsleer. In een tweetal .Industrie-hallen" zijn alle mogelijke dingen ondergebracht waar van de tuinder en zijn gezin kunnen of moeten gebruik maken. Wij noemen uiteen- loopende zaken als kookloestellen, sterili- seer-inrichtingen, stofzuigers, tuinmeube len; ja zelfs motorfietsen, reken-apparaten en vulpenhouders ontbreken niel. Leerzaam en belangwekkend is ook het gebouw waarin wordt aangegeven op welke wijze voor den tuinbouw nuttige vogels kunnen worden beschermd. Behalve ver schillende vereenigingen schijnen vooral ook de Duitsche spoorwegen zich op dit gebied verdienstelijk te maken door op de hun loebehoorende terreinen langs de lflnen zorg te dragen voor passende nest gelegenheid en voedering, dit laatste bijv. door den aanplant van besdragende strui ken. Door middel van lal van pakkende voorbeelden uit de praktijk van het leven gaat van deze afdeehng opvoedende kracht uit, niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen, Noemen wij ten slotte nog het groole nieuwe gebouw mei de inzendingen van verschillende Duilsche sleden, welke me» behulp van foto's e d. een beeld geven van hetgeen zij hebben gedaan op het gebied van parkaanleg en tuin-architecluur. In dezelfde hal. maar een verdieping lager, worden ook de bijzondere tentoonstellingen gehouden, waaraan de Gruga" rijk is Op hel oogenblik dat wij er waren, opende men juist weer een beurs van herfst bloemen. Het meest belangwekkende en heel bij zondere van de „Gruga" is echter zonder twijfel de aanleg van een groot aantal fraaie tuinen en terrassen. Op het gebied van oude en moderne tuin-architectuur is heel wat te zien. Men is daarbij zelfs heel ver in de geschiedenis teruggegaan, getuige den binnenhof van een patriciërs-woning in Pompt^. Een tuin in Japanschen stijl trekt evenzeer de aan dacht. Daarnaast verdienen de tuinen voor „week-enders", schoolkinderen en arbeiders .vermelding. Die voor de eerslgenoernden zijn uit den aard der zaak wat meer kapi talistisch van aanleg en voorzien van fraaie buitenhuisjes, waarin men gerust een paar maanden van het jaar kan door brengen, zonder, iets Ie ontbeeren op het gebied van comfort e.d. De schooltuinen dragen een meer opvoedend karakter; in deze worden dan ook enkele bemestings- proeven gedemonstreerd Ook in ons land vinden de schooltuinen meer en meer in gang gelukkig, want door deze kweekt men bij de kinderen liefde voor de natuur, waardoor baldadigheid en vernielzucht zul len verdwijnen. Ook de volkstuinen moeten in onze tegenwoordige samenleving van groote waarde geacht worden Immers gaat van de natuur steeds een veredelende invloed uit op de menschen en het werken in een eigen tuintje is zeker heel wat gezonder en geeft heel wat meer voldoening dan het verkeeren in rookerige en bedompte lokalen, waar men zich laat amuseeren. De „Gruga" levert het bewijs dat met slechts geringe middelen en kennis van zaken heel wal te bereiken is, ook voor ontspanning der kinderen. Hel is trouwens iets sympathieks van deze tentoonstelling dat zij ieder wat biedt en zoowel de kapitalist als de eenvoudige man met voldoening weer naar huis gaat. Het komt ook uit in de prijzen, welke er in de verschillende restaurants en cafe's worden berekend. Aan den voet van de 28 M. hooge uitkijktoren van welke men een schitterend overzicht heeft van het geheele terrein kan men bijv. voor weinig pfennigen iets heel goeds krijgen. En daarbij zit men heerlijk tusschen de prachtigste bloemen! Een geheel ander karakter dragen na- luurlijk de pergola-tuinen (een tuin met priëelen en overdekte bogen) die van mo derne kerkhofkunst, alsook de tuinen met vaste planten, begonia's rozen en dahlia's. Van deze laatste heeft men zelfs een heele arene aangelegd, met niet minder dan 100 M. middellijn en een diepte van 9 M.l Om deze arena te vullen waren „maar" 7.500 dahlia's noodig, waaronder 104 verschillende soorten, ingezonden door 42 kweekers. Buitengewoon geslaagd is ook het zomer bloemen-terras, terwijl het waterterras met zijn fonteinen,' watervallen, waarvan som mige 's avonds met steeds wisselende kleu ren worden verlicht en het daaraan ge legen hoofd-restaurant ook heel mooi is. De Essenaars beroemen zich dan ook op hun „klein-Versailles". Alleen zijn we Nederlanders en speciaal de Amsterdam mers wel iels ge- enverwend op dit gebied. Wat den indruk op den bezoekers nog verhoogt is de omstandigheid dat alles zulk een prachtig geheel vormt, waarbij dan nog de botanische tuin eveneens het eigendom van de stad zich op werkelijk schilderachtige wijze aansluit. Bovendien is deze tuin een bezienswaardigheid op zichzelf. Waarlijk, wij kunnen ons indenken dat de Essenaren heel trotsch zijn op hun ..Gruga" en dat men van heinde en ver komt om dit wonder te zien. Reeds op het oogenblik dat wij er waren, hadden 1.75 millioen personen de tentoonstelling be zocht, terwijl voor de sluiting met half October (zij is juist 100 dagen geopend) het getal van 2 millioen hoogstwaarschijnlijk zal zijn ovdVschreden. Daar de toegangs prijs 1 mark bedraagt, kan men gemakito. lijk uitrekenen hoe groot de inkomsten zijn. Maar ook de kosten van aanleg en onder houd zijn niet gering geweest. Toch zal de slad Essen het nieuwe park per slot van rekening wel legen een zacht prijsje aan zijn andere bezittingen van natuur schoon blijken te hebben toegevoegd. Nog een goede week blijft de tentoon stelling dus geopend. Wie haar nog niet gezien heeft en in de gelegenheid is een uitstapje te maken, kunnen wij een be zoek aan Essen en zijn „Gruga" ten zeerste aanbevelen. Met name ook is r voor onze tuinders iets te leeren. Ilel is zeker waar dat ons land in vele opzichten bijzonder geschikt is voor nei telen van groenten en fruit, méér dan bijv. Duitschland. Maar onze oostelijke buren zitten niet stil en de „Gruga" levert daar weer eens een bewijs van. Zeker, we za gen vele bloemen en planten welke bij onze producten uit Aalsmeer niet in de schaduw konden slaan, maar er waren o.a. dahlia's die met de in ons land geteelde konden wedijveren. Daarbij wordt de bodemculluur en vooral de tuinbouw in Duitschland sterk bevor derd Men wil, ja moet zich tengevolge van de omstandigheden van het buitenland meer onafhankelijk maken. Dit streven komt ook tot uiting op de „Gruga", waar n a. gewezen wordt op het feit dat voor den invoer van tuinbouw-producten jaar lijks 500 millioen mark het land uit gaan En nu zal Duitschland zich voorloopig nog wel niet afhankelijk van Nederland weten te maken op dit gebied, maar onze vakmenschen moeien toch voortdurend op verbetering van het product en zijn ver pakking bedacht zijn. Maar dragen zij daarvoor sleeds beter zorg, dan behoeven zij de toekomst niet donker in te zien. ALPHEN. 121/s-iarifl jubileum. Gisteren herdacht onze eenige gemeente lijke ambtenares Mej. M. A. E Berkhout, haar 12 1/2-jarig jubileum als le klerk ten kantore der water- en lichtbedrijven alhier. Des morgens werd de jubilaresse namens het kantoorpersoneel een bloemstuk en door het personeel zelf ontworpen penteekening met hun respectievelijke handteekeningen in een prachtige eikenhouten lijst aange boden. Voorts werd Mej. Berkhout bij monde van den hoofdboekhouder den heer W. H. G. Beck in warme bewoordingen getuigend© van slipte nauwgezetheid, ijver cn plichts betrachting voor haar werkzaamheden toe gesproken. Voorts wees spreker op de pret tige samenwerking van het personeel en eindigde met den wensch, dat de jubilaresse nog vele jaren in staat zal zijn haar werk zaamheden op dezelfde wijze voort le zet ten. Ook gedurende het verdere verloop van den dag. dal de jubilaresse in huiselijken kring doorbracht mocht zij zich over veel belangstelling verheugen. Vele bloemstuk ken werden haar toegezonden. Ter hoogte van de Ned. Herv. Kerk in de Julianastraat kwam gisterenmiddag omstreeks 2 uur de minderjarige D. v L-, die met een voorop zijn rijwiel geladen pak reed doordat hij plotseling van een jongen een duw kreeg vlak voor een auto te val len De jonger die zich aan zijn beenen bezeerde werd naar het po'itb bureau ge bracht waar hij werd verbonden. Ook zijn rijwiel had een leelijke knauw gehad Vol gens ooggetuigen en L., trof den bestuur der der auto afkomstig uit Rijnsburg geen schuld. Eind October begin November a.s. zullen alhier vanwege de bijz. vrijw. Land storm groote Rijnstreekschietwedstrijden worden gehouden. Aan deze wedstrijden zal uitsluitend mogen worden deelgenomen door de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm uit de Rijnstreek en naaste omgeving. Vrijdag 18 Oct. a.s des avonds half acht zal in het Nutsgebouw een zendings bijeenkomst worden gehouden waarbij als spreker zal optreden zendeling J. D. L. Roest van Utrecht. Tevens zal door het zendingszangkoor eenige liederen ten ge- hoore worden gebracht en zullen lichtbeel den worden vertoond omtrent het zendings werk. o BOSKOOP. Een lage daad. Aan de lolwoning langs den Goudsche rijweg, vervoegden zich twee pereonen om een bankbiljet van 25 gulden te wisselen. Toen een hunner het gewisselde in ont- wingst had genomen ging hij er ijlings op de fiets vandoor, zonder het bankbiljet af te geven. De politie heeft dezen persoon op gespoord en natuurlijk proces-verbaal op gemaakt. Auto-ongeval. Doordat de vrachtrijder de W. uit Wad- dinxveen aan den Zijdcweg moest uithalen voor een autobus, had hij het ongeluk met zijn vrachtauto in den wegkant weg te zak ken, met gevolg, dat zijn wagen gedeeltelijk in de wetering terecht kwam Het kostte heel wat moeite om het gevaarte weder op den beganen weg le krijgen. Door de gemeente-politie, is proces verbaal opgemaakt tegn zekeren S. uit Reeuwijk, wegens diefstal van planten ten nadeele van de firma Ottolander en Hooft- man alhier. De Sl.crl. No. 196 bevat de gewijzigde statuten betreffende de alhier gevestigde Boerenleenbank. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, z. van Gerrit de Jong en van Neeltje van Ettingen. Door de vereen, van Chr. Ziekenver zorging is in het afgeloopen jaar 102 maal voor patiënten gekookt, bovendien werxlen uitgereikt 122 porties vleesch, 601 liters melk en 52 eieren. Do Unie-collecte welke alhier en aan den Rijndijk gehouden is. heeft gezamen lijk opgebracht f. 122.04 ROELOFARENDSVEEN. Uitvoering „Onderling Kunstgenot". Donderdagavond gaf de vioolclub „On derling Kunstgenot alhier haar eerste uit voering in de groote Paneratiuszaal. De geestelijk adviseur, kap. Bijl opende den avond met een hartelijk welkom toe te roe pen tot de donateurs en sprak den wensch uit dat alle aanwe'zigcn zich zouden amu- seeren. Hierna nam het uitgebreide pro gramma een aanvang. Met een marsch „Ich Grtisse dich" werd het programma geopend, en al spoedig bleek dat de vioolclub onder de bekwame leliding van den heer Bouw meester uit Nieuwe-Wetering flinke vorde ringen had gemaakt. De ten gehoore ge brachte muzieknummers vielen dan ook zeer in den smaak van het publiek. Ook de Irom- honeLsolo uitgevoerd door den heer J. Koek oogstte veel bijval. Voor de pauze werden een negental muzieknummers ten beste ge geven. Na de pauze werd het publiek nog op een viertal nummers vergast. Het gehe'ele programma was vol afwisseling. Tot slot werd# nog het Wilhelmus gespeeld, waarna de geestelijke adviseur een kort woord van dank richtte allereerst tot den directeur en tot de muzikanten en vervolgens tot «de donateurs hen vragende het streven van de vioolclub te steunen door hunne donaties. Hiermede was de avond geëindigd en wij kunnen gerust zeggen dat «ie club met groote voldoening op dezen avond kan terugzien. Wii wenschen dan ook de vioolclub een steeds stijgend succes loe en zullen hopen op nog andere muziekavonden in dit seizoen vergast te worden. o- WOUBRUGGE. Vergadering „Het Groene Krnis". Onder voorzitterschap van «den heer Loth, aris alhier, hield de afd. Woubrugge van ,.Het Groette Kruis" in een der lokalen van Gez. Guldemond een ledenvergadering. De opkomst van de leden viel niet mee. Te S uur opende de voorzitter met een woord van we'lkom de vergadering, waarna de secretaris, de heer Tondu. het jaarverslag uitbracht. Vervolgens krijgt de heer Heenk, penningmeester, het woord en doet rekening en verantwoording van de financiën, waar uit blijkt dat over 1928 de ontvangsten heb ben bedragen f. 1092.24 en de uitgaven f. 936.36. Zoodat er een batig slot is van f. 155.88. De begrooling voor 1930 wordt vastgesteld aan inkomsten en uitgaven tot een gelijk bedrag van f- 800. Daarna brengen de heeren M. van Zaal en J. van Zwïelen namens de commissies ver slag uit over het -nazien van de rekeningen, inventaris en gebouw, waarbij de aandacht wordt gevesligd op de ligtent van de Jong. omdat deze tent lekkage's vertoont. Voorts doet de heer O C. van Heinessen verslag als afgevaardigde voor de a-lg. vergadering van 1928, waarna de voorz. alle heeren hartelijk dank zegt voor hunne prestaties en in het bijzonder den heep van Heinessen. Dezei toch is van meening wegens zijn leeftijd te moe ten bedanken als bestuurslid van de Afd. De voorzitter brengt in herinnering het vele en moeilijke weTk door hem tijdens de oprichting en het bestaan der Afd.. gedaan en zegt hem daarvoor hartelijk dank, het geen met een applaus van de vergadering wordt bevestigd. Vervolgens komt aan de orde een voorstel van het bestuur om de statuten te wijzigen. Deze wijziging is noodig in verband met een eventueele benoeming van een wijkver- pleegster-huisbezoekster. De voorzitter zet een en ander uiteen en toont aan dat ecu wijkverpleegster nood zakelijk is, hetgeen door ds. Lijsen met eenige welgekozen woorden wordt bevestigd. Met algemeene stemmen wordt besloten een wijkverpleegster-huisbezoekster aan te stel len en het bestuur wordt gemachtigd de staluteu te wijzigen en de Koninklijke be williging op de statuten aan te vragen. Het Rijk geeft dan subsidie. Ecu voorstel van het bestuur om de jaarlijksche contributie te verhoogen van f. 1.50 op f. 2. van f. 2 op f. 2.50, van f. 2.50 op f. 3 25 en van f. 3 op f. 5 wordt eveneens m. alg. st. aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren Kroes en Tondu, worden herkozen, terwijl in de plaats van het aftredend lid, de heer O. C. van Hemessen, wordt gekozen dr. Lijsen. Alle heeren nemen hun benoeming aan. Voorts wordt als afgevaardigde naar de alg. vergadering aangewezen de heer F. Kroes en voor de comm. tot nazien van de rekening de heeren Buntsma en van Teijlin- gen, terwijl de heeren J. Maree, J. van Zwe ten en F. de Boer een comm. vormen tot nazien van inventaris en gebouw. Tijdens de rondvraag spreekt de heer Noordam zijn voldoening uit over het be haalde succes van dezen avond, n.l. het ge nomen besluit tot aanstelling van een wijk verpleegster. De voorzitter sluit hierna met een woord van dank voor de opkomst, de vergadering. o ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Ingekomen en vertrokken personen in deze gemeente, gedurende de maand Sept 1929. Ingekomen: uit Neubeckum, Duitschland, Antonio Himler, zonder beroep, C. 49 's^Gravenhage, Wilhelmina Maria Elizabeth Beijer, zonder beroep, C. 49 Wassenaar, Louisa Maria Alberta van den Bogaart» zon der beroep, C .49 Amersfoort, Herman- nus Maarhuis en gezin, chauffeur, A 31 Alphen a. d. Rtjn, Comelis Bosman en gez., wagenmaker, A 30 Leiden, Geertruida Bot, zonder beroep, C .49 Reeuwijk, Jan Helder, veehouderskneoht, D. 81 Bos koop, Catharina Lydia van der Wolf, echt genoot© van Jan van der Laan, D. 37 Amsterdam, Regina Alexandria Maria Boars, C. 49. Vertrokken: naar Voorhout, Leidsche Vaart 2, St. Gerardus-Majeha stichting, Wil helm as Cornelis van Niekerk en Nicolaas Comelis Voordouw, beiden zonder beroep, C. 64 en B. 55a Oudenbosoh, Pensio naat „St. Louis", Gerardus Hermanns van de Poll, zonder beroep, C. 58 Voorburg, Fransstraat 5, Cornelis Et er man, motor- en rijwielhersteller, C .96 Bodegraven, Ju lianastraat 17, Elisabeth van Egmond, zon der beroep, B. 39 a Haarlem, Kamper singel 68, Alida Elisabeth Maria van Leu ven, zonder beroep, C. 49 Rotterdam, Claés de Vrieselaan 34, Maria Terezia Con- stanzla Fayl, zonder beroep, C. 49 Lei den, Langebrug 51, Cecilia Divera Catharina Bot, zonder beroep, C. 49 Boxtel, Kweek school „St. Ursula", Joanna Nicoietta Si mons, zonder beroep, C. 49 's-Graven- hage, Regentesselaan 26, Helena Johanna Amelia Fliers en Adriana Frederica Corne lia Fliers, beiden zonder beroep, C. 49 Borne, Zenderen, Gymnasium „St. Albert", Fetrus Johannes Jozef Gaspers, zonder ber., C .73 Leiderdorp, Burg. v. d. Valk Bou- manweg 31, Jacoba Krujjt, dienstb., B. 78. Zevenhuizen, Hoofdmiddelweg 473, Mar- tijntje van der Smit, dienstbode, D. 28 Rotterdam, Café „De Nieuwe Kristalbar", Schiedamschedijk, Leendert de Heer, kell- ner, C .10 Aikemade, Roelofarendsveen, B. 148, Angelina Barbara Maria Loos, zon der beroep, C. 49 Rotterdam, Gashou- derstraat 28, Simon Cornelis Verduin, tim merman, C .8. Vergadering van landeigenaren. Ten huize van den veehouder J. H. van Dobben alhier, is dezer dagen een vergade ring gehouden van landeigenaren en belang hebbenden, teneinde een bezwaarschrift in te dienen bij den Minister van Waterstaat tegen de uitvoering van den nieuw aan te leggen rijksstraatweg, achter de kom van het dorp om. Algemeen was men van meening dat deze weg veel hinder en financieele schade bren gen zal voor de betreffende landbouwers, aangezien deze geprojecteerde weg dwars door de landerijen zal heengaan. Een commissie werd benoemd, welke de actie voeren zal, en tevens een audiëntie bij genoemden Minister zal aanvragen. In het verstTatingswerk van den Rijks weg in de dorpskom alhier, komt nog niet veel gang. Naar wij vernemen, zijn de reeds aangekomen steenen daarvoor afgekeurd, zoo dat weder een stagnatie is ontstaan welke in dezen tijd van het jaar vooral minder ge- wenscht is. Onze plaatsgenoot, de heer F. L. van Muiswinkel Czn., drs. in de Handelsweten schappen, is benoemd tol t\jdel\jk leeraar aan de Chr. H.B.S. te Leiden, voor de vak ken handelswetenschappen, staathuishoud kunde en s taatsinrichting. Q - AALSMEER. Over da oude en de nieuwe klok. Al ruim veertien dagen missen wij hier ons torenuurwerk. Er is door de dorpsbe-f woners veel gemopperd op de oude klok, f welke vele kuren had; nu eens Liep zij véórl dan weer achter, en in de koude winter-S maanden had men de grootste moeite haar op gang le houden. Nu zij echter voor goed verdwenen is. komt de waardeering. 't Valt P niet mee gedurende den tijd, welke be noodigd is om het nieuwe uurwerk te in- stalleeren, geen centraal punt te hebbe» waarnaar een ieder zich in zijn dagelijkse! leven regelt en steeds komt men weer in de verzoeking den blik te slaan naar d; wijzerplaten van den toren, gedeeltelijk be dekt door stijgerwerk. Doch onvoldaan wendt men zich af: hier ontbreekt de tijd aanwijzing. Spoedig zal het nieuwe uur werk klaar zijn en wij hopen, dat het zalj uitblinken als een uiterst seneuse iijd-l meter. Bedrijvigheid in het blcemenbedriji. Tengevolge van het koele weer zijn de prijzen der snijbloemen, welke den laatsten tijd over het algemeen laag waren, be langrijk geworden, 't Waren vooral de rozen, welke in doorsnee zoo goed als niet», opbrachten. Ook over de chrysanten kon niet geroemd worden wanneer men in aan merking neemt, dat deze laatste bloemsoort veel arbeid vraagt over zeer langen tijd aleer zij als snijbloemen afgeleVerd kan worden. Daar kwam nog bij de concurrentie, welke de dahlia's in groote massa's dagelijks Ier veiling aangeboden, de kasbloemen aan deden. Door het winderige weer zijn de. dahlia's voor een goed deel verloren ge- gaan, heigeen door vele bloemisten niel betreurd wordt. Integendeel, dit komt juist ten goede aan hun andere bloemproducten, welke daardoor meer gevraagd en tegen be- j hoorlijke prijzen uit de markt worden ge nomen. Allerwege in de gemeente is hel nu druk in de bloemisterij: seringen wor den van den akker gehaald en op de ervei gebracht om zoo dan geforceerd te worden J Bij duizenden staan de cyclames, bego nia's en velerlei andere potbloemen klaar in de kassen om naar alle deelen des land verzonden te worden. Dinsdagavond a.s. zal hier in hel wijkgebouw „Irene" een muziek- en zang uitvoering worden gegeven door blinden, behoorende tot de afd. Amsterdam van den Ned. Chr. Blindenbond. Ds. van Elden zal vooraf een openingswoord spreken, terwijl ds. Kuiper den avond zal sluiten. Moge velen zich gedrongen gevoelen het concert bij te wonen. o HAARLEMMERMEER. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: D. Vosvan Rijswijk, dochter G. Allonde Bruijn, dochter; J. Wagen voortv. d. Staaij, dochter; C. Dekker- Post, dochter; J. E. T. Olijerhoekd'Hane, 2 dochters (tweeling); A. BekkerBosman, dochter; E. ZoetDuivenvoorden, zoon; C.B SchalkHijzelendoorn, dochter; M. G. vai^ TilburgBaks, zoon: J. NannmgaDijsr rinck, zoon; A. WertonFokker, zoon; F. v. d. VoortOlijerhoek, zoon; N. Smit— v. d. Haven, dochter; E. v. d. Weijden- Geerlings, zoon; L. Vaanderingden Dek ker, zoon; E. Lukvan Kuik, dochter. Ondertrouwd: J. Verbeek, 24 j. en Si- Krijgsman, 20 j J. van Zeideren, 27 |-K en L. M. Kooijman, 25 j. G. van Veen," 33 j. en A. Boer, 29 j. N. van der Wal. 21 j. en M. A. v. d. Wal, 19 j. H. J. van Heteren, 28 j. en C. G. Kauffman, 24 j. - P. M. Stnjbis, wedr, 32 j. en A. K. Breure, 31 j. W. Knjtenberg, 26 j. en G. Masten broek, 25 j. J. J. H. Smit, 24 j. en G. A Camfferman, 22 j. M. v. d. Flier, 21 j. enjj J. Kemp, 17 j. J. M. Matze, 25 J-, en J.K M. Meiman, 27 -j. R. Kaasenbrood, 22 j en J. M. Lippus, 27 j. T. Horstman. 51N j. en J. Slootweg, 39 j. Gehuwd: A. Middelkoop, 21 j. en J i Timmerman, 20 j. G. van Diemen, 21 i en E. A. Bos, 24 j. J. Noorman, 25 ent G. van Zanten, 22 j. G. den Rooijen, j. en E. Visser, 20 j. J. Verschoor, 24 en S. Benschop. 19 j. J- Rijsdijk, 30 jB en A. D. A C. Hulscher, 25 j. H. Tijssenl 28 j. en J. Dekker. 22 j. Overleden: .lohannes Franciscus Ante S nius Jongeneelen, 51 j. geh. met M. Looe-f man. Willem Nederveld. 80 j.. wedr van J. Lok. Arie Bliek, 70 j-, gehuwd met H. Burghout. NOORDWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Johan Wilhelmus Jeroen, z. var» J. H H. ter Veen en H. H. Steenvoorden -I Hermanus Maria Adrianus, z. van G. M. Wouters en G. C. A. Wassenaar Alida Maria Julienne, d. van G. J. J. van Eede» en C. M. C. van Rhijn Adrianus Cornell! Petrus, z. van F. Plug en M. Zuidhoek I Simon, z. van N. P. van der Voet en V I Klinkenberg Petrus Adolf Hubertus. I van Th H. Verbeek en A. M. J. Sc har fflj Adriana Johanna Theodora, d. van A Th. Doove en M. C Tromp Pieter Wil I lem, z. van A. van Duin en C. Vink. Ondertrouwd: Johannes Cornelis van Süin I 28 jaar. alhier en Bertha Glatthaar, 27 jas; te Leiden Nicolaas Vegt, 42 jaar, wedw van P. M. Kloos en Gerritje VermeuleD, jaar, te Boskoop. i I Getrouwd: J. van der Aart. 25 jaar. 'f I Lisse en J- S. Brederode, 21 jaar, le Noord- wijk H. Vallentgoed. 30 jaar, te Schieda® ïl en C. F de Witt, 25 jaar te Noordwijk. I Gevesligd: Elisabeth Hazenoot, van

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14