STOFFEN UIT DE RIJNSTREEK. WOLLEN RUITEN UIT DE OMSTREKEN. AWtffltERT "^LEIDSCH DAGBLAD' ALPHEN. Schietwedstrijden B. T. L. De uitslag van de door de afd. van den bijz. vrijw. Landstorm alhier gehouden schietwedstrijden voor haar leden is als volgt: Vrije baan: 1. P. A. v. Vliet 90—2; P. Hoogendijk 88; 3. J. Basie 87—29; *1x29; •f. J. Verheul 87—29 2x28; 1x27; 5. D. Roest 87—29; 2x28; 1x26; 6. Chr. Zuidam 87—28 2x28 7. J. H. v. Egmond 87—28; 3x27; 8 D. H. Bogaard 8728 23. Rozen- prijs P. Hoogendijk 16 rozen. Personeel. Klas A. Niemand is hierbij in gedeeld. Klas B - 1. J. A. Basie 97; 2. P. A. v. Vliet 9648; 3. en 4. G. Kruiswijk en Chr. Zuidam 96i7 enz. gelijk; 5. A. de Graaf 95; 6. en 7. S. Krotje en K Vonk 9447 enz. gelijk. Klasse S.: 1. C. Noorlander 95; 2. J. van Ofwegen 94; 3. J. Dirckx 93; 4. G. C. Koele- wijn 92; 5. N. Oudshoorn 91; 6. M. L. Wal raven 90. Klasse D.: 1. S. Kraan 89; 2. P. A. Bur ger 88; 3. G. Kwakernaak 86; 4. J. van Biemen 83; 5. J. H. de Bruijn 8140; 6. J Oskamp 8139. Klasse E.: 1. J. Snel 92; 2. P. C. de Jong 89; 3. A. van Doorn 83; 4. D. Hemeltjes 82. Geluksbaan: 1. H. L. Kok 3000 2. C. van Egmond 29999; 3. D. H. Bogaard 299— 97; 4. A. Verhagen 29899 5. C. van Pulpen 29889 6. J. J. v. d. Boom 297— 98; 7. W. J .Sprey 29797; 8. M. van Wie- ringen 297—94; 9. J. Verheul 296—98 96; 10. W. Verkerk 296—98 95; 11. A. Jongen- burger 296—98 91; 12. G. C. Koelewijn 29598. Eventueelen reclames uiterlijk 14 October bij den res. Ie luitenant L. Ver leun. 110 Aardappelen aan één stooil Als bijzonderheid kunnen wij melden, dat de heer H. aan den Oudshoornscheweg dezer dagen in zijn tuin een stoof aard- appe.'en rooide met het respectabele ge wicht van 14 pond. Totaal zaten aan de sloof groot en klein bij elkaar niet minder dan 110 stuks aardappelen. Gistermorgen werd in dc Raadhuis straat door een automobilist de groente wagen van den koopman Sch. omver gere den. De wagen werd zwaar beschadigd, ter- wel de aardappelen en groenten een salte mortale over den weg maakte. Letter en nummer der auto zijn bij de politie bekend die zal trachten de schade van den betrok ken autobestuurder te verhalen. De arbeider Schr. uit de Prinselaan werkzaam op de scheepswerf „De Vooruit gang" van de firma Boot had gisteren het ongeval van een in aanbouw zijnd schip te vallen. De man werd met inwendige kneu zingen opgenomen en naar zijn woning ver voerd, waar hij door den medicus S. van Zwammerdam heelkundig werd behandeld. De wielrijder v. d. S. kwam gistermor gen met zijn rijwiel door het plotseling stoppen van een auto in de Wilhelmina- straat te vallen juist toen gelijktijdig een andere auto passeerde die S. aanreed. S. die een bloedende hoofdwonde bekwam werd door laatstgenoemde autobestuurder naar dr. G. gebracht waar hij werd verbonden. Tot groot vermaak van de jeugd en ook van vele ouderen kregen wij gisteren in onze gemeente bezoek van rondtrekkende zigeuners met twee beren cie al dansende en onder vertooning van hun kunsten onze gemeente doortrokken. BOSKOOP. Th. de Ridder. De gemeente-werkman Th. de Ridder, is na een dienstvervulling van circa 30 jaren met pensioen gegaan. De Ridder, was een man. die altijd prompt op tijd was en steeds de belangen van de gemeente goed heeft behartigd Hij stond dan ook bij zijn supe rieuren goed aangeschreven. Daar de Ridder nog niet gaarne geheel en al op non-activteit gesteld wenscht te wor den, hebben B. en W. hem benoemd tot grafdelver belast met het onderhoud der al- gemeene begraafplaats. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren. Mina, d. van J. de Graaff en W. E. Postel Gehuwd: ,T C. Janzweert en J. F. van der Krans. Zondagnacht werden een tweetal rui len van de woning van den heer V. aan de Noordkade ingegooid. Van de daders geen spoor! Mej. G. uit Zevenhuizen die met haar rijwiel een draaibrug aan den Kerkweg overliep, struikelde en viel met fiets en al fc waler. Zij ging geheel onder. De heer H. die de drenkelinge zag. mocht haar redden. Gevonden: een vulpotlood en een fietspomp. Inlichtingen ter secretarie. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wander Gerard, z.v. J. v. d. Laan en M, Idelenburg Gerarda Maria, d.v. G. W. Hillenaar en M. C. Blejjswijk. Loop der bevolking over de maand September: Ingekomen van Alkemade, C. P. Baak van 's-Gravenkage, A. van Griethuizen van Abcoude, J. M. van den Berg. Vertrokken naar: Voorschoten, C. Onder water en H. Krimp Zoeterwoude, Th. C. van der Post Rjjnsburg, G. A. Zandber gen Voorburg, J. H. Boot Gorssel, J. G. H. van Wilpe Alphen a. d Rijn, J. L. van Tol en G. Bol en gezin. Onze plaatsgenoot de heer N. Bochovo is als onderwijzer ten dienste gesteld van den G.-G. van Ned. Indië en is met het s.s. Christiaan Huygens naar lndië vertrokken. Gedurende het derde kwartaal 1929 werden de volgende slachtdieren ter keuring aangeboden:gewone slachtingen: 10 runde ren. 1 varken; in nood gedoode en gestor ven dieren 2 runderen, 4 graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 6 varkens, 10 schapen, 1 geit en 1 paard. Van deze laatste rubriek werden voor waardelijk goedgekeurd: 1 rund, 1 nuchter kalf, 5 schapen, en 1 paard. Wegens onvoldoende deelname is de gymnastiek-vereeniging „Olympia" voor een jaar in rust gegaan. RECLAME. 4308 VOOR SCHOOLJURKEN IN GROOTE VERSCHEIDENHEID AALSMEER. Jaarvergadering Aalsmeers Harmonie. „Aalsmeers Harmonie" hield haar jaar vergadering in café „Welkom" te Aalsmeer - Oosl. De voorz., de heer D. Jongkind Mzn., feliciteerde directeur en leden met het be haalde succes op het concours te Monster. De daar verkregen lsten prijs, een zilveren lauwertak, was juist gearriveerd en werd door de aanwezigen bezichtigd. Uit de reke ning en verantwoording van den penning meester bleek, dat er een belangrijk te kort \was, wat men zal zien op te heffen door de uitgifte van rentelooze aandeelen. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren D. Jongkind Mzn., J. C. Teeuwen, J. Maase en K v. d. Laar9c. Besloten werd de winter- uitvoering te geven in de eerste helft van December. Den directeur, den heer J. C. Hulsbos, werd door den voorz., namens de vereeni ging, een groote staande schemerlamp aan geboden, ter waardeering zijner verdiensten aan het corps bewezen. De contributie werd weer op 15 ct. per lid en per week vastge steld. Loop der bevolking. Ingekomen zijn de volgende personen: K. Becker, van Amersfoort naar Machine- weg 135; D. Maarsen, van Amsterdam naar Uiterweg 160: B. Mantel, van Haarlemmer meer naar Machineweg 200. Verloting „Aalsmeers Fanfarecorps". A.s. Dinsdagavond zaJ in hotel ..De III Kolommen" alhier de trekking plaats hebben voor de verloting van „Aalsm. Fan farecorps". 't Is Je begrijpen, dat menigeen in de eerste plaats begeerige blikken slaat naar den hoofdprijs: een salon-ameuble ment en desnoods ook genoegen neemt met den tweeden prijs: een radio-loestel. Bij de trekking zal het aan belangstellen den wel niet ontbreken. Op den Uiterweg, in de nabijheid der Ringvaart, zonk een vaartuig, geladen met asbe9(platen van de Fa. W. Spaargaren. Een 40-tal asbestplalen gingen daarbij ver loren, hetgeen een belangrijke scksoepost beteekent. Een inwoner dezer gemeente, den heer S., was zoo ongelukkig een bankbiljet van f. 1000 te verliezen, dat hij even te voren bij het verdeelen eener erfenis in ontvangst had genomen. Van dit verles werd ter secretarie kennis gegeven. HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Op den Ringdijk nabij Halfweg geraakte een auto in den berm van den weg, juist op een plaats waar de grond nogal drassig was, zoodat de bestuurder ten einde te voorkomen dat het motorrijtuig niet verder in den modder wegzakte zich genood zaakt zag het stuur om te werpen en meer gas te geven, waardoor de wagen weder op den beganen grond kwam. Bij het toepassen van dezen onverwachten maatregel, had een wielrijder, de heer H., het ongeluk met de auto in botsing te komen. Vrij ernstig aan het hoofd en de beenen verwond, werd hij opgenomen en naar het Diaconessenhuis in Haarlem met de ziekenauto van den gemeen telijken dienst overgebracht. Vergadering Veilingsvereeniging. In een daartoe in „De Beurs" te Hoofd dorp gehouden vergadering werden tot leden van het bestuur gekozen de heeren J. Knibbe, L. Thuis, H. Schoo, O de Kok. Chr. van Wijk, P. de Zeeuw. Van Slrien, Gort en Anink. Dankbaar erkende het bestuur de mede werking, die de veilingsvereeniging „Haar lemmermeer" zoo goed als algemeen ont ving. Na eénige bespreking werd besloten", dat er ook begonnen zal worden met het veilen van de late aardappelen en wel voorloopig eenmaal per week. Tooneelconconrs „Gezellig Samenzijn". Bij gelegenheid van de herdenking van het 10-jarig bestaan van de tooneelvereeni- ging „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp, werd een groot nationaal tooneelconcours georganiseerd. De jubileerende vereeniging zal morgenavond in „De Beurs" het con cours met een groote voorstelling openen. Er wordt enorme belangstelling verwacht. Motor-ongeluk. Gisteravond wilde de bestuurder van een motorrijwiel, de heer S. uit Amsterdam, op den Hoofdweg in Haarlemmermeer uitwij ken voor een op den weg loopenden grooten hond. Hij maakte evenwel zulk een groote zwenking, dat het motorrijwiel omsloeg en de berijder er gedeeltelijk onder geraakte. De man bekwam een beenkneuzing en bleek bovendien een pols gebroken te hebben, zoo dat hij zijn reis niet kon vervolgen en per auto naar Amsterdam moest worden ge bracht. KATWITK. Een dolle koe! Een koe, die bij den vleeschhouwer Kleen Sr. in Duinoord geslacht zou worden, had daar blijkbaar geen zin in en ontrukte zich aan het halstertouw. Staart in de hoogte ging zij er van door langs Duinoord, de Zuidstraat en het erf van den heer den Hollander op. Toen weer denzelfden weg terug, de voor straat langs naar de „Mierenweide". In de Sweerts de Landas Wyborgstraat werd het beest eindelijk tot staan gebracht. Toen ging het in optocht van een groote massa nieuws gierigen naar Kleen Jr., alwaar het dier zeer spoedig den dood vond. Slechts bij den heer Den Hollander was eenige schade aangericht, welke vergoed wordt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Rectificatie. Men verzoekt ons le willen vermelden, dat het bericht van 1.1. Maandag een recti ficatie behoeft wat betreft het meenemen door de politie van den bestuurter der auto, die door slaap overmand van den dijk af reed De chauffeur van A. is n.l. niet door de politie meegenomen. doch in de nabijheid van den wagen gebleven, totdat deze er met een kraanwagen \vas uitgehaald. Storing. In den kabel ten dienste van de verlich ting Voorstraat Noordwijkerweg bleek een defect te bestaan. Op een gedeelte van dit traject functioneerde de verlichting slechts gedeeltelijk. En daar de oorzaak dezer sto ring! gezocht moest worden'in den onder- grond9dhen kabel, was het voor het perso neel der lichtbedrijven een allesbehalve be nijdenswaardige laak zulks op te sporen. Men is er na cenig zoeken in geslaagd dc plaats van het defect te vinden. Alles is thans weer in orde! KATWITK-AAN-ZEE. Bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië W. P. G. IJ. Kratochwil, onderw. b. h. openb. lager onderwijs alhier. LISSE. Aanvulling op den gids van het Locaal Rijkstelefoonnet. Gopex, N.V. Spaarne 57, Haarlem. Aan vragen Haarlem 11755. 881: Gopex, Coöp. Exp.bedrijf, Haven, Lisse. 882: Drukkerij „Imperator", N.V. Haven 14, Lisse. 6035: Duivenvoorde Heeremenis, J., Ha venstraat 35, Noordwijkerhout. 4566: Emmerik, Fa. A van, 's-Graven-» damsche-weg 7, Voorhout. Engelen's Bloembollenkweekerij, A. J. v., Heeren weg 134, Bennebroek. Aanvragen: Bennebroek 9115. 2757 Enthoven Pz., D.. Huize Beuken horst. Weerensteinstraat, Hillegom. 4644: Hoofdagent van Politie, H. Geerls, woon'li. J. P. Gouverneurlaan 45, Sassen- iheim. 2763: Hulsebosch' Kweekerijen, N.C. C. J., Hoofdstraat 129, Hillegom. 2758: Kwaak. J. v. d., vrachtrijder, Patri moniumstraat 2Hillegom. 2759: Kijne Wz., II., architect, Raad huisstraat 2. Hillegom. 828: Lefeber, Th. A„ bloemist, Rijks straatweg, Lisse. 2761: Maaskant, Boerrigter Fijma, bloe misten, van Telsslraat 3, Hillegom. Nieuwe Leidsche Courant, N.V. de, Lei den. Aanvragen: Leiden 2710. 4645: Sentenie. N. W., Pastoor, Heereweg 464, Lisse. 2762: SisleTmans, C vleeschhouwerij. Hoofdstraat 104, Hillegom 2760: Vries Stevens, Eleclr.- en Gas maatschappij v/h. de, Hoofdstraat 196, Hil legom. 3636: Verdegaal, S., dir. N.V. v/h. H. Vcr- degaal Zn., Hoofdsir., Sassenheim. 4643 Warnaar, Bram, Huize Panorama, Hoofdstraat 85, Sassenheim. Vervallen: 164, Hoogedoorn. Aanbesteding. Gisteren beeft in hotel „De Witte Zwaan de aanbesteding plaats gehad: van de con sumptietent met bijbehoorende werken ten behoeve van de Lissesche IJsclub. Er waren 9 biljetten ingeleverd, waarvan 2 ongeldig. Gebr. v. d. Putte, Heemslede, voor f. 3100; D. Vergunst, Lisse, voor f.2700; K Daudey voor f.2645; H. Marseille voor f.2480; Bert v. d. Zaal voor f.2396. M. C. Onos, Hille gom, voor f.2389, A. L. Beugelsdijk. Lisse, voor f.2387. Aan den laagsten inschrijver, A. L. Beu gelsdijk, werd het werk gegund. Knaapje aangereden. Gisterennamiddag omstreeks halfvier had op den Stationsweg alhier een ongeluk plaats dat gelukkig nogal goed is afgeloopen. Het 7-jarig zoontje, Nico, \*an de fam. Hage van j de.Leid9chevaart, liep achteruit tegen een passeerende auto aan, waardoor hij tegen de straat werd geworpen. Na bij de fam. Elzer te zijn binnengebracht, bleek het ventje een hoofdwond en een schouderfrac tuur te hebben opgeloopen. Door dr. De Graaf werd de eerste hulp verleend, waarna hij naar zijn ouderlijke woning kon worden vervoerd. Hedenochtend maakte het ventje het rede lijk wel; Filmveitooning. Gisterenavond werd door de firma N.V. Sluis van Deventer in Hotel de Witte Zwaan, een filmvertooning gegeven van de Slnis- producten voor de Ver. „Heit Groene Kruis". De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De heer J. J. Stomphorst opende de sa menkomst met zijn dank uit te spreken voor de groote opkomst. Spr. zeide voorts, dat honderd jaar ge leden in Engeland de biscuits al gemaakt werden..Vijf jaar geleden is de firma Sluis te Deventer er mede begonnen in een kléine bakkerij met een personeel van circa 20 man, welke is uitgegroeid tot een fabriek met een oppervlakte van 11.000 vierk. M. met 400 man personeel en van de mo dernste machines voorzien. Daarna volgde de film der fabriek in de verschillende onderdeelen. De heer Stomphorst gaf van een en ander een duidelijke uitlegging, waarbij de humor niet ontbrak. Na de industriefilm volgde nog een toe gift in dA vorm van een komische film, die groote hilariteit verwekte. De heer Stomphorst bracht een woord van dank. Bij den uilgang kreeg een ieder een ver snapering mede naar 'huis. Deze avond kan voor de firma Sluis als zeer geslaagd beschouwd worden. NOORDWITK. Nog alleen deze week zal gelegenheid worden opengesteld tot. kostelooze inenting (reyaccinatie) en wel op Zaterdagmiddag om' 4 uur te Noordwijk-Binnen in een der lokalen der Openb. School en te Noord- wijk aan Zee ten huize van dr. C. H. Her- manides eveneens te 4 uur en in een der lokalen der Openbare School van 5 tot 5*4 NOORDWIJK-BINNEN. Aanbesteding. De uitslag van de gehouden onderling# aanbesteding van glas- en schilderwerk voor het nieuwe Zusterhuis en bewaar scholen alhier, is als volgt: H. Koeman* f. 3860, P. M. v. d. Weyden f. 3794, fa. wed. M. v. d. Weyden f. 3679 en J. West- geest f. 2947. o OEGSTGEEST. Afscheid J. Kranenburg. Zaterdag heeft de heer J. Kranenburg, die met ingang van 1 October zijn ambt als kleermaker aan de gestichten „Endegeest", „Rhyngeest" en .Voorgeest" met pensioen verliet, officieel afscheid genomen van het overig personeel. Het muziekgezelschap „D. W. S." heeft ,den heer Kranenburg daarbij een serenade gebracht. In hartelijke bewoordingen heeft de heer Passchier hem toegesproken met den wensch, dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust moge genieten. Opening bus Letterraadsel. Tn de groote zaal van hotel „Hel Witte Huis" heeft de busopening plaats gehad van het letterraadsel, uitgeschreven door de Reclarheweek-commissie. Een groot aantal belangstellenden was daartoe samengekomen, waarover de com missie, aldus de voorzitter, de heer M. C. v. d. Burg, zeer verheugd was. Spr. riep de aanwezigen een hartelijk wel kom toe. Vóór de opening der bussen werden de zegels verbroken van het couvert en het groote geheim ontsluierd. Dit groote geheim bestond uit de volgende regelen: „In Oegstgeest kunt ge alles koopen, Waarom dan naar elders geloopen?' Jn totaal waren ingekomen 190 biljetten. Bij de eerste schifting werden 66 biljetten afgekeurd en bleken 124 biljetten een goede oplossing te bevatten. Jammer voor 13 inzenders daarvan, die één of meer fouten gemaakt hadden bij het juist invullen van de letters, die in de éta lages geplaatst waren, zoodat aan het einde 111 goede biljetten overbleven. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de prijsuitreiking zal plaats hebben op Dinsdag 15 October, des avonds 8 uur in hotel „Het Witte Huis", waar alle personen, die een goede oplossing hebben ingediend, verwacht worden. 'Men verzuime echter niet dc controlestrook mede le brengen. Aangezien het aantal goede oplossingen dat der prijzen overtreft, zal de prijsbepaling bij loting geschieden. De nummers van dc goede inzendingen werden voorgelezen. Het officieele gedeelte dezer bijeenkomst werd hierna gesloten met dank voor de opkomst. De Tuinbouwcursus geopend. In de bijzondere school aan den Ende- geesterstraatweg is Dinsdagavond de tuin bouwcursus, opgericht door de afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, offi cieel geopend. Tegenwoordig waren met de leerlingen: het bestuur van de afdeeling der Vereeniging, wethouder Zandbergen en de leeraren. Als eerste spreker trad naar voren de heer B. J. v. d. Meene, die zijn vreugde uitsprak over het tot stand gekomen ideaal de stichting van een tuinbouwcursus. Meermalen zijn daartoe pogingen aange wend, die helaas niet verwezenlijkt zijn ge worden. Gelukkig is nu dit anders, daar deze cursussen in de bollenstreek tegen woordig meerdere bekendheid verwierven. Het was een bemoedigend verschijnsel, dat het aantal aanvragen tot deelname dat van de beschikbare plaatsing overtrof. Van.de 53 aailvragen moesten er 13 wor den afgewezen. Deze cutsus zal dus gegeven worden aan 40 leerlingen uit de gemeenten Leiden, War mond, Oegstgeesl en Sassenheim. Met ge noegen zal spr. de leiding op zich nemen, gesteund door de heeren G. A. Alters uit Leiden en C. van Klaveren uit Lisse. De voorzitter, de heer T. van Egmond. deelt mede, dat door omstandigheden de 'heer Volkers niet aanwezig is om dezen cursus te openen, en spreekt dan zijn blijd schap uit over het welslagen van dezen cursus, wat de deelnemers betreft. Het initiatief, zegt spr., is niet uitsluitend genomen door de afdeeling O. en O. van Bloembollencultuur, doch door de jonge menschen zelve. Dit is juist van zoo groot belang, waar om spr. niet twijfelt of deze cursus zal, met animo gevolgd, wel bij uitstek slagen. Een verblijdend teeken, is, dat het Ge meentebestuur van Oegstgeest zooveel be langstelling toont door afvaardiging \rn den heer Zandbergen als webhouder. Spr. betuigd daarvoor het Gemeentebestuur namens de afdeeling hartelijk dank. Zich richtende tot de leerlingen, beschouwt spr. hen als jenge kinderen van de afdeeling. Met groote belangstelling zal het bestuur uwe vorderingen volgen. Wij verwachten zeker een goede uitkomst. Hiertoe heeft het bestuur de medewer king verkregen van drie leeraren, de hee ren B. J. v. d. Meene die de leiding cp zich zal nemen, de heer C. A. Allers ei C. van Klaveren. Het is voor ee»n goed vak man noodzakelijk om op de hoogte te ko men van de cultuur. Met voldoende kennis zal het mogelijk zijn om de cultuur gxooter te maken. Met alle macht moet daarvoor gewerkt wor den. Doch niet alleen het groot maken moet bewerkt worden maar vooral ook „gezond." Wij moeten voortdurend op onze. hoede zijn om te zorgen voor het gezond zijn van partijen en cultuur. De gelegenheid wordt u hier aangeboden om uwe kennis te vergrooten. Neem die aan en volhardt ttot het einde met gezonde taaiheid. Spr. verklaarde hiermede den cursus voor geopend. De heer v. d. Meene gaf dan nadere toe lichting omtrent de indeeling. De cursus zal gehouden worden op Dins dag-, Woensdag- en Vrijdagavond. Iedere avond van 79 uur. De heer v. d. Meene zal onderwijs geven in: Natuurkunde, Plantkunde en Dierkunde. De heer Allers in Scheikunde, Bemesting. De heer V'an Klaveren: Practijk. Na behandeling van de krijgsartikelen deelde de heer Van Egmond mede dat de afdeeling O. en O. op zeer hoogen prijs stelde het geheel belangloos afstaan van het leslokaal door het schoolbestuur, en gaf dan het woord aan den heer Allers. De heer Allers begon zijn kennismaking met te zeggen dat het vak scheikunde voor den leerling niet een bepaald lievelings vak is te noemen. Spr. zelf beschouwd dit geheel anders. Voor bloembollenkunde is dit. vak, vooral in de practijk, één van de allervoornaamste vakken en daarom bepaald onmisbaar. Na een korte uiteenzetting van het vak op zich zelf, hoopte spr. op een aangename samenwerking, hetgeen voor allen aan het einde een zeker succes zal opleveren. De heer Van Klaveren zal als hoofdzaak de practijk behandelen, hetgeen u allen zal dienen tot vorming van practised vak man. Vele vraagstukken zullen aan de orde komen, eenvoudige zoowel als ingewikkel de. Ook deze leeraar hoopt dat allen veel ijver zullen toon en en aangenaam met hem zullen samenwerken. Aan het einde deelde de heer v. d. Meene medé, dat bij voldoende deelname extra les zal gegeven worden in Taal (Fransch, Duitscb en Engelsch). Handels kennis en Rechtskennis. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes Cornelis, Z. v. P. J. Blonk en A J. Köhne Johannes Wilhelmus, Z. v. H. J. G. Blom en J. M. J. van den Bregt Jan Hendrik, Z. v. C. de Visser en J. I. D. den Haan Gerrie, D. v. J. van Konijnenburg en M. Splinter Theodörus Maria, Z. v. P. J. J. Bakker en A. P. Schoonderwoerd Theodorus Christi- nus, Z. van Th. van Noort en G. M. van Kampen. Ondertrouwd: A. M. Lckkerkerker te Dor drecht en G. J. lts te Oegstgeest. J. Freeke en N. Kort, beiden te Oegstgeest J. H. Overduyn te 's-Gravenhage en J. Colpa te Oegstgeest A. Kralt te Rijnsburg en C. D. Strovers te Oegstgeest W. de Roode te Oegstgeest en C_. J. van Kapipen te Leiden. Als volontair Ier Secretarie alhier is toegelaten mr. Krieke uit Delft.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 6