Het wonder der techniek De „Graf Zeppelin" naar ons land Dc groote cabine van de ..Graf Zeppelin" bevindt zich aan de voorzijde. Daar uit moet de beschouwing van het landschap, dat zich op de reis voor de be wonderende oogen der passagiers ontrolt, onbeschrijfelijk zijn. Men ziet dr. Eckener bij het vertrek van het luchtschip de enthousiaste toejuichingen der menigte beantwoorden. De salon van het luchtschip behoeft in vele opzichten niet onder te doen voor die van een modernen oceaan- stoomer. Langs de ramen groepeeren zich de gemakkelijke fauteuils. Het centrale punt van het luchtschip ts de stuurstoel. Daaruit gaat het vernuftig samenstel van kettingen en raderen, die het schip dc juiste koets- Met welk een behendigheid en overleg het bevestigen richtmg gevcnt Daac staat de stuur van de zeppelin aan een ankermast moet geschieden laat mgn dic he( reusachtig gcvaartc ouer deze karakteristieke opname duidelijk zien. landen cn zeëen brengt. Voor dit model is het eerste patent aangevraagd. Een aandachtige beschouwing van dit samenstel Als de nacht ook voor den zeppellnpassagier het uitzicht geeft een goeden kijk op den vooruitgang van het luchtverkeer en speciaal op dat van den buiten het luchtschip belemmert, geniet hij heerlijke luchtschepenbouw. nachtrust in een der moderne hutten. Als een schilderij. Toch is het 'geen fantasiewant het 'is een 'opname van het luchtschip bij een der jongste vluchten boven de ..Bodcnsee". Bij de foto's: Boven: de ..Graf Zeppelin", dil een bezoek aan ons tand brengt en er een rond vlucht maakt. Links inzet: Dr. Eckener. de bekwame piloot van het luchtschip. Rechts: Graaf Ferdinand von Zeppelin, de constructeur der luchtschepen. In 't midden de lachende kop van den chef-kok van de zeppelin, gewaardeerd man bij passagiers en bemanning van den luchtreus. een zeer Wel opmerkenswaardig is het verschil in uitvoering van de ..Graf Zeppelin" met die van het luchtschip, dat op 2 Juli 1900 voor de eerste maal opsteeg. Thans maakte het lucht schip een reis om de we reld, toen, In 1900, be schouwde men het reeds als een prestatie, dat het luchtschip 17 minuten in de lucht bleef. In de enkele vierkante meters ruimte, die men in het lucht schip heeft kunnen inrichten als keuken, worden de maal tijden bereid, die de passagiers op hun reis het genot van alle moderne comfort verschaffen.

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 14