UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. SPREEKCEL. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Com. v. Egmond van Lei den en G. Peet van Valkenburg. VOORHOUT. Het drukken van de registers van den Burg. Stand voor deze gemeente, is opge dragen aan de firma N. Sa/msom te Alphen aan den Rijn. De R.-K. schietvereeniging ,,St. Hu- bertus" alhier, heeft voor ha-ar leden csn concours uitgeschreven, te houden op Za terdagmiddag a.s. halfdrie. Er zullen 2 vogels geheschen worden, die bij voldoende deelname met het oog op het late uur tegelijk onder vuur geno men zullen worden. De prijzen zullen in geld worden uitbetaald. VOORSCHOTEN. 50-jarig bestaan van de R.K. Bewaarschool. De R.-K. Bewaarschool vierde dezer dagen haar 50-jarig bestaan of zooals tTe kinderen het daar noemden ,,haar gouden bruiloft" 1 Het feest werd gevierd door en voor de kinderen, onder deskundige leiding van de eerw. zuster Columbana. Des morgens kwamen de eerwaarde bee- ren pastoor en kapelaan der Parochie in het geheel versierde schoolgebouw, waar zij op alleraardigste wijze door de kinderen welkom geheeten werden. Even later werd de-zelfde welkomstgroet ,,in koor" gebracht aan de eerwaard© Priores van huize Bij dorp" en eenige eerwaarde zusters. De feestviering bestond in het voordragen van enkele liedjes ,,met gebaren", wat door de kleinen, die daartoe uitgekozen waren, met gxoote ernst en veel besef gedaan werd. Ten slotte kwam een der jongens naar voren om in een leuk versje den Pastoor" te bedanken, die him dit feest gegeven had. De zoereerwaaxde heeT pastoor dankte hierop de eerwaarde zuster Columbana openlijk voor de zorgen die zij practisch en met. een altijd blij gezicht aan de ruim tachtig kinderen besteedt en dat iederen dag maar weCT opnieuw! Daarom kon ze rekenen op de sympathie van alle ouders, die gaarne him kleinen aan die zorg toe vertrouwen. Op dezen feestdag van de H. H. Engel bewaarders smeekte hij Gods zegen af op dat de bewaarschool nog lang onder de hoede mocht staan van zulke Engelbe waarders als zuster Columbana en haar medehelpsters. Des middags werd het feest voor de kinderen nog voortgezet. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Bankbetciginn van dan burgemeester Rekest duin watervoorziening Vacantietoeslag ambtenaren. De Raad dezer gemeente heeft dezer da gen een openbare vergadering gehouden on der voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig zijn allo leden. ,Do voorz. opent de vergadering en ge voelt zich gedrongen om in deze eerste open bare zitting een hartelijk woord van dank te spreken tot alle leden en over hunne hoof den heen tot de geheele burgerij voor de buitengewoon enthousiaste wijze, waarop zij en alle overige ingezetenen hem en zijn eebt- genoote hebben ontvangen en zijn tegemoet getreden. Hij hoopt dat men eens zal kun nen zeggen: „wij hebben hem op enthousi aste wijze en met vriendschap ingehaald. De Bur gem. en zijn echtgen. hebben daaraan beantwoord. We zijn niet bedrogen uit gekomen". Bij de ingekomen stukken was een vraag van het Raadslid Boender over de aan schaffing van een vuilnisauto, zonder dat daarvoor door den Raad een crediet zou zijn toegestaan. .De vraag bleek onjuist; posten voor aanschaffing van deze auto kc-men op de begrooting voor. Een rekest van eenige inwoners om over het terrein van de duin watervoorziening toe gang te krijgen tot de daarachter liggende duinen, had een gunstig onthaal, maar aan gezien het zeer te betwijfelen is. of de ach ter genoemd terrein liggende duinen, toe- behoorend aan particulieren, toegankelijk zijn, zal te kennen worden gegeven, dat de ge meente wil medewerken mits van die toe gankelijkheid blijkt. Het verzook van eige naars van landerijen om het woonwagen kamp tot verplaatsing van dat kamp we gens den hinder, welken de eigenaars van de bewoners de rwagens ondervinden, werd g6wezen van de band. omdat de ligging van het kamp de meest gunstige is voor hot meerendeel der inwoners. Na herbenoeming van leden van diverse commissies werden benoemd: tot ambtenaar van den burgerlijken stand, burgemeeester Wiegman^ tot gemachtigde van de N.V. Electriciteitsmaatschappii ..Wassenaar", de zelfde; tot lid van 't scheidsgerecht mr. Wildt Meyboom. Een drietal nieuwe wegen in de omgeving van den Wittenburgerweg werden gedoopt roet de namen Bloemcamplaam Theylinger- hor.->tlaan en^ Groen elaan. De weg van de Prinses Marielaan naar de brug over de /.ij 1 watering tegenover de Burchtlaan. kre?g I? ,naaTn van Prinses Marielaan en de straat van den Kerkdam tegenover de Zijl- laan, werd genoemd Prins van Wiedlaan. Besloten werd om aan ambtenaren en werk- beden, die minder dan 136 per week ver dienen. een vacanti©toeslag van f. 30 te ze ven, Het kosteloos verstrekken van leerboe ken M. O aan hen, die daarvoor financieel in aanmericing komen, werd uitgestrekt tot liet middelbaar niiverhe'd-onderwijs Toi aankoop van terrein voor verbetering van Srhonwweg en Zijdeweg werd bloten. Tot leerares aan de R.K. Vakschool voor meisjes is benoemd mej. F. P. M. Vet te Haarlem. Burgerlijke Stand. OndertrouwdJ. A. van Steen en J. M. C. Lagerberg. J. de Zwaan en G. E. Lodeizen. G. A. Westerman en H. A. G. Maandag. J. A. van der Ham en F. C. A. Ketel. Geboren: Willem, z. v. H. Remmerswaal en A. H. Bosman. Jobannes Adrianus, z. v. D. Gladpootjes en M. H. van Veen. Francina, d. v. A. Meijer en A. F. Offer man. Reiniera, d. v. J. R. Laarman en A. A. Bergenhenegouwen. Elizabeth, d. v. J. C. van der Bom en G. Blijleven. Gedurende de maand October zal de vaart in de Zijlwetering achter de Paauw zijn gestremd, wegens het bouwen van een brug. Tot leerares aan de R.-K. Huishoud school is benoemd mej. F. P. M. Vet, te Haarlem. ZOETERWOUDE. Vergadering Pluim vee-Vereeniging „Ik leer Nog'". Dezer dagen hield de Pluimvee-Yereenl- ging „ïk leer Nog" de jaarvergadering in het café van mej. Pijnacker, onder leiding van den voorzitter den heer F. den Hertog. Na een kort openingswoord werden door dei^ secretaris de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. In het jaarverslag werd gememoreerd de groote om zet in het afgeloopen jaar op de gehouden veilingen, alsmede de welgeslaagde tentoon stelling. De penningmeester, de heer W. C. de Groot, gaf het financieel verslag* over het afgeloopen jaar. Totale ontvangsten van de veiling f. 14.217,04, met een uitgaaf van f. 13.742,46, alzoo betaalde prooenfengelden f474,56onkosten veiling f. 172.42, maakt een batig saldo of winst van f. 302,14. Het verslag van de Pluimveevereeniging gaf aan inkomsten: contributie van de leden f 123.90, winst veiling f. 302,14, totaal f. 426.04. Uit gaven: dekking van het tekort van de ge houden tentoonstelling f. 241,15; diverse kleine uitgaven f. 9,74, totale uitgaven f. 250,89, alzoo een batig saldo van f 175.15 saldo in kas vorig jaar f. 270,40, in kas op 1 Augustus 1.1. f. 454,55. De commissie van controle bracht bij monde van den heer Appel verslag uit, waaruit bleek, dat alles in orde bevonden was. De voorzitter dankte beide functionarissen voor hun uitgebrachte verslagen. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren F. den Hertog, G. Goedhart en M. Jansen met groote meer derheid van stemmen herkozen, terwijl we gens bedanken van den heer J. H. van Es gekozen werd de heer H. van Teijlingen van Hazerswoude. Hierna werd met bijna algemeen© stem men als voorzitter herkozen de heer F. den Hertog. De voorzitter dankte de leden voor het vertrouwen, wederom in hem gesteld en bedan^e in het bijzonder den heer Van Es voor het vele werk als bestuurslid, vooral ook bij de oprichting, door hem verricht. Besloten is dit jaar de 2de tentoonstelling te organiseeren en wel op 1718 en 19 December. In de commissie van controle voor dit jaar werd herbenoemd de heer Ap pel van Leiderdorp en als nieuw lid de h:?er Rietkerk. Bij de rondvraag dankte de heer T. H. van Es het bestuur voor de aange name samenwerking als bestuurslid onder vonden. De beer Har te veld stelde voor op kosten der Vereeniging een schouwbak aan te schaffen. Hierover zullen door het be stuur inlichtingen worden ingewonnen. Hierna werd ten slotte een gratis-verloting gehouden van enkele prijzen, waarbij de le prijs werd gewonnen door den heer Van dar Voort. Met een aansporing om zooveel mogelijk loden te werven en eereprijzen voor de ten toonstelling te verzamelen, werd de verga dering door den voorzitter gesloten. ALPHEN. Verkooping. De uitslag van de dezer dagen len overslaan van den notaris Jhr. G. J. Stoop :n het hotel ,,'s-Molenaars'' gehouden opeab. vrij willige verkooping van het terrein, waarop destijds de buitenplaats „Weitevreden", twoe kapitale boerenhotsteden ea diverse percee- len vruchtbaar weiland samen groot 57.04,92 H.A., alles gelegen in de voormalige ge meente Oudshoorn, gemeente Alphen a d. Rjjn en behoorende tot de nalatenschap van den heer J. W. O. Clant, is als volgt: Koop 1perceel 1 en 2 in bod staande op f. 12.200 werd afgemijnd op f. 4000,door den heer W. J. den Hertog Wzn. alhier. Koop 2: perceel 1 en 2 in bod staande op f 27.500,werd niet afgemijnd en op gehouden. Koop 3in bod staande op 16.800, werd afgemijnd op t 4500,door den heer D. v. Noord van Noordwijk. Koop 4: perceelen 1, 2, 8, 4 en 5 in bod staande op f. 36.201, werd afgemijnd op 13500. door den beer W. J. den Hartog Wzn. alhier. Kcop 5: perceel 1, in bod staande op f. £3.200. werd niet afgemijnd: kooper W. J. den Hertog Wzn. Perceel 2 en 3 in bod staande op f. 13.001 werd afgemijnd op staande op f. 13.001 werd afgemijnd op f. i, door W. Bogaard alhier. Koop 6: in bod staande op f.2000, werd afgemijnd op f. 1500. door den heer W. J. den Hertog Wzn. Kcop 7in bod staande op f. 8700. werd afgemijnd op f.1000, door den heer W. J. den Hertog Wzn. alhier. Koop 8in bod staande op f. 20.300. werd niet afgemijnd en toegewezen aan de heeren Gekr. Zandvoort te Leiden. Koop 9: in bod staande op f. 12.600, werd afgemijnd op f. 2500, door den heer W. J. den Hertog Wzn. Koop 10: in bod staande op f. 3400, werd afgeihjjnd op 1275, door de N.V. Mij. tot exploitatie van onroerende goederen „De Rijn" gevestigd te Alphen a. d. Rijn. De gezamenlijke perceelen die in bod ston den op L 175.800, brachten alzoo met inbe grip van de opgehouden koop nr. 2, opeen bedrag van totaal f.195.178, dus bijna 2 ton. De opbrengst van de in onze gemeente gehouden asterdag ten bate van de Chr. wijkverpleging, bedraagt pl.m. f. 360,—. Ter zitting van het kantongerecht alhier werd Woensdagmorgen voor den aanvang der zitting als plaatsvervangend kantonpecn- ter geïnstalleerd de weled. gestr. heerF. J. Ckone, inspecteur der directe belastin gen alhier. Tot predikant bij de Ned Herv. Kerk te Aarlanderveen werd beroepen ds. G. H. Beusekom van Ierseke. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD Langdurige discussie over vragen van den heer Oldemans Gemeenterekening 1S28. Dezer dagen vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig 9 leden, afwezig de heeren Th. Leliveld en J. do Mars. De heer Oldemans vraagt en verkrijgt onmiddellijk gelegenheid tot het stellen van vragen aan B. en W. Hij vraagt aller eerst krachtens welke verordening B. en W. op 10 September aan derden het reeht hebben gegeven tot het afsluiten van da Nieuwe Markt en het beffen van entree voor een filmvoorstelling daarop. Dan zegt bij verwonderd to zijn geen stukken te hebben aangetroffen over het geding tas- scben spreker en den voorzitter over de kwestie van het verwijderen. Spr. ontving beiicht dat hrj in het gelijk was gesteld door Ged. Staten. Na discussie zegt de voorz. dat spr. bet reglement moet handhaven en de Raad zich niet tegen zijn uitspraak heeft ver. zet. De beer Oldemans wordt vrij heftig en verwijt den voorzitter dat deze er niets van weet. Onder de ingekomen stukken bevindt zich het afschrift van het Kon. Besluit waarbij de rioolverordening wordt goedgekeurd. Men herinnert zich dat deze verordening in Augustus 1928 door den Raad werd vastgesteld. Een verzoek v:'o J. H. Bencs om vergoeding voor kostgeiw van ccn kind dat de school moet bezoeken, terwijl adressant schipper is, wordt ter on derzoek gesteld in banden van B. en W. Een langdurige discussie ontstaat nu over een schrijven dat dooT B. en W. tij dens bet onderzoek bij Ged. Staten ter toelichting der verordennig is verzonden. Tenslotte wordt het schrijven van Gert. Staten voor kennisgeving aangenomen. De rest komt dan in de volgende vergadering. Het bestuur der Chr. Bewaarschool vraagt een subsidie van f. 10 per leerling. Wordt bij de begrooting behandeld. Een subsidieaanvraag van f. 1000, voor de zweminrichting .(Rijnstroom" wordt om praeadvies gezonden naar B. en W. B. en W, declen mede dat de voorgeno men verbouwing van school C. wordt uit gesteld om de nnoditre voorzieningen in de toekomst aan Raadhuis en cachotten. Op verzoek Van den heer Jongeneel wordt deze modedecling aangehouden. De geraeenteTe- keniug over 1928 wordt vastgesteld. De re kening sluit met een saldo van f. 20541.451$ Het electriseh bedrijf bracht een winst var f. 9988.91$$ Het slachthuis van f. ÏC69.12lfi De fin. comm. adviseert tot goedkeuring. De beer Jongeneel maakt enkele opmer kingen o.a over de winst uit de bedriiven. die hii te hoog vindt en over voorzichtig beheer om de lager wordende belasHng- ïmtvangstjn. Tot directeur der ambrrhta- feekenschool wordt benoemd de heer P jelsma te Gouda. Do begrooting 1929 wor ingediend De voorzitter brengt den dank over van de Holl. Mii. van Landbouw voor de ont vangst, en sloot vervolgens de vergadering. Verandering der hniznnmmera. Krachtens de nieuwe politieverordening is begonnen met bet aanbrengen van nieuwe huisnummers. De oude onderscheiding D.Z., D.N., zelf3 D.J.P. en D.P.S., zijn vervallen en voortaan geschiedt de aanduiding niet meer naar de wjjken, zooals dat vroeger wes voor geschreven, maar gewoon naar de straat namen. Met de hernnmmering is men begon nen op de Zuidzijde. Benige verwarring zal bet veranderen der huisnummers voorloopig nog wel geven. Dnbbel spoor. Naar wij vernemen, zal binnen aizien- baren tpd bet baanvak der Nederlandsche spoorwegen tnsscben Woerden en Bodegra ven, van dubbel spoor worden voorzien. Er komt dan misschien eenige kans op uitbrei ding van het aantal treinen. Dat zou werkelijk geen overbodige weel de zijn! Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Johanna Antonia, d.v. F. G. H. Veelenturf en M. J. Moons Ni- colaas, z.v. J. van Dam en E. van der Panna Jacob, z.v. J. Veerman en W. Kalisvaart Geertrui, d.v. C. v. d. Waajj en J. v. d. Parne. Ondertrouwd: G. v. d. Sar 34 j. en B. van Holst 32 j. Getronwd: H. v. d. Zwan 30 j. en A. van Dam 28 j. G. M. Bosman 28 j. en A de Roos 27 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: L. Breeveld, broodbakker van Alphen a. d. Rijn A. van den Berg, chauffeur van Hooge en Lage Zwaluwe M. de Jeu, zon der beroep van Alphen a. d. Rijn. Inmiddels vertrokkenJ. M. Blom, zonder beroep naar Zaandijk J. Blom, dienstb. naar Amsterdam P. Uittenbogaari, dienst bode naar 's-Gravenhage Wed. N. Blijleven en gezin, naar 's-Gravenhage H. P. Kriise-mann, tonder beroep naar Amsterdam J. Wolswijk, fabrieksarbeider naar Anv sterdam A. C. van Benten, zonder beroep naar Alphen a. d. Rijn. Door B. an W. zjjn deze week niet minder dan 6 bouwvergunningen uitgereikt Het weer invoeren van den zonnetijd is oorzaak dat do kerkbeurten, met uitzondeiing van die in de Luthersche kerk. een half uur zjjn vervroegd. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn .Brieven Binnenland: Groenedjjk, Ze venhoven. Op den Rijksstraatweg bij Nisuwerbrug mtest een personenauto plotseling stoppen voor oon paar spelende kinderen, die mid den op den weg kwamen. De afstand be droeg slechts enkele meters, doch de chauf feur wist onmiddellijk te stoppen, waardoor da wagen dwars over den weg kwam te staan .Het kind werd door een der voor wielen omgeworpen, doch niet gewond. Oppassen, moeders I De hoer C. v. d. Neut, slaagde voer het pvlitiedipioma. Hij werd opgeleid door onzen veldwachter Diepenbroek. De lessen aan de gemeentelijke amhachtsteekeDschool weer begonnen. Tot directeur is benoemd de heer P. N. Jelsma te Gouda Voor het Chr. Onderwijs zal in Novem ber de gewone bidstond werden gehouden, waarvoor zich beschikbaar heeft gesteld ds. G. Elshove van Rotterdam, vroeger predi kant alhier. Het Chr. Comité van Winterleeingen heeft haar programma voor dezen winter v f cu klaar. Het ontbreken t-an vergaderruim te is oorzaak dat eerst in November de eerste lezing kan worden gehouden. Dao zal spreken ds. Barkey Wolf over Nietzsohe, waarna volgen zullen ds. Remme van Am sterdam en ds. Bolkesteyn van Den Haag. BOSKOOP. „Rijbewijzen". Aan houders van rijbewijzen voor het be sturen van motorrijtuigen, en wier rijbe wijs ouder is dan 2 jaren, zij medegedeeld dat hun rijbewijs dan zijn geldigheid heeft verloren. Aanvraagformulieren ter verkrijging van een nieuw rijbewijs, zijn dagelijks verkrijg- baar ten poiiliebureele van v.m. 9—10 en van au, 23 uur. Burgerlijke Stand. Gedurende de maand September hebben zich alhier de volgende gezinnon gevestigd H. Hoedemaker, onderwijzer, Rejjarskoop 103 W. Kelderhuis, gemeente-veldwachter, W.z. Dorpstr. 3 a J. Verlaaji, arb., Zijde 242 N. A. de Groot, congierge raadhuis, Zijde 9 b C. v. Ekeren, boomkw., Nieuw- straat 45 a J ,v. Klaveren, boomkw., Laag- B is koop 73 a C. J. v. Leeuwen, boomkw. Laag-Boskoop 73 b en H. v. d. Willik, boom- kweeker, Koninginneweg 14. Ongeveer 50 procent van de toomkwee kers en handelaren in deze gemeente, heb ben zioh ata lid opgegeven van de vereen, vcor onpersoonlijke reolame („Fïfor"). De vereeniging voor „Boskoopsohe Culturen", afd. Keuringcommissie, heefteen certificaat le klasse verleend aan den hoer J. Boer Gzn. alhier voor inzending Zaailing uit „Abies-arizonica". De heer H. uit deze gemeente, geraak te met zjjn motorrijwiel nabij het café den Baars in de sloot Op zijn geroep kwam hulp opdagen. Hij kon met vesl moeite gered worden. VOOR ZONDAG 6 OCTOBER. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 9.00: VARA. Poslduiveniberichten 9.02: VARA. Gramofoonmuziek 9.10: Esperan toberiohten 9.25: VARA. Concert, orgel en viool. Hagepreekjes 10.30: VPRO. Kerkuilzending Spr.: ds. J. Wemer 12.00 12.40: Lezing door dr. C. H. Sluiter over Sterrekunde 12.40—2 00: Concert door het AVRO-Octet. Boris Lensky, viool 2.00 230: Tooneelhnlfuurlje door C. A. Schilp 2.30—4.30: Concert door het Hartvelt- kwarlet 4.505.00: Sportber. en gramo foonmuziek- 5.00. VARA. Kinderuurtje. Familie Mulder 5.40: VARA. Mondaccor- deonmuziek 6.00: VARA. Concert Orkest en orgel 7.308.00: Gramofoonmuziek 8.00: Persber. 8.15—10.30: Concert door het Omroeporkest met medew. van bet Don Kozakkenkoor ..Plaloff". Daama tot 12.00: Gramofoonmuziek. Huizen. 1875 Meter 825—9 20: NCRV. Morgenwijding 10.3012.00: KRO. Uit zending van de Pontificale Hoogmis uit de St. Jacobskerk te 's-Hertogenbesch 12.30 1.30: KRC. Concert door het KRO-Trio 1 302.00: KRO. Lezing over: ..Het Katho liek standpunt inzake lichaamscultuur" 2.002.30: KRO Lezing over: Rembrandt op zijn sterfdag herdacht" 2.305.00: KRO. Middaguitvoering vanuit de kweek school „Concordia" te 's-Hertogenbosch 5.35- NCRV. Kerkdienst vanuit de Gerefor meerde Kerk (Jan Heinsslraat), 's-IIertogen- bosch 7.30800- KRO. Lezing over: „De woeker en hare bestrijding" 8.01 8.10: KRO. Praatje door den KRO-Voorzitter 8.108.20: KRO. Intenties van het Apostolaat des Gebeds 8201U.46: Or kestconcert m.m.v. instrumentaal kwariet 9.30: Persberichten 10.4511.00: KRO. Epiloog door het Klein Koor. Daveatry, 1554,4 M. 3.50: Concert. M. Ogdcn, alt. J. Thorne, bariton. Militair Or kest 5.35: Lezing 5.50: Rijbellezing 6.056.35: ea. Kerkcantate No. 5 van Bach. Koor, orkest en solisten f).20: Dank dienst in de Kathedraal te Glasgow 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.25: Concert. I. Baillie.sopraan. F. Tilter- ton, tenor, Koor en orkest 10 50: Epiloog. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 1J3.20: Religieuze causarie en gewijde muziek 1.05: Gramofoonmuziek 450: Gramo foonmuziek G.5Q: Gramofoonmuziek 8.05: Guignol Radio-Paris 8.60: Orkest- concert 9.35: Concert. Langenbeig, 473 M. 6.207.10: Con cert door schecpSkapel 6.25: Morgengroet en orkestconcert 8 259 20: Katholieke morgenwijding 12.201.50: Orkeslcon- cert 3 505.20: Concert. Kerkkoor en orkest 7.50: Eerste bedrijf van „Sieg fried" van Riah. Wagner. Daarna tot 11 20 Dansmuziek. Brussel, 508,5 M. 350' Orkestconcert 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoon muziek 8 35: Orgelconcert 10.15 Dansmuziek (Gramoteonplolen). Kalundborg, 1153 M. 11 2012.20: Or kestconcert 2.504.50: Orkestconcert en zang 5.406.10: Gramofoonmuziek 8.20—8.50: Cello-recital 9.20—10.20: Or- kestconcert 10.2011.50: Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.20-7.15: Concert! uit Hamburg 7.157.35: Vlaggenparade b. van een oorlogsschip in de haven van Kiel 7-407.50: Lezingen 8.15: Klok kenspel 820: Morgenwijding en klokge lui 9 20—10.10: Lezingen 10.35Or kestconcert en toespraken 11.50: Orkest- concert 1.35: Gramofoonmuziek 2 10: Bcelduilz. 2.20: Hoorsoel: „Dr. Dolittles Abenleucr" 3.05: Orkestconcert 3.50— 5.20: Orkestconcert 5.20—7.15: Lezingen 7.30: Concert. Sehrammelkwarlet 8 05: Lezing. Uit Leipzig 8.50: Concert. Strijkkwartet. Uit Leipzig. Daarna tot 11 50 Dansmuziek. VOOR MAANDAG 7 OCTOBER. Hilversum, 198 M. Na 6 uur 1071 M. - 10.00—10.15: Morgenwijding 12.15— 2.00: Concert door het AVRO.-Kwartet 2.002.45: Kookpraatje 2.454.30: Aan sluiting v. h. Rembrandt theater t» Amster dam 5.D0—6.00: Kinderuurtj» 6.00—i 630: Concert door het Omroep-orkest б.457.15: Boekbespreking 7.157.45 Engelsche les 8.00: „Der Flie'gende Hol lander", opera van Rich. Wagner. Orkest o. l.v. Bern. Diamant. I. d._ pauze persber. Daarna tot 12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-Uitz. 103011.00: Korte Ziekendienst 12 30 1.45: Orgelconcert 2.002.35: Uit zending voor scholen 5.00— 6.30: Gra mofoonmuziek 6.307.00: Literaire lezing over „Het werk van H. J. Heynes' 7.008.00: Uurtje voor de Rijpere Jeugd 8.00: Orkestconcert. Lezing over: „Do HollandschVlaamsche gemeente te Rou- baix en Perenchies". Na afloop; Persbe richten. Daventry, 1564.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 11.20—1150: Proef-Televisie-uitzendrng 11.50: Gramo foonmuziek 12.20: Concert. D. Evans, sopraan. A. Vaughan, alt 12.50: Concert op Cinema-orgel 1.20: Pianorecïta 1.35—2.20: Orkestconcert 1.20: Orkest- sneert 2.20: Uitzending voor scholen 2 45: Berichten 2.50: Lezing 3.25: Lozing 3.60: Dansmuziek —4.35: Orkest- concert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nicuwsber. 7.05: Trio concert 7.20: Lezing 7.45: Franscha les 8.05: Concert. B. Bannerman, alt, Samethini, cello. Militair orkest 9.20: Nieuwsber 9 40: Lezing 10.10: Con cert. Orkest. S. Robertson (bas) 1120: Dansmuziek 12.2012.35: Beeiduitzen- Paiije „Radto-Paris" 1725 M. 12.50: Gramofoonmuziek 4.05: Concert. Orkest en soli 6.55: Gramofoonmuziek 8.35: Concert 9 35: Kamermuziek. Duetten. Laugenbeig, 473 M. 10.0510.30: Gra mofoonmuziek 1130: Gramofoonmuziek 12.251.50: Orkestconcert en alt 4.55 5.50: Gramofoonmuziek 7.20: Concert, Orkest, cembalo en viool. c a. 8.55: Concert Koor, sopraan, alt, tenor en bariton. Daarna tot 1120: Dansmuziek. (Gramopiaten). Brussel, 508 5 M. 5 20: Trioconcert 6.50: Gramotoonmuziek 8.85: Orkest concert 9 50: Causerie en zang. Kalundborg, 1153 M. 11.20—120: Orkestconcert 2.554.35: Concert. Orkest en piano 7.35—8 35: Concert. Koor en viool 8.55—9.18: Orkestconcert 9.25 —10.26: Orkestconcert Zeezen1635 M. 5.1011.45: Le'ziiiJ gen 11.601250: Gramofoonmuziek 12.16—12 50: Lezingen 1.20—150: Gra mofoonmuziek 1.503.50: Lezingen 3 50—4.60: Concert uit Berlijn 4.50— 7.15: Lezingen 730: Orkestconcert 9 50: Radio-dansles. Daarna lot 1150^ Dansmuziek. DE VERLICHTING VAN DEN HAAGWEG. 'Nu men momenteel druk bezig is den Haagweg in een toestand te brengen welke aan de cischen van het vsrkeer voldoet. althans wat het wegdeje en verljreeding van dien weg betreft vestigt een HaagWeg- bewoner de aandacht van betrokkenen op de verlichting var dien weg. Het is er zonder overdrijving gevaarlijk om ongeveer 8 uur 's avonds een wandeling te gaan maker van de stad naar de laatste woningen aar den Haagweg. dit is zoo ongeveer tegenover Wernink's fabrieken Op sommige punten kan njen geen twee Meter voor zich uitzien. 3-4

Leidsch Dagblad | 1929 | | pagina 15